₺97,00
1 2 3 ... 95 >

Kişisel Gelişim Kitapları

Çok Okunan Kişisel Gelişim Kitapları

Kişisel gelişim kitabı için özellikle çağımızda “kendimi geliştirmek için kitap” arayışında olanların gündemini doldurmaktadır. En iyi kişisel gelişim kitapları yaşam içinde kendini olumlu anlamda beslemek isteyenlerin tercihi olmakta ve “sizi geliştirecek kitaplar” tanıtımı ile kitapevlerinin raflarında bulunmaktadır. İlk defa bu kitap türü ile ilgilenen ve okumak isteyenlerin merak konusu olan “kişisel gelişim için hangi kitaplar okunmalı?” sorusu için kişisel gelişim kitap önerileri başlığı altında birçok bilgiye ulaşılmaktadır. 

Hem sosyal, psikoloji hem de profesyonel anlamda kendini geliştirmek isteyen kişiler, kişisel gelişim kitapları hakkında ciddi araştırma içine girmektedir. Bu bağlamda iletişim, aile yani ilişkiler üzerine kişisel gelişim kitapları yanında manevi yönlerin farkındalığı için de dini kişisel gelişim kitapları ön plana çıkmaktadır. Hayatınızı değiştirecek kişisel gelişim kitapları” ya da “mutlaka okunması gereken kişisel gelişim kitapları başlıkları altında bu türün uzmanları tarafından önerilen ödüllü ve güzel gelişim kitapları içinde kişisel gelişim romanları, kişisel gelişim felsefe kitapları ile gençler, kadınlar ve erkekler için kişisel gelişim kitapları yer alır bilgisi verilmektedir. 

Kişilerin başarılı ve güçlü bir çalışma yaşamı adına da iş hayatında kişisel gelişim kitapları, özgüven kişisel gelişim kitapları popülerliğini korumaktadır. 2023 yılı içinde psikolog ve yaşam koçlarının önerdiği okunması gereken kişisel gelişim kitapları adına iç huzura çıkan yolda pratik ve etkili yöntemlerin varlığından söz edilmektedir. Bilirkişilerin mutlaka okunmasını tavsiye ettiği en çok okunan kişisel gelişim kitapları sayesinde modern dünyada nitelikli yaşama dair tavsiyeler yer almaktadır. En güzel kişisel gelişim kitapları için, bireyin kendisini rahat hissettiği alandan çıkması ve farklı pencerelerden hayata bakması gibi yapıcı yönlendirmeler içeren eserlerdir yorumu yapılmaktadır. 

Kişisel Gelişim Kitabı Yazarları

Motive edici kitaplar arasında en popüler kişisel gelişim kitapları olduğunun altı çizilmektedir. Bireyin kendini tanımasını ve yapabileceklerinin farkına varmasını sağlayan bu kitapların yazarları da merak uyandırmaktadır. Kişisel gelişim kitapları Türk yazarlar denilince akla gelenler Doğan Cüceloğlu, Haluk Tatar, Ahmet Şerif İzgören olmaktadır. Doğan Cüceloğlu kişisel gelişim kitapları içinde “İçimizdeki Çocuk”, “Gerçek Özgürlük”, “Var Mısın?”, “İnsan İnsana” ve “Küçük Şeyler” gelmektedir. Küçük Şeyler kişisel gelişim kitabı 4 cilt set halinde kitap dükkânlarında veya e-ticaret sitelerinde yer almaktadır. 

Doğan Cüceloğlu dışında Haluk tatar kişisel gelişim kitapları arasında ise “Psikolojik İşkence Teknikleri” ve “Zafer Sızlanarak Kazanılmaz” bulunmaktadır. Öz gelişim kitapları hakkında okuyucuyu adeta hareket geçirdiği ve okurun kendini kitap okuyor olmaktan ziyade yazarla sohbet ediyormuş hissi uyandırdığı söylenmektedir.  Ahmet Şerif İzgören kişisel gelişim kitapları “Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır”, “Süpermen ve Uğur Böceği” ile “Süpermen Türk Olsaydı”, “Avucunuzdaki Kelebek” şeklinde bazıları sıralanmaktadır. İslami kişisel gelişim kitapları da Vedat Aydın’ın “İslam’a Göre Kişisel Gelişim” yanında Muhammed Bozdağ’’ın kaleminden “İstemenin Esrarı” örnek verilmektedir. 

Yabancı Yazarların Kişisel Gelişim Kitapları

Günümüzde okuma kültüründe en çok tercih edilen türlerden biri olduğu belirtilen kişisel gelişim kitapları, hızlı geçen zamanın içinde bireylerin farkındalığını arttırmaktadır. Okurların yorumlarına göre bu anlamda dünya çapında tanınan ve dünyada en çok satan kişisel gelişim kitapları da her zaman gündemini korumaktadır. Ayrıca, dünyanın en iyi kişisel gelişim kitapları denildiğinde herkesin okuması gereken kişisel gelişim kitapları yorumu da yapılmaktadır. Paulo Coelho’nun “Simyacı” kitabı ile Robin Sharma’nın “Ferrasi’sini Satan Bilge” kitapları okurlar tarafından dünyaca bilinen kişisel kitaplar olduğu detayı vurgulanmaktadır. 

Hayat içinde karşılaşabilinecek engeller karşısında nasıl hareket edilmesi gerektiği, iş hayatında başarıya açılan ve ilerleyen yolda atılabilecek önemli adımlar, insanlarla ve aile bireyleri ile sağlıklı iletişim, ilişki kurma yolları gibi hayatın köşe başı taşları kendini geliştiren kitaplar konusu olmaktadır. Kişisel gelişim yabancı yazarlar örnek olarakİnsanın Anlam Arayışı” kitabının sahibi Viktor Frankl, “Ufak Şeyleri Dert Etmeyin”in yazarı Richard Carlson, “Duygusal Zeka”nın yaratıcısı Daniel Goleman verilmektedir. Kişisel gelişim kitaplarının yazarları hakkında, çoğunlukla geçmişte büyük olaylar yaşamış ve başlarından çeşitli olumsuzluklar geçmiş insanlardır bilgisi yer almaktadır.

Diğer yandan kişisel gelişim kitaplarının konusu psikoloji ağırlıklı olsa da bu kitaplar, psikoloji kitaplarıyla karıştırılmamalıdır. Psikoloji kitapları, bilimsel ölçüden ele alınan okunması görece zor eserlerdir.

Kişisel Gelişim Kitap Seti

Kişisel kitaplar arasında set halinde satılan kitaplar her yaş grubuna hitap etmektedir. Bu setlerin içinde yeni iş dünyasına giren bireyler kadar öğrenci psikoloji içinde olan kişilerin de yararlanacağı yapımların bulunması gözlenmektedir. Gençler için hazırlanan kişisel gelişim kitap seti okul hayatı içinde hem dersleri, sınavları ve kişilik gelişimi ile baş etme yöntemleri içermektedir. Ortaokul kişisel gelişim kitapları arayışında olan ebeveynler ergenler için kişisel gelişim kitapları, 12 yaş kişisel gelişim kitapları, 13 yaş kişisel gelişim kitapları ve hatta 15 yaş kişisel gelişim kitapları yararlanmaktadır. 

Öğrenciler için kişisel gelişim kitapları hafıza teknikleri, hızlı okuma ve anlama yöntemleri gibi konular içererek eğitim hayatlarında bireylere destek sağlamaktadır. Kişisel gelişim seti 16 kitap paketinde de “Etkili Öğrenci”, “Beyin Gücünü Geliştirme”, “Etkili Motivasyon”, “Etkili Öğrenme” gibi konuları içeren ciltler bulunmaktadır. Kendi potansiyelini keşfetme, duyguları tanıma, kendini sağlıklı bir şekilde ifade etme, başarı için motivasyon sağlama ve bu yönde doğru yöntemlerle ilerleme yaklaşımları kişisel gelişim kitap setlerinde kendini göstermektedir. Kişisel gelişim kitabı tutkunlarının bu setler için disiplin içinde çalışmayı bu kitaplardan öğrendikleri yolunda olmaktadır. 

Zihnini kullanarak çalışanlara hitap eden bu setler arasında, yazarlarının kendi hayatından aktarılan örneklere ve başka düşünürlerin tespitlerinin de yer vermesine de rastlanmaktadır. Kişisel kitap setleri seçeneklerini ileriki yaşlarda okuyan okurların yorumu ise bu kitapların daha erken yaşlarda ellerine geçmesini istedikleri bilgisi aktarılmaktadır. Kişisel gelişim kitapları için oluşan bir başka düşünce de yeri geldikçe zamanımız insanına eleştirel bir pencereden baktığı, yeri geldiğinde de birey ve topluma yol gösterdiği şeklinde olmaktadır.

Kişisel Gelişim Kitabı Fiyatları

En çok satan kişisel gelişim kitapları başta olmak üzere son çıkan, baskı sayısı çok olan veya birçok evin kitaplığında bulunan hatta ilk basım tarihi eski olup halen popülerliğini koruyan gelişim kitaplarının fiyatları da birçok sebepten değişim göstermektedir. Bunun yanında insanların hayatlarına dokunma konusunda başarıları göz önünde tutulduğunda, bu kategoride yer alan yapımların fiyatları son derece hesaplı ve her bütçeye uygun seçenekler sunulmaktadır. Farklı kültürlerde yaşayan bireylerin ve toplumların, modern yaşamda karşılarına çıkan sorunların ortak olarak ele alınması neticesinde kişisel gelişim kitaplarının dünya üzerinde büyük ilgi görmesinin başlıca nedenleri içinde sayıldığının altı çizilmektedir. 

Bu türde sunulan çok sayıda ödüllü kişisel gelişim kitapları set halinde satıldığı takdirde bireylere daha uygun gelmekte veya kitap evlerinin e-ticaret sitesi kampanyaları ile indirim fırsatları takip edilirse bütçeler de fazla zorlanmamaktadır.  Kişisel gelişim kitapları sayesinde yaşanılan çağın gereği bireyler ikili ilişkilerden başlayarak aile ilişkilerine, iş hayatlarındaki başarı kaygısından günlük hayatın stresine kadar çok sayıda sorun ile baş edebilme sistemleri öğrenilmektedir. Böylece özgelişim eserleri yaşam boyu başvurulacak değerli kitaplar sınıfı altında kütüphanelerde yerlerini alırken bütçeleri de çok zorlamadığı kitap yorumcuları tarafından aktarılmaktadır. Okurlar ile buluşan sayısız kişisel gelişim kitaplarının başarı, mutluluk, özgüven, kariyer gibi farklı konularda insanların yoluna ışık tuttuğu yorumları da yapılmaktadır. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı