Tarımda Kurtuluş Reçetesi: Tire Süt Kooperatifi Modeli

Kooperatifler kuran, kooperatiflere üye olan bir devlet başkanıydı. “Muhakkak suretle birleşmede kuvvet var” diyordu her fırsatta.. Bir daha kimse, kendisinden sonra gelen hiçbir devlet adamı, kooperatifçiliğe onun kadar sahip çıkmadı, onun kadar destek olmadı.

Gösterdiği istikamet çoğu zaman görmezden gelindi. Tarımda devlet desteğinin yetersiz ve etkisiz kaldığı, maliyetlerin acımasızca yükseldiği, sabahın kör karanlığından gece yarılarına kadar çalışan çiftçiler yerine aracıların kazandığı bir ülkede, kooperatifçiliğin değeri hiç bilinmedi.
Bir avuç insan hariç!

Türk tarımının kurtuluşunda tek çarenin kooperatifçilik olduğuna inanan, birleşmeyi ve dayanışmayı inatla ve ısrarla savunup, bu işin gerçekten de olabileceğini cümle aleme ispatlamaya çalışan bir avuç kahraman onlar aslında..
Mustafa Kemal’in çiftçileri..

Tire Süt, Ata’sının yolunu takip eden işte o idealist insanların buluştuğu kooperatiflerden bir tanesi.. Belki de en başarılısı.. Bölgelerinde küçük üreticinin kalkanı, zırhı oluyorlar. Bir tür “beyaz devrim” Tire’de gerçekleştirdikleri.. Ve “Sütle yazılan” destansı bir öykü..

Örgütlü bir güç kurarak köylünün üretimini ve gelirini artırabilmenin mümkün olduğunu gösterdikleri için, en azından kocaman bir alkışı hak ediyorlar.

Biraz da kulak vermeyi.. Bakın ne diyor o kooperatifin başkanı Mahmut Eskiyörük:
“İki tane Türkiye’yi besleyebilecek bir Anadolu varken elimizde ve biz ithalat yapıyorsak, bir şeylerin yanlış gittiği görülmeli artık. Türk tarımındaki hastalıklara çare kooperatifleşmedir. Kurtuluşun reçetesi de İzmir’de, Tire’de.. Bizim hasta iyileşti, o yüzden reçete diyorum. Kırsal kalkınmanın destanı burada yazılıyor. İşte Tire Süt modeli! Alın uygulayın kardeşim! Neden başka reçeteler arıyorsunuz ki?”

Bu eserden elde edilen tüm telif geliri, Tireli süt üreticilerinin çocuklarının eğitim masraflarına katkı amacıyla Tire Süt Kooperatifi’ne bırakılacaktır.


Basım Ayı/Yılı : 4/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 208
Ağırlık : 208
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺150,00

Yeni düzende yönetim modelleri için geç kalmadık. Henüz yolun başındayız. Tüm dünyada sıfırlanan bir anlayış söz konusu. Özellikle kamu sektöründe bu düzeni yakalayabilirsek, devletimizin kurumsallaşması bakımından tüm dünyaya örnek oluruz. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini bu düzenin oluşması için fırsat olarak görüyorum. Özel sektör açısından da yeni yönetim düzenine uyum sağlayan şirketler olduğu sürece global markaların ülkemizden çıkmaması için hiçbir neden yok. Yeter ki bu alana önem verelim. Kurumlarımıza (ister özel sektör olsun isterse kamu) yönetimsel yatırımları yani beşeri yatırımları yapalım ve önemseyelim. İşte bu kitapta, kaynağı önemli olmamakla birlikte (ister özel sektör ister kamu sektörü) organizasyonlarda nasıl etkin bir yönetim modeli oluşturabileceğinizi anlatacağım. Bu yöntem, 20 yıllık yönetim danışmanlığında binlerce şirket ve kurumda elde ettiğim deneyim ile teorik bilgilerin harmanlanması sonucu ortaya çıkan ve birçok kez başarıya ulaşmış; tamamen Türk firmalarına ve kurumlarına özgü bir model olan ‘’Kurumsal Gelişim Denge Modeli’’nden yola çıkarak oluşturulmuştur.

 

Basım Ayı/Yılı : 11/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 122
Ağırlık : 122
En / Boy : 13,5 / 21,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺90,00

İnşaat işinde inşaat yapmak için inşaat ruhsatı alınması gerekir. İnşaat ruhsatı ancak 1/1000 ölçekli uygulama imar plan olan arsalarda alınabilir. Bu nedenle inşaatçıların imar planı konusunda bilgi sahibi olmaları gerekir. Bilhassa yapsat işi yapan inşaatçılar iyi yerlerde arsa almak veya kentsel dönüşüm projesi yapmak isterler ve karşılarına imar planı çıkar. Çoğu kentsel dönüşüm projesi kat karşılığı yapılabilecek marjı olmadığı için yapılamamaktadır. Bu kitapta imar planının incelikleri, hukuki durumu, 2017 planlı alanlar imar yönetmeliğine göre emsal hesabı yöntemi,  emsal hesabı örneği ve imar planı iptal davalarında hukuki prensipler ve çözüm yolları bulunmaktadır.


Basım Ayı/Yılı : 12/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 64
Ağırlık : 64
En / Boy : 16,5 / 23,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : Kuşe
Cep Boy Durumu : 0
₺155,22

Toplumların hızla değişip dönüştüğü günümüzde çocuklar, değişen toplumsal yapının merkezinde yer almaktadır. Başta çocuk olmanın tanımı olmak üzere, çocukluğa dair kavramlar veya çocukların nesne/özne olarak toplumsal hayattaki yerleri, hakları gibi tartışmaların içeriği, toplumsal dinamiklere bağlı olarak dönüşüme uğramaktadır.

Türkiye`de çocuk yoksulluğu, çocuk işçiliği, çocuk istismarı, çocuk göçü gibi yakıcı gündemler, çocukları merkezine alan toplumsal ve akademik çalışmalara olan ilgiyi artırmaktadır. Son yıllarda çok tartışılan ve gündeme gelen meselelerin başında engelli çocukların eğitimi, sığınmacı çocuklar, suça sürüklenen çocuklar, çocuk militanlar gibi konular gelmektedir. Ülkemizde çocukların gündeme geldiği bu toplumsal meseleler doğrultusunda çocukluğa, çocuk olmaya dair bakış açısına yönelik bilimsel yaklaşımlar ve politikalar da değişmektedir.

Çocuk dostu bir dünya mümkün müdür? Türkiye`de sadece çocuklardan sorumlu bir bakanlık olmalı mıdır? Hangi sosyal politikalara ağırlık verilerek çocukların ülkemizdeki konumu güçlendirilmelidir? Çocuklarla ütopya kurmak ve toplumsal sorumluluğu küçüklükten vermek bir ülkeye ne katmaktadır? Çocuklara armağan edilmiş ulusal bir bayramın varlığı, çocuklarla ilgili toplumsal farkındalığın gelişmesinde istenilen sonucu verebilmiş midir?

Çocuklara yönelik yöneltilen tüm bu sorular Giresun Üniversitesi Çocuk Araştırmaları Merkezi; Giresun Üniversitesi Eğitim, Fen-Edebiyat, İktisadi İdari Bilimler ve Sağlık Fakülteleri; Ankara Sosyal Bilimler Hukuk Fakültesi ve Bayburt Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü öğretim üyeleri olarak uzun zamandır bizlerin de dikkatini çekmektedir. Mevcut bilgi ve tecrübelerimizden hareketle, kitapta Türkiye`de çocuk olmak bağlamında tarihsel, kültürel, sosyolojik, politik ve psikolojik durumlara ağırlık verilmiştir. Bu çalışmanın devamı, ortak ve bireysel düzeyde Giresun, Ankara Sosyal Bilimler ve Bayburt Üniversitelerinde çalışan ve kitaba katkı sunan öğretim üyelerinden mutlaka gelecektir.


Basım Ayı/Yılı : 6/2020
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 454
Ağırlık : 545
En / Boy : 16 / 23,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺228,00

İçinde yaşadığımız çağ bilgi ve teknolojinin hayatımıza her alanda hükmettiği bir zaman dilimini içermektedir. Bu zamanda z kuşağı olarak adlandırılan yeni neslin eğitimi ve ona sunulacak öğrenme fırsatlarının neler olduğu, olması gerektiği sıklıkla sorgulanmaktadır. Aileler çocukları için en iyi eğitim fırsatlarının neler olduğu yönünde araştırmalar yapmakta çocuklarını elde ettikleri veriler neticesinde yönlendirmeye çalışmaktadırlar. Örnek vermek gerekirse iyi okul ya da iyi öğretmen arayışları günümüzde aileler adres değişikliği yaparak bu imkânlara erişme çabası sergilemektedirler. Bireysel anlamda ailelerin bu çabalarına karşılık üniversiteler fakülte, enstitü, araştırma laboratuvarı ve sürekli eğitim merkezleri gibi kanallarını kullanarak çocuk üniversiteleri olarak adlandırılan kurumsal bir destek merkezi olmaktadırlar. Üniversitelerin bilim üretme fonksiyonunun yanında bilimsel temeller ışığında gelecek neslin eğitimine destek vermesi ülkemizin gelecekteki muasır medeniyetler yarışına ivme kazandıracaktır.

Bu eser çocuk üniversiteleri kavramını çeşitli açılardan ele alması, çocuk üniversitelerinin öğretim programlarında okutulacak dersler, atölyeler yoluyla yapılacak etkinlikler için bir çerçeve sunmaktadır. Bu çerçeve içerisinde çocuklarımızın daha gelişim süreçlerinin erken dönemlerinde ilgi ve yeteneklerini işe koşacakları nitelikli öğrenme ortamlarıyla tanışmaları ülkemizin gelişimi için yapılacak en değerli yatırımlardan birisi olarak düşünülmelidir.


Basım Ayı/Yılı : 9/2020
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 328
Ağırlık : 328
En / Boy : 16 / 23,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺176,00
Tükendi

Bilinçaltının gücü, quantum düşünce yöntemi ve evrensel yasaların nasıl işlediğine yer verilen kitapta sevgiye ulaşmanın yolları anlatılmıştır. Eski ve yeni birçok kişisel gelişim yöntemi küçük öykülerle, şiirlerle pekiştirilerek ve ara ara karşılaştırılarak anlatılmıştır. Çakralardan müzik terapisine; Şamanizm'den günümüz popüler şifalanma yollarına çokça konuya değinen Sevginin Yüzüdür Yeryüzü tam bir rehber ve başucu kitabıdır.


Basım Ayı/Yılı : 9/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 240
Ağırlık : 240
En / Boy : 14 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺80,00

 • Letişim Kavramı
 • Örgüt Ve İletişim
 • Örgüt Kuramları Ve İletişim
 • Örgütsel İletişimin Amacı Ve Fonksiyonları
 • Örgütsel İletişim Türleri Ve Şekilleri
 • Örgütsel Yazışmalar Ve Örgütlerde Yazılı İletişim
 • Örgütsel İletişim Araçları
 • Örgütsel Bilginin İşlenmesi Ve İletişim
 • Örgütsel İletişimin İşleyiş Modelleri
 • Örgütlerde Bilgi Sistemleri Ve İletişim
 • Destekleyici Otomasyon Sistemleri Ve İletişim
 • Örgütsel İletişim Ve Halkla İlişkiler
 • Örgütsel Algı Ve İmaj Yönetimi
 • Örgüt Performans Ve İletişim
 • Örgütsel Liderlik Ve İletişim
 • Letişim Etiği

Basım Ayı/Yılı : 12/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 302
Ağırlık : 302
En / Boy : 16,5 / 23,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺157,50

 1. Farmakoloji Nedir?
 2. Santral Sinir Sistemimiz Hakkında Genel Bilgiler
 3. Depresyon Nedir?
 4. Depresyon Nasıl Tedavi Edilir?
 5. Depresyonda Hastalara Anlatılacak Ana Bilgiler Nelerdir?
 6. Bipolar Bozukluk Nedir?
 7. Bipolar Hastalığın Tedavisinde Kullanılan İlaçlar Hangileridir?
 8. Bipolar Hastalara Anlatılacak Kilit Noktalar Nelerdir?
 9. Anksiyete Bozuklukları Nedir?
 10. Anksiyetede İlaç Tedavisi Nasıldır?
 11. Anksiyeteli Hastalara Anlatılacak Anahtar Noktalar Nelerdir?
 12. Psikotik Hastalıklar Hangileridir?
 13. Antipsikotik İlaçlar Hangileridir?
 14. Psikozlu Hastalara Anlatılacak Anahtar Noktalar Nelerdir?
 15. Obsessif-kompulsif Bozukluk Nedir?
 16. Sınırdaki Kişilik Bozukluğu Nedir?
 17. Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu Nedir?
 18. Agresyon Nedir?
 19. Yeme Bozuklukları Hangileridir?
 20. Post-travmatik Stres Bozukluğu Nedir?
 21. Alzheimer Hastalığı Nedir Ve Tedavisi Nasıl Yapılır?
 22. Parkinson Hastalığı Nedir Ve Tedavisi Nasıl Yapılır?
 23. Epilepsi Hastalığı Nedir Ve Tedavisi Nasıl Yapılır?
 24. Multıple Skleroz Hastalığı Nedir Ve Tedavisi Nasıl Yapılır?
 25. Amyotrofık Lateral Skleroz Als) Hastalığı Nedir Ve Tedavisi Nasıl Yapılır?
 26. Madde Bağımlılığı Nedir Ve Bağımlılık Tipleri Hangileridir?
 27. Tezgah-üstü İlaçlar Ve Besin Takviyeleri Hangileridir?
 28. Santral Sinir Sistemi Hastalıklarında Ozon Tedavisi
 29. Zeka Nedir? Zekamıza Dokunan İlaçlar Var Mıdır?
 30. Santral Sinir Sistemi İlaçlarının Cinsel Fonksiyonlar Üzerine Etkisi
 31. Santral Sinir Sisteminin Mesane Fonksiyonunun Kontrolündeki Yeri Ve Nörojenik Mesane

Basım Ayı/Yılı : 12/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 256
Ağırlık : 256
En / Boy : 16,5 / 23,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺220,50
Tükendi
Etkili Okuma Teknikleri

J. Paul Sartre 'Okumadan geçen bir gün, yitirilmiş bir gündür' der. Yitirilmiş ne kadar fazla günümüz var. Öyle değil mi? Ama geçmişe yanmak, ağıtlar yakmak çözüm değildir.

Kitapla geçen ömür bereketlidir. Hem çok güzel hem de çok renklidir. Bir kitabın bazen bir kişiyi etkilemiş olması yeterlidir.

Taşların bağlanıp köpeklerin salıverildiği bu dünyada köpekleri zincirleyecek, zulme son verip; adaleti getireceksin. İnsanca bir toplumda yaşayacaksın. Çünkü sen değerlisin...


Basım Ayı/Yılı : 5/2019
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 4
Sayfa Sayısı : 318
Ağırlık : 318
En / Boy : 14 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺114,80

Nouh (Noe) et le Grand Deluge


Basım Ayı/Yılı : 12/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 560
Ağırlık : 560
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺280,00

Geleneksel Kürt Kadın Kıyafetleri

Nevin Reşan Güngör

Folklorun kuşkusuz en dikkat çekici ve geniş bir yelpazesi olan alanlarından biri de giyim ve kuşamdır ve bunlar içinde günümüzde de olduğu gibi en cazip, narin ve estetik yanı kadın giyim ve kuşamında kendini gösterir. Ayrıca nesiller boyu devam eden bu gelenek bir süre sonra toplumsal bir renge bürünüp daha da genişleyerek milli kimlikleri temsil eder hale gelmiştir. Çünkü giyilen elbiseler ve takılan aksesuarlar zamanla artık bir ihtiyaçtan da öte estetik anlayışı, manevi kodları, bakış açısı ve en önemlisi de bir kimlik inşasını temsil etmektedirler. İşte tam da bu esas üzere hazırlanmış olan Geleneksel Kürt Kadın Kıyafetleri eseri Nevin Reşan Güngör tarafından yaklaşık yirmi yıllık yaşanılan bir öykünün serencamıdır.
Güngör bu çalışmaya başlarken ve bitirirken kuşkusuz bazı sebepler ve amaçlar doğrultusunda hareket etmiştir. En önemli sebeplerden biri geleneksel Kürt kadın kıyafetlerinin kayıt altına alınıp yok olmasını ya da başka milletler tarafından payimal edilmesini önlemek iken en önemli amacı ise bunu sonraki nesillere aktarıp kadim kültürü yeniden inşa etme girişimidir. Bu gibi sebepler ve amaçlarla hazırlanan bu eser birçok arşiv, müze, eser ve bizatihi Güngör’ün yıllar boyu süren gözlemleri neticesinde 200 sayfalık tamamen renkli bir eser olarak Nûbihar Yayınları tarafından basılmış ve okurların ve meraklıların ilgisine sunulmuştur. Tüm giyim, kuşam, takı vesaire görseller Güngör’ün kaleminden ve çiziminden yeniden canlandırılmış ve adeta keşfedilmemiş bir hazineyi andıran bu eser modelist ve stilistlerin beğenisine sunulmuştur.
Giyim kuşam, baş bağlama, aksesuar ve takı, çorap ve ayakkabı, el dokuma kumaş deseni, dokuma makineleri ve el aletleri, elbise kalıpları ve takı başlıklarından oluşan bu eser meraklılarını Kürt kültürü tarihi ve coğrafyasında eşsiz bir serüvene çıkaracaktır. Tüm bunların yanı sıra eserde Türkçe, Kürtçe ve İngilizce hazırlanmış giyinmenin gerekliliği, fonksiyonları, kodları, moda, takı, Kürt kadını kostümleri tarihi başlıklarıyla uzunca bir giriş yazısı da yer almaktadır. Umarız bu eser modern dünyanın geleneğe çevrilmiş yüzlerinden biri olur.

Cilubergen Geleri Yen Jinen Kurd
Nevîn Reşan Güngör

Bêguman qadek ji qadên herî balkêş û berfireh a folklorê, cilûberg û lixwekirina mirovan e û di nav vê qadê de jî hêla herî cazib, nazik û estetîk cilûberg û lixwekirina jinan e ku îroro jî ev wisan e. Herweha ev kevneşopiya ku nifş bi nifş hatiye veguhastin, piştî demekê êdî bûye malê civakê û berfirehtir bûye ta ku bûye temsîliyeta nasnameya neteweyî. Çimkî cilûberg û xişrên ku mirovan li xwe kirine yan bi xwe ve kirine, êdî ji îhtiyacekê bêtir bûne sembolên estetîk, kodên manewî, nêrîna li dinyayê ya miletekî û jê muhîmtir jî bûne sembolên avakar ên nasnameyeke neteweyî. Berhema Cilûbergên Gelêrî yên Jinên Kurd a ku tam li ser vî essasî ava bûyî, encama xebateke nêzîkî bîst salan a jiyana Nevîn Reşan Güngör e.
Güngör dema dest bi xebateke weha kir û hem wextê ku qedand û şande çapê jî li gorî xwe hin sedem û armanc kifş kiribûn. Sedema herî girîng ew bû ku divê cilûbergên gelêrî yên jinên Kurd tomar kiriba û ji wendabûnê yan jî ji talankirinê xelas kiriba. Bi vî rengî armanca herî girîng jî veguhastina vê mîrasê bo nifşên dahatû bû ku belkî ev çanda qedîm li ser vî xîmî ji nû ve bihata avakirin. Bi handana van sedem û armancan ev berhem piştî ku gelek arşîv, muzexane û berhem hatin vekolandin û digel çavdêriyên salan ên Nevîn Xanimê, bû kitêbeke rengîn a 200 rûpelî ku ji hêla Weşanxaneya Nûbiharê ve hat çapkirin û ji bo bala xwîner û meraqdaran hat pêşkêşkirin. Cilûberg û xişrên di vê berhemê de bi giştî bi qelem û xêza Nevîn Xanimê ji nû ve hatine xêzkirin û weku xezîneyeke veşartî, deriyê wê ji bo modelîst û stîlîstan hatiye vekirin.
Berhema ku naveroka wê ji sernavên cilûberg, kofî, aksesûwar û xişr, gore û sol, nîgarên destî yên li ser qumaşan, makîneyên tevnê û aletên destî, qalibên cilan û xişir pêk hatî, dê meraqdarên xwe derxîne geryaneke bikêf a cografîk û tarîxî ya çanda Kurdan. Digel van yekan di serê berhemê de bi sê zimanan –Tirkî, Kurdî, Îngilizî- li ser hewcedarî û geşedana lixwekirinê, erkên lixwekirinê, nîşaneyên çandî û neteweyî yên lixwekirinê, mode, jina Kurd û xişrên wê, dîroka cilûbergên jina Kurd “destpêk”eke berfireh û dirêj jî hatiye nivîsîn. Hêviya me ew e ku ev berhem, wecheke cîhana modern a li kevneşopiyê vegerandî be.


Basım Ayı/Yılı : 8/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 200
Ağırlık : 200
En / Boy : 23 / 33
Cilt Tipi : Ciltli
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺750,00
İleri Derece

Ez Kurdî Hîn Dibim – Pratik Kürtçe Dersler II (İleri Derece) adlı bu kitap Kürtçeyi geliştirmek isteyenler için hazırlanmıştır.
Kitapta, değişik otantik metinlerden hareket ederek Kurmancî Kürtçesindeki Ergativ yapısı, fiil ve sıfatların yapıları ile ilgili açıklama ve alıştırmalar yer almaktadır. Diğer yandan önemli zaman ve ad çekimleri, sözcük türetimi gibi konular alıştırmalarla birlikte sunulmaktadır.
Kürtçede, içinde bulunduğu şartlardan dolayı bir taraftan varyantlar/ağızlar arasında, diğer taraftan yazılı ile konuşma dili arasında ciddi farklılıklar bulunmaktadır. Metinler bu farklılıklara aşinalık sağlamak için değişik yörelerden alınmıştır.
Her metin Audio-CD veya QR-kodu vasıtasıyla telefon ve mobil cihazlar üzerinden de dinlenebilir.
Kendi kendinize rahatlıkla öğrenebilmeniz için ekte ayrıca
• Çözümler
• Sözlükçe (Kürtçe – Türkçe/Türkçe – Kürtçe)
• Fiil listesi ve
• İndeks
yer almakta


Basım Ayı/Yılı : 9/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 261
Ağırlık : 261
En / Boy : 17 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺195,00

Türkçe - Kürtçe Sözlük

Öz-Ge Yayınları


Basım Ayı/Yılı : 1994
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 2
Sayfa Sayısı : 344
Ağırlık : 355
En / Boy : 14 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺100,00

Bilmek yetmez, paylaşmak da gerek. Biri diş hekimi diğeri pazarlama akademisyeni olan yazarlarımızın yıllarca biriktirdiği mesleki tecrübelerini akademik bir öğreti ile yoğrulmasını okuyacaksınız. İyi bir diş hekimi hastaları için en iyi tedavi yöntemlerini seçer ve uygular. Daha iyi bir diş hekimi doğru iletişim yöntemlerini kullanarak hastası için en iyisini yaptığını ifade eder, hastasının güvenini kazanır, sürdürülebilir bir başarı için adımlar atar.
Bu kitapta diş hekimliğinin olmazsa olmazı ama okullarımızda müfredata giremeyen bilgileri bulacaksınız. Her konu özenli, sade ve empatik bir dille yazılmış. Her diş hekiminin büyük bir keyifle okuyacağı ve faydalanacağı bir kaynak.

Dr. Dt. Uğur ERGİN
DEKİD (Dental Klinik İşletmecileri Derneği) Başkanı

Hizmet sektörünün bir alt uygulama alanı olan sağlık sektörü ekonominin önemli bir parçasıdır. Dünyada ve ülkemizde sağlık konusunda yapılan yeni reformlar ve özellikle Türkiye’de sağlıkta dönüşüm programı çerçevesinde özel sağlık hizmeti sunan kurum ve kuruluşlarının devreye girmesine paralel olarak ‘’pazarlama’’ kavramının önemi artmıştır. Sağlık hizmetleri pazarlaması konusunda yayınlanmış eserler olmasına karşın diş hekimliği pazarlaması (dental pazarlama) konusunda alanla ilgili yayınlanmış çalışma sayısı azdır. Bir akademisyen ve diş hekimi tarafından hazırlanmış olan bu kitapta, pazarlama ile ilgili akademik bilgilerin ve diş hekimliğine ilişkin deneyimlerin başarılı bir şekilde harmanlandığı görülmektedir. Söz konusu kitaba verilen emek doğrultusunda yazarları kutluyor, okuyucuların edindikleri bilgileri diş hekimliği sağlık hizmeti sunarken ve bu hizmetten yararlanırken kullanmalarını diliyorum.

Prof. Dr. Sezer KORKMAZ
AHBV. Ünv. İİBF
Sağlık Yönetimi Bölüm Başkanı


Rüzgârın nasıl estiğinin ne önemi var, önemli olan yelkenleri nasıl açacağınız…

Diş hekimi ve paydaşlarının işletme sürecinde ihtiyaçlarına ve sorunlarına çözüm bulan bu kitap, diş hekimliği yolculuğunuzda size nasıl yelken açacağınızı anlatıyor. Eseri büyük bir titizlik ile tamamlayan yazarların sade ve özgün anlatımı DENTAL PAZARLAMA konusunda doğru adımları atmanızı sağlayacak, yalnız olmadığınızı hissettirecek.
Dr.Ahmet KİĞILI

 

Basım Ayı/Yılı : 4/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 224
Ağırlık : 224
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺82,00

Çeviri, özünde, ''erişimi'' sağlamak için yapılan bir edimdir. Bir kurguya,duyguya ve her türlü iletişime, dil, kültür veya başka bir engelinden dolayı erişimi olmayan bir kitleye veya kişiye bilgi aktarmak ve bilgi edinme hakkını sağlamak için çeviri yapılır. Bu düşünceden hareketle, erişim çevirinin özünde yatan bir kavramdır. Günümüzde ise, çeviribilimciler ve uygulayıcılar arasında çevirinin erişim için yapılan bir edim olduğu ifade edildiğinde, bu aktarıma başka bir anlam yüklenmiştir. Erişim için çeviri ifadesi, çağdaş çeviribilimde, engelsiz erişim için çeviri yapılması anlamında, yani engelli bireylerin belli ürünlere, ortamlara ve benzerine erişimlerini sağlamak için yapılan çeviri türlerine (ayrıntılı altyazı çevirisi, işaret diliyle görsel-işitsel çeviri, sesli betimleme, canlı altyazı çevirisi, üstyazı çevirisi) işaret etmek için kullanılmaktadır.

Son yıllarda, bu çeviri türleri konusunda yapılan çalışmaların sayısı, geçmişe göreli olarak artmıştır. Ancak, yine de, yurt dışındaki çalışma yoğunluğuna kıyasla çok az sayıda araştırma yapılmaktadır. Bu eser, vurgulanmaya çalışılan bu açığı kapatmak için atılan küçük bir adım olsa da, önemli çalışmalara vesile olacak bir adım olması dileğiyle kaleme alınmıştır.


Basım Ayı/Yılı : 7/2019
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 111
Ağırlık : 111
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺54,00

20’nci yüzyılın başlarında geliştirilen kuantum mekaniği, klasik fiziğin birçok prensibini sorgulatmış ve atomaltı düzeyde çok ilginç tespitleri beraberinde getirmiştir.

Kuantum fiziğinin prensiplerine dayanan yeni bir hesaplama olgusu geliştirilmiş ve buna literatürde kuantum hesaplama denmiştir.

Kuantum Hesaplama Kuramı kitabında, kuantum hesaplamanın ve kuantum bilgisayarların matematiksel kuramı anlatılmıştır.

Bu kitap en başta bilgisayar mühendisliği bölümü lisans son sınıfta okuyan ya da yüksek lisansa yeni başlamış öğrenciler içindir.

Bilgisayar bilimleriyle ilgilenen matematik ve fizik bölümü öğrencileri, ayrıca bilgisayar sektöründe çalışan araştırmacılar da bu kitaptan faydalanabilir.


Basım Ayı/Yılı : 12/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 208
Ağırlık : 208
En / Boy : 16 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺92,00

Bu çalışmada, İstanbul merkez ve ilçelerinde hizmet veren İSTEK Okulları’nda görev yapan öğretmenlerin yürürlükte olan 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun ve bu kanuna bağlı yönetmeliklerinin zorunlu kıldığı sorumluluklara ilişkin bilgi düzeylerinin değerlendirilmesi yapılmıştır. Bu amaç doğrultusunda 24 adet sorudan oluşan bilgi değerlendirme ölçeği hazırlanmış ve katılımcılara yüz yüze anket yöntemi uygulanmıştır. Veri setleri SPSS 24.0 istatistik yazılımı vasıtasıyla çözümlenmiştir. 
Analiz sonucunda, FI-İSG Bilgi Düzeyi faktöründe Bilge Kağan ve Acıbadem okullarında görevli, erkek, evli ve 55-65 yaş arasında olan öğretmenlerin iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili bilgi seviyelerinin araştırmadaki diğer gruplara nazaran daha olumlu cevaplar verdiği tespit edilmiştir.


Basım Ayı/Yılı : 8/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 58
Ağırlık : 58
En / Boy : 16 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺71,25

Filmleri izlerken bazen sırf etik olmayan bir davranış beni yakalıyor ve eğer varsa kurumsal dolandırıcılığa dikkatimi çekiyor diye, sahneleri takip etmenin benim için zorlaştığını fark ettim. Bunun, tipik olarak mesleki deformasyon olarak tercüme edilen, dünyayı daha dengeli bir perspektiften ziyade kişinin profesyonel gözüyle işleme eğilimine atıfta bulunan Déformation Professionnelle olarak kategorize edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu deformasyon, eğlence için çekilen filmler için bile geçerlidir. Ancak, şirket skandallarının gerçek hikâyelerine dayandırılan çok sayıda film çekildi. Bazen bu filmleri izlemenin finansal okuryazarlık gerektirdiğini veya film seyircisinin işletme yönetimi geçmişine ve bilgisine sahip olması gerektiğini düşünürsünüz.

Film senaryoları çoğunlukla gerçek hayat meselelerine dayanmaktadır. Filmlerin de toplumlardaki kişileri etkileme kabiliyeti vardır. Böylelikle, interaktif bir etki olduğunu varsayabiliriz. Elbette izleyicilerin etik olmayan davranışlara karşı duyarlılığı büyük ölçüde kültürden etkilenen toplumsal değerlere bağlıdır. Bazı ülkelerdeki bazı bireyler dolandırıcılık eylemlerini hemen algılarken, bazıları hemen algılamaz. Esasen Yedinci Sanat ile toplumsal değerler arasındaki ilişkileri araştırmak için çok sayıda katılımcıya ve uzun sürelere ihtiyaç vardır; bu da büyük bütçeler gerektirir.


Basım Ayı/Yılı : 3/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 143
Ağırlık : 143
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺78,75

Türkçe - Arnavutça Konuşma Kılavuzu Türkmen Kitabevi - Bilgisayar Kitapları


Basım Ayı/Yılı : 1998
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 239
Ağırlık : 239
En / Boy : 12 / 16
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺68,00

Turistik Sözlük Türkçe - Macarca

Macarca - Türkçe

Türkmen Kitabevi - Bilgisayar Kitapları


Basım Ayı/Yılı :
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 311
Ağırlık : 238
En / Boy : 10 / 14
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺195,50
Türkçe Açıklamalı, Telaffuzlu, Örnekli, Alıştırmalı Gramer Kitabı

akademik.


Basım Ayı/Yılı : 1998
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 244
Ağırlık : 268
En / Boy : 14 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺170,00
İngilizce-Türkçe / Türkçe - İngilizce

Finansal Terimler Sözlüğü / Glossary of Financial Terms


Basım Ayı/Yılı : 1996
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 446
Ağırlık : 345
En / Boy : 14 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺153,00

Bu güzel dünyamızı sona yaklaştıracağı gibi insanlarla birlikte tüm canlı varlıkların yaşamını zorlaştırmış olacağını bu alanlarda çalışan bilim adamları tarafından açıklandığı gibi günümüzde yaşadığımız iklim değişikliği ile ortaya çıkan seller, orman yangınları, İnsan yaşamın da temel nedeni olan tatlı su kaynaklarının azalması daha birçok nedenler dünyamızın geleceğini işaret etmektedir.

 

Basım Ayı/Yılı : 11/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 264
Ağırlık : 264
En / Boy : 13,5 / 21,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺167,00

Günümüzde kalitenin anlam ve yerini bulmasında en önemli belirleyicilerden olan müşteri, birçok yeni başlangıcın ya da faaliyetin esas nedenini teşkil etmektedir. İşletmelerin eskisinden farklı olarak pazarda sağlam yer edinebilmeleri ve uzun yıllar varlıklarını sürdürebilmeleri açılarından bakıldığında da gelişen ve değişen müşteri beklentilerini düşünmeksizin atılan her adımın, işletmeleri çıkmaza sürükleyeceği aşikârdır. Belirtilen noktalar temel alınmak suretiyle Kalite Denilince Her şey Müşteri Adına ismini taşıyan bu kitapta; günümüzde kalite algısının oluşturulma sürecinde müşterinin taşıdığı pozisyonun önemini aydınlatmak temel alınmakta ve bu pozisyonun yerini koruması adına hangi olguların ya da anlayışların işletmelerin öncelikleri arasına yerleştirilmesi gerektiğinin kaçınılmaz olduğu noktasına açıklık getirilmektedir.


Basım Ayı/Yılı : 12/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 150
Ağırlık : 150
En / Boy : 13,5 / 21,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺76,50

Bitki yetiştiriciliğinde kalite ve miktar olmak üzere iki ana hedef vardır.
Kalite hedeflenirse organik gübrelerin, miktar hedeflenirse organik gübrelerin yanı sıra kimyasal gübrelerin kullanılması gerekmektedir.
Kitapta, günümüz şartlarında topraktan uygulanan kimyasal gübreler ve bu gübrelerin kullanılması hakkında pratik bilgiler verilmiştir. Böylece hatalı kullanımlarının sağlık ve çevre üzerinde neden olacağı olumsuz sonuçların en aza indirilmesi amaçlanmıştır.
Gübre önerilerinde çok fazla sayıda olan gübreler arasından en fazla üretilen, en fazla tüketilen ve kullanımında en az hata yapma ihtimali olan gübreler seçilmiştir.
Gübreleme önerileri, damlama sulama sisteminin olup olmamasına göre açık alan ve fertigasyon olmak üzere iki ana başlık altında incelenmiştir.
Dileğimiz, doğal ortamlar, doğal maddeler ve doğal ürünler ile buluşmaktır.
Yararlı olması dileklerimiz ile.


Basım Ayı/Yılı : 11/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 188
Ağırlık : 188
En / Boy : 16,5 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺90,00

Girişimciliği anlamak, yenilikçi ve disiplinler arası yaklaşımları benimsemekle başlar. Buradan hareketle bu kitap; girişimciliği 16 farklı açıdan inceleme konusu yapmış, hem turizm hem de girişimcilik alanındaki en güncel konuları yenilikçi ve disiplinler arası bir yaklaşımla okuyucularına sunmuştur. Geçmişten günümüze girişimciliğin gelişimi, girişimci olmanın psikolojik temelleri, paylaşım ekonomisinin girişimciliğe yönelik ortaya çıkardığı fırsatlar, girişimciliğin dijital dönüşümü, tekno girişimcilik ve start-up’lar, mülteci/göçmen girişimcilerin yiyecek içecek girişim serüveni, bölgesel kalkınmada turizm girişimcisinin rolü, sosyal girişimciliğin turizm sektörüne yansımaları, olmazsa olmazımız krizlere karşı turizm girişimcisinin potansiyel silahları, turizm sektöründeki aile işletmeleri, KOBİ'ler ve yeniliğe adaptasyon, yeşil girişimcinin doğa sevdası, turizmde kadının girişimci rolü, girişimcilik eğitiminin tartışılması ve bu zamana kadar turizm girişimciliği çalışmalarının yoğunlaştığı alanları kapsayan detaylı bir analiz kitap kapsamında birbirinden değerli yazarlar tarafından ortaya konmuştur. Her bir konu, turizm alanındaki girişimci faaliyetinin kavramsal temellerini ortaya koyarken vaka çalışmaları ve örnek olaylar ile teori ve pratiğin eşsiz bir birleşimini okuyucuya sunmaktadır. Hem turizm hem işletmecilik hem de girişimcilik alanına ilgi duyan her kesimin faydalanacağı bir eserdir.


Basım Ayı/Yılı : 2/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 348
Ağırlık : 348
En / Boy : 16,5 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺157,50

Düşünmek…! Yaratıcı tarafından insana bahşedilen ve insanı diğer canlılardan üstün kılan akıl nimetinin ürünü olan düşünmek! Yeni durumlar karşısında yeni davranışlar yapabilme yeteneği olarak tanımladığımız zekâ, her canlıda vardır. Ama Yaratıcıyı bulma, kulluk yapma, iyiyi ve kötüyü ayırt etme, insanı vicdanlı olmaya sevk etme, yeni buluşlar yaparak kalkınmayı ve yeni medeniyetlerin kurulmasını sağlayan akıl nimetidir! Akıl ve ruh hastalarını, akılca noksan olanları gördükçe, beterin beteri vardır diyerek insanın hâline şükretmesini ve böylece huzurlu olmasını sağlayan en büyük nimet; bunları düşünebilmektir!

Bizim bu küçük kitapçığımızda amacımız; gücümüz yettiğince düşünebilme kabiliyetimizi kullanarak, okuyucularımızın da insan ve kâinat kitabını okuyarak, derinlemesine düşünerek Allahü teâlâya giden doğru yolu bulmalarına, bulmuş olanların da imanlarını kuvvetlendirmelerine yardımcı olmaktır. Başka bir ifadeyle amacımız; taklîdî iman sahiplerini tahkîka erdirmek, tahkîka ermiş olanların da imanlarını sağlamlaştırmaktır, diyebiliriz.

Tabii ki gayret bizden, tevfik Allahü teâlâdandır.


Basım Ayı/Yılı : 3/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 2
Sayfa Sayısı : 52
Ağırlık : 52
En / Boy : 14 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺35,20

“Mimarlık Sözlüğü” denince akla Doğan Hasol gelir. İlk sözlüğü olan Türkçe Ansiklopedik Mimarlık Sözlüğü 1975’te yayımlandı. Ardından öteki dillerdeki (İngilizce-Fransızca) Mimarlık ve Yapı Terimleri sözlükleri geldi. Hemen her baskısında içeriği yeniden gözden geçirilip geliştirilen İngilizce-Türkçe / Türkçe-İngilizce Mimarlık ve Yapı Sözlüğü / Dictionary of Architecture and Building yaklaşık 30.000 terimden oluşuyor.

Doğan Hasol, böylesine önemli ve zor bir çalışmayı yapma gerekçesini, “içinde bulunduğumuz iletişim ve bilgi çağının, teknik, kültürel, ticari vb. her tür ilişkinin temelini oluşturan terimlerin derlenmesini zorunlu kılması” olarak ifade ediyor. Bu zorunluluğa bir yanıt olan bu çalışmanın, bilgi akışını kolaylaştırıp hızlandıracağını, ilgili dillerdeki metinlerin daha iyi ve doğru anlaşılmasına yardım edeceğini belirten Hasol, bu tür sözlük ve araştırma-derleme çalışmalarının bir yandan da dillerin zenginleşmesine katkı sağlayacağına inandığını söylüyor.


Basım Ayı/Yılı : 6/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 10
Sayfa Sayısı : 500
Ağırlık : 500
En / Boy : 14 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺220,00
Atomları Çarpıştırmak, Besin Kimyası, Hayvanlar, Uzay ve Daha Fazlası

Minik Atomlardan Levha Tektoniğine, Uzayın Uzak Köşelerinden okyanusların Derinliklerine bilim Ansiklopedisi Bilimsel Tüm Konuları En Kapsamlı Şekilde İçeriyor.

Depremler, elektrik, elementler ve bilim hakkında ilginç ve eğlenceli bilmek istediğiniz her şey
Olağanüstü bilim insanları ve keşifler hakkında sizi şaşırtacak bilgiler
“Bunu deneyin!” başlığı altında bilimi iş başında görebileceğiniz kendi başınıza yapabileceğiniz deneyler
Dış uzaydan, üzerinde yaşadığımız gezegene her şeyi gösteren canlı resimler
Aralarında madde, kuvvetler ve makineler, enerji, elektronik, evren, Dünya’da yaşam, insan vücudu ve Dünya gezegeninin yer aldığı kapsamlı bilimsel başlıklar.


Basım Ayı/Yılı : 10/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 305
Ağırlık : 305
En / Boy : 23,5 / 30,5
Cilt Tipi : Ciltli
Kağıt Tipi : Kuşe
Cep Boy Durumu : 0
₺409,59

Ansiklopedik Ekonomi Sözlüğü

Bilim Teknik Yayınevi


Basım Ayı/Yılı : 1992
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 2
Sayfa Sayısı : 411
Ağırlık : 324
En / Boy : 13 / 19
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺110,40

Yazım Kılavuzu, sayın Ali Püsküllüoğlu tarafından, eski Türk Dil Kurumu’nun yazım konusunda oluşturduğu ve uyguladığı kuralları temel alarak hazırlanmıştır.

Eski Türk Dil Kurumu, Türkçenin yazımıyla ilgili sorunları, yıllar süren emeklerle irdelemiş, çözmeye çalışmış ve büyük ölçüde çözmüştür. Onun öncülüğünde Türkçenin yazımı, elli yılı aşkın bir deneyimin sonucu olarak yerleşmiştir. Bu nedenle, Türkçenin yazımında tutulacak sağlıklı yol öncelikle budur.

Yazım Kılavuzu’nda bu yol tutulmuştur. Eski Türk Dil Kurumu’nun yazım konusunda ortaya koyduğu kurallar korunmuş, daha kolay anlaşılır olmaları için de elden gelen yapılmaya çalışılmıştır.

Yazım Kılavuzu, profesyonel yazın emekçileri, araştırmacılar, medya üyeleri ve daha birçok uzman kullanıcı için, vazgeçilmez bir kaynak olacaktır. Türkçenin bir işçisi olan Ali Püsküllüoğlu tarafından hazırlanan Yazım Kılavuzu, dilimizin yazım birliğinin sağlanmasına önemli bir katkı olup, 744 sayfalık geniş içeriğiyle, yazım sorunlarınızda her an kullanabileceğiniz, alanındaki en geniş kapsamlı başvuru aracıdır.


Basım Ayı/Yılı : 8/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 7
Sayfa Sayısı : 744
Ağırlık : 744
En / Boy : 14 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺172,20

Arkadaş Yayınları, Türkçenin söz varlığını ustalıkla işleyerek, ardında birbirinden değerli yapıtlar bırakan Ali Püsküllüoğlu’nun sözlükçülük geleneğini "Dil Hazinesi Dizisi" ile sürdürerek, gelecek kuşaklara aktarılmasını sağlıyor. Argo, kapalı bir alandır ama zaman içinde ölçünlü dile sızmasıyla yaygınlık kazandığı olur. Bu durumdaki sözcüğün, deyimin argo olduğu anımsanmaz; örneğin "boş vermek" deyimini kullananlar, bunun bir argo söz olduğunu düşünmez bile. Özellikle senlibenli konuşmada bu tür sözlerin sıkça yer aldığı görülür. Argo, dilin bir olanağıdır. Türkçede argo, daha çok konuşma dilinde kullanılır. Ancak yazarların da, kişilerinin durumlarına göre, argoya uzak durmadıkları olur.Bu küçük sözlük, çok sık kullanılan argo sözleri bir araya getirmiştir. Rastladığınız argo sözcükleri, deyimleri, sözleri çözmede size yardımcı olacaktır.


Basım Ayı/Yılı : 8/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 4
Sayfa Sayısı : 196
Ağırlık : 196
En / Boy : 14 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺77,90

Konu Başlıkları


Kitle İletişim Kuramları ve Yayın Sistemleri
İngiltere ve Amerika Birleşik Devletlerinde Yayın ve Denetim
Türkiye’De Yayın ve Denetim
Sınırötesi Yayın ve Denetim


Basım Ayı/Yılı :
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 227
Ağırlık : 227
En / Boy : 16 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺63,00

Ez di sala 1945an meha avrêlé roja sisiyan li gunde Qaricixé ku girêdayî bajarê semsûrê li dayika xwe bûme. Di nava malbata ku karûbarê wan cotkar bûn mezin bûm. Bav û dayika min ne xwe- dan xwendin û nivîsandin bûn, ne jî bê zimanê kurdî ti ziman zanibûn. Ciran û gun- diyê me hemi di wê rewşa tari de dijîn. Bi saya pêşbînî- ya bav û dayika min, ez di nava ev rewşa tarî de derketim.
Li beri pirtûka bi navî "Em û Ev-Bi Hev Re" heşt pirtûkê min din ji ha- tin weşîn. Dilê min bi wê pirtûkê du caran xweş bû. Bawer dikim ku bi vê pirtûkê wêjeya kurdî yê hîn dewlemend bibe. Ya din jî bi vê pirtûkê min bal kişand heq û mafê ajalan.
Mehmet Akar
Hestên hemû ajalan hene. Ew şa dibin. Xemgin dibin. Ditirsin. Dileyizin. Hez dikin. Didexisin. Dicemidin. Janê hîs dikin. Îro di medya sosyal de ku wek mûcîzeyan bi me dixuyên, bi me dide fehmkirin ku ew zindî û xwedi hestin.
Mirişka ku çêlikên xwe dixe li bin baskên xwe, ku wan ji baranê biparêze. Werd eka ku xwarinê dide masiya, meymûna ku sêva xwe bi kusi re parva- dike, se/kûçik, hewl dide ku avê bigihêjîne masiyê bermirinê. Hirçê ku qirikê ji xeniqîna avê xilas dike, makepisikên ku têjikên xwe hembêz û maç dikin û gelekên din.
Nivîskar: Neşe Mesutoğlu Cigirê Komeleya Ajalên Kuçe û Hawirdorê Werger: Mihemed Baqi Ronahî


Basım Ayı/Yılı : 6/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 142
Ağırlık : 142
En / Boy : 16 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺90,00

Giriş

Birinci Bölüm

1. Algı Ve Algılama

2. Algı Yönetimi

3. Destinasyon Algısı

İkinci Bölüm

1. Destinasyon Algıları Üzerine İstanbul İlinde Bir Araştırma


Basım Ayı/Yılı : 12/2020
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 137
Ağırlık : 137
En / Boy : 15 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺54,00
Dana Adası

Dr. Hakan Öniz’in Dana Adası’nda yürüttüğü alan çalışmasına ait bulgular, kıyıdaki taş kesim yapıların özelliklerine ilişkin bazı ön değerlendirmeler hakkında bilgi vermektedir. Akdeniz’deki yüzlerce benzer taş kesim çekek yerleri antik savaş gemilerinin hareket halinde olmadıkları dönemde kuru tutulmaları için kullanılan “hangarları” oluşturmuşlardır. Dana Adası’nda yer alan gemi barınağı sayısı Atina ve Kartaca’nın ünlü deniz tesislerinden fazladır. Dana Adasının kuzey-batısındaki bazı taş-kesim yapılar düzensiz formlarıyla yalnızca gemi hangarı değil tersane gibi amaçlar için de kullanıldıklarını düşündürmektedir.

Prof.Dr. Olaf Höckmann


Basım Ayı/Yılı : 2019
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 284
Ağırlık : 284
En / Boy : 16,5 / 23,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺200,00

İklimbilimciler bilimsel ve teknolojik gelişmelerin yardımıyla son on yıl içinde, iklim koşullarının yaklaşık son bin yılda geçirdiği değişime dair net bir görüntü elde etmeyi başardılar. Bu keşif, uzun süredir duyulan birtakım kuşkuları doğrular nitelikteydi: Son Buzul Çağı yaklaşık 13.000 yıl önce sona ermesine karşın, MS 1300-1850 yılları arasında dünya bir soğuma döneminden geçmişti. Uzmanlar bu periyoda “Küçük Buzul Çağı” adını verdi. Fakat bu tespit bu kez daha büyük başka kuşkular doğurdu: Bu periyodun sonu neden Sanayi Devrimiyle, yani küresel ısınmaya giden yolun başlangıcıyla çakışıyordu? Yoksa...

Arkeolog Brian Fagan bu eserinde Vikinglerin İzlanda, Grönland ve Kuzey Amerika’da kurdukları ilk kolonilerin kalıntıları üzerinde yapılan incelemelerden yola çıkıp özellikle Avrupa tarihindeki büyük olaylara mercek tutarak iklim değişiminin tarihin akışı üzerindeki etkisini inceliyor.

Fagan, bilim, arkeoloji ve tarih okurlarının ilgisini çekmeyi başarıyor.

“Fagan bu harikulade kitabında insan toplumunun iklim zikzakları karşısında ne kadar savunmasız olduğunu gösteriyor.” — New Scientist

 

Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 376
Ağırlık : 376
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺164,00

Madencilik faaliyetleri diğer endüstri faaliyetlerine göre çevrenin fiziksel ve kimyasal olarak bozulmasının doğrudan nedenidir. Doğası gereği alternatif yer seçimi şansı bulunmadığından, çoğu zaman; tarım, orman ve canlı yaşam alanlarını, tarihi ve doğal sit alanlarını bozma, az çok zarar verme durumu ile karşı karşıya kalınmaktadır. Madenciliğe ilişkin faaliyetler birkaç aşamada olup, her birinde doğa farklı olarak zarar görür. En zarar verici faaliyetler; maden işletme (çıkarma), zenginleştirme, metal tasfiyesi ve kazanılması gibi işlemlerden dolayı ortaya çıkan kirleticilerdir. Açık ocak maden işletmeciliğinde doğa tahribatı üretim sırasında doğrudan olmaktadır. Fiziksel ve kimyasal yolla olan hava, su ve toprak kirliliği, topografya ve morfolojinin bozulması, gürültü ve titreşim, ekolojik dengenin nicel ve nitel bozulmasıdır.
Doğaya bırakılan atıklar, doğal dengenin savunma sistemi içinde bir noktaya kadar giderilebilmekte, ne yazık ki günümüzde Dünya nüfusunun inanılmaz oranda artması, ihtiyaçları arttırmış, buna bağlı olarak üretim ve tüketim de artmıştır. Sonuçta doğaya bırakılan atıklar, doğanın kendi sistemi içinde özümsenmeyeceği boyutlarda atıkların oluşmasına neden olmuştur.
Madenler, milyonlarca yılda kimsenin emeği olmadan oluşmuş, tüketildiğinde yerine konulamayan; doğanın, insanlığın ortak kullanımına sunduğu servetlerdir. Bu servetler üzerinde, her insanın ve gelecek nesillerin hakkı vardır. Madenler ihtiyaca göre, Devlet eliyle, yurt içinde işlenmelidir.
Günümüzde madencilik faaliyetlerine maruz kalan, ‘’doğa’’, iklim değişikliğine karşı savunmasız durumdadır. Doğanın yok edilmesi uluslararası bir suç olmalıdır.
“Çevreye kıyım”, soykırım veya insanlığa karşı suçlarla, Lahey merkezli Uluslararası Ceza Mahkemesi tarafından kovuşturulabilecek suçlarla aynı şekilde ele alınmalıdır.
Doğa hakkı insan hakkından önce gelir. Doğal kaynakların gerçek sahibi halktır.
Bu kitapta, Türkiye’de madenciliğin durumu, madenciliğin çevre ve insan sağlığına etkileri, ÇED ne anlama gelmektedir, halk onayı, doğa savunucuları, Ulusal madencilik ve çevre politikaları nasıl olmalı? sorularına cevap bulacaksınız.
Bilim dışı yaptığımız her şey bizler için potansiyel bir tehlikedir.


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 196
Ağırlık : 196
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺80,00

Dört bin yıllık düşün, sanat ve
bilim tarihinin klasik yapıtları
üstüne eleştirel inceleme

Başlangıcından günümüze insanoğluna yol gösteren düşünsel iklim…

Orhan Hançerlioğlu, insanlığın var ettiği kimi kavramları, akımlar ve yapıtlar temelinde incelerken bilim, sanat ve evrensel düşünce tarihinin dönüm noktalarını oluşturan atılımları eleştirel ama nesnel bir gözle değerlendirmektedir.

Yoğun bir emek ürünü olan kitap, insanoğlunun dört bin yıllık düşünsel birikiminin yanı sıra dünyayı anlama, kavrama ve yorumlamada biricik rehber olma özelliğini koruyor.

Düşünce Tarihi, çağdaş, yenilikçi ve kuşatıcı yaklaşımıyla günümüzün olduğu kadar gelecek kuşakların da düşünsel yolunu aydınlatıyor.


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 26
Sayfa Sayısı : 592
Ağırlık : 576
En / Boy : 13 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺180,00

Kitap Küçük Çamlıca Bahçesi'nin çiçekleri, ağaçları, kelebekleri, kuşları ile hiç bilmediğimiz büyülü güzelliklerini gözler önüne seriyor. Aslında İç Hastalıkları doktoru olan Dr. Ali Bilginer'in yarım yüzyıllık çalışmasının ürünü olan kitap, Küçük Çamlıca Bahçesi'nin kardeşi Büyük Çamlıca Tepesi gibi doğal değerlerini yitirmemesi için bir yandan da herkesi Küçük Çamlıca Bahçe'lerini korumaya çağırıyor.

İngilizce özetin yer aldığı kitabı üç bölüme ayırabiliriz. Prof. Dr. Tuna Ekim ve Ersin Alok'un önsözüyle yayınlanan kitabın ilk bölümünde tarihteki ve edebiyattaki yeriyle Çamlıca anlatılıyor. İkinci bölüm Çamlıca'nın rengarenk bitkilerinin fotoğrafları, Türkçe ve Latince isimleriyle eşsiz bir albüm niteliğinde. Üçüncü bölümde kitabın İngilizce özeti yer alıyor. Bitkiler, Latince bitki ailelerinin alfabetik sıralamasıyla resmi geçit yapıyor. Çiçekli Bitkiler (Spermatophyt), Açık Tohumlular (Gymnospermae) gibi. Bitkilerin tanıtımında sırasıyla bitkinin önce Türkçe adı, parantez içinde Latince adı, bitki dünyasında bağlı bulunduğu aile en son da İngilizce adı bulunuyor.


Basım Ayı/Yılı : 2011
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 300
Ağırlık : 300
En / Boy : 20 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺300,00

Ahmet Yanar ve İmat Semin Bayatlı’nın ortaklaşa hazırladıkları “Irak Türkmen Edebiyatında Çağdaş Hoyratçılar” (Ankara/Kerkük, 2019) adlı bu çalışma, mahiyeti itibariyle hem bir şairler ansiklopedisi, hem de bir hoyrat seçkisidir. Irak Türklerinin edebiyat tarihinde yer alacak, bir boşluğu dolduracak çok önemli bir yapı taşıdır. Zira bu eserle biz, Irak Türklerinin her türlü zulme, baskıya, yokluğa yoksunluğa, mahrumiyete rağmen bilinçli bir millet olmanın gereğini yaparak kendi dillerine, kültürlerine, edebiyatlarına, kişiliklerine ve kimliklerine sahip çıktıklarını görüyoruz. 

Genellikle her mısraının 7 hece olduğu ve toplam 4 mısradan meydana gelen hoyrat nazım şekli, Türk halk şiiri nazım şekilleri içinde zor bir edebiyat türüdür. Okuyunca ya da dinleyince kolay gibi gelir. Bu aslında onun “sehl-i mümteni” sanatının müşahhas bir örneği olmasının göstergesidir.

Hoyratçı, zengin bir kültürü, yaşanmış tecrübeleri, duygu ve düşünce yoğunluğunu hoyrat adlı bir şekil içinde damıtarak, süzerek adeta bir özsu halinde bize sunar.


Basım Ayı/Yılı : 2019
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 443
Ağırlık : 443
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺149,24

"Tiyatro Kavramları Sözlüğü", MitosBoyut Tiyatro/Kültür Dizisi içinde bundan sonra yer alacak olan "Tiyatro Adamları Sözlüğü", "Tiyatro Yapıtları Sözlüğü", "Tiyatro Kuruluşları Sözlüğü", vb. gibi sözlüklerle, tiyatro alanına giren tüm genel bilgileri kuşatmayı amaçlayan bir yapıttır. "Tiyatro Kavramları Sözlüğü", yalnızca drama ve tiyatro sanatıyla ilgili evrensel, teknik ve kuramsal kavramlara özgü bir yapıt olup, tiyatro tarihini, kişileri, dönemleri ve ülke tiyatro tarihini, kişileri, dönemleri ve ülke tiyatrolarını göndermeler halinde içermektedir. "Tiyatro Kavramları Sözlüğü", Tiyatro ile ilgili herkesin tiyatro/kültür kitaplığını bütünleyecek temel bir başvuru kitabıdır.


Basım Ayı/Yılı : 2004
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 3
Sayfa Sayısı : 223
Ağırlık : 258
En / Boy : 14 / 22
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺123,00

... Tiyatro kavramıyla eşanlamlı anılan Shakespeare, başlı başına bir bilgi ve tiyatro okulu alanını oluşturduğu gibi, tiyatro tarihinde en çok oynanmış ve yayınlanmış yazar olarak en çok başvurulan, en "klasik" ve en "çağdaş" tiyatro adamıdır da. İşte, "Shakespeare Sözlüğü", bu alanı karşılamak için hazırlanmış bir "Shakespeare Tiyatrosu Sözlüğü"dür. "Shakespeare Sözlüğü"nün tüm tiyatroseverlerin kitaplığını bütünleyecek önemli bir başvuru kitabı olduğuna inanıyoruz. -Aziz Çalışlar-


Basım Ayı/Yılı : 1994
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 216
Ağırlık : 189
En / Boy : 14 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺106,60

Bu çalışmanın amacı reçeteleri önermek değildir.
Tasarımda renk sorununa yaklaşımın değilde olması gerektiği üzerinde bir araştırmadır.Kişi hayatı boyunca dil problemi ile karşı karşıya gelmektedir. Sanatın her alanında ve endüstri de önemli bir yer tutmaktadır.
Bu çalışmada amaç rengi daha iyi tanımak rengin tasarımdaki önemini ve diğer renklerle meydana getirdiği etkileri ortaya koymak ayrıca renk konusunda eksikliğin tasarımda meydana getireceği yanlış etkileri saptamaktır. Böylece rengi tanıma ve tasarımda renge gereken önemi vermekle doğru işlev yakalanacağına inanmamdır. 
Araştırmanın amacı;
- Tasarlama sürecinde rengin gerekliliği, içerik ve kapsamıyla orantılı olarak belirlilemek
- Renkleri ilgili temel sanat ve bilim kavramlarını açıklık getirmek
- Renklerin birbirlerini nasıl etkiledilediklerini görmek
- Çevre, teknik ve insan değerlerinin işlevini renk alanı içinde ele almak
Bu kitap; bir tasarımcı için yaptığı tasarımların daha etkili ve dengeli olması için rengin tasarıma etkisini ve  nasıl kullanacağı konusunda bilgi vereceğinden eminim.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
 BİYOGRAFİ
1965 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı
1982 yılında Yusuf Taktak atölyesinde sanat ile tanıştı. Aynı yıl Marmara Güzel Sanatlar Fakültesi (Tatbiki Güzel Sanatlar) tekstil bölümünde eğitime başladı.
1986 yılında bölüm birinciliği ile mezun oldu. Aynı yıl Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatar Fakültesi tekstil bölümünde yüksek lisans eğitimine başladı. Eğitimi boyunca birçok değerli sanatçıdan ders aldı.
1988 yılında sanatta yeterliliğe başladı.
Eğitimine İstanbul Üniversitesi İşletme İktisat Fakültesinde "Marketing and management" eğitimi alarak devam etti.
Mezun olduktan 1,5 yıl sonra Londra'da yaşadı.
İstanbul'a döndüğünde bir Alman firmasında yönetici olarak çalışmaya başladı.
Daha sonrasında Sabancı ve Şahinler holding bünyesinde yöneticilik yaptı. Üretim hattında dijital baskı ve numune bölümlerini kurdu.
2 Çocuk annesi olan Dilek Yıldırım Bozal halen Tekstil tasarımcıları derneği yönetim kurulu başkanlığını yürütmektedir.


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 168
Ağırlık : 168
En / Boy : 15 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺158,00
Yüzyılın Bilimi ve Geleceğin Savaşları

“Yüzyılın Bilimi ve Geleceğin Savaşları”

"Gelecekle savaş başlıyor!

Yeni çağa girerken, yeni savaşlara ve geleceğe hazır mısınız? Artık bir ulusun nefreti geride kaldı. 20. yüzyılın politikalarını ve paylaşım savaşlarını geride bırakırken tozların altından ikinci kez yeni bir dünya doğuyor. Karanlık ve kirli bir dönem geride kaldı. COVID-19, nükleer enerji, yenilenebilir enerjiler, elektronik savaşlar, kıyamet günü projeleri, sığınaklar, tıp tarihi, biyolojik saldırılar, salgınlar ve diğer akademik içeriklerle Hakan Hançer'den bir kaynak kitabı okurlarıyla.

"Gerçeği anlatmanın birden fazla yolu vardır. Önemli olan hangi yolu seçtiğiniz değil, anlatabilmek için ne kadar fedakârlık yapabildiğinizdir..."

-Hakan Hançer

“İnsanlığın en eski ve en güçlü duygusu korkudur, en eski ve en büyük korkusu da bilinmeyenin
korkusudur...”

-Howard Phillips Lovecraft


Basım Ayı/Yılı : 2020
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 452
Ağırlık : 452
En / Boy : 14 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺217,50

Dr. Ali Fuat Örsan, 1872-1951 yılları arasında yaşamıştır. Ankara Ziraat Fakültesinde öğretim üyeliği yapmıştır. Atatürk, Gazi Orman Çiftliği’nde “Sanayi-i Zirai Uzmanı” olarak görevlendirmiştir. Arıcılık, sebzecilik, tavukçuluk üzerine kitaplar yazmıştır. Otuz senelik tecrübe ve araştırmaları sonucu yazdığı bu kitapta arı yetiştiriciliğine dair pek çok bilgi edineceksiniz.


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 304
Ağırlık : 304
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺81,75

Sina Akşin Türkiye Tarihi’nin amacını şöyle açıklamaktadır: “…Türkiye’de okullarda ve üniversitelerde okutulan tarih genellikle yüzeysel bir tarihtir. Okullarda öğrenciler için tarih e çekilmez, ezbere dayalı, anlamsız ders durumundadır. Üniversite tarih bölümlerinin puanları, yani tarihçiliğe rağbet çok düşüktür. Tarih, birçoklarımızın gözünde gerçeğin araştırılacağı, heyecan verici bir bilim dalı değil, kabul edilmiş belirli ideolojik ya da siyasal tutumları destekleyecek kanıtların derleneceği bir alandan ibarettir. İşte biz, bu kitabın, ülkemiz tarihçiliğini hal-i pur melalinden kurtarmaya belki mütevazı bir katkısı olur diye düşündük.”

Elinizdeki bu cilt, 1980 – 2003 dönemi Türkiye Tarihi için vazgeçilmez bir kaynak niteliğindedir. En yakın geçmişin karmaşıklığına ışık tutacağına inanıyoruz.


Basım Ayı/Yılı : 2020
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 11
Sayfa Sayısı : 360
Ağırlık : 360
En / Boy : 16 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺116,25

Sina Akşin Türkiye Tarihi’nin amacını şöyle açıklamaktadır: “…Türkiye’de okullarda ve üniversitelerde okutulan tarih genellikle yüzeysel bir tarihtir. Okullarda öğrenciler için tarih e çekilmez, ezbere dayalı, anlamsız ders durumundadır. Üniversite tarih bölümlerinin puanları, yani tarihçiliğe rağbet çok düşüktür. Tarih, birçoklarımızın gözünde gerçeğin araştırılacağı, heyecan verici bir bilim dalı değil, kabul edilmiş belirli ideolojik ya da siyasal tutumları destekleyecek kanıtların derleneceği bir alandan ibarettir. İşte biz, bu kitabın, ülkemiz tarihçiliğini hal-i pur melalinden kurtarmaya belki mütevazı bir katkısı olur diye düşündük.”

Elinizdeki bu cilt, Osmanlı Devleti’nin 1600 – 1908 dönemindeki siyasal, iktisat, düşünce ve bilim tarihi; mimarlık ve sanat tarihi için vazgeçilmez bir kaynaktır


Basım Ayı/Yılı : 2020
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 13
Sayfa Sayısı : 480
Ağırlık : 480
En / Boy : 16 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺144,00

Eskişehir İli Yörük Ağızları


Basım Ayı/Yılı : 2020
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 466
Ağırlık : 466
En / Boy : 16 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺78,00
Tükendi

Gözden geçirilmiş 5. baskısını yapan kitap, Android SDK'nın temelinden başlamış ve Facebook/Google+ - Android bağlantısı gibi ileri konuları da içermektedir. Konular anlatılırken ekran görüntüleri eşliğinde çok sayıda örnek verilerek konunun ve farklı uygulamaların daha rahat anlaşılması amaçlanmıştır.

Android işletim sistemi, akıllı telefonlarda en çok kullanılan işletim sistemi olmuş ve Android Markette yüz binlerce farklı uygulama ile akıllı telefon kullanıcılarına farklı uygulamaları indirme şansı vermiştir. Başarılı ve güzel çalışan uygulamalar ise uygulamayı yapan kişiye maddi ve manevi kazançlar sağlamaktadır. Bu sebeple, Android konusunda yazılımcı ihtiyacı her geçen gün artmaktadır.

Ülkemizde Android işletim sistemi Milli Eğitim Bakanlığının FATİH projesiyle birlikte büyük önem kazanmış ve bu konuda yazılımlara/yazılımcılara daha da çok ihtiyaç duyulmaya başlanmıştır.

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları

Android Studio

Android ve Oyun Programlamanın Temelleri

Opengl Es

Emülatör Kullanımı

Android-UI

Sqlite

Content Provider

Ses Tanıma

Sms

Multimedya

Facebook - Google+

Google App Inventor


Basım Ayı/Yılı : 2016
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 5
Sayfa Sayısı : 391
Ağırlık : 391
En / Boy : 16 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺163,00
1 2 3 ... 18 >
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı