“Adama yaklaşıp dikkatlice baktı: Vücudunda yara bere olmayan bir delikanlıydı bu. Sadece üşümüş ve korkmuş görünüyordu. Yorgunluktan gözlerini bile kaldıramıyormuş gibi Simon’a bile bakmadan arkasına yaslanmış öylece oturuyordu. Simon iyice yaklaşınca adam birdenbire uyanır gibi oldu. Kafasını çevirdi, gözlerini açtı ve Simon’a baktı. Adamın daha ilk bakışı Simon’un onu sevmesine yetmişti bile. Kunduracı keçe çizmeleri yere attı, kemerini çıkarıp çizmelerin üstüne koydu, ardından kaftanını çıkardı.
 – Sonra konuşuruz, dedi, hadi önce şunu giy bakalım!”
 
Tolstoy; İnsana Ne Kadar Toprak Gerekir?, Efendi İle Uşak, Üç Soru adlı birbirinden güzel üç öykü ile kitaba da adını veren İnsan Ne İle Yaşar? adlı eşsiz hikâyesinde yaşamın anlamını, yaşama amacımızı, insanoğlunun niçin yaratıldığı ile ilgili bütün neden ve sonuçları, insanlara nelerin yettiğini/yetmediğini, insanın nasıl bir doyumsuzluk içinde olduğunu ve sözcüklerle anlatamadığımız hislerimizi kaleme alarak eşine az rastlanır bir okuma keyfi sunuyor.


Basım Ayı/Yılı : 10/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 120
Ağırlık : 120
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺32,00

Tolstoy, Efendi ile Uşak'ta Çarlık Rusya’sının 19. yüzyıldaki sınıf ve sosyal statü yapısını ve asiller ile uşaklar arasındaki sınıf farklarını insancıl bir yaklaşımla ortaya koymaktadır.
Bu yönüyle Efendi ile Uşak, insanların birbirine muhtaç olmaları, eşitlik ile kendini ve ötekini keşfetmek üzerine bir başyapıt niteliği taşımaktadır.
Efendi ile Uşak’ta Tolstoy’un insana bakışındaki inceliği, varlığı algılayışındaki bilgeliği ve açık bir şekilde ortaya koyduğu inancındaki derinliği fark edecek, onun hayata bakış açısındaki doygunluk ve bilgelik karşısında hayranlık duyacaksınız...


Basım Ayı/Yılı : 2/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 72
Ağırlık : 72
En / Boy : 14 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺24,00

Tolstoy, ustalık dönemi eseri olan bu uzun öyküde; kariyer basamaklarını hızla tırmanmış ve başkalarınca imrenilecek bir hayat yaşamış birinin ölümünü yüzümüze ayna gibi tutarak kendimizi sorgulama olanağı sunar.
Kahramanımız İvan İlyiç Golovin alışılmışın aksine ne Prens Oblonskiy gibi yüksek sosyeteden ne de arabacı Fyodor gibi sıradan biridir. O, toplumun birbirine tamamen zıt bu farklı katmanlarını orta bir noktada birleştiren, her iki kesimce de kabul edilebilir makul ölçülerde Çar’a, yasalara ve görevine bağlı ideal bir memur tipidir.
İvan İlyiç, toplumsal yargıların biçimlendirip önümüze koyduğu ideal bir vitrin modelidir aslında. Aradan geçen yüzyıla rağmen vitrindeki tazeliğinden hiçbir şey kaybetmediği gibi oradan bakıp bize göz kırpmaya da devam ediyor.
Öyküyü okuyan Çaykovskiy, Tolstoy’dan insanlığın gördüğü en büyük yazar olarak bahsedecek: ‘Bir tek onun varlığı bile Rus halkının gelişmiş medeniyetler içinde kendine onurlu bir yer bulmasına yeterdir,’ diyecektir.


Basım Ayı/Yılı : 10/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 100
Ağırlık : 100
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺48,00

Elinizdeki bu kitap, Lev Nikolayeviç Tolstoy'un Tanrı, sevgi ve arayış üzerine yazdığı beş öyküden oluşuyor: Sevgi Neredeyse Tanrı Oradadır, Üç Ölüm, Bir Vaftiz Evladı, Tanrı Hakikati Görür Fakat Bekler ve Kodinka. Modern çağın en büyük yazar ve düşünürlerinden biri olarak ardında yüzyıllar geçse de silinmeyecek bir miras bırakan Tolstoy, romanları kadar öyküleriyle de anılmalı.

“Yaşamak...” dedi. “Artık yaşamak istemiyorum. Sadece ölmek istiyorum. Tanrı’dan istediğim tek şey bu. Ben artık umudunu yitirmiş bir adamım.”


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 80
Ağırlık : 80
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺45,00

Dünyanın en çok okunan üç yazarından biri olma vasfına sahip, büyük yazar, Düşünür ve mütefekkir Tolstoy, Yaşadığı yıllardan itibaren Türk okurunun da dikkatini çekmiş, beğenisini kazanmış nadir kalemlerdendir. Tolstoy’un eserleri gerek fikirleriyle gerek edebî eserleriyle nitelikli okur kitlesinin halen başucu kitapları arasında yer alır. 
Ülkemizde ve dünyada çoğunlukla romanlarıyla tanınan yazarın son yıllarda fikrî eserleri de ilgi görmeye devam ediyor ve Tolstoy bu yönüyle âdeta yeniden keşfediliyor. 
Tolstoy’un eserlerini ve Tolstoy hakkında yazılmış eserleri tek çatı altında toplamayı amaçlayarak yayına başlayan Lev Nikoloyeviç Tolstoy Yayınlarının öncelikli amaçları arasında Tolstoy’un ülkemizde Hiç bilinmeyen eserlerini gün yüzüne çıkarmak bulunuyor. 
Tolstoy yayınlarından çıkan Rusça ve Türkçe olarak hazırladığımız  TOLSTOY’un DERLEDİĞİ HADİSLER eseri de bu eserlerinden bir tanesidir 
“Мухаммед всегда выше христианства. Он не верит в то, что Аллах-это человек, а также неu
уподобляет себя Богу. У мусульман нет другого Бога, кроме Аллаха и Мухаммед пророк его. В этом нет сомнения»
Л.Н. Толстой 

Muhammed hristiyanlıktan her zaman daha üstündür. O Allah'ın insan olduguna inanmaz, ustelik kendini tanrı saymaz. Muslümanların Allah hariç başka bir tanrısı yoktur ve Muhammed onun resuludür. Bunda şüphe yoktur" 


Одни – либералы и эстеты – считают меня сумасшедшим или слабоумным вроде Гоголя; другие – революционеры и радикалы – считают меня мистиком, болтуном: правительственные люди считают меня зловредным революционером; православные считают меня дьяволом.
Признаюсь, что это тяжело мне... 
И потому, пожалуйста, смотрите на меня, как на доброго магометанина, тогда все будет прекрасно"

“Kimi liberaller ve estetler beni Gogol gibi deli ve aklı zayıf sanıyorlar; diğerleri, devrimciler ve radikalciler beni mistik bir lafazan sanıyorlar: yönetimdeki insanlar hain bir devrimci; Ortodokslar ise beni şeytan görüyorlar. Açıkça konuşmak gerekirse bu benim için zordur… Ve bu yüzden, rica ederim, bana iyi bir⁵ Muhammedî olarak bakın, o zaman her şey güzel olacak”.
Lev Nikolayeviç Tolstoy, 
Yasnaya Polyana, Nisan 1884 
                                                                                                                                                                       yayın dünyası ve okurları ile Tolstoy gibi değerli mütefekkirin yeni bir eseri ile buluşturmaktan onur duyuyoruz  huzurlu okumalar diliyoruz.


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 104
Ağırlık : 104
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺60,00

Dünyanın en çok okunan iki yazarından biri olma vasfına sahip, büyük yazar ve mütefekkir Tolstoy, Türk okurunun da yaşadığı yıllardan itibaren dikkatini çekmiş, beğenisini kazanmış nadir kalemlerdendir. Tolstoy’un eserleri gerek fikirleriyle gerek edebî eserleriyle nitelikli okur kitlesinin halen başucu kitapları arasında yer alır.

İnsan pozitif ve negatif ne yaşarsa yaşasın, benim işim Allah’ı ve insanları sevmek” diyerek yoluna devam ederse; bu insanın hayatı mutlu, huzurlu, şükürle geçer. Hayatı çözmenin sırrı “kendini bilmekten geçer. Kendini bil ki, hayatın gayesine muvaffak olasın. Kendini bil ki, etrafına ışık, enerji, mutluluk saçasın. Her negatifi, pozitife çevirmek de yine senin elinde. Unutma! Sen, “şerefli olan insansın. O zaman kendini bulmak için çıktığın bu yolda “Tolstoy” sana yoldaş olsun. Dokuz kitaptan oluşan eserin sadeleştirerek bir araya getirildi.

1.Tolstoy, Sevgi, Muhabbet kavramını kutsal metinlere ve büyük düşünce adamlarının fikirlerine müracaat ederek irdeliyor, okurlarını huzur ve inanç ikliminde mutlu bir hayata davet ediyor.

2.Tolstoy, Dua aynı seride yer alan diğer kitaplarından farklı bir üslupla okur karşısına çıkıyor. Şark geleneğindeki mesel anlatarak ikna etme tarzını Dua adlı eserinde benimseyen yazar; çocuğu ölen bir annenin sorgulamaları üzerinden duanın ve teslimiyetin ve sabrın önemini vurguluyor.

3.Tolstoy, Söz, Kelam tıpkı Yunus’un: “Söz ola kese savaşı / Söz ola kestire başı” dizelerindeki hakikat gibi sözün birleştiren, ayıran yönüne, sözün kıymetine yöneliyor. Konuşma, tartışma, kötü söz konuşma ve susma gibi kavramların ahlakçı bir bakış ölçüsüyle okura sunulduğu eser; olgun bir toplumda, olgun bireylerin takınması gereken tavırları işaret etmesi yönüyle de hayli önem taşıyor. Yedi bölümden oluşan kitapta Tolstoy yine fikirlerini ortaya koyarken dünya düşünce tarihinde yer edinmiş büyük mütefekkirlerin sözlerine müracaat etmeyi de ihmal etmiyor.

4.Tolstoy, Tıpkı bir din âlimi gibi İman ve İtikad kavramlarının sınırlarını çizmeye, bu kavramları somutlaştırmaya çalışıyor. İman ve itikadın, insanın dünyada ne için bulunduğunu anlamasıyla benlikte oluşan kavramlar olduğunu dile getiren yazar, hakiki imanın hayat ile olan münasebetini dokuz küçük bölümden oluşan eserinde adeta okur zihnine ve kalbine nakşediyor.

5.Tolstoy, Vicdan aynı seride yer alan diğer kitaplarından farklı bir üslupla Vicdan okur karşısına çıkıyor. Farklı asırlarda, farklı memleketlerde yaşamış düşünürlerin, öğüt ve hikmetli sözlerini bir seçki anlayışıyla okura sunarken kendi düşünceleri ile bu sözlerin kapsayıcılığını genişletiyor. Sabır, kötülük ve iyilik, doğruluk, iman gibi kavramlar üzerinden hayata bir değer ve anlam yüklenen eser, insanın kendi kendisine sorduğu ezeli meseleleri aydınlatmaya dair bir çaba niteliğinde.

6.Tolstoy, Ruh kendi inancının temel taşlarını, büyük fikir insanlarının düşüncelerinin üzerinde yükseltiyor. Ruh ve beden bağlamında insanın özünün ruh düşüncesini vurgulayan yazar, insanın ruhla yaşadığının altını çiziyor ve soyut bir kavram olan ruhun niteliğini kendi ifadeleriyle resmediyor.

7.Tolstoy, Eşitlik insanların eşitliği ve kardeşliği düşüncesinin fikrî temellerini ortaya koyarak okuru, huzurlu bir hayat iklimine davet ediyor.

8.Tolstoy. Hiddetin Yedi bölümden oluşan kitapta; başkalarının kötülüğünü istemenin insan için sakıncaları, hiddetin neticeleri, alçakgönüllü olmanın önemi ve kötü huylardan uzak durmanın gerekliliği üzerinde duruluyor. Tolstoy aynı seride yer alan diğer eserlerinde olduğu gibi bu eserinde de daha önceki çağlarda, farklı coğrafyalarda yetişmiş ve düşünce tarihinde izler bırakmış fikir adamlarının görüşlerini, kendi görüşleriyle harmanlayarak okura sunuyor. Hz. Muhammed’e ait iki hadisten de eserde istifade eden yazar, bu eserinde de insana, topluma huzurun, kurtuluşun ve anlamlı bir hayat yaşamanın ipuçlarını veriyor.

9. Tolstoy, Ölüm ezelden beri insanın en büyük gerçeği ve anlamlandırmakta zorluk çektiği ölüm konusunu ele alıyor. Ölümün yokluk olmadığını ve hayatın ölümle sona ermediğini kutsal metinlere ve büyük düşünce adamlarının fikirlerine müracaat ederek okur zihnine perçinleyen yazar eserinde özellikle Doğu dinlerine ve düşünce adamlarına eserinde ayrı bir önem atfediyor. Muhabbetli okumalar temennisiyle…


Basım Ayı/Yılı :
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 164
Ağırlık : 164
En / Boy : 13 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺70,00

Allah beni 3 hakikati öğrenmem için Dünyaya yolladı. 
Allah'ın bana söylediği ilk soru şuydu.                                                                                                            İnsanın kalbine ne hükmeder?                                                                                                                                İnsana ne verilmemiştir?                                                                                                                                          İnsan ne ile yaşar?                                                                                                                                              İnsan Şeytanı Yenermi?
İnsanda Ne olduğunu öğrenmiştim. Artık ne verilmediğini de de biliyordum. İnsana neye ihtiyacı olduğunu yetisi verilmemişti. Allah’ın bana ikinci kelamını da öğretmesine sevinmiştim. Yine hepsini öğrenememiştim. İnsanın Ne İle yaşadığını henüz bilmiyordum. Allah’ın bu üçüncü kelamını da günün birinde bana öğretmesini bekleyerek hayatımı sürdürmeye devam ettim.                                                                                                                                                               
Kim yüreğin de sevgi taşırsa o sevgi Rabbindendir ve Allah o kişinin yüreğindedir.                                                Küçük çocuklar gibi olmazsanız, Göklerin Egemenliğine asla giremezsiniz.                                                              Şunu sakın unutmayın: Tek önemli an vardır, o da şuandır. En önemli an şimdidir. 
En gerekli kişi o an kiminleysek odur çünkü kimse bir daha başka biriyle görüşüp görüşemeyeceğini bilemez.    Ve son olarak yapılması gereken en önemli iş iyilik yapmaktır çünkü insanın dünyaya gelişinin tek amacı budur. Sadece yaşamak istiyorum; kendimden başka kimseye kötülük etmeden yaşamak. Buna hakkım var değil mi?           
Her insanın kendisi için kaygılanarak değil, sevgiyle yaşadığını öğrendim.                                                            Ölmek için çok genç, yaşamak için fazla telaşlıydık.
Onun yaptığı kötülüğü görüyorsun ama kendininkine gözlerin kapalı. Sadece o kötü olsa, sen hep iyi olsaydın ortada kin olmazdı.
Emek ucuz, ekmek ise pahalıydı.                                                                                                                                Sevgi ile dolu olan insan, Allah'a ulaşmış bir insandır." Allah bu insanın içindedir. Çünkü Allah sevginin ta kendisidir…                                                                                                                                                                Kıvılcımı söndürmezsen, ateşi zapt edemezsin.                                                                                                                
Uzak ve imkânsız gözüken bir şey, bir anda yakın ve mümkün olabilir.” der. Nasip, çok güzel bir ihtimaldir.      Adamın iç dünyasındaki açgözlülük duygusu açığa çıkmıştı. O an, onun için sonun başlangıcıydı. Elinizde bulunan ve 9 ( Dokuz ) hikayeden oluşan bu güzide eser dünyanın en çok okunan iki yazarından biri olan büyük düşünce ve fikir insanı olan gerçek aydınlardan Lev Nikolayeviç Tolstoy’a ait olduğunu hatırınızda bulundurmanızı arzu ediyoruz…
Mutlu Sağlıklı günlerde huzur içinde okumanızı temenni ediyoruz. Lev Nikolayeviç Tolstoy Yayınları


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 120
Ağırlık : 120
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺60,00

Sevgili Çocuklar,

Tolstoy'un sizler için yazdığı bu eğitici hikayeyi, kitabımıza iki dilde, Türkçe ve İngilizce olarak bulacaksınız.  Bu kitaptaki her sayfada hikayeyi iki farklı dilde okuma şansınız olacak. Böylece hem İngilizce kelime hazineniz ve dil bilginizi genişleyecek hem de hikayede ki eğitici dersleri iki dilde öğreneceksiniz.

Bilge Yargıç hikayesi yanlış ve doğrunun, haklı ve haksızın akıllı bir yargıç sayesinde nasıl ayırt edildiği konusunda sizlere aydınlık bir yol açacaktır.

Bu kitabı okuduktan sonra sizler de gözlem yapma yeteneğinizi artırarak, mantığınızı ve aklınızı kullanarak aynı Bilge Yargıç gibi, iyi-kötü, doğru-yanlış, haklı-haksız ayırımını kendiniz yapma yolunda önemli adımlar atacaksınız.  

Kitap en sadık ve en iyi arkadaştır...

 

Dear Children,

You will find this educational story written by Tolstoy for you in our book in two languages, Turkish and English. You will have the chance to read the stories in this book  in two different languages. Thus, you will expand your English vocabulary and grammar, and you will learn the educational lessons in the story in two languages.

The story of the Wise Judge will enlighten you on how to distinguish between wrong and right, fair and unfair, thanks to a wise judge.

After reading this book, you will take important steps towards making your own distinction between good and bad, right and wrong, fair and unfair , by increasing your ability to observe, using your logic and mind, just like the Wise Judge.

The book is the most loyal and best friend...


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 28
Ağırlık : 28
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺50,00

Dünyanın en çok okunan üç yazarından biri olma vasfına sahip, büyük yazar ve mütefekkir Tolstoy, Türk okurunun da yaşadığı yıllardan itibaren dikkatini çekmiş, beğenisini kazanmış nadir kalemlerdendir. Tolstoy’un eserleri gerek fikirleriyle gerek edebî eserleriyle nitelikli okur kitlesinin halen başucu kitapları arasında yer alır.

Ülkemizde ve dünyada çoğunlukla romanlarıyla tanınan yazarın son yıllarda fikrî eserleri de ilgi görmeye devam ediyor ve Tolstoy bu yönüyle âdeta yeniden keşfediliyor.

Tolstoy’un eserlerini ve Tolstoy hakkında yazılmış eserleri tek çatı altında toplamayı amaçlayarak yayına başlayan Lev Nikoloyeviç Tolstoy Yayınlarının öncelikli amaçları arasında Tolstoy’un ülkemizde fazlaca bilinmeyen eserlerini gün yüzüne çıkarmak bulunuyor. Tolstoy yayınlarından çıkan Vicdan adlı eser, 1920’lerin başında Binbaşı Ali Fuad tarafından Osmanlı Türkçesi harfleriyle Türkçeye çevrilmiş ve günümüze kadar Latin harflerine aktarılmamış ender Tolstoy kitaplarından biri. Bu eserde Tolstoy, aynı seride yer alan diğer kitaplarından farklı bir üslupla okur karşısına çıkıyor. Farklı asırlarda, farklı memleketlerde yaşamış düşünürlerin, öğüt ve hikmetli sözlerini bir seçki anlayışıyla okura sunarken kendi düşünceleri ile bu sözlerin kapsayıcılığını genişletiyor. Sabır, kötülük ve iyilik, doğruluk, iman gibi kavramlar üzerinden hayata bir değer ve anlam yüklenen eser, insanın kendi kendisine sorduğu ezeli meseleleri aydınlatmaya dair bir çaba niteliğinde.

Latin harflerine ilk kez Siyami Boylu tarafından aktarılan eserin ikinci bölümünde, kitabın Osmanlı Türkçesi ile basılmış hâlini de okura sunan Lev Nikolayeviç Tolstoy Yayınları, bu tavrıyla Osmanlı Türkçesi eğitimi alan genç okurlar ve Osmanlı Türkçesi sevdalıları için on kitaptan oluşan ciddi bir kaynak sunuyor yayın dünyasına huzurlu okmalar diliyoruz.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 68
Ağırlık : 68
En / Boy : 13 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺70,00

Dünyanın en çok okunan üç yazarından biri olma vasfına sahip, büyük yazar ve mütefekkir Tolstoy, Türk okurunun da yaşadığı yıllardan itibaren dikkatini çekmiş, beğenisini kazanmış nadir kalemlerdendir. Tolstoy’un eserleri gerek fikirleriyle gerek edebî eserleriyle nitelikli okur kitlesinin halen başucu kitapları arasında yer alır.

Ülkemizde ve dünyada çoğunlukla romanlarıyla tanınan yazarın son yıllarda fikrî eserleri de ilgi görmeye devam ediyor ve Tolstoy bu yönüyle âdeta yeniden keşfediliyor.

Tolstoy’un eserlerini ve Tolstoy hakkında yazılmış eserleri tek çatı altında toplamayı amaçlayarak yayına başlayan Lev Nikoloyeviç Tolstoy Yayınlarının öncelikli amaçları arasında Tolstoy’un ülkemizde fazlaca bilinmeyen eserlerini gün yüzüne çıkarmak bulunuyor. Tolstoy yayınlarından çıkan Ruh adlı eser, 1920’lerin başında Binbaşı Ali Fuad tarafından Osmanlı Türkçesi harfleriyle Türkçeye çevrilmiş ve Latin harflerine aktarılmamış ender Tolstoy kitaplarından biri.

Bu eserde Tolstoy, kendi inancının temel taşlarını, büyük fikir insanlarının düşüncelerinin üzerinde yükseltiyor. Ruh ve beden bağlamında insanın özünün ruh düşüncesini vurgulayan yazar, insanın ruhla yaşadığının altını çiziyor ve soyut bir kavram olan ruhun niteliğini kendi ifadeleriyle resmediyor.

Latin harflerine ilk kez Siyami Boylu tarafından aktarılan eserin ikinci bölümünde, kitabın Osmanlı Türkçesi ile basılmış hâlini de okura sunan Lev Nikolayeviç Tolstoy Yayınları, bu tavrıyla Osmanlı Türkçesi eğitimi alan genç okurlar ve Osmanlı Türkçesi sevdalıları için on kitaptan oluşan ciddi bir kaynak sunuyor yayın dünyasına huzurlu okmalar diliyoruz


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 64
Ağırlık : 64
En / Boy : 13 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺70,00

Dünyanın en çok okunan üç yazarından biri olma vasfına sahip, büyük yazar ve mütefekkir Tolstoy, Türk okurunun da yaşadığı yıllardan itibaren dikkatini çekmiş, beğenisini kazanmış nadir kalemlerdendir. Tolstoy’un eserleri gerek fikirleriyle gerek edebî eserleriyle nitelikli okur kitlesinin halen başucu kitapları arasında yer alır.

Ülkemizde ve dünyada çoğunlukla romanlarıyla tanınan yazarın son yıllarda fikrî eserleri de ilgi görmeye devam ediyor ve Tolstoy bu yönüyle âdeta yeniden keşfediliyor.

Tolstoy’un eserlerini ve Tolstoy hakkında yazılmış eserleri tek çatı altında toplamayı amaçlayarak yayına başlayan Lev Nikoloyeviç Tolstoy Yayınlarının öncelikli amaçları arasında Tolstoy’un ülkemizde fazlaca bilinmeyen eserlerini gün yüzüne çıkarmak bulunuyor. Tolstoy yayınlarından çıkan Ölüm adlı eser, 1920’lerin başında Binbaşı Ali Fuad tarafından Osmanlı Türkçesi harfleriyle Türkçeye çevrilmiş ve Latin harflerine aktarılmamış ender Tolstoy kitaplarından biri. Bu eserde Tolstoy, ezelden beri insanın en büyük gerçeği ve anlamlandırmakta zorluk çektiği ölüm konusunu ele alıyor. Ölümün yokluk olmadığını ve hayatın ölümle sona ermediğini kutsal metinlere ve büyük düşünce adamlarının fikirlerine müracaat ederek okur zihnine perçinleyen yazar eserinde özellikle Doğu dinlerine ve düşünce adamlarına eserinde ayrı bir önem atfediyor.

Latin harflerine ilk kez Siyami Boylu tarafından aktarılan eserin ikinci bölümünde, kitabın Osmanlı Türkçesi ile basılmış hâlini de okura sunan Lev Nikolayeviç Tolstoy Yayınları, bu tavrıyla Osmanlı Türkçesi eğitimi alan genç okurlar ve Osmanlı Türkçesi sevdalıları için On kitaptan oluşan ciddi bir kaynak sunuyor yayın dünyasına huzurlu okmalar diliyoruz.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 72
Ağırlık : 72
En / Boy : 13 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺70,00

Dünyanın en çok okunan üç yazarından biri olma vasfına sahip, büyük yazar ve mütefekkir Tolstoy, Türk okurunun da yaşadığı yıllardan itibaren dikkatini çekmiş, beğenisini kazanmış nadir kalemlerdendir. Tolstoy’un eserleri gerek fikirleriyle gerek edebî eserleriyle nitelikli okur kitlesinin halen başucu kitapları arasında yer alır.

Ülkemizde ve dünyada çoğunlukla romanlarıyla tanınan yazarın son yıllarda fikrî eserleri de ilgi görmeye devam ediyor ve Tolstoy bu yönüyle âdeta yeniden keşfediliyor.

Tolstoy’un eserlerini ve Tolstoy hakkında yazılmış eserleri tek çatı altında toplamayı amaçlayarak yayına başlayan Lev Nikoloyeviç Tolstoy Yayınlarının öncelikli amaçları arasında Tolstoy’un ülkemizde fazlaca bilinmeyen eserlerini gün yüzüne çıkarmak bulunuyor. Tolstoy yayınlarından çıkan Muhabbet adlı eser, 1920’lerin başında Binbaşı Ali Fuad tarafından Osmanlı Türkçesi harfleriyle Türkçeye çevrilmiş ve Latin harflerine aktarılmamış ender Tolstoy kitaplarından biri. Bu eserde Tolstoy, sevgi kavramını kutsal metinlere ve büyük düşünce adamlarının fikirlerine müracaat ederek irdeliyor, okurlarını huzur ve inanç ikliminde mutlu bir hayata davet ediyor.

Latin harflerine ilk kez Siyami Boylu tarafından aktarılan eserin ikinci bölümünde, kitabın Osmanlı Türkçesi ile basılmış hâlini de okura sunan Lev Nikolayeviç Tolstoy Yayınları, bu tavrıyla Osmanlı Türkçesi eğitimi alan genç okurlar ve Osmanlı Türkçesi sevdalıları için on kitaptan oluşan ciddi bir kaynak sunuyor yayın dünyasına huzurlu okmalar diliyoruz.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 64
Ağırlık : 64
En / Boy : 13 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺70,00

Dünyanın en çok okunan üç yazarından biri olma vasfına sahip, büyük yazar ve mütefekkir Tolstoy, Türk okurunun da yaşadığı yıllardan itibaren dikkatini çekmiş, beğenisini kazanmış nadir kalemlerdendir. Tolstoy’un eserleri gerek fikirleriyle gerek edebî eserleriyle nitelikli okur kitlesinin halen başucu kitapları arasında yer alır.

Ülkemizde ve dünyada çoğunlukla romanlarıyla tanınan yazarın son yıllarda fikrî eserleri de ilgi görmeye devam ediyor ve Tolstoy bu yönüyle âdeta yeniden keşfediliyor.

Tolstoy’un eserlerini ve Tolstoy hakkında yazılmış eserleri tek çatı altında toplamayı amaçlayarak yayına başlayan Lev Nikoloyeviç Tolstoy Yayınlarının öncelikli amaçları arasında Tolstoy’un ülkemizde fazlaca bilinmeyen eserlerini gün yüzüne çıkarmak bulunuyor. Tolstoy yayınlarından çıkan İman ve İtikad adlı eser, 1920’lerin başında Binbaşı Ali Fuad tarafından Osmanlı Türkçesi harfleriyle Türkçeye çevrilmiş ancak günümüze kadar Latin harflerine aktarılmamış ender Tolstoy kitaplarından biri. Bu eserde Tolstoy, tıpkı Yunus’un: “Söz ola kese savaşı / Söz ola kestire başı” dizelerindeki hakikat gibi sözün birleştiren, ayıran yönüne, sözün kıymetine yöneliyor. Konuşma, tartışma, kötü söz konuşma ve susma gibi kavramların ahlakçı bir bakış ölçüsüyle okura sunulduğu eser; olgun bir toplumda, olgun bireylerin takınması gereken tavırları işaret etmesi yönüyle de hayli önem taşıyor. Yedi bölümden oluşan kitapta Tolstoy yine fikirlerini ortaya koyarken dünya düşünce tarihinde yer edinmiş büyük mütefekkirlerin sözlerine müracaat etmeyi de ihmal etmiyor.

Latin harflerine ilk kez Siyami Boylu tarafından aktarılan eserin ikinci bölümünde, kitabın Osmanlı Türkçesi ile basılmış hâlini de okura sunan Lev Nikolayeviç Tolstoy Yayınları, bu tavrıyla Osmanlı Türkçesi eğitimi alan genç okurlar ve Osmanlı Türkçesi sevdalıları için on kitaptan oluşan ciddi bir kaynak sunuyor yayın dünyasına huzurlu okmalar diliyoruz.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 52
Ağırlık : 52
En / Boy : 13 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺70,00

Dünyanın en çok okunan üç yazarından biri olma vasfına sahip, büyük yazar ve mütefekkir Tolstoy, Türk okurunun da yaşadığı yıllardan itibaren dikkatini çekmiş, beğenisini kazanmış nadir kalemlerdendir. Tolstoy’un eserleri gerek fikirleriyle gerek edebî eserleriyle nitelikli okur kitlesinin halen başucu kitapları arasında yer alır.

Ülkemizde ve dünyada çoğunlukla romanlarıyla tanınan yazarın son yıllarda fikrî eserleri de ilgi görmeye devam ediyor ve Tolstoy bu yönüyle âdeta yeniden keşfediliyor.

Tolstoy’un eserlerini ve Tolstoy hakkında yazılmış eserleri tek çatı altında toplamayı amaçlayarak yayına başlayan Lev Nikoloyeviç Tolstoy Yayınlarının öncelikli amaçları arasında Tolstoy’un ülkemizde fazlaca bilinmeyen eserlerini gün yüzüne çıkarmak bulunuyor. Tolstoy yayınlarından çıkan İman ve İtikad adlı eser, 1920’lerin başında Binbaşı Ali Fuad tarafından Osmanlı Türkçesi harfleriyle Türkçeye çevrilmiş ve Latin harflerine aktarılmamış ender Tolstoy kitaplarından biri. Bu eserde Tolstoy, tıpkı bir din âlimi gibi iman ve itikad kavramlarının sınırlarını çizmeye, bu kavramları somutlaştırmaya çalışıyor. İman ve itikadın, insanın dünyada ne için bulunduğunu anlamasıyla benlikte oluşan kavramlar olduğunu dile getiren yazar, hakiki imanın hayat ile olan münasebetini dokuz küçük bölümden oluşan eserinde adeta okur zihnine ve kalbine nakşediyor.

Latin harflerine ilk kez Siyami Boylu tarafından aktarılan eserin ikinci bölümünde, kitabın Osmanlı Türkçesi ile basılmış hâlini de okura sunan Lev Nikolayeviç Tolstoy Yayınları, bu tavrıyla Osmanlı Türkçesi eğitimi alan genç okurlar ve Osmanlı Türkçesi sevdalıları için on kitaptan oluşan ciddi bir kaynak sunuyor yayın dünyasına huzurlu okmalar diliyoruz.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 56
Ağırlık : 56
En / Boy : 13 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺70,00

Dünyanın en çok okunan üç yazarından biri olma vasfına sahip, büyük yazar ve mütefekkir Tolstoy, Türk okurunun da yaşadığı yıllardan itibaren dikkatini çekmiş, beğenisini kazanmış nadir kalemlerdendir. Tolstoy’un eserleri gerek fikirleriyle gerek edebî eserleriyle nitelikli okur kitlesinin halen başucu kitapları arasında yer alır.

Ülkemizde ve dünyada çoğunlukla romanlarıyla tanınan yazarın son yıllarda fikrî eserleri de ilgi görmeye devam ediyor ve Tolstoy bu yönüyle âdeta yeniden keşfediliyor.

Tolstoy’un eserlerini ve Tolstoy hakkında yazılmış eserleri tek çatı altında toplamayı amaçlayarak yayına başlayan Lev Nikoloyeviç Tolstoy Yayınlarının öncelikli amaçları arasında Tolstoy’un ülkemizde fazlaca bilinmeyen eserlerini gün yüzüne çıkarmak bulunuyor. Tolstoy yayınlarından çıkan Tolstoy İbtida’i Muallim adlı eser, 1919’a Binbaşı Ali Fuad tarafından kaleme alınarak Osmanlı Türkçesi harfleriyle basılmış ve üzerinden yıllar geçmesine rağmen Latin harflerine aktarılmamış nadide bir eser. Eser, küçük hacmine rağmen belki de Tolstoy hakkında edebiyatımızda yapılmış ilk derli toplu çalışma. Bir mukaddime ile başlayan eserde Tolstoy’un hayatı, kişiliği, eğitim konusundaki fikirleri ciddi ve özlü bir yaklaşımla ele alınıyor. Son yıllarda pek çok ülkede olduğu gibi ülkemizde de çocuk eğitimine dair yeni ve farklı yaklaşımlar sürekli gündemde iken Tolstoy’un eğitime, çocuk eğitimine sunduğu yaklaşımlar hayli dikkat çekici ve uygulanabilir bir mahiyet arz ediyor.

Latin harflerine ilk kez Siyami Boylu tarafından aktarılan eserin ikinci bölümünde, kitabın Osmanlı Türkçesi ile basılmış hâlini de okura sunan Lev Nikolayeviç Tolstoy Yayınları, bu tavrıyla Osmanlı Türkçesi eğitimi alan genç okurlar ve Osmanlı Türkçesi sevdalıları için on kitaptan oluşan ciddi bir kaynak sunuyor yayın dünyasına huzurlu okmalar diliyoruz.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 68
Ağırlık : 68
En / Boy : 13 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺70,00

Dünyanın en çok okunan üç yazarından biri olma vasfına sahip, büyük yazar ve mütefekkir Tolstoy, Türk okurunun da yaşadığı yıllardan itibaren dikkatini çekmiş, beğenisini kazanmış nadir kalemlerdendir. Tolstoy’un eserleri gerek fikirleriyle gerek edebî eserleriyle nitelikli okur kitlesinin halen başucu kitapları arasında yer alır.

Ülkemizde ve dünyada çoğunlukla romanlarıyla tanınan yazarın son yıllarda fikrî eserleri de ilgi görmeye devam ediyor ve Tolstoy bu yönüyle âdeta yeniden keşfediliyor.

Tolstoy’un eserlerini ve Tolstoy hakkında yazılmış eserleri tek çatı altında toplamayı amaçlayarak yayına başlayan Lev Nikoloyeviç Tolstoy Yayınlarının öncelikli amaçları arasında Tolstoy’un ülkemizde fazlaca bilinmeyen eserlerini gün yüzüne çıkarmak bulunuyor. Tolstoy yayınlarından çıkan Dua adlı eser, 1920’lerin başında Binbaşı Ali Fuad tarafından Osmanlı Türkçesi harfleriyle Türkçeye çevrilmiş ve Latin harflerine aktarılmamış ender Tolstoy kitaplarından biri. Bu eserde Tolstoy, aynı seride yer alan diğer kitaplarından farklı bir üslupla okur karşısına çıkıyor. Şark geleneğindeki mesel anlatarak ikna etme tarzını Dua adlı eserinde benimseyen yazar; çocuğu ölen bir annenin sorgulamaları üzerinden duanın ve teslimiyetin ve sabrın önemini vurguluyor.

Latin harflerine ilk kez Siyami Boylu tarafından aktarılan eserin ikinci bölümünde, kitabın Osmanlı Türkçesi ile basılmış hâlini de okura sunan Lev Nikolayeviç Tolstoy Yayınları, bu tavrıyla Osmanlı Türkçesi eğitimi alan genç okurlar ve Osmanlı Türkçesi sevdalıları için on kitaptan oluşan ciddi bir kaynak sunuyor yayın dünyasına huzurlu okmalar diliyoruz.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 40
Ağırlık : 40
En / Boy : 13 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺70,00

Dünyanın en çok okunan üç yazarından biri olma vasfına sahip, büyük yazar ve mütefekkir Tolstoy, Türk okurunun da yaşadığı yıllardan itibaren dikkatini çekmiş, beğenisini kazanmış nadir kalemlerdendir. Tolstoy’un eserleri, gerek fikirleriyle gerek edebî eserleriyle nitelikli okur kitlesinin halen başucu kitapları arasında yer alır.

Ülkemizde ve dünyada çoğunlukla romanlarıyla tanınan yazarın son yıllarda fikrî eserleri de ilgi görmeye devam ediyor ve Tolstoy bu yönüyle âdeta yeniden keşfediliyor.

Tolstoy’un eserlerini ve Tolstoy hakkında yazılmış eserleri tek çatı altında toplamayı amaçlayarak yayına başlayan Lev Nikoloyeviç Tolstoy Yayınlarının öncelikli amaçları arasında Tolstoy’un ülkemizde fazlaca bilinmeyen eserlerini gün yüzüne çıkarmak bulunuyor. Tolstoy Yayınlarından çıkan Âdem-i Müsavat adlı eser, 1920’lerin başında Binbaşı Ali Fuad tarafından Osmanlı Türkçesi harfleriyle Türkçeye çevrilmiş ve Latin harflerine aktarılmamış ender Tolstoy kitaplarından biridir. Bu eserde Tolstoy, insanların eşitliği ve kardeşliği düşüncesinin fikrî temellerini ortaya koyarak okuru, huzurlu bir hayat iklimine davet ediyor.

Latin harflerine ilk kez Siyami Boylu tarafından aktarılan eserin ikinci bölümünde, kitabın Osmanlı Türkçesi ile basılmış hâlini de okura sunan Lev Nikolayeviç Tolstoy Yayınları, bu tavrıyla Osmanlı Türkçesi eğitimi alan genç okurlar ve Osmanlı Türkçesi sevdalıları için on kitaptan oluşan ciddi bir kaynak sunuyor yayın dünyasına huzurlu okmalar diliyoruz.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 56
Ağırlık : 56
En / Boy : 13 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺70,00

Dünyanın en çok okunan üç yazarından biri olma vasfına sahip, büyük yazar ve mütefekkir Tolstoy, Türk okurunun da yaşadığı yıllardan itibaren dikkatini çekmiş, beğenisini kazanmış nadir kalemlerdendir. Tolstoy’un eserleri gerek fikirleriyle gerek edebî eserleriyle nitelikli okur kitlesinin halen başucu kitapları arasında yer alır.
Ülkemizde ve dünyada çoğunlukla romanlarıyla tanınan yazarın son yıllarda fikrî eserleri de ilgi görmeye devam ediyor ve Tolstoy bu yönüyle âdeta yeniden keşfediliyor.
Tolstoy’un eserlerini ve Tolstoy hakkında yazılmış eserleri tek çatı altında toplamayı amaçlayarak yayına başlayan Lev Nikolayeviç Tolstoy Yayınlarının öncelikli amaçları arasında Tolstoy’un ülkemizde fazlaca bilinmeyen eserlerini gün yüzüne çıkarmak bulunuyor. Tolstoy yayınlarından çıkan Hiddet adlı eser, 1920’lerin başında Binbaşı Ali Fuad tarafından Osmanlı Türkçesi harfleriyle Türkçeye çevrilmiş ancak günümüze kadar Latin harflerine aktarılmamış ender Tolstoy kitaplarından biri. Yedi bölümden oluşan kitapta; başkalarının kötülüğünü istemenin insan için sakıncaları, hiddetin neticeleri, alçakgönüllü olmanın önemi ve kötü huylardan uzak durmanın gerekliliği üzerinde duruluyor. Tolstoy aynı seride yer alan diğer eserlerinde olduğu gibi bu eserinde de daha önceki çağlarda, farklı coğrafyalarda yetişmiş ve düşünce tarihinde izler bırakmış fikir adamlarının görüşlerini, kendi görüşleriyle harmanlayarak okura sunuyor. Hz. Muhammed’e ait iki hadisten de eserde istifade eden yazar, bu eserinde de insana, topluma huzurun, kurtuluşun ve anlamlı bir hayat yaşamanın ip uçlarını veriyor.
Latin harflerine ilk kez Siyami Boylu tarafından aktarılan eserin ikinci bölümünde, kitabın Osmanlı Türkçesi ile basılmış hâlini de okura sunan Lev Nikolayeviç Tolstoy Yayınları, bu tavrıyla Osmanlı Türkçesi eğitimi alan genç okurlar ve Osmanlı Türkçesi sevdalıları için on kitaptan oluşan ciddi bir kaynak sunuyor yayın dünyasına huzurlu okmalar diliyoruz.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 64
Ağırlık : 64
En / Boy : 13 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺70,00

Edebiyatçı, filozof ve eğitimci kişiliğiyle toplumun aynası olan, çağının en büyük yazarlarından Tolstoy'un bu eseri, insanın dünyaya geliş amacı ve hayattaki önceliklerine, birleştirici güç olan sevgiye, insanın özünde var olan iyiliğe, açgözlülük ve tokgözlülüğe, hırsa dair içerdiği eşsiz hikâyelerle kendinize dışarıdan bakabilmenizi sağlıyor.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 64
Ağırlık : 64
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺21,75

Tolstoy’un, yaşamının son dönemecinde, 20. yüzyılda yazdığı hikâyeleri iki kitapta derlemeye karar verdik. Bunların bir kısmı Türkçede ilk defa yayınlanıyor. Elinizdeki, ilk kitap. Artık ihtiyar bir adam olan, yeni bir Hıristiyanlığın havariliğine soyunup kiliseden aforoz edilen büyük yazarın bu iki kitapta bulacağınız hikâyelerinin tümü de sizi kapıverecek; ama ben burada onlardan birine, “Tanrısal Olan ve İnsani Olan”a dikkat çekmek istiyorum. Yaşınız, hayat tecrübeleriniz ne olursa olsun, şüphesiz, diğer hikâyeler gibi bu da kanatlandıracak zihninizi ve Tolstoy’un tartıştırmak istediklerini tartışırken bulacaksınız kendinizi; ama içinizden kimileri, sadece tartışmakla kalmayacak: bu hikâyede kendini bulacak, loş ve rutubetli hücrelerdeki yalnızlığını, hayatla bağının bir pamuk ipliğinden daha zayıf olduğunu hissettiği anları hatırlayacak, yitip giden dostları düşecek aklına, onların her birinde bir Svetlogub, bir Mejenetskiy bulacak ve şaşıracak: yüzyıldan fazla geçmiş ya üzerinden, nasıl oldu da beni, benim dostlarımı, onların yitişini böyle sarsıcı, sancılı anlattı Tolstoy? Nasıl bir peygamber öngörüsüdür bu ve belki de daha önemlisi, neden aynı yok oluşlar tekrarlanıp duruyor şu yeryüzünde? HY


Basım Ayı/Yılı : 2019
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 132
Ağırlık : 132
En / Boy : 13 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺80,75

The Cossacks (Russian: Казаки [Kazaki]) is a short novel by Leo Tolstoy, published in 1863 in the popular literary magazine The Russian Messenger. It was origi­nally called Young Manhood. Both Ivan Turgenev and the Nobel prize-winning Russian writer Ivan Bunin gave the work great praise, with Turgenev calling it his fa­vourite work by Tolstoy. Tolstoy began work on the story in August 1853. In August 1857, after having reread the Iliad, he vowed to completely rewrite The Cossacks. In February 1862, after having lost badly at cards he finis­hed the novel to help pay his debts. The novel was pub­lished in 1863, the same year his first child was born.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 183
Ağırlık : 183
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺72,00

Boyhood (Russian: От Отрочество, Otrochest­vo) is the second novel in Leo Tolstoy’s autobi­ographical trilogy, following Childhood and fol­lowed by Youth. The novel was first published in the Russian literary journal Sovremennik in 1854.

Later in life, Tolstoy expressed his unhappiness with the book.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 88
Ağırlık : 88
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺47,00

“İnsan Ne İle Yaşar”, 1885’de Rus yazar Leo Tolstoy’un yazdığı kısa hikâyedir. 1885’de yayınlanan “İnsan Ne İle Yaşar ve Diğer Hikayeler” adlı kitapta yer alan kısa öykülerden biridir.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 31
Ağırlık : 31
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺47,00

Childhood (pre-reform Russian: Дѣтство; post-reform Rus­sian: Детство, tr. Détstvo) is the first published novel by Leo Tolstoy, released under the initials L. N. in the November 1852 issue of the popular Russian literary journal The Contemporary.

It is the first in a series of three novels, followed by Boyhood and Youth. Published when Tolstoy was just twenty-three years old, the book was an immediate suc­cess. It earned Tolstoy notice from other Russian novelists including Ivan Turgenev, who heralded the young Tols­toy as a major up-and-coming figure in Russian literature.

Childhood explores the inner life of a young boy, Ni­kolenka. It is one of the books in Russian writing to explo­re an expressionistic style, mixing fact, fiction, and emo­tions to render the moods and reactions of the narrator.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 123
Ağırlık : 123
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺63,00

Bir arayışın tezahürlerinden ibaret olan İtiraflarım, Tolstoy’un, yaşamın anlamına dair uzun uzun düşünüp büyük bir arayış içinde olduğu zamanlarını, düşünce kuytuluklarından gün yüzüne çıkardığı eseridir. Dünya edebiyatına ölümsüz eserler veren ve Rus edebiyatının da en önemli isimlerinden biri olan Tolstoy’un varoluşa dair her insan gibi sorgulamaları, hayatının dönüm noktaları ve yaptıkları bu eserde onu okurlara daha da yakınlaştırmakla kalmaz, onu ve eserlerini anlamayı fazlasıyla kolaylaştırır. Bu yönüyle İtiraflarım, Tolstoy’un yaşama, ölüme ve intihara dair düşüncelerini barındırması bakımından Tolstoy okuruna şaşırtıcı bir otobiyografi eseri sunar. Ailesi, çocukluğu, inançları, kalbinde yeşermiş kötü düşünceler ve hatalarıyla gerçek bir itiraf metni olan eser, Tolstoy’a dair okumalarınızda mutlaka yer vermeniz gereken bir yapıt konumundadır.


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 96
Ağırlık : 96
En / Boy : 14 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺36,00

O Halde Ne Yapmalıyız, Tolstoy’un sosyolojik ve felsefi görüşlerini cesurca ortaya koyduğu bir eser. Yaşadığı dönemde topluma sırtını dönmeyen Tolstoy, yoksulların, dilencilerin ve evsizlerin toplumda yer bulabilmesini, insani koşullarda yaşayabilmesini istiyor ve buna dair görüşlerini ortaya koyuyor. Adaletin, paranın, toplumun ve insanın derinlerindeki yerlere temas eden Tolstoy, daha iyi bir dünya tahayyül ediyor ve bizi de bu tahayyüle davet ediyor. Tüm bunların yanında, tarihin en büyük yazarlarından biri olan Tolstoy’un kendine ve ailesine dair düşüncelerini de içeren O Halde Ne Yapmalıyız, dünyayı iyi bir yer kılmak için yazılmış bir eser.


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri : HAKKARİ
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 352
Ağırlık : 352
En / Boy : 13 / 19
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺132,00
İnsanın Dokuz Hali

Hayatı boyunca hakikat peşinde olan Tolstoy, yaşamından damıtarak kaleme aldığı eserlerinde hep insanın varoluşunu, zaaflarını ve hasletlerini anlatmıştır.

“İnsanlar acıyla büyür. Yaşam, bedende değil ruhtadır. Ölüm yalnızca bedenden kurtuluştur. Zihninizde neyin bedensel olmadığını ayıklayın.” diyen büyük dâhi, insanlığın her zaman yaşayan öğretmeni, kalem sahiplerinin ideali ve örneği; Tolstoy’un, hiçbir zaman ölmeyecek eserleri, dünya durdukça, gerçek, adalet ve manevî saflık arzusunda olan insanlar tarafından sevilerek, düşünerek yaşanarak okunacaktır.

Tolstoy’un fazla bilinmeyen, İnsanın Dokuz Hali’ni ele alan Risaleler isimli bu kitapla kendinizle ilgili çok şey bulacaksınız.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 202
Ağırlık : 202
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺63,75

“Tanrı ve inanç hakkındaki dünkü sohbet, beni, gerçekleştirmek için bütün hayatımı adayabileceğim muazzam bir düşünceye sevk etti. İnsanlığın gelişimine, İsa’nın dinine uygun ama bütün gizemlerden ve pratik dini ritüellerden arındırılmış, öbür dünyadaki mutluluğu değil yeryüzündeki mutluluğu veren yeni bir din yaratma düşüncesi.


Bu düşüncenin gerçekleşmesi için bunu amaç edinen nesiller gerektiğini biliyorum. Bir nesil bu düşünceyi diğerine miras bırakacak ve bir gün fanatizm ya da akıl onu hayata geçirecek. İnsanları dinle birleştirmek için bilinçli bir şekilde hareket etmek, işte beni içine alacağını umduğum düşüncenin temeli budur,” diye yazıyordu 1855 yılında günlüğüne. Geri kalan yaşamının büyük bölümünü din üzerine çalışmalara ayıran Tolstoy, belki de kendi hayalinin bir gün gerçekleşebileceğini düşünebilmemiz için bu büyük mirası gelecek nesillere bıraktı.

 

 • Yayınevi: Alfa Yayıncılık
 • Hamur Tipi: 3. Hamur
 • Sayfa Sayısı: 536
 • Ebat: 12 x 20
 • İlk Baskı Yılı: 2022
 • Baskı Sayısı: 1. Basım
 • Dil: Türkçe
 • Barkod: 9786254494932

₺166,60

“Tanrı ve inanç hakkındaki dünkü sohbet, beni, gerçekleştirmek için bütün hayatımı adayabileceğim muazzam bir düşünceye sevk etti. İnsanlığın gelişimine, İsa’nın dinine uygun ama bütün gizemlerden ve pratik dini ritüellerden arındırılmış, öbür dünyadaki mutluluğu değil yeryüzündeki mutluluğu veren yeni bir din yaratma düşüncesi. 


Bu düşüncenin gerçekleşmesi için bunu amaç edinen nesiller gerektiğini biliyorum. Bir nesil bu düşünceyi diğerine miras bırakacak ve bir gün fanatizm ya da akıl onu hayata geçirecek. İnsanları dinle birleştirmek için bilinçli bir şekilde hareket etmek, işte beni içine alacağını umduğum düşüncenin temeli budur,” diye yazıyordu 1855 yılında günlüğüne. Geri kalan yaşamının büyük bölümünü din üzerine çalışmalara ayıran Tolstoy, belki de kendi hayalinin bir gün gerçekleşebileceğini düşünebilmemiz için bu büyük mirası gelecek nesillere bıraktı.

 

 • Yayınevi: Alfa Yayıncılık
 • Hamur Tipi: 3. Hamur
 • Sayfa Sayısı: 536
 • Ebat: 12 x 20
 • İlk Baskı Yılı: 2022
 • Baskı Sayısı: 1. Basım
 • Dil: Türkçe
 • Barkod: 9786254494925

₺119,00

Tolstoy en olgun çağında insanlara rehberlik edecek ve fikirlerini derli toplu verecek bir eser yarattı:

Bilgelik Günlüğü. Bu kitap Tolstoy'un ve onun kendine yakın bulduğu düşünürlerin görüşlerinden oluşan bir takvim. İyilik, mutluluk, yardımlaşmadan vejetaryenliğe, alçakgönüllülüğe ve duaya dek birçok konuda düşünceler içeren bu kitap Rus Devrimi öncesinde Tolstoycular tarafından çokça okunsa da, Sovyet döneminde yayımlanmadı.

Tekrar gün ışığına çıktığı günden beri büyük ilgi gören Bilgelik Günlüğü, Türkçeye ilk kez tam olarak, Tolstoy'un hazırladığı şekliyle, haftalık okuma olarak seçtiği öykülerle, yazılarla birlikte çevrildi.

 

 • Yayınevi: Alfa Yayıncılık
 • Hamur Tipi: 3. Hamur
 • Sayfa Sayısı: 984
 • Ebat: 12 x 20
 • İlk Baskı Yılı: 2022
 • Baskı Sayısı: 1. Basım
 • Dil: Türkçe
 • Barkod: 9786254494864

₺238,00

19. yüzyılın ortalarından başlamak üzere Rusya’ya yayılan “Halkçılık” hareketinin ve düşüncesinin sonucu olarak geniş kitlelerin eğitimi sorunu, aydın kesimi olduğu kadar Çarlık hükümetini de etkilemiştir. Köy okulları açılmaya, yaygınlaştırılmaya başlanmıştır. Ancak gerek okulların fiziki koşulları gerekse zorunlu derslerin içeriği, öğretmenlerin yetersizlikleri başta Tolstoy olmak üzere aydınları adım atmaya zorlamıştır. Tolstoy Avrupa seyahatlerinde incelediği eğitim konusunu, kendi yaşam deneyimleriyle birleştirerek Yasnaya Polyana’da deneysel bir okul kurar. Siyasal nedenlerle bu deneyimi sürdüremese de o dönemde eğitim üzerine yazdığı makalelerin, eski tip eğitimcilerle yaptığı tartışmaların, eğitim ve öğretim üzerine düşüncelerinin, okulundaki derslerin veriliş biçiminin etkilerini günümüz eğitim sisteminde görmek mümkündür. Tolstoy yazarlığının ötesinde neyin, nasıl, ne amaçla yapılması gerektiğini gösteren ender eğitimcilerden biridir.

 

 • Yayınevi: Alfa Yayıncılık
 • Hamur Tipi: 3. Hamur
 • Sayfa Sayısı: 384
 • Ebat: 12 x 20
 • İlk Baskı Yılı: 2022
 • Baskı Sayısı: 1. Basım
 • Dil: Türkçe
 • Barkod: 9786254494895

₺153,00

19. yüzyılın ortalarından başlamak üzere Rusya’ya yayılan “Halkçılık” hareketinin ve düşüncesinin sonucu olarak geniş kitlelerin eğitimi sorunu, aydın kesimi olduğu kadar Çarlık hükümetini de etkilemiştir. Köy okulları açılmaya, yaygınlaştırılmaya başlanmıştır. Ancak gerek okulların fiziki koşulları gerekse zorunlu derslerin içeriği, öğretmenlerin yetersizlikleri başta Tolstoy olmak üzere aydınları adım atmaya zorlamıştır. Tolstoy Avrupa seyahatlerinde incelediği eğitim konusunu, kendi yaşam deneyimleriyle birleştirerek Yasnaya Polyana’da deneysel bir okul kurar. Siyasal nedenlerle bu deneyimi sürdüremese de o dönemde eğitim üzerine yazdığı makalelerin, eski tip eğitimcilerle yaptığı tartışmaların, eğitim ve öğretim üzerine düşüncelerinin, okulundaki derslerin veriliş biçiminin etkilerini günümüz eğitim sisteminde görmek mümkündür. Tolstoy yazarlığının ötesinde neyin, nasıl, ne amaçla yapılması gerektiğini gösteren ender eğitimcilerden biridir.

 

 • Yayınevi: Alfa Yayıncılık
 • Hamur Tipi: 3. Hamur
 • Sayfa Sayısı: 384
 • Ebat: 12 x 20
 • İlk Baskı Yılı: 2022
 • Baskı Sayısı: 1. Basım
 • Dil: Türkçe
 • Barkod: 9786254494888

₺102,00

Tolstoy en olgun çağında insanlara rehberlik edecek ve fikirlerini derli toplu verecek bir eser yarattı:

Bilgelik Günlüğü. Bu kitap Tolstoy'un ve onun kendine yakın bulduğu düşünürlerin görüşlerinden oluşan bir takvim. İyilik, mutluluk, yardımlaşmadan vejetaryenliğe, alçakgönüllülüğe ve duaya dek birçok konuda düşünceler içeren bu kitap Rus Devrimi öncesinde Tolstoycular tarafından çokça okunsa da, Sovyet döneminde yayımlanmadı.

Tekrar gün ışığına çıktığı günden beri büyük ilgi gören Bilgelik Günlüğü, Türkçeye ilk kez tam olarak, Tolstoy'un hazırladığı şekliyle, haftalık okuma olarak seçtiği öykülerle, yazılarla birlikte çevrildi.

 

 • Yayınevi: Alfa Yayıncılık
 • Hamur Tipi: 3. Hamur
 • Sayfa Sayısı: 984
 • Ebat: 12 x 20
 • İlk Baskı Yılı: 2022
 • Baskı Sayısı: 1. Basım
 • Dil: Türkçe
 • Barkod: 9786254494871

₺272,00

Dünya kültür tarihi ele alındığında; yazar, filozof ve hümanizm yanlısı bir insan olan Lev Nikolayeviç Tolstoy, bugünün şartlarında da soluksuz okunan ve pek çok eserden ayrılan mükemmel yapıtlara imza atmıştır. Kuşkusuz ki biz ve bizden sonraki kuşaklar da bu büyük Rus yazarın eserlerini okuyacak ve tekrar tekrar hayran kalacaktır.

Devlet ödülü sahibi, ünlü ressam Boris Diodorov, L.N. Tolstoy’un halktan insanları anlattığı bu öykülerin hepsini eşsiz birer yapıt olarak tanımlamıştır. Bu öyküler Tolstoy’un Rus halkına bıraktığı iyilik ve umut dolu birer vasiyettir. İnsanın neyle yaşadığı sorusunun cevabını Boris Diodorov, Tolstoy ile beraber bulmuş ve okumayı bilmeyen insanlar için bu öykülerin her birini tablolarına taşımıştır. “Tolstoy’un öykülerini okuyunca Tanrı’yı tüm benliğimle hissettim” demiştir.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : Ankara
Sayfa Sayısı : 134
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 10.2018
₺34,32
Tükendi

Kıskançlığın bir aile dramına dönüşme hikâyesi…

Tolstoy, bu kısa romanında, şiddetli kıskançlık nedeniyle karısını öldüren Pozdnişev adlı roman kahramanının trende karşılaştığı bir adama hikâyesini anlatmasını kaleme almıştır.

Yazar bu yapıtında; kadınlar, cinsellik, çocuklar ve aile yaşamındaki yozlaşmalar üzerine bir dizi saplantısı olan kıskanç koca Pozdnişev’in ağzından dönemin kadın-erkek ilişkilerini ve ahlak anlayışını dile getirir.


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 144
Ağırlık : 144
En / Boy : 13,4 / 19,8
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺52,00
Tükendi

Hayatın anlamını sorgulayan kısa bir roman...

Tolstoy bu kısa romanda, ölüme giden bir adamın yaşamış olduğu hayatla hesaplaşmasını anlatır.

Kırk beş yaşında, bir Yüksek Mahkeme üyesi olan ve ‘yaşadığı hayatın, yaşaması gereken hayat olduğuna’ inanan İvan İlyiç, hasta yatağında acı içinde kıvranırken bunun doğru olup olmadığını kendine sorar.

İnsan, hayatı boyunca yaşamın bir sonu olduğu düşüncesini aklından uzaklaştırır, günlerini hiç ölmeyecekmiş gibi geçirmeyi tercih eder. Bu nedenle de ölümle karşılaştığında, yanlışlarını düzeltme fırsatını da kaçırmış olur ve kendisiyle umutsuz bir hesaplaşmaya girer.

Yazarın bu yapıtı, bize kendi yaşamımızı, ‘doğru olan hayatı yaşayıp yaşamadığımızı’ düşündürtüyor.

 

Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 112
Ağırlık : 112
En / Boy : 13 / 19
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺50,00
Tükendi

Sahteciliğin art arda yol açtığı insan dramları...

Tolstoy, Sahte Kupon adlı bu uzun öyküsünde iki genç öğrencinin üzerindeki rakamlarla oynayarak değiştirdiği bono kuponunun elden ele dolaşarak ne tür kötülüklerin oluşmasına yol açtığını anlatırken aynı zamanda dönemin Rusya’sındaki toplumsal yaşamı ve insan ilişkilerini gözler önüne seriyor.

İyilikle kötülüğün çatışmasını, sonunda iyiliğin baskın çıkmasını ve kırsal yaşam dramlarını kendine özgü üslubuyla dile getiren Tolstoy, kötülüğe iyilikle karşılık verilirse, en azılı caninin bile yola gelip bambaşka bir insana dönüşebileceğini vurguluyor.


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 112
Ağırlık : 112
En / Boy : 13,4 / 19,8
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺50,00
Tükendi

Tolstoy’un 20’li yaşlarda yazdığı bu romanı, Kırım’ın Sivastopol Cephesinde, Ruslarla Fransızların savaşını konu ediniyor. Kırım Savaşı’na subay rütbesiyle katılan Tolstoy’un, savaşın duygu tasvirini ustalıkla yapığı bu eserinde, kendinizi savaşın ortasında bulacak; can derdine düşmüş askerlerin, omuz omuza mücadelesini, kulakların yanından geçip giden mermileri, kopmak üzere olan kol ve bacakları, patlayan bombaları; kan, ıstırap ve ölüm gerçekliği ile etkili bir şekilde somutlaştırıldığını göreceksiniz.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 158
Ağırlık : 158
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺28,50
Tükendi

Tolstoy, Birinci Dünya Savaşından hemen önce kaleme aldığı bu öyküsünde; savaşların, katliamların ve tüm şiddet eğilimlerinin sevgi noksanlığından kaynaklandığını vurgulayarak, hayatın merkezine şiddet yerine, sevgi konulursa bütün sorunların çözüleceğini savunuyor. Cinayetlerin ve katliamların, İncil ile örtüşmediğini belirtirken, Hristiyan hükümetlerin ve siyasi liderlerin giderek artan şiddet eğilimlerini eleştiriyor. Tolstoy, şiddete kılıf uyduranların düşünceleri arasında gezinerek; sadece bir döneme değil, günümüz dünyasının karşı karşıya olduğu şiddete ve yaygınlığına da ayna tutuyor.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 86
Ağırlık : 86
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺24,00
Tükendi

Öykülerinde “savaş, esaret ve özgürlük” temalarını gerçekçi bir dil ve insanı sarmalayan bir kurgu ile ele alan Tolstoy, bu öyküsünde de yine savaşan insanların ruh hallerini duygulu bir dille anlatıyor ve okura savaşın atmosferini, gereksizliğini ve kasvetini tüm dehşetiyle yaşatıyor. Aynı topraklar üzerinde yaşayan insanların birbiri ile savaşını okurken; sadece öldürmeye odaklı olan askerlerin nasıl bir psikoloji içinde olduklarına ve savaşı nasıl içselleştirerek hayatlarının bir parçası olarak kabul ettiklerine tanık olacaksınız.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 40
Ağırlık : 40
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺15,00
Tükendi

Cümlelerin birbirini muhteşem bir uyumla yakaladığı eser, ölüm temasını gerçekçi ve çarpıcı bir kurguyla okuyucuya sunuyor. Farklı yaşamların ve farklı canlıların, farklı bir şekilde son buluşunun anlatıldığı derin tasvirlerde, hayatın anlamını, ölümü ve insanı sorgulayacaksınız. Ölümün heybeti ile buluştuğunuz her satırda bambaşka duygulara savrulacak, ölümün her canlı için kaçınılmaz bir hakikat olduğunu hatırlayacaksınız.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 46
Ağırlık : 46
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺16,50
Tükendi

Tolstoy, farklı hikayeler üzerinden, dini ve âhlâki öğütler verdiği bu eserinde, insanın yaradılış gayesinin altını çizerken, kişiye ve içinde bulunduğu topluma ayna tutuyor. Tolstoy, “İnsan ne ile yaşar?” sorunsalıyla insanı ayakta tutan gücü, manevi temellere dayandırıyor ve insanda bulunması gereken erdemleri, “Tanrı inancı, sevgi, adalet ve iyilik!” başlıklarıyla öne çıkarıyor. İyilik -kötülük, açgözlülük- kanaat, adalet-zulüm gibi zıtlıkları sorgulama imkânı bulacağınız eser, ruhunuza ve vicdanınıza ışık tutacak.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 62
Ağırlık : 62
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺21,00
Tükendi

Tüccar Vasiliy Andreyiç ve uşağı Nikita’nın yolculuk öyküsünü, Tolstoy’un hayran edici kaleminden okurken, o dönem Rus toplumunun, ağır ekonomik ve sosyal bunalımını iliklerinize kadar yaşayacaksınız. Gözü bir türlü doymayan, hırslı, kibirli efendi; soğuk bir kış gecesi, koruluğu rakiplerinden daha önce satın alabilmek adına uşağı ile birlikte yollara düşer. Öykü, okuru; hırsın ve aç gözlülüğün insanı nerelere sürüklediğini sorgulattırmaya zorlarken, yaklaşan ölümün hissettirdiği duyguları ve pişmanlıkları da gözler önüne seriyor.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 60
Ağırlık : 60
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺19,50
Tükendi

Tolstoy’un ilk eseri olma özelliğini taşıyan bu öyküsü, aynı zamanda Tolstoy’un çocukluk dönemini anlattığı bir otobiyografi olarak nitelendiriliyor. Ölümün ne olduğunu anlayamayacak kadar küçük bir yaşta annesini kaybeden yazar, bir annenin yokluğunu ve bunun insanın yaşamını nasıl etkilediğini çarpıcı bir üslupla analiz ediyor. İnsanın sevme ve sevilme gereksiniminin hayranlık verici bir dille anlatıldığı öyküde, çocukluğun saf ve masum anılarını, Tolstoy’un çocukluk hatıraları üzerinden okuyacaksınız.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 128
Ağırlık : 128
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺27,00
Tükendi

Kendisini parlak bir geleceğin beklediği Yevgeniy Irtenyev, babasının ölümü üzerine köye döner ve hem tüm mülkün yönetimi hem de babasını dağlar kadar borcunu devralır. Ağır bir işin altına giren bekar genç adam, sırf fiziksel ve zihinsel sağlığı için bir köylü kadınla ilişki yaşar ve istediği zaman bitireceğini düşündüğü, önemsiz olduğunu sandığı bu ilişki, onun tüm yaşamını ele geçirir ve hayatını alt üst eder. Artık evlidir ve çocuk sahibidir, ancak şeytan, onu bir kere baştan çıkarmıştır. Önünde iki seçenek vardır: ya karısını öldürecektir ya da o kadını... Belki üçüncü bir seçenek daha vardır...


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 76
Ağırlık : 76
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 1
₺24,00
Tükendi

Tolstoy’un ölümünden sonra yayımlanmasını istediği ve öldükten bir sene sonra basılan son romanı Hacı Murat, Kafkasya’da Ruslara ve dönemin efsane komutanı Şeyh Şamile karşı savaşan Hacı Murat’ın dramatik hikayesini anlatıyor. Katıldığı Rus Ordusu’nda, Hacı Murat’ı tanımış ve onu takdir etmiş olan Tolstoy, Kafkaslarda yaşanılan savaşın son dönemini anlatırken, Rusların zalimliklerini, Kafkasların direnişini ve savaşın şiddetini; milliyetçi duygularını bir kenara bırakıp, objektif bir üslupla okura aktarıyor. Gerçek bir hayattan izler taşıyan mısraları okurken, Tolstoy’un savaşa karşı olan duruşuna bir kez daha hayran kalacaksınız.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 146
Ağırlık : 146
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 1
₺28,50
Tükendi

Tolstoy - Dünya Klasikleri
- Efendi İle Uşağı (60 Sayfa)
- Kafkas Tutsağı (40 Sayfa)
- Çocukluk (128 Sayfa)
- Sevginin Yasası ve Şiddetin Yasası (84 Sayfa)
- Sivastopol (158 Sayfa)
- İvan İlyiçin Ölümü (76 Sayfa)
- Şeytan (76 Sayfa)
- Üç Ölüm (48 Sayfa)
- İnsan Ne İle Yaşar (62 Sayfa)
- Haci Murat (146 Sayfa)


Basım Ayı/Yılı : 2020
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 870
Ağırlık : 870
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺225,00
Tükendi

Kendisini parlak bir geleceğin beklediği Yevgeniy Irtenyev, babasının ölümü üzerine köye döner ve hem tüm mülkün yönetimi hem de babasını dağlar kadar borcunu devralır. Ağır bir işin altına giren bekar genç adam, sırf fiziksel ve zihinsel sağlığı için bir köylü kadınla ilişki yaşar ve istediği zaman bitireceğini düşündüğü, önemsiz olduğunu sandığı bu ilişki, onun tüm yaşamını ele geçirir ve hayatını alt üst eder. Artık evlidir ve çocuk sahibidir, ancak şeytan, onu bir kere baştan çıkarmıştır. Önünde iki seçenek vardır: ya karısını öldürecektir ya da o kadını... Belki üçüncü bir seçenek daha vardır...


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 104
Ağırlık : 104
En / Boy : 10 / 14
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 1
₺25,50
Tükendi

“İnsan Neyle Yaşar?”, “İnsanın Ne Kadar Toprağa İhtiyacı Var?” ve “Kıvılcımı Söndürmeyen Yangını Önleyemez” dünya edebiyatının en büyük yazarlarından biri olan Lev N. Tolstoy’un yazdığı üç uzun öyküdür. Her üç öykü de birer fabl havasında ve akıcı bir dille kaleme alınmıştır.

Yazar, “İnsan Neyle Yaşar?”da insan yüreğinin sevgiyle dolu olduğunu, bunu daha önce hiç tanımadığı birine bile gösterebildiğini ve insanı yaşatan şeyin sevgi olduğunu anlatır.

“İnsanın Ne Kadar Toprağa İhtiyacı Var?”da ele alınan konu ise, ihtirasının tutsağı olan bir bireyin kaderidir.

“Kıvılcımı Söndürmeyen Yangını Önleyemez”de anlatılan da: öfkeyi, kızgınlığı sürdürerek, kin güderek hiçbir yere varılamayacağı ve bu tür tutumlardan insanın kendisinin de zarar göreceğidir.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 96
En / Boy : 13,4 / 19,8
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 9.2020
₺50,00
Tükendi

- Toprak, yalnız onu işleyenin malıdır. Herkes topraktan faydalanmak hakkına sahiptir.

- Doğru, bu belli bişey!

- Topraklarımı, işte bu yüzden size bırakıyorum.

Köylülerin yüzleri ciddileşti. Sanki onun kurnazlığını anlamışlar da yüzüne vurmak istemiyorlarmış gibi bir tavır almışlardı. Çünkü her insanın kendi çıkarınca hareket ediyordu. Kuşaklar boyunca edindikleri deneyimlerden mülk sahiplerinin de kendi çıkarlarını her şeyin üstünde tutarak köylülerin zararına hareket ettiklerini pekala bilirlerdi. Bu yüzden böyle bir öneriyi kuşkuyla karşılıyorlardı.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : Ankara
Sayfa Sayısı : 638
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 10.2017
₺17,16
1 2 >
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı