Dil, Tarih, Kültür ve Edebiyat Araştırmaları - 1
Dil, Tarih, Kültür ve Edebiyat Araştırmaları - 1

Dil, Tarih, Kültür ve Edebiyat Araştırmaları - 1 (9786055152154)

0,00
Fiyat : ₺75,00

Dil, Tarih, Kültür ve Araştırmalar - 1, Necati Demir'in kaleme aldığı makalelerin bir kısmının bir araya getirilmesi ile oluşturulmuştur. Kitapta toplam kırk üç makale yer almaktadır.

Makaleler, konuları bakımından dört bölüme ayrılarak sunulmuştur. Birinci bölüm "Dil Araştırmaları" olup on sekiz makale, ikinci bölüm "Tarih Araştırmaları" olup on bir makale; üçüncü bölüm "Edebiyat Araştırmaları" olup beş makale; dördüncü bölüm "Kültür Araştırmaları" olup dokuz makaleye yer verilmiştir.

Dil Araştırmaları bölümü, Türkçe'nin yazı öncesinden başlayıp günümüze kadar gelen serüvenini değişik açılardan ele alan çalışmalardan oluşmaktadır. Yazı öncesi tarih (petroglif), Türkçede arkaik unsurlar, köken bilgisi, yer adları, ... ele alınan konulardan bazılarıdır. 

Tarih araştırmaları bölümü, Türk tarihinin karanlık noktalarından başlayıp günümüze kadar olan süre içersinde dikkat çeken bazı konuları içermektedir.

Edebiyat araştırmaları bölümünde ise Anadolu'da teşekkül eden Türk destanları, mensur şiirler, ... konularına yer verilmiştir.

Kültür araştırmaları bölümünde ele alınan konular ise şöyledir: Nevruz, Kurt Dede, Kemençe, Halk Takvimi, Türk Kültürünün Kutsalları, Masallar, Çocuk Oyunları , ...Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 592
En / Boy : 16 / 24
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 12.2014

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı