Dilek Karakuş

1977 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. 9 yaşındayken ailesi Londra’ya taşınma kararı aldı. 2002 yılında Waltham Forest College’de Psikolojik Danışmanlık bölümünü bitirdikten sonra East London Üniversitesi’nde Psikoloji bölümüne devam etti. Son sınıfta okulu bırakarak iki çocuğuyla ilgilenmeye başladı. Bir gece, bu dünyadan başka bir dünyaya geçiş yaptı ve sonrasında iki yıl boyunca ruhsal varlıklar tarafından eğitime tâbi tutuldu. Bu süreçte çocukluğundan beri yaşadığı paranormal olayların rastlantı olmadığını, hayatın bu dünyadan ibaret olmadığını öğrendi. Bütün bunları daha bilimsel bir platforma oturtmak için tekrar okul hayatına dönüş yaptı. Aynı anda, Kozmik Enerjiler ve Quantum Üniversitesi Bütünsel Sağlık Bilimleri bölümlerinde eğitim aldı ve arkasından Psikoterapi yüksek lisansını tamamladı.

Dilek Karakuş, Dolores Cannon ve Michael Newton’un akreditasyon aldıkları Geçmiş Yaşam Terapistleri Birliği’nden kendi tekniklerinin akreditasyonunu almış bir eğitmen terapisttir. Kendisi; insan psikolojisi, inanç sistemi ve paranormal yaşanmışlıklarını bir araya getirerek araştırmalarına adamış bir araştırmacıdır. 2018 yılında yayımlanan ve çok ses getiren Novus isimli kitapta araştırmacı-yazar Erhan Kolbaşı’yla birlikte “Dünya dışı” varlıklar tarafından alıkonulan insanlar üzerinde seanslar uygulayarak “Uzaylılar” fenomenini okurlara başka bir perspektiften anlatmaya çalışmıştır. İlk kitabı Geçiş ise 2021 senesinde yayımlanmıştır. Araştırmaları için İngiltere-Türkiye arasında sürekli gidip gelen Dilek Karakuş, Erhan Kolbaşı’yla birlikte çıkaracakları yeni kitabında “Ölüm Ötesi Deneyimler” başlığı altında vakalar üzerine çalışmalarını sürdürürken, bir yandan da Novus 2 kitabının hazırlıklarına devam etmektedir.

Arka kapak yazısı:

Bir gece bu dünyadan başka bir dünyaya geçiş yaptırıldım. Birçok boyutu tecrübe ettim. Kara deliklerden paralel evrenlere geçirildim. Yaşadıklarım bende kalsın, fakat varlıkların eğitiminden geçtiğim iki yılın sonunda, farklı boyutlardaki bilgileri bu boyuta taşıyarak öğrendiğim bilgi ve yöntemleri anlatmayı yaşam amacı edindim.

Bu zorlu sürecin sonunda hayatın bu dünyadan ibaret olmadığını öğrendim. Çocukluğumdan beri yaşadığım “paranormal” olaylar, astral rüyalar, durugörü, metafizik âleme yakın hissetmek gibi farklılıklarım hep vardı… Bütün bunların rastlantı olmadığını anladım. Doğrusunu söylemek gerekirse yaşadıklarımın, tecrübe ettirildiklerimin, şahit olduklarımın farklı olduğunu da geç anladım. Yaşadıklarımdan son derece emindim, ama tüm bunlar nasıl ve neden gerçekleşiyordu? Bu soruların cevabını bulmak için arayışa girdim ve araştırmalara başladım.

Bu süreçten anladığım ise en önemli etkenin “inanç” olduğu!.. İnancımın verdiği güç ile yazdığım bu kitabın yolcu ruhlara destek olmasını amaçlıyorum. Umarım okuyan herkese huzur, mutluluk, bereket ve sabır getirir.

Sayfa sayısı: 112

Kitap ebadı: 13,5x19,5

İç sayfa: III. Hm Enzo, 52 gr

Kapak kağıt cinsi: Amerikan Bristol 230 gr

₺70,00

 

 

 

Yüzlerce kişisel gelişim ve iletişim semineri; binlerce kişisel gelişim, dil eğitimi ve farkındalık videosu ile tanınan Haluk Tatar, okurlarıyla bu kez O Panda Benim kitabıyla buluşuyor.

O Panda Benim, içinden çıkılamayan durumlarda uzanan dost elini ve iyi niyet taşlarıyla döşenen yolları anlatıyor. Bu kitapta dostluk, evlilik ve delirme üzerine ders veren bir büyüleyici bir hikâye sizi bekliyor.

Yeniden başlamak, güvenmek ve affetmek üzerine düşündüren O Panda Benim ile an geliyor korkularımızla yüzleşiyoruz, an geliyor deliliğimizden utanıyoruz.

Zaten Haluk Tatar da “Herkesin bir hikâyesi var. Hikâyeler, insanların büyüsüdür.” diyerek anlatmaya başlıyor ve ekliyor:

“Baştan uyarayım. Bu kitapta okuyacaklarını, bana deli deme diye olabildiğince yumuşattım. Olaylar burada okuyacaklarından daha da vahim ve inanılması zor şekildeydi. Birazdan okuyacaklarının hepsinin açıklaması da, yine bu kitap bitmeden sana verilmiş olacak.”

 

₺79,80

"Eric Siu ile Level Atlamaya Hazır Mısın? Başarıya Giden Yolda Eğlenceli ve Etkileyici Rehber!"

Eric Siu'nun Leveling Up kitabı, başarıya giden yolculuğunuza heyecan katıyor! Sıcak ve eğlenceli anlatımıyla size ilham veren bu kitap, kendi potansiyelinizi keşfetmek, hedeflerinizi belirlemek ve hayallerinize ulaşmak için gereken stratejileri sunuyor. Motivasyonu artırmak, zamanı etkili kullanmak, ilişkileri güçlendirmek, güveni artırmak gibi konularda pratik tavsiyelerle dolu olan kitap, liderlik, girişimcilik ve kişisel gelişim konularında size rehberlik ediyor. Eric Siu'nun sıcak ve samimi anlatımı, okurken size keyifli bir deneyim sunuyor. Hazır mısınız? Eric Siu ile level atlamaya başlayın!


Basım Ayı/Yılı : 8/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 288
Ağırlık : 288
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺125,00

Baba neden böyle? diye merak ediyor Çocuk. Yaptığım bir şey yüzünden mi? Söylediğim bir şey yüzünden mi? diye merak ediyor. 
Baba sakin mi şimdi?
Baba mutlu mu?
Baba kızgın mı?

Bu kitap, eril öfkenin yarattığı korkunun sesini fısıldıyor bize. Çocuğun çaresiz karanlığını çiziyor ve o çaresizliğin kalp atışlarını kendi nabzımızda duyacak kadar etkiliyor bizi. Kitapta anlatılan Çocuk, binlerce çocuktan biri. Belki de hepsi...
Aile içi şiddete tanık olan çocuklar için umut verici bir kitap:
Çocuk edebiyatının temel ilkesi çocuğa hayat ve insan gerçeğine ilişkin kurgusal İpuçları sunmaktır. Bu kitapta da karakter yaşadığı şiddete karşı bir kurtuluş yolu buluyor. Çocuklar da yetişkinler gibi kurmacalar yoluyla kendini tanırlar, kendini anlatırlar ve sorunlarla başa çıkmanın ancak konuşarak mümkün olabileceğini görürler.
Öğretmenler, Psikolojik Danışmanlar, Çocuk Doktorları, Çocuk Psikiyatristleri, Psikologlar ve Hukukçular... ev içi şiddete maruz kalan ya da şiddete tanık olan çocuklara bu kitap aracılığı ile el uzatabilirler.
“Öfkeli Adam her halükârda tüm aile için; bir çekiç darbesi gibi içinize işleyen önemli bir kitap.” Inger Bratveit, Dagsavisen
ALDIĞI ÖDÜLLER:
2003 Norveç En İyi Çocuk Kitabı Ödülü,
2018 Norveç Kültür Bakanlığı Özel Ödülü,
Uluslararası Platformda 43 Adet En İyi Kısa Film Ödülü.


Basım Ayı/Yılı : 7/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 40
Ağırlık : 40
En / Boy : 20 / 25
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺96,00

… lütfen kalbinizde henüz çözümlenmemiş olan şeylere karşı sabırla yaklaşın ve soruların kendilerini de sanki kilitli odalar veya size çok yabancı dilde yazılmış kitaplar gibi sevin. Cevapları aramayın – ki onlar size şimdi verilemez, çünkü onları yaşayamazsınız. Ve mesele de her şeyi yaşamak. Şimdi soruları yaşayın. Belki sonra, uzak gelecekte birgün, yavaş yavaş, siz fark etmeden, cevapları da yaşamaya başlayacaksınız.

Rainer Maria Rilke,

Genç Bir Şaire Mektuplar (1903)

Kitap Adı: Mindful Günlüğüm - Kartlar
Kitap Yazar: Adı Zümra Atalay
Yayın Direktörü: Gülşen İşeri
Editör: Saliha Ulusoy
Kapak Tasarım: Beyzanur Karabulut
Sayfa Tasarım: Beyzanur Karabulut
Sayfa Sayısı: 96
Ebat: 18x16,5
Tür: Kişisel Gelişim
Kağıt / İç Baskı: Ivory, 70 gr
Cilt / Kapak: Amerikan Bristol 230 gr.
Kartlar: Kart Sayısı 78 kart
Ebat: 9x16,5 cm
Kağıt / İç Baskı: 230 gr ABRS
Cilt / Kapak: Tek yüz baskı - Tek yüz mat Selofan
ISBN / Barkod: 9789751045232

₺243,60

Yazmak kendimizle tanışmak ve yakınlaşmak için bir yoldur. Bir düşünün: Karıncalar bunu yapmaz. Ağaçlar yapmaz. Safkan atlar, dağ geyikleri, ev kedileri, çimenler ya da kayalar yapmaz. Yazmak insanlara özgü bir faaliyettir. (…) Yazmak sınırlarımızı bırakmamızı ve her şeyle birleşebilmemizi sağlar. Otuz yıldan uzun süredir yaratıcı yazarlık dersleri veren Natalie Goldberg, öğrencilerinden ve okurlarından iliklerine kadar yazmalarını istiyor; zihinlerindeki katışıksız, apaçık ifadeleri duymayı arzuluyor. Yazma tekniğini öğrettikten sonra, “Tamam, şimdi büyük bir dürüstlükle yazın” demenin bir işe yaramadığının farkında. O yüzden bu kitabında kimi zaman yazmanın yüzde doksanının dinlemek olduğundan, kimi zaman fiil kullanımından, kimi zaman şüphelerin üstesinden gelmekten, kimi zaman köklerimizi kazıyıp çıkarmaktan, kimi zaman da yazacak bir restoran bulmanın inceliklerinden ve hiçbir şey yapmadan bir yürüyüşe çıkmanın öneminden bahsediyor. İlk kez yayımlandığı 1986 senesinden bu yana okulların müfredatına bile giren İliklerine Kadar Yazmak sayesinde içinizdeki yazarı özgür bırakacak, hatta belki de hiç bilmediğiniz yazar yönünüzle tanışacaksınız!


Basım Ayı/Yılı : 8/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 232
Ağırlık : 232
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺93,50

İçinde yaşadığımız bu haz ve hız çağında;
- Neslimizin ıslahı,
- İçinde yaşadığımız arzın imarı,
- Varlık dünyasının ihyası ve
- Geleceğimizin inşası, bizim sorumluluğumuzdadır. Bunu da ancak insanlarla gönül dilimizle iletişim kurarak, onları eğiterek gerçekleştirebiliriz!
Yusuf Has Hacip der ki:
“İnsanın yüzü süsüdür, yüzün süsü gözdür.
Aklın süsü dildir, dilin süsü sözdür.”
Sözlerimiz dilimizi taçlandırırken, dilimiz de aklımızı taçlandırmalıdır. Zira “Yanlış üslup, doğru sözün cellâdıdır.”

Unutmayalım ki; söz vardır, zihin dünyasının kilidini açar ve yepyeni ufuklar kazandırır. Söz vardır, basireti bağlı insanların basiretini açarak onlara yepyeni bir dünya kazandırır. Söz vardır, hayata katma değer katarak, bizleri hayatın bu keşmekeş halinden alır, yeni ve hayat dolu pencereler açarak geleceğimizin inşasında istikamet açısı ve rehberlik pusulası olur.

O halde hikmet ve irfan merkezli bir anlayışla sözlerimize dikkat ederek hayatı anlamlandıralım; hayata anlam katalım!


Basım Ayı/Yılı : 4/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 2
Sayfa Sayısı : 240
Ağırlık : 240
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺119,00

Eşşababu'l Arabi (Arapça)


Basım Ayı/Yılı : 6/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 456
Ağırlık : 456
En / Boy : 17 / 24
Cilt Tipi : Ciltli
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺450,00

Bu kitap sağlıklı yaşlılar, minimal zihinsel kayıpları olan bireyler, hafif düzey demans hastaları ile zihinsel harabiyete sebep olan kronik psikiyatrik ve nörolojik hastalıklardan muzdarip bireylerin bilişsel gelişimi için hazırlanmış bir egzersiz kitabı niteliğindedir.  
Kitabın ilk bölümünde yapılandırılmış bir zihinsel gelişim programı yer almakta, ikinci bölümünde ise boş vakitlerinizde uygulanabilecek egzersizler içermektedir. Kitap ruh sağlığı profesyonelleri eşliğinde uygulanabilecek egzersizlerin yanında nöroloji ve psikiyatri kliniklerinde ya da evlerde tek ya da aile bireyleriyle birlikte de uygulanacak nitelik ve basitlikte hazırlanmıştır. 
“Çalışan zihin her zaman geliştirebilir” varsayımı ile yola çıkan bu çalışma kitabı umuyorum ki hedef kitledeki bireyleri günlük yaşamında anlamlı değişiklik yaratabilecek gelişimi sağlayacaktır.


Basım Ayı/Yılı : 7/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 200
Ağırlık : 200
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺225,00

Son zamanlarda, özellikle sosyal medyada sıklıkla ritüellerin paylaşıldığını görürsünüz. Birçoğumuz da zaten bunları uygulamışızdır. Neden sonuç alamıyorum dediğimiz noktada konuya göksel kombinasyonlar ve sembol seçimleri giriyor. Özellikle de astrolojik açıdan uygun olması son derece değerli. Şimdiye kadar yaptığım ve sonuç aldığım ritüelleri nasıl hazırladığımı, nelere dikkat ettiğimi, hangi materyalleri kullandığımı anlatmaya çalıştım. Hazır ritüelleri de verdiğim bu kitapta daha çok kendinize özel ritüel hazırlamanız için bilgiler paylaşmaya çalıştım. Hani derler ya; balık yemeği değil balık tutmayı anlatmaya çalıştım. Katkı olmasını dilerim…
Yaptığınız ve sonuç aldığınız çalışmaları 3. Sayfada bulunan instagram hesaplarımı etiketleyerek ve #kaderineyönver etiketi ile paylaşmanız benim için son derece değerli…


Basım Ayı/Yılı : 5/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 96
Ağırlık : 96
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺75,00
Zaman Sizi Değil Siz Zamanı Yönetin

Akıl ve vücut sağlığından sonra en kıymetli varlığımız, hiç kuşkusuz Zaman’dır. Asla geri getiremeyeceğimiz bu akıp giden süreci, ne kadar dikkatli ve verimli kullanırsak, o kadar çok yaşamış sayılırız. Zamanı çoğalttığımız için kazanımlarımız, ürettiklerimiz, sanat eserlerimiz, düşünce dünyamız; bizden sonra da dolaşımda olmaya devam edeceğini unutmamak gerekiyor.  Tıpkı halen daha buluşları, müzikleri, resimleri, Dini Öğretileri; yüzyıllar öncesinden, bizler için hazırlayıp bırakan mükemmel insanlar gibi…  Bu kitap; zamanı en verimli şekilde kullanmak için yazıldı.  Umarım, birkaç dakikalık da olsa faydası olur. 


Basım Ayı/Yılı : 12/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 95
Ağırlık : 95
En / Boy : 12,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺66,60

“Cavett Robert, Ulusal Konuşmacılar Birliği fikrinin öncülüğünü yaptı ve diğer birkaç konuşmacıyla birlikte kurucusu oldu. Onu tanıma, onunla çalışma ya da onu dinleme ayrıcalığına sahip olmuş olsaydınız, onun hepimize ilham veren bir insan olduğunu bilirdiniz. Cavett’ı tanıdığım için minnettarım. Konuşmacılık kariyerimin başlarında onunla aynı platformda konuşma yapma ayrıcalığına eriştiğimde, sık sık beni bir kitap yazmaya teşvik etti. Beni söyleyecek bir şeylerim olduğuna, onları nasıl söyleyeceğimi bildiğime ve bunun başkalarına fayda sağlayacağına inandırdı. Onun teşviğiyle, şimdi 30 yılı aşkın bir süredir basılan Zirvede Görüşürüz adlı kitabımı yazdım. Onun kitabını okuyarak ve söylediklerini yerine getirerek iyi bir şey yapacağınıza inanıyorum. Bu özel baskı sizin için hayatınız boyunca bir hatıra olacak. Sadece bununla da kalmayıp, şu anda yaşadığınız hayatı da daha iyiye götürmenize yardımcı olacak. Bundan yararlanın, bu az rastlanan bir fırsattır.” Zig Ziglar, CPAE Onur Listesi Konuşmacısı Cavett Ödülü Sahibi


Basım Ayı/Yılı : 2015
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 233
Ağırlık : 233
En / Boy : 13,5 / 20,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺103,75

“Tony Sciré, güçlü kişisel ilişkilerden oluşan bir yatırım hesabı kurarak nasıl devasa bir kar payı kazanacağınızı gösteriyor ve değerli ilişkiler altyapınızı nasıl oluşturacağınızı anlatıyor.”
Rey Olsen, World Sports Group’un Başkanı
“2’nin Gücü’nde Tony sağlam müşteri ilişkileri kurmak için temel bescerileri ana hatlarıyla sunmakta ve bize uzun vadede müşterilerimizi nasıl elimizde tutacağımızı öğretmektedir. Sağduyulu yaklaşımı etrafımızdaki insanlarla günlük etkileşimlerimizi, yeni ilişkilere kapı açacak araçlara dönüştürmektedir. Bu kitap bizim satış yöneticilerimiz için zorunlu okuma listesindedir!”
Ken Nizolek, Jr., Başkan ve CEO, Prism Office Solutions
“Robert Louise Stevenson, ‘Herkes yaşamını bir şey satarak kazanır’ demişti. Satış yapmanın anahtarı, önce kişisel ilişkiler oluşturmaktadır. İnsanlar, sempati duydukları, sevdikleri kişilerden alım yaparlar. Scire, başarılı olmanıza yardımcı olabilecek insanların sizi sevmelerini nasıl sağlayabileceğinizi gösteriyor.”
James-Paul Brown, Artiste Vineyards’ın Sahibi
“Gelin, tüm ilişkilerimizi bugüne kadar olduklarından daha iyi yapalım. O zaman yaşadığımız çevre, çalıştığımız yerler ve iş ortamlarımızı daha nazik, daha hoşgörülü yerler olacaktır.”
Tony Sciré, Yazar ve Konuşmacı


Basım Ayı/Yılı : 2016
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 163
Ağırlık : 163
En / Boy : 13,5 / 20,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺83,00
Mutluluk Yolları

Ahmet Muhtar Büyükçınar’ın elinizde tuttuğunuz bu kıymetli çalışması, özellikle günümüz insanının, hayatın sorunları karşısında mutluluğu bir türlü yakalayamaması hususunu derinlemesine tahlil ediyor. Ve bu kıymetli tahlillere istinaden, Kur’an ve hadislerin ışığında hayatı mutlu bir şekilde sürdürebilmenin yollarını gösteriyor.

Kitabın daha önceki baskısı için gelen birçok yorumdan yola çıkarak şunu söyleyebiliriz ki bu çalışma, okuyana gerçekten müspet yönde tesir ediyor. Çünkü merhum Ahmet Muhtar Büyükçınar’ın, hayatında tecrübe etmeden, uygulamadan hiçbir şeyi kaleme alıp insanlara nasihat etmediğini biliyoruz.

Muhterem müellif bu kitabında, dinin temel kaynak ve prensiplerinden hareketle; bu prensiplerden fire vermeden mutlu bir hayatın yol güzergâhını samimiyetle çizmiştir. Hatta bazen, sizi mutluluğa götürecek şeylere ulaşmanın yolunun ne kadar da kolay olduğuna, bu kadar kolay yöntemlerle kocaman mutlulukları bugüne kadar nasıl da elde edemediğinize şaşırıp kalacaksınız.


Basım Ayı/Yılı : 6/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 2
Sayfa Sayısı : 448
Ağırlık : 448
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺162,00
Kendini Keşfetme Oyunu

"Bil Bakalım Sen Kimsin?
Japonya'da 4 milyon satıldı, Amerika’da bestseller oldu. İngiltere, Fransa, Almanya, Avustralya, Kanada, İspanya, Belçika, Hollanda’nın da aralarında olduğu 15 ülkede yayımlandı.

Japonya’da geliştirilen oyun, yayımlandığı ülkelerde çılgınlık boyutlarına ulaşan bir ilgi gördü ve büyük bir hayran kitlesi yarattı.

Dünyanın en eğlenceli keşfini yapmaya hazır mısın?

Ancak bu şimdiye kadar kimsenin keşfetmediği bir şey olacak; kendin

Hepimiz kendimizi bilmeyi ve anlamayı isteriz. Ama bu gizemi çözecek şey nedir? Bunun tam olarak bir cevabı var mıdır? Yüzyıllardır edebiyat, sanat, felsefe, bilim bunun cevabını arıyor.

Kokoloji, psikoloji profesörü Isamu Saito ve Tadahiko Nagao tarafından geliştirilen, temel psikolojik gerçeklere dayanarak hazırlanmış bir tür kendini keşfetme oyunu.

Aşk, Seks, İş, Ev, Dostluk, Aile… Kısacası her şeyle ilgili 53 oyun. Kokoloji seni bekliyor!

Kokoloji, Türkiye’de de ailelerin, ev partilerinin, yalnızlıkların, potansiyel ilişkilerin, seyahatlerin en eğlenceli, en faydalı oyunu olmaya aday.

Bilinmeyene hazır mısın?

"Kokoloji'de aklınıza ilk gelen şeyi söylemek önemli. Doğru cevap olmadığı gibi yanlış cevap da yok. Bu yüzden gevşeyin ve cevap verin. Kasmayın yani kendinizi. Grup halinde oynamak, yalnız oynamaktan daha eğlenceli. Toplaşın, bir araya gelin. Bir de dürüst olun. Kim tutar artık sizi..."

- Ayşe Arman, Hürriyet


Basım Ayı/Yılı : 4/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 39
Sayfa Sayısı : 185
Ağırlık : 185
En / Boy : 13 / 18
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺148,50

Konuşmayı, Dinlemeyi ve İletişime Geçmeyi İyileştirmek
Olumsuz zihinsel alışkanlıklardan kurtulun, samimi bağlantılar kurun!
Bu kitap, ilişkilerimizi ve çalışmalarımızı olumsuz etkileyen hatalardan kaçınmak için pratik bir rehberdir. Chuck Wisner, dört evrensel konuşma türünü tanımlar:
1. Hikaye Anlatma - Kendimize ve başkalarına anlattığımız hikayeleri araştırın.
2. İşbirliği - Hikayelerimizin ve başkalarının hikayelerinin nasıl etkileşimde olduğunu keşfedin.
3. Yaratıcılık - Yeni olasılıklar ve çözümler bulun.
4. Taahhüt - Tuttuğumuz sözleri yerine getirelim.
Bu konuşmalar sıralı bir şekilde ilerler: Hikayelerimizi ve başkalarının hikayelerini anlamak, dinleme ve işbirliği becerilerimizi geliştirir. Bu da yaratıcı düşüncelere yol açar ve anlaşmalarımızı bilinçli bir şekilde yönlendirir. Konuşmalarımız, başarıya giden yolda bizi ileriye taşıyabilir veya tersine, başarısızlığa götürebilir. Wisner, bağlantı kurmanın önemini vurgular ve pozitif ve üretken bir iletişimi sürdürmenin yollarını gösterir.


Basım Ayı/Yılı : 7/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 241
Ağırlık : 241
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺100,00
7'den 70'e Arz Eder

Bu kitap gerek kendinizi, gerek çocuklarınızı, gerekse çevrenizdeki insanları keşfetmek için özel olarak yapılan inceleme ve araştırmalar sonucu hazırlanmıştır. Hiç kimse doğuştan mükemmel değildir ve bütün bilgiler paylaşılarak çoğalır. Sizlerde kendinize ve çevrenizdeki insanlara örnek olmak istemez misiniz? Çocuklarınıza daha iyi bir gelecek sunmak ve ailenize karşı özel yeteneklerinizi göstermek istemez misiniz?

“Her insanın hafızası 300 yıllık hd video kaydedecek kapasitede olduğunu biliyor muydunuz?” “Unutkanlık,” hafızada değil, maalesef beyinde oluşuyor. Kendinizi keşfetmek için lütfen bu “Kitabı” kendinize bir fırsat olarak tanımlayın.

“Göreceksiniz ki; her şey dünden daha güzel olacak ve kendinizi bu kitapla tanıyacaksınız.

Çünkü bu kitap sizin Öğretmeniniz ve rehberiniz olacaktır. 

Buna gerçekten de hazırsanız başlayalım…


Basım Ayı/Yılı : 8/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 132
Ağırlık : 132
En / Boy : 13,5 / 21,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺100,00

Ey insan kadere az bahane bul. Buğday ektin de arpa mı biçtin?
Düşün ki, sen bu hayatta bir zerresin. Sen olmasan da bu dünya döner, bu kervan yürür. Sen ne olarak yaşamak istiyorsan, O’sun bu hayatta!
Bu senin tercihin, bu senin seçimin… Tercihini neden değersizlikten, kıtlıktan, sevgisizlikten yana yaptığını kendine sor. Sorular güçtür, senin gücündür.
Sormayı öğrenirsen; Zihnin sana doğru cevapları verecektir.
Biz daha doğmadan bize biçilen rolleri oynadığımız hayatımızda, ruhumuzun cevherini, değerimizi göremediğimizde iç sıkıntıları ve bunalımlar baş gösterir. Doğmamış çocuğa don biçilmiştir bile! Kaderimizi bize giydirmek üzere hazırlamışlardır adeta!
Oysaki günün sonunda insanoğlunun tüm yolculuğu kendine varmak içindir. Bu kitapta bu yolculuğa beraber çıkmaya hazır mısın?


Basım Ayı/Yılı : 11/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 128
Ağırlık : 128
En / Boy : 13,5 / 21,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺80,00
Biz Kimiz?

“Bizim Allah’la aramız bozuk. Allah’la aramız bozulmaya başlayınca yaptığımız eylemler, günlük hayatta mesleğimizi icra etme tarzımız yani bir toplumun hayatiyetini devam ettirme yolları da bozulmaya başlıyor. Hastalıklar baş gösteriyor, virüsler yayılıyor. Dolayısıyla bugüne kadarki serencamı kabaca böyle anlatabiliriz.”

Savaş Ş. Barkçin, Çağrışımlar programından yola çıkarak hazırladığı bu kitabında, hayatın içinden pek çok konuya temas ediyor. Modern uygarlığın gitgide hayatımızı tahakküm altına aldığı bir çağda medeniyetimizin inceliklerini devlet idaresinden geleneksel sanatlarımıza kadar geniş bir yelpazede örneklendiriyor, Batılı referanslarla hareket edenlere karşı “kendi” olmanın önemini hatırlatıyor.


Basım Ayı/Yılı : 6/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 192
Ağırlık : 192
En / Boy : 13 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺90,00

“Kalbinizle buluşunca
sevgiyi yaşama biçiminiz de değişecektir..”
“Gördüklerimizin görebildiğimiz kadar basit olamayacağına tam olarak ikna olduğumda bilgiye aç bir yolcuya dönüştüğümü fark ettim. Her yerde bilginin sırrına ulaşma yolculuğu, bir noktada kendime ulaşma yolculuğuna dönüşmüş oldu.
Psikolojinin kuramlarıyla başlayıp yoganın değerli bilgeliğiyle pekişen patikam beni iki çizginin border noktasında oldukça huzursuz hissettiriyordu. Bu huzursuzluk zihnimin ve kalbimin çatışmasından kaynaklanıyordu. İki ayrı yol gibi görünen seçeneklerden birini seçmek, bir taraf olarak kabul edilmek oldukça yorucuydu, çünkü herşey bir birinden ayrı gibi görünüyor olsa da öyle olmadığı gerçekti.”


Basım Ayı/Yılı : 4/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 240
Ağırlık : 240
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺101,25

Duygusal enerji ve spiritüel güç merkezleri olarak bilinen çakralar daha derine inildiğinde algı ve deneyim
merkezi olarak da tanımlanır. Herkes bu merkezler vasıtasıyla çok boyutlu gerçekliğiyle karşılaşır ve
deneyimler. Dolayısıyla taşıdıkları nitelikleri inceleyerek çakraları kendinizi anlamak için bir araç olarak
kullanabilirsiniz. Hangi çakranız baskınsa ona göre bir kişilik tipiniz vardır.
Sizin çakra kişiliğiniz hangisi?
• İnşacılar,
• Sanatçılar,
• İcracılar,
• Gözeticiler,
• Konuşmacılar,
• Düşünürler,
• Yogiler.
Çakra kişiliğinizi bilmek, hayatınızın amacını ve yönünü keşfetmeniz için öz farkındalık kazanmanıza
yardımcı olan güçlü bir araçtır. Hayatınızı kendi ruhunuza, kendi doğanıza en uygun akış içinde nasıl
yaşayabileceğinizin de yaşam haritasını sunar.
Bu kitap, çakralarınızı kendinizi anlamak için bir araç olarak nasıl kullanacağınızı gösterirken yedi çakra
kişilik tipinin her biri hakkında içgörü kazanmanızı da sağlıyor.


Basım Ayı/Yılı : 6/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 272
Ağırlık : 272
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺89,38

Google'da Çalışacak Kadar Akıllı Mısınız?


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 376
Ağırlık : 376
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺99,00

KULAK VER HAYATIN FISILTISINA
Hayat, sağlam bir dost gibidir. Aranıza mesafe girse bile bıraktığınız yerden başlayabildiğiniz o en yakın dostun. Bir yandan da cilveli bir sevgilidir o. İhmal edilmeye görsün hemen gönül koyan, sonra da ilk adımı senden bekleyen.
Safi Hayat’la yolum, hayatla bu ince ayarı tutturmaya çalıştığım bir zamanda kesişti. Sonra da bu yolda yalnız ilerlememeye karar verdim ve seninle karşılaştık. 
Varlığınla anlam kazanan bu yolculuğa hoş geldin....


Basım Ayı/Yılı : 6/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 184
Ağırlık : 184
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺66,40

Başkalarıyla nasıl samimi ve derinlikli ilişkiler kurarım? Birilerinden bir şeyler isterken hangi teknikleri kullanabilirim? Hayır derken hangi becerileri kullanabilirim? Başkalarına hayır deyip onlarla olan iyi ilişkileri-

mi nasıl sürdürürüm? Ötekilerle nasıl pazarlık yapabilirim? Başkalarına karşı sağlam ve gerçekçi sınırlarımı nasıl koyarım? İletişimdeki dört amaç(4İ) nedir?

Elinizdeki kitap 1+7 Düzeyli İletişim Teorisi perspektifinde bu sorulara cevap veriyor ve sizi iletişim konusunda ustalaşma noktasında adımadım eğitiyor.

Bu kitap kişilerarası iletişim becerilerini öğrenmek ve etkin şekildeuygulamak isteyenlere pek çok örnekle bu becerileri öğretmeyi amaçla-

yan pratik bir el kitabıdır.


Basım Ayı/Yılı :
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 168
Ağırlık : 168
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺80,00

Hayatın ileri dönemlerinde yaşanan pek çok problemin çocuk luk devresindeki yaşantının bir yansıması olduğu bilinen bir gerçektir. Aşağılık kompleksi de çocukluk dönemine dayanan bir olgudur. Çocuğun ilerleyen yaşlarında aşağılık kompleksine yakalanmaması için, ona verilecek din eğitiminde nasıl bir yol takip edilmesi ya da bu konuda izlenilmesi gereken ilkelerin neler olması gerektiği konusu önem arz etmektedir. Kitapta, din eğitimi ve aşağılık kompleksi arasındaki ilişki iki şekilde ele alınmıştır. Yani din eğitiminin aşağılık kompleksine hem sebep olduğu, hem de çözüm olabileceği üzerinde durulmuştur. Din eğitiminde yanlış yöntemlerin kullanılması aşağılık kompleksine sebep olurken, doğru ve olumlu bir  ekilde din eğitiminin yapılması aşağılık kompleksinin oluşmasını önler. Dört bölümden oluşan bu çalışmanın birinci bölümünde, konunun daha iyi anlaşılması için, aşağılık kompleksiyle ilgili kavramlar ile gelişim çağları ve aşağılık kompleksine yer verilmiştir. İkinci bölümde, aşağılık kompleksinin sebepleri, sonuçları veaşağılık kompleksinin önüne geçmek için alınması gerekli olan önlemlerle ilgili bilgi verilmiştir. Üçüncü bölümde, Kur’an-ı Kerim ve sünnet açısından aşağılık kompleksinin sebeplerine,sonuçlarına ve önüne geçilmesi için alınması gereken önlemlere bakış ve din eğitiminin aşağılık kompleksinin önlenmesindeki rolü ile ilgili bilgi verilmiştir.


Basım Ayı/Yılı : 4/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 246
Ağırlık : 246
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺90,00

Çocuğunuz sosyal ortamlarda soyutlanmış ve gergin mi? Diğer çocuklara yaklaşmak ya da arkadaş edinmek ona zor geliyor olabilir mi? Hobi ve etkinliklerde yer almaktan kaçınıyor gibi mi? Tüm bunlar çocuğunuzun çekingenlikle baş etmeye çalıştığının işaretleri olabilir. Bu kullanışlı rehber, çocuğunuzun çekingenliğin üstesinden gelmesine yardımcı olmak için bilişsel davranışçı terapi ile farkındalık yöntemlerini kolay etkinliklerle harmanlıyor. Kitap 7-11 yaşındaki çocukları hedefliyor çünkü bu yaş aralığında yaşananların çoğu, çocuğun özgüveni üzerinde büyük bir etkiye sahip; üstelik sadece anlık değil, ömürlük. Çocuğunuz, kendini özdeşleştirebileceği arkadaş canlısı ve destekleyici Deniz’in rehberliğinde olacak. Ebeveynler için de faydalı püf noktaları, ilham verici sözler ve kullanışlı bilgilerle dolu bu kitapla, eğlenceli ve merak uyandıran etkinlikler aracılığıyla cesaretini keşfedecek


Basım Ayı/Yılı : 6/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 144
Ağırlık : 144
En / Boy : 15 / 23
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺97,75

"Hiçbir şey bana bu Altı Deha Modeli gibi bir 'aha' anı vermedi. Benim için yıllardır soru olan bir şeyi inceliyor. Bana bir özgürlük hissi verdi."
—Michael Hyatt, New York Times çok satan kitapların yazarı
"On dakikalık basit bir değerlendirme seansı, işimiz ve çalışanlarımız hakkında düşünme şeklimizi tamamen değiştirdi."
—Andrew Laffoon, CEO, Mixbook
"Bu modelin beni ne kadar 'daha az deli' hissettirdiğini yeterince anlatamam. İşin yapılmasında ve iyi yapılmasında gerçekten bir oyun değiştirici."
—Stephanie Culbreth, danışman
"Çalışanlarınızın işlerinden tatmin olmasına yardımcı olmak sizin için önemliyse, kuruluşunuzda Lencioni'nin modelini uygulayın."
—Bobby Herrera, başkan, Populus Group
"Bu kitap, sahip olduğumu hiç bilmediğim dâhileri fark etmeme yardımcı oldu ve şimdi sevdiğim şeyleri yapmak için zaman ayırabiliyorum. Hayatımdan ve işimden çok daha fazla tatmin oluyorum!"
—Stacy Rutten, profesyonel gelişim koçu, Buffalo-Hanover-Montrose Okul Bölgesi
Patrick Lencioni, kendini iş dünyası, kişisel gelişim, inanç ve toplum alanında insan onurunu korumaya adamış The Table Group’un kurucusu ve başkanıdır. Son yirmi beş yıldan beri Pat ve ekibi, şirketlere ekip çalışması, şeffaflık ve çalışanların ilgisini artırmaya yönelik fikirler, ürünler ve hizmetler sunuyor. Kendisi aynı zamanda The Amazing Parish topluluğunun de kurucu ortağıdır.   


Basım Ayı/Yılı : 6/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 224
Ağırlık : 224
En / Boy : 14 / 21,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺160,00

Kutup

Hadi ama senin adın  sadece kutup, kalp atışların 4 mevsim. Sen her mevsime sahipsin çünkü bir kadın her iklime sahiptir içinde, ruhunda, bedeninde…  Sadece mevsimsel geçişlerin amansız süreçlerine bırakamıyorsun kendini, sen kadınsın iklimin şartlarını belirleyensin, o ise senin iklimine tabii doğan, onun doğası şartların mevsimine göre, onun hasadı huzurlu bir sene ya da mutlu, değilse bile umutlu olmalı gelecek hasadın dönemi için.  Sen 4 mevsim için 4 ayrı kutup olmalısın. Peki mevsimler arası göç etmeyi öğrenmeye hazır mısın? Birbirinizden gitmeden gideceğiniz yere birlikte gitmeyi deneyin.  Birbirinizi daha önce dinleyerek aşamadığınızı düşünüyorsanız, kesin bir bilgi benden size; siz birbirinize kulak misafirliği etmişsiniz dinlememişsiniz. Çünkü eğer dinleseydi taraflar birbirini, değil göç etmek bir adım öteye dahi gitmeye gerek duymazlardı. Onu anladığını fakat onun seni anlamadığını mı zannediyorsun?  İşte  o zaman sen de mevsimlerine ihanet ediyorsun.  İklimleri zan altında bırakıyorsun. Zan! Evet bu kelime çok kısa  çünkü insanlık adına kıssadan hisse. Zanlar sonumuz olacak. Daha fazla zan  edinmeden zanlarımızdan kurtulmanın vakti geldi.  Zansız bir yaşamın kalitesi inan zannettiğinden çok daha çabuk ulaştırır vuslata.

Elinizde tuttuğunuz bu iki kitap; Kutup ve Ayısı “dünyada bir ilk” olma özelliğini taşıyor. Çiftler için özel hazırlanmış, beraber okuma zorunluluğu bulunan, birçok sorunu karşılıklı çözmenin yollarını gösteren; içindeki oyunlar, bilmeceler ve testlerle eğlenceli vakit geçirecek, kitapları yanınızdan ayırmak istemeyeceksiniz.

Ayısı

Evet öyledir, dünyanın en soğuk yeridir kutup ama kutbun, ayısına ve yavrularına sımsıcak bir yuvadır. Onlara olması gereken bir iklim şartı hâkim. Bu iklime tabii yaşayan içinde Afrika’nın çölü kurak sıcaklıkları kutup gelecektir. Yani aslında dünyanın her bir köşesi öteki köşesine kutup etkisinde olacak. Buna göre insanın kutbu da bulunduğu noktanın ta kendisidir. Bulunduğun yer bir başkasının kutup algısıdır. Ve kutbun sevdiğin kadınsa sen o iklim için sımsıcak olmalısın zıt kutuplarda ısınamazsın. Kendi ikliminden uzaklarda arama, aradığın her neyse sende mevcut zaten. Unutma sende ya da onda olmayanı başkasında bulamayacaksın.

Senin ihtiyacın olan besin kaynağın bile sana özel ikliminin dâhilinde; sevgi, saygı, huzur… İstediklerinin hepsi kendine ait kutbunda mevcut, sadece olmadığını zannediyorsun. Ve işte burası insanlığın sonu olan gerçek anlamda küresel ısınma; Zan! İnsanlığın sonu zannediyorum “zan”dan olacak.

Elinizde tuttuğunuz bu iki kitap; Kutup ve Ayısı “dünyada bir ilk” olma özelliğini taşıyor. Çiftler için özel hazırlanmış, beraber okuma zorunluluğu bulunan, birçok sorunu karşılıklı çözmenin yollarını gösteren; içindeki oyunlar, bilmeceler ve testlerle eğlenceli vakit geçirecek, kitapları yanınızdan ayırmak istemeyeceksiniz.


Basım Ayı/Yılı : 7/2019
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 380
Ağırlık : 380
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺97,50
Yol Haritanız ve Çıkış Yollarınız

“Kaizen tekniği ile kurduğumuz otomasyonlu montaj hatlarımızla hataları önleyip kayıpları azaltarak fire, ikinci kalite ürün, gereksiz stoklar, zaman kayıpları, gecikmeler gibi verimliliği etkileyen faktörleri en aza indirmiş olduk. Başarı ile uyguladıkları için Hakan Cengiz ve ekibine teşekkür ediyorum.”
Adnan Dalgakıran, Dalgakıran Kompresör Yönetim Kurulu Başkanı
“Firmamıza ve ürünlerimize özel olarak tasarlanıp devreye alınan montaj hatlarımızla birlikte fabrikamız hayal ettiğimiz noktaya yaklaştı. Hatlarımızın devreye alınmasıyla birlikte 5 günde ulaştığımız üretim adetlerine aynı ekiple 2-3 günde ulaşır duruma geldik. Gerçekleştirdiğimiz bu yenilik rekabet ettiğimiz dev dünya firmalarını dahi etkileyecek duruma geldi.”
Abdullah Yılmaz ve Eyüp Yılmaz, Yılmaz Makine Firma Sahipleri
“Erasys’le çalışmaya başladıktan sonra yeni nesil montaj hatlarımızın tasarım ve kurulumunu da içeren komple dönüşüm projemizi başarıyla hayata geçirdik. Yoğun katılımla tamamen sahada gerçekleştirilen çalışmalarla birlikte hem verimliliğimiz ciddi oranda arttı hem de teslimat performansımızda büyük iyileşme oldu. Rekabetçiliğimize önemli katkılar sağladık.”
Beril İzgin ve Mizyal İzgin Hergül, NÜVE Firma Sahipleri
Çalışmalara nereden ve nasıl başlamalıyız? Ya da daha doğrusu, nereden ve nasıl başlamamalıyız? Hangi sırayla hangi aşamalardan geçmeliyiz ve bu aşamalarda yaşayacağımız zorluklar ve çözümleri nelerdir? 
Kendi sektöründe ülkemizin lideri üç firmamızda bu aşamalarda yaşananlar, mücadeleler, zorluklar ve başarılar tüm detaylarıyla kitapta yer almaktadır.
Endüstri 4.0’dan önce üçüncü ve ikinci sanayi devrimleri yok mudur? İkinci sanayi devrimi akan bant sistemiyse, henüz bu sistemi olmayan fabrikalarımız nasıl Endüstri 4.0’dan bahsedebiliyor? Ülkemizin gerçek sanayi seviyesi nedir?
Bu çalışmaları gerçekten yapan firmalar neler kazanabiliyor? Ülkemizdeki Yalın Dönüşüm ve Kaizen çalışmaları neden başarısız oluyor? Başarılı görünenler gerçekten de başarılı mı, yoksa bir yanılsama mı?

 Saygılarımızla,


Basım Ayı/Yılı : 5/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 432
Ağırlık : 432
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺250,00

Gelişim değil değişim...

Daha anne karnına düştüğü andan itibaren gelişmiş olan bir varlığı ‘Kişisel Gelişim Kitapları’ ile geliştirmeye çalışmak hem bu varlığa hem de bu kitapları yazanlara bence haksızlık etmek oluyor. Maddi ve manevi olarak gelişmiş ama sonradan değişime uğramış insanoğlu  yine değişimle istediği hayata kavuşabilir. Bu nedenle ‘Kişisel Değişim Kitapları’ adı altında toplanması daha uygun olmaz mı?

Hayatta başarı, mutluluk, huzur, verimlilik, sevgi, saygı vb. gibi herkesin isteyeceği şeyleri elde etmek için önce değişmek gerekir. Değişimin kendimizde başlaması ile tıpkı bir domino taşı gibi önce en yakınlarımıza daha sonrada belki de hayatta hiç görmediğimiz insanlara dokunduğunu bilmek kadar mutluluk veren ne olabilir ki? Sadece bilmemiz gereken gerçekten değişmek istiyor muyuz ve bunun için hangi yoları kullanacağız? İşte bu kitapta kendimizden emin ve yolumuzdan emin olarak değişimi yakalayacağız. Acele etmeyin, ya da edin ama en önemlisi değişimin tadını çıkarın.


Basım Ayı/Yılı : 7/2019
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 112
Ağırlık : 112
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺55,20
Zekanın Şifreleri ve Çoklu Zeka

Beyin ve zeka seviyesi merak edilmemesi mümkün olmayan bir sır perdesidir adeta... Vücut ısısı, kan basıncı, kalp atış hızı, nefes alma, uyuma, yemek yeme, vb. gibi hayati fonksiyonları kontrol eden bir gücü vardır. Kısaca, duygularımız ve davranışımızdan sorumludur.

Görme, duyma, tat alma, dokunma, koklama gibi duyularımızın idari birimdir. Hareketler ve duruşumuzun kontrolü; yürüme, koşma, konuşma, ayakta durma gibi devinimlerin komutası yine ondadır.

Çoklu Zeka Kuramına göre, insan beyni, sözel-dilsel, mantıksal-matematiksel, müziksel-ritmik, görsel-uzamsak, içsel, kişilerarası, doğa ve bedensel-kinestetik zeka alanlarını içermektedir.

Geleneksel eğitim bunlardan ilk ikisini yani sayısal ve sözel alanı dikkate almaktadır. Diğerleri okullarımızda ihmal edilmektedir. Oysa tek yönlü zeka beslenmesi de zihin gelişimini potansiyel olarak sınırlamaktadır.

Çoklu zeka, insan zihnine açılan adeta bir pencere gibidir ve beynin farklı bölümlerine ait özel fonksiyonları açıklar...


Basım Ayı/Yılı : 9/2019
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 392
Ağırlık : 392
En / Boy : 14 / 22
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺120,00
Şifalı Hikayeler

“Günün sonunda hayat bize zaten şunu söyleyeyecek, ‘Bir telaştı, bitti...’ O yüzden burada en ama en çok kendine ver elindekileri. İşe yarar mı bilmiyorum darling ama şunu söylemek istiyorum sana, ben buradayım, yazılarımla yanında olmaya söz veriyorum. Yargılamadan, anlamaya çalışarak, hafiflikle...”

Modern zamanların yorucu talepkârlığından zarafetle sıyrılan, kendi varlığını yeniden ve benzersizce kurmaya niyet etmiş kadınların hikâyeleri var bu kitapta. Yazının içimizdeki yaraları iyileştirebileceğini, sığ sulardan açık denizlere yüzdükçe arınabileceğimizi söyleyen Hüzün’ün cümleleriyle dönüyoruz kendimize; kimi kez kahkahalarla kimi kez sızlayan bir kalple eşlik ediyoruz hikâyelere. Bazen kendimizi buluyor, "İşte bu benim!" diyoruz, bazen de yalnızca onu “dinliyoruz”, “anlıyoruz”.

Vaktin Var, hayatın imkân vermediği “es”i verdiriyor, günlük endişelerden kafamızı kaldırmamızı sağlıyor, sakin olmamızı söylüyor ve aslında her şey için “vaktimiz olduğunu” hatırlatıyor.

Hüzün Tünel’in sosyal medyada başlayan, oradan süzülüp başucumuza konmak için bir araya gelen kelimeleriyle buluşmak size hem keyif verecek hem de birçok konuda farkındalığınızı arttıracak.

“Her halinle kendinden razı olmaya var mısın?”


Basım Ayı/Yılı : 12/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 224
Ağırlık : 224
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺65,00

Holografik Koçluk" kitabı, kuantum fiziğinin en son başarılarını, Doğu felsefesinin bilgeliğini ve koçluk teknolojilerini içeren yenilikçi bir danışmanlık yöntemini anlatıyor.  Bu yöntemi kullanarak, uzun yıllardır kendinize sorduğunuz soruları cevaplayabileceksiniz: hayatın anlamı hakkında, enkarnasyonunuzun misyonu hakkında vb. bilgiler elde edeceksiniz.  Bu Kitap bitmeyen mücadele ve engellerden bıkmış ve bu labirentten kendi yolunu bulmak isteyen herkese paha biçilmez faydalar sağlayacaktır. Kendilerini aramakla meşgul olanlar ve “Ben kimim?” sorusunun yanıtı arayanlar, kitabı olağanüstü büyüleyici bulacaklardır.  Şimdiye kadar düzensiz elde edinilen tüm bilgiler sonunda tek bir anlayışa dönüşecektir. Bu Kitap çocukların bile anlayabileceği basit ve erişilebilir bir dilde yazılmıştır, çünkü sizinle paylaştığım bilgilerin tam olarak her insanın kendisini ve hayatını anlamaktan yoksun olduğundan eminim. Bu Kitap psikologlar, psikoterapistler ve koçlar için olağanüstü bir değere sahiptir.  İnsanlarla çalışırken ek araçlar bu kitapta bulunmaktadır. Kitabın sayfalarında, benim müşterilerimin, gerçek insanların çeşitli yaşam alanlarından zor durumları çözme örnekleri bulacaksınız. Değerli kılacağınız bu kitap, hayatın ayrılmaz bir parçası olduğu için problemlerden tamamen kurtulmasanız da ancak onları çözmek için size verilen hazır algoritmalarla devam edeceksiniz. Karmaşıklığının derecesine bakılmaksızın, herhangi bir sorunun üstesinden kendi başınıza gelebileceksiniz. 


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 121
Ağırlık : 121
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺120,00

İnsanlık geçmişten günümüze değin tarihsel süreç içerisinde büyük değişim ve dönüşümler geçirmiştir. Meydana gelen bu değişim ve dönüşümler insanın kendine, doğaya, evrene ve inanca olan yaklaşımında da dinamik anlamda yeni paradigmaların ortaya çıkmasına zemin hazırlamıştır. İnsan, Batı dünyasında tezahür eden aydınlanma hareketiyle beraber kendini evrenin merkezine konumlandırmış ve doğaya hakim olmaya başlamıştır. İnsanın kendini eksene alarak kurmuş olduğu yeni dünya düzeni hümanizmin radikalleşmesi olarak Transhümanizmin doğuşuna sebep olmuş ve ikinci aydınlanma sürecinin de habercisi olmuştur. Tarnshümanist gelecekte insan artık kendine amade ettiği evrende istediği kadar yaşayabilecek ve kendine biyolojik ve psikolojik anlamda acı yaşatan her şeyin üstesinden gelebilecektir. Dinlerin en büyük vaadi olan cenneti bu dünyada kurmayı ideal edinin Transhümanizmin iddiaları ve uygulamaları, bir nevi Tanrı'ya "Meydan okumak" olarak algılanmıştır. Tanrılığı oynadığı ve Tanrıdan rol çaldığı iddia edilen Transhümanist hareket karşısında inancın ve dinlerin konumu ne olacak? Transhümanist gelecekte inanca yer olacak mıdır? Transhümanizm teolojik açıdan hangi problemleri doğuracaktır? Transhümanizm bağlamında yeni bir teoloji kurmak mümkün müdür? Bu ve benzeri sorular çerçevesinde gelecek dünyamızda inançla alakalı olarak tezahür edebilecek problemleri, bu çalışmamızda ele alarak, transhümanist bir gelecekte inancın nasıl konumlanması gerektiği noktasında bir yol haritası ortaya koymaya çalıştık.


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 163
Ağırlık : 163
En / Boy : 13,5 / 21,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺74,10
Hayat Üzerine Dersler

Gerçek Bir Yaşam Hikayesi

Pankreas kanseri, 3 ay ömür biçilen dünyaca ünlü bir bilim adamı. Ama her şeyden önce 1,2 ve 5 yaşlarında üç tane çocuğu olan ve onlardan –hele de şimdi– hiç ayrılmak istemeyen son derece duygusal bir baba.
Gelecek yirmi senede çocuklarına öğreteceklerini, günün birinde onların sahiline vuracak bir şişeye sığdırmaya çalışıyor. İşte böyle bir adamının bütün dünyaya ve en başta da çocuklarına miras bırakılmak üzere, yaşamla ilgili –evet ölümle değil yaşamla ilgili– çocukluk hayzallerimizle ilgili, hayatımızdan sonuna kadar tad almayla ilgili, dostluklarla ilgili, sevgiyle ilgili, kısacası yaşamın tam da kendisiyle ilgili üniversite kürsüsünden yaptığı

Son Konuşma

Birçok profesör, "Son Konuşma" adı altında konuşmalar yapar. Onlardan, ölümlerini düşünmeleri ve onlar için en önemli şeyin ne olduğunu bulmaları istenir. Ve onlar konuşurken, dinleyiciler ister istemez aynı soruya kapılırlar: Son şansımız olduğunu bilseydik, dünyaya hangi gerçeği bildirmek isterdik? Yarın ölecek olsaydık, neyi miras olarak bırakırdık? Carnegie Mellon Üniversitesi’nde bir bilgisayar profesörü olan Randy Pausch'tan böyle bir konuşma yapması istendiğinde, son konuşması olacağını düşünmesi zor olmamıştı, ne de olsa kısa süre önce ölümcül bir kanser teşhisi konmuştu.

Ama yaptığı konuşma ölümle ilgili değildi. Çocukluk hayallerinizi gerçeğe dönüştürmekle ilgiliydi. Engelleri asmanın, başkalarının hayallerini mümkün kılmanın, her ânın değerini bilmenin önemiyle ilgiliydi. Bunlar Pausch’un inandığı her şeyin bir özetiydi. Yani yaşamakla ilgiliydi.

Bu kitapta Randy Pausch, konuşmasını bir fenomene çeviren ve onu unutulmaz kılan özelliklerini -mizah, ilham ve zekayı bir arada kullanmıştır. Bu kitap, nesillerden nesillere aktarılacak ve herkesin okuyacağı bir eserdir.

"Önemli olan kaybetmeniz veya kazanmanız değil, nasıl oynadığınızdır."
Randy Pausch


Basım Ayı/Yılı : 5/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 2
Sayfa Sayısı : 206
Ağırlık : 206
En / Boy : 13 / 19
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺105,00

Akademik kariyer hedefleyen birçok insan için bir üniversitede kalmak tek başarı olarak kabul ediliyor. Sahip oldukları yetenekler düşünüldüğünde bu, birçoğu için sıkıcı ve tatmin edici olmayan bir hayatın tercih edilmesi demek. Oysa dışarıda gerçekçi ve umut dolu olmanızı sağlayacak birçok alternatif var. Bu alternatifleri değerlendirmeniz için ihtiyacınız olan şey ise yeni bir başlangıç!  Kaygılarından kurtul ve doğru bir yol haritası çiz. Var mısın Akademiyi Bırakmaya? Virginia Üniversitesi’nde doktora derecesi aldıktan sonra akademiyi bırakarak kurumsal danışmanlık firmasında çalışmaya başlayan Christopher L. Caterine, Akademiyi Bırakma Rehberi’nde kariyer geçişi esnasında yaşadıklarını aktarıyor.


Basım Ayı/Yılı : 5/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 208
Ağırlık : 208
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺84,15

Gitmek istediğiniz yöne doğru farkındalıkla yürüyün, göreceksiniz ki tüm dünya önünüzden
çekilecek!
 
Hepimiz mutluluğu ararız ama mutluluk bizim doğamızdadır. Üstad Ramana Maharsi’nin dediği gibi, “Mutluluğu aramak yanlış değildir, yanlış olan içeride olanı dışarıda aramaktır.” Ulaşılacak asıl mutluluk kendi gerçekliğimize dokunmaktır. Gerçekliğine kavuşmuş bir benlik, yaşamın sonsuz bilgeliğinin başladığı yerdir.
 
Yoga Eğitmeni ve yazar Şila Servet Yıldız, sizleri özünüze doğru bir yolculuğa çıkarıyor. Sofroloji  metodu, meditasyon ve parmak yogası uygulamalarıyla sınırları aşmak, gücü ve iradeyi geliştirmek, bağımlılıklardan kurtulmak, dengelenmek ve yaşama şefkati yayabilmenin yollarını gösteriyor.
 
Zenginleştirici ve derinlikli rehberliğiyle beden, zihin ve ruhunuzu besleyecek bu kitap kendi gerçekliğinize ulaşmak için size sadık bir yol arkadaşı olacak.


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 184
Ağırlık : 184
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺109,00

Bu kitapta yazar Nate Furuta, Japonya dışındaki ülkelerde Toyota’nın genel yönetim sistemlerini ve kültürünü inşa etmek üzere yaptıklarını, yalnızca kendisinin anlatabileceği ayrıntılarla, hem hikâyeler hem de süreç açıklamalarıyla ortaya koyuyor.
Şirket stratejilerinin geliştirilip yürütülmesinde başarı anahtarı, hedeflere ulaşma yolunda ilerleme kaydedilirken sorunları belirleme konusunda farkındalık, tutum, yetenek ve uygulama geliştirmektir.
Bu kitap aşağıdakileri yapmanıza yardım edecektir:
1. Tepeden (siz!) aşağıya problem bulmayı ve çözmeyi teşvik eden sistemleri kurmak.
2. Karmaşık kurum problemlerini kavranabilir, adreslenebilir daha küçük problemlere bölmek.
3. Sürekli problem-bulma kültürü oluşturmak üzere organizasyonunuz için problemler yaratmak (!)
4. Problem bulmayı, bilinçli kararlardan kişisel alışkanlığa taşıyan sistemler yerleştirmek.
Üst yönetimin kolay görülemeyen, etkisi uzun vadede ortaya çıkacak, derindeki problemleri belirlemesi ve bir yandan da kurumsal kapasiteyi geliştirmesi elzemdir.
Daha iyi problem çözme becerileri ve daha iyi problem çözücüler geliştirmek organizasyonun kendi kendini güçlendiren döngüsü haline gelir. Kurumsal kapasitenin nasıl geliştirileceği üst düzey yöneticilerin insan kaynakları yönetimi konularına ilişkin derin farkındalığına bağlıdır.
Bu kitap şirket yönetimi-üst düzey yönetim, başkan yardımcıları, direktörler, fabrika yöneticileri- ve bir şirket içindeki, muhasebeden AR-GE’ye, her fonksiyon için uygundur. Bir yönetici olarak, problem- bulma zihniyetini ve kaizen kültürünü benimseyen şirketinizin anahtarı sizsiniz.
 Saygılarımızla,


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 192
Ağırlık : 192
En / Boy : 15,5 / 23
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺150,00
Tükendi

*Olumlu düşünmek için beynimizi nasıl eğitiriz?
*Âşık olduğunuz kişi kimin benzeri?
*Bir kadın neden devamlı hırçın davranışlar sergiler?
*Bazı insanlar sevildiğini hissetmek için neden aşırıya kaçarlar?
*Gizemli mi yoksa dengesiz mi?
*Erkekler için vazgeçilmez kadın var mıdır?
*Neden kaybediyorsunuz?
*Hiç olmadık zamanlarda nedensiz kötü duygular hissediyor musunuz?
*Erkeğin ilgisini devamlı üzerinde nasıl tutabilirsin?
*Ayrılık gidene mi zordur yoksa kalana mı?
*Bir ilişkide zıtlık neden önemlidir?
*Erkekler neden dinliyor gibi görünüp yapacaklarından geri kalmazlar? 

 


Basım Ayı/Yılı : 7/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 145
Ağırlık : 145
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺75,00
Tükendi
Bir Sebep Sonuç Kılavuzu

“Attığın her adım, sana geri döner.”
Vedik geleneğin kadim bilgeliğini ve modern çağların spiritüel bakış açısını bir araya getiren Karma: Bir Sebep Sonuç Kılavuzu bizlere, bazen rastgele ve kontrolden çıkmış gibi gelen yaşamlarımızda anlam ve amacı nasıl bulabileceğimizi gösteriyor.
Spiritüel öğretmen ve ödüllü yazar Jeffrey Armstrong, karma kavramına yönelik bu ilgi çekici ve etkileyici kitabında reenkarnasyonu, ruhun derin gizemlerini, doğa yasalarını, neden ve sonucun yaşamlarımızı nasıl etkilediğini ele alıyor.
Bu kitap, var olan her şeyin birbiriyle bağlantılı doğasını ortaya çıkarmak için, sebepler ve sonuçların birbirini izleyen gizemli doğası üstündeki örtüyü aralıyor.


Basım Ayı/Yılı : 10/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 112
Ağırlık : 112
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺82,00
Tükendi
Yol ve Erdemin Kitabı

Klasik Çin edebiyatının en eski ve en ünlü örneklerinden biri olan Tao Te Ching’in kesin olmamakla birlikte Taoizmin kurucusu ünlü filozof Lao-Tzu tarafından MÖ 6. yüzyılda kaleme alındığı düşünülmektedir. İnsanların, doğal güzelliklerin ve doğanın yolundan gitmemesinden duyduğu üzüntü sebebiyle Çin’i terk eden Lao-Tzu, gitmeden önce öğretilerini bir araya toplamak istemiştir. Tao “yol”, te “erdem”, ching ise “kitap” anlamına gelmektedir. İki kısım ve 81 bölümden oluşan metnin ilk kısmında Yol, ikinci kısmında ise Erdem ile ilgili öğretiler yer almaktadır.


Basım Ayı/Yılı : 10/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 3
Sayfa Sayısı : 96
Ağırlık : 96
En / Boy : 13 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺41,00
Tükendi

İş gelişiminde kişisel becerilerin geliştirilmesi ve başarı yollarını ele alan kapsamlı bir eserdir.


Basım Ayı/Yılı : 3/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 664
Ağırlık : 664
En / Boy : 17 / 24
Cilt Tipi : Ciltli
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺467,50
Tükendi

KENDİ KENDİNİ ALDATMA nedir?
PERFORMANSI nasıl öldürür?
Bu konuda ne YAPABİLİRSİNİZ?

“Etkili, merak uyandıran... içgörülerle dolu.
Daha şiddetle tavsiye edemezdim.”

—Stephen R. Covey, Etkili İnsanların Yedi Alışkanlığı kitabının yazarı

“Büyüleyici, düşünce kışkırtıcı ve idrak dolu! Bu kitap, insanlarla iyi
olduklarını düşünen herkes için bir uyarı alarmı ve daha iyi olmaları
gerektiğini bilen tüm insanlar için okunması gereken bir kitaptır.
Bir kez okumaya başladıktan sonra elimden bırakamadım.”
—Steven C. Wheelwright, Harvard Business School Öğretim Üyesi ve Kıdemli Dekan Yardımcısı

“Başkalarını nasıl etkilediğime dair bana muazzam bir anlayış kazandıran harikulade bir yolculuk. Bu kitap bir birey ve
bir lider olarak kendimi nasıl gördüğümü tamamen değiştirdi.”

—Louise Francesconi, Raytheon Corporation’ın Başkan Yardımcısı


Basım Ayı/Yılı : 2017
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 200
Ağırlık : 200
En / Boy : 13,5 / 20,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺103,75
Tükendi

Eğitimin Cinsiyeti, ataerkinin eğitim alanındaki yeniden üretim süreçlerini anlamak ve ataerkiyle mücadele yollarını keşfetmek için elinizden bırakamayacağınız bir başucu kitabı.
Eğitimsel gerçekliğin toplumsal cinsiyet bağlamında analizine ilişkin mevcut birikimi daha ileriye taşıyabilecek kapsamlı ve bütünlüklü bir kitap olan bu çalışma Türkiye’de eğitimin cinsiyetini çeşitli boyutlarıyla ortaya koyuyor. Okul öncesinden akademiye tüm eğitim düzeylerinde, bilginin üretim/yeniden üretim süreçlerini, bir mekân olarak okulu ve mekânla anlam kazanan ilişki ve etkileşimleri anlamaya yönelik kavramsal/kuramsal analizleri kapsamlı bir biçimde okura sunuyor.
Toplumsal cinsiyet araştırmaları yapan ve farklı sosyal bilim disiplinlerinden gelen araştırmacıların emeğini birleştiren bu kolektif çalışma hem akademik katkı anlamında hem de eğitim alanındaki mücadeleye ivme kazandırma potansiyeli açısından ayrıca değer kazanıyor.

Katkılar: Canan Aratemur Çimen, Derya Kayacan, Ebru Eren, Emine Sevim, Fatma Gök, Funda Şenol Cantek, Gülsün Sağlamer, H. Özden Aras Kaya, Hülya Çağlayan, İdil Soyseçkin, L. Işıl Ünal, Mine Göğüş Tan, Nuran Aytemur Sağıroğlu, Pelin Yalçınoğlu Kaplan, Remzi Altunpolat, Sebahat Şahin, Sezen Bayhan, Simten Coşar, Tuba Kancı, Yeşer Torun

 


Basım Ayı/Yılı : 6/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 346
Ağırlık : 346
En / Boy : 13 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺114,40
Tükendi

Alfred Adler, Yaşamsal Sorunlar’da, bireysel psikoloji ekolünde, eğitim danışmanlığı yapan bir psikoloğun nasıl çalıştığını gözler önüne seriyor. Vakalara dayanarak, dokuz erkek, üç kız çocuğunun sorunlarını ele alıyor.

• Çocukların psikoterapist önüne çıkartılmalarını gerektiren sorunlar nelerdir?
• Sorunlara yol açan koşullar ülkeden ülkeye, kültürden kültüre, dilden dile değişir mi?
• Annelerin çocuklarını şımartmaları, sorunların ortaya çıkışında nasıl bir rol oynar?
• Çalışan aileler arasında sorunlu çocuk yetiştirme oranı nedir?
• Yetişkinler kendi kişiliklerinin gelişmesine, çocuklarının sağlığından daha mı fazla önem veriyor?

Bu kitapla hem kendinizi hem de çocuğunuzu “yeniden” ve daha “iyi” tanıyacak; anne ve babaların hangi belirtilerden sonra çocuklarını bir eğitim danışma merkezine götürmeleri gerektiğinin farkına varacaksınız.

“Demokrasi, eşitlik, karşılıklı davranışlar ve işbirliği kavramları, Freud’un yazılarında hiç ele alınmamıştır… Buna karşılık Adler, ahlaken geçerli ya da ‘zihnen sağlıklı’ insan ilişkileri konusundaki fikirlerini rahatlıkla ortaya sermiş biridir. Bunlar büyük ölçüde toplumsal ilgi ve işbirliği eğilimiyle karakterize edilmektedir… Söylemek istediğim, Adler’in değerlerin rolü konusunda kendi gününden çok daha ileride olduğudur.”
Thomas S. Szasz


Basım Ayı/Yılı : 9/2020
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 4
Sayfa Sayısı : 216
Ağırlık : 190
En / Boy : 14 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺82,00
Tükendi

Haydi güzel kadın, güzellik yetmez, fıkır fıkır ol biraz, neşelen. Hayata pozitif bakarsan, enerji verici şeylerle beslenirsen, güzelliğine cilve eklenecek ve sen tadından yenmeyecek bir çileğe dönüşeceksin.
   Anla artık, omuz üzerinden bakış atmanın etkisini, gör artık hayır deyince saçları savurmanın gücünü, bil artık göz kırpmanın erkeği çeken cazibesini…ve bunları bir bir uygula ki cilve cilve çiçek açasın.
   Rengarenktir cilveli kadın… Kimi zaman espri yapar, kimi zaman müstehcen bir fıkra anlatır, kimi zaman argo konuşur, kimi zaman sesini değiştirir. Her konuda bir söyleyeceği vardır, dolu doludur. Gazete köşeleri değil, magazin okur, eğlence dünyasına hakimdir. 
   Umursamaz hiçbir erkeği… Çünkü koşturur peşinden tüm erkekleri… Bir yürüyüşü yeter kalçaları sekiz çizerek, bir dil çıkarması, bir göz kırpışı, bir neşeli kahkahası alır erkeklerin aklını başından…Gelen ağam giden paşam der, her erkeğe mavi boncuk dağıtır…
   Nasıl giyineceğini bilir cilveli kadın… Kimi zaman penye uzun oy bir elbise ile vücudunun seksi kıvrımlarını dans ettirir, kimi zaman transparan beyaz bir gömlek ile gizli dekolte verir, bazen sporcu sutyeniyle hareket eden güzel göğüslerini erkeklerin gözüne sokar, bazen de eteğinin yırtmacını kapatır açar güya farkında olmadan… Ne giyerse giysin, erkek cilveli kadının vücudunu delicesine merak eder.
   Kahkahası doldurur hüzünlü ortamları, güler güldürür, çünkü hayattan zevk almaktır cilveli kadının amacı… Hava güzel, ılık bir lodos var, gezer cilveli kadın bahar çiçekli eteğiyle… Anı, zamanın en küçük diliminde odaklanarak yaşar çünkü… Bulunduğu anın zirvesine çıkar cilveli kadın…
   Arzuludur, her şeyi ister… Gidelim mi, yapalım mı, sevişelim mi, yiyelim mi, diyen erkeğin sorularına dudak büküp somurtarak cevap vermez, sevinçten kanatlanır uçar sanki, öyle çok arzular ki erkeği dünyanın en mutlu insanı yapar…
   Rezil olacağım diye hiç takmaz kafaya, kim ne der diye düşünmez cilveli kadın, toplumun içinde olduğu gibi görünür, konuşur, gider gelir. Çılgındır, ağzından su püskürtür kimi zaman… Çıkarır ayakkabılarını şehrin ortasındaki havuza girer herkes ona bakarken… Şemsiyeyi atar ıslanır yağmurda, atlar erkeğinin kucağına onu öper, koklar, yüreğine basar.
   Ateşlidir, yüreğini hoplatır erkeğinin yalnız kalınca onunla… Fantezi kıyafet giymesine bile gerek kalmaz onu tahrik etmek için, intim bir sesle konuşarak, hafif dokunuşlarıyla nefes nefese bırakır erkeğini… 
   Cinsel oyunlar oynar erkeğiyle, sabaha kadar uyutmaz onu…Çoğu zaman edepsiz argo konuşmalarıyla ereksiyon yaşatır erkeğine cinsel yaşama hız katar. Kimi zaman da kolay orgazm olur, çığlıklarıyla zevke getirir onu…
   Açarak oturur bacaklarını bazen, parmağını dudağına götürür, kimi zaman da terledim deyip göğüs çatalına kadar açar gömleğinin düğmelerini… Cilveli kadının her hareketi, her sözü, erkeğin yüreğini hoplatır, onu çeker de çeker kendine…


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 192
Ağırlık : 192
En / Boy : 13,5 / 21,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺150,00
Tükendi

Anda kalarak başarı ve mutluluğa ulaşmanın yolları...

Hayatımızı yapmak eylemi üzerine kurguladığımızda, zamanın üzerine bir tür “yapılacaklar listesi” yapıştırırız. Her şeyimiz o listeyle bağlı hale gelir: Ancak bütün bunları yapınca rahata ereceğim; ancak bütün bunları başardıktan sonra huzura kavuşacağım; ancak şunları şunları yaptıktan sonra gün yüzü göreceğim… Böylece, yapılacakların ardı arkası kesilmediği gibi, her birini yaptıktan sonra kavuşacağımıza inandığımız o huzur, beklediğimiz o mutluluk da bir türlü gelmez. Belli belirsiz bir göz kırptıktan sonra hızla kaybolur ve biz de listedeki diğer yapılacaklarla başbaşa kalırız.

Ömrümüz boyunca yapıp ettiklerimize yüklediğimiz vaatler, bizi uzaklarda değil, “An”ın içinde bekliyor. Eğer “An”da kalabiliyorsak, yani “olmak üzere yaşayabiliyorsak” mutluluk ve huzura ulaşmak mümkün.

Daha önceki kitaplarında “Anda Kalmak” kavramının gidilememiş derinliklerine yaratıcı bir cesaretle açılan Rana Beri, bu kez hayatın iki temel eylemi olan “yapmak” ve “olmak”tan yola çıkıyor. Yapmak üzere yaşayan insandan olmak üzere yaşayan insana evrilmenin sırrının anda kalmakta saklı olduğunu anlatıyor. Okuru değerler, an temizliği, erteleme, beklenti, neyi niçin yaptığını bilip bilmeme, karar verme gibi kavramlar üzerinden anda kalmaya davet ederken, olmak üzere yaşamanın neredeyse hayatta olmakla, hatta hayatta kalmakla aynı anlama geldiğini gösteriyor.


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 176
Ağırlık : 176
En / Boy : 13,4 / 19,8
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺76,00
Tükendi

Başarısızlığa Övgü

Başarısızlıklar Başarıya Dönüştürülebilir

Ne zaman gençlerle bir araya gelsem bana sık sık gelecekteki seçimlerine ilişkin sorular yöneltiyorlar:

Hangi dalda öğrenim görelim?

Hangi derslere ağırlık verelim?

Hangi mesleğe yönelelim?

Giriş sınavlarında ve mülakatlarda ne yapalım?

Kendi deneyimlerimden yola çıkarak hazırladığım bu kitabı, gençlere hayatlarının önemli bir kavşağında destek olmak için yazdım. İçinde, hem onların sorularını yanıtlıyor hem de yaşadığım başarısızlıklarla yüzleşerek onları nasıl başarıya dönüştürdüğümü paylaşıyorum.

MAHFİ EĞİLMEZ


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 160
Ağırlık : 160
En / Boy : 13,5 / 19,8
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺72,00
Tükendi

Dört Mevsimlik Akıl Defterim ne tek başına bir ajanda, ne sadece bir not defteri, ne de yalnızca tarihsiz bir planlayıcı. Dört Mevsimlik Akıl Defterim çok daha fazlası...
Hayallerini, hedeflerini paylaşabileceğin, birlikte derin düşünüp, haftalık, aylık ve mevsimlik planlamalar, değerlendirmeler yapabileceğin biri olsun diyorsan, artık tam da istediğin gibi bir yol arkadaşın var.
Dört mevsim boyunca kendini yenilenmiş, rahatlamış hissedecek, yazarak yaşamında iz bırakmanın tadına varacaksın. İyi ki Dört Mevsimlik Akıl Defterim var diyeceğin umut, sevgi ve neşe dolu 
yeni bir dönem seni bekliyor.


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 2
Sayfa Sayısı : 208
Ağırlık : 208
En / Boy : 14,8 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺224,00
Tükendi
Bilimsel Yöntemlerle Masadan Kazançlı Kalkın! Örneklerle Desteklenmiş Anlatım

Birçok eğitimde de kullanılan kitap, gördüğü ilgi sonucunda güncellenmiş 3. baskısını yapmıştır.
Araba alırken, ev alırken, bir işin yapılmasını isterken ya da birisi bizden bir şey isterken her zaman "kazanan" tarafta olmak isteriz. Bunun için de karşı tarafı ikna etmemiz gerekir.
Doğuştan gelen bir yeteneğiniz var ise bu görüşmelerde başarılı olabilirsiniz. Peki ya yok ise!
Müzakerelerden başarılı çıkmanın yolu karşı tarafa doğru bir şekilde yaklaşmak ve doğru hamleyi doğru zamanda yapabilmektir. Bunu bilimsel bir yolla yapmak ise size büyük avantaj sağlar.
Müzakere stratejilerinizi seçerken karşı tarafın da yaklaşım ve hamlelerini dikkate almalısınız.
Bilim dünyasının "oyun teorisi" olarak isimlendirdiği konu taraflar arasındaki stratejik etkileşimleri inceler. Kitap "oyun teorisi" perspektifinden müzakereleri, bilimsel alt yapı ile ancak herkesin anlayacağı bir dilde ve örneklerle anlatmaktadır.
Hayatın her anında yaptığımız ve yapacak olduğumuz müzakerelerde daha başarılı olmak ve istediğinizi elde edebilmeye daha yakın olmak için bu kitap size rehber olacaktır.


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 3
Sayfa Sayısı : 170
Ağırlık : 170
En / Boy : 13 / 19
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺84,00
1 2 3 ... 14 >

Kişisel Gelişim Kitapları

Çok Okunan Kişisel Gelişim Kitapları

Kişisel gelişim kitabı için özellikle çağımızda “kendimi geliştirmek için kitap” arayışında olanların gündemini doldurmaktadır. En iyi kişisel gelişim kitapları yaşam içinde kendini olumlu anlamda beslemek isteyenlerin tercihi olmakta ve “sizi geliştirecek kitaplar” tanıtımı ile kitapevlerinin raflarında bulunmaktadır. İlk defa bu kitap türü ile ilgilenen ve okumak isteyenlerin merak konusu olan “kişisel gelişim için hangi kitaplar okunmalı?” sorusu için kişisel gelişim kitap önerileri başlığı altında birçok bilgiye ulaşılmaktadır. 

Hem sosyal, psikoloji hem de profesyonel anlamda kendini geliştirmek isteyen kişiler, kişisel gelişim kitapları hakkında ciddi araştırma içine girmektedir. Bu bağlamda iletişim, aile yani ilişkiler üzerine kişisel gelişim kitapları yanında manevi yönlerin farkındalığı için de dini kişisel gelişim kitapları ön plana çıkmaktadır. Hayatınızı değiştirecek kişisel gelişim kitapları” ya da “mutlaka okunması gereken kişisel gelişim kitapları başlıkları altında bu türün uzmanları tarafından önerilen ödüllü ve güzel gelişim kitapları içinde kişisel gelişim romanları, kişisel gelişim felsefe kitapları ile gençler, kadınlar ve erkekler için kişisel gelişim kitapları yer alır bilgisi verilmektedir. 

Kişilerin başarılı ve güçlü bir çalışma yaşamı adına da iş hayatında kişisel gelişim kitapları, özgüven kişisel gelişim kitapları popülerliğini korumaktadır. 2023 yılı içinde psikolog ve yaşam koçlarının önerdiği okunması gereken kişisel gelişim kitapları adına iç huzura çıkan yolda pratik ve etkili yöntemlerin varlığından söz edilmektedir. Bilirkişilerin mutlaka okunmasını tavsiye ettiği en çok okunan kişisel gelişim kitapları sayesinde modern dünyada nitelikli yaşama dair tavsiyeler yer almaktadır. En güzel kişisel gelişim kitapları için, bireyin kendisini rahat hissettiği alandan çıkması ve farklı pencerelerden hayata bakması gibi yapıcı yönlendirmeler içeren eserlerdir yorumu yapılmaktadır. 

Kişisel Gelişim Kitabı Yazarları

Motive edici kitaplar arasında en popüler kişisel gelişim kitapları olduğunun altı çizilmektedir. Bireyin kendini tanımasını ve yapabileceklerinin farkına varmasını sağlayan bu kitapların yazarları da merak uyandırmaktadır. Kişisel gelişim kitapları Türk yazarlar denilince akla gelenler Doğan Cüceloğlu, Haluk Tatar, Ahmet Şerif İzgören olmaktadır. Doğan Cüceloğlu kişisel gelişim kitapları içinde “İçimizdeki Çocuk”, “Gerçek Özgürlük”, “Var Mısın?”, “İnsan İnsana” ve “Küçük Şeyler” gelmektedir. Küçük Şeyler kişisel gelişim kitabı 4 cilt set halinde kitap dükkânlarında veya e-ticaret sitelerinde yer almaktadır. 

Doğan Cüceloğlu dışında Haluk tatar kişisel gelişim kitapları arasında ise “Psikolojik İşkence Teknikleri” ve “Zafer Sızlanarak Kazanılmaz” bulunmaktadır. Öz gelişim kitapları hakkında okuyucuyu adeta hareket geçirdiği ve okurun kendini kitap okuyor olmaktan ziyade yazarla sohbet ediyormuş hissi uyandırdığı söylenmektedir.  Ahmet Şerif İzgören kişisel gelişim kitapları “Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır”, “Süpermen ve Uğur Böceği” ile “Süpermen Türk Olsaydı”, “Avucunuzdaki Kelebek” şeklinde bazıları sıralanmaktadır. İslami kişisel gelişim kitapları da Vedat Aydın’ın “İslam’a Göre Kişisel Gelişim” yanında Muhammed Bozdağ’’ın kaleminden “İstemenin Esrarı” örnek verilmektedir. 

Yabancı Yazarların Kişisel Gelişim Kitapları

Günümüzde okuma kültüründe en çok tercih edilen türlerden biri olduğu belirtilen kişisel gelişim kitapları, hızlı geçen zamanın içinde bireylerin farkındalığını arttırmaktadır. Okurların yorumlarına göre bu anlamda dünya çapında tanınan ve dünyada en çok satan kişisel gelişim kitapları da her zaman gündemini korumaktadır. Ayrıca, dünyanın en iyi kişisel gelişim kitapları denildiğinde herkesin okuması gereken kişisel gelişim kitapları yorumu da yapılmaktadır. Paulo Coelho’nun “Simyacı” kitabı ile Robin Sharma’nın “Ferrasi’sini Satan Bilge” kitapları okurlar tarafından dünyaca bilinen kişisel kitaplar olduğu detayı vurgulanmaktadır. 

Hayat içinde karşılaşabilinecek engeller karşısında nasıl hareket edilmesi gerektiği, iş hayatında başarıya açılan ve ilerleyen yolda atılabilecek önemli adımlar, insanlarla ve aile bireyleri ile sağlıklı iletişim, ilişki kurma yolları gibi hayatın köşe başı taşları kendini geliştiren kitaplar konusu olmaktadır. Kişisel gelişim yabancı yazarlar örnek olarakİnsanın Anlam Arayışı” kitabının sahibi Viktor Frankl, “Ufak Şeyleri Dert Etmeyin”in yazarı Richard Carlson, “Duygusal Zeka”nın yaratıcısı Daniel Goleman verilmektedir. Kişisel gelişim kitaplarının yazarları hakkında, çoğunlukla geçmişte büyük olaylar yaşamış ve başlarından çeşitli olumsuzluklar geçmiş insanlardır bilgisi yer almaktadır.

Diğer yandan kişisel gelişim kitaplarının konusu psikoloji ağırlıklı olsa da bu kitaplar, psikoloji kitaplarıyla karıştırılmamalıdır. Psikoloji kitapları, bilimsel ölçüden ele alınan okunması görece zor eserlerdir.

Kişisel Gelişim Kitap Seti

Kişisel kitaplar arasında set halinde satılan kitaplar her yaş grubuna hitap etmektedir. Bu setlerin içinde yeni iş dünyasına giren bireyler kadar öğrenci psikoloji içinde olan kişilerin de yararlanacağı yapımların bulunması gözlenmektedir. Gençler için hazırlanan kişisel gelişim kitap seti okul hayatı içinde hem dersleri, sınavları ve kişilik gelişimi ile baş etme yöntemleri içermektedir. Ortaokul kişisel gelişim kitapları arayışında olan ebeveynler ergenler için kişisel gelişim kitapları, 12 yaş kişisel gelişim kitapları, 13 yaş kişisel gelişim kitapları ve hatta 15 yaş kişisel gelişim kitapları yararlanmaktadır. 

Öğrenciler için kişisel gelişim kitapları hafıza teknikleri, hızlı okuma ve anlama yöntemleri gibi konular içererek eğitim hayatlarında bireylere destek sağlamaktadır. Kişisel gelişim seti 16 kitap paketinde de “Etkili Öğrenci”, “Beyin Gücünü Geliştirme”, “Etkili Motivasyon”, “Etkili Öğrenme” gibi konuları içeren ciltler bulunmaktadır. Kendi potansiyelini keşfetme, duyguları tanıma, kendini sağlıklı bir şekilde ifade etme, başarı için motivasyon sağlama ve bu yönde doğru yöntemlerle ilerleme yaklaşımları kişisel gelişim kitap setlerinde kendini göstermektedir. Kişisel gelişim kitabı tutkunlarının bu setler için disiplin içinde çalışmayı bu kitaplardan öğrendikleri yolunda olmaktadır. 

Zihnini kullanarak çalışanlara hitap eden bu setler arasında, yazarlarının kendi hayatından aktarılan örneklere ve başka düşünürlerin tespitlerinin de yer vermesine de rastlanmaktadır. Kişisel kitap setleri seçeneklerini ileriki yaşlarda okuyan okurların yorumu ise bu kitapların daha erken yaşlarda ellerine geçmesini istedikleri bilgisi aktarılmaktadır. Kişisel gelişim kitapları için oluşan bir başka düşünce de yeri geldikçe zamanımız insanına eleştirel bir pencereden baktığı, yeri geldiğinde de birey ve topluma yol gösterdiği şeklinde olmaktadır.

Kişisel Gelişim Kitabı Fiyatları

En çok satan kişisel gelişim kitapları başta olmak üzere son çıkan, baskı sayısı çok olan veya birçok evin kitaplığında bulunan hatta ilk basım tarihi eski olup halen popülerliğini koruyan gelişim kitaplarının fiyatları da birçok sebepten değişim göstermektedir. Bunun yanında insanların hayatlarına dokunma konusunda başarıları göz önünde tutulduğunda, bu kategoride yer alan yapımların fiyatları son derece hesaplı ve her bütçeye uygun seçenekler sunulmaktadır. Farklı kültürlerde yaşayan bireylerin ve toplumların, modern yaşamda karşılarına çıkan sorunların ortak olarak ele alınması neticesinde kişisel gelişim kitaplarının dünya üzerinde büyük ilgi görmesinin başlıca nedenleri içinde sayıldığının altı çizilmektedir. 

Bu türde sunulan çok sayıda ödüllü kişisel gelişim kitapları set halinde satıldığı takdirde bireylere daha uygun gelmekte veya kitap evlerinin e-ticaret sitesi kampanyaları ile indirim fırsatları takip edilirse bütçeler de fazla zorlanmamaktadır.  Kişisel gelişim kitapları sayesinde yaşanılan çağın gereği bireyler ikili ilişkilerden başlayarak aile ilişkilerine, iş hayatlarındaki başarı kaygısından günlük hayatın stresine kadar çok sayıda sorun ile baş edebilme sistemleri öğrenilmektedir. Böylece özgelişim eserleri yaşam boyu başvurulacak değerli kitaplar sınıfı altında kütüphanelerde yerlerini alırken bütçeleri de çok zorlamadığı kitap yorumcuları tarafından aktarılmaktadır. Okurlar ile buluşan sayısız kişisel gelişim kitaplarının başarı, mutluluk, özgüven, kariyer gibi farklı konularda insanların yoluna ışık tuttuğu yorumları da yapılmaktadır. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı