Dilek Karakuş

1977 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. 9 yaşındayken ailesi Londra’ya taşınma kararı aldı. 2002 yılında Waltham Forest College’de Psikolojik Danışmanlık bölümünü bitirdikten sonra East London Üniversitesi’nde Psikoloji bölümüne devam etti. Son sınıfta okulu bırakarak iki çocuğuyla ilgilenmeye başladı. Bir gece, bu dünyadan başka bir dünyaya geçiş yaptı ve sonrasında iki yıl boyunca ruhsal varlıklar tarafından eğitime tâbi tutuldu. Bu süreçte çocukluğundan beri yaşadığı paranormal olayların rastlantı olmadığını, hayatın bu dünyadan ibaret olmadığını öğrendi. Bütün bunları daha bilimsel bir platforma oturtmak için tekrar okul hayatına dönüş yaptı. Aynı anda, Kozmik Enerjiler ve Quantum Üniversitesi Bütünsel Sağlık Bilimleri bölümlerinde eğitim aldı ve arkasından Psikoterapi yüksek lisansını tamamladı.

Dilek Karakuş, Dolores Cannon ve Michael Newton’un akreditasyon aldıkları Geçmiş Yaşam Terapistleri Birliği’nden kendi tekniklerinin akreditasyonunu almış bir eğitmen terapisttir. Kendisi; insan psikolojisi, inanç sistemi ve paranormal yaşanmışlıklarını bir araya getirerek araştırmalarına adamış bir araştırmacıdır. 2018 yılında yayımlanan ve çok ses getiren Novus isimli kitapta araştırmacı-yazar Erhan Kolbaşı’yla birlikte “Dünya dışı” varlıklar tarafından alıkonulan insanlar üzerinde seanslar uygulayarak “Uzaylılar” fenomenini okurlara başka bir perspektiften anlatmaya çalışmıştır. İlk kitabı Geçiş ise 2021 senesinde yayımlanmıştır. Araştırmaları için İngiltere-Türkiye arasında sürekli gidip gelen Dilek Karakuş, Erhan Kolbaşı’yla birlikte çıkaracakları yeni kitabında “Ölüm Ötesi Deneyimler” başlığı altında vakalar üzerine çalışmalarını sürdürürken, bir yandan da Novus 2 kitabının hazırlıklarına devam etmektedir.

Arka kapak yazısı:

Bir gece bu dünyadan başka bir dünyaya geçiş yaptırıldım. Birçok boyutu tecrübe ettim. Kara deliklerden paralel evrenlere geçirildim. Yaşadıklarım bende kalsın, fakat varlıkların eğitiminden geçtiğim iki yılın sonunda, farklı boyutlardaki bilgileri bu boyuta taşıyarak öğrendiğim bilgi ve yöntemleri anlatmayı yaşam amacı edindim.

Bu zorlu sürecin sonunda hayatın bu dünyadan ibaret olmadığını öğrendim. Çocukluğumdan beri yaşadığım “paranormal” olaylar, astral rüyalar, durugörü, metafizik âleme yakın hissetmek gibi farklılıklarım hep vardı… Bütün bunların rastlantı olmadığını anladım. Doğrusunu söylemek gerekirse yaşadıklarımın, tecrübe ettirildiklerimin, şahit olduklarımın farklı olduğunu da geç anladım. Yaşadıklarımdan son derece emindim, ama tüm bunlar nasıl ve neden gerçekleşiyordu? Bu soruların cevabını bulmak için arayışa girdim ve araştırmalara başladım.

Bu süreçten anladığım ise en önemli etkenin “inanç” olduğu!.. İnancımın verdiği güç ile yazdığım bu kitabın yolcu ruhlara destek olmasını amaçlıyorum. Umarım okuyan herkese huzur, mutluluk, bereket ve sabır getirir.

Sayfa sayısı: 112

Kitap ebadı: 13,5x19,5

İç sayfa: III. Hm Enzo, 52 gr

Kapak kağıt cinsi: Amerikan Bristol 230 gr

₺70,00

 

 

 

Yüzlerce kişisel gelişim ve iletişim semineri; binlerce kişisel gelişim, dil eğitimi ve farkındalık videosu ile tanınan Haluk Tatar, okurlarıyla bu kez O Panda Benim kitabıyla buluşuyor.

O Panda Benim, içinden çıkılamayan durumlarda uzanan dost elini ve iyi niyet taşlarıyla döşenen yolları anlatıyor. Bu kitapta dostluk, evlilik ve delirme üzerine ders veren bir büyüleyici bir hikâye sizi bekliyor.

Yeniden başlamak, güvenmek ve affetmek üzerine düşündüren O Panda Benim ile an geliyor korkularımızla yüzleşiyoruz, an geliyor deliliğimizden utanıyoruz.

Zaten Haluk Tatar da “Herkesin bir hikâyesi var. Hikâyeler, insanların büyüsüdür.” diyerek anlatmaya başlıyor ve ekliyor:

“Baştan uyarayım. Bu kitapta okuyacaklarını, bana deli deme diye olabildiğince yumuşattım. Olaylar burada okuyacaklarından daha da vahim ve inanılması zor şekildeydi. Birazdan okuyacaklarının hepsinin açıklaması da, yine bu kitap bitmeden sana verilmiş olacak.”

 

₺96,60

… lütfen kalbinizde henüz çözümlenmemiş olan şeylere karşı sabırla yaklaşın ve soruların kendilerini de sanki kilitli odalar veya size çok yabancı dilde yazılmış kitaplar gibi sevin. Cevapları aramayın – ki onlar size şimdi verilemez, çünkü onları yaşayamazsınız. Ve mesele de her şeyi yaşamak. Şimdi soruları yaşayın. Belki sonra, uzak gelecekte birgün, yavaş yavaş, siz fark etmeden, cevapları da yaşamaya başlayacaksınız.

Rainer Maria Rilke,

Genç Bir Şaire Mektuplar (1903)

Kitap Adı: Mindful Günlüğüm - Kartlar
Kitap Yazar: Adı Zümra Atalay
Yayın Direktörü: Gülşen İşeri
Editör: Saliha Ulusoy
Kapak Tasarım: Beyzanur Karabulut
Sayfa Tasarım: Beyzanur Karabulut
Sayfa Sayısı: 96
Ebat: 18x16,5
Tür: Kişisel Gelişim
Kağıt / İç Baskı: Ivory, 70 gr
Cilt / Kapak: Amerikan Bristol 230 gr.
Kartlar: Kart Sayısı 78 kart
Ebat: 9x16,5 cm
Kağıt / İç Baskı: 230 gr ABRS
Cilt / Kapak: Tek yüz baskı - Tek yüz mat Selofan
ISBN / Barkod: 9789751045232

₺294,00
İçindeki Daha Gerçek, Dengeli ve Mutlu Anneyi Keşfedin

“Hiçbir anne kusursuz değildir ama her annenin kusursuzca kendisi olmaya gücü yeter. Mamaste, KENDİ içindeki gerçek anneyi bulmayı isteyen her annenin okuması gereken bir kitap. Hepimizin desteğe ihtiyacı var ve Lori Bregman bütün bir köye yetecek bilgeliğe sahip.”

-Anne Hathaway, Aktris

“Mamaste, annelerin iç huzur ve dengelerini bulmalarına yardım edecek destek, rehberlik ve bilgeliği sağlıyor.”

Dr. Robin Berzin, Parsley Health Kurucu ve CEO’su

İÇİMDEKİ ANNE İÇİNDEKİ ANNEYE SAYGI DUYUYOR

Anneliğin beş tutumunu keşfederek kendinizi bütünsel olarak besleyin ve kendi annelik içgüdülerinize hak ettiği değeri verin.

Bu kitap, anne sütüne karşı hazır mama, uyku eğitimine karşı bebekle aynı yatakta uyuma, çalışan annelere karşı ev hanımı anneler karşılaştırması yapan bir kitap değil. Mamaste, daha dengeli, özgün ve neşeli bir anne olmayı sağlamak için hazırlanmış bütüncül bir rehber. Ünlü doula, hamilelik, kadın sağlığı ve güçlendirme koçu Lori Bregman, yeni annelere kendini keşfetme yolculuğunda eşlik ediyor.

Kendinizi daha iyi anlamak, içinizde daha fazla uyum ve denge bulmak, kaygı yüklü annelik dünyasında pozitif bir bakış açısıyla var olabilmek için kılavuzluk etmeyi hedefliyor. Lori’nin yıllardır edindiği profesyonel deneyiminin ışık tuttuğu bilgilerin yanı sıra, Mamaste’te farkındalığı geliştirmesi için hazırlanan özel alıştırmalar, testler; denge, uyum ve iç huzuru bulmanıza yardımcı olmak için tasarlanan, esansiyel yağ ve kristallerden yoga dizilerine ve meditasyonlara kadar çeşitli kaynaklar yer alıyor.

Mamaste’nin basitçe anlamı şu: İçimdeki anne, içindeki anneye saygı duyuyor. Eğer ben sensem ve sen de bensen, birbirimizin güçlü yönlerini ve zayıflıklarını paylaşmalıyız. Farklı olmaktan çok aynı olmalıyız. Bu kitabı okuduktan sonra gerçekten de böyle olduğumuzu göreceksiniz.


Basım Ayı/Yılı : 9/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 225
Ağırlık : 225
En / Boy : 15 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺112,50

İçindeki kalabalıktan özgürleşip kalbindeki kaynağa eriştiğinde kendi öz varlığına dokunacaksın ve Senin varlığın,
bu yaşama gerekli!

Eğer sessizce oturup düşüncelerini dinlersen zihninde pek çok ses duyacaksın.
Herkes orada... Ailen, dostların, çevren; ancak içinde tek bir kişi eksik ve bu SENsin. Gerçek anlamda mutluluğa erişebilmek için içindeki tüm kalabalıktan ayrışmalısın. Dağlara, tenha yerlere de kaçsan kendini arama yolunda değilsen "o kalabalık" nereye gidersen seninle gelecek. O sebeple önce kendini aramalısın.
Dışarıda aradığın her şeyi bırakmalısın, nedenini dışarıdaki kişilerden veya olaylardan zannettiğin pek çok şeyin kaynağı aslında içinde. Gerçek mutluluğa erişmek için değişmesi gerektiğini düşündüğün pek çok şey aslında sen kendini keşfettiğinde kendiliğinden değişip dönüşecek. “Bütün dünyayı değiştirmene gerek yok, sadece kendini değiştir, böylece tüm dünyayı değiştirmeye başlamış olacaksın. Çünkü sen, dünyanın bir parçasısın” ancak sen kendi özüne dokunduğunda, kendini bulduğunda özvarlığına kavuşacak, gerçek sesini işiteceksin ve sakın unutma senin sesin,  yaşama gerekli!

 


Basım Ayı/Yılı : 9/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 216
Ağırlık : 216
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺74,50

İrade Terbiyesi, tüm zamanların en çok farklı dile çevrilen kitapları arasındadır. Yazıldığı dönemde hayli ses getirmiş ve kısa sürede baskı üstüne baskı yapmıştır.
Cemil Meriç; “Disiplin içinde çalışmayı bu kitaptan öğrendim” der onun için.
Ali Fuat Başgil ise şu sözleriyle onun değerini pekiştirir: “Mösyö Girard bize bir kitap tavsiye etti ve mutlaka okumamızı söyledi. Bu, Aix-Marseille Üniversitesi rektörü Jules Payot’un İrade Terbiyesi adlı kitabıydı. Ertesi gün şehre inerek kitabı aldım, ihtiyar bir meşenin dibine oturarak okumaya koyuldum. Okudukça, içimde özlem ve pişmanlıkla karışık, belli belirsiz bir acı duymaya başladım. Kendi kendime, ah bu kitap on sekiz, yirmi yaşlarımdayken elime geçmeliydi, böyle bir kitabı okumakta geciktiğim için üzülüyordum.”
Fransızca aslından yapılan elinizdeki bu özgün ve titiz çevirisiyle İrade Terbiyesi, böylece Türk okurunun hak ettiği niteliğe kavuşmuş oluyor.


Basım Ayı/Yılı : 6/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 272
Ağırlık : 272
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺97,50

Hayatınızı Değiştirecek 750 Bilimsel Taktik

Yüzlerce çoksatar kitap okumuş gibi...

Bir yazılım şirketinin sahipliğini ve yöneticiliğini yapan Ayesha S. Ratnayake uzun yolculuklarından nefret ediyordu, ta ki bir kitap fikri aklına düşene kadar. Yolculuklarında mutluluk, sağlık, üretkenlik ve başarı konularında yüzlerce kitap okuyor ve dinliyordu. Binlerce sayfa okuyup birkaç tetikleyici anafikir almaktan yorulmuştu. Neden daha iyi bir yaşam için bu kadar çok kitap yerine bir kitap okunmasındı ki. Böylece elinizde tuttuğunuz metin, yüzlerce kitabın damıtılmış bir versiyonu olarak ortaya çıkmış oldu.

İleri Yaşam Taktikleri'nde son araştırmalarla kanıtlanmış, zamanla test edilmiş, sağlıktan paraya, liderlikten aşka, hayatın 17 alanında 750'den fazla önemli bilimsel gerçeği bulacaksınız. Çünkü zamanımız değerli, çünkü gerçek ve rafine bilgiye kolayca erişmemiz gerekiyor.

Hayatınızı iyileştirmek için başka kitaba ihtiyacınız olmayacak.


Basım Ayı/Yılı : 10/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 144
Ağırlık : 144
En / Boy : 13,6 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺85,00

İrade Terbiyesi - 2

Okul yüceltiliyor. Eğitim kutsanıyor.
Her yıl dünyada milyonlarca genç beyin eğitime tabi tutuluyor. Eğitimin amacı nedir? Okul tam olarak insana neyi öğretir? Gelişmiş, bilimsel niteliklere sahip bir yöntem olmadan eğitimin amacına ulaşılabilir mi? İnsan sahip olduğu güç ve zamanı en verimli şekilde nasıl  kullanmalıdır? Çalışmak ile çalışma taklidi arasındaki fark nedir?

Jules Payot, İrade Terbiyesi 2’de daha önce tartıştığı konuları daha da derinleştirip pratik yollar sunuyor.
Ne okuyalım, nasıl okuyalım, hedeflerimize nasıl ulaşalım? Dünyadaki bütün ilerlemelerin şartı nedir?
Günde en fazla kaç saat üst düzey bir dikkatle çalışabiliriz? Eğitimi ve insanı ilgilendiren bir konu olmasın ki Jules Payot onu mesele edinmesin.
İradenin bir yaşama felsefesi olduğu kadar bir eğitim yöntemi olarak sunulması bir kez daha ışık saçıyor.
Tam ve yetkin çeviri eşliğinde. İrade ve insan arasında dokunan bir zaman ipeği. İrade Terbiyesi 2.

(Tanıtım Bülteninden)

  • Kitap Adı: İrade Terbiyesi - 2
  • Yazar: Jules Payot
  • Yayınevi: Kapı Yayınları
  • Hamur Tipi: 2. Hamur
  • Sayfa Sayısı: 302
  • Ebat: 13,5 x 19,5
  • İlk Baskı Yılı: 2022
  • Baskı Sayısı: 1. Basım
  • Dil: Türkçe
  • Barkod: 9786258096293
₺74,50

“Sizi sürekli tartışma içine ve aşağı çekmeye çalışan, yoran ve yıpratan; haklıyken haksız duruma düştüğünüzü düşündüren, sizi suçlayan ve karar mekanizmanızı devre dışı bırakan toksik ilişkiler bu kadar yalın ve derin anlatılamazdı.”

Uzman Psikolog Meltem Sunar,
Aile-Çift ve Yetişkin Terapisti, Cinsel Terapist, Öğretim Görevlisi

“Kanımca 20. yüzyılın en önemli düşünürü, doktoru ve aynı zamanda toplama kampı tutsaklarından olan Viktor Frankl ve kendisinin varoluşçu yaklaşımı logoterapiye kitapta geniş olarak yer verilmiş; ayrıca logoterapinin özü olan, ‘keşfettiği anlamlarla sorumluluğunu üstlenen insan örnekleri’ de ustaca kaleme alınmış.”

Memduh N. Özmert, Viktor Frankl Institute USA Faculty and Board Member

“Bu kitap kendi iç dünyanızı daha derinden anlamanız için bir hazine niteliğinde.”

Psikolog (PhD) Patricia J. Crane, Uluslararası Konuşmacı, Eğitmen, Yazar

İdealleri üzerine bir yaşam kurmuş olan Ayça, aniden Mehmet’e âşık olur. Başlarda mutluluktan ayakları yerden kesilse de aslında o yükseklikten tepetaklak düşeceğinin farkında dahi değildir. Duygusal şiddet benliğini sarıp, onu sarsarken zamanla tükenme noktasına gelir. Ancak tam da bu aşamada maruz kaldığı zehirden panzehir üretmesi, düştüğü yerden daha güçlü kalkması neden mümkün olmasın? Bu kitap; toksik bir ilişkinin perde arkasına mercek tutmak, bu konudaki farkındalığına katkı sağlamak ve işlevsel tutumları adım adım anlatarak senin de elinden tutmak için yazıldı…

Kitap Adı: Aslında Öyle Değil
Kitap Yazar Adı: Aylin Algun
Yayın Direktörü: Gülşen İşeri
Editör: Gizem Demir
Kapak Tasarım: Gilas Coşkun
Kapak Fotoğrafı: Berkay Gülüm
Sayfa Tasarım: Beyzanur Karabulut
Sayfa Sayısı: 352
Ebat: 13,5 x 19,5
Tür: Kişisel Gelişim
Kağıt / İç Baskı: III. Hamur Enzo, 52 gr.
Cilt / Kapak: Amerikan Bristol 230 gr.
ISBN / Barkod: 9789751044242

₺135,10

Aile danışmanı, sosyolog, motivasyon konuşmacısı ve fütürist Fırat Uzer’in kaleminden umuda, mutluluğa ve kendini gerçekleştirmeye dair yalın fakat duygu yüküyle dopdolu satırlar.

“O zaman tüm bedenimizi ve ruhumuzu bu dönüşüm için kodlamaya hazırlıyor ve sihirli olan sözü haykırmaya başlıyoruz: ‘Dönüşüm sırası bende!’

Şunu unutmamakta fayda var: Neye dönüşeceğimiz çok ama çok önemli. Anahtarları doğru kullanarak yolumuzu belirlemeli ve sonuca ulaşabilmeliyiz

İçindeki inançla birlikte… Bu kitabı okumayı tamamladığında…

Beyninde dalgalanmayı hissediyorum. Gözlerini kapat, derin nefesini al ve içinde tut. Beş saniye sonra o nefesi bedeninden çıkartarak değişime hazır olduğunu hisset. Çünkü dönüşüm sırası sende…”

Kitap Adı: Geleceğe Bir Sen Bırak

Kitap Yazar Adı: Fırat Uzer

Yayın Direktörü: Mehmet Bozkurt

Editör: Gökçe Şenoğlu

Kapak Fotoğrafı: Cem Palandökenler

Kapak Tasarım: Emir Tali

Sayfa Tasarım: Aslı Varol

Sayfa Sayısı: 272

Ebat: 14x21

Tür: Kişisel Gelişim

Kağıt / İç Baskı: III. Hamur Enzo, 60 gr.

Cilt / Kapak: Amerikan Bristol 230 gr.

₺109,20

Mutluluk üzerine konuşmak kolay olsa da yazmak çok risklidir. Zira herkesin bu konuya ilişkin bir fikri olduğu gibi mutluluk algısı da tamamen farklıdır. Ancak iş, günlük hayata aktarmaya gelince herkes bir durur. Mutluluk üzerine sayısız fikir beyan edilse de kişi, bu soyut fikri nasıl pratiğe dökeceğini, küçük şeylerden nasıl mutluluk yaratabileceğini çoğunlukla bilemez. Sonuçta mutluluğun temel bilimlerdeki gibi genel kabul gören, akla ve mantığa yakın bir formülü yüzyıllardır bulunamamıştır. İşte bu kitap tam da bu noktada sizlere aydınlık bir yolun kapılarını açacak ve mutluluğun gizemine ilişkin birtakım sırların ortaya çıkmasını sağlayacak.

Henüz yirmi beş yaşındayken bir görev dönüşü geçirdiği trafik kazası sonrası yaşamını tekerlekli sandalye ile sürdürmek durumunda kalan Yüzbaşı Ozan Bahar’ın deneyimleri eşliğinde “Nasıl Mutlu Olurum?” sorusunun yanıtını arayacaksınız. Çünkü o, en çaresiz hissettiği anda bile umut ışığını görmeyi başarmış, yaşama küsmek yerine hayatın içindeki anlamları keşfederek, vazgeçmeden yoluna devam etmiş; Yüzbaşı Ozan Bahar iken Prof. Dr. Ozan Bahar’a dönüşmüştü. Ona göre mutluluk, düşünceden ibaretti. Ruhunun ve zihninin derinliklerinde gerçek mutluluğu yakalayabilenler, kaybederken de kazanabilirdi. Bu kitapla; sizler de bakmayı, görmeyi bildiğiniz ve yaşamı anlamlandırmayı başarabildiğiniz sürece mutluluğun her yerde yeşerebileceğini fark edeceksiniz.

Yaşamını yeni baştan kurmayı başarmış Prof. Dr. Ozan Bahar’ın rehberliğinde içinizdeki ışığı yakmaya, özünüzdeki cevhere ulaşmaya ve mutluluğa giden yolda emin adımlarla ilerlemeye hazırsanız sayfaları aralayın…

Kitap Adı: Nasıl Mutlu Olurum?
Kitap Yazar Adı: Prof.Dr.Ozan Bahar
Yayın Direktörü: Mehmet Bozkurt
Editör: Gizem Demir
Kapak: Tasarım Emir Tali
Sayfa Tasarım ve Kapak Uygulama: Beyzanur Karabulut
Sayfa Sayısı: 356
Ebat: 13,7 x 21,5
Tür: Kişisel Gelişim
Kağıt / İç Baskı: III. Hamur Enzo, 52 gr.
Cilt / Kapak: Amerikan Bristol 230 gr.

₺142,80

Bir Tanrıça Kadın olmanın tüm sırlarını okumaya hazır mısın? Gerçek bir Rahim Kadın olursan, efor sarf etmeden, hayatındaki ilişkini düzeltme gücüne sahip olursun. Erkekler senin için yarışırlar. Sen uğraşmazsın. O erkek, senin yanındayken, doğal olarak evrilir, şifalanır. O erkek tarafından adanmışlıkla sevilirsin. Işıltın kendiliğinden artar, etrafında dikkat çekersin. Hem de doğal olarak, özel bir şey yapmadan. Sadece bedenin için değil, ruhun için de beğenilirsin. Erkekler, seni yok etmek, küçültmek, batırmaya çalışmak yerine, seninle birlikte yücelebilmek için uğraşmaya başlar. Her Tanrıça Kadın gibi gençleşirsin. Bu dünyada geçirdiğin yıllar, basit bir rakamdan ibaret olur. Cinsellikte ise hazların en yükseğini yakalamaya başlarsın. Böylece, bu hazzı sana verebilecek erkekler, sana doğru mıknatıs gibi çekilmeye başlarlar. Sıradan, alışılmış ilişki problemleri ile alakan kalmaz. Aldatılmak, kandırılmak, kullanılmak, çok gerilerde kalır. Bu kitapta, şu anda Tanrıça Kadın olmayı başarmış olanların gerçek öyküsünü, kendi kalemlerinden bulacaksın. Rahim Gücünü kullanabilmen için gerekli adımları öğreneceksin. Ve en önemlisi, İlahi Koruma altına girebilmenin yollarını bulacaksın. Bir Tanrıça Kadın olmak ve Rahim Gücünü eline almak ister misin? Öyleyse bu kitapta bulacağın tüm uygulamaları yapmaya başlayabilirsin.

 

Kitap Yazar Adı Seda Diker

Yayın Direktörü Gülşen İşeri Yayıma Hazırlayan Ezgi Hotalak Adalı

Kapak Tasarım Emir Tali Sayfa Tasarım Beyzanur Karabulut

Sayfa Sayısı 260

Ebat 13,7 x 21,5

Tür Kişisel Gelişim Kağıt / İç Baskı III. Hamur Enzo, 52 gr. Cilt / Kapak Amerikan Bristol 230 gr.

ISBN / Barkod 9789751043153

 

₺115,50

Elektrikli scooter kullanmaya başlayanlar genellikle en büyük sıkıntıyı doğru yöne gitme konusunda yaşar. Diyelim ki yolunuzun üzerinde bir elektrik direği var. O direğe çarpma ihtimali aklınızda bir kez belirirse, tüm dikkatinizi ona verirsiniz. Sonunda da çarparsınız. Deneyim kazandıkça direğe değil, yola odaklanmanız gerektiğini öğrenirsiniz. Tilkinin Kuyruğu da buna benzer. Farkında olmasak da olumsuz şeyleri çok fazla düşünürüz. Böyle yapınca da ister istemez odak noktamıza onları koyar ve acemi bir scooter sürücüsü gibi oraya doğru gideriz. Tüm kabahati de tilkinin kuyruğuna yükleriz. Bu kitapta hayatımızın odak noktasına neleri koymamız gerektiğini öğreneceksiniz.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 152
En / Boy : 13.5 / 19.5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 12.2021
₺71,40

Hayatta iki türlü insan vardır: saydıcılar ve rağmenciler.

Saydıcılar; şartlar daha farklı olsaydı, elinde daha iyi imkan olsaydı, başka biri olarak doğsaydı neler yapabileceğini anlatır. Saydıcıların söylenme sebebi, rağmencilerin başarı nedenidir.

Rağmenciler kayıtsız ve şartsız mücadele insanıdır. “Yapamazsın” diyenlere rağmen, kendi korkularına rağmen, engelleyen ailelere rağmen, duyarsız eşlere rağmen, ayrımcılığa rağmen, yöneticilere rağmen, yoksulluğa rağmen buz kıran gemisi gibi ilerler.

Bu kitap rağmenci karakter ve kafa yapısını anlatıyor. Acıyı akılla işleyenlerin, zorluklara göğüs gerenlerin, yedi kez düşse de sırtı yere gelmeyenlerin hikâyeleri var.

Yazar kritik bir sorunun peşinde: Mücadeleci insanlar, hayatın en acımasız zorluklarıyla nasıl başa çıkıyor? Dirençli, dayanıklı, yılmayan insanların zihni nasıl çalışır?

Hayat üniversitesi, zorluklarla mücadele fakültesi, azmin zaferi anabilim dalından dersler alacaksınız.

Hepimiz biraz rağmenciyiz. Siz nelere rağmen başardınız?

İleri doğru koşarken sizi geriye çeken eller kimindi?

Herkese ve her şeye rağmen tek bir hayalin peşindeyseniz, bu kitap sizin için. Kötü günlerde ruhunuzu yükseltip, size kim olduğunuzu hatırlatacak.

Destek göremeyenler. Kendi göbeğini kesenler.

Boyun eğmeyenler. Rağmenciler. Bu kitapta birleşin! “Yapamazsın” diyenlerden başka kaybedecek kimseniz yok.

Dünyayı ne kapitalizm kurtaracak ne de sosyalizm, tek kurtuluş yolu var: Rağmenizm!


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 232
En / Boy : 13.5 / 19.5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 1.2022
₺87,50

Arka Kapak Yazısı

 

Bilgi, kimsenin sizden alamayacağı bir güçtür. Bilgi eksikliğinin olduğu yerde, sorgulanmamış ezberler,değerler, dürtüler ve alışkanlıklarla yaşanır. Kendinizi tanıyıp hayatı anladıkça, geçmişi aşmanız, daha iyi kararlar almanız, engellerle başa çıkmanız, yaratıcı ve anlamlı yaşamanız kolaylaşır. Doğru bilgi yalnızca bireyin değil, toplumun ve dünyanın iyileşmesi için de en önemli araçtır. Günümüzde bilgi akışı hızlandıkça nitelikli bilgiye ulaşmak zorlaşırken, akılcı, güvenilir ve kolay anlaşılır bilgi kaynaklarına olan ihtiyacımız giderek artıyor. Doç. Dr. Şafak Nakajima’nın, tıp, psikoloji, bilim, felsefe ve sanat arasında köprüler kurarak özenle yazdığı, az sözle çok şey anlattığı bu kitap, zor insanlardan duygusal şiddete, virüslerin zekâsından düşünce tuzaklarına, aşkın çeşitlerinden eşcinselliğe, mutluluktan intihara, bilim tarihinden hayatın anlamına uzanan pek çok konuda, insanı tanıma ve hayatı anlama yolculuğunuza ışık tutacak.

Yazar Özgeçmişi

Şafak Nakajima İstanbul’da doğdu. Lise eğitimini burslu öğrenci olarak ABD’de Minneapolis St. Louis Park Senior High School’da tamamladı ve Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Zorunlu hizmetini Aile Planlaması ve Ana-Çocuk Sağlığı hekimi olarak Kahramanmaraş’ta yaptı. Hacettepe ve Dr. Sami Ulus Çocuk Hastanesi Çocuk Cerrahisi bölümünü kazanan ilk kadın doktor oldu. İki yıl süreyle Çocuk Cerrahisi uzmanlık eğitimi aldı. Akdeniz Üniversitesi’nde Klinik Mikrobiyoloji uzmanlık eğitimini, Japonya Osaka Üniversitesi’nde Viroloji doktorasını tamamladı. T.C. Üniversitelerarası Kurulu tarafından düzenlenen sınav ve değerlendirme sonucu 1991 yılında, doçent oldu. Günümüz tıbbına hâkim ideolojinin, insanın zihin, beden ve sosyal bütünlüğünü göz ardı eden yaklaşımındaki bilimsel ve insani hataları gözlemleyip, hekimlik deneyimini geliştirmek üzere, bütüncül (holistik) tıp alanında, uzun yıllar süren nitelikli bir eğitim sürecine başladı. Kanada’da dört yıl süreyle Naturopati ve Ruhsal Gelişim Danışmanlığı (NHC), Pekin Çin Tıbbı Üniversitesi’nde, Geleneksel Çin Tıbbı ve Akupunktur (T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirildi), Yıldız Teknik Üniversitesi-SEM Aile Danışmanlığı programlarını tamamladı. İngiltere ve ABD’de Klinik Hipnoterapi, Oxford Üniversitesi Mindfulness - Bilinçli Farkındalık, Pozitif Nöroplastisite, Pozitif Psikoloji, Japon Morita-Naikan Psikoterapileri sertifika programlarını tamamladı. Yirmi yılı aşkın süredir bütüncül tıp alanında doktorluk yapmaktadır. Memorial Sağlık Grubu Zorlu Wellness’da iki yıl süreyle, stres ve öfke yönetimi, bilinçli farkındalık, özgüven konularında bireysel eğitim seansları düzenledi. İstanbul Tabip Odası üyesi olan Dr. Nakajima halen özel muayenehanesinde, akıl-beden hastalıklarının tedavisinde modern tıp ve doğal tedavi yöntemlerini entegre ederek bütüncül tıp doktoru olarak çalışmaktadır. Tıp, psikoloji, felsefe ve bilim konularında halkı güvenilir bilgilerle aydınlatmak için yazdığı makaleleri, geniş kitleler tarafından takip edilmektedir. Endişesiz İlaçsız ve İlişkilerin Karanlık Kuyuları kitaplarının yazarıdır. Japon bir beyle evli olup iki kızı ve minik bir torunu vardır.
 

Kitap Adı Aklın Kutsal Kitabı
Kitap Yazar Adı Şafak Nakajima
Editör Mehmet Bozkurt
Kapak Tasarım Gilas Coşkun
Sayfa Tasarım Ayça Ateş
Sayfa Sayısı 568
Dağıtım Tarihi 20.04.2021
Ebat 13,7 x 21,4
Kağıt / İç Baskı lll.Hm. Enzo 55 gr.
Cilt / Kapak American Bristol 230 gr.

 

₺217,00

Gaye de senin benim gibi sıradan birisi. Geceleri dünyayı kurtarmasına yardım eden süper bir gücü ya da çözemediğimiz problemlerin üstesinden gelebilecek üstün bir zekâsı yok. Tek özelliği, ki bu bir özellikse tabii, sıradan ama mutlu olması. Hayat yolunun bir anda değişmesiyle kendisini dünyanın en mutlu ülkelerinden birisi olan İsviçre’de bulan ve hayatla ilgili kendine öğretilenleri sorgulamaya başlayan Gaye, yaşam yolculuğunu ve bu yolculukta keşfettiklerini bizlerle paylaşıyor. Günlük hayatın sıradan anlarında ve çoğumuzun belki de gözden kaçırdığı küçük şeylerde mutluluğu arıyor. Başarı, para, aşk ve mükemmeliyetçilik gibi hayatlarımızın merkezindeki birçok konuya farklı bakış açılarından bakmamıza ve denklemlerimizi yeniden kurmamıza yardımcı oluyor. Hayatlarındaki bazı şeyleri değiştirmek isteyip de o gücü kendinde bulamayanlara ise Epictetus gibi soruyor: “Yarın bambaşka bir insan olacağım diyorsun. Niye bugünden başlamıyorsun?”
Yazar Özgeçmişi
Gaye von Holzen Gaye von Holzen, 21 Ekim 1982’de Ankara, Türkiye'de dünyaya geldi. Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 2004 yılında mezun olduktan sonra çalışma hayatına Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nda memur olarak başladı. Kariyer basamaklarını hızla tırmandı, farklı bölümlerde önce şef yardımcılığına ardından şefliğe yükseldi. Planlarında Amerika’da yüksek lisans varken 2015 yılında hiç beklenmedik bir şekilde karşısına çıkan İngiltere seçeneğiyle büyük bir hayal kırıklığı yaşadı. Hayatını değiştiren dönüm noktası da bu sapma oldu. Warwick Üniversitesi’nde bir yıllık yüksek lisans eğitimi sırasında hayatının aşkı ile karşılaştı. Gaye von Holzen 2018 yılında Türkiye’deki tüm kariyerini geride bırakarak evlenip İsviçre’ye taşındı. Şimdilerde bol bol seyahat ediyor ve İsviçre’de kurduğu kitap kulübünün aylık toplantılarını düzenliyor.

Editör: Mehmet Bozkurt
Yayıma Hazırlayan: Ezgi Hotalak Adalı
Sayfa Tasarımı: Gilas Coşkun
Sayfa Sayısı: 256
Ebat: 13,7 x 21,5 cm
Kağıt / İç Baskı: Siyah Beyaz 52 gr.
Cilt Kapak: American Bristol 230 gr.

₺105,00

Bu hikaye dünyada neden bulunduğunuzla ilgili.

Siz özelsiniz. Dünyaya bir amaç için geldiniz. Diğer yedi milyar insanın olmadığı ve yapmadığı bir şeyi olmak ve yapmak için.

Yaşamanız gereken bir hayat var; çıkmanız gereken bir yolculuk. Bu kitap, işte o yolculukla ilgili.

Dünya üzerindeki en başarılı insanlardan on ikisi imkânsız gibi görünen hikâyelerini sizinle paylaşmak için biraraya geldi.

Size en büyük hayalinizi gerçekleştirmek için yeterli donanıma sahip olduğunuzu söylüyorlar. Siz hayalinizi gerçekleştirdiğinizde görevinizi yerine getirecek ve gerçek anlamda dünyayı değiştireceksiniz.

Bir zamanlar, bir kahraman vardı.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 230
En / Boy : 14 / 18
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : 3.2019
₺247,50

“İlk panik atağımı yaşadığımda on dokuz yaşındaydım. Bir pazar günü ikindisinde, bulutsuz bir gökyüzünde çakan şimşek gibi çarpmıştı beni. Kafamın aniden ağır bir hastalığın etkisi altında kaldığını düşünmüştüm, öyle ki o an öleceğimi sanmıştım.

O günden sonra bu korku yaklaşık otuz yıl beni hiç bırakmadı, neredeyse her gün ensemdeydi ve bağırarak duyamadığım bir şey söylüyordu. Bu zaman içinde korku benimle beraber yaşadı ve hayatımda attığım her adımın olağanüstü eziyetli olması için elinden geleni yaptı.”

 

Monika Tuğutlu yaşadığı otuz yıllık panik atağı böyle anlatıyor ve nasıl özgürleşeceğinin sorularını da kendine sormayı ihmal etmiyor…

Önündeki şu otuz yılı nasıl geçirmek istiyorsun? Hayatın boyunca hep ikinci kemancı olarak mı kalacaksın? Başkalarının dikte ettiklerini mi tekrar edeceksin bundan sonra? Senin içinde ukde kalmış bir şey yok mu hiç? Hayat kesinlikle burada donup kalmış olamaz, değil mi?

“Yıllarca çocuklarıma, iş arkadaşlarıma ve hayat arkadaşıma dayanak olmuştum. Onların istinat duvarıydım ben… Peki, ben kime yaslanmıştım bunca yıl boyunca? Bu zorlu hayatı yaşamak için gücü ve cesareti nereden almalıydım?”

 

Monika Tuğutlu yıllarca panik atakla yaşadı. Korkularına direndi, üstüne gitti ve sonunda yendi… Bu kitap panik atakla yaşayanların el kitabı olacak. Tuğutlu’nun kendi deneyiminden yola çıkarak panik atağı nasıl yendiğini, korkularıyla nasıl mücadele ettiğini okuyacaksınız. Herkesin bir çıkış yolu vardır, “Panik Ataktan Kurtul” bu çıkış yoluna adım attığınızın bir işareti… Korkularınızı geride bırakıp özgürleşmek istiyorsanız kendi çıkış yolunuzu bulmaya ne dersiniz?

₺81,20

Öyle bir dönemde yaşıyoruz ki, gizlilik sıfır. Sosyal medya senin tüm sırlarını biliyor. Monoton hayatlarımızı televizyon ya da internette gördüğümüz senaryolara ya da akıl almaz başarı hikâyelerine dönüştürme derdindeyiz.

Arkadaş olarak, sevgili olarak, eş olarak, dost olarak dışarıda bir yerlerde mükemmel birileri var. Sen de onlara şans eseri denk geleceksin.  Peki, sorun ne mi? Ya o mükemmel seni katledecek ya da sen onu bozacaksın. Nasıl mı? 

Bu kitapta amacımız ilişkilerin kötü yönlerini göstermek değil. En azından sadece o değil. Potansiyel hataları görelim ve nasıl bir şeyleri düzeltebiliriz ya da yanlışları engelleriz onu bilelim. Yoksa güzel başlayan ama büyüsünü bozduğumuz tüm diğer ilişkilerimizde olduğu gibi zaten önümüzdeki maçlara bakacağız. 

Hazırsan biraz hayallerini yıkacağız. Seninle ben yıkacağız. Fakat söz veriyorum: 

YERİNE DAHA İYİLERİNİ İNŞA ETMEK ÜZERE! 

₺84,70

Yalan ne yalnızca kullanılan kelimelerden ne de söze dökülmemiş davranışlardan anlaşılabilir. Yetişkin insanları yalan söylerken, küçük çocuklardan ayıran en önemli özellik, onların tüm vücutlarını ve gayretlerini kullanarak yalan söyledikleridir. Bu nedenle yalan yakalamak zahmetli ve bir o kadar zorlayıcı bir çabadır. 

Sözsüz Sızıntı II’nin tamamı yalan yakalamaya yararlı ipuçları taşır. İnsanların yalanını yakalamaya çalışmaktan önce, onları tanımaya çalışın. Gerisi kendiliğinden gelecektir. Bu kitap, kendinizi ve başkalarını tanımanın el kitabıdır.

₺80,50

Bu kitap yalnız polisler ve gizli servis elemanları için değil ister öğrenci ister akademisyen ya da sadece tesadüfen ilgilenen herhangi birisi olsun, herkes için çok değerlidir. Sözsüz iletişime dair her gün büyüyen sözsüz iletişim çalışmalarına büyük bir katkıdır ve benim bakış açıma göre okuma ve değerlendirme için çok değerlidir.

                                                        Joe Navarro

Bu kitap, daha kolay okunması ve konu bütünlüğü sağlanması için iki kitap haline getirildi. Bu kitaplardan birincisi, sözsüz iletişim ve onun alt başlığı olan beden dili kavramını derinlemesine inceliyor. İkinci kitap ise bu ilk kitabın temelleri üzerinde, aldatma ve yalana dair geniş bir incelemeyi içeriyor.

₺100,10

* Düşünmeyi bırak, hamile kal. İyi ama nasıl? Kolaysa sen düşünme!

* Geç kaldım, yumurta kalitem düştü. 

* Ben tam bir kadın değil miyim? Kocamı baba yapamadım.

90 günde duygularını değiştirerek nasıl hamileliğe destek verecek hale getirebilirsin?

Sevgili Anne Adayları,

Hamilelik bir takım oyunudur. Süreçte en önemli takım oyuncularınız, elbette ki doktorunuz, hastaneniz, hastane personeliniz ve eşinizdir. Bu kitapta verilen çalışmalar, asla tıbbın yerine geçmez. Ancak, vücudunuzu doktorlarınıza daha hazır hale getirecektir. 

*** 

Saygıdeğer Okurlar, 

20 yıllık hekimlik hayatımda, bebek isteği olan hastalarımı geriye dönük değerlendirdiğimde, ruhlarının böyle bir desteğe ihtiyacı olduğunu görmezden gelmek mümkün değil. 

Bebek istemi ile kliniklerimizde değerlendirilmiş ve sebebi belli olmayan pek çok çift psikolojik gerginlikler ve bilinçaltında kendilerine yarattıkları baskılar sebebiyle gebe kalamaz. Bunun en büyük ispatı bu çiftlerimizin ikinci çocuklarına çoğunlukla kendiliğinden gebe kalması veya tedavi kararı verdikten hemen sonra hamile olduklarını tespit etmeleridir. Elbette medikal tedavinin primer rolü göz ardı edilemez ve edilmemelidir. Fakat ruhunuzu dinlendirmek ve temizlemek inanın hepinize iyi gelir. Enerji, evrenin oluşumundan günümüze kadar her dinamiği yönetiyor. Siz de enerjinize sırtınızı dönmeyin. Ona kucak açın ve kendinizi daha iyi tanıyın. Kitabı keyifle okumanızı diler ve her daim kendinizi sevmenizi öneririm.

Elif Ganime Aydeniz, MD

₺91,00

Bedenlerimizin boyut ve bariyer olarak kendine bir sınır koymaya çalıştığı bu evrende, daha büyük ve küçük varlıklar arasında sıkışıp kaldığımız söylenebilir.

Gördükleriyle ve duyduklarıyla yetinen eski dönem insanları birçok faktörü kadere yorardı. Farkındalık ve bilgimiz arttıkça, sağlığa ve uzun yaşama pozitif katkı sağlıyor. Artık zayıf noktalarımız ve kuvvetli yönlerimiz hakkında çok daha bilgili, bunların çok daha farkındayız. Yine bu sayede mikrop kadar küçük, galaksi kadar büyük düşünebiliyoruz.

Gerçekten canlı mıyız? Yoksa tek başına pek bir anlam ifade etmeyen elementlerin ahenkli uyumu mu bizim anladığımız yaşam? Her ne olursa olsun, yaşamın bir bütünün parçası olduğu ve her şeyi daha bütüncül değerlendirmemiz gerektiği aşikar. Ama yaşamınızın da bir kimliği var. O da sizsiniz ve farklısınız. Bütüncül ve kişiye özgü değerlendirme bu yüzden önemli ve anlamlı...

Ulaşmanız dileğiyle.

Dr. Seran Şimşir


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 255
En / Boy : 13.5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 12.2019
₺87,50

İnsan kaderini değiştirebilir mi? Bundan seneler önce bana bu soru sorulsaydı kesinlikle hayır derdim. Bana göre kader asla değiştirilemeyen bir şeydi ve herkesin o kadere boyun eğmesi gerekiyordu. O sıralarda kendi içsel yolcuğuma henüz başlamamış ve evrene dair büyük sırları keşfetmemiştim. Her şey uzun yıllar önce girdiğim bir depresyonla başladı. Neden hep aynı şeyleri yaşıyorum? sorusu zihnimden çıkmıyordu. Çünkü insanlar değişse de yaşadığım olaylar hep aynıydı. Sanki sürekli aynı yerde takılan bir filmde oynuyor gibiydim. Karşımdaki oyuncular sürekli değişiyor ama senaryo bir türlü değişmiyordu. İşte içsel yolculuğum bunu fark etmemle başladı. O zamanlar bilinçaltımın derinliklerinde saklı olan kök inançlarımın hayatımı nasıl etkilediğini bilseydim, onları nasıl değiştireceğimi ve istediğim gibi hayatı nasıl yaratabileceğimi de bilirdim.

Başak Sayan; Bağlanma Korkusu, Kelebeğin Kaderi, Ölü Kuşların Sessizliği ve Nigâhdar romanlarının ardından ilk otobiyografik kitabında kendi hayatının iplerini nasıl eline aldığını ve içsel yolculuğunda nelerle karşılaştığını bilim ve felsefeyle temellendirerek olanca samimiyetiyle anlatıyor. Bu kitap, insanın elindeki en büyük gücü nasıl kullanması gerektiğini, inancın ve düşüncenin neler yaratabileceğini, bilinçaltında bulunan kök inançların nasıl değiştirileceğini,  arzu edilen bir yaşamın nasıl tezahür ettirileceğini detaylarıyla ve 21 günlük bir çalışmayla okura sunarken, aynı zamanda kişinin gerçek özü ile bağlantıya geçmesini de sağlıyor.

Keşke her insan kendi sihirli lambasına sahip olduğunun ve dilediği her şeyin gerçekleşeceğinin farkında olsa...

₺136,50

“Ofisimin duvarı danışanım Merve Hanım’ın rüyaları ve tekâmül haritası ile kaplanmıştı. Resme baktığımda bu sürecin bir kitap olmasının yalnız veya mutsuz insanlara iyi geleceğini hissettim. Kitabı yazma aşamasında pek çok kişiyle konuştum. Aşkı arayan çoğu kadının asıl isteğinin aslında kendi varlığını bulmak olduğunu gördüm. Bunu gerçekleştiren kadınlar bir erkeğin sevgisini sağlıklı bir şekilde hayatlarına çekebiliyor, sevgiyi en güzel şekilde deneyimleyebiliyordu.”

Spiritüel yaşam koçu Işık Elçi yeni kitabı Aşk Yanılgısı’nda, ilişkilerimizde seçim yaparken bizi etkileyen aile, inanç ve toplumsal dinamikleri araştırdı. Elçi okurunu aşkta kaybeden taraf olmaktan artık yorulan genç bir kadınla tanıştırarak soruyor: Yanlış kişiyi seçmek aslında hepimizin yanılgısı değil mi? İnatla benzer seçimler yapmak ve mutlu sonuçlar beklemek! Merve’nin hikâyesinde kendinizden pek çok şey bulacak; onun şifalanma sürecinde kullanılan soru tekniklerini ve olumlamaları uygulayarak, yaşamınınızda bir dönüşüm başlatabileceksiniz.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 256
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 9.2019
₺72,50

Sınanmamış, yaşanamamış acılar ve olaylar üzerine 

konuşmak çok kolaydır.

Bu kitapta yazdıklarımın hepsi gerçek.

Vazgeçmezseniz hayatınızı değiştirme ihtimaliniz var!

Benim bunu yapacak sihirli bir gücüm yok!

Hayatınızı sadece SİZ değiştirebilirsiniz!

SİZ DEĞİŞMEDEN hiçbir şey değişmeyecek.

Kalbinizi ve zihninizi açın lütfen…

Mesajlarım kalpten kalbe akacak

Hepimizin kendimizi bir çıkmazın içinde hissetti¤i, 

gözyaşları döktü¤ü, hayal kırıklıklarına uğradığı, 

çaresiz kaldığı, güvensiz ve korku dolu anları olmuştur.

Allah'ım sadece bir ışık, bir çıkış dersiniz.

Bulduğunuz an arkasından gideceksiniz...

İşte, insan olarak yolculuğumuz, bunların üstesinden 

gelme yolculuğudur. Bir çıkış ya da başlangıç noktası arıyorsanız, DOĞRU KİTABI ELİNİZDE TUTUYORSUNUZ…

 

O halde size, Yüzbaşı Ozan Bahar’ın, 

Prof. Dr. Ozan Bahar’a dönüşümünün 

hikâyesini anlatayım…

₺113,40
Yeşim Varol
Kurucusu olduğu Duru Yaşam Koçluk ve Danışmanlık bünyesinde, kadın-erkek ilişkileri, aile içi iletişim ve kurumsal ilişkiler alanlarında danışmanlık yapmaktadır. Yazılı basında birçok mecrada köşe yazılarıyla, ayrıca kendisinin yaptığı televizyon programl arının yanı sıra, birçok televizyon programında konuk olarak yer almakta, kurumlara yönelik eğitim ve seminerlerde eğitmen olarak görev yapmaktadır.
Daha önce yayımlanan beş kitabı bulanan Varol evli ve bir çocuk annesidir.
Yayımlanmış kitapları:
Uzmanlar Teoride, Anneler Pratikte (2009) 
İlişkinizi Kurtarma Rehberi (2009)
Hayat, Bazen (2013) 
Kırk Kırık Topuk (2013) 
Ya Beni Aldatıyorsa? (2016) 
ARKA KAPAK YAZISI
Her insan ayrı bir dünya, her çift başka bir hikâye…
 Bu kitapta 100 kadın ve 100 erkeğin hikâyesini okuyacaksınız.
 Bazen aynı, bazen farklı hikâyelerin içinde, benzer insani duygular…
 İlişki yaşayan kadın ve erkeğin, ilişkiyi nasıl farklı yorumladığını, kendi penceresinden bakarken karşı manzarayı nasıl kaçırabildiğini keşfedecek, her hikâyeye dair yazdığım notları okurken kendi ilişkinize dair farkındalıklar edineceksiniz.
 O halde en zor sorudan başlamaya ne dersiniz?
 Aşk her şeyi affeder mi?
₺144,20

Yaratıcı ve huzurlu ebeveynler olmak istiyoruz ama çalkantılı kültürümüz ve gergin zamanlarımız bunu çok zor hale getiriyor. Bazen kendi duygularımıza ve üzerimizde hissettiğimiz baskılara o kadar saplanmış oluyoruz ki, çocuklarımızın neden olduğu en ufak bir aksilik bile bizi uçurumun eşiğine getirebiliyor. Ve uçurumdan aşağı yuvarlanırken, daha iyi ebeveynler olabilmek için neler yapmamız gerektiğini ezbere sayıp dökebiliriz: daha sabırlı ve daha az gergin olmak, bağırmamak, daha yüreklendirici ve destekleyici olmak.

 

Huzurlu Ebeveyn, Mutlu Çocuklar, bize, başarılı ebeveynliğin sırrını veren bir kitap. Her biri açık, pratik ve ilham verici olan bölümlerden birini okuyalım ve Dr. Laura Markham bize ruhlarımızı yenileyerek; çocuklarımıza, bizden arta kalanları değil, onlara verebileceğimizin en iyisini nasıl vereceğimizi göstersin. “Huzurlu Ebeveynler Mutlu Çocuklar Yetiştirir” gibi bölümler, bize bu derin ama sıklıkla görmezden gelinen gerçeği hatırlatıyor.

₺121,10

“Dünyaya düşmekle başı yarılanlar ve kalbi kırılanlar için bu kitap. Kalbin ışığını söndürmemek için bir kılavuz. Samimiyet ve ihtimamın olduğu yerde kalp kırıklığı vardır, bize insan olduğumuzu hatırlatır. Ne umdun, ne buldun, neyi kaybettin? Sevdiğimizden inciniriz... Bir şeyler daha güzel olsun diye düş kurduğumuz için dünya bizi yaralar.

İnsan neden okur? Bir dizeye yahut bir cümleye tesadüf edersiniz, dersiniz ki ‘İşte bu tam da benim yaşadığım ama adını koyamadığım o duyguyu anlatıyor!’ Yalnızlığınız bir anlığına uçar gider. Başka ruhlarla aranızda bir akrabalık bulursunuz. Çoğalır ve iyileşirsiniz. Başı Sınuklar İçin Kılavuz, birlikte iyileşme arzusuyla kaleme alınmış denemelerden oluşuyor. Her yazı, hem kendi ruhuma hem de başka yaralı ruhlara yazdığım birer mektup.”

İyiler yalnız değildir, birlikte iyileşelim.

 


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 288
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 6.2020
₺97,50

Yasaklarla bastırılmış bir toplum, hiç duygusal bir eğitimden geçmeden elektronik çağa adım atarsa ne olur?

Ailelerin çocuklarını tamamen özgür bırakması doğru mu?

Gençlerin baskılanması neye yol açar?

Eğer sevişmenin okulu olsaydı, acaba bugün dünya bambaşka bir yer olabilir miydi?

Haz, bu ve buna benzer soruların yanıtlarını tüm açıklığıyla anlatıyor.

 

 

Kitapta,  çözüm istiyorsak daha fazla yasaklayarak değil bu işin doğrusunu öğreterek bir yerlere varabileceğimizin altı çiziliyor.  Kontrollü bir şekilde cinsel deneyim kazanmanın sağlıklı birey ve toplum olmanın önünü açtığını söyleyen yazar,  duyguları, hazzı ve ilişkileri İlahi Sevgi’ye dönüştürebilmenin yollarını sunuyor. Kitap, gönül gözünün açık olmasının,  ruhsal tekâmülü doğru kişide bulmanın ve cinsel hayatın büyüsünü keşfetmenin kapısını aralıyor…

 

Sayfa Sayısı : 400

Ebat : 13.7x21.5

Kağıt/İç Baskı : III. Hm Enzo 55gr

Cilt/Kapak : Amerikan Bristol 230gr

₺160,30

 

Neden hiç kimse bize kuantum fiziğinde bahsedilen “paralel evrenlerin” gerçek olduğunu söylemedi?

Peki,  hayatımızı bu dünyada “rüya âlemi”nde geçirdiğimizi hiç düşündünüz mü? 

Sıradan bir insan olarak, her yaşadığımız illüzyon olabilir miydi?

İllüzyonlar, yarım yamalak ve geçici mutluluklar sunuyorsa biz neyi arıyorduk?

Aradığımız daimi mutluluk sadece “hakikat”te bulunabilirdi. Hakikat ”bir” taneydi. Ve ona ulaşmak için, önce kendi yarattığımız rüyadan uyanmamız gerekiyordu.

Yani ego ve korkuyla hareket etmeyi… Ve “paralel evrenler”, insanoğlunun korkularının oluşturduğu pek çok “paralel”, sonsuz olasılıklar zincirindeki illüzyonlardı...

Öyleyse, hakikat yolunda çılgın bir yolculuğa başlamaya ne dersiniz? 

İçinizdeki gerçek “ben”i, dişi yanınızı bulmak ister misiniz?

Yalnızlık sınavından geçmeye hazır mısınız?

Hakikate ulaşmak için uygulanabilecek pek çok yöntem var.

Bu kitapta, hakikat yolculuğunun altyapısını bulacaksınız.

Hazırlanın. Rüyadan artık uyanacaksınız. 

 

Sayfa Sayısı : 432

Ebat : 13.7x21.5

Kağıt/İç Baskı : III. Hm Enzo 55gr

Cilt/Kapak : Amerikan Bristol 230gr

₺168,00

Herkes ikiz ruhunu arar. Bu dünyada ikiz ruh deyince, mükemmel, eksiksiz, birbirimize sonsuz doyum ve tamamlanmışlık hissi vereceğimizi düşündüğümüz kişiyi düşünüyoruz.

Oysaki, gerçek bir ikiz ruh, kişinin kendi ruhsal tekâmülünü hızlandırabilmesi için, hatta kendi karanlık yanlarını fark edebilmesi için ona kusursuz bir ayna görevi gören biridir.

Bu kitap, hoşlandığın insanda ve kendinde, gerçek sevgiyi, güveni, aşkı, heyecanı ve bir ilişkiye dair tüm güzel duyguları oluşturmak sanatını öğretmek için yazılmıştır. Bu kitapta, duygu oluşturma sanatını anlatan gerçek diyalog ve oyunların örneklerini bulacaksın.

Bu kitapta, karanlık ile ışığın birbiriyle ilişki üzerinden savaşını ve bu karanlık yolu nasıl aydınlatacağımız anlatılıyor…

 

Çünkü marifet, ne söylediğinde değil, nasıl söylediğindedir. Ne yaptığında değil, nasıl yaptığındadır.


Sayfa Sayısı : 264

Ebat : 13.7x21.5

Kağıt/İç Baskı : III. Hm Enzo 55gr

Cilt/Kapak : Amerikan Bristol 230gr

₺115,50

 

Bir kötülüğe, karanlığa mı maruz kaldın?

 

Tehdit mi ediliyorsun?

 

Şantaja mı uğradın?

 

Haksızlıkların en ağırını mı yaşıyorsun?

 

Terk mi edildin? Aldatıldın mı?

 

Acı mı çekiyorsun?

 

Bütün gücün elinden mi alındı?

 

Öyleyse kendini zayıf hissediyor olabilirsin. İkilemlerden oluşan bu dünyada iyiler ve kötüler vardır: Işık ve karanlık… Bir de Efendiler ve Köleler… Efendiler, köleleri üzerinde güç kullanırlar. Bunu çoğunlukla duygular, korkular, para ve seks enerjisiyle yaparlar. Böyle bir durumda, kendini küçücük hissediyor olabilirsin.

 

Unutma!

 Bu kitap, gücü bir grupta, parada, savaşta, acımasızlıkta, duygusuzlukta değil de, İlahi Güç’te olacağını ve o İlahi Güç’ün elini tutmanızı öğretiyor.

 

Sayfa Sayısı : 216

Ebat : 13.7x21.5

Kağıt/İç Baskı : III. Hm Enzo 55gr

Cilt/Kapak : Amerikan Bristol 230gr

₺99,40

Çekim Yasası ile değil, sadece Yaradan’a teslimiyet yolculuğu ile hayatında mucizeler yaratma fikrine ne dersin?

 

Peki ya çok zahmetli olduğunu düşündüğün kişisel duygu temizliğini ve dolayısıyla ilişkilerini doğru yönetebilmeyi tek başına, hiç kimseden yardım almaksızın başarmak ister misin?

 

Aşk/İlişkiler, Sağlık, Para/Bolluk, Sosyal Başarı alanlarında hepimizin kısırdöngüleri var. Hele ilişkilerde değiştiremediğin, düzeltemediğin insanlar var. İçinden çıkamadığın ama sana zarar veren durumlar var.

 

Kaderine küsme!

Bu kitap bir ÖZGÜRLÜK kitabıdır. 

Bu kitapta kaderinin şifresini kıracak yöntemler bulacaksın. İlişkilerinde gönlünün arzu ettiğini yakalayacaksın.

Ve gerçek özgürlüğe doğru yelken açacaksın.

Artık gerçek bir DUYGU SİMYACISI olmaya hazır mısın? 

 

Sayfa Sayısı : 248

Ebat : 13.7x21.5

Kağıt/İç Baskı : III. Hm Enzo 55gr

Cilt/Kapak : Amerikan Bristol 230gr

₺134,40

Bereket, tekamüldür.

Bereketin sana özgürlük ve mutluluk getirmesini istiyorsan, günümüzde unutulmuş, çok güçlü bazı doğal yeteneklerini kullanabilirsin. Bereketin bin yıllardır unutulmuş bazı ritüellerini burada bulacaksın. Onları kolayca uygulayabilirsin. Ancak bunları yaparken, sadece kadınsı bir sezgisel yetenek, gözünle göremediğin, doğaüstü güçler değil, analitik bir bakış açısı, bilimsel ve kanıtlanmış bilgilerin ışığında, ölçülebilir değerlerle önünü göreceksin.

 

Bu kitapta bahsedilen yöntemler ve uygulamalar, tıbbi bir tedavi, teşhis ya da yönlendirme içermez. Sadece sağlıklı insanlar için, klasik acılarını yazarak bedeninden atmak, nefsini ortaya koymak, Yaradan’a teslimiyet ve olumlama gibi yöntemleri, kanıtlanmış pozitif bilimin ışığında önerir. Bu kitap, sadece analitik kadınlar için değil, kadınsı yöntemlerden sıkılmış, bıkmış, bastırmış olduğu çocukluk anılarının hayatını ne denli etkilediğinin farkında olmayan tüm erkekler için de yazılmıştır.

 

Sayfa Sayısı : 224

Ebat : 13.7x21.5

Kağıt/İç Baskı : III. Hm Enzo 55gr

Cilt/Kapak : Amerikan Bristol 230gr

₺100,80

Tarihin içinden geçip nefessiz kaldınız mı hiç? 

Sevginin, aşkın, merhametin, şefkatin kollarında “BEN” duygusuna eriştiniz mi? Tutkunun girdabında ÖZ-BEN’in sesine kulak verdiniz mi?

Bu kitapta tarihe yolculuk yapacaksınız… Seda Diker’in kaleminden, Osmanlı döneminin dillere destan aşkı Şeyh Galib ve Beyhan Sultan’ın birlikte teslimiyete giden gönül yolculuğu, tarihin tozlu sayfalarından sizlere taşındı.

Elbette, her zaman olduğu gibi, modern dünyanın üç kadın kahramanının duygu karmaşasından çıkış öyküsü tarihi bir öyküyle ustaca harmanlandı...

Elinizde tuttuğunuz kitapta, eski ve yeninin iz düşümünde;  Şeyh Galib ve Beyhan Sultan’ın aşkı tekâmül gözlüğüyle, ilahi aşkın bir yansıması olarak anlatılıyor.

Aşk’ın Galib’i, hayat yolculuğunda kendi iç rehberinizin sesini duymanın, onun yol göstericiliğinde aşka ve huzura kavuşmanın hikâyesini sizlere sunuyor.

Sayfa Sayısı : 360

Ebat : 13.7x21.5

Kağıt/İç Baskı : III. Hm Enzo 55gr

Cilt/Kapak : Amerikan Bristol 230gr

₺150,50

Binlerce yıldır aşk hayatımız problemlerle doluydu. Çok azımız gerçek mutluluğu ve ömür boyu huzuru yakalayabildi. İlişkilerimizi, birbirimizi mutlu etmek değil, adeta üzmek, sınamak, aldatmak üzerine kurduk. Farklı senaryolarla başlayan ama hep sonu benzer şekilde biten ilişkilerden yorulduk.

Bilinçaltımız kirlendikçe, kadınla erkeğin bütünleşebilmek için bilmesi gereken bazı kadim bilgiler de unutuldu. Zaman içinde kadınların “dişilik”, erkeklerin “erillik” yetenekleri kayboldu.

Bu kitabın yazılış amacı, kadın erkek ilişkilerinde eksik olan, bugüne kadar keşfedilmemiş bir öğeyi tamamlamaktır.

İlişkilerinizi aşka ve sevgiye dönüştürebilmek, doğru eşi seçmek, sevdiğiniz kişiyle duygusal, ruhsal, zihinsel ve bedensel bağı kurup güçlendirebilmeniz için bu bilgiler size ışık tutacaktır.


Sayfa Sayısı : 232

Ebat : 13.7x21.5

Kağıt/İç Baskı : III. Hm Enzo 55gr

Cilt/Kapak : Amerikan Bristol 230gr

₺105,70

Ego, olumsuz duyguları sever. Onlardan beslenir. Melankoli, melodram, abartılı sahnelerden hoşlanır. Çünkü kişi acı çekmekten hoşlanmayacağı ve bundan kaçınacağı için, içindeki İlahi Sevgi’yi ve Yaradan’ın varlığını bulamadan yeniden egoya başvuracaktır. Ve biz bu duyguları yaşadığımız durumla özdeşleştiririz. Karşımızdaki kişiyi kontrol etmeye, durumu manipüle etmeye çalışır hayat enerjimizi boşa harcarız. Bütün bunlar, ilişkimizi daha da kötüye götürmekten başka bir işe yaramaz.

 

Bu kitap, bilinçaltındaki terk edilmek, tercih edilmemek, yalnız kalmak, aldatılmak, kaybetmek, yok sayılmak, değersizlik hissetmek gibi duyguların en az yarısını temizleyebilmiş, kalbindeki İlahi Sevgi paydasını artırmış kişilerin, tamamen egonun ilişkilerdeki yanılsamalarından kurtularak gerçek sevgiye ve sağlıklı bir bağ kurabilmeye yapacakları yolculuğu anlatıyor.  

 

Sayfa Sayısı : 304

Ebat : 13.7x21.5

Kağıt/İç Baskı : III. Hm Enzo 55gr

Cilt/Kapak : Amerikan Bristol 230gr

₺128,10

Arkadaşlıktan flört ve evliliğe uzanan yolda tüm ilişkilerin arkasında yatan dinamikleri ele alan Unutmak mı Affetmek mi? bir başucu kitabı...

Hiç başlamadan biten flörtlerin yorgunu musun? Yoksa yalnızlığa yenik düşüp, kaderci şarkılarla mı teselli buluyorsun?

İlişki ve evlilik danışmanı Serhat Yabancı, “Kendi değerimizi artırmayı ‘başkası üzerinden’ sağlamaya çalıştığımız sürece hem ilişkimizi tüketecek hem de içimizdeki derin acıya çare bulamayacağız,” diyor.

Oysa kişi kendi potansiyelini bilir, hislerini ve bakış açısını değiştirirse sorunlarını da rahatça çözebilir.

• Aşkı yanlış insanlarla yaşamaktan bıktım!

• Onu nasıl tanıyabilirim?

• Ayrıldığım sevgilimi Instagram’dan sileyim mi?

• Evlenirsem tüm sıkıntılarım biter mi?

• Eşimi değiştirmek mümkün mü?

• Aşksız evlilik olur mu?

• Bir insan neden aldatır?

• Ayrılma sonrası nasıl toparlanacağım?


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 330
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 1.2019
₺112,50

Eisenhower ve Roosevelt gibi Amerikan başkanlarından en önemli felsefecilerden Aziz Augustinus’a, siyahi özgürlük hareketinin liderlerinden İngilizcenin en görkemli sözlüklerinden birini üreten Samuel Johnson’a kadar, tüm yaşamlarını sahip oldukları karakteri yaratabilmek için giriştikleri zorlu uğraşa ayıran insanların yaşadıklarından bizler de kendimize gerekli ahlaki hisseyi çıkartabilmeliyiz. 

Bu kitabın temel amacı, sadece karaktere giden yolun neye benzediği ve artık aramızdan ayrılmış olan bazı ünlü kişilerin bu yolda nasıl yürüdüklerine dair okurları bilgilendirip bir parça olsun dikkatlerini bu zorlu yolculuğa çekmektir. 

Hayatlarımız gerçekten de çok daha büyük, çok daha görkemli bir mekanizmanın parçası mı? İnsanın kendini ve kusurlarını bilip de onlarla birlikte çok daha önemli bir sistemde yaşaması mümkün mü? Geçmişin hayatlarından bugüne akan bilgelik, mizah, merak ve keskin kavrayışlarla örülen bu çalışmanın ardında belki de şöyle bir soru yatıyor: Mutluluktan daha yüksek bir şeyi hedefleyebilir miyiz?


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 430
En / Boy : 13.5 / 19.5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 10.2018
₺95,00

“Elma dersem çık” dediklerinde ortaya çıkan çocukluğumuz kalmadı artık. Ne değişti o günden bugüne? Kim inandırdı her birimizi bu ölüme? Kim korkuttu yarınlardan bizi? Kim sakla diyor çocukluk neşemizi, eğlencemizi, özgürlüğümüzü, birliğimizi, beraberliğimizi? Kim? Kim öğretti yaş alırken çocukluğu vermeyi? Ne çabuk affeder, kabul eder, devam ederdik…

   Sana söylüyorum.                                                                                                                                 

    Korkma artık!

İçinde bir yerlerde o çocuk. O canlı, neşeli, iyi çocuk. O masum, gizleniyor acılarının arkasında. Hadi bir iyilik yap kendine. At üstündeki anıları teker teker. Gizlenmiş küçük “sen”ler var her yerde. Bir davet bekliyor hepsi. Hani yıllar öncesindeki gibi. Sonsuz güvendiğin bir ses geliyor canlı canlı ruhuna. Tekrar neşelen, umutlan, sev, güçlü ol, değerli ol diye. “Elma dersem çık!” diyor. Hadi, hayat seni bekliyor. Çık ortaya, dimdik dur.                                                                                                                

Her şeye rağmen, şu ana kadar ne yaşamış olursan ol; elma dersem çıkar mısın?

Sayfa Sayısı : 184

Ebat              :  13.4x19.5

Kağıt             :  III.Hm Enzo 55gr

Cilt                :  Amerikan Bristol 230 gr       

₺106,40

 

 

“Ne kadar tutunursak hayallerimize, 

hayatı da bir o kadar yaşanır kılarız.”

MEHMET CENGİZ

 

“Önce hayal et, gerçekleşene kadar istikrar.

Her engelde sabır, başkalarına rağmen inanç,

geçmişe rağmen umut, her şeye rağmen tevekkül...”

AŞKIM KAPIŞMAK

 

 

HAYAT KISA.

NASIL GELİP GEÇTİĞİ ANLAŞILAMAYAN HIZLI BİR TREN GİBİ.

O YÜZDEN ONU DOLU DOLU YAŞAMAK GEREK. HER ANINA 

DEĞER KATARAK... DEĞERLER İNŞA EDİP, DEĞERİNDE YAŞAYARAK...

İYİLİK, ESTETİK, DÜŞÜNCE, ÜRETKENLİK VE BERABERLİK YA DA BAŞKA 

BİR DEYİŞLE YARDIM EDEREK VE PAYLAŞARAK DÜNYAYI İYİLEŞTİRMEK... 

YAŞAMI SANATA ÇEVİRİP TÜM DOĞAL GÜZELLİKLERİ FARK ETMEK... 

SORGULAMAYI VE DÜŞÜNMEYİ ÖĞRENMEK, ÖZGÜR BİR BİREY OLMAK... 

İÇİNDEKİ ÇOCUĞU KAYBETMEDEN HEP YENİ ŞEYLER KEŞFETMEK... 

VE TÜM BUNLARI AİLEN VE SEVDİKLERİNLE BİRLİKTE GERÇEKLEŞTİRMEK

 

HER ADIMDA YAŞAMINIZA DEĞER KATACAK VE 

SİZE İLHAM VERECEK CÜMLELER, 

MEHMET CENGİZ VE AŞKIM KAPIŞMAK’IN KALEMİNDEN... 

 

₺124,60

En mükemmel adayı beklerken hayatı kaçıranlar, suçu kadere yükleyenler, aldatanlar ve aldatılanlar, “evlenecek insan yok” lafını sakız gibi diline dolayanlar, nasip/kısmet diyerek birisi ile tanışmak için hiç adım atmayanlar, sevdiği için değil yalnızlıktan korktuğu için evlenenler, sevgilisi olmadığı için kendisini güvende hissedenler… Peki tüm bunları değiştirip, dönüştürüp mutlu bir çift olmak mümkün mü?

• Evlenmeden önce nelere bakmalıyım?
• Evlenmek için nasıl bir çözüm istiyorum? 
• Eşimle aramızdaki sevgiyi nasıl güçlendiririm?
• Son bir şans vermek mümkün mü?

Serhat Yabancı, uzun yıllardır çiftlerle çalışan bir ilişki ve evlilik danışmanıdır. Yazdığı kitaplar, katıldığı radyo, TV programları, söyleşiler ve verdiği bireysel danışmanlık hizmetiyle binlerce kadın ve erkeğe yardımcı oldu. Yeni kitabında Evlenmeden-Boşanmadan Önce İyi Düşün derken, yaşanmış örnekler, bireysel alıştırmalar ve deneyimlerinden yola çıkarak sağlıklı, uzun ömürlü ve mutlu bir evliliğin haritasını çiziyor!


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 266
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 11.2018
₺97,50

“Düşlerin, bir an için gerçeğe dönüşse… Buna hazır mısın?”

Şu an elinde tuttuğun, 251 adet sorudan oluşan ancak bir sınav olmayan bu kitap; benim derinlere gömülmüş parçalarımı teker teker bulup çıkarmak için, bir ucunu gökyüzüne, diğer ucunu kalbime dayadığım bir merdiven. Ruhuma erişmek için kullandığım bir pusula... Sen de tıpkı benim gibi, zaman zaman bir anlamsızlıklar girdabına kapılıp sormuşsundur: “Neden ben?” ve “Niye bunlar hep benim başıma geliyor?” İşte bu soruları sordukça derinlere indim. Her cevap başka bir soruyu tetiklerken, her soru kayıp bir parçamı bana geri getirdi. Bütün bunları anlayıp kendimi affetmeden önce de “başıma gelen haksızlıklar” olarak nitelendirdiğim olayların bir çeşit kutsama olduğuna emin oldum.

Dilerim ki, yanıtını çok iyi bilip de sana henüz sorulmadığı için cevaplayamadığın o soru, işte bu kitabın içinde olsun.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 250
En / Boy : 14 / 21
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 2.2018
₺97,50

"içindeki isyan köpeği ne kadar hırlarsa hırlasın, onun kalem tutan eli, ne bir bıçak sallamıştır ne de ateşli bir silaha dokunmuştur. Özdenetimin buyruğudur: Kimsenin çenesine yumruk atmaz, başına taşla vurmaz, bir bankanın önünde kuyrukta uzun süredir beklerken önüne pişkinin biri geçince dahi bağırıp çağırmaz. "Lütfen sıraya uyalım," demekle yetinir.

"Ağaoğlu’nun ürünleri yalnız yapısı, anlatısıyla, sağlam hikâye ürünleri olmakla yetinmiyor. Toplumumuzun sorunlarına, insanımızın çıkmazına da eleştirici bir gözle bakıyor; yalnız eleştiren değil, bağlamı içinde ona yaşamayı öneren ilkeler de sunuyor. Hikâyemizin ustası ve toplumumuzun panoramasını çizen bir zanaatçı aynı zamanda Ağaoğlu."

- Doğan Hızlan

"Hayatı Savunma Biçimleri biraz da Ağaoğlu’nun yazınsal manifestosu gibi geldi bana."

- Feridun Andaç


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 105
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 7.2017
₺42,50

"Kim olduğunuza, nasıl yaşadığınıza değil, yaşamınızı neye dönüştürmek istediğinize odaklanın! Olmuyor mu, bir daha deneyin! Yine olmuyor mu, bir daha! Her başarısız deneme size yepyeni görüşler, yeni vizyonlar, kendinizde geliştirmeniz gereken yönlere farklı bakış açıları getiriyor; sadece siz daha bunun farkında değilsiniz! O halde şimdi kendinizle hemen bir barış anlaşması imzalayın ve yürüyün, daima ileriye; ihtiyacınız olan kaynak zaten sizinle...    

Siz yürüdükçe çevrenizin nasıl renklendiğini, algınızın nasıl değiştiğini göreceksiniz. Dünya, pes etmeyen insanlara her zaman saygı duydu ve ödüllendirdi; bundan sonra da böyle olacak. Kendisi ve yaşamı için mücadele eden birini ne durdurabilir ki?

Olanakları bol bir ailede doğmuş olmayabilirsiniz, size fırsatlar altın tepside sunulmamış olabilir, belki de hatırı sayılır bir destek aradığınızda arkanızda kimseyi bulamadınız! Peki ya kendi gücünüz?.. İşte onu sakın es geçmeyin! Çünkü sizi hedefinize ulaştıracak olan şey, kendi içinizdeki güç... Gücünüze inanırsanız er ya da geç kendinizi istediğiniz yerde bulursunuz... Aslında formül bu kadar basit: Siz kendinize inanın, hayat da size inansın... "

Hayalleriniz ne kadar büyük? Kendi işini kurmuş, başarılı olmuş hatta zirveye gözünü diken insanlara imrenerek bakmayı mı tercih ediyorsunuz, yoksa kendi hayallerinizin peşinden gidecek cesarete sahip misiniz?

Çalıştığı sayısız ünlü isim, İstanbul gece hayatına kazandırdığı mekânlar ve ilgiyle takip edilen sosyal sorumluluk projeleriyle 25 yıllık meslek hayatında adından söz ettiren başarılı İletişim Danışmanı Özgür Aras, bu defa kendi yaşamöyküsünden yola çıkarak size "Marka Olma Yolu"nu açıyor...  Neden sizin adınız da bir marka olmasın?..

₺74,20 KDV Dahil

Hayatın ritmine kapılıp kaybolduk kendi içimizde. Sıcak sohbetler edemez olduk. Her şey o denli değişiyor ki hayatımızda, geleneklerimizden, değerlerimizden uzaklaşır hale geldik. Merhamet, vicdan, hoşgörü arar olduk insanlarda. Ahlak neydi? Peki ya birlik beraberlik?
 
Aşkım Kapışmak ile Aynur Tartan sizleri kavramlar üzerine derin bir yolculuğa çıkarıyor.  "Ahlak", "sevgi", "hoşgörü", "merhamet", "vicdan", "aile", "aidiyet", "kaygı" ve "birlik beraberlik"  üzerine gerçekleştirdikleri sohbetle hayata ve insanlığa dair dokuz kavramın iyileştirici yönlerini tartışıyorlar.

Sayfa Sayısı 224       

Ebat: 13.5x19.5

₺105,70
Tükendi
Leo Buscaglia'nın sevilen kitapları bu sette sizleri bekliyor.
₺464,75
Tükendi
Anthony Robbins kitapları tek sette!
₺451,10
Tükendi

Mutluluk Rehberi, sadece yazılarıyla değil kalpleriyle de mutluluğu okuyucuya yansıtacak, alanında uzman isimler tarafından kaleme alındı. 

Her bir uzman, 

Sosyal Medya ve Mutluluk 

Para ve Mutluluk 

Gelecek ve Mutluluk 

Tasavvuf ve Mutluluk 

Sağlık, Mutluluk ve Bilinç

Astroloji (Gökyüzü) ve Mutluluk 

Yoga ve Mutluluk 

Bilinçaltı ve Mutluluk 

Mutluluğun Biyolojisi ve Beyin 

Mutluluğun Anlamı 

Mutluluk: Bulunan mı, Aranan mı, Olunan mı? 

İlişkiler ve Mutluluk 

Ses ve Mutluluk 

Eğitim, Başarı ve Mutluluk 

Mutluluk, Merhamet ve Saldırganlık 

Mutluluk ve Cinsellik 

Mutluluk Bilimi başlıklarında hayatımızın her alanında olan konuları ele aldı.

Mutluluğun çok yönlü değerlendirildiği Mutluluk Rehberi’nin tüm geliri “UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği”ne bağışlanacak.

Kalust Şalcıoğlu

₺97,30
1 2 >

Kişisel Gelişim Kitapları

Çok Okunan Kişisel Gelişim Kitapları

Kişisel gelişim kitabı için özellikle çağımızda “kendimi geliştirmek için kitap” arayışında olanların gündemini doldurmaktadır. En iyi kişisel gelişim kitapları yaşam içinde kendini olumlu anlamda beslemek isteyenlerin tercihi olmakta ve “sizi geliştirecek kitaplar” tanıtımı ile kitapevlerinin raflarında bulunmaktadır. İlk defa bu kitap türü ile ilgilenen ve okumak isteyenlerin merak konusu olan “kişisel gelişim için hangi kitaplar okunmalı?” sorusu için kişisel gelişim kitap önerileri başlığı altında birçok bilgiye ulaşılmaktadır. 

Hem sosyal, psikoloji hem de profesyonel anlamda kendini geliştirmek isteyen kişiler, kişisel gelişim kitapları hakkında ciddi araştırma içine girmektedir. Bu bağlamda iletişim, aile yani ilişkiler üzerine kişisel gelişim kitapları yanında manevi yönlerin farkındalığı için de dini kişisel gelişim kitapları ön plana çıkmaktadır. Hayatınızı değiştirecek kişisel gelişim kitapları” ya da “mutlaka okunması gereken kişisel gelişim kitapları başlıkları altında bu türün uzmanları tarafından önerilen ödüllü ve güzel gelişim kitapları içinde kişisel gelişim romanları, kişisel gelişim felsefe kitapları ile gençler, kadınlar ve erkekler için kişisel gelişim kitapları yer alır bilgisi verilmektedir. 

Kişilerin başarılı ve güçlü bir çalışma yaşamı adına da iş hayatında kişisel gelişim kitapları, özgüven kişisel gelişim kitapları popülerliğini korumaktadır. 2023 yılı içinde psikolog ve yaşam koçlarının önerdiği okunması gereken kişisel gelişim kitapları adına iç huzura çıkan yolda pratik ve etkili yöntemlerin varlığından söz edilmektedir. Bilirkişilerin mutlaka okunmasını tavsiye ettiği en çok okunan kişisel gelişim kitapları sayesinde modern dünyada nitelikli yaşama dair tavsiyeler yer almaktadır. En güzel kişisel gelişim kitapları için, bireyin kendisini rahat hissettiği alandan çıkması ve farklı pencerelerden hayata bakması gibi yapıcı yönlendirmeler içeren eserlerdir yorumu yapılmaktadır. 

Kişisel Gelişim Kitabı Yazarları

Motive edici kitaplar arasında en popüler kişisel gelişim kitapları olduğunun altı çizilmektedir. Bireyin kendini tanımasını ve yapabileceklerinin farkına varmasını sağlayan bu kitapların yazarları da merak uyandırmaktadır. Kişisel gelişim kitapları Türk yazarlar denilince akla gelenler Doğan Cüceloğlu, Haluk Tatar, Ahmet Şerif İzgören olmaktadır. Doğan Cüceloğlu kişisel gelişim kitapları içinde “İçimizdeki Çocuk”, “Gerçek Özgürlük”, “Var Mısın?”, “İnsan İnsana” ve “Küçük Şeyler” gelmektedir. Küçük Şeyler kişisel gelişim kitabı 4 cilt set halinde kitap dükkânlarında veya e-ticaret sitelerinde yer almaktadır. 

Doğan Cüceloğlu dışında Haluk tatar kişisel gelişim kitapları arasında ise “Psikolojik İşkence Teknikleri” ve “Zafer Sızlanarak Kazanılmaz” bulunmaktadır. Öz gelişim kitapları hakkında okuyucuyu adeta hareket geçirdiği ve okurun kendini kitap okuyor olmaktan ziyade yazarla sohbet ediyormuş hissi uyandırdığı söylenmektedir.  Ahmet Şerif İzgören kişisel gelişim kitapları “Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır”, “Süpermen ve Uğur Böceği” ile “Süpermen Türk Olsaydı”, “Avucunuzdaki Kelebek” şeklinde bazıları sıralanmaktadır. İslami kişisel gelişim kitapları da Vedat Aydın’ın “İslam’a Göre Kişisel Gelişim” yanında Muhammed Bozdağ’’ın kaleminden “İstemenin Esrarı” örnek verilmektedir. 

Yabancı Yazarların Kişisel Gelişim Kitapları

Günümüzde okuma kültüründe en çok tercih edilen türlerden biri olduğu belirtilen kişisel gelişim kitapları, hızlı geçen zamanın içinde bireylerin farkındalığını arttırmaktadır. Okurların yorumlarına göre bu anlamda dünya çapında tanınan ve dünyada en çok satan kişisel gelişim kitapları da her zaman gündemini korumaktadır. Ayrıca, dünyanın en iyi kişisel gelişim kitapları denildiğinde herkesin okuması gereken kişisel gelişim kitapları yorumu da yapılmaktadır. Paulo Coelho’nun “Simyacı” kitabı ile Robin Sharma’nın “Ferrasi’sini Satan Bilge” kitapları okurlar tarafından dünyaca bilinen kişisel kitaplar olduğu detayı vurgulanmaktadır. 

Hayat içinde karşılaşabilinecek engeller karşısında nasıl hareket edilmesi gerektiği, iş hayatında başarıya açılan ve ilerleyen yolda atılabilecek önemli adımlar, insanlarla ve aile bireyleri ile sağlıklı iletişim, ilişki kurma yolları gibi hayatın köşe başı taşları kendini geliştiren kitaplar konusu olmaktadır. Kişisel gelişim yabancı yazarlar örnek olarakİnsanın Anlam Arayışı” kitabının sahibi Viktor Frankl, “Ufak Şeyleri Dert Etmeyin”in yazarı Richard Carlson, “Duygusal Zeka”nın yaratıcısı Daniel Goleman verilmektedir. Kişisel gelişim kitaplarının yazarları hakkında, çoğunlukla geçmişte büyük olaylar yaşamış ve başlarından çeşitli olumsuzluklar geçmiş insanlardır bilgisi yer almaktadır.

Diğer yandan kişisel gelişim kitaplarının konusu psikoloji ağırlıklı olsa da bu kitaplar, psikoloji kitaplarıyla karıştırılmamalıdır. Psikoloji kitapları, bilimsel ölçüden ele alınan okunması görece zor eserlerdir.

Kişisel Gelişim Kitap Seti

Kişisel kitaplar arasında set halinde satılan kitaplar her yaş grubuna hitap etmektedir. Bu setlerin içinde yeni iş dünyasına giren bireyler kadar öğrenci psikoloji içinde olan kişilerin de yararlanacağı yapımların bulunması gözlenmektedir. Gençler için hazırlanan kişisel gelişim kitap seti okul hayatı içinde hem dersleri, sınavları ve kişilik gelişimi ile baş etme yöntemleri içermektedir. Ortaokul kişisel gelişim kitapları arayışında olan ebeveynler ergenler için kişisel gelişim kitapları, 12 yaş kişisel gelişim kitapları, 13 yaş kişisel gelişim kitapları ve hatta 15 yaş kişisel gelişim kitapları yararlanmaktadır. 

Öğrenciler için kişisel gelişim kitapları hafıza teknikleri, hızlı okuma ve anlama yöntemleri gibi konular içererek eğitim hayatlarında bireylere destek sağlamaktadır. Kişisel gelişim seti 16 kitap paketinde de “Etkili Öğrenci”, “Beyin Gücünü Geliştirme”, “Etkili Motivasyon”, “Etkili Öğrenme” gibi konuları içeren ciltler bulunmaktadır. Kendi potansiyelini keşfetme, duyguları tanıma, kendini sağlıklı bir şekilde ifade etme, başarı için motivasyon sağlama ve bu yönde doğru yöntemlerle ilerleme yaklaşımları kişisel gelişim kitap setlerinde kendini göstermektedir. Kişisel gelişim kitabı tutkunlarının bu setler için disiplin içinde çalışmayı bu kitaplardan öğrendikleri yolunda olmaktadır. 

Zihnini kullanarak çalışanlara hitap eden bu setler arasında, yazarlarının kendi hayatından aktarılan örneklere ve başka düşünürlerin tespitlerinin de yer vermesine de rastlanmaktadır. Kişisel kitap setleri seçeneklerini ileriki yaşlarda okuyan okurların yorumu ise bu kitapların daha erken yaşlarda ellerine geçmesini istedikleri bilgisi aktarılmaktadır. Kişisel gelişim kitapları için oluşan bir başka düşünce de yeri geldikçe zamanımız insanına eleştirel bir pencereden baktığı, yeri geldiğinde de birey ve topluma yol gösterdiği şeklinde olmaktadır.

Kişisel Gelişim Kitabı Fiyatları

En çok satan kişisel gelişim kitapları başta olmak üzere son çıkan, baskı sayısı çok olan veya birçok evin kitaplığında bulunan hatta ilk basım tarihi eski olup halen popülerliğini koruyan gelişim kitaplarının fiyatları da birçok sebepten değişim göstermektedir. Bunun yanında insanların hayatlarına dokunma konusunda başarıları göz önünde tutulduğunda, bu kategoride yer alan yapımların fiyatları son derece hesaplı ve her bütçeye uygun seçenekler sunulmaktadır. Farklı kültürlerde yaşayan bireylerin ve toplumların, modern yaşamda karşılarına çıkan sorunların ortak olarak ele alınması neticesinde kişisel gelişim kitaplarının dünya üzerinde büyük ilgi görmesinin başlıca nedenleri içinde sayıldığının altı çizilmektedir. 

Bu türde sunulan çok sayıda ödüllü kişisel gelişim kitapları set halinde satıldığı takdirde bireylere daha uygun gelmekte veya kitap evlerinin e-ticaret sitesi kampanyaları ile indirim fırsatları takip edilirse bütçeler de fazla zorlanmamaktadır.  Kişisel gelişim kitapları sayesinde yaşanılan çağın gereği bireyler ikili ilişkilerden başlayarak aile ilişkilerine, iş hayatlarındaki başarı kaygısından günlük hayatın stresine kadar çok sayıda sorun ile baş edebilme sistemleri öğrenilmektedir. Böylece özgelişim eserleri yaşam boyu başvurulacak değerli kitaplar sınıfı altında kütüphanelerde yerlerini alırken bütçeleri de çok zorlamadığı kitap yorumcuları tarafından aktarılmaktadır. Okurlar ile buluşan sayısız kişisel gelişim kitaplarının başarı, mutluluk, özgüven, kariyer gibi farklı konularda insanların yoluna ışık tuttuğu yorumları da yapılmaktadır. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı