Headbang 2
Headbang 2

Headbang 2 (9786052241271)

Marka : Kolektif
İndirim Oranı : %25 İndirim
Fiyat : ₺20,37
İndirimli : ₺15,28
₺2,55 'den başlayan taksitlerle

Blue Jean, Laneth ve Non Serviam gibi rock ve metal kültürünün en önemli yayınlarına imza atan ekipten arşivlik bir seri.

“Makyajımız, hareketlerimiz hepsinin kökeni aslında yine metale dayanıyor. Bir noktada makyaj yapmaya başladık çünkü aklımızda mesela gözlerinin etrafını siyaha boyayan Misfits tarzı bir imaj vardı…”

- Jonathan Hulten (Tribulation)

“2016’daki terör saldırısı esnasında uçakta Güney Afrika’ya turneye gidiyorduk. Saldırıdan sonra uçak Yunanistan’a geri döndü. Şimdi yine İstanbul’dayız.”

- Sakis Tolis (Rotting Christ)

“Albümün adı biraz ironik olarak çelişkili. Hepimiz yolculukta olan karakterleriz. Aslında yolculuğun kendisiyiz. Ve bence nihilizm ve pesimizm yararı olan şeyler değil.”

- Daniel Cavanagh (Anathema)

“Viking döneminde yapılan çok az şey var. Atalarımızın büyük çoğunluğu bildiğiniz üzere esnaf ve çiftçiydi. Biz daha çok mitoloji, felsefe ve Hristiyanlık öncesi Norveç ve İskandinavya mistisizmi üzerine odaklandık.”

- Grutle Kjellson (Enslaved)

“Bence insanların black metal’de genellikle yaptıkları hata bunu basit bir şey olarak görmeleri, ama öyle değil. Bu bir yaşam tarzı. Black metal dinsel ve maji geleneklerine dayanır ki bunu anlamak yaşam boyu sürer. İnsanlar buna dahil olmak için aceleci davranıyorlar. Black metal’in üzerine inşa edildiği bu güce saygı gösterilmeli.”

- Erik Danielsson (Watain)

“Bizim için yaşadığımız ve etrafımızda yaşanan her şey müziğin içine giriyor. Melankoli ve ümitsizlik gruba güç sağlayan iki unsur. Merak ettiğimiz, ilgi duyduğumuz şeylere karşı olan genel bir mücadele de bizi etkileyen bir durum. Bu yüzden ümitsizlik, melankoli ve mücadele müziğimize ve şarkı sözlerimize fazlasıyla yansıyor.”

- Tomas Lindberg (At The Gates)

“Benim kafamda hala yaptığım şey black metal çünkü sound kulağa farklı gelmesine rağmen aynı çekirdek atmosfer. Ayrıca ben bunu hiçbir uzlaşmaya açık olmadan yapıyorum. Bu black metalin en önemli özelliği, fakat insanlar black metal içinde şunu yapmamalısın, bunu yapmamalısın, diyor. Gerçek black metal albümü ona insanların neye izin verip vermediğini umursamayandır. Bu bir paradoks.”

- Ihsahn

“Venom yeni bir tür yarattı ama kendimize black metal dememizin sebebi kendimizi diğer her şeyden ayırmak, farklı kılmaktı. Kimseye benzemeyen bir tarzımız vardı. En iyi çalan müzisyen belki ben olmayabilirim ama içimdeki tutkuyla bayrak taşıyıcılığı yapıp, bayrağı sonraki gruplara devredebilirim.”

- Tony Dolan (Venom Inc.)


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 192
En / Boy : 16,5 / 24
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 5.2018