Kim bilir, sen de bir zamanlar karanlıklar içinde nefessiz kaldın, boğuldun… Belki de hâlâ nefes alamıyorsun? Fakat karanlıktan aydınlığa çıkabilirsin! Çektiğin tüm acıların ve zorlukların üstesinden gelebilirsin. Peki, bunu nasıl başaracaksın... İşte, Asım Yamak tam da bu soruların cevaplarını veriyor, Sen Yürüyen Evrensin kitabıyla.

 

Asım Yamak, içine sızdığı karanlık ve umutsuz hayatları sanki elinde sihirli bir değnek varmış gibi bir anda değiştiriyor. Olayların içindeki karanlık tünellerde danışanlarıyla birlikte ilerlerken tümelin sonundaki ışığa kadar nasıl rehberlik ettiğine tanık oluyoruz.

 

Yazar, kendi deyimiyle bize “Öncelikle durduğumuz yeri değiştirmeyi” öğretiyor; “Geçmişin karanlığına sırtımızı dönüp yüzümüzü aydınlığa çevirmemizi” sağlıyor. Tıpkı günebekan çiçekleri gibi ışığa bakmamız gerektiğini hatırlatıyor.


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 104
Ağırlık : 104
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺65,60

Mesela sabah kahvesi gibi ol, bedenleri güne uyandıran, Sesiyle ruhlara dokunan güzel bir melodi kadar naif. Hayat bir müzikse, sen kıvrak bir dans ol. Gülüşünle güneş ol tüm evreni ısıtan. Ama daima içindeki sevgi ışığının yaydığı enerjiyi hissettiren bir kalp ol!


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 372
Ağırlık : 372
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺93,00

Affetmek zayıflığın değil, gücün göstergesidir. Aynı zamanda sağlıklı, cesaret verici, bulaşıcıdır. Suçlunun davranışını onayladığınız, bunu unutacağınız veya onu tekrar yapmaya teşvik ettiğiniz anlamına gelmez. Sizi özgürleştirir. Anne babanız, komşularınız, evcil hayvanlarınız, bu sabah trafikte önünüzü kesen sürücü veya sevdiğinizi öldüren kişi hatta rastgele bir yabancı olsun, herkesin affetmeye ve affedilmeye ihtiyacı vardır. Belki günlük hayatın küçük sıkıntılarının birikip sizi strese sokmasına izin veriyorsunuz. Belki de sevdiklerinizin düşüncesiz davranışları sizi incitiyor. Belki de kendi inançlarınız veya eylemleriniz sizi hayal kırıklığına uğrattı. Belki de asla affedemeyeceğiniz inancına sahipsiniz. Ya da belki gerçekten korkunç bir olay zamanla ruhunuzda bir delik açmıştır. Çok satan bir yazar ve psikiyatrist olan Dr. Edward Hallowell bu anlaşılır, net ve ilham verici kitapta başkalarını affetmenin neden bedeninizi ve zihninizi iyileştirmek için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri olduğunu açıklamakla kalmıyor; ayrıca bunu başarmak için basit, dört adımdan oluşan bir strateji de sunuyor. Yazar, affetmenin ne kadar zor olduğunu küçümsemiyor. Yine de derin kavrayışı, içgörüsü, pratik adımları, faydalı tavsiyeleri ve zengin hikâyeleriyle okuyucuyu, affetmenin güzelliğine davet ediyor. Canlı ve ilgi çekici üslubuyla sizi bir dizi tanım ve durum üzerinden affetmenin gerçek doğasını anlamanız için yönlendiriyor.


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 272
Ağırlık : 272
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺63,75

Her Şeyi Değiştirmeye Hazır mısın?
"Bu kitabı sana daha iyi bir gelecek için değişimin mümkün olduğunu göstermek adına yazdım." (Naomi Klein)
Artan sıcaklıklar, Amazon’da çıkan yangınlar, şiddetli kasırgalar... Bunlar, iklim değişikliğinin günümüzde gözlemleyebildiğimiz etkilerinden yalnızca birkaçı.
İyi haberse bu konuda hepimiz hâlâ bir şeyler yapabiliriz. İklim değişikliğinin yalnızca çevresel etkilerine karşı değil, aynı zamanda herkes için adil ve yaşanabilir bir gelecek kurmayı hedefleyen iklim adaleti adına da savaşan bir hareket var. Gençler bu hareketin sadece parçası olmakla kalmıyor, ona önderlik de ediyorlar. Bizlere bu tehlike ânının aynı zamanda her şeyi değiştirmek için büyük bir fırsat olduğunu gösteriyorlar.
 
İklim adaleti mücadelesinin en büyük seslerinden biri olan ödüllü gazeteci Naomi Klein, Rabecca Stefoff ile birlikte dünyanın dört bir yanındaki genç liderlerin ilham verici öykülerini anlatıyor. Bu bilgi dolu kitap, genç okurlara bu noktaya nasıl geldiğimize dair kapsamlı bir bakış açısı sunarken bir gün onlara miras kalacak gezegeni koruma ve yeniden şekillendirme mücadelesinde ihtiyaç duyacakları araç ve yöntemlere de yer veriyor.
Ömer Madra'nın önsözünden.
"Elinizdeki kitap, hem dünyanın bütün gençlerinden esinlenmiş hem de onlar için kaleme alınmış bir elkitabı. 65 milyon yıl önce dinozorları ve onların yanı sıra karadaki hayatın çok büyük bölümünü, neredeyse tamamını bitiren dev göktaşı çarpması felaketinden bu yana görülmüş en büyük tehdide, yani iklim ve biyoçeşitlilik krizi ile nasıl baş edebileceğimiz meselesine eğilen çok kapsamlı bir rehber. Tüm bilimcilerin artık hemfikir oldukları bir noktada, tarihin bu muazzam dönüm noktasında hem kendimizi hem de tüm canlılar âlemini büyük ölçüde yok oluştan kurtarabilmek için son şansımızı nasıl kullanabileceğimizi ve bunun için hayatlarımızın her noktasını nasıl yeniden düzenleyebileceğimizi ayrıntılı olarak ele alıyor. (...)
1748’de Baron de Montesquieu’nün, 1848’de de Karl Marx ve Friedrich Engels’in tüm insanlığı baştan başa etkileyen/dönüştüren devrim niteliğindeki kitaplarını (Yasaların Ruhu ile Komünist Manifesto) andık. Şimdi, 2021/22’de de Naomi Klein ve Rebecca Stefoff’un Her Şeyi Değiştirme Rehberi onların ardından yeryüzünde insanlığı derinlemesine etkileyip sarsacak üçüncü “Opus Magnum” olamaz mı yani, ne dersiniz?"  
Kitapla ilgili yorumlar:
“Geniş bir alana odaklanan ve sözünü asla sakınmayan bu kitap, fikirlerin doğmasına, tutkuya ve harekete geçilmesine ilham verecek her perspektifi ele alan eşsiz bakış açısıyla diğer iklim krizi kitaplarının arasından sıyrılıyor. Eğer gençler için tek bir iklim değişikliği kitabı alacaksanız o kitap bu olsun.” (Kirkus Reviews)
“Eko-aktivist Naomi Klein’ın Her Şeyi Değiştirme Rehberi, iklim krizine muhteşem bir giriş olmasının yanı sıra mücadeleye katılmaları için gençlere bir çağrı. Klein ve Stefoff iklim hareketinin tarihsel arka planını ve arkasındaki bilimsel süreçleri anlatmakla kalmıyor, iklim adaleti mücadelesinde aktif olan gençleri de tanıtıyor.” (The Globe And Mail)
“Naomi Klein’ın kitapları bana hep ilham vermiş ve yol göstermiştir. O, iklim aciliyeti çağımızın anlatıcısı, nesillerin ilham kaynağı.” (Greta Thunberg)
“‘Mutlaka okunması gerek’ ifadesi artık klişeleşti ama bu kitaba çok uygun.” (The Guardian UK, Kitty Empire)

Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 240
Ağırlık : 240
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺76,50

Annie Besant, 1847’de Clapham, İngiltere’de doğmuş bir sosyalist, teosofist, kadın hakları ve Hindistan bağımsızlık hareketi eylemcisi, yazar, hatip, eğitimci ve hayırseverdir. Bir insan özgürlüğü savunucusu olarak İrlanda ve Hindistan’ın özerkliğini desteklemiştir. Üç yüz kadar kitap ve kitapçık yazmış, Banaras Hindu Üniversitesi kurucularından biri olmuştur. Besant on beş yıl kadar İngiltere’de ateizm ve bilimsel materyalizm yanlısıydı. Amacı fakirler için istihdam, daha iyi yaşam koşulları ve eğitim sağlamaktı.

Besant, Milli Seküler Cemiyeti’nin önde gelen bir konuşmacısı ve Charles Bradlaugh’un yakın bir arkadaşı olmuş, 1877’de doğum kontrol savunucusu Charles Knowlton’un bir kitabını yayınladıkları için yargılanmışlardır. Daha sonra sendika eylemlerine katılmış, hem Fabian Cemiyeti’nin hem de Marksist Sosyal Demokrat Federasyonu’nun konuşmacısı olmuştur.


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 46
Ağırlık : 46
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺30,00
Bir Hakikat Yolculuğu

Nereye gittiğini bilen birine, bütün dünya yol verir.

Karanlık, ne kaderindir ne de bir süreç... Çakacağın bir kibrite bakar aydınlığın. Herkes kendi yolunun ışığı olmak zorundadır. Ne geçmişin gölgesine kaç ne de geleceğin belirsizliğinden kork... Hayat, bilinmezliğiyle güzeldir aslında. Hesapsız kitapsız oluşuyla sürprizlidir. Hiçbir şeyin garantisi yok... Tam da bu yüzden cesur olanların sahnesidir dünya...

Sahnenin kenarındaki güvenli koltuklarında oturup, olan biteni izleyenler ne bilsinler yaraları iyileştirebilmeyi, ne bilsinler düştükten sonra ayağa kalkmanın hazzını, ne bilsinler aşkı, ayrılığı, hayal kırıklığını ve her şeye rağmen yeniden sevebilmenin gücünü? Ne bilsinler kaybetmeyi, kazanmayı? Yolda olmak yaşamaktır, sahnede olmak hayatta olmaktır.


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 184
Ağırlık : 184
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺47,60

Mutlu Yaşam Başarılı Kariyer


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 3
Sayfa Sayısı : 504
Ağırlık : 504
En / Boy : 14 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺100,00

Psikolog ve Aile Danışmanı Uğur Dalan'dan "Mutlu Evliliğin Sırrı"

Esra Erol'da Evlen Benimle Programının Aile Danışmanı
Psikolog Uğur Dalan'dan Evli ve Evlenmek Üzere Olan Çiftlere Bir Başucu Kitabı...

Evlilik, yüzyıllardır tartışılan, üzerinde uzun uzadıya konuşulan hemen herkesin yarı şaka yarı ciddi üzerinde çok fazla laf söylediği önemli bir kurumdur. Erkekler kadınları, kadınlar erkekleri eleştirir.

Kimse sırrın kendisinde saklı olduğunu düşünmez. Evlilik ve Aile Terapisti Uğur Dalan, "Mutlu Evliliğin Sırrı" kitabında herkesin sırrı kendisinde taşıdığını söylüyor ve bunu bilimsel araştırmalarla, gerçek vaka örnekleriyle anlatıyor.

Kitabı okudukça sırrın "SİZ"de olduğunu anlayacaksınız. Bu kitap sizin için mutlu evliliğe giden yolun haritası olacak. Bu zorlu yolun haritasına ulaşmak için çaba göstermeli, emek harcamalısınız. Bu kitabı edindiğinizde o adımlardan ilkini atmış olacaksınız ve o ilk adım sizin için çok önemli. Bu kitabı okuduktan sonra eşinize, sevgilinize, nişanlınıza, sözlünüze de hediye etmeyi unutmayın.
Çünkü bu yolda iki kişisiniz ve onun da bir haritaya ihtiyacı olacaktır.


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 2
Sayfa Sayısı : 176
Ağırlık : 176
En / Boy : 14 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺75,00

Egonun tüm gezegende karmaşa yarattığı bir çağda, insanların ortak-yaratım fikrine geri dönmesinin hayati önemi vardır. Bu kitap sadece ruhani arayışçılar için değil, aynı zamanda bir fark yaratmaya yardımcı olmak isteyen herkes içindir.

Tüm insanlara hepimizin paylaştığı ancak pek çoklarının unuttuğu bir beceriden bahsetmektedir. Mantıklı bir zihni alabilir ve yaratıcılığı pratik ve faydalı bir şekilde bu zihne katabilir. Neden tezahür sırrı benim için işe yaramıyor sorusuna bir yanıt sunar. Bu kitap, akışınızı anlamanıza ve enerjinin egodan akmasını sağlamaya takılıp kalmak yerine tanrısallıktan serbestçe akmasına izin vermeniz için düşüncelerinizin kontrolünü ele almanıza yardımcı olacaktır. Resim çizemeseniz bile, güçlü Mandalalar yaratmanız için size rehberlik edecektir. Etkin olanı olmayandan, sağ beyni sol beyinden, enerjik olanı yavandan, güçlüyü zayıftan ayırt etmeyi ve bunların işe yaramasını sağlamak için kafanızın içinde neye ihtiyaç duyduğunuzu öğreneceksiniz.

Öncelikle plan çizme sanatını kullanmaksızın bir ev inşa etmeyi hayal bile etmeyiz. Mandala şeklindeki sanat da, aynı şekilde, niyetlerinizi çizmek ve onları hayata geçirmek için kullanılabilir!

Bizler Bir-iz ( Biriz) içimizde tek, dışımızda bütünün parçalarıyız.

Bütün birçok parçanın birleşmesinden Tam-ı (Tam) oluşturuyor ve bütün ile bir olmayı öğreniyoruz.


Basım Ayı/Yılı : 2020
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 144
Ağırlık : 144
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺85,00

Özgürlüğe giden yolun başlangıcı; KENDİNİ BİL!

George Gurdjieff

Doğduğumuz dünya çok acımasız, ama aynı zamanda ilahi bir güzelliği var. Anlamlı oluşunun mu? Yoksa anlamsızlığının mı? Ağır bastığına karar vermek İnsanın yapısına bağlı.

Carl Gustav Jung

Hayatınızın Koşulları ne olursa olsun, Kişilik tiplerinin anlayışı, algılarınızı daha net hale getirebilir ve hayatınızı kalbinizin arzusuna yaklaştırabilir.

İsabel Briggs Myers

Kendi hakkında bilgisi olmayan, makinasının çalışması ve fonksiyonlarını anlamayan insan, özgür olamaz, kendini yönetemez ve her zaman bir köle olarak kalır.

George Gurdjieff

Bir İnsani aydınlığı hayal ederek değil, karanlığın bilincine vararak aydınlanır.

Carl Gustav Jung


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 160
Ağırlık : 160
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺80,08

Dr. Arzu Kırcal Şahin’in yoğun bir emek sonucu ortaya çıkarttığı ve akıcı bir dille kaleme aldığı bu eser, yüksek eğitimli, kariyer sahibi, eşlerinin işi nedeniyle Türkiye’den Birleşik Krallık’a göç etmiş ve bu nedenle işinden ayrılmış, çocuklu göçmen annelerin yaşanmış deneyimlerinin, karşılaştıkları engellerin anlaşılmasını hedeflemektedir. Eşlerini takip ederek kariyer ile çocuk arasında seçim tercihini ortaya koyan profesyonel göçmen Türk kadınlarının Birleşik Krallık’taki yaşamları, özlemleri, sorunları, düşünce ve tutumları, tercihleri derinlemesine görüşme ile ortaya konulmuştur. 
Prof. Dr. Serpil Aytaç

Dr. Arzu Kırcal Şahin, göç sürecinde eşini takip eden kadınlar konusundaki akademik çalışmaları taradıktan sonra saha çalışmasını ve kullanılan verileri özetliyor, bulguları açıklıyor ve bu konuda çıkarımlar yapıyor. Kitabın son bölümünde yapılan bilimsel çalışmadan çıkarılan pratik öneriler de bulunuyor. Kırcal Şahin’in bu eserinin alandaki araştırmacılar kadar eşini takip eden kadınlar için ilginç ve faydalı bir kaynak olacağını düşünüyorum. 
Prof. Dr. Mustafa Özbilgin

Bu kitapta, dünya genelinde kadınların rolleri gelişmeye ve genişlemeye devam ettikçe, yaşadıkları göç sonrası, ailelerine odaklanmak amacıyla rollerinin sayısını sınırlayan kadınların deneyimlerini bulacak, onların yaşamlarına tanıklık edeceksiniz.


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 408
Ağırlık : 408
En / Boy : 16 / 23
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺213,75

Kendimizi mutlu etmek için hararetle çalışıyoruz. Peki neden bu kadar mutsuzuz? Neden zamanımızı anlam yerine verimlilikle ölçüyoruz? Neden biraz ara veremiyoruz? 

Yüksek performans için bedenlerimizi ve zihinlerimizi daha uygun hale getirmek için sürekli yeni yollarını aramamıza rağmen, insanlar daha az yerine daha çok çalışıyor, daha akıllı değil ama daha çok yaşıyor, giderek daha yalnız ve endişeli hale geliyor. Hayatımızın her alanında mutlak en iyi için çalışıyor, doğal olarak iyi yaptığımız şeyleri görmezden geliyoruz. Görünüşe göre, dahili bir soruna harici çözümler arıyoruz: Cezalandırıcı diyetlerde, üretkenlik uygulamalarında veya en son kişisel gelişim planlarında aradığımız şeyi bulamayacağız. Yapmamız gereken, kendimize nasıl zaman ayıracağımızı öğrenmek ve gerçekten değerli olanı yeniden tanımlamak.  

Headlee, tarih, nörobilim, sosyal bilimler ve paleontolojiden temel alarak, zaman kullanımı, tembellik, sıkı çalışma ve hatta nihai hedeflerimiz hakkında uzun süredir devam eden varsayımları inceliyor ve tutunduğumuz alışkanlıkların bize zarar verdiğini ortaya koyuyor. Hepimizi daha mutsuz, daha sağlıksız ve daha az üretken yapan trendi tersine çevirmenin ve gelişmemizi sağlayan bir yaşam biçimine geri dönmenin zamanı geldi.

“Celeste Headlee, üretkenliğin doğuştan gelen bir erdem olmadığını güçlü bir şekilde ortaya koyuyor: Önemli olan çok çalışmak değil, akıllıca çalışmak. Bazen daha azını yaparak daha fazlasını başarırsınız.” —Adam Grant, Orijinaller’in yazarı

“Tükenmişliğin zehirli koşuşturmacasına karşı hoş bir panzehir.”  —Arianna Huffington

“Gerçekten hayat kurtarıcı.”  —Elizabeth Gilbert


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 2
Sayfa Sayısı : 288
Ağırlık : 288
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺85,00
Carl G. Jung'un Bilişsel İşlevleri ve Myers'in 16 Türüne Farklı Bir Bakış

“Carl G. Jung’un Bilişsel İşlevleri ve Myers’ın 16 Türüne Farklı Bir Bakış”

Şimdiye kadar kendini anlamak, daha iyi ilişkilere sahip olmak, daha başarılı olmak, daha iyi işler yapmak için birçok yöntem denemiş olabilirsin. Sınırlarını aşmak ve kendini gerçekleştirmek sloganlarından ilham alarak defalarca harekete geçmiş olabilirsin.

Peki ne durdurdu seni?

Neden aşamadın sınırlarını?

Neden gerçekleştiremedin kendini?

Belki de hala kararsızsın, nereden başlaman gerektiğini bulamadın henüz.

Dünya değişiyor, teknoloji baş döndürücü bir hızla gelişiyor. Hayata bakış açıları, hayatı anlama biçimleri, iletişim ve iş yapış yöntemleri bambaşka bir hal alıyor. Bu değişim, senden aynı hızla adapte olmanı istiyor. Beklemek, hareketsiz kalmak, yanlış adımlar atmak için yeterli vakte sahip değilsin, hiçbirimiz değiliz. Şimdi başlangıç noktasına dönüp bakma zamanı. Sınırlarını aşmak için önce sınırlarının neler olduğunu bilmelisin, kendini gerçekleştirmek için "kendim" dediğin kişinin kim olduğunu öğrenmelisin, daha iyi ilişkiler için kendini ve diğer insanları tanımalısın, daha iyi, daha başarılı işler yapmak için yeteneklerinin ve tökezleme alanlarının farkında olmalısın.

Kendinin en iyi versiyonu olmak istiyorsan, buna ihtiyacın var!


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 375
Ağırlık : 375
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺147,00

“Ruhunuzu besleyecek ve hatta hayatınızı kurtaracak bir hikâye!” -Christine Michaud

“Herkesin sahip olmak istediği şeylere sahibim ama hayatımdan memnun değilim, sence bu nasıl mümkün oluyor?”

“Eskiden ben de öyleydim: İstediğim her şeyi satın alma gücüm vardı, hayatım duygusal anlamda tatmin ediciydi ve sağlıklıydım. Ama bütün bunlara rağmen bir şeylerin yolunda gitmediğini hissediyordum. Ne olduğunu tam olarak bilemesem de kendimi bu dünyaya ait hissetmiyordum. Bu genel kasvet hâli beni rahatsız ediyordu. Özümü bulamıyordum.”

“Tıpkı benim gibi! Ben de aynı şeyleri hissediyorum. Mutluluklarım kısa sürüyor, bir şey yolunda gitmediğinde veya biriyle ters düştüğümde hemen mutsuz oluyorum, sürekli gergin hissediyorum… Ben de senin gibi değişmeyi çok isterdim. Ama nasıl?

Maëlle her şeyi kontrol altında tutmaya çalışan, yoğun tempoda koşturmaktan kendi mutluluğunu önceliği yapmayı unutmuş, Parisli mutsuz bir kadındır. En yakın arkadaşı Romane ile buluştuğunda öğrendiği gerçek sonucunda bir seçim yapmak zorunda kalır ve ondan istenen uzun, zorlu bir yolculuğa çıkar. Böylece mutluluğa giden hikâyesi de başlamış olur. Tam da Tolstoy’un dediği gibi, “Tüm muhteşem hikâyeler iki şekilde başlar: Ya biri bir yolculuğa çıkar ya da şehre bir yabancı gelir.”

Büyük bir hayal kırıklığı yaşadığımızda hikâyenin sonuna gelip gelmediğimizi bilmiyoruz. Oysa bu elbette büyük bir maceranın da başlangıcı olabilir. -Pema Chödrön


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 11
Sayfa Sayısı : 304
Ağırlık : 304
En / Boy : 14 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺68,06

İş dünyasında da değişmeyen tek şey değişimdir. Ya kendimizi buna adapte etmeli ya da demode olmayı, daha kötüsü, yok olmayı göze almalıyız. Kariyer yolculuğumuz, hayatımızın büyük kısmını kaplayan bir süreçtir. Bu yolculuğun bizi nerelere götüreceğini bazen aldığımız kararlar bazen de dış etkenler belirler. Kariyer Planı, hem alacağınız kararlarda hem de dış etkenleri tespit etmenizde size yardımcı olacak. Peter Drucker, Herminia Ibarra ve Paul Stoltz gibi alanının öncü isimlerinden alacağınız kariyer fikirleriyle, büyük yarışta bir adım öne geçeceksiniz. Yönetim alanının en etkili uzmanlarının yıllar süren deneyimlerden süzülüp gelen fikirleri, değişimle başa çıkmak zorunda olan her yönetici için altın değerinde. Bu kitapta hem kendini hem de şirketini değişime hazırlamak isteyen yöneticilerin ihtiyaçlarını karşılayacak fikirleri bulacaksınız.

Kariyer Planı, hem yeni hem de deneyimli yöneticiler için muazzam bir kaynak niteliğinde. Kendinin ve şirketinin büyümesi için büyük fikirler peşinde koşan yöneticilerin daha fazla terlemesine gerek kalmadı.

Kariyer Planı, her yöneticinin bilmesi gereken en önemli konulara odaklanıyor. Zamana meydan okuyan fikirlerle, günümüz iş dünyasının yoluna ışık tutuyor.


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 196
Ağırlık : 196
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺92,40

İyiliğe Kanat Çırpan
Sosyal Sorumluluk Öncüsü
Sözleri ve duruşuyla pek çok insana ilham kaynağı olmuş bir rol model.
“Şimdiki yaşamımızın, kim olduğumuzun izlerini en fazla çocuklukta bulabiliriz. Ebru’nun çocukluk masalında da bugüne dair pek çok ize rastlarız. Eğer dünyaya geliş amacımız varsa ya da böyle bir amacın olması gerektiğinden bahsediyorsak, onun amacının kesinlikle başka insanlara ışık olmak olduğunu söyleyebilirim. Peki, sahiden de başka insanlara ışık olmak mümkün mü? Ya kendi ışığının zayıf düşme ihtimali... Ebru için böyle bir ihtimal yok.”
Bu kitap, Türkiye’de ilk kez sistematik eşya toplama kampanyalarını başlatarak bunun ülke çapında binlerce okulda, milyonlarca insanda alışkanlık haline gelmesine öncülük etmiş Ebru Nurluoğlu’nun yaşamından ilham veren kesitler sunmakta.
Onun hikâyesini okumaya değer kılan şey söyledikleriyle yaptıklarını uyumlandırmak adına denemeyi deniyorum konseptine nasıl sahip çıktığına tanıklık etmiş beş yüze yakın insanın görüşleriyle bu satırların şekillenmiş olması. Demir Kelebek - Ebru’nun Hatıra Defteri bir biyografiden çok daha öte. Ayyıldız’ın incelikle kaleme aldığı bu kitap, kendinden eksileceğini bile bile ışığını paylaşmaktan vazgeçmeyen; hayata dair sözü olan birine kulak vermek isteyecek herkesin yüreğini ısıtacak bir serüven… İçinizdeki iyilik yapma gücünü hareke geçirmesi muhtemel satırlar insanlardaki ışığı fark etmenize de ön ayak olacak. Bu kitabı okuduğunuz için mutlu hissedeceksiniz. Ebru Nurluoğlu’nu tanıdığınız için daha da mutlu...


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 368
Ağırlık : 368
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺96,75

Beden algısı, kendi bedeninizi düşündüğünüzde ya da aynaya baktığınızda kendinizi fiziksel olarak nasıl gördüğünüz ile ilişkilidir. Beden algısı, insanın bireysel özellikleri (yaş, cinsiyet vd.), sosyokültürel çevre ve medya dâhil olmak üzere birçok faktörün etkisine maruz kalır. Erken yaşlardan itibaren gelişim sürecinde bu etkilere maruz kalma ve etkilenme derecesi, bireyin bedenine ilişkin memnuniyetini ya da memnuniyetsizliğini belirleyebilmektedir. Son yıllarda, yeni medyanın ve tüketim kültürünün de etkisiyle birlikte, beden algısının sadece aynaya yansıyan görüntümüzden ibaret olmadığı farklı araştırmalarla da ortaya konmuştur. Öyle ki farklı yaş gruplarından insanların özellikle medya aracılığıyla dayatılan ideal beden ölçülerine ulaşma çabaları ve bu çabaları temelinde bedenlerine yönelik tutum ve uygulamaları, onların fiziksel ve psikolojik sağlıklarını çoğu zaman olumsuz etkilemektedir. Ancak beden algısı kavramı, insan yaşamı üzerindeki bu önemli etkilerine rağmen ülkemizde oldukça geç ele alınan konulardan biri olagelmiştir. Mevcut kitap, ülkemizde beden algısı konusunu ilk kez ele alan bir kitap olma özelliğini taşımaktadır. Bu kitapta, beden algısına ilişkin tanımlar ve kavramlar, farklı gelişim dönemlerinde beden algısı, beden algısını etkileyen faktörler, beden olumlamaya yönelik uygulamalar, çocukluk ve ergenlik döneminde beden algısı gelişiminin yetişkinliğe yansımaları konuları farklı disiplinlerden alan uzmanları tarafından ele alınmıştır.


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 402
Ağırlık : 402
En / Boy : 16,5 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺126,00

Hepimiz gibi hayattan geçerken ben de hem “temaşa”yı hem oyuncu bir bakışla bakmayı hem de her andan keyif almayı, ekseriyetle “yol arkadaşlarımdan” öğreniyorum. O arkadaşlarımdan birisi olan sevgili Lügen, bu satırlarda bizi kendi oyunumuza çağırıyor.

Siz de gelin; oyun ve yol çok keyifli!

Sinan Canan, Akademisyen-Yazar

Lügen bana kitabını okumam için verdiğinde, sadece içerikle ilgili geri bildirim vermeye hazırlanmıştım. Kendimi eğlenceli bir oyunun içinde bulacağımı, kendime sorular soracağımı, hayatım üzerinde düşüneceğimi, içsel bir yolculuğa çıkacağımı bilmiyordum. Belki de Lügen’i kişisel olarak tanıdığımdan, soruları okurken kafamın içinde onun tatlı ve şefkatli sesini duyarak ilerlemek bu deneyimi benim için daha da keyifli kıldı. Sizi de Lügen’in güzel ruhunu, kalbini, yaratıcılığını ortaya koyarak tasarladığı bu eğlenceli ve bilgilendirici “oyun”u oynamaya davet ediyorum.

Bahar Eriş, Eğitimci-Yazar

Doğduğumuz andan itibaren çevremizle ilgilenir, sürekli “diğerlerini” inceleriz. Başlangıçtaki öğrenme adımlarımızı böylece atarız. Ama büyüdükçe başkalarına daha az bakmamız, kendimizle daha çok ilgilenmemiz gerekir. Kendimizi keşfetme, varoluşumuzu sorgulama sürecimiz işte burada başlar. Eğer mutlu ve keşkeleri az bir yaşam istiyorsak bu süreci yaşamamız, kendimizi keşfetme yolculuğuna çıkmamız elzemdir.

Lügen, keşif yolculuğumuzda bize rehber olmaya gönüllü olmuş biri. Gönüllü diyorum, çünkü onun samimiyetine dair en ufak bir şüphem yok. Elinize aldığınız bu kitap, kendinizi tanıyıp keşfetmeniz için çıkacağınız yolculuğun ilk adımı olabilir…

Orhan Toker, “Dijital Baba”


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 144
Ağırlık : 144
En / Boy : 12,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺90,00
Neden Yapamıyoruz? Nasıl Yaparız?

Bir konuya yeterince uzun süre kafayı taktığınızda, yavaş yavaş yanınızda size o derdinizle ilgili destek verecek, açılımlar sunacak insanlar toplanmaya başlar. Bana da öyle oldu. Yıllar boyunca insanın kendine yabancılaşması ve kendiyle tekrar tanışması konusuna kafa yorarken birçok insanla yoldaşlık kurdum; onlardan çok şey öğrendim. Bunlardan birisi de Mustafa Acungil. Acungil, modern “hezarfen”lerden yani yeni zamanın polimatlarından birisi. Çok alana ilgisi ve çok alanda birikimi var. Ama en önemlisi; insanın kendini tanıması, “İnsanın Fabrika Ayarları”na dönmesi için dört dörtlük bir metodoloji ile bana, AçıkBeyin’e ve şimdi de sizlere çok önemli yöntemler tasarlıyor. Elinizdeki kitap Mustafa Acungil’in hayatımıza kattığı Çevik Yaşam yönteminin açık ve net bir kılavuzu. Kendini doğru tanımak ve hayatını çok daha verimli hale getirmek isteyen herkesin temel bir beceri olarak kazanması gereken Çevik Yaşam, bu kapakların arasında sizlerin hayatını güzelleştirmek için hazır bekliyor.

Sinan Canan – Akademisyen, Yazar


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 264
Ağırlık : 264
En / Boy : 14,5 / 23
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺140,00
Duyguların Beden Diline Yansıması

Yıllardır beynin ve davranışların mekanizmasını anlamaya ve anlatmaya çalışan biri olarak, “beden”den ayrı bir beyin düşünemeyeceğimizi her zaman vurgulamaya gayret ettim. Beyinde ne olursa olsun, dışavurumu, bu dünyadan geçerken bize ev sahipliği yapan bedenimizdedir. Bir başka deyişle beynimizde olup bitenleri anlamanın aslında en kestirme yolu, bedenimizdeki yansımalarını dikkatlice izlemektir. Bu kitapta sevgili Mehmet Özdemir tam olarak bunu yapıyor ve bizlere çok işe yarar ipuçları veriyor. Umuyorum buradaki bilgiler “diğerlerini manipüle etmek” gibi ucuz kestirmelere değil, kendini ve diğer insanları doğru anlama yolunda ustalıkla kullandığımız araçlara dönüşsün. Zira beden dilinin gücü tahminlerimizin çok ötesindedir. 
Sinan Canan – Akademisyen, Yazar

Beden dili benim için çok kıymetli verilere sahip olmamı sağlayan bir iletişim yöntemidir. Canlandıracağım karaktere hazırlandığımda; karakterin hislerini bulmaya çalışıp, duygularına ulaşıp, oradan da davranışlarına, jestlerine, mimiklerine giden yollarda yürürken bulurum kendimi. Karakter sustuğu vakit, beden dili konuşur oyuncunun. Asıl o zaman seyirciyle iletişime gireriz ki benim için en zevkli tarafı da bu kısmıdır oyunculuğun.

Kendini tanıma, bilme, anlama serüvenine çıkmaya niyet etmiş her insanın “beden dili” iletişim yöntemini öğrenme heyecanını hissetmesini dilerim. Eminim sevgili dostum Mehmet Özdemir tüm okuyucularına bu nefis anahtarı verecektir.


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 184
Ağırlık : 184
En / Boy : 14,5 / 23
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺125,00
Enneagram ile Bireysel Tanımlama (BİTA)

İnsanı tanımlamak zor, kendimizi tanımaksa en çetin görevlerimizden biri. İnsanlığın şafağından beri belki de en çetrefilli meselemiz bu oldu. Kişiliğimiz, mizacımız, karakterimiz, bizi biz yapan özellikler neden böyle? Nasıl şekilleniyor, bize neler anlatıyorlar? İnsanlık bu alanda sadece bilimsel yöntemlerle değil, bilim öncesi toplumlarda da devasa boyutlarda bilgi biriktirmiş gibi görünüyor. Enneagram da bu bilgi alanlarından bir tanesi. İnsanı tanımlamak ve insanın kendini tanıması için çok güçlü bir araç. Elbette tüm kadim gelenekler gibi ancak ustaların elinde, sınırları dahilinde ve yeni bilimsel anlayışların ışığında uygulandığı takdirde yeni dünyada bize yeni kapılar açabilecek bir bilgelik. Dr. Mehmet Özdemir, bu alanın dünyadaki en usta uygulayıcılarından biri ve bu kitabıyla kendini tanıma yolculuğundaki her insana paha biçilmez bir yol haritası sunuyor. Pratik Enneagram okunup bırakılacak değil, sürekli çevremizde bulundurmak isteyeceğimiz kitaplardan…
Sinan Canan, Prof. Dr., Üsküdar Üniversitesi & AçıkBeyin

Enneagram, her bireyin kendi yapısına göre baskın özelliklerini, gelişim alanlarını ve hatta düşebileceği tuzakları, daha derin bir bilgiden yararlanarak söyleyen, kendimizi ve bireyleri tanıma yolculuğumuzda bize yüksek fayda sağlayan bir envanter. Enneagram sisteminin rahatken veya stresliyken sergilediğimiz özelliklere değinmesinin yanı sıra, öğrenme tarzımızın nasıl olduğuna dair de bilgi verebiliyor olmasını heyecan verici buluyorum. Özellikle kişisel gelişim alanında, kişisel kalitesine saygı duyduğum, işine duyduğu özen ve öğrenmeye olan açıklığına tanık olduğum Sevgili Dr. Mehmet Özdemir ile bu yolculuğa çıkmak işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Bu sistemi kullanmak, benim deneyimimde, ekip içi ilişki dengesini çok daha iyi anlamama ve empati geliştirmeme yardımcı oldu. Bu kaynaktan birçok kişinin yararlanması dileğimle…
Buket Özdel, HR Manager, Stryker Turkey

Pratik Enneagram, “Ben kimim?” sorusunun cevabını incelerken, özel hayatımızda olduğu gibi iş, eğitim ve sosyal hayatımızda da kullanabileceğimiz bir bilgi birikimi sunuyor bizlere. İş hayatımda özellikle faydalandığım bu bilgi sistemi, senaryoda karakter kurgularken oldukça kullanışlı bir metot oldu benim için. Bu açıdan çalışmalarımda Enneagram’dan yararlanmayı istememle birlikte yakın zamana kadar Türkiye’de Enneagram’ın farklı alanlar üzerinde nasıl kullanılacağına dair böyle tatmin edici bir kaynakla karşılaşmamıştım. Bu kitap, mevcut soru işaretlerinizi gideriyor. Şiddetle tavsiye ederim.
Aykut Sanver, Yatırımcı & Yapımcı


Basım Ayı/Yılı : 2020
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 176
Ağırlık : 176
En / Boy : 15 / 23
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺125,00

Hz. Mevlânâ’nın

“Sen okyanustaki bir damla değilsin, damladaki okyanus işte o sensin.”

sözünden aldığı ilhamla yola çıkan Damladaki Okyanus; iyiliği ve güzelliği hatırlatmaya, yaymaya, bizzat uygulamaya dönük bir iyilik hareketidir. Zira biliyoruz ki kötülüğü savacak ve bizi iyileştirecek olan tek şey iyilik ve güzellik! Hepimiz samimiyetle, hâlis niyetle, tamamen karşılıksız ve beklentisiz bir şekilde güzel şeyler yapsak ülke ve dahi dünya bambaşka bir hale bürünmez mi bir anda? Sel gibi bir iyilik hareketi olsa değişmez mi bu hava?

Sen okyanusta basit bir damla değilsin dostum. Böyle etkisiz, böyle aciz görme kendini. Sen içinde, sınırlarını bile bilmediğin, hareket etmedikçe de asla öğrenemeyeceğin, engin ve muazzam bir okyanus taşıyan damlasın. Çevir yüzünü çerden çöpten, çevir yüzünü musibetten. İyiliğe, güzelliğe, kalplerin irtibatıyla ortaya çıkacak olan asıl güce, sevgiye ve muhabbete odaklan.

İçinde saklı duran o sessiz ama derin okyanus, o aziz potansiyel, o aziz öz sen hareket etmedikçe çıkmayacak ortaya. Haydi biraz hareket et, biraz kımılda ki damladaki okyanus çıksın ortaya. Haydi az gayret et de bir damla, bir damla daha derken damlalar dönüşsün okyanuslara!


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 304
Ağırlık : 304
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺140,00

Akif Manaf'ın çok satan eserlerinden oluşan 10 kitaplık Bilgelik ve Gelişim Seti, felsefeden modern bilimlere, psikolojiden sanata dair çeşitli konularda akılda kalıcı bilgiler sunarak, insan yaşamını derinlemesine ele alıyor. Kitaplarında, iyi yaşamanın yöntem ve yollarını, akıcı bir dille ve kendine özgü metodlarla sunan Akif Manaf, sorulmadık sorularla ve iddialı cevaplarla size kendinizi sorgulatmayı amaçlıyor.

Korku Nedir ve Nasıl Korkusuz Olunur?
Değişim Nedir ve Nasıl Gerçekleşir?
Aydınlanma Nedir ve Nasıl Gerçekleşir?
Merhamet Nedir ve Nasıl Merhametli Olunur?
Ahlak Nedir ve Nasıl Ahlaküstü Olunur?
Siyaset Nedir ve Nasıl Yapılır?
Şöhret Nedir ve Nasıl Ünlü Olunur?
Bilgi Nedir ve Nasıl Bilgili Olunur?
Kıskançlık Nedir ve Nasıl Özgürleşilir?
Öfke Nedir ve Nasıl Dönüştürülür?


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 2280
Ağırlık : 2280
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺401,50

Bir çırpıda, hatta ışık hızında okudum ve güneşin yanına gitmiş kadar aydınlandım! Biz liderlerin kurumsal dijitalleşme, teknoloji, yeni yöntemler, hızla değişebilmek sularında da yüzmeye çalışırken esas girmemiz gereken okyanusun “insan” tabiatında olduğunu hatırladım.

Kurumsal hayat, ruhsallık, psikoloji, kadim kültürümüz ve bu gibi unsurların hepsinin en son bilimsel gelişmeler ışığında aynı potada eritildiği harika bir lezzet, müthiş faydalı bir kitap…

Özlem Denizmen

Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi, girişimci iş kadını, sivil toplum lideri.

Cebinde Mucize Yarat kitabının yazarı.

Hayatımızda aktif zamanımızın çoğunu çalışarak geçiriyoruz. Yaratılışımızın belki de tek gayesi önce kendimizle tanışıp değerlerimiz için yaşamakken, yani “insan” olabilmeye çalışmakken, materyal önceliklerimizle hayatımızın çoğunu işimizde harcıyoruz maalesef. Farkında olmadan en zor yolu deniyoruz sürekli. Bu kitap; öncelediğimiz şey değerlerimiz ve insan olabilmek olduğunda her şeyin ne kadar kolaylaşacağını anlatan, çok farklı bir kitap. Kütüphanemde en ulaşılabilir yerde duracak ve her takıldığımda danışmanım olacak.

Erden Timur

NEF İcra Kurulu Başkanı, avukat ve iş insanı.

En iyi liderlerin hem aklı hem kalbi harekete geçirenler olduğu artık kabul edilmekte. Bilimsel veriler bu çalışma şeklinin verimliliği ve katma değeri arttırdığını, kaliteli iş gücünü elde tutma oranını yükselttiğini ve daha da önemlisi mutlu çalışanlar yarattığını göstermekte. Pir ve Canan, bu güçlü ve zihin açan kitapta insan odaklı liderliğin gücünü etkileyici bir biçimde ortaya koyuyor. Ziyadesiyle tavsiye ederim.

James R. Doty, M.D.

Kurucu ve Direktör, Şefkat ve Hayırseverlik Araştırma ve Eğitim Merkezi, Stanford Üniversitesi.
Nöroşirurji Profesörü, Stanford Üniversitesi Tıp Fakültesi.

New York Times - Çok satanlar listesinden Sihir Dükkânı: Bir Beyin Cerrahının Beynin

Gizemlerini ve Kalbin Sırlarını Keşfetme Arayışı adlı kitabın yazarı.

Bireyler, organizasyonlar ve topluluklar açısından çalışmanın büyük öneme sahip olması geleceğin çalışma anlayışının insan odaklı olmasını gerektiriyor. Bu kitap insan odaklı liderliğin önemini ortaya koyan ve organizasyonların bu çok ihtiyaç duyulan değere kucak açacak bir vizyon çizmesini sağlayan paha biçilemez bir kaynak.

John W. Budd

Profesör, Endüstri İlişkileri LandGrant Vakfı Başkanı, Minnesota Üniversitesi.

Çalışma Düşüncesi (The Thought of Work) kitabının yazarı.

 


Basım Ayı/Yılı : 2020
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 192
Ağırlık : 192
En / Boy : 15 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺125,00
Ödüllü Ajans StoryBrand’in İlham Veren Hikâyesi

Piyasadaki en iyi ürüne sahip olsanız bile, onun hakkında konuşmak için doğru kelimeleri seçmezseniz kimse ürününüzü satın almaz. Dahası, sizden çok daha kötü ürünleri olan rakibinize, sadece daha net bir mesajı olduğu için kaybedersiniz. İnsanlar markaları değil, aktardıkları hikâyeleri, sembolize ettikleri mitleri satın alırlar. Güçlü bir hikâyeniz olmazsa, başarısız olmaya mahkûmsunuzdur. Marka hikâyenizi anlatmak, ürünlere hayat vermek ve kitlenizin dikkatini çekerek onları müşteriye dönüştürmek için büyük önem taşır. Pazarlamada güçlü bir iletişim tekniği olan hikâye anlatıcılığının önemi budur. 500.000’den fazla iş lideriyle kanıtlanmış bir yöntem olan basit StoryBrand Çerçevesi size doğru pazarlama yöntemini tüm ayrıntılarıyla öğretir. Açık ve belirgin bir mesaj olmadan, müşteriler onlar için neler yapabileceğinizi anlayamaz ve etkileşimde bulunmak istemezler. Bu da potansiyel satışları, müşteri etkileşimi fırsatlarını ve çok daha fazlasını kaybetmenize neden olur.

 

 

Marka Yaratmak, girişimcilere, pazarlamacılara ve işletme sahiplerine, müşterilerle bağlantı kurmaları ve işlerini büyütmeleri için güçlü hikâyelerin yedi evrensel öğesini kullanmayı öğretiyor.

 


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 224
Ağırlık : 224
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺66,38

Kitabımızda yer alan yaşam mücadeleleri, başarı öyküleri aslında birer kahramanlık öyküsüdür. Sizin daha yeni ve daha iyi yaşam öykünüz için rehberlik edecektir. Bu kitapta başarının sırrını çözen kadınlar bir arada, gurur ve ilham veren kadınlar yan yana... Kitabımızda yer alan kadınlarımızın her birinin öyküsünü okuduğunuzda, hiçbirinin başarısının tesadüf olmadığını veya altın tepside onlara sunulmamış olduğunu göreceksiniz. Hiçbirinin ağzında gümüş kaşıkla doğmadığına tanıklık edeceksiniz. Bu kitapta size yol gösterecek yaşam öyküleri ve başarı modelleri ile önce ayaklarınız üzerinde durduğunuz gibi yapabileceğinize inanacak ve haykırırcasına, ruhunuza işlemişçesine, başarınızın gerçeğiniz olduğuna tanıklık edeceksiniz. 
İkinci YÜZ AKIMIZ 100 KADIN kitabı sizlerin öykülerini bekliyor. Günümüz ve geleceğimize ışık tutan yaşam öykülerinin aydınlattığı yolda sizlerin başarı öykülerini yayınlamak üzere sabırsızlanıyoruz. Ve diyoruz ki; kadınlar dünyamızın güneşi... 
Hikâyenizi bizlerle paylaşın ışığınızı birlikte yayalım.


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 274
Ağırlık : 274
En / Boy : 16 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺54,75

Sayın hocam, sohbetimizin başından itibaren aslında siz bir insan portresi çizdiniz. Bir insanın belli niteliklere sahip olduğunda yaşam yolunda önce kendine sonra çevresine, yaşadığı coğrafyaya ve dünyaya eğer isterse ve farkına varırsa nasıl etki edeceğini anlattınız. Birçok özellikten bahsettiniz. Ben bu harika serüvenin sonunda sizi dinledikten sonra 20. yüzyılın usta yönetmenlerinden Andrey Tarkovski’nin “Her insanda dünyanın, gördüğü ve algıladığı şekilde var olduğunu sanma eğilimi vardır. Ancak ne yazık ki dünya bambaşkadır.” sözünü anımsadım. Siz, etrafınızdaki herkese, yolunuzun kesiştiği akıllara ve kalplere tam da bunu söylüyorsunuz aslında. Ve söylemekle de kalmıyor, bunun yol haritasını sunuyor, rehberliğini yapıyor, bakmayı değil
görmeyi öğretiyorsunuz. Aklın, kalbin ve ruhun bütünlüğüyle elde edilen derinliğin, insanın hayatına nasıl büyük bir zenginlik katacağını anlamalarını ve bunu gerçekleştirecek güce de sahip olduklarını söylüyorsunuz. Kitaba ulaşacak her yaştan her statüden okurun hayatına etki edecek öğretiler ve değerler sundunuz. Bana yaşam ve kariyer yolculuğunuzun ilhamını kaleme alma ve
paylaşma iznini verdiğiniz için teşekkür ederim. Yaşamınıza tanıklık etmekten ve onu kaleme aldıktan büyük gurur ve mutluluk duydum.
En derin sevgi ve saygılarımla…
Gökhan Dumanlı
Eğitimci Yazar


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 128
Ağırlık : 128
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺47,45

İnsan, iç seslerini tanımadan yaşamın anlamını bulamaz. Sonuçsuz anlam aramalarından bunalınca, sonunda dünyayı bir oyun alanına çevirir. Bu oyun, onu bunalımlarından uzak tuttuğu gibi yaşamın anlamını aramaktan da eğler. Nihayetinde yeterince eğlenmiş olarak bu dünyayla vedalaşır.

Yazar, bu öyküsünde, Balat'ın arka mahallelerinde yetişmiş Şevket'in travmalı çocukluğunu, her şeye kulak tıkadığı buhranlı gençliğinden Moldova’ya kaçış yıllarını, çocukluk korkularıyla boğuşurken tesadüfen denk geldiği "kendini", orta yaşlarındayken kendi başına ve bu kez bilinçli arayış serüvenini, eğlenceli bir dille anlatıyor.

"Okul bahçesinde, ellerinden kelebek bıçakları, ağızlarından sarma cigaraları eksik olmayan; saçları üç numara, nezarette kalıp okula şampiyon sporcular gibi döndükleri günlerde havaları on numara olan bu çete, öğretmenler tarafından sözde topluma kazandırılmaları bahanesiyle yedikleri herzeleri görmezden gelinen korku saçan bir gruptu. Neticede öğretmenlerin de evi, ailesi vardı. Bu çetenin üst versiyonu olan asker kaçkını abileri, kuduz köpekler gibi görüldüğünde insana yön değiştirten türlerdendi. Kimse bunlarla kötü olmak istemezdi. Şişman, babasının tekel bayiinden aşırdığı paralarla bu itleri beslediği için çetenin gözbebeğiydi. O hafta, borcunu tahsil edemeyen çaresiz alacaklılar gibi peşinden ayrılmadım."


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 80
Ağırlık : 80
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺32,85

En son ne zaman gerçekten bir şeyleri kutladın? Ve bununla KENDİNİ kutlamayı kastediyorum. Varlığın gerçekten dans etmek ve kutlamak için en büyük sebeplerden biri. Senden sadece bir tane var ve sen ilahi bir varlıksın. Bunun için hiçbir şey yapmana gerek yok, her şey zaten içinde. Uyan ve uykunda sallanmayı bırak, şu anda dans edip kutlama yapmak için binlerce neden var. Nefes alıyorsun, bu dünyada devam edebilmenin ve sonsuza kadar sevilmenin en büyük sebebi bu. İçmek için temiz suyun, başının üzerinde bir çatın var ve eğer şanslıysan buzdolabın da doludur. Daha fazla ne istiyorsun? En temel hakkın mutlak bolluk ve sihir. Artık hayatını hafife alma ve yarını yaşama. Bununla zaman kaybediyorsun. Burada zamanın sınırlı. Bunun yerine kendine ve hayatına evet de ve kendini kutla. Kendini dinle ve özgürce dans et, özellikle de hiç canının istemediği anlarda. Sınırların sadece kendinden ibaret, başkasından değil. Öyleyse geçmişte olan her şeye şükranla veda etmeye ve böylece ölüme kötü bir şey olarak bakmamaya, her gün olan bir şey olduğuna ve arkasında senin için çok büyük bir şey olduğuna, kalbine sadık kalmaya karar ver. Onu istisnasız takip et. Buradaki enkarnasyonda fiziksel ölümünü beklemek ve zamanını boşa harcamak yerine, burada enkarne olmanın bir ayrıcalık olduğunu gör. Kendini fark ederek teşekkür etmek bile evrene geri verebileceğin çok büyük bir şey."


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 144
Ağırlık : 144
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺43,80

Aslında hepimiz, anneliğe dair görevimizin ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Çünkü her türlü kimlik probleminin de üstün ahlakın da kökeninde, bir anne olduğunu öğrendik.  
 
Bunu öğrendiğimiz için hepimiz, bir taraftan çocuklarımızı içlerindeki iyiyi köreltmeden büyütmeye, bir taraftan kendi dini yaşantımızı düzene koymaya, bir taraftan da annelerimizden devraldığımız kişiliğimizi iyileştirmeye çalışıyoruz.
 
Yani değişmek istiyoruz.
 
Bazımız, daha yolun başında bir engele takılıp gözlerden kaybolurken bazımız da değişmek için sağlam adımlar atmayı başarabiliyor.
 
Acaba engelleri aşmak ve tamamen yeni bir insan olmak mümkün mü?  Anneliğimizi daha verimli bir hale getirebilir miyiz? İnanç, ahlak, ibadet yolunda gerçek bir olgunluğa erişebilir miyiz?
 
Bu kitap; hem anneliğimizin hem de dini yaşantımızın nasıl gelişeceğini ve daha iyi bir yöne doğru değişeceğini anlamak ve anlatmak için kaleme alındı. İnanıyorum ki; bir anne değişince, ardından koca bir nesil değişecek...


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 440
Ağırlık : 440
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺87,60

Şüphesiz Esma bint Harice el-Fezari’nin kızının evliliği sırasında şöyle dediği rivayet edildi: “Doğrusu yetişip büyüdüğün yuvadan çıkıp tanımadığın birisin yatağı oldun. Tanımadığın birisine eş oldun. Sen ona yer olursan, o da sana direk olur. Sen ona cariye ol, oda sana köle olur. Sen ona karşı kibirlenme yoksa senden nefret edip terk eder. Ondan uzaklaşma, yoksa seni unutur. Sana yaklaşınca, ona yakınlaş. Senden uzaklaşınca, ondan uzaklaş. Burnunu, kulağını ve özünü koru. Senden ancak güzel koku koklasın, senden ancak güzel söz duysun ve gözü senden güzellikler görsün” dedi.


Basım Ayı/Yılı : 2020
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 182
Ağırlık : 182
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺47,45

Her insan başarılı olmak ister, başarı mutluluk verir. Başarı merdivenlerini tırmanmak için başarı prensiplerini bilmen, ısrar ve inatla uygulaman gerekir.
 
Yeteneksiz insan yoktur, yeteneklerini keşfedemeyen ve geliştiremeyen insan vardır. Yetenek geliştirmek zordur, uzun ve yorucu çaba gerektirir.  Ayrıca kolay işleri herkes yapar ve kolay iş yaparak kahraman olunmaz.
 
Bu kitap başarılı olmanın yollarını, başarı için neler yapılması gerektiğini, başarı yolundaki zorluklarla nasıl baş edileceğini anlatıyor. Senin de başarabileceğini, önündeki engelleri nasıl aşacağını ve başarı hikâyesinin kahramanı olarak neler yapman gerektiğini açık ve uygulanabilir bir şekilde sunuyor.
 
Unutma! Herkes senden başarı bekliyor, başarı da seni bekliyor. Başaranlardan hiçbir eksiğin yok. Bu kitap senin için iyi bir başarı kılavuzu. Oku ve başarının kahramanı sen ol… 


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 232
Ağırlık : 232
En / Boy : 13 / 19
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺54,75

Şayet Kur’ân ve sünnete sırt dönmüşseniz, emir ve yasaklarını yerine getirmiyorsanız, herkesi dinliyor ama bir tek Allah’ı, Peygamber’i dinlemiyorsanız, heva ve hevesinizin peşinden koşuşturup yaşantınızda ilahî emirlerden en ufak bir emare bulundurmuyorsanız, yaptığınız iş ve işlemlerinizde aklınıza güvendiğiniz kadar “Bu konuda Kur’ân ve sünnet ne der?” diye bir derdiniz, bir tasanız, bir kaygınız, bir kederiniz yoksa, Kur’ân ile düşünmüyorsanız, Kur’ân’ı düşünmüyorsanız, Kur’ân sizin düşüncelerinize yön ve istikamet vermiyorsa, çözmeniz gereken sorunlarınızı Kur’ân ile çözmüyor ve çözüme de yanaşmıyorsanız, hangi çağda yaşıyorsanız yaşayın, istediğiniz aydınlatma aracını kullanın hiçbir zaman, içine gömüldüğünüz karanlıktan kurtulamazsınız.
 
Bu durumda helâkı mûcib olan, önceki milletlerin yaptıkları gibi Allah’ın emrini arkanıza atmış, Allah’ın nûruyla henüz nûrlanmamışsınız demektir.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 176
Ağırlık : 176
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺51,10

Gençlerimiz bizim geleceğimizdir. Geleceği, verdiğimiz eğitim ile belirleriz. İyi yetiştirilmiş evlatlar en büyük servetimizdir. “Hiçbir baba, çocuğuna güzel ahlaktan daha kıymetli bir miras bırakmamıştır.” buyurur Peygamberimiz (sav).
Gençler, bağımsız hareket etmek ve büyüdüklerini ispatlamak isterler. Bu süreçte kuşaklar arası çatışma çıkabilir. Gençlerin eğitilmesinde, tecrübeler yol gösterir, iyi örnekler işimizi kolaylaştırır.
Bu kitap, günümüz genç ve ebeveyni arasındaki çatışmalara ışık tutmaktadır. Problem sürecinde gençlere nasıl davranmamız gerektiğini, nelere dikkat edilmesi lazım geldiğini, hikâye tadında örnekler sunarak anlatmaktadır.
Gençlerin içinde bulundukları olumsuz psikolojiyi ve beraberinde getirdiği iletişim problemlerini aşmak, onları sevgiyle yoğurmak, onları anlamak, hayatlarını değerli kılmak, değerlerini yaşayan insanlar olmalarını sağlamak için eğitmek görevimizdir.
“Hiç laf anlamıyor, söz dinlemiyor, başına buyruk hareket ediyor, burnunun dikine gidiyor, bunların hali ne olacak?” gibi şikâyet cümlelerine çözüm bulmak içindir bu kitap…
 

Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 208
Ağırlık : 208
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺54,75

“Siz kendiniz, tüm evrendeki herkes kadar sevginizi ve şefkatinizi hak ediyorsunuz.”
– Buda

Hayalinizdeki hayatı yaşayabiliyor musunuz?
Her şey tam da istediğiniz gibi yolunda mı?
Sevdiğiniz işi yaparak, bol para kazanarak, sevip sevilerek, yeteneklerinizi ve potansiyelinizi sınırsızca ortaya koyarak, mutlu ve üretken bir yaşam sürebiliyor musunuz?
Bir tanesini bile tam anlamıyla deneyimleyemediğinizi düşünüyorsanız geçmişin sırtınıza saplanmış olan kancalarından ve size ait olmayan inanış kalıplarından arınmanız gerekiyor demektir. Çünkü müziceler tam da bu noktada gerçekleşmeye başlar.
Mucizelerin kilidi içinizde... Kilitleri nerede, ne zaman, ne şekilde açabileceğinizin bilgisi ise bu kitapta... Küçücük kararlarla, eylemlerle ve uygulamalarla yaşamınızda ne büyük mucizeler yaratabileceğinize kendiniz bile inanamayacaksınız.
“Hayalimdekinden bile daha güzel!” dediğiniz yeni bir yaşamın ilk adımını atmaya hazırsanız, başlayalım...


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 176
Ağırlık : 176
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺47,60

Marcus aurelius arka kapak 
Mutlu Olmak İçin Ne Yapmalıyım?
İlişkilerimi Nasıl Kurmalıyım?
Kaygılarımla Nasıl Başa Çıkabilirim? Hayatımızın her döneminde böyle soruları kendimize sıklıkla sorarız fakat doğru yanıtları bulmak hiç de kolay değildir. Peki, bu soruları büyük filozof Marcus Aurelius’a sorabilseydiniz? Bu kitapta…•Hayata dair 79 soru,-Marcus Aurelius'un tüm açıklığıyla aktardığı yanıtlarını ve Hayata dair daha pozitif bir yaklaşım sağlamanız için hazırlanan bu sorular ve yanıtlardan doğan psikolojik düşünceleri bulacaksınız. Aile, aşk, iş ve sosyal ilişkiler ve en önemlisi sağlıkla ilgili yaşadığınız problemleri çözmeye yönelik yanıtları ve mesajları bu kitapta keşfedeceksiniz. Perspektifiniz mutluluğa açılacak ve farkındalığınız artacak.


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 124
Ağırlık : 124
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺50,00


Yanmadan demir,
Dövülmeden taş,
Kesilmeden ahşap,
Kırılmadan cam şekil almaz...
Her şey önce acı çekiyor,
Kor kor yanıyor,
Zamanla şekilleniyor,
Bir adı oluyor...
Şu an belki bir durum, bir dilek, bir ilişki, bir kişi, bir yokluk için;
Canınız yanıyor,
Ruhunuz dövülüyor,
Nefesiniz kesiliyor,
Yüreğiniz kırılıyor...

Sonra;
Her şey yerli yerine oturuyor,
Adını koyamadığın duygulara bir isim koyuyor,
Kendini dileklerini yaşarken buluyor,
Şekil verdikçe yaşamına acın kalmıyor.
Her zorluk, her darlık insana;
Dostunu, düşmanını, sevenini, sevmeyenini gösteriyor...
Zaman sadece geçerek öğretmiyor tüm bunları,
Zaman eziyorsa, üzüyorsa ilaç oluyor.
Bomboş bir yolda sadece adım sayarak yürümeyi pekiştirirsin,
Çiçekli bir yolda gülmeyi, mutlu olmayı öğrenirsin,
Dikenli bir yolda ise tecrübe edinirsin...

Ve,
Tecrübe dediğimiz her yaşanmışlık daima yoluna ışık tutuyor.
Tüm hikayeler mutlu son ile bitmeyebilir ancak her mutsuzluk öğretmen gibidir


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 168
Ağırlık : 168
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺50,00

Sezgi, 80'lerde bilim dünyasının radarına girdi. Araştırmalar yöneticilerin başarılarının %80 “sezgi”ye borçlu olduğunu gösterince bu ilgi giderek âdeta bir tsunami dalgasına dönüştü vehem organizasyonların farklı bölümlerine hem de farklı sektörlere yayıldı. Organizasyonlarda sezgiye olan ilgi; “yönetimde sezgi”, “girişimci sezgisi”, “stratejik planlamada sezgi”, “risk yönetiminde sezgi”, “satışta sezgi”, “pazarlamada sezgi”, “insan kaynaklarında sezgi”, “proje yönetiminde sezgi”, “süreç kontrolünde sezgi”, “kalite kontrolünde sezgi”, “üretimde sezgi”, “robotics, AI ve sezgi”, “araştırmacı sezgisi” konularına odaklanan araştırmalarla derinlik ve uygulanabilirlik kazandı. Diğer taraftan bu çalışmalar, tıptan hukuka, finanstan mühendisliğe birçok sektöre yayıldı. Bu araştırmaların ortak paydası temel sezgi teori ve kavramları, ortak hedefi ise sezginin eğitilerek daha güvenli ve verimli bir hâle getirilmesiydi. Sezgi, önümüzdeki dönemde hem işe alımlarda hem de kariyer basamaklarında yükselirken aranan bir beceri olarak öne çıkmaktadır.
Beynin Beyni Sezgi serisinin ilk iki kitabı, sezgi biliminin temel teori ve kavramlarını veriyor. Sezginin; altı milyon yıllık geçmişi olan insan türüne, altmış bin yıl önce ortaya çıkan bilincin olmadığı dönemlerde nasıl yol gösterdiğini anlatıyor. Sezgi Nasıl Çalışır, Ölçülür, Eğitilir? sezginin temel mekanizmalarını (alışkanlıklar, heuristikler, örüntü tanıma ve örtük öğrenme) gerçek öykülerle anlatıyor, sezgisel zekâyı irdeliyor ve sezgi eğitiminin yol haritasını veriyor.
Kitap; yöneticilerin profesyonellerin, akademisyenlerin, kişisel gelişimle ilgilenenlerin hizmetine sunulur.


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 292
Ağırlık : 292
En / Boy : 13,5 / 21,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺99,00

Kendinin en acımasız eleştirmeni misin? Kendini arkadaşlarınla, sınıfındakilerle ve ünlülerle mi kıyaslıyorsun? Yalnız değilsin. Kıyas girdabına kapılmak çok kolay; hele ki sosyal medyada. Fakat bu olumsuz alışkanlıklar zaman içinde güvensizlik duygularını besleyerek yeterince iyi olmadığın hissine kapılmana sebep oluyor. Peki kendini acımasızca eleştirmekten kurtulup nasıl kendinin en iyi dostu haline gelirsin?

Bu samimi ve eğlenceli kılavuz kitap sayesinde, sağlıklı bir özgüvene sahip olmak için gerekli düşünme ve davranış pratiklerini alışkanlık haline getirmenin 50 basit yolunu keşfedeceksin. Bu kitapta güçlü yanlarına odaklanmana, hatalarından ders çıkarmana, kendi özdeğerini bilmene, sağlıklı ilişkiler kurmana ve daha pek çok olumlu alışkanlık geliştirmene yardımcı olacak ipuçları bulacaksın. Eğer her gün özgüvenini artırmanı sağlayacak çözümler arıyorsan, bu kitap “en iyi sen” olmana yardım edecek fikir ve egzersizlerle dopdolu.


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri : ANKARA
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 176
Ağırlık : 176
En / Boy : 14 / 21,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺34,40

ABD’de Yılın Öğretmeni ödülünü alan Ron Clark, bu kitabıyla tüm öğretmenlere başarılı ve bilgili bireyler yetiştirmenin yol ve yöntemlerini gösteriyor.
 
Ron Clark, en başarısız öğrencilerin olduğu geri kalmış yörelerdeki okullarda başladı öğretmenlik mesleğine. Çocukların öğrenmeye en ufak ilgileri yoktu ve o ana dek hiç kimse ellerinden tutmamıştı. Bu boş vermiş çocukları nasıl disiplin altına sokacak, onları nasıl düşünceli ve meraklı öğrencilere dönüştürecekti? Öğrencilerin bazı temel kuralları öğrenmeleri gerektiğini anlamakta gecikmedi. 55 maddeden oluşan bir liste derledi ve hemen uygulamaya koyuldu. Bazı konularda müfredatın iki yıl gerisinde kalmış görünen öğrencileri, açığı kapatıp öne bile geçmişlerdi ve derslerini seviyorlardı artık. Üstelik çok da önemli bir şey kazanmışlardı: Özgüven.
 
İşte bu 55 ders, deneyim ve uygulamalardan süzülerek Clark’ın yaşamak ve başkalarıyla iletişim kurmak için 55 Altın Kural olarak tanımladığı maddelere dönüştü.
 
Gençlerde Hayat Başarısı İçin Özgüven, nasıl teşekkür edileceğinden mülakatta başarılı olmaya, yaşam kurallarıyla ilgili her şeyi öğrencilere öğretmeleri için hem anne babalara hem de eğitimcilere dersler veriyor.
 
Bu kısa ve değerli kitabın her eğitimcinin ve anne babanın kitaplığında bulunması gerektiğini düşünüyoruz. Aslında Gençlerde Hayat Başarısı İçin Özgüven yaşamı bir öğrenme deneyimi olarak gören herkes için bir başucu kitabı.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 184
Ağırlık : 184
En / Boy : 14 / 21,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺35,26

Bugün, hayatının en özel anına tanıklık edeceksin. Elinde tuttuğun bu kitapla kendine uzanan bir yolculuğa çıkacaksın. Uçuk ruhunda ağırladığın misafirlerinle heyecandan yerinde duramayacaksın...

Bahçendeki her bir çiçek hayatına anlam katacak. Her bir şeyi, sana armağan olan bu çiçeklerden öğreneceksin. Dünyanın her bir yerinden gelen misafirlerinin ağırlığı yeşilindeki çiçeklere yansıyacak, tependeki maviliğinde uçuşan kuşlar ruhuna konacak. Senin bu rengârenk günün, dönüm noktan olacak ve sonsuzluğa kadar ulaşacak…


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 194
Ağırlık : 194
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺35,25
Tükendi

Günümüzde modernleşen dünya, toplumsal değişmelerle birlikte insanın kişisel ve ailevi hayatında bir takım sorunları beraberinde getirmiştir. Bilindiği üzere modernleşme, insanlara uzmanlaşmanın ön planda olduğu bir hayat sunmuştur. Aile üyeleriyle yaşanan sorunlarda, geleneksel değerlerin önemini yitirmeye başlaması ve sorunları çözmede aracı kişilerin desteğinden uzak kalınması; bu sorunları çözmede yetkin uzman kişilere başvurma ihtiyacını doğurmuştur. Bu sebeple aile sorunlarını çözmede aile danışmanlığı hizmet ve uygulamaları modern dünyada ön plana çıkmış olup ayrıca bu alanda önemli derecede boşlukları bulunan bilimsel çalışmaların yapılması bir ihtiyaç haline gelmiştir.


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 176
Ağırlık : 176
En / Boy : 16,5 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺65,00

Soğuk bir Ocak sabahı bir adam Washington DC'de bir metro istasyonunda, kemanla 45 dakika boyunca altı Bach eseri çalar. Bu süre içinde, çoğu işe yetişme telaşındaki yaklaşık bin kişi kemancının önünden geçip gider. Çaldığı 45 dakika boyunca kemancının önünde sadece 6 kişi çok kısa bir süre durur. 20 kişi duraklamadan yürümeye devam ederek para verir. Kemancı çaldığı süre içinde 32 dolar toplar. Çalmayı bitirdiğinde ise sessizlik hâkim olur ve kimse onun durduğunu fark etmez ve alkışlamaz.

Hiç kimse onun dünyanın en iyi kemancısı Joshua Bell olduğunu ve elindeki 3.5 milyon dolarlık kemanla, yazılmış en karmaşık eserleri çaldığını anlamaz. Oysa Joshua Bell'in metrodaki bu mini konserinden iki gün önce Boston'da verdiği konser biletleri ortalama 100 dolara satılmıştı.

Bu gerçek bir hikâyedir ve Joshua Bell'in öylesine bir kılıkla metroda keman çalması, Washington Post Gazetesi tarafından algılama, keyif alma ve öncelikler üzerine yapılan bir sosyal deney gereği kurgulanmıştı. Bu deneyden çıkarılacak kıssadan hisse ise dünyanın en iyi müzisyeni, dünyadaki en iyi müziği çalarken, önünde durup, dinleyecek bir dakikamız dahi yoksa, başka neleri kaçırıyoruz acaba?


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 2
Sayfa Sayısı : 256
Ağırlık : 256
En / Boy : 14 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺42,75

Hayattan hiç tat almadığını düşünen insan ya umduklarına kavuşmadığı veya kavuştukları umduklarını sağlayamadığı için hayal kırıklığı yaşar. Özellikle böyle bir insanın bu konuda sık sık darbe yemesi, onun hayal kırıklığına uğramasına sebep olmuştur.
Bu nedenle insan, "Şunu da elde edersem" veya "Şuna da kavuşursam Allah'ın izniyle iyi olacağımı hissediyorum!" demezse, bu manevi bir sıkıntıya işarettir.
... 
Bu eser, günümüz insanlığın kafasına takılan sorulara manevi bilgilere dayanarak,ikna edilir bir üslüp ile cevap vermektedir. Ayrıca toplumumuzunbozulmuş yönlerine SORU CEVAP şeklinde tedavi yollarını göstermektedir. Allah'tan ümidim bu eser, insanlığın ve bilhassa gençliğin uyanmasına vesile olur.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 222
Ağırlık : 222
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺24,00
Bir Gencin Manifestosu

"Ah ulan kahpe dünya… Vallahi inandım her şeyin sahte… Huzur arıyorum ya bir lokma huzur… Bir halden anlayan insan evladı yok mu şu âlemde? Her şey para mı be?

Para olmadığında, gece yarılarına kadar köşe başında beklediğim, soğukta avucuma hohlayıp titrediğim manita bile surat yapıyor gerektiğinde… Türkçesini söyleyeyim size, cebimdeki papel suyu çektiğinde…

Babam diyor ki: “Bir baltaya sap olamadın!”
Annem diyor ki: “Bu kılık kıyafetle gözüm görmesin seni! Defol git!”

Ne zengin eniştemin kürkünü giyen ablamdan yüz buldum parasız kalınca… Ne şimdiye kadar babama bile akıl veren amcamdan… Ama harbiden söyleyeyim ki ne çalışasım geldi kimseye, içten gelerek… Ne faydam dokunsun istedim kimseye, ölsem bile acımdan…

Ben ne arıyorum biliyor musun? Lanet olsun, En akıllı telefon, en güzel kız, en havalı dört teker… Hepsi senin olsun… İstemiyorum atma bana tweet… Yayınlama resmini, çekme sesli görüntülü mesaj… Reddet bütün aramalarımı! Ama yalvarırım, çalma hülyalarımı… "

Hayat öğrenip anlayınca anlamlıdır… Ezbere yaşanan hayatta sınıfta kalınır…

Çocuklarını anlamaya çalışan anne babaların dile gelmeyen isyanları da duyabilmesi gerekir. Bu minik kitapta binlerce gencin duygularına aracı olan bir gencin, ailesine, hayata ve gençliğe dönük samimi itiraflarını duygu ve düşüncelerini okuyacaksınız…


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 160
Ağırlık : 160
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺39,60
Tükendi

Yazar Sevda Türküsev’den 4 kitaplık muhteşem bir set.

 


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 995
Ağırlık : 995
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺360,00
Tükendi

Serhat Yabancı 6 Kitap Takım (İMZALI)

- Zihin Tuzakları (İMZALI)
- Bensiz Biz Olmaz (İMZALI)
- Düşündüğün Gibi Değil  (İMZALI)
- Unutmak Mı Affetmek Mi ? (İMZALI)
- Evlenmeden - Boşanmadan Önce İyi Düşün (İMZALI)
- Bütün Aşklar Tatlı Başlar (İMZALI)


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 1449
Ağırlık : 1449
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺341,96
Tükendi

"Özsevgi, var oluşu yaşamaktır. Kendi canının kıymetini bilmek, o cana, öze emek vermek, ona yaşama alanı açmak, yaşam içinde ona hak tanımak, canı geliştirmek, canı beslemek, onu hayatın içine katmaktır."

Özsevgimizi geliştirme yolculuğu aynı zamanda kendi özgürlüğümüzü kazanma sürecidir. İnsan ilişkilerinde de olduğu gibi kişi kendiyle olan ilişkisinde de olumlu yanlarını hakkıyla görmeli ve bunu takdir etmelidir. Kendimize sıkça olumsuz mesajlar verdiğimizde, bunları olumluları ile değiştirmedikçe kendimize haksızlık etmiş, kendimizi doğru değerlendirmemiş oluyor, gücümüzü ve sağlığımızı kaybetmeye başlıyoruz. Sağlıklı bir özsevgiye sahip olmak kendi özgürlüğümüzü üretirken, başkaları ile de beraber olabilmemizi ve onlarla anlamlı ilişkiler kurabilmemizi de besleyecek, bizi yeniden var eden bir özgürlüğe yol açacaktır. Peki bunu nasıl başarabiliriz?

Nurdoğan Arkış bu kitapta sağlam ve süreklilik taşıyan bir özsevgiye giden yolda, sizi şekillendiren tutumlar, deneyimler ve alışkanlıklar üzerinde düşünmeye davet eden öyküler, yöntem, taktik ve stratejiler paylaşıyor. Bu yöntemler sayesinde siz de duygularınız üzerine düşünme fırsatı bulabilir ve günlük yaşamınızda sağlam, temel bir özsevgi pratiği oluşturabilirsiniz. Lütfen harekete geçin. Çünkü bunu hak ediyorsunuz.

 

Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 216
Ağırlık : 216
En / Boy : 12,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺67,50
Tükendi

Her yaştan kadına yönelik bu pratik çalışma kitabını kullanarak kendinde sevilecek ne kadar çok şey olduğunu keşfedeceksin. Öz sevginin ne olduğunu öğrenerek kendini keşfetme yolculuğuna çıkacak ve ardından öz güvenini inşa etmene ve ilişkilerini geliştirmene yardımcı olacak egzersizlere kendini kaptıracaksın.

•Kanıtlanmış teknikler - Farkındalığa ve pozitif psikolojiye dayanan çeşitli egzersizleri kullanarak kendini sevmeyi öğren.

•İlham veren yönlendirmeler ve motive edici etkinlikler - Duygularını açığa çıkarmana ve sınırlayıcı inançlardan kurtulmana yardımcı olacak değerlendirmeler ve alıştırmalarla sahip olduğun her şeyi keşfet.

•Güçlendirici Olumlamalar - Kitap boyunca serpiştirilmiş olan moral verici olumlamaları kullanarak kendini kucakla.

Kadın Kendini Severse kitabını kullanarak amaçlarla ve öz sevgiyle dolu bir yaşamın tadını çıkar!


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 184
Ağırlık : 184
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺82,50
Tükendi

Karakter eğitimi alanında yeni arayışlar ve çalışmalarla ilerlediğimiz yolumuza Rehberim’le devam ediyoruz. Rehberim, alanında uzman bir ekiple hazırladığımız, lise çağındaki gençlere uygulamalı karakter eğitimi için çıkarttığımız bir seri. Bu kitap, öğrenciye değil, öğreticiye yöneliktir. Rehberim üç bölümden oluşmaktadır. İlk iki bölümde iki farklı karakter ele alınırken 3. bölümde hem önceki iki konuyla ilgili hem de konulardan bağımsız olarak yazılan ortak yazılar yer alacak. Üç bölümünde sayfaları farklı renklerde olacağı için bölümleri kolayca ayırt edebileceksiniz.
 
1. Bölüm: İbadetlerde Titizlik
2. Bölüm: Kur’an ile Hemhal Olmak
3. Bölüm: Karakter Eğitimi


Basım Ayı/Yılı : 2010
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 64
Ağırlık : 64
En / Boy : 19 / 27,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : Kuşe
Cep Boy Durumu : 0
₺35,00
1 2 3 ... 78 >

Kişisel Gelişim Kitapları

Çok Okunan Kişisel Gelişim Kitapları

Kişisel gelişim kitabı için özellikle çağımızda “kendimi geliştirmek için kitap” arayışında olanların gündemini doldurmaktadır. En iyi kişisel gelişim kitapları yaşam içinde kendini olumlu anlamda beslemek isteyenlerin tercihi olmakta ve “sizi geliştirecek kitaplar” tanıtımı ile kitapevlerinin raflarında bulunmaktadır. İlk defa bu kitap türü ile ilgilenen ve okumak isteyenlerin merak konusu olan “kişisel gelişim için hangi kitaplar okunmalı?” sorusu için kişisel gelişim kitap önerileri başlığı altında birçok bilgiye ulaşılmaktadır. 

Hem sosyal, psikoloji hem de profesyonel anlamda kendini geliştirmek isteyen kişiler, kişisel gelişim kitapları hakkında ciddi araştırma içine girmektedir. Bu bağlamda iletişim, aile yani ilişkiler üzerine kişisel gelişim kitapları yanında manevi yönlerin farkındalığı için de dini kişisel gelişim kitapları ön plana çıkmaktadır. Hayatınızı değiştirecek kişisel gelişim kitapları” ya da “mutlaka okunması gereken kişisel gelişim kitapları başlıkları altında bu türün uzmanları tarafından önerilen ödüllü ve güzel gelişim kitapları içinde kişisel gelişim romanları, kişisel gelişim felsefe kitapları ile gençler, kadınlar ve erkekler için kişisel gelişim kitapları yer alır bilgisi verilmektedir. 

Kişilerin başarılı ve güçlü bir çalışma yaşamı adına da iş hayatında kişisel gelişim kitapları, özgüven kişisel gelişim kitapları popülerliğini korumaktadır. 2023 yılı içinde psikolog ve yaşam koçlarının önerdiği okunması gereken kişisel gelişim kitapları adına iç huzura çıkan yolda pratik ve etkili yöntemlerin varlığından söz edilmektedir. Bilirkişilerin mutlaka okunmasını tavsiye ettiği en çok okunan kişisel gelişim kitapları sayesinde modern dünyada nitelikli yaşama dair tavsiyeler yer almaktadır. En güzel kişisel gelişim kitapları için, bireyin kendisini rahat hissettiği alandan çıkması ve farklı pencerelerden hayata bakması gibi yapıcı yönlendirmeler içeren eserlerdir yorumu yapılmaktadır. 

Kişisel Gelişim Kitabı Yazarları

Motive edici kitaplar arasında en popüler kişisel gelişim kitapları olduğunun altı çizilmektedir. Bireyin kendini tanımasını ve yapabileceklerinin farkına varmasını sağlayan bu kitapların yazarları da merak uyandırmaktadır. Kişisel gelişim kitapları Türk yazarlar denilince akla gelenler Doğan Cüceloğlu, Haluk Tatar, Ahmet Şerif İzgören olmaktadır. Doğan Cüceloğlu kişisel gelişim kitapları içinde “İçimizdeki Çocuk”, “Gerçek Özgürlük”, “Var Mısın?”, “İnsan İnsana” ve “Küçük Şeyler” gelmektedir. Küçük Şeyler kişisel gelişim kitabı 4 cilt set halinde kitap dükkânlarında veya e-ticaret sitelerinde yer almaktadır. 

Doğan Cüceloğlu dışında Haluk tatar kişisel gelişim kitapları arasında ise “Psikolojik İşkence Teknikleri” ve “Zafer Sızlanarak Kazanılmaz” bulunmaktadır. Öz gelişim kitapları hakkında okuyucuyu adeta hareket geçirdiği ve okurun kendini kitap okuyor olmaktan ziyade yazarla sohbet ediyormuş hissi uyandırdığı söylenmektedir.  Ahmet Şerif İzgören kişisel gelişim kitapları “Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır”, “Süpermen ve Uğur Böceği” ile “Süpermen Türk Olsaydı”, “Avucunuzdaki Kelebek” şeklinde bazıları sıralanmaktadır. İslami kişisel gelişim kitapları da Vedat Aydın’ın “İslam’a Göre Kişisel Gelişim” yanında Muhammed Bozdağ’’ın kaleminden “İstemenin Esrarı” örnek verilmektedir. 

Yabancı Yazarların Kişisel Gelişim Kitapları

Günümüzde okuma kültüründe en çok tercih edilen türlerden biri olduğu belirtilen kişisel gelişim kitapları, hızlı geçen zamanın içinde bireylerin farkındalığını arttırmaktadır. Okurların yorumlarına göre bu anlamda dünya çapında tanınan ve dünyada en çok satan kişisel gelişim kitapları da her zaman gündemini korumaktadır. Ayrıca, dünyanın en iyi kişisel gelişim kitapları denildiğinde herkesin okuması gereken kişisel gelişim kitapları yorumu da yapılmaktadır. Paulo Coelho’nun “Simyacı” kitabı ile Robin Sharma’nın “Ferrasi’sini Satan Bilge” kitapları okurlar tarafından dünyaca bilinen kişisel kitaplar olduğu detayı vurgulanmaktadır. 

Hayat içinde karşılaşabilinecek engeller karşısında nasıl hareket edilmesi gerektiği, iş hayatında başarıya açılan ve ilerleyen yolda atılabilecek önemli adımlar, insanlarla ve aile bireyleri ile sağlıklı iletişim, ilişki kurma yolları gibi hayatın köşe başı taşları kendini geliştiren kitaplar konusu olmaktadır. Kişisel gelişim yabancı yazarlar örnek olarakİnsanın Anlam Arayışı” kitabının sahibi Viktor Frankl, “Ufak Şeyleri Dert Etmeyin”in yazarı Richard Carlson, “Duygusal Zeka”nın yaratıcısı Daniel Goleman verilmektedir. Kişisel gelişim kitaplarının yazarları hakkında, çoğunlukla geçmişte büyük olaylar yaşamış ve başlarından çeşitli olumsuzluklar geçmiş insanlardır bilgisi yer almaktadır.

Diğer yandan kişisel gelişim kitaplarının konusu psikoloji ağırlıklı olsa da bu kitaplar, psikoloji kitaplarıyla karıştırılmamalıdır. Psikoloji kitapları, bilimsel ölçüden ele alınan okunması görece zor eserlerdir.

Kişisel Gelişim Kitap Seti

Kişisel kitaplar arasında set halinde satılan kitaplar her yaş grubuna hitap etmektedir. Bu setlerin içinde yeni iş dünyasına giren bireyler kadar öğrenci psikoloji içinde olan kişilerin de yararlanacağı yapımların bulunması gözlenmektedir. Gençler için hazırlanan kişisel gelişim kitap seti okul hayatı içinde hem dersleri, sınavları ve kişilik gelişimi ile baş etme yöntemleri içermektedir. Ortaokul kişisel gelişim kitapları arayışında olan ebeveynler ergenler için kişisel gelişim kitapları, 12 yaş kişisel gelişim kitapları, 13 yaş kişisel gelişim kitapları ve hatta 15 yaş kişisel gelişim kitapları yararlanmaktadır. 

Öğrenciler için kişisel gelişim kitapları hafıza teknikleri, hızlı okuma ve anlama yöntemleri gibi konular içererek eğitim hayatlarında bireylere destek sağlamaktadır. Kişisel gelişim seti 16 kitap paketinde de “Etkili Öğrenci”, “Beyin Gücünü Geliştirme”, “Etkili Motivasyon”, “Etkili Öğrenme” gibi konuları içeren ciltler bulunmaktadır. Kendi potansiyelini keşfetme, duyguları tanıma, kendini sağlıklı bir şekilde ifade etme, başarı için motivasyon sağlama ve bu yönde doğru yöntemlerle ilerleme yaklaşımları kişisel gelişim kitap setlerinde kendini göstermektedir. Kişisel gelişim kitabı tutkunlarının bu setler için disiplin içinde çalışmayı bu kitaplardan öğrendikleri yolunda olmaktadır. 

Zihnini kullanarak çalışanlara hitap eden bu setler arasında, yazarlarının kendi hayatından aktarılan örneklere ve başka düşünürlerin tespitlerinin de yer vermesine de rastlanmaktadır. Kişisel kitap setleri seçeneklerini ileriki yaşlarda okuyan okurların yorumu ise bu kitapların daha erken yaşlarda ellerine geçmesini istedikleri bilgisi aktarılmaktadır. Kişisel gelişim kitapları için oluşan bir başka düşünce de yeri geldikçe zamanımız insanına eleştirel bir pencereden baktığı, yeri geldiğinde de birey ve topluma yol gösterdiği şeklinde olmaktadır.

Kişisel Gelişim Kitabı Fiyatları

En çok satan kişisel gelişim kitapları başta olmak üzere son çıkan, baskı sayısı çok olan veya birçok evin kitaplığında bulunan hatta ilk basım tarihi eski olup halen popülerliğini koruyan gelişim kitaplarının fiyatları da birçok sebepten değişim göstermektedir. Bunun yanında insanların hayatlarına dokunma konusunda başarıları göz önünde tutulduğunda, bu kategoride yer alan yapımların fiyatları son derece hesaplı ve her bütçeye uygun seçenekler sunulmaktadır. Farklı kültürlerde yaşayan bireylerin ve toplumların, modern yaşamda karşılarına çıkan sorunların ortak olarak ele alınması neticesinde kişisel gelişim kitaplarının dünya üzerinde büyük ilgi görmesinin başlıca nedenleri içinde sayıldığının altı çizilmektedir. 

Bu türde sunulan çok sayıda ödüllü kişisel gelişim kitapları set halinde satıldığı takdirde bireylere daha uygun gelmekte veya kitap evlerinin e-ticaret sitesi kampanyaları ile indirim fırsatları takip edilirse bütçeler de fazla zorlanmamaktadır.  Kişisel gelişim kitapları sayesinde yaşanılan çağın gereği bireyler ikili ilişkilerden başlayarak aile ilişkilerine, iş hayatlarındaki başarı kaygısından günlük hayatın stresine kadar çok sayıda sorun ile baş edebilme sistemleri öğrenilmektedir. Böylece özgelişim eserleri yaşam boyu başvurulacak değerli kitaplar sınıfı altında kütüphanelerde yerlerini alırken bütçeleri de çok zorlamadığı kitap yorumcuları tarafından aktarılmaktadır. Okurlar ile buluşan sayısız kişisel gelişim kitaplarının başarı, mutluluk, özgüven, kariyer gibi farklı konularda insanların yoluna ışık tuttuğu yorumları da yapılmaktadır. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı