İslam'da Bankacılık ve Finansman
İslam'da Bankacılık ve Finansman

İslam'da Bankacılık ve Finansman (9786056203893)

İndirim Oranı : %15 İndirim
Fiyat : ₺60,00
İndirimli : ₺51,00
₺8,50 'den başlayan taksitlerle

Toplumsal temelli bir finansman hizmeti sunan ve faizsiz çalışan bir kurum, bir şirket veya teşekkülün yahut da bir bank anın nasıl kurulabilceğini kararlaştırmak en büyük güçlük ve mücadele alanını teşkil ediyordu. özellikle Riba (faiz) esasına dayalı olarak çalışan bir dünyada bu nasıl mümkün olabilecekti ... ve bu faiz temelli Batılı Sistem... en az 600 yıllık bir geçmişte pek gelişmiş ve kendi standartlarını, sistem ve mahsullerini ortaya çıkarmış bulunuyordu.

Modem uygulamalı bir Islami bankacılık hareketi, 1960 yılların başlarında Mısır'da Nil deltasındaki mütevazi bir köyde ... Almanya'da öğreniminl tamamlamış Dr. Ahmed en-Necar tarafından başlatılmıştır ... Banka çalışanlarının Islam Bank-acılığında eğitllip  yetiştirilmelerinde Dr. Ahmed en-Neccarın büyük yarar ve yardımları olmuştur.

... Işte böylece 1987 yılında (ABD' de) 'American Finance House LARIBA" yı başlatmış olduk ... Bazı kimselere "LARIBA" deyiminin, "Los Angeles Reliable Investment Bankers Associatesin bir kısaltmasından ibaret olduğunu aklıyorduk...


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 774
En / Boy : 17 / 24
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 11.2015