Genç bilim meraklıları, zamanda yolculuk edip dünyayı gezerek ödüllü bilim insanlarıyla tanışmaya hazır mısınız?

On yaşındaki Mary kendini bildiğinden beri Nobel Ödülü kazanmak istiyor. Evinde kendine özgü deneyler yapmaya bayılıyor. Gerçek bilim insanlarının nasıl insanlar olduğunu da çok merak ediyor.

Mary bir gün yanlışlıkla, Nobel Ödülü kazananların gizli toplantısına giriyor. Orada bulunan Dr. Barry Marshall, Mary’ye bunu kimseye söylememesini tembihleyerek onu hem zamanda hem de dünyanın çeşitli yerlerinde yolculuğa çıkarıyor ve birçok önemli, göz kamaştırıcı buluşa imza atan bilim insanlarıyla tanıştırıyor. Albert Einstein’la uzay ve zaman, Marie Curie’yle radyasyon, Alexander Fleming’le penisilin ve Aziz Sancar’la fotoliyaz hakkında konuşuyorlar.

Nobel Ödüllü yazar Barry Marshall, bilimi ustalarıyla öğretirken, kendi evinizde yapabileceğiniz eğlenceli deneyler de sunuyor!
 
 

“Marshall ve Hendry sürükleyici bir öykü anlatmakla kalmıyor, aynı zamanda bilgilendirici bir altyapı ile ilginç deneyler de sunuyor… Geleceğin bilim insanlarına şiddetle tavsiye olunur.”
-Books+Publishing


Basım Ayı/Yılı : 9/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 184
Ağırlık : 184
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺92,23

Bu kitap, fabl türünün öncülerinden olan dünyaca ünlü Fransız yazar La Fontaine’in seçme eserle-rinden oluşmaktadır. Kitabı okurken, konuşan hayvanların, bitkilerin, çömleklerin büyülü dünyasına adım atacak, onlarda kendinizden ve çevrenizdeki insanlardan bir şeyler bulacaksınız.


Basım Ayı/Yılı : 9/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 128
Ağırlık : 128
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺50,00

Elif’in sıradan bir okul gününe ne heyecan katabilir? Hoşlandığı kişi Deniz’in de katılacağı Uzay Müzesi gezisi tabii ki! Arkadaşlar ve derslerle dolu yeni bir hafta başlarken okul gezisine dair heyecanlı bekleyişinin yanında hayatına yepyeni bir deneyim daha girer Elif’in: İlk kez regl olur! Elif’in ilk regl deneyimini ve arkadaşlarıyla okuldaki maceralarını günlüğünden sayfalarla takip ettiğimiz bu kitap, regl olmak hakkında soruları olan bütün gençler için yazıldı. Regl yoksulluğu ve tabusuyla mücadele için daha çok konuşmamız gerek. Konuşmamız Gerek Derneği kurucuları İlayda ve Bahar’ın kaleminden regl tabularına meydan okuyan bu hikâye ile biz de “Hadi Konuşalım” diyoruz!

Bahar Aldanmaz Fidan: Konuşmamız Gerek Derneği kurucusu ve yönetici ortağıdır, Boston Üniversitesi Sosyoloji departmanında Fulbright bursiyeri olarak doktora eğitimini sürdürmektedir. Doktora araştırmalarında toplumsal cinsiyet, cinsellik, üreme hakları ve menstrüasyon/regl çalışmaktadır. Doktora eğitimi öncesinde, Chicago Üniversitesi’nde Sosyal Bilimler yüksek lisans eğitimini ve Koç Üniversitesi’nde de sosyoloji ve psikoloji lisans eğitimlerini tamamlamıştır. Psikiyatrist bir baba, öğretmen bir anne ve abisi Barış ile Adana’da doğup büyüyen Bahar, şu anda köpeği Roma ve eşi Çınar ile beraber Boston’da yaşamaktadır.

İlayda Eskitaşçıoğlu: Konuşmamız Gerek Derneği’nin kurucusu ve yönetici ortağıdır. Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde uluslararası insan hakları hukuku alanında doktora eğitimini sürdürmektedir. Feminist hukuk kuramı, toplumsal cinsiyet eşitliği, Birleşmiş Milletler insan hakları mekanizmaları ve çok uluslu şirketlerin insan hakları ihlalleri alanında araştırma yapmaktadır. Ankara Barosu’nda avukattır. Doktoraya başlamadan önce, Hollanda’da Leiden Üniversitesi’nde insan hakları hukuku alanında yüksek lisans ve Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlamıştır. Birleşmiş Milletler tarafından Sürdürülebilir Kalkınma hedefleri için seçilen 17 genç liderden biridir. Doğma büyüme Ankaralıdır ve çizgi romanlara bayılır.


Basım Ayı/Yılı : 5/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 96
Ağırlık : 96
En / Boy : 15 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : Kuşe
Cep Boy Durumu : 0
₺80,00

Nannerl Mozart’ın 12. yaş günü dileği ünlü bir bestekâr olmaktır. Küçük kardeşi Wolfgang’la 18. yüzyıl Avrupası’nda şehir şehir gezerek çeşitli konserler veren Nannerl, aslında herkes tarafından tanınan ve çok beğenilen biridir. İki kardeş çok önemli buluşmalarda kraliçeler ve krallar için konserler verip isimlerini duyurmuşlardır.

Bütün bunlara rağmen babası onu bir besteci olarak görmeyi reddeder, annesi kibar bir hanımefendi olarak yapması gerekenlerin ne olduğunu anlatmaktan başka bir şeyle ilgilenmez ve kardeşi Wolfgang da her ortamda ilgiyi üstüne çeker.

Neyse ki Nannerl her türlü engele rağmen hayallerinin peşinden gitmekten vazgeçmez ve hayatın ona sunduğu fırsatları değerlendirerek müzikal kaderini belirler.


Basım Ayı/Yılı : 1/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 192
Ağırlık : 192
En / Boy : 13 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺90,00
Bilgeler Zamanı 1

Yavaş bir yürüyüşle on dakikada kendini limanda bulduğun o geniş cadde, sağda bir terzinin ya da çömlekçinin kenar duvarları yıkık da olsa hâlâ ayakta duran dükkânı, biraz ilerde solda bir tiyatro mekânı… Antik kentler onu ziyaret edenleri bir zaman yolculuğuna çıkarır. Bu yolculukta sessizce çevremizi izler ve o zamanlar insanların nasıl yaşadığına dair hayaller kurarız.

Gizli Geçit Termessos, Bilgeler Zamanı’nın ilk kitabında yaz kampında buluşan ve kendilerini Termessos’un antik zamanlarında bulan dört arkadaşın macerasına tanık oluyoruz. Onların zaman yolculuğu sayesinde sıradan bir antik kent ziyaretçisi olmaktan çıkıp o çağın insanlarının yaşantılarına eşlik ediyoruz.

Bilgeler’in Antik Çağ döneminde insanlığın geleceği için bulundukları bir kehanet, milenyum yıllarında yaşayan bu çocukları seçmiştir. Defne’nin kâbusları, Elif’in ikilemleri, Emre’nin ve Mert’in timsah derisi gibi sertleşen ciltleri ve daha pek çok olay çocukların bir an önce geçmişten gelen gizemi çözmesi gerektiğini hatırlatmaktadır. Bu heyecanlı ve dostluk kokan yolculuğa davetlisiniz.


Basım Ayı/Yılı : 11/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 240
Ağırlık : 240
En / Boy : 13 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺90,00

Haklı olanla güçlü olanın mücadelesi bir insanlık mücadelesidir, hiç bitmez. İşte New York’un sokaklarında çiçekten sosisliye her türlü ürün satan tezgâh sahiplerinin devasa sevkiyat kamyonlarının şoförleriyle giriştiği mücadele de bu türden bir şeydir. Seyyar satıcılarının ne paraları vardır ne de arkalarında belediye... Tezgâh sahiplerinin kamyon şoförleriyle verdiği akıl dolu mücadele bu kitabı okuyanlar için tam bir siyaset dersi niteliğinde! Belki de bu tarihi mücadele sayesinde sokaklarımız hâlâ kışın ellerimizi ısıtan kestane, açlığımızı bir çırpıda gideren çıtır çıtır simit, sevdiklerimizin yüzünü sıcacık gülümsetecek çiçekler, mis kokusunu duyunca yemeden duramadığımız mısır tezgâhlarıyla doludur, ne dersiniz?

“Nihayet ebeveynler ve çocuklar için yazılmış, siyasetle ilgili en iyi kitap... Bu canlı ve sevimli roman, bir şeyleri değiştirebilme konusunda kemikleşmiş ve güçlü çıkarlar karşısında bile olsa umudu korumakla ilgili bir iddia.”
Alyssa Rosenberg, The Washington Post


Basım Ayı/Yılı : 11/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 224
Ağırlık : 224
En / Boy : 13 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺110,00
İnternette Güvenli Sörf için Bir Hikaye ve Sayısız Oyun

Dikkat! Dikkat!
Şehre Yeni Kahramanlar Geldi!

Bilgisayar Kurtları Çetesi

Aşırı zeki, her daim çevrim içi ve çok bilinçli bir çete!
İnternetteki haksızlıklara son vermek, siber zorbaları durdurmak,
düzeni ve adaleti yeniden sağlamak için burada!

Ya Sen?
Sen De Bilinçli, Dikkatil Ve Sorgulayan Bir Bilgisayar Kurdu Musun?
Hikâyeyi Oku Ve Kendini Sına!


Basım Ayı/Yılı : 9/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 64
Ağırlık : 64
En / Boy : 14 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺120,00

Sihirli Bir Kız.
Konuşan Bir Köpek.
Parti Başlası…

Küllü bencil üvey kız kardeşleri küllü ve kaba üvey annesiyle sıkıcı bir hayat yaşarken dilekleri sihirli bir şekilde gerçekleşir. Ancak bunun bir sürpriz olduğunu söylemek son derece hafif kalır.

Çok geçmeden Küllü kendini kralın sarayındaki büyüleyici baloya giderken bulur. Fakat onun iyilik perisi Brian, pek güvenilir DEĞİL gibidir ve Küllü de sihir konusunda pek iyi değildir.

Artık Küllü’nün hayatında sıkıcılıktan eser yok, her şey tamamen kargaşa!


Basım Ayı/Yılı : 6/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 224
Ağırlık : 224
En / Boy : 13 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺110,00

Mağara duvarlarına resimler yapıldığı, kil tabletlere çivi yazısı kazındığı günden bu yana yazı var olmuştur. İnsan iletisini resme, tablete, taşlara işlemiştir. İletinin alınması ise okumadır. Okuma eylemi, geçmişten günümüze pek çok renge bürünmüş ve şekilden şekile girmiştir. Sokağındaki sessiz ve üzgün bir kalabalığı görüp komşusunun cenazesi olduğunu anlayan mahalleli, gökyüzündeki bulutlara bakıp yağmurun yağabileceğini öngören çiftçi, televizyonundan alt yazılar aracılığıyla haber izleyen vatandaş, telefonundan sosyal medyayı takip eden kişi, metro yerleşim planına bakıp hangi istasyonda inmesi gerektiğini anlamaya çalışan yolcu okuma eylemini gerçekleştirmektedir.

Bu kitapta insanın okuma eylemiyle ilgili hâlleri, yaşadığı güçlükler, okumanın önemi, okuma eyleminin nasıl bir dil becerisi olduğu, bu eylemin nasıl bir kültür hâline gelebileceği üzerinde durulmuştur. Ayrıca bu kitap, gençlik edebiyatını da ele almıştır. Gençlik edebiyatı, benlik arayışı ve topluma katılım sürecinde ergenlere destek olurken onların okuma kültürü edinmelerini de sağlayacaktır.

Çalışmalar, beşinci sınıftan itibaren sınıf düzeyleri yükseldikçe zayıflayan bir okuma tutumunu ortaya koymuştur. Oysaki okuma eyleminin bir zevk hâline gelmesi, yaşam boyu bir alışkanlık hâline gelmesi hem bireye hem de topluma olumlu katkılar sunacaktır. Nüfusunun önemli bir kısmını gençlerin oluşturduğu Türkiye’de hem bireyin hem de toplumun gelişimi için çocuk ve gençlere okuma zevk ve alışkanlığı kazandırmak gerekir. Bu noktada gençlik edebiyatı ürünleri, süreci olumlu yönde etkileyecek okuma materyalleri olarak gözükmektedir. Dolayısıyla Gençlik Edebiyatı ve Okuma Kültürü kitabı Okuma Eğitimi ve Gençlik Edebiyatı derslerinde öğrencilere, öğretmen adaylarına ve akademisyenlere bir katkı sunabilecektir. Ayrıca öğrenciye hangi kitabı tavsiye edeyim, çocuğuma ne okutayım sorularına cevap verecek biçimde eğitimcilere, anne ve babalara destek olacaktır


Basım Ayı/Yılı : 7/2020
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 152
Ağırlık : 152
En / Boy : 16 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺96,00

“Yazar Meg Cabot tacını bu sefer yeni karakteri Olivia Grace’e takıyor. Prenses Mia’nın hiç tanımadığı üvey kız kardeşi olduğunu öğrenen Olivia, New Jersey’de bir ortaokul öğrencisi. Tıpkı ablası gibi o da kraliyetin gözdesi olacak ve macerasını günü gününe yazacak, hem de bu sefer çizimleriyle birlikte.” (USA Today)

“[Cabot’ın] Zahmetsiz yazma biçemi insana uzun bir hafta sonunun ardından koridorda en yakın arkadaşıyla ayaküstü sohbet etme havası veriyor... Kitapları ve kadın karakterleriyle Cabot, en çok ihtiyaç duyduğum zamanlarda gerçeklerden kaçmamı ve motive olmamı mümkün kılıyor.” (CNN.com)

Meg Cabot
Eleştirmenlerce övgüler toplayan ve aynı isimle Disney filmlerine de uyarlanıp çılgınca bir popülerlik kazanan Prenses Günlükleri serisiyle New York Times’ın en çok satan yazarları arasındadır. Cabot’ın hem yetişkinler hem de ilk gençlik için yazdığı kitapları 38 ülkede, 25 milyondan fazla okura ulaşmıştır. Yazarın İngilizcede alışkanlık anlamını taşıyan “habit” sözcüğüyle uyumlu olan soyadı, insana Cabot’ın “kitapları alışkanlık yapar” hissiyatı veriyor. Yazar Florida Key West’te kocasıyla ve bir sürü kedisiyle birlikte yaşıyor.
megcabot.com

 

 


Basım Ayı/Yılı : 1/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 192
Ağırlık : 192
En / Boy : 13 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺90,00

Sel sularının durmadan yükselmesiyle her şey suların akıntısına kapılıp gider. Mumi Ailesi’nin yaşadığı ev de bundan nasibini alır ve sular altında kalır. Neyse ki Mumiler’in imdadına akıntıyla sürüklenip gelen bir tiyatro sahnesi yetişir. “Tiyatro ev” demek daha mı doğru olur acaba?
Çünkü bir süre orada yaşayacaklardır.
Volkanik dağın hareketlenmesi, büyülerle ve sürprizlerle dolu yaz bayramı kutlamaları ile yeni arkadaşlıklar ve düşmanlar çevresinde şekillenen yine harika bir Tove Jansson hikâyesi.
Bir de tabii ki Mumi Dünyası’nın olmazsa olmazları: Hayaller, umutlar, sevgi bağları ve dostluklar…


Basım Ayı/Yılı : 12/2020
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 160
Ağırlık : 160
En / Boy : 15 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺80,00

Sihirli yeni bir dünyaya gitme zamanı geldi…

Imogen kapıdaki yazılara baktı:
Kesinlikle Girilmez! Neden bu kadar sert bir dille yazdıklarını anlamamıştı ama öğrenmek için can atıyordu.


Basım Ayı/Yılı : 9/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 496
Ağırlık : 496
En / Boy : 14 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺190,00

Genç Bruce Wayne anne ve babasının ölümünün arkasındaki sırrı çözmek için Gotham şehrinin arka sokaklarında dedektiflik ve dövüş yetilerini geliştirmektedir. Ailesinin ölümünden suçluluk duyan Bruce, vicdan azabı çekmektedir ve bundan kurtulmak için cinayetin gerçek sorumlusunu bulmaya ant içmiştir. Bu mücadelesinin bir parçası olarak da babasının garajda yatan ilk arabasını yeniden toparlamaya başlar. Fakat Bruce çok zaman geçmeden bunları tek başına yapamayacağını anlar ve bu durum onu yeni dostluklara ve zorluklara sürükler. Ama bu mücadele, sonunda ona en çok istediği şeyi getirecektir: Özgürlük Yazar Shea Fontana (DC Super Hero Girls, Wonder Woman) ve çizer Marcelo DiChiara’nın (DC Super Hero Girls, Teen Titans Go!) sunduğu Batman: Son Sürat arkadaşlık, güven ve affetmenin önemine değinen içten bir hikâyedir.


Basım Ayı/Yılı : 3/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 144
Ağırlık : 144
En / Boy : 15 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺130,00

Bilginlerin sakin bir hayat yaşadığını kim söyledi?

Dünyanın en büyük bilim insanlarının yaşamlarını ve eserlerini nefes kesen maceralar içinde keşfet!

Elliot yaz tatilini San Francisco’da arkadaşlarıyla kaykay yapıp eğlenerek geçirmeyi hayal ediyordu. Olmadı! Dalgın bir fizikçi olan babası onu büyük bir astrofizik konferansının yapılacağı Dublin’e götürmeyi aklına koymuştu. Elliot orada Stephen Hawking’le ve beyaz saçlı gizemli bir kızla tanışacaktı. Kimdi bu kız? Tekerlekli sandalyeye mahkûm bu seçkin bilimciden ne istiyordu? Elliot bu soruların cevabını bir kara delik tarafından yutulduktan sonra başka bir uzayzamanda bulacaktı.

Olağanüstü bir yaşam süren büyük bilim insanı Stephen Hawking’le birlikte araştırma yapmaya ve tuzakları aşmaya var mısın?


Basım Ayı/Yılı : 3/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 256
Ağırlık : 256
En / Boy : 15 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺120,00

İlk kez yayımlandığı 1876 yılından bu yana Mark Twain’in en ünlü kitaplarından biri olan “Tom Sawyer’ın Maceraları”, okurlarını her günün yeni bir macerayla dolu olduğu çocukluk günlerinin masumiyetine ve heyecanına götürüyor.

“Teyzesi ve kardeşiyle beraber yaşayan haylaz ve zeki Tom Sawyer’ın her günü yeni bir macerayla doludur. Bu maceralar bazen evde teyzesine veya okulda öğretmenine
yaptığı bir şakayla başlar, bazense arkadaşlarıyla oynadığı, fazlasıyla ciddiye aldıkları “korsancılık” oyunuyla. Ancak şakalar kimi zaman çığırından çıkabilir; oyunlar oyun olmaktan çıkıp yetişkinlerin dünyasının gerçeklerine toslayabilir.

Bir gece merakına yenilip dostu Huckleberry Finn’le kendini mezarlıkta bulan Tom, burada korkunç bir cinayete tanık olur. Aynı kasabada yaşayan katile her gün rastlamaları mümkünken çocuklar bu sırrı ne kadar saklayabilecektir?”


Basım Ayı/Yılı : 7/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 272
Ağırlık : 272
En / Boy : 13,5 / 19
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺73,15

Sekiz yılını voleybola adamış üç arkadaş...
Yaşanmış bir kaza, yarım kalan bir kariyer...

Hayat, sözlüklerde ölümden yaşama kadar geçen zaman dilimi olarak adlandırılır. İnsanlara sorduğumuzda ise bunun için çeşitli cevaplar alabiliriz. Tıpkı benim verebileceğim cevap gibi...

Voleybol benim için hayatla bütünleşmiş bir spor dalıydı. Hatta bir spor dalından çok daha fazlasıydı. Kaçtığım, kovalanmadığım, yargılanmadığım tek yerdi belki de. Şimdi hayatımı adadığım spordan uzaklaşmaya mecbur kalmıştım. Voleyboldan sonrası benim için karanlıktı veya asıl karanlık geri dönememe ihtimaliydi. Karanlığın sonu aydınlıktı ama karanlığın başı hiç ummadığım kadar zorluydu. Belki de bu karanlığın bir aydınlığı yoktu. Yolun sonuna gidecek umuda yeniden ulaşmak zorundaydım.
"Düştüğün her an ayağa kalkabilmek senin elindeyken umudu yok saymak, ona hakaret olur. Umut bizi asla terk etmeyen tek duygudur."


Basım Ayı/Yılı : 7/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 175
Ağırlık : 175
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺64,00

…Ve öyle yaptı. 
Her akşam sahile gitti,  güneş batarken iskelede dans etti. Hiç umudu kalmamıştı artık, yerini hayale bırakmıştı. 
Babasının ruhuna dans ediyor, kendisini seyrettiğini hayal ediyordu. Kararını annesine açıklamıştı. Arkadaşlarına balerin  olacağını söylüyor, hiç kimse ona inanmıyordu.  O kadar çok çalışıyordu ki kendi kendine,  yaralanıyordu sık sık. Bilekleri burkuluyor, tabanları soyuluyor; düştükçe dizlerini ve dirseklerini incitiyordu. Hep bir yeri sargılı olurdu.  Bu yüzden okulunda, Parça Pinçik Balerin diyorlardı ona, kısaca Parpin diyordu arkadaşları.


Basım Ayı/Yılı : 8/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 144
Ağırlık : 144
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺51,75

Sevgili Menekşem,
Anlatacaklarımı çok kolay kaleme aldığımı ve duygu seli karşısında çok rahat olduğumu sakın düşünme... Bu anlattıklarımı yaşadım ve bunlar benim için en önemli hayat derslerinden oldu.
 
Antik Çağlardan beri, “zaman” bir nehre benzetilir. Herakleitos’un asırları aşan “Her şey akar” sözü, bunun bir ispatıdır. Yine büyüklerimizin, “Bir nehirde iki kere yıkanılmaz” sözü de geçen zamanın bir daha geri gelmeyeceğini göstermektedir.
 
Bu yüzden insan için zaman, bir sudur sevgili Menekşe. Akıp gider büyük denizlere doğru... O denizlere akan zamanda, yaşanan hatıralar vardır. Kimi tatlı kimi acı...
 
Yayımlanan aile eğitimi kitaplarıyla anne-babaların beğenisini kazanan Mine İzgi,  bu kez de genç kızlar için rehber niteliğinde bu edebi eseri kaleme aldı…Yazarımız tecrübe ve bilgi birikimiyle sorunlara ışık tutacak, kızlarımız okudukları her mektupta aradıkları soruya cevap bulacak ve abla samimiyetindeki sıcacık tavsiyelerle okuyanların yürekleri umutla dolacak.


Basım Ayı/Yılı : 12/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 200
Ağırlık : 200
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺70,81

Yaptığı eserlerle günümüzde bile insanları kendine hayran bırakan Mimar Sinan’a ait tarih tanığı nesneyi bulmak için yola çıkan Korkusuz Kâşifleri büyük sürprizler beklemektedir.

Operasyon merkezinden başlayan yolculukları Tekirdağ’dan Edirne’ye, Edirne’den Kırklareli’ne kadar uzanırken kâşiflerin onlarca tarihî eser arasında yaşadıkları sürükleyici maceraları soluk soluğa okuyacaksın.

Kâşiflerle birlikte sen de korkusuzca tarihe tanık olmak ve heyecan dolu maceraya katılmak istiyorsan haydi durma, kitabın kapağını arala…


Basım Ayı/Yılı : 4/2019
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 176
Ağırlık : 176
En / Boy : 14 / 20
Cilt Tipi : Ciltli
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺92,65

Arap coğrafyasındaki cehalet insanları insanlığından utandıracak noktaya gelmiştir. Her türlü zulüm ve işkence gündelik hayatın bir parçası olmuştur. Merhamet ve adalet, kız çocuklarıyla birlikte toprağa gömülen birer kelimeden ibarettir artık.

Tüm bu karanlığın ortasında bir ışık parlamış ve kavurucu çöl sıcaklarına rağmen bir umut yeşermiştir mazlumların yüreğinde. İslam’ın ferahlatan merhamet ve adalet çağrısı yankılanmaktadır kızgın kumların üstünde. Cesur savaşçı Halid de cevap vermiştir bu çağrıya ve kuşanıp zırhlarını, inmiştir er meydanına.
Girdiği tüm savaşları kazanmasına, İslam sancağını şehir şehir, ülke ülke taşımasına tanık olman için Halid Bin Velid seni bekliyor.


Basım Ayı/Yılı : 3/2019
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 208
Ağırlık : 208
En / Boy : 14 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺73,95

İtalya’nın bir yatılı okulunda başlayan macera, kendi okulunu temsil edecekleri Liseler Arası Müzik Yarışması ile devam ediyordu. Karşılarındaki dişli rakip, Çılgın Kızlar Takımı’nı seçmelerde zorlayacak gibiydi!

Dostlukları, birbirlerine olan güvenleri sınanırken büyük rekabetin yaşandığı bu yarışmaya katılmak için karşı takıma küçük ve eğlenceli oyunlar oynayacaklardı.

Ekibin lideri Marla, işi kapmak için mücadele eden Beatriz ve güzelliğiyle dikkat çeken Lauren, kimseye benzemeyen kurnaz, akıllı ve cesur birinin aklıyla baş etmek zorunda kalacaklardı bu kez.

Üç tatlı kız, eşitliğin ve adaletin varlığına inanıyorlardı. İnsanı güzel sürprizlerle karşılaştırırdı yapılan iyilikler. Ailenin önemini anlayacaklar, dostluklarının en değerli şey olduğunu yaşadıkları olaylardan öğreneceklerdi.


Basım Ayı/Yılı : 4/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 216
Ağırlık : 216
En / Boy : 14 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺63,20

Bir grup elitist ve çılgın *bilimsanının bir araya gelmesiyle başladı her şey. Düşünceleri ve amaçları yaşadıkları gezegeni, onu yok etmek isteyenlerden korumaktı fakat bunu başaramayacaklarını anladıklarında her şey için çok geçti. Teknolojinin ve bilimin hızlı gelişimi bencilliği, kibri ve sonrasında milyarların öldüğü nükleer savaşları beraberinde getirdi. Kötülüğün hükmü, iyiliğin gösterdiği doğru yolun önüne geçmişti. Geriye tek çare kalmıştı, gezegendeki yaşamın yok olacağını anladıklarında üzerinde yaşayabilecekleri yeni bir gezegen arayacaklardı. 

90 yıllık uzun bir süreçten sonra büyüleyici ve doğal güzelliklerle dolu Crio’yu bulduklarında, hiçbir şeyin istedikleri gibi gitmeyeceğini fark etmelerinin üzerinden çok da zaman geçmemişti. Çünkü onlar kötülükten kaçarken kötülüğün genlerinde saklı olduğunu unutmuşlardı. Yaşam; beraberinde getirdiği dengeyi kendi içinde saklı tutuyordu. İyilik olacaksa kötülük de olacaktı, önemli olan dengeyi bozmamaktı. Fakat her zaman olduğu gibi tek doğrunun kendi gerçeklerinden geçtiğini düşünenler de vardı.

Bu kozmopolit yaşam şeklinin, sanların bütün alışkanlıklarını değiştirdiği; sır tutmanın kutsallaştırıldığı, hayat mücadelesinin ve tabuların ön plana çıktığı toplumda, elbette eski dünyanın alışkanlıklarından vazgeçememiş uyumsuz kişiler olacaktı.

Onların iyi ve kötü yanlarını en uç örnekleriyle okuyacaksınız. Gelişen teknoloji ve bilimle, olgunlaşmanın doğru orantılı olmadığında gelişmişliğin nasıl vahşi bir silaha dönüştüğünü göreceksiniz. Ve her Şenol Ceviz kitabında olduğu gibi aksiyonu, macerayı, gizemi ve heyecanı iliklerinize kadar hissedeceksiniz. 


Basım Ayı/Yılı : 11/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 301
Ağırlık : 301
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺140,00

Doğudan yükselen bir ateş her yeri kaplayarak ilerlemiş ve nihayetinde Anadolu’yu kuşatmıştı. Moğollardan kaçan yüzbinlerce insanın sığındığı Anadolu, sıkıntılı günler yaşıyordu. İnsanlar bunu daha önce benzeri görülmemiş bir felaket olarak yorumluyorlardı. Yıllardır tebaası oldukları Anadolu Selçuklu Devleti’nin de Moğollar karşısında duramaması neticesinde her şeyin bittiğini düşünüyorlardı. Fakat bu bir son değil, aksine Türk tarihinin en büyük devleti olan Osmanlı Devleti’nin bir başlangıcıydı.

Kayı aşireti ve başındaki Ertuğrul Gazi, diğer beyliklerden faklı bir yol takip etti. Neticede büyük başarılara imza attı. Babasının yolundan ilerleyen Osman Gazi de güçlü bir sistem oluşturdu ve Osmanlı Devleti’nin kurulduğunu ilan etti. Böylece yeni ve güçlü bir devlet tarih sahnesine çıkıyordu.


Basım Ayı/Yılı : 7/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 80
Ağırlık : 80
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺44,00

Acayip kendisi jokeymiş ben de atıymışım gibi sınıfın içinde beni yönlendirip gösteri yapmaya başladı. Yumruğunu havaya kaldırıp sallayarak, “Acayip-Güçlü! Acayip-Güçlü!” diye bağırıyordu. Öteki çocuklar da hemen, Acayip’in neden bahsettiğini anlamadan ya da ne anlama geldiğini bilmeden tezahürata katıldılar. “Acayip-Güçlü! Acayip-Güçlü! Acayip-Güçlü! Acayip-Güçlü!”
           
Tuhaf görünüşlü iki arkadaş Maxwell ve Kevin’ın acayip güçlü oluşunun müthiş hikâyesi. Devasa cüsseli Maxwell ile gelişim sorunu olan Kevin’ın, akran zorbalığı ve toplumsal önyargılarla başa çıkışının heyecanlı hikâyesi, naif ve mizah dolu bir dille Maxwell’in ağzından anlatılıyor.

Birçok dile çevrilip okullarda okutulan bu kitap, sadece çocuk ve gençler için değil yetişkinler için de olağanüstü bir okuma keyfi sunuyor. Yumruğunuzu havaya kaldırıp “Acayip-Güçlü!” diye bağırmaya hazır olun.


Basım Ayı/Yılı : 9/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 184
Ağırlık : 184
En / Boy : 14 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺83,00

Şahzat:“Benim yolum, benim gibidir.
Her insanın yolu kendisi gibidir.
Yolun uzunluğu, yolun güzelliği, yolun gizemi, yolun sonsuzluğu insanın elindedir. İnsan, yolunu zihninde, kalbinde, ruhunda çizer.
Bir genç olarak sorgularımın sorusu var.
Ayracım sihirli olabilir; ama insanın kendisi sihirlidir.
İnsan,herşeydir.
Her organımız, bir dünya.
İçimizdeki sınırsız duygulardan daha sihirli bir şey olabilir mi ki Mislina? İnsan,doğrudur.İnsan,iyiliktir.İnsan,vicdandır.İnsan,şerefli bir kuldur.İnsan,bilinçli bir okuldur.
Her soru,her arayış,her korku,her başarı,her deneyim, özellikle her acı bir derstir.
Ama sen dersim daha sihirli Mislina.
 
“Sihirli Ayraç“ serisinin ilki romanı olan “Şahzat”ın gençlik serüvenleri,kendini bulma,sorular,sorgular,arayışlar,gizemler,sihirler,gerçekler,aşklar arasında Kızkulesi ile tanışması ,geleceği bilen sevdiği kız Liya ile ilim gizem aşk yolculuğu; sihirli ayracı sayesinde başlayan ilim, sanat, aşk, sihir dolu bir macera…


Basım Ayı/Yılı : 6/2019
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 112
Ağırlık : 112
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺68,00

İnsanlar bütün güzel duygularının yok olduğu korkunç bir sabaha uyanırlar. Anneler, babalar çocuklarından, kardeşler kardeşlerinden, komşular birbirinden nefret etmektedir. Bir zamanlar doğallıkla sahip olunan o tatlı duygulara artık sadece parasını ödeyenler ulaşabilir. O da bir süreliğine. Çünkü "Duygu Bankası" bedavaya hizmet vermez!
Düşmanlığın dört bir yanı sardığı bu kötü günde, içleri hâlâ sevgiyle dolu evcil dostlarımız da yuvalarından kovulmuştur. Onlardan birisi olan akıllı köpek Patiş ve arkadaşları bu tuhaflığı araştırmak üzere harekete geçerler.
Cep telefonları, bilgisayar korsanlığı, virüsler derken kahramanlarımız kendilerini hiç ummadıkları bir maceranın içinde bulurlar.
Siz de bu maceraya ortak olmak ister misiniz? 


Basım Ayı/Yılı : 7/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 128
Ağırlık : 128
En / Boy : 12,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺50,05
Çimden Hiçbir Şey Gelmiyor

“Hevesi kaçanların fırsat ayağına geldi. Eğlenceli, ilham verici, gaza getirici bir BONKİS hikâyesi!

Deniz, Kadıköy’de yalnız yaşayan, otuz yaşında bir mimar. Ev yemeğinin en güzeli, dost kazığının en sağlamı nerede yenir, kendinizi ait hissetmediğiniz bir işte yıllarca nasıl hayatta kalınır, her şeyi bilen sevgilinin kaprisinden, mükemmeliyetçi annenin beklentilerinden nasıl sıyrılır, ondan sorulur. Görünüşte sokakta yanımızdan geçtiğinde fark etmediğimiz, yüzüne baktığımızda içindeki buhrana dair hiçbir fikrimiz olmayan sıradan insanlardan biri. Son zamanlarda hayatta zevk aldığı sadece iki şey var: çift kaşarlı vapur tostu ve zift gibi demli, tansiyon düşüren çay. Bunun dışında maalesef bir süredir içinden hiçbir şey gelmiyor…

Ancak yıllardır içinde biriken söylenmemiş laflar, başkalarının yaptığı seçimler artık canına tak ediyor ve Deniz kendine yeni bir hayat çiziyor. İçme denilen o son kadeh içilecek, giyme denilen o mini etek giyilecek, harcanması gereken insanlar harcanacak! Çünkü biri, otuzların muhteşem geçeceğine dair garanti verdi ve o güzel hayatın başlangıcı burası…   

Senarist ve yazar Deniz Tezuysal’ın ses getiren dizisi Bonkis’in “öncesi” olarak kaleme aldığı roman, hem dizi izleyicisi hem de Bonkis’le henüz tanışmamış okur kitlesi için keyifli bir şehir macerasıyla karşımıza çıkıyor.


Basım Ayı/Yılı : 11/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 176
Ağırlık : 176
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺51,00

Vampir avcısı ve nekromensır Anita Blake yirmi beşinci macerasında kötülüğün, bakan gözlerin yansıması olabileceğini öğreniyor…

Anita, vampir hizmetkârı Damian’ı hiç böyle görmemişti. Doğan güneş, ona çaresizce ihtiyaç duyduğu huzurlu ölümü getirmiyor, bunun yerine korkunç kâbuslar ve kanlı terler vaat ediyor.

Damian bu kadar zor durumda olmasına rağmen Anita’nın şu an en çok ona ihtiyacı var.

Damian’ı yaratan, onu yüzyıllarca işkenceye maruz bırakan vampir, gücünü kaybetmeye başlamış olabilir. Emrindeki vampirler türlerinin en ciddi tabularından birini yıkıp ortalıkta başıboş dolaşıyor.

Bazıları sevginin en büyük motivasyon kaynağı olduğunu söyler ama nefret de en az onun kadar iş görür. Anita katliamı durdurmak için arkadaşı Edward’a yardıma giderken Damian onu yalnız bırakmayacak. Bu, bütün kâbuslarının başladığı o korkunç yere dönmek anlamına gelse bile. Bir vampir, bir infazcı ve bir nekromensır için gidilebilecek en kötü yere…

Dünyada fantastik edebiyatın en çok okunan yazarlarından Laurell K. Hamilton’ın efsanevi kahramanı Anita Blake’in hikâyeleri hız kesmiyor. Serinin yirmi beşinci romanı Kızıl Ölüm’de Anita, vampir hizmetkârı Damian’ın uykularını kaçıran korkutucu gizemin sebebini bulmaya çalışıyor. Üstelik İrlanda’dan aldığı bir yardım çağrısı, Anita’yı ve Damian’ı oraya gidip tüyler ürpertici bir vampirin peşine düşmeye zorluyor. Üstelik aradıkları, bütün kâbusların nedeni olan, Damian’ı yaratan vampirin ta kendisi. Bir yandan suçlarla mücadele edip bir yandan da kendi özel hayatını düzene koymaya çalışan Anita için hayat hiç kolay değil. Romantizm, erotizm ve maceranın iç içe olduğu romanda aksiyon ve gerilim hiç azalmıyor.

 


Basım Ayı/Yılı : 11/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 832
Ağırlık : 382
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺153,00

Tania iki dünya arasında kalmış bir peri prensesi. Ve sevdiklerini kurtarmak için iki dünyada birden en büyük tehlikelerle yüzleşmek zorunda. 
Tania bir zamanlar sıradan bir kızdı. Derken hayatı altüst oldu ve kendini başka bir dünyada, uzun zamandır kayıp prensesi olduğunu öğrendiği zarif ve sihirli Peri Dünyası’nda buldu. Ailesi ve sarayı büyük tehlikelerle karşı karşıyayken onları kurtarabilecek tek kişi Tania’nın kendisiydi.
Genç kız, gerçek aşkı Edric’le birlikte, yüzlerce yıl önce kaybolan annesi Kraliçe Titania’nın peşinden Ölümlü Dünya’ya gitmek zorundaydı.
Edric’le sırlarını gizlemeye çabaladıkları için, dünyaya döndüklerinde Tania’nın çok sevdiği ölümlü ailesinin sert tepkisiyle karşılaştılar. Bir yandan onlara makul bir açıklama bulmalı, bir yandan da arayışlarını hızla tamamlamalıydılar. Tehlike bir gölge gibi peşlerindeydi. Hain Lord Drake henüz yenilmemişti ve karanlık doğaüstü güçlerini kullanarak onları izliyordu. Tania’nın iki dünyası da asla hayal edemeyeceği tehlikelerin içinde paramparça olmak üzereydi. 


Basım Ayı/Yılı : 7/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 258
Ağırlık : 258
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺61,20
Savaşçı Prenses Serisi Birinci Kitap

Kaderini seçip prenses mi olacak, ülkesini kurtaran asi bir savaşçı mı?

Yoksa tanrılara meydan okuyan bir savaşçı prenses mi?

 

On beş yaşındaki Branwen’in hayatı, düşman Sakson birlikleri evini basıp kardeşini öldürdüğünde sonsuza dek değişti. Branwen harekete geçip kardeşinin intikamını almak istese de ailesi zarar görmemesi için onu komşu topraklara gönderiyor. Yeni evinde etrafı güzellik ve lüksle çevrili olsa da Branwen kendisini diğer kızlardan hep farklı hissediyor. Çünkü o aslında bir prensesin değil bir savaşçının ruhuna sahip, tıpkı annesi gibi.

 

Tehlikeler ve düşmanlarla dolu ormanda beyazlar içindeki gizemli bir kadın göz korkutucu bir kehanette bulunuyor: Evini ve yurdunu kurtaran kişi, Branwen’den başkası olmayacak. Birden etrafındaki her şeyi ve herkesi sorgulamaya başlayan genç kız, yolculuğunun en zorlu kısmının onu beklediğini anlıyor. Kaybedecek zaman yok, Branwen bir seçim yapmak zorunda. Ya ailesinin ona seçtiği yolda yürümeye devam edecek ya da kaderini kabullenip gerçek bir savaşçı prenses olacak…


Basım Ayı/Yılı : 2/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 280
Ağırlık : 280
En / Boy : 13,5 / 21,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺61,20

Fethin Güzel Sultanı Fatih Sultan Mehmed, emsalsiz kişiliğiyle tarihe damga vurmuş bir cihan sultanını akıcı bir öykü diliyle ilk gençlik çağına tanıtma amacı taşıyan bir kitap. Fatih gibi çok yönlülüğüyle asırları aşmış bir şahsiyeti kaleme almanın zorluğu herkesin malumudur. Buna rağmen elinizdeki bu kitap fetihler çağının kokusunu odanıza taşımayı; bir cihangirin coşkulu yüreğinin kıvrımlarında sizi dolaştırmayı vaat ediyor. Kalbinize dokunan, hayal dünyanızda ardı ardına pencereler açan bir üslubu var. Okurken kendinizi surlara kanca atmış bir çeri gibi hissetmiyorsanız ya yer altında lağım atan bir kapıkulusunuzdur ya da Galata sırtlarından çekilmiş bir kadırganın vardavela tellerine ayak basıp göğsünü rüzgâra vermiş bir levent…

“Ne adamlarımın çokluğuna ne de savaş aletlerime güvenirim. İtimadım yalnız Hakk’ın lütuf ve yardımınadır… Eğer o kalenin benim elimle fethi takdir olunmuşsa kale burçları taştan değil saf demirden de olsa kahır ateşiyle onu eritip mum gibi yumuşatırım. Hem ben bu şehri alamasam da niyetimin sevabına erişirim… (Sultan II. Mehmed)”


Basım Ayı/Yılı : 2/2019
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 120
Ağırlık : 120
En / Boy : 14 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺30,60

Issız Suriye Çölü’nde ilerlemekte olan Kerem ile Habip, birkaç gün sonra korkunç bir kum fırtınasına yakalanırlar. Köpekleriyle birlikte develerin arasına sığınırlar. Yükselen kum fırtınası biranda gündüzü geceye dönüştürür.

Soluk almakta zorluk çeken çocukların üzerini kumlar kaplamaya başlar. Endişe ve korku içinde geçen dakikalar bir gün gibi uzarken; karşılarına öküz gözlü, korkunç bir adam dikilir. Çöl Büyücüsü’ nün muhafızı olduğunu haykırır! Şoka giren çocuklar, bir süre sonra uykuya dalarlar. Gözlerini açtıklarında kendilerini çölün ortasındaki Palmira kentinde bulurlar. Günlerce olağanüstü şeyler yaşamaya başlarlar. En sonunda Çöl Büyücüsü ile karşılaşırlar. Onları seven Büyücü, Mısır’ da soluk almalarını sağlar.Derken, piramitlere ulaşırlar… Birçok insanın cesaret edemediği labirentlerde yol almaya başlarlar. O andan itibaren dehşet dolu olayların biri bitmeden öteki başlar.


Basım Ayı/Yılı : 4/2019
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 2
Sayfa Sayısı : 152
Ağırlık : 152
En / Boy : 14 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺45,00

Bir oyun ama tek can!  Buna değer miydi?  Hayatının elinden alınacak olma ihtimaline karşı.
Her bir plan birbiriyle bağlantılı tıpkı zincirin halkaları gibi.
Gizemli bir o kadar da yok edici.  Onun karşısında durmaya cesaretleri var mıydı?  Belki de vardı ama neredeler?  Bu sorunun cevabı ise sayfaların arasında gizliydi.
Kaç! Bak geliyor!  Hayır kaçamazsın.   Çoktan ateşinin çemberine girdin!
Dinle,duy!  Ateşin sesi yükseliyor.  Hayır, kulaklarını kapatamazsın.  O çok yakında!
Nedir bu telaşın? Neyden kaçıyorsun?  İşte zehirli sarmaşık sarmalıyor gör!
Onun kuyruğuna basarsanız sonucu ölümcül biter.  Bu bilinebilirdi.  Oysaki tek istediği vardı.  Onu istedikçe o da elinden kaçıp durdu.  Hiçbir zaman erişemedi.  Elinden kaçırmasına sebep olanlar ise nerede ?  Tahmin etmesi güç değil.  Onun yolunun zemini lavlarla çevrili ve bitmek bilmiyor.  Sakın şerit atlamayın.  Neden mi?  Bunu öğreneceksiniz.
O kim mi? Esliave  yakında sayfaların arasından selamlayacak.
Vahşete ve akıl oyunlarına hoş geldiniz.


Basım Ayı/Yılı : 1/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 532
Ağırlık : 532
En / Boy : 13,5 / 21,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺160,00

Anton tatile gideceği için heyecanlıdır. Fakat anneannesi ve dedesiyle birlikte kamp alanına geldiklerinde hayalleri suya düşer, çünkü karşısına pırıl pırıl bir havuz yerine yosunlu bir göl çıkar. Anton diğerleri gibi göle girmeyi asla kabul etmez ve kendine sıradışı bir arkadaş edinir. Bu yeni arkadaşıyla yaşayacağı beklenmedik maceralar Anton’u çok değiştirecektir...

Dünyanın en önemli çocuk kitabı ödüllerinden Alman Gençlik Edebiyatı Ödülü’nü alan Anton Derinlere Dalıyor güçlü bir anlatıyla okurları, arkadaşlık, birey olmak, önyargılar, zorbalık gibi konular üzerine düşündürüyor.


Basım Ayı/Yılı : 4/2019
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 112
Ağırlık : 112
En / Boy : 12 / 18
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺35,10

Hırsızlar Krallığı, Aadilor diyarındaki gizli bir yerdi. Birçok insan krallığın var olduğunu fısıldamasına rağmen, çok az kişi büyü ve zevkle dolu diyarı bulabilmişti. Gizemli Hırsız Kral, saygı duyulan ve korkulan büyücülerden oluşan üçlü Mousai’yle birlikte krallıkta hüküm sürüyordu.
    
Larkyra Bassette, belki Mousai’nin en genç büyücüsü olabilirdi; fakat şarkı söylediğinde, sesi canavarları öldürebilecek bir güce erişiyordu. Lachlan Dükü’nün krallıktan zehirli bir uyuşturucu kaçırdığı ve halkına bu şekilde zulmettiği ortaya çıktığında, genç büyücüye dükü durdurması için ilk kez tek başına göreve çıkması teklif edildi. Kendini kanıtlamak isteyen Larkyra, dükün müstakbel gelini olarak rol yapmayı kabul etti. Ne var ki Lachlan’ın asıl vârisi olan Mekennalı Lord Darius’a karşı bir çekim hissettiğinde kurduğu planlar yavaşça yıkılmaya başladı. Ve çok geçmeden, asıl vârisin Lachlan halkını yozlaşmış dükten kurtarmak için planları olduğunu fark etti. Larkyra ve Darius, eğer Lachlan halkını ve kendilerini kurtarmak istiyorlarsa birbirlerine güvenmeyi öğrenmek zorundalardı. Lord ve leydilerin hem katil hem de hırsız olabildiği, en çekici notaların bile en ölümcül olanlara dönüştüğü Aadilor dünyasına hoş geldiniz. Bu diyarın şarkısını dinlemeye cesaret edebilir misiniz?


Basım Ayı/Yılı : 6/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 448
Ağırlık : 448
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺96,75

Gelincik Günışığı, ablalarından farklıydı. Yalnızca fiziksel özellikleriyle değil aynı zamanda inatçı, kararlı ve başına buyruk oluşuyla da... Aralarında hayallerinin peşinden gidebilecek kadar güçlü olan oydu, kendisi bunu henüz fark etmemiş olsa da…

Sonsuz bir hayal gücüne sahip Günışığı'nın küçük dünyasını en iyi anlayan yakın arkadaşı Ayışığı'dır. Ayışığı, kimsesiz çocuklar evinde yaşayan ve en az onun kadar hayalperest biridir. Onun varlığı, küçük kızın yaşamla kurduğu hassas bağları güçlendirir. Gelincik Günışığı, büyümenin biraz hüzünlü doğasında, dünyayı anlamaya çalışan iki genç kızın özgürlüklerinin peşinden gitme hikâyesidir. 

Zeynep Alpaslan'ın güçlü kalemiyle yarattığı karakterler, ilk gençlik çağına adım atan ya da içinde hâlâ büyümenin sızısını taşıyan herkesi temsil ediyor. Dünyayı anlamaya, kendini tanımaya ve özgürce yaşamaya niyet eden tüm gelincik çiçeklerine…


Basım Ayı/Yılı : 2/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 160
Ağırlık : 160
En / Boy : 12,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺35,62

Banu Yıldıran Genç kendini bildi bileli okuyor ve uzun yıllardır çeşitli gazete ve dergilerde, dijital mecralarda okuduklarına dair yazıyor. İyi okur olabilmek için sürekli okumak ve nitelikli edebiyattan vazgeçmemek gerektiğinin, yazmanınsa ancak çok okuduktan sonra girişilmesi gereken bir iş olduğunun farkında. Geri Döndüğüm Yerler’de Türkiye ve dünya edebiyatından onlarca kitabı incelerken yaşam, ölüm, yalnızlık, aile, savaş gibi kavramlara, kadınlık erkeklik hallerine, siyasi tarihimize bakıyor. Refik Halit Karay, Suat Derviş, Carson McCullers, Alberto Manguel, Svetlana Aleksiyeviç ve daha birçok yazarı mercek altına alarak nitelikli bir edebiyat kılavuzu sunuyor.

“Kitaplar büyülü nesneler... Bu yazıları yazmamı sağlayan yazarların pek çoğunun aramızda kurduğumuz bağdan haberi yok. Oysa büyü burada işte, sonsuz sayıda kombinasyona ve türeve açık. Şimdi bu yazılar belki okurlarıyla yeni bir bağ kuracak.”


Basım Ayı/Yılı : 7/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 260
Ağırlık : 260
En / Boy : 13 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺77,00
Kokulu Kitap

Üniversite macerasına atılmak için Green Gables’tan ayrılmak üzere olan Anne, bir yandan endişeli bir yandan da oldukça heyecanlıdır. Bu uzun yolculukta eski dostu Priscilla Grant ile beraber olmaları ise içini bir nebze de olsa rahatlatmaktadır. Daha önce hiç tanışmadıkları, sürprizlerle dolu bir hayata adım atarlar ve çok geçmeden yeni dostluklar edinip hafızalardan silinmeyecek anılar biriktirmeye başlarlar.

Peki Anne, bu yeni hayatında uzun zamandır hevesle beklediği aşkı bulabilecek mi? Ya da yıllardır gözünün önünde olan ve ondan bir şans bekleyen Gilbert Blythe’ı nihayetinde fark edebilecek mi?

“Tanrı’nın bize gönderdiği acılar beraberinde güç ve teselliyle gelir; bizim kendi aptallığımız ya da kötülüğümüzden kendimize yaşattığımız acılar ise dayanması daha güç olanlardır.”

“Gece boyu ağlamış olsan da sabah olunca mutluluğun geleceğine inan.”


Basım Ayı/Yılı : 6/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 304
Ağırlık : 304
En / Boy : 14 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺90,00
Tehlikeli Dostluk

Clearwater Lisesi’nde yeni okul yılı başlamak üzere. Carag arkadaşlarıyla birlikte büyük bir heyecanla okula başlıyor. Ancak pumadan dönüşen gencin yaptıklarından herkes memnun değil. Eski akıl hocası Andrew Milling intikam yemini ettiğinden Carag her adımının takip edildiğini hissediyor.Yoksa hayvandan dönüşenlerin okuduğu yatılı
okulda Milling’in ajanları mı var? Olaylar iyice çığırından çıktığında kurttan dönüşen kız Tikaani, Carag’a yardım edecektir.Peki bir puma bir kurda güvenebilir mi?

“Vahşi bir okuma heyecanı!”
Stiftung Lesen


Basım Ayı/Yılı : 7/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 224
Ağırlık : 224
En / Boy : 14,8 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺81,00

12 Ocak 1876, San Francisco - 22 Kasım 1916, California San Francisco’da doğan Jack London, İrlanda asıllıdır. Çocukluğu yoksulluk içinde geçen London, kitaplarla 10 yaşında tanışmıştır. Birkaç yıl serseriler arasında yaşayıp bu durumdan kendini kurtarmak için yük gemilerinde çalışmaya başlayan yazar, bu iş sayesinde denize açılmış ve Japonya’ya, Sibirya’ya gitme şansı bulmuştur. 1896 yılında ise altın arayıcılarının peşine takılmıştır. Burada başından geçenleri “Vahşetin Çağrısı” (1903) adlı kitabında anlatan London, bu kitabıyla üne kavuşmuştur. Okuma alışkanlığını hiç bırakmadığı ve durmadan yazdığı bilinmektedir. En ünlü eseri olarak bilinen ve yarı-otobiyograf ik özellik taşıyan “Martin Eden” romanında anlattığına benzer biçimde 1916 yılında hayatını kaybetmiştir.


Basım Ayı/Yılı : 6/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 176
Ağırlık : 176
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺40,00

İngiliz romancısı. Portsmouth kentinde 1812 yılında doğdu, 1870 yılında Gadshill’de öldü. Çocukluğu sıkıntı içinde geçti. Geliri az olan babası, borç içinde yaşıyordu. Aile Londra’ya taşındı. Uzak bir semtteki eski bir eve yerleştiler. Çocuk, okuyup yazmayı annesinden öğrendi. Bir yandan da fabrikada çalışıyordu. Bu sırada çektiği zorlukları, karşılaştığı kimseleri sonradan romanlarında anlattı. Ailesinin geliri biraz yoluna girince, iki yıl için okula gönderildi ama yeniden beliren para sıkıntısı yüzünden öğrenimini yarım bıraktı. 19 yaşında gazeteciliğe başladı. Londra yaşamı üzerine yazılar yazdı. İlk kitabı iki ciltlik “Boz’un Karalamaları”dır. Bir yıl sonra evlendi. İlk kitabının kazandığı başarı üzerine “Mister Pickwick’in Serüvenleri”ni fasikül biçiminde yayımladı. Bundan sonra yapıtları birbirini kovaladı.


Basım Ayı/Yılı : 6/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 192
Ağırlık : 192
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺40,00

Anna Sewell

1877’de ilk basımı yapılan Anna Sewell’in yazdığı tek kitabıdır. Yazar, kitabın basımından kısa bir süre sonra öldü. Sewell’in basılı tek eseri “Siyah İnci”’yi, 1871 yılında 1877 yılına kadar, Norfolk’a taşındıktan sonra yazdı. Bu sürede sağlığı kötüye gidiyordu. Çok güçsüz düştüğü için devamlı yatması gerekiyordu ve bu yüzden yazması çok zor hâle gelmişti. Annesine romanı dikte ederek yazdırmaya başladı ve 1876’dan sonra küçük kâğıt parçalarına yazdıktan sonra annesi bu metinleri kâğıda geçirdi. Kitap, bir atın sade ama güçlü hayatını anlatmaktadır. Siyah İnci, çok farklı görevler yapar. Kırsal bölgede binici ve araba atıdır. Kentte ise bir taksi atı olmuştur. Bütün bunlara rağmen o değişmez, hep güçlü ve iyi huyludur.


Basım Ayı/Yılı : 3/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 192
Ağırlık : 192
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺42,00

Louisa May Alcott

Ünlü ABD’li yazar Louisa May Alcott, babasının aşıladığı okuma sevgisiyle çok genç yaşta yazar oldu. Çocukluğu ünlü kişiler arasında geçti. Bir Boston gazetesinde gerilim öyküleri yayımladı. Hiçbir zaman yazarlıkla geçinememiş olan Alcott, ailesine yardımcı olabilmek için neredeyse tüm yaşamı boyunca çeşitli işlerde çalışmak zorunda kaldı. Amerikan İç Savaşı sırasında gönüllü hemşirelik yaparken tifoya yakalanan ve bundan sonra tam anlamıyla iyileşemeyen Alcott, ilk kitabı Hastane Öyküleri’ni de bu savaş döneminde yazdı. Alcott bu eserinde bilginin yalnızca kitaplardan edinilemeyeceğini, toplum içinde karşılaşılan en mükemmel insanların çoğunun, daha çok deney ve yaşam okulundan geçtikleri savını da öne sürüyor.


Basım Ayı/Yılı : 3/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 160
Ağırlık : 160
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺40,00

Jules Verne

Ünlü Fransız romancısı 1828’de Nantes şehrinde doğdu. Öğrenimini Paris’te yaptı. Yazarlık hayatına tiyatro oyunları yazarak başladı. Yaşadığı dönem, gerek Fransa’nın gerek dünyanın yeni keşiflerle çalkalandığı, büyük denizlere seferler düzenlendiği dönemdi. Jules Verne, bu koşullarda hayale dayanan bilimsel buluşlar üzerine kurulan romanlara yöneldi. “Balonla Beş Hafta” kitabıyla ileri görüşlü biri olduğunu ispatladı ve geleceği hayallerle ortaya koyan yepyeni bir akımın öncüsü oldu. Kısa zamanda ünü bütün dünyaya yayıldı. Romanlarını yazmadan önce o konuda bilimsel kitaplar okuduğu ve araştırmalar yaptığı için, bugün birçok keşfin yolunu açmıştır. Başlıca eserleri: Denizler Altında Yirmi Bin Fersah, Kaptan Grant’ın Çocukları, Dünya’nın Merkezine Seyahat, Seksen Günde Devr-i Âlem...


Basım Ayı/Yılı : 3/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 144
Ağırlık : 144
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺37,00

Jules Verne

Ünlü Fransız romancısı 1828’de Nantes şehrinde doğdu. Öğrenimini Paris’te yaptı. Yazarlık hayatına tiyatro oyunları yazarak başladı. Yaşadığı dönem, gerek Fransa’nın gerek dünyanın yeni keşiflerle çalkalandığı, büyük denizlere seferler düzenlendiği dönemdi. Jules Verne, bu koşullarda hayale dayanan bilimsel buluşlar üzerine kurulan romanlara yöneldi. “Balonla Beş Hafta” kitabıyla ileri görüşlü biri olduğunu ispatladı ve geleceği hayallerle ortaya koyan yepyeni bir akımın öncüsü oldu. Kısa zamanda ünü bütün dünyaya yayıldı. Romanlarını yazmadan önce o konuda bilimsel kitaplar okuduğu ve araştırmalar yaptığı için, bugün birçok keşfin yolunu açmıştır. Başlıca eserleri: Denizler Altında Yirmi Bin Fersah, Kaptan Grant’ın Çocukları, Dünya’nın Merkezine Seyahat, Seksen Günde Devr-i Âlem...


Basım Ayı/Yılı : 3/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 128
Ağırlık : 128
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺40,00

“Fikrîye Ana ne olur yapma!” demişti minik çocuk. Ama hiçbir çocuk annesine ismiyle hitap etmez, 
en fazla “ana”, “anne” ya da “anneciğim” derdi. Aksanından da çocuğun buralara yabancı olduğu anlaşılıyordu. Bilgin şüphelendi, konuyu arkadaşlarına açtı. Uzun, “fazla hayalcisin” 
derken Bıdı Cengiz, “haklısın” diyerek Bilgin’i onayladı. Bilgin:  -Nasıl olsa polis merkezi yakın. Kendi çocukları ise ailenin davranışlarından az çok anlaşılır. Değilse ortada bir iş var demektir, dedi.  ACABA BİLGİN HİSLERİNDE 
Haklı Çıkacak Mı?
Yoksa Afacanlar Gerçekten Büyük Bir Belayla Karşı Karşıya Mı Kalacak?  Polisliğe Giden Bu Yolda Sen De Afacanlara Eşlik Etmek İster Misin? 


Basım Ayı/Yılı : 6/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 144
Ağırlık : 144
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺60,00

2010 Yılının şubatıydı. Bir gün maillerimi açtığımda, beni çok şaşırtan bir çağrı gördüm. Mailin ‘konu’ bölümünde sadece tek kelime yazıyordu: “İMDAT!” “İmdat!” diye bağırıyordu biri. “Hocam perişanım yardım eder misiniz?” Yardım isteyen kişi, Büşra adlı bir kız öğrenci idi. Ve kelimeler sanki gözyaşlarıyla yazılmıştı. Okuduğum satırlar, beni gençlik yıllarıma döndürüverdi: “Yarabbi İmdat! Beni kurtar!” diye bağırdım yıllara… Bana mail atan öğrenci âşık olduğunu bildiriyordu. Fakat işin kötü yanı, kız henüz 17’sinde bile değildi. Ve gönül verdiği çocuk alkolikti… Üstelik de hatalarından pişmanlık duymayan ve onlarla adeta gurur duyan birisi… Elinizdeki kitap, orijinal maillere sadık kalınarak, Büşra ile yaptığımız uzun yazışmaları ve Allah’ın izniyle kurtuluşunu anlatıyor.


Basım Ayı/Yılı : 6/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 11
Sayfa Sayısı : 128
Ağırlık : 128
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺85,00

On iki yaşındaki Hani, babası ve küçük erkek kardeşi Mamo’yla birlikte, babasının amcasıyla ortak işlettiği berber salonunun üstünde oturuyor. Baba saç keserken, İbo amca başka işler çeviriyor. Hani, kayıp annesinin cezaevinde, sorumlusunun da amcası olduğunu öğrenince çılgın bir plan yapıyor. İşler iyice sarpa sararken şansına karşısına sosyal hizmet uzmanı Mira çıkıyor ve “Salon Salam”da sonunda her şey yine, neredeyse rayına oturuyor.

2018 Alman-Fransız Gençlik Edebiyatı Ödülü’ne layık görülen Salon Salam, Biri daima özeldir göçmenlik ve cezaevinde ebeveyn gibi konulara klişelere hiç başvurmadan eğilirken, bize aykırı olduğu kadar da sevgi dolu bir ailenin hikâyesini anlatıyor.

Benjamin Tienti, sıra dışı bir gözlem gücüyle ve yargılamak yerine anlamayı seçen, insanları güçlü ve zayıf yanlarıyla birlikte resmeden kucaklayıcı yaklaşımıyla bu çarpıcı gençlik romanında cezaevinde ebeveyn, göçmenlik, yabancı düşmanlığı, uyuşturucu ticareti gibi yakıcı toplumsal sorunlara eğilirken, sıcak bir aile hikâyesini heyecanlı bir polisiyeyle zekice harmanlıyor. Hikâye, genç insanların sarsıcı hayat deneyimleri üzerinde düşündürürken, Barbara Jung’un esprili vinyetleri acıyı mizahla dengeleyen kitabı tamamlıyor.


Basım Ayı/Yılı : 5/2019
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 160
Ağırlık : 160
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺70,00

Emily, eğitim almak için Shrewsbury’deki okula kaydolur. Elizabeth Teyze’ye eğitimi süresince dersleri ile ilgili yazılar dışında öyküler yazmayacağına söz vermiştir. Ama Emily, onun için en büyük sığınak olan yazmaktan gerçekten uzak kalabilecek mi?
Bununla birlikte Ruth Teyze’nin evinde onunla birlikte yaşamak da Emily için ayrı bir sınav olacaktır. Her şeyde sevebileceği bir yön bulmayı başaran Emily, bu yeni şehre, yeni okuluna ve yeni arkadaşlarına alışabilecek mi?


Basım Ayı/Yılı : 6/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 160
Ağırlık : 160
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺68,00
Tükendi

“Göl mü, havuz mu, kuyu mu? Nereye düşmüştüm ben!”
Okulda “Kibrit Çöpü” olarak anılan Yusuf, arkadaşlarıyla beraber bir okul gezisine gider.
Heyecanla gittiği okul gezisinde akran zorbalığı yüzünden umulmadık bir olay yaşar.
Sarmaşıklarla dolu bir mağara…
Buz gibi bir su…
Uzaktan gelen uğultular…
Tüm bunlar yetmezmiş gibi, bu karmaşaya sebep olanlar ve Yusuf aynı kamyona saklanır.
Eyvah! Kamyon hareket ediyor. Acaba Yusuf ve arkadaşları uyandıklarında kendilerini nerede bulacaklar?
Yusuf ve arkadaşlarının nefes kesen macerasına katılmaya hazır mısın?


Basım Ayı/Yılı : 7/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 160
Ağırlık : 160
En / Boy : 12,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺61,60
1 2 3 ... 31 >
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı