Hissetmek ve Bilmek
Hissetmek ve Bilmek

Hissetmek ve Bilmek (9786057744500)

0,00


Dünyanın Önde Gelen Nörobilimcilerinden Biri Olan Antonıo Damasıo'dan, Bilinç Olgusunu Ve Bilincin Yaşamla İlişkisini Aydınlatan Bir Araştırma, Meselenin Özüne İnen Bilgilendirici Bir Eser
 
Son Yıllara Kadar, Bilişsel Bilimler Ve Felsefe Alanlarında Pek Çok Düşünür Bilinç Problemini Çözümsüz Olarak Görmüştür. Ancak Antonio Damasio Biyoloji, Sinirbilim, Psikoloji Ve Yapay Zekâ Alanlarındaki Yeni Bulgular Sayesinde Bilinç Hakkındaki Sırların Artık Açığa Çıkacağını Söylüyor. 
Hissetmek Ve Bilmek Adlı Bu Kitabında Damasio, Bilinci Tüm Özellikleriyle Ele Alıyor Ve Ortaya Koyduğu Bulgular Işığında, Bilinç Üzerine Yenilikçi Düşüncelerini Biz Okurlarıyla Buluşturuyor. Kısa Ve Öz, Toplam 48 Bölümden Oluşan Bu Çalışma, Bilinç Ve Akıl Arasındaki İlişkiyi, Bilincin Ve Uyanık Halde Olmanın Neden Farklı Olduğunu, Bilinç Kazanma Sürecinde Beynin Neden Gerekli Olduğunu Ve Duyguların Oynadığı Merkezî Rolü Anlamamızı Sağlıyor. Damasio, Farklı Bilim Alanlarındaki Son Gelişmelerle Birlikte Bilinç Felsefesini Sentezleyerek, Beyin Ve İnsan Davranışı Hakkında Bildiklerimizi Değiştirecek Kendi Özgün Düşüncelerini Bu Kitabında Okurlarıyla Buluşturuyor.   


Basım Ayı/Yılı :
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 216
Ağırlık : 216
En / Boy : 13,7 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı