21. yüzyıl, büyük bir zorluk ve belirsizlik zamanıdır. Çocuklarımızı ve gençlerimizi böyle belirsiz geleceklere hazırlamak için onlara ne sunabiliriz?

Mevcut değişim hızına ayak uydurmak ve yarattığı zorlayıcı durumlara çözümler bulmak oldukça zor. Ancak küçük çocukların ve daha büyük çocukların da her şeyden çok ihtiyaç duyduğu şey, ebeveynlerinin kucağına ya da ayaklarının dibine oturmak ve onların anlattığı hikâyeleri dinlemektir. Hikâyeler, çocukların yeniden kalpleriyle bağ kurmasını sağlayabilir. Bu, kendi içinde iyileştiricidir.

Bu kitabın amacı iki yönlüdür: kendi iyileştirici hikâye yazma sürecinizde yardımcı olmak ve sizinle, zorlayıcı durumları ele alma ile karakteri besleme ve oluşturma potansiyeli olan tamamlanmış hikâye örneklerini paylaşmak. İkinci kısım ise bu tür çalışmaların meyvelerini sunar: çocuklardaki her türlü zorlayıcı davranış ve durumları değiştirmek için 101 iyileştirici hikâye.

İyileştirici Hikâye Anlatımı çocukların hayatlarını değiştirecek ve aynı zamanda okuyan yetişkinlere daha fazla iyileştirici hikâye yaratmaları ve anlatmaları için gereken ilhamı verecektir.

Yayın Direktörü Gülşen İşeri

Editör Kadriye Kızıl Güzelkan

İlk Okuma Gizem Demir

Son Okuma Gökçe Şenoğlu

Kapak Tasarım İlkay Alkan-We Art Creative

Sayfa Tasarım Beyzanur Karabulut Koç

Beyzanur Karabulut Koç 304

Ebat 13,7x21,5

Tür Anlatı

Kağıt / İç Baskı III. Hamur Enzo, 52 gr.

Cilt / Kapak Amerikan Bristol 230 gr.

 

₺154,00

 

 

 

Kelimelerin ve hikâyelerin iyileştirici gücüne inanın!

 

Susan Perrow, Geceyi Aydınlatan Hikâyeler’de ailelere ve topluluklara yönelik olarak yas, kayıp ve ayrılık anlarında hikâye terapisi sunmayı amaçlıyor. Hikâyelerin ve kelimelerin sağlayabileceği iyileştirici potansiyeli vurgulayarak bizi güçlendirecek, bakış açımızı değiştirecek ve anlam yaratmamıza yardımcı olacak önemli bir araç olduğunu ifade ediyor.

İçerdiği 94 hikâye ile kitap; bir sevilenin kaybı, aile içindeki ölümler, bebek, çocuk, kardeş, ebeveyn ve diğer aile üyelerinin kaybı gibi çeşitli konulara odaklanıyor. Ayrıca aile bağlarının kaybı, evcil hayvanın kaybı, evden, ülkeden veya yerden ayrılık ve sağlık kaybı gibi zorlu yaşam deneyimlerini de içeriyor. En sonda ise “aktif umut”u teşvik etmek amacıyla yaşamın döngüleri ve değişimi konulu hikâyelere yer veriyor.

 

Geceyi Aydınlatan Hikâyeler, zorlu anlarda dahi hikâyelerin sağlayabileceği umudu, dayanışmayı ve iyileşmeyi vurgulayarak, duygusal bir destek kaynağı olarak öne çıkarıyor.

Yayın Direktörü Gülşen İşeri

Editör Kadriye Kızıl Güzelkan

İlk Okuma Gizem Demir

Son Okuma Saliha Ulusoy Ilık

Kapak Tasarım İlkay Alkan-We Art Creative

Sayfa Tasarım Beyzanur Karabulut Koç 

Sayfa Sayısı 352

Ebat 13,7x21,5

Tür Anlatı

Kağıt / İç Baskı III. Hamur Enzo, 52 gr.

Cilt / Kapak Amerikan Bristol 230 gr.

 

₺182,00
1
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı