Freddy, New York Tımes Çoksatanlarının 1 Numarası Freddy’nin Pizza Dükkânı’nda Beş Gece: Anormaller’in Çizgi Roman Uyarlaması Ve Bir Sürprizle Geri Dönüyor!                                                                                                        Freddy'nin Pizza Dükkânı’nda yaşanan korkunç olayların üzerinden bir sene geçmiştir. Charlie sadece hayatına devam etmeye çalışmaktadır. Yeni bir okula ve hayata başlamanın verdiği heyecana rağmen, Charlie geceleri maskeli bir katilin ve tüyler ürpertici dört mekanik hayvanın kâbuslarıyla mücadele etmektedir. Yaşadığı zorlukların hepsinin bittiğini düşündüğü sırada okulunun yakınlarında oldukça tanıdık yara izleri taşıyan cesetler bulununca, kendisini yine babasının o korkutucu icatlarının dünyasında bulur. Anormal bir şeyler Charlie'yi avlamak için beklemektedir ve eğer bu kez onu ele geçirirlerse, bir daha asla kaçmasına izin vermeyeceklerdir.                                                            Freddy’nin Pizza Dükkânı’nda Beş Gece: Anormaller, Eisner Ödülü adayı sanatçı Claudia Aguirre’nin heyecan verici çizimleriyle okurlarını eskisinden daha fazla korkutmayı hedefliyor. Scott Cawthon’un yarattığı Freddy’nin Pizza Dükkânı’nda Beş Gece’nin çizgi roman uyarlamasını sakın kaçırmayın!


Basım Ayı/Yılı : 8/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 192
Ağırlık : 192
En / Boy : 15,2 / 22,8
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺126,75

 “Şans dediğimiz şey, her zaman iyi sonuçlar doğurmuyor. Ya da tam tersi, şanssızlık, bir felaketin eşiğinden dönmeye yarayabiliyor. İnsanlar basit olsa da dünya tuhaf.”

Bülent Ayyıldız’ın öykülerinde dünya tuhaflıkları ile tuhaflıklar dünyası bir araya geliyor; daha doğrusu, büyülü gerçekçi öğelerin etkisiyle sınırlar muğlaklaşıyor. Günlük yaşama özgü dertleri, gündelik işleri, ilişkileri yeniden uyarlanmış hâlleriyle okuyoruz.
Kamikazeler El Ele Uçmaz kitabında bir başka mikro evren de kuruyor Ayyıldız. “Kampüs Dörtlemesi” öykülerinde amfiler, yemekhaneler ve labirentvari fakülte koridorlarında tedirginlikle dolanıyoruz; o kasvetli atmosferde rahat nefes almak pek mümkün olmuyor! 

“Bütün anlatılanlar rüya olsa ne çıkar? Bu kadar hakir mi görüyorsunuz âlem-i hayali? Bu kadar mı eminsiniz gerçek dediğiniz şeyden? Her şeyi bir sisteme oturtmaktan, düzene bindirmekten bıkmadınız mı? Hiç nereye gideceğinizi bilmeden evinizden çıktınız mı? Hangi sokağa gireceğinizi içinizden bir sesin tarif ettiği oldu mu?”


Basım Ayı/Yılı : 8/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 96
Ağırlık : 96
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺72,16

Avcı Kraven insanoğlunun keşfettiği her hayvanın peşine düşmüş ve onları avlamıştır. Ama elinden kaçırdığı bir yaratık vardır. Her fırsatta onunla alay eden bir av: Örümcek Adam olarak bilinen duvar sürüngeni ve ağ atıcı. Kahramandan üstün olduğunu kanıtlamak için onu vurup yerin iki metre dibine gömdükten sonra Örümcek Adam’ın kostümünü giyip onun kimliğine bürünür!


Basım Ayı/Yılı : 8/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 284
Ağırlık : 284
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺109,23
17. Yüzyıldan Fantastik Bir Aşk Hikayesi

Mehmed Füzûnî, Sarây-ı Âmire-i Sultânî’de (Topkapı Sarayı) yetişmiş ve çeşitli devlet görevlerinde bulunmuş bir 17. yüzyıl divan şairidir. Döneminde oldukça tanınan bir şair olduğu birincil kaynaklarda kayıtlı olan Füzûnî’nin eserlerinden biri de Genc ü Gevher adlı mesnevidir. Bir insanın (Genc) bir periye (Gevher) kavuşma macerasını anlatan bu eser, kahramanları arasında ejderha görünümlü cadıların ve mağlup etmesi güç olan devlerin de olduğu olağanüstü nitelikte bir aşk hikâyesidir.
Mesnevi edebiyatında 15. ve 16. yüzyıllar, çift kahramanlı aşkı konu alan eserlerin ön planda olduğu bir zaman dilimidir. Takip eden dönemde sayıca azalmaya başlayan aşk mesnevilerinin bir örneği olan ve tespit edilebilen tek nüshası Avusturya Milli Kütüphanesinde bulunan Genc ü Gevher, ilk kez İbrahim Kolunsağ tarafından hazırlanan bu kitapla okuyucuya ulaşıyor. Mesnevi nazım şekli ile ilgili genel bilgileri, Genc ü Gevher’in incelenmesini ve çeviri yazı alfabesine aktarımını içeren kitap, okuyucuyu bu masalsı anlatının dünyasına davet ediyor.


Basım Ayı/Yılı : 11/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 407
Ağırlık : 407
En / Boy : 16,5 / 23,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺275,00

Bilim kurgu edebiyatının ödüllü yazarı Mehmet Sağbaş ile çocuk ve gençlik edebiyatının güçlü kalemi Şöhret Doğruyol Sağbaş’tan yeraltının tekinsiz ve gizemli dehlizlerinde geçen fantastik bir macera…

“…Gerçek bir yıldız görmemiş hatta varlığından dahi haberdar değillerdi. Yeri de göğü de birdi onların. Kaya her yerdi, her yerdeydi. Ne ay ne yıldız ne de gecenin ardından doğan güneş… Nemli, kaygan bir kayaydı bulutları; ışık böcekleriyse sarkıtlar arasında köşe kapmaca oynayan yaramaz yıldızları...”
 
Orkan, Kök, yabaniler, hohobadiler ve diğerleri… Tüm bu canlılar niçin yerin altında yaşıyordu? Böylesi bir hayat kendi tercihleri miydi? Yüzyıllar sonra bilimin ve insanlığın geleceği nokta belki de buydu. Eserleri ile distopya edebiyatının kıyısında gezinmekten hoşlanan iki yazar, güçlerini bu kez ortak bir paydada birleştirdi. Yeraltı Günlükleri, akıcı üslubu ve sürükleyici kurgusu ile okurunu gizemli bir maceranın içine çekerken çağdaş
edebiyatın büyülü dünyası ile de tanıştırıyor.


Basım Ayı/Yılı : 8/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 212
Ağırlık : 212
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺83,73

Aydınlıktan Önce (A.Ö.) 3 yılında, Dünya’yı kasıp kavuran salgın, tam da bitti zannedilirken ve rehavet had safhadayken, Etiyopya ve Hindistan’da aynı anda ortaya çıkan yeni bir mutasyon, tüm hesapları altüst eder: Afrasya Mutasyonu! Öncekilere hiç benzemeyen Afrasya Mutasyonu, neredeyse Dünya Nüfusu’nun dörtte üçünü yok eder; insan nesli tükenme tehdidiyle hiç olmadığı kadar yüz yüzedir artık!
Tüm dünyada tam bir kaos ve çaresizlik hâkimdir ve insanların önünde tek seçenek kalmıştır: Ölümün kendilerini yoklayacağı zamanı beklemek!
Yalnız en güçlü silaha inanan az da olsa bilim insanı vardır hâlâ: Umut!
Bu genç insanlar, gizli de olsa, kendilerini feda etmek uğruna çalışmalarına devam ederler.
Bütün umut yine gençlikte mi olacak? Çıkış yolu bulunabilecek mi?
Akıl, virüs karşısında biçare mi kalacak? Peki, sadece akıl yeterli mi galip gelmeye?
Bu kaotik dönemde ülkelerin yaklaşımı nasıl olacak? Bencillik yine her şeyi alt üst mü edecek?
Nuh’un Gemisi Miti, binyıllar sonra tekrar mı kurtarıcı olacak? Çözüm yine insanda mı gizli?
İnsan, varlığı ile başlı başına bir mucize mi? Hele ki din, dil, ırk, renk, görüş ayrılıklarının, zorunlu da olsa, ortadan kalkması hâlinde mucize kendiliğinden gelebilir mi?
Kaos, hâkimiyetini ilânihaye sürdürebilecek mi?
Yoksa her şeyin sil baştan olduğu Yeni Bir Dünya mı kurulacak?
Distopya mı? Ütopya mı?
Yoksa, COVİTOPİA mı?!!
Ütopik, Distopik ve Bilim Kurgusal öğeler de içeren, Türkiye, Avustralya, İsviçre ekseninde yoğunlaşan ve fakat tüm Dünya’yı kapsayan bu fantastik roman, genç okuyucular ve türün meraklıları başta olmak üzere tüm kitap kurtlarını
«Covitopik» bir dünyaya ve yepyeni ufuklara davet ediyor.


Basım Ayı/Yılı : 8/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 360
Ağırlık : 360
En / Boy : 13 / 19
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺120,00

Sevgili Evangeline,
Eninde sonunda onunla yine görüşeceksin, onu gördüğünde sakın ona aldanma. Tatlı gamzelerine, büyüleyici mavi gözlerine ya da sana Küçük Tilki dediğinde kalbinin hop etmesine kanma. Sana Küçük Tilki diye seslenmesi bir sevgi ifadesi değil, başka bir ayartma şekli. Jacks’in kalbi atıyor olabilir ama hissetmez. Ona tekrar güvenecek gibi olursan, daha önce yaptıklarını hatırla.
 
New York Times’ın çok satan yazarı Stephanie Garber’dan Caraval serisinin sihirli evreninde geçen lanetli bir aşk masalı
 
Kupa Prensi’nin ihanetine uğradığında Evangeline Fox, bir daha ona asla güvenmeyeceğine yemin etmişti. Hem artık kendi büyüsünü de keşfetmişti, Prens’in ondan çaldığı mutluluğu kendi bulabilirdi. Fakat ne yazık ki, işler hiçbir zaman sizin planladığınız gibi gitmez. 
Şimdi Evangeline, korkunç bir lanet yüzünden yine Kupa Prensi ile ortak olmak zorunda. Hatta bu sefer güvenebileceği tek kişi de o. 
Yeni düşmanlar, eski arkadaşlar ve hem akıllarla hem kalplerle oynayan sihirlerle dolu muhteşem bir macera.
 
Her zaman kalbinin sesine güvenebilir misin?


Basım Ayı/Yılı : 8/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 328
Ağırlık : 328
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺139,92

İnsanların Gölgelerden nefret etmelerinin en büyük sebebi kendilerinden akıl almaz derecede güçlü olmalarıydı. Oysa Gölgeler insanlara yardım için gönderilmiş iradesiz varlıklardı. Kötülük, iyilik, ihanet, kin, nefret gibi duyguları taşımaz, bağlı bulundukları Gölge krala itaat eder, o ne isterse onu yapardı. “Gölgeler” demek güç demekti. Yeryüzünde bağlı oldukları tek irade, yüzyıllar önce insanlığı iyiliğe çağırmak için gönderilen elçi ve onun geride bıraktığı safkan soyuydu.
 
Gölgeler çok eski zamanlarda yeryüzünde kendi hallerinde yaşardı. Var oldukları insanlar tarafından bilinmezdi. Zaman geçtikçe insanlar öylesine doğruluktan sapmış ve o kadar kötüleşmişti ki kâinatın sahibi onlara uyarıda bulunması için bir elçi gönderdi. Yeryüzünde itaat ettikleri ilk elçinin adı, Solomon’du.
 
Ve Solomon’a yardım etmesi için Gölgeleri görevlendirdi. O günden sonra “gölgeler” ve insanlar arasındaki yaşam ve bitmek bilmeyen savaş başladı.
    
Aksakallı, Albus, İllias, Farel, Leo, Trio, Hazel, Semi, Alexander, George, Hector, Kırmızı, Tursol ve daha nice iyi insan kötülüğe karşı açtıkları bu savaşta galip geleceklerine inanıyorlardı. Kötülük durdurulmazsa iyilik ve iyiliğe dair her şey yok olacaktı!

Basım Ayı/Yılı : 10/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 408
Ağırlık : 408
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺170,00

Hayao Miyazaki’nin en sevilen filmlerinden birinin uyarlandığı seride küçük cadı Kiki, her on üç yaşına gelen cadı gibi evden ayrılıp tek başına bir sene geçirmek zorundadır. Büyü yapmak konusunda acemi olsa da Kiki’nin çok iyi olduğu bir özelliği vardır: Uçmak.

Kedisi ve en yakın arkadaşı Jiji ile birlikte süpürgesine atlayıp kendine yeni bir yuva olabilecek şehri aramaya koyulur. Yüksek saat kulesiyle denizin kıyısında duran Koriko tam da Kiki’nin hayalindeki gibi bir yerdir. Kendine güvenen Kiki, Koriko’ya uçar ve güçlerinin kasaba halkına kolaylık ve neşe getireceğini umar. Ancak halkın güvenini kazanmak, yabancı bir şehirle tanışmak pek de kolay değildir. Bir cadı için bile.

Akiko Hayaşi’nin çizimleriyle


Basım Ayı/Yılı : 5/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 4
Sayfa Sayısı : 208
Ağırlık : 208
En / Boy : 12,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺106,60

İnsan sandığımız kan emiciler ve normal insanlar… İnsanların farkında olmadan kan emicilerle birlikte yaşadıklarını fark etmesi üzerine neler olur sizce? Kan emiciler için durum açık; bunu bilen insanı öldürmek. Peki ya öldüremezse? Kan emicilerin varlığını bilen insanlar yaşamaya devam ederse hayat nasıl ilerler? Kaçırılmak, öldürülmeye çalışılmak, ölmeyenlerle karşılaşmak, ölmeyen birisini arabayla ezmek… Hiç karşılaşmadığınız aksiyonları birden hayatınızın ortasında bulursanız ne yaparsınız?


Basım Ayı/Yılı : 8/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 202
Ağırlık : 202
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺89,00

Rakip olmakla lanetlenmiş iki kadın… 
Birinin zaferi diğerinin felaketi olacaktı.


On altı yaşındaki Mina annesizdi, büyücü babası gaddardı ve sessiz kalbi hiç kimse için sevgiyle atmamıştı. Gerçi hiçbir zaman atmamıştı ama Mina bunun normal olduğunu düşünmüştü. Babasının kalbini çıkardığını ve yerine camdan bir kalp koyduğunu hiç tahmin etmemişti. Whitespring şatosuna adım atıp kralını ilk kez gördüğü anda Mina bir plan yaptı. Güzelliğiyle kralın kalbini kazanacak, kraliçe olacak ve sonunda aşkın nasıl bir his olduğunu öğrenecekti. Fakat tek sorun, üvey anne olmak zorunda kalacak olmasıydı.

On beş yaşındaki Lynet, tıpkı ölmüş annesine benziyordu ve bir gün bunun nedenini keşfetti. Babasının emriyle bir sihirbaz onu ölü kraliçenin suretinde kardan yaratmıştı. Ama ölü kraliçenin suretinden yaratılmasına rağmen, Lynet sert ve muhteşem üvey annesi Mina gibi olmayı tercih ederdi. Babası, Mina'yı yerinden ederek Lynet’i Güney topraklarının kraliçesi yaptığında ise dileği yerine getirilmiş oldu. Şimdi Mina, Lynet'e gözlerinde nefret gibi bir şeyle bakmaya başlamıştı. Artık Lynet ne yapacağına karar vermeliydi, - ve kim olacağına - ya tanıdığı tek anneyi geri kazanacak… ya da onu sonsuza dek kaybedecekti.


Basım Ayı/Yılı : 7/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 432
Ağırlık : 432
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺112,50
Mitoloji, Folkor ve Fantastik

Gökten üç elma düşmüş…
İnsan anlatır. Anlata anlata anlar, büyür, gelişir. İnsanlık var olduğu günden beri anlatılagelen hikâyelerden oluşan bir derlemenin içinde yaşar. Anlatılan hikâyelerin kadim biçimleri olan folklorik ögeler, mitoloji parçaları ve ondan türeyen fantazma hem insanlığın ortak bilincini ifade eder hem de metafizik alanın sınırlarında gezinerek bizi ifade edilemeyen o büyülü coğrafyaya çağırır.

Üç Elma, Çağdaş Türk öyküsünün mitolojiyle, halk hikâyeleriyle ve fantastikle ilişkisine mercek tutmaya çalışıyor. Bu derlemede kavramsal çerçeveyi ve tarihsel arka planı sunacak giriş niteliğinde yazıların ardından teorik çalışmalar modern, postmodern ve meta-anlatılardaki mitsel, folklorik ve fantastik ögelerin kullanımlarını ve işaret ettikleri anlam halelerini göstermeye çalışıyor. Son olarak da Türk edebiyatında bu kaynakların nasıl kullanıldığını ve dönüştüğünü gösteren denemelere yer veriliyor. 

…biri anlatanın, biri dinleyenin, biri de kahramanın başına.


Basım Ayı/Yılı : 10/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 416
Ağırlık : 416
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺103,18
Pazarlıkçı Serisi - 4. Kitap

Başlangıçta karanlık vardı.
 
Callie ile tanışmadan ve Pazarlıkçı olmadan önce, bir kâtibin piç oğlu Desmond Flynn vardı: Zayıf bir anneden doğan, biraz büyüyle lanetlenmiş ve kaderinde bir köleyle evlenmek olan o çocuk…
 
Ancak kaderin aklında başka bir plan vardı.
 
Karanlık yok olana dek.
 
Arestys'in çorak mağaralarından Somnia sarayına uzanan ve yeryüzünün hile dolu sokaklarında ruh eşini arayan bu hikâyede, Desmond Flynn’ın acı ve intikam hırsıyla çıktığı yolun sonunda Akşam Yıldızlarının İmparatoru olmasına şahitlik edeceksiniz.


Basım Ayı/Yılı : 8/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 288
Ağırlık : 288
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltli
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺120,00
Pazarlıkçı Serisi - 4. Kitap

Başlangıçta karanlık vardı.
 
Callie ile tanışmadan ve Pazarlıkçı olmadan önce, bir kâtibin piç oğlu Desmond Flynn vardı: Zayıf bir anneden doğan, biraz büyüyle lanetlenmiş ve kaderinde bir köleyle evlenmek olan o çocuk…
 
Ancak kaderin aklında başka bir plan vardı.
 
Karanlık yok olana dek.
 
Arestys'in çorak mağaralarından Somnia sarayına uzanan ve yeryüzünün hile dolu sokaklarında ruh eşini arayan bu hikâyede, Desmond Flynn’ın acı ve intikam hırsıyla çıktığı yolun sonunda Akşam Yıldızlarının İmparatoru olmasına şahitlik edeceksiniz.


Basım Ayı/Yılı : 8/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 288
Ağırlık : 288
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺82,50

“Bir dost ölür, yükselir mavi alevler güç gömülür, kül olur her yer.”

Ailesi hakkında saklanan sırları öğrenen Victoria Sirius, gerçek kimliğinin peşine düşemeden bir savaşa sürüklenir. Hamal Birliği’ndeki arkadaşlarıyla beraber Richard Sirius’un ülkenin dört bir yanında gerçekleştirdiği idamlara baskın yapıp kendileri gibi olan çocukları kurtarmaya çalışırlar.

Kehanette söylenenler birer birer gerçek olurken Victoria’nın en yakınlarından gördüğü ihanet savaşın seyrini değiştirir. Young taşının parçalarını birleştirerek laneti ortadan kaldırmayı planlarken aşk, ihanet, intikam ve ölüm dört bir yanını sarar. Kazanmak istediği savaş sevdiklerini kaybetmesine sebep olur.

“Yıldızlar şahidim olsun. Sana söz veriyorum,” diye fısıldadım.
“Seni kaybettim ama yüzlerce çocuğu kazanacağım.”


“Bir gün benim istediğim şekilde yanımda olman için her gün yıldızlara bakarak duaediyorum. Sana söz veriyorum, sevgilim, bu duamı ölünceye kadar her gün tekrarlayacağım.”


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 320
Ağırlık : 320
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltli
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺151,20

Celeste şimdiye kadarki en kötü yazını geçirir. Çünkü ebeveynleri bir yolculuğa çıkarken can sıkıcı küçük kız kardeşi Esme’yi Celeste’e emanet eder. Yılın en sıcak gününde, büyükannesinin sıkıcı evinin verandasında dondurma yerken tüm yazını değiştirecek beklenmedik bir olay gerçekleşir: Kuzenleri Ferdinand gökyüzünden yere düşer.
 
 
 
Celeste, çılgın kuzeninin uçan otobüsüne binip Yedi Diyar Geçidi’ne yolculuk etmekten başka bir şansı olmadığını fark ettiğinde sonsuz ihtimallerle dolu bir macera başlar. Yedi Diyar Geçidi, Dünya’dan erişilemeyen boyutlara açılan geçitlerin olduğu; devler, büyücüler, periler, denizkızları gibi fantastik yaratıklarla dolu bir evren. Ancak Celeste, bir geçidin arkasında karanlık işlerin döndüğünü öğrendiğinde evrenin ve kuzeninin tehlikede olduğunu anlar. Kuzenini, evlerini ve hatta tüm diğer boyutları kurtarmak için Celeste’in cesaretini toplayıp kendini keşfetmesi gerek. 


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 400
Ağırlık : 400
En / Boy : 13,5 / 20,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺127,50

Bu kitap rüyalarınıza girecek, telefonunuzda büyüyecek. Sıfırdan kurulmuş devasa fantastik evreni ve zarlar yardımıyla şekillendirilmiş şaşırtıcı olay örgüsünün yanı sıra mini öyküler, resimler, haritalar ve diğer sürprizlerle bezenmiş çok sayıda “QR” karekoda sahip. Mühürlü Masallar – Zamanın Yaraları hem yazınsal hem de görsel olarak size bir hayal gücü ziyafeti sunacak.

Bir çimdik dünden, serpiştir bugünden,
Kaynasın kazanımız bilinenin ötesinden.
Dostluktandır mayası, aşk ise tadı tuzu,
Öfkeyle harlasın ateş, büyüdendir kokusu.

Yuvarlayın zarları gösterin hünerlerinizi,
Mühürledik masallarımızı varoluşları -mişli.
Dikkatli açın mührü; patlarsa zamanın dikişleri,
Önce ipleri,
Ardından sizleri diker zamanın terzileri.

Roller belli, bize gerekir iki zaman oyuncusu,
Aklımı karıştıran ise lacivert gözlü kurucu.
Bir cadı, bir deha, bir de ozan ekleyelim iyisi mi,
Belki büyüyle, belki kılıçla, belki ezgilerle gelir gerisi.


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 376
Ağırlık : 376
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺164,00

Artık kendi başınaydı. Işığı ve rüzgârı takip etti. Gölgeleri dinledi. Kokuyu ve sesi gördü. Hissettiği ürpertinin sebebi artık gün gibi ortadaydı. Dedesinin “Hiçbir şey nedensiz değildir” öğüdünü hatırladı. Korkmasına gerek yoktu, sadece gerekeni yapacaktı.
Asa, yaklaşık beş metre arkasında kalmışken aniden durup gerisine dönerek yüzüstü ileriye doğru atıldı. Yere çarpar çarpmaz birkaç takla attı ve tam asanın önünde durup sol eliyle onu kuma yakın kısmından tuttu. Yukarıya doğru fırlattı. Ayağa kalktığındaysa, tekrar ağaç yönüne dönmüştü ve asa havada taklalar açarak ona doğru düşüyordu.  
Asa, sağ omuzunun bir kol kadar üzerindeyken sıçradı ve onu kalın tarafından yakaladı. Yere iner inmez önde kalan ayağını kendine doğru çekip diğer ayağı üzerinde arkasına doğru hızlıca döndü. Asayı göz hizasına kadar indirip ileriye doğru savurdu, bir mızrak gibi. Bacağını yere o kadar sağlam basmıştı ki vücudundaki tüm kuvvet kolu üzerinde toplanıp asaya geçti. 
Tam planladığı gibi, asanın sivri ucu ucubenin alnı hizasındaydı. Ve artık sıra ondaydı. Emektar, üzerine aldığı kuvvet ile yavaş fakat durdurulamaz şekilde ucubenin iki gözünün arasından kafatasının içine doğru girmeye başladı. Oyunu çoktan kaybetmiş yaratık, kolunu havaya kaldırıp son bir hamle yapmak istedi, ama nafile. Hüzünlü gözlerle bakmaktan ileri gidemedi.


Basım Ayı/Yılı : 7/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 344
Ağırlık : 344
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺188,60

Edgar Rice Burroughs'un sevilen “Barsoom” serisinin ilk cildi olan Mars’ın Prensesi, okurla buluştuğu 1917 yılından şimdiye kadar anlatılan en çılgın ve en yaratıcı hikâyelerden biri. Tarzan of the Apes’in yaratıcısının kaleme aldığı ve çoktan bilimkurgu klasikleri arasına girmiş bu macerada, ikonik karakter “John Carter” efsanesi başlıyor.

Virginalı bir İç Savaş gazisi olan John Carter, savaş sonrası Arizona’sında Apaçilerin saldırısına uğrar. Bir mağarada köşeye sıkıştırılmış haldeyken hayatının bittiğini düşünür, ancak tekrar uyandığında etrafta kimse görünmez ve manzara Dünya'daki hiçbir şeye benzemez.

John Carter, rakip kabileler arasında devam eden acımasız bir savaşın sahnesi olan Mars'a nakledilmiş; yerçekimindeki değişim Carter'a insanüstü güç, hız ve çeviklik güçleri vermiştir. Dünyada sıradan bir insanken, Mars'ta o bir tanrıdır. Carter insan görünümlü güzel Prenses Dejah Thoris'i kurtarmak için dört kollu barbar lejyonlarını yenmeli, vahşi flora ve faunayla dolu bir arazide binlerce mil yol kat etmelidir. Tüm bunlar olurken Kızıl Gezegen’in kaderi ise belirsizdir: Kabilelerin birbiriyle çekişmeleri kontrolsüzce artmakta, kuşatma altındaki atmosfer fabrikası boğucu bir durma noktasına yavaş yavaş ulaşmaktadır.

Carl Sagan’dan Arthur C. Clarke kadar pek çok dehaya ilham olan, zamanın ötesine geçip günümüzün bilimsel gerçeklerini destekleyen Burroughs'un Mars macerası hakkında Ray Bradbury şöyle diyor:

“Yazın çimenlerin üzerinde durdum, ellerimi kaldırdım ve tıpkı John Carter gibi Mars'ın beni eve götürmesi için ağladım. Kızıl Gezegen’e uçtum ve bir daha geri dönmedim.”


Basım Ayı/Yılı : 7/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 232
Ağırlık : 232
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺140,00

General Thaddeus "Yıldırım" Ross ile tanışın... konuşma zamanının çoktan geçtiğine ve önemli olan tek şeyin ülkesinin düşmanlarını yok edecek silahlar geliştirme becerisi olduğuna inanan kıdemli bir subay. Kendisi iki ayak üzerinde en güçlü silah haline geldiğinde ama o silahın içinde sıkışıp kaldığında ve yalnızca onu yok etmek isteyen eski müttefikleriyle iletişim kuramadığında neler olduğunu onunla birlikte deneyimleyin.


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 24
Ağırlık : 24
En / Boy : 17 / 26
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺48,00
Gizli İstila

Gizli İstila’nın Skrull'ların yenilgisi ve Wasp ile Skrull Queen'in ölümüyle nasıl sona erdiğini hepimiz biliyoruz. Ama peki ya olaylar başka bir şekilde gelişseydi? Mesela, Reed Richards, Skrull'lardan kaçmadan önce öldürülseydi? Kahramanlarımız yine de günü kurtarır mıydı? Yoksa Dünya, Skrull yaşam tarzını mı benimserdi? Başka bir deyişle, "SKRULL'LAR KAZANSAYDI NE OLURDU?"… Ya da Skrull’lar hiçbir zaman ortaya çıkıp varlıklarını belli etmeselerdi? "PEKİ YA GİZLİ İSTİLA GİZLİ KALSAYDI?"


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 40
Ağırlık : 40
En / Boy : 17 / 26
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺51,20
Iron Man: Zırhtaki İblis

Tony Stark, Tony Stark olmasaydı... hâlâ Demir Adam olur muydu? Yirmi yıl önce, kötü giden bir üniversite deneyinde, genç Stark'ın zihni, fakir ama parlak öğrenci arkadaşı Victor Von Doom'un vücuduna aktarılır! Onaylanmamış bu araştırmadan sorumlu tutulan ve hafızası silinen Tony sınır dışı edilir ve gözden düşmüş bir Latverya vatandaşı olarak hayatla yüzleşmek zorunda kalır. Bu arada, Von Doom, Stark Endüstrileri'nin tek varisi olmanın zenginliği ve ayrıcalığı içinde büyür ve gelişir. Böylece dünyanın farklı yerlerindeki ayrı kazanlarda hem Demir Adam hem de Dr. Doom yeniden dövülür. Ama zırhların içindeki adamlar... gerçekte kim? "PEKİ YA TONY STARK DR. DOOM OLSAYDI?"


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 24
Ağırlık : 24
En / Boy : 17 / 26
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺48,00
Spider-Man: House Of M

Gwen Stacy, Peter Parker için her şey demekti... ve sonra gitti, Green Goblin tarafından
öldürüldü.
Scarlet Witch, HOUSE OF M'de gerçeği değiştirdiğinde, Peter, Gwen'le evlenip bir oğul
yetiştirme hayalini yaşamaya başladı... ama çok geçmeden o da ortadan kalktı. Peki Gwen,
HOUSE OF M'in geri kalanıyla birlikte ortadan kaybolmasaydı ne olurdu? Başka bir deyişle,
“GWEN STACY HOUSE OF M’DEN SAĞ ÇIKSAYDI?” İlk hikayede Gwen ve Peter arasında, Peter
ve Mary Jane arasında neler olacağına ve aslında gerçekliğin kendisine ne olacağına dair
sorular yanıtlanıyor.
İkinci hikayedeyse, Peter Parker House of M gerçekliğinden eve dönüyor ama yalnız değil.
Gwen ve Richie de çok daha sorunlu bir şeyle birlikte bu yolculuğa çıktılar. Çok daha uğursuz.
Ve sadece kendisini ve sevdiklerini değil, Örümcek Adam'ın temsil ettiği her şeyi yok etmekle
tehdit edecek!
"PEKİ YA GWEN VE RICHIE PARKER, HOUSE OF M DIŞINDA VAR OLSAYDI?"


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 40
Ağırlık : 40
En / Boy : 17 / 26
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺51,20
Venom Deadpool’u Ele Geçirseydi?

Marvel’in fikir üstatları bir gün kendilerine şu soruyu sorar ve sonrasında bir yanıt
ararlar: “Peki ya
Venom simbiyotu Deadpool'u ele geçirseydi?!”…
Beyonder, Galactus, Venom, Deadpool… Ve daha pek çok karakterin dahil
olduğu bu hikayede 4.
boyutun duvarlarını yıkmaya hazır olun!


Basım Ayı/Yılı : 8/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 24
Ağırlık : 24
En / Boy : 17 / 26
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺48,00
Dr. Doom Thing Olsaydı?

Hikayemizdeki gerçeklikte Victor Von Doom, deneyindeki hatayı fark eder ve
kendisini Dr. Doom haline getiren patlama asla gerçekleşmez. Reed Richards
ile arkadaş olur ve bunun sonucunda Ben Grimm tek başına kalır. Birkaç yıl
sonraysa Reed, Ben Grimm yerine Doom ile birlikte kaderlerini belirleyecek
olan uzay yolculuğuna çıkar. Ancak Doom'un şeytani planı devreye girer ve
mürettebatın geri kalanını ölüme terk ederken kendisini kozmik radyasyondan
koruyacağına inandığı bir zırh kuşanır. Gemi kozmik ışınlar tarafından
bombalanır ve Dünya'ya çarparak iner. Doom'un zırhı kozmik ışınları emer ve
Doom, Thing’e dönüşür.


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 24
Ağırlık : 24
En / Boy : 17 / 26
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺48,00
Astonishing X-Men

Joss Whedon ve John Cassaday'in klasik Astonishing X-Men serisinin sayfalarından ortaya
çıkan iki devasa hikayeye bir göz atın…
Breakworld'den Ord, Colossus yerine Jean Gray'i ölümden diriltseydi? X-Men ile (Ve tabii
Emma Frost ile) yeniden bir araya geldiğinde ne olacak? Peki bu değişiklik tüm galaksiyi nasıl
etkileyecek? Herkesin içine korku salan tek bir kelimeyle sonuçlanan bir yaşam, ölüm, aşk ve
kayıp hikayesi: Phoenix! "PEKİ YA COLOSSUS YERİNE JEAN GRAY DİRİLTİLSEYDİ?"
İkinci hikayedeyse, Tehlike Odası olarak bilinen yapay varlık, Xavier'i ve onun X-Men'ini yok
etmeye gittiğinde, başka biri onun sinyalini alır. Daha önce hiç karşılaşmadıkları ölümcül biri...
Mutasyona uğramış Tehlike Odası’na aşık olmaya hazır biri! "PEKİ YA TEHLİKE, ULTRON'UN GELİNİ
OLSAYDI?" 


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 36
Ağırlık : 36
En / Boy : 17 / 26
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺51,20

Oldman ve ekibi Hammer ordusunun ilk saldırısını başarıyla savuşturur. Ama
beklenmedik bir şekilde Oldman, ekibi dağıtmakta tereddüt etmez ve saraya
geri döner. O sırada Neleh, Oldman’ın başından geçenleri anlatmaya başlar
ve yaşlanmayan kraliçenin sırrı artık herkese ifşa edilmek üzeredir... 


Basım Ayı/Yılı : 8/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 176
Ağırlık : 176
En / Boy : 12,8 / 18,2
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺70,40

17. yüzyılın başlarında kraliçe tarafından yönetilen bir ülkede çocuğu olmayan
kraliçe, sıradan insanların yetimlerini evlat edinerek ulusuna tahtı miras
alabileceklerini kanıtladı. Ancak aradan geçen uzun yıllara rağmen bir türlü
yaşlanmayan bu kraliçenin sırrı merak konusuydu. 


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 176
Ağırlık : 176
En / Boy : 12,8 / 18,2
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺70,40

1887'de yeni yıl günlükleri ilk çıktığından bu yana, Arthur Conan Doyle'un Sherlock Holmes'u, Yaratılan en güzel kurgusal karakterlerden birisi olmuştur. Her kitap, birbirinden harikulade hikayelerden oluşmaktadır. Tüm zamanların en iyi görev yapan dedektifi ünvanını ne ile kazandığını okudukça anlayacak ve bir Sherlock Holmes hayranı olacaksınız.


Basım Ayı/Yılı : 2019
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 288
Ağırlık : 288
En / Boy : 13 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺25,88

1887'de yeni yıl günlükleri ilk çıktığından bu yana, Arthur Conan Doyle'un Sherlock Holmes'u, Yaratılan en güzel kurgusal karakterlerden birisi olmuştur. Her kitap, birbirinden harikulade hikayelerden oluşmaktadır. Tüm zamanların en iyi görev yapan dedektifi ünvanını ne ile kazandığını okudukça anlayacak ve bir Sherlock Holmes hayranı olacaksınız.


Basım Ayı/Yılı : 2019
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 280
Ağırlık : 280
En / Boy : 13 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺25,88

1887'de yeni yıl günlükleri ilk çıktığından bu yana, Arthur Conan Doyle'un Sherlock Holmes'u, Yaratılan en güzel kurgusal karakterlerden birisi olmuştur. Her kitap, birbirinden harikulade hikayelerden oluşmaktadır. Tüm zamanların en iyi görev yapan dedektifi ünvanını ne ile kazandığını okudukça anlayacak ve bir Sherlock Holmes hayranı olacaksınız.


Basım Ayı/Yılı : 2019
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 280
Ağırlık : 280
En / Boy : 13 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺25,88

1887'de yeni yıl günlükleri ilk çıktığından bu yana, Arthur Conan Doyle'un Sherlock Holmes'u, Yaratılan en güzel kurgusal karakterlerden birisi olmuştur. Her kitap, birbirinden harikulade hikayelerden oluşmaktadır. Tüm zamanların en iyi görev yapan dedektifi ünvanını ne ile kazandığını okudukça anlayacak ve bir Sherlock Holmes hayranı olacaksınız.


Basım Ayı/Yılı : 2019
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 304
Ağırlık : 304
En / Boy : 13 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺25,88

“Suç kime yarıyorsa asıl suçlu odur!”

1960'lar, 1970'ler... Türk siyasi tarihinde darbe ve muhtıraların yaşandığı bu dönemin önemli gelişmelerini, yazar Mehmet Mez, o yıllarda öğrenci olan kahramanımızın gözünden anlatır bizlere. O zamanların sınıfsal ve ideolojik dayanaklarının öğrenciler ve özellikle solcu gençlik üzerinde oluşan etkilerini irdeler. Birbirlerini hiç tanımayan, farklı düşünce yapısına sahip insanların ilerleyen yıllarda yollarının kesişmesi ve yaşanan çatışmaların insan üzerinde bıraktığı etkiyi gözler önüne seren bu kitabı, Mehmet Mez'in etkili ve sürükleyici anlatımıyla sunuyoruz.


Basım Ayı/Yılı : 1/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 495
Ağırlık : 495
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺60,00

“Onların kirlettiği suda kız çocukları yıkanıyordu”

Engizisyon’un, kurumsal kimliğinden sıyrılıp zihinlere sızmadığını mı sanıyorsunuz? Ya da İstanbul’a hiç uğramadığını?.. Eğer öyleyse, yanılıyorsunuz!.. Farklı çağlardan, farklı coğrafyalardan, farklı hayatlardan süzülüp gelerek karanlığa karşı savaşan iki kahraman… Ortaçağda bir rahibin, iktidar sarhoşluğu yaşayan kiliseye karşı verdiği savaş, 2018 İstanbul’unda Cinci Hoca’nın karısı Hanife’ye ışık tutup ona yol gösterecek. Yolları Sonuncu Köy’de kesişen bu ikilinin hikâyesi, aydınlık günlere olan inancınızı artırarak umutlarınızı yeniden yeşertecek. Yeter ki yüzünüzü aydınlığa dönün...


Basım Ayı/Yılı : 1/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 301
Ağırlık : 301
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺60,00

“Kötüye hizmet eden her kim varsa yeraltına gönder”

Kayıpların gölgesinde acılı bir çocukluk geçiren Aydan’ın İzmir’deki evinden kaçıp İstanbul’a gelmesinin elbet nedeni vardı. Peki, kadim kentin sokaklarında rastladığı hayaletler ve rüyalarında dizginlerinden boşalan içgüdüleri ona ne anlatmaya çalışıyordu? Aydan’a kol kanat geren Ece Hanım’ın antik öyküleriyle İstanbul’da işlenen cinayetler arasında nasıl bir bağ vardı? Dolunay Ayini’nde, üç kadının birbiriyle kesişen öykülerini Yunan mitolojisinin, İstanbul’un Pagan tarihinin, tanrıçaların izin sürerek takip edecek ve bir genç kızın içindeki ilaheyi keşfetme sürecine tanık olacaksınız. “Aydan’ın sesini duyan köpekler, ona eşlik eden koro oldu ve hem melodiler hem de boa yılanının üstünde zıplayarak dans eden kızın yere vurduğu ayaklarıyla tuttuğu tempo, tapınağın belleğine, zamanları aşan bir ayinin anısı gibi kaydoldu. Şarkı bittiğinde kızın altında yılan değil, Işık Bey vardı ve adamın yeşil gözleri şehvetle parlıyordu.”


Basım Ayı/Yılı : 1/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 207
Ağırlık : 207
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺50,00

“Hayat, kötü haber aldığın bir gece kadar uzun; gülümsediğin bir an kadar kısaymış meğer.”

“Her şeyin var, öyle mi? Peki ya baban ya onun yokluğu?” Ben hiç babasız kalmadım ki! Görüşmüyor olsam da hep o babanın kızıydım… Ağladığım zamanlar, başımı onun omuzunda hayal edip teselli ederdim kendimi. Ona sığınırdım… Biliyor musun, yaşadığım birçok acıyı ona sarılarak aşmaya çalıştım. Anlayacağın; Ben hep o babanın kızıydım… “Yıllardır bu ânı bekliyordum. İçimdeki o huysuz ihtiyar seninle arama engel koyuyordu. Fakat ona yol göründü. Artık aramıza giremeyecek, sana söz veriyorum…” “Hoş geldin, babacığım.” “Hoş buldum, kızım. Fakat uzun kalamayacağım.” “Anlamadım?” “Ölüyorum…”


Basım Ayı/Yılı : 1/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 317
Ağırlık : 317
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺60,00

“Karanlığın istilası İstanbul’un can damarlarında!”

Kendinize yarattığınız cehenneminizden kaçamayacaksınız. Kız Kulesi’nden yükselen kanlı ayin çığlıkları, geçmişten alacaklı lanetli ruh, iblislere meydan okuyan Medusa, yarı insan yarı ucubelerin çağrıları, antika semaverin laneti, katil hayaletler, bakkalın üstündeki apartmandan yayılan dehşet, aynadaki başka suratlar, cadıların amansız savaşı, şizofren canilerin ölü bedenlerle birleşen yaşamı, Toprak Ana Gaia’nın rahminden fışkıran döllenmiş su, İstanbul’un kılcal damarlarını amansızca kaplıyor. Vakit dolmak üzere. Kim olduğunuzu bilmiyorsunuz!


Basım Ayı/Yılı : 1/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 360
Ağırlık : 360
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺60,00

Kargaları özgür bırak, Fallon, onlar seni kraliçe yapacak. Bir kâhin gelecekte kraliçe olacağımı haber verene kadar yuvarlak kulaklarımın lanetini kırabileceğimi hiç düşünmemiştim. Nihayetinde ben büyü yapamayan, hayvanların sevdiği ama tüm safkan perilerin nefret ettiği bir yarımlıktım. Bir safkan peri hariç. Luce prensi Dante Regio, bana ilk öpücüğümü verdiği günden beri kalbimin tek sahibiydi. Birkaç demir kuş heykeli toplamak mevcut kralı devirip kardeşini yanı başımda hükmetmesi için kral yapmama yardımcı olacaksa bu define avına çıkmaya hazırdım. Keşke kehanet beni dünyanın başına nasıl bir kanatlı iblis salacağım konusunda uyarmış olsaydı. Ve bu iblisin beni takıntı hâline getireceği konusunda da…


Basım Ayı/Yılı : 7/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 560
Ağırlık : 560
En / Boy : 14,5 / 21,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺202,50

Aç köpekler yemeğini asla paylaşmaz!.. Tok insanlar gibi!

Yaşamın zorluğu ile ölümün kolaylığı arasında tercih yapanların akıl almaz mücadelesini anlatan “Doğmadan Ölenler” serisinin yeni macerası “Tepenin Katilleri” bilinçaltınızla oynayacak.

Hepsinin ağzından kan sızıyor ve haklarını asla paylaşmazlar çünkü: Gücü besleyen kazanmanın hazzıdır.

Tepenin Katilleri’n de neler mi, yaşayacaksınız? Cesetlerin nasıl saklandığına şaşkınlıkla şahit olurken Tepenin Katilleri’nin ise nasıl beslendiğini hayretler içinde okuyacaksınız. Bildiğiniz bütün kitapları ve kurguları unutun. Çünkü bu kitap sınırlarınızı zorlarken zihninizi de alt üst edecektir.


Basım Ayı/Yılı : 7/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 2
Sayfa Sayısı : 460
Ağırlık : 460
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺256,00

BEN ODYSSEUS’UN KARISI OLDUĞUMDAN DAHA UZUN ZAMANDIR İTHAKA KRALİÇESİ’YİM.

Odysseus’un yitik, yalnız adası İthaka keskin zekâsıyla nam salmış kralının yokluğunda kıymete binmişti. Sarayın salonu tıka basa doluydu; yiğit yahut zengin talipler, hizmetçiler ve de insan kılığına bürünmüş tanrılar. Bir de iffetli kraliçe ve babasının yerini doldurmaya çabalayan bir oğul: Penelopeia ile Telemakhos.

Her gününü arsız taliplerini oyalamak, gönüllerini hoş tutmakla, bitirmeye niyetlenmediği bir kefeni dokumakla geçiren Penelopeia'nın krallığı yönetmesi, oğlu Telemakhos’u beladan uzak tutması ve bunlar yetmezmiş gibi bir de yeni ortaya çıkan korsan yağmacılara karşı güvenliği sağlaması gerekiyordu. Güvenebileceği birkaç kadın haricinde tek başınaydı, güçsüzdü ama en az Odysseus kadar akıllı ve kurnazdı da; destanlar onun bu yönünden pek bahsetmez.

Ödüllü yazar Claire North, Penelopeia'nın Şarkıları üçlemesinin ilk kitabı İthaka’da Kral Odysseus’un şanının gölgesinde bırakılmış İthaka Adası’nı, sarayda çevrilen dolapları ve hepsinden önemlisi bunca zamandır hakkı yeterince teslim edilmemiş becerikli Penelopeia’yı hem insanların hem de tanrıların gözünden, gerçek ve yalın hâliyle anlatıyor.

“İthaka, Yunan mitolojisine casus hizmetçiler, düzenbaz tüccarlar ve kurnaz bir kraliçe ile farklı ve yeni bir bakış sunuyor.” –Kirkus

“Claire North, tanrıçalardan kraliçelere ve köle kadınlara kadar uzanan bir dizi mitolojik karaktere incelikle hayat veriyor.”

–Jennifer Saint


Basım Ayı/Yılı : 7/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 376
Ağırlık : 376
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺155,80

"Bazen ölümün kolaylığı ile yaşamın zorluğu arasında bir tercih yapmak zorunda kalır insan. Bu vaziyette zoru seçmek ne büyük ahmaklıktır. "
Aslında her şey, Halil'in bir gece yolculuğunda başladı. Gecenin karanlığını süsleyen sisin içinde kaza yapmış bir araba ve aracın içinde sıkışmış üç yaralı, Halil'in merhamet duygusunu tetiklese de kazanın gizemi aralandığında öğrendiği gerçek karşısında şok oldu. Halil'i katliam yapmaya sürükleyen gerçek, aynı zamanda kaderini değiştiren bir tanışmaya da vesile oldu.
Yazar kitabı adeta yaşatıyor. Olay örgüsü, karakter işleyişi ve samimi anlatımıyla sizi kitabın içindeki dünyaya hapsederek bitmesini hiç istemeyeceğiniz zekice yazılmış kurgusunda sürüklüyor. Soluksuz okuduğum bu kitabın içine hapseden dünyasından aldığım haz kadar yazarın kuvvetli tuttuğu yan karakterleri ve olaylarına da hayran kaldım. Farklı bir kalem ve kendine özgü türüyle bu kitapla tanışmak isteyen herkese keyifli okumalar dilerim. Yazar Çiğdem Köroğlu


Basım Ayı/Yılı : 4/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 400
Ağırlık : 400
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺256,00

Seanan McGuire’ın Ters Çocuklar serisinin ikinci kitabı Sopalar ve Kemikler okurları Jack ve Jill’in vampirler, kurtadamlar ve deli biliminsanlarıyla dolu dünyası Bozkırlara götürüyor.

Jacqueline annesinin ideal kızıydı; kibardı, sessizdi ve her zaman bir prenses gibi giyinirdi. Jillian babasının ideal kızıydı; maceracı, heyecan arayan ve biraz da oğlan çocuğu gibi.

Jacqueline ve Jillian yetişkinlere güvenilmeyeceğini öğrendiklerinde beş yaşındaydılar. Büyükannelerinin sandığının içinde beliren merdivenden indiklerinde ise on iki. İndikleri merdiven onları Boğulmuş Tanrı’nın, şatoda yaşayan ve halkın delice korktuğu Efendi’nin ve ölüleri dirilten bir biliminsanının dünyasına götürdüğünde yolları ayrılacaktı. Hem kendilerinin hem de Bozkırlardaki birçok insanın kaderi ise Jack ve Jill’in yapacağı seçimlere bağlı olacaktı.

Sopalar ve Kemikler, tıpkı Her Kalp Bir Eşik gibi, başka dünyaların büyülü ışığını yansıtıyor.

“Spekülatif kurgu okurlarının aradığı her şey burada: fantastik dünyalar, zengin karakterler ve duygu dolu bir hikâye.” –Library Journal

“Bu peri masalı, insanın hayatını sonsuza dek değiştirebilecek seçimler, kaybedilen masumiyet ve sevmek ile sevilmenin ne demek olduğu hakkında.” –Publishers Weekly

“Bir sonraki sayfaya geçmek için yerinizde duramayacağınız karanlık bir peri masalı.” –Locus


Basım Ayı/Yılı : 7/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 176
Ağırlık : 176
En / Boy : 12,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺86,10

Bir grup elitist ve çılgın *bilimsanının bir araya gelmesiyle başladı her şey. Düşünceleri ve amaçları yaşadıkları gezegeni, onu yok etmek isteyenlerden korumaktı fakat bunu başaramayacaklarını anladıklarında her şey için çok geçti. Teknolojinin ve bilimin hızlı gelişimi bencilliği, kibri ve sonrasında milyarların öldüğü nükleer savaşları beraberinde getirdi. Kötülüğün hükmü, iyiliğin gösterdiği doğru yolun önüne geçmişti. Geriye tek çare kalmıştı, gezegendeki yaşamın yok olacağını anladıklarında üzerinde yaşayabilecekleri yeni bir gezegen arayacaklardı. 

90 yıllık uzun bir süreçten sonra büyüleyici ve doğal güzelliklerle dolu Crio’yu bulduklarında, hiçbir şeyin istedikleri gibi gitmeyeceğini fark etmelerinin üzerinden çok da zaman geçmemişti. Çünkü onlar kötülükten kaçarken kötülüğün genlerinde saklı olduğunu unutmuşlardı. Yaşam; beraberinde getirdiği dengeyi kendi içinde saklı tutuyordu. İyilik olacaksa kötülük de olacaktı, önemli olan dengeyi bozmamaktı. Fakat her zaman olduğu gibi tek doğrunun kendi gerçeklerinden geçtiğini düşünenler de vardı.

Bu kozmopolit yaşam şeklinin, sanların bütün alışkanlıklarını değiştirdiği; sır tutmanın kutsallaştırıldığı, hayat mücadelesinin ve tabuların ön plana çıktığı toplumda, elbette eski dünyanın alışkanlıklarından vazgeçememiş uyumsuz kişiler olacaktı.

Onların iyi ve kötü yanlarını en uç örnekleriyle okuyacaksınız. Gelişen teknoloji ve bilimle, olgunlaşmanın doğru orantılı olmadığında gelişmişliğin nasıl vahşi bir silaha dönüştüğünü göreceksiniz. Ve her Şenol Ceviz kitabında olduğu gibi aksiyonu, macerayı, gizemi ve heyecanı iliklerinize kadar hissedeceksiniz. 


Basım Ayı/Yılı : 11/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 301
Ağırlık : 301
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺140,00

“İnsan için büyük bir gruba ait olmamanın hissi kadar dayanılmaz bir his yok!”-Erich Fromm

Topluma ayak uyduramayan, yozlaşmış kurallara boyun eğemeyen ve bu durumdan sıyrılmanının bir başka yolunu bulamayan herkes gibi Nilay da hayatına son vermeye karar vermişti. Ölümü sadece huzurlu bir uyku olarak hayâl ettiğinden bu kararı almakta zorlanmamıştı. Ancak hesaba katmadığı bir şey vardı.

Başarısızlık. Bir son yerine yeni bir başlangıç olan girişiminin ardından kaldırıldığı rehabilitasyon merkezinde hem geçmişiyle hem de geçmişte aşılmaz olarak gördüğü sorunlarından çok daha büyükleriyle yüzleşmesi gerekecekti. Artık söz konusu olan sadece kendi hayatı değildi.

“İnsan için büyük bir gruba ait olmamanın hissi kadar dayanılmaz bir his yok!”-Erich Fromm

Topluma ayak uyduramayan, yozlaşmış kurallara boyun eğemeyen ve bu durumdan sıyrılmanının bir başka yolunu bulamayan herkes gibi Nilay da hayatına son vermeye karar vermişti. Ölümü sadece huzurlu bir uyku olarak hayâl ettiğinden bu kararı almakta zorlanmamıştı. Ancak hesaba katmadığı bir şey vardı.

Başarısızlık. Bir son yerine yeni bir başlangıç olan girişiminin ardından kaldırıldığı rehabilitasyon merkezinde hem geçmişiyle hem de geçmişte aşılmaz olarak gördüğü sorunlarından çok daha büyükleriyle yüzleşmesi gerekecekti. Artık söz konusu olan sadece kendi hayatı değildi.


Basım Ayı/Yılı : 3/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 352
Ağırlık : 352
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺48,75

“Hayal gücünün iki çocuğu vardır: Sanat ve din. Onları tohumlayan ise yalan söyleme yetisidir.”

OPUS, birbiriyle bağlantılı üç kısa romandan oluşuyor. Sigun adında evden çıkamayan bir internet korsanının hikâyesiyle başlayan roman daha sonra uzayın sonsuzluğunda gezinen bir maceraya dönüşüyor. Çoklu evrenler, uzay kolonileri, yapay zekâlar, klonlar, tiranlar ve gizemli gezegenler hayal gücünün sınırlarını zorluyor. Orkun Uçar fantazyanın Türkiye’deki en büyük yazarlarından biri olduğunu bir kez daha kanıtlıyor. Biz okurlara düşen ise bu görkemli romanın sayfaları arasında gezinirken aklımıza hâkim olmak.

“Eskiden insanlar görünmeyen tanrılara taparmış ama bizim tanrılarımız aramızda dolaşıyor. Arkalarında kanlı ayak izleri bırakarak…”


Basım Ayı/Yılı : 10/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 2
Sayfa Sayısı : 248
Ağırlık : 248
En / Boy : 12,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺100,00

BENİ İBLİSLERDEN KORUYAN TEK BİR
ŞEY VARDI… O DA CANAVAR’DI.
Nyfain, Ejderha Prens, beni özgürlüğüme kavuşturmayı denemişti ancak bu krallıkta kimse için özgürlük yoktu.
İblisler peşimdeydi. Beni kapana kıstırmak ve Nyfain’e karşı kullanmak istiyorlardı.
İblis Kral’ın ortaya çıkması an meselesiydi.
Nyfain, içinde bulunduğum durumdan kendimi kurtarmam için İblis Kral’la pazarlığa oturmam gerektiğini düşünüyordu.
Peki, sevdiklerimin işkence çekmesine neden olan bu yaratığa kendi ellerimle teslim olabilir miydim?
Sorun şu ki onları kurtarmak için başka seçeneğim yoktu.


Basım Ayı/Yılı : 7/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 440
Ağırlık : 440
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺141,75

Ardı arkası kesilmeyen savaşların ağırlığı altında zayıf düşen, uğruna dövüştükleri imparatorluğun kanun kaçağı ilan ettiği ve deli bir peygamberin istilaya hazırlandığı bir kıtada yapayalnız kalan Tekkol’un Ordusu… Arkasında karanlık güçlerin ve gizli ellerin desteğiyle durdurulamaz bir şekilde Genabackis kıtasını işgale gelen Pannion Domin İmparatorluğu, karşısında zorlu bir rakip bulmayı beklemiyordu ancak Tekkol’un Ordusu’nun, eski düşmanları Darujhistan şehri, Anomander Rake ve Caladan Brood ile ittifaka girdiğinden habersizdi. Herkesin kendi çıkarını gözettiği bir savaşta, ihanet de kaçınılmaz bir sonuç olacaktı.

Genabackis kıtasında süregiden tek çatışma bu değildi. İki tarafın da kendini galip sayamadığı, yüz binlerce yıldır devam eden bir savaş daha vardı. Bu gaye uğruna faniliklerinden vazgeçip namevt savaşçılara dönüşen T’lan Imasslar, Genabackis kıtasında toplanıyorlardı. Ve bu seferki düşmanları her zamankinden daha zorlu olacaktı.

Tanrıların oyununa yepyeni bir oyuncu katılmak için can atıyordu. Zincirlenmiş Tanrı oyundaki ilk hamlelerini yapmaya hazırlanırken, karşısında diğer tanrıları bulacaktı. Ancak Zincirlenmiş Tanrı’nın hesaba katmadığı bir şey vardı: Artık bu oyuna faniler de dahil olmuştu.

“Malazan Yitikler Kitabı serisini ağzım bir karış açık okudum.” –Glen Cook

“Erikson, epik fantazi yazarları arasında en tepedekilerden biri.” –Publishers Weekly


Basım Ayı/Yılı : 11/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 380
Ağırlık : 380
En / Boy : 14 / 23
Cilt Tipi : Ciltli
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺469,04

Hasan Saraç’tan kaleminden soluk soluğa bir serüven. 4 kitaplık Zaman Gezginleri serisi sizleri bekliyor.

*

Her sey bir anda olur aslında. Sonsuzluk o anın içindedir sanki. Sonlu bir hayata sonsuz bir ask sıgar mı?

Zaman yanılsama, ask tekinsiz bir oyun mudur?

Ask ve hayal, zamanı ve gerçegi asabilir mi?


Basım Ayı/Yılı : 7/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 998
Ağırlık : 998
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺340,00

“Yaşayabileceğimiz en güzel şey gizemdir. O tüm gerçek sanatın ve bilimin kaynağıdır.”

                                                                                                                   Albert Einstein

“Bakın bakalım, bu rakamlar size bir şeyler hatırlatacak mı?”

Vedat yazılanları eline alıprakamları okumaya başladı:

“31 49 52 75 – 69 10 25 41”

Ardından ilk önce Amerikalıya, sonra da elindeki kalemle oynamaya başlayan Faik’e, soran gözlerle baktı.

“Yani? Bu rakamlardan hiçbir şey anlamadım, ne diyebilirim ki?”

“Ya Paktika desem?”

“Efendim?”

“Dedim ya işte, Paktika…”

***

O gecden sonra hayatının nasıl allak bullak olacağı konusunda en ufak bir fikri dahi yoktu henüz. Siyah Audi’sini metalik gri bir Passat’ın takip ettiğinden habersiz, şirketine, günlük hayatına geri dönüyordu.

Daha doğrusu öyle sanıyordu…

(Arka Kapaktan)


Basım Ayı/Yılı : 1/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 212
Ağırlık : 212
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺85,00
Tenebrous Malikanesi

Oracıkta küçüldü kız, bedeninin içerisinde kayboldu. Aklı nerede, kalbi nerede? Bilmiyordu, gösteremez olmuştu. En acısı da tüm bu yükün sebebinin sevdiği insan olmasıydı. Katili sevgilisiydi, katili koşulsuz teslim olduğu kişiydi. Zifiri karanlığın içerisinde pencerenin arkasında hem korkak hem de nefret dolu gözlerle baktı Tenebrous’a, lanetlerle çevrelenmiş mezarına baktı. Onun kötülüğü buydu demek ki, orada yaşanmış her acı gerçekti. Öldürülen çocuklar, katledilmiş kadınlar ve onların tıpkı Hira’nın güvendiği gibi en yakınından olan katilleri. Tenebrous ölmüyordu, sinsice oynuyordu kurbanlarının üzerinde, oraya adım attığında aldığı koku buydu işte o ev acıyla doluydu, duvarlarına hapsedilmiş çığlıklar her gece daha çok bağırıyor her sabah sessizliğe gömülüyordu.


Basım Ayı/Yılı : 3/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 372
Ağırlık : 372
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺149,00
1 2 3 ... 34 >

Fantastik Kitaplar

 

 

En İyi Fantastik Kitaplar

Fantastik kitaplar, kitap okurken gerçek dünyadan tamamen sıyrılmayı ve hayal gücünün sınırlarını aşan bambaşka dünyalarda dolaşmayı sevenler için ideal eserlerin başında gelmektedir. Edebiyat dünyasının geniş ürün aralığına sahip fantastik eserler içinden birçok okuyucu kendi zevk ve beğenisine uygun bir eser bulabilmektedir. Fantastik edebiyat yerli veya yabancı pek çok yazara ait roman bulunmakta ve bu romanlar sayesinde yeni dünyaları keşfe çıkılmaktadır. Fantastik kitap tutkunlarının yorumlarına göre fantastik okuma kitapları, günlük hayatın tekdüzeliğinden kolay ve eğlenceli kaçış olanağı sunmaktadır.  

Okuyucularının sayfalar arasında kaybolmasını sağlayan en iyi fantastik kitaplar başında ayrıca dünyada en çok satan kitap unvanını almış J.R.R Tolkien’ e ait olan tek ciltlik “Yüzüklerin Efendisi” kitabı bulunmaktadır. Bu kitabın ayrıca 3 ciltlik seri hali de fantastik kitap önerileri içinde yer almaktadır. En iyi 10 fantastik kitap arasında da yine Tolkien’in “Hobbit” yapıtı bulunmaktadır. Yine ilk 10’da “Tayt Oyunları”, Ursula K. Le Guin’in “Yerdeniz Öyküleri” kitaplarından bahsetmek de mümkün olmaktadır. “Harry Potter”, “Zaman Çarkı” ve Stephen King eseri “Kara Kule”de kendi kategorisinde okurlar tarafından sevilmektedir. 

En iyi fantezi kitapları okurlar, hayal gücünün su gibi aktığı ve bir nevi gerçeklikten kopuşun yaşandığı eşsiz bir evren olarak tasvir etmektedir. Edebiyat eleştirmenleri de özellikle en iyi 100 fantastik kitap için okurlarının bu evrenin içine alan kitaplar olduğunu belirtmektedir. Bunun yanında okunacak fantastik kitaplar insanı türlü evrenlere sokmakta ve gerçeklik hissiyatını bir süreliğine askıya alınmasını sağlamaktadır şeklinde de bir ekleme yapılmaktadır En iyi fantastik türler arasında sadece romanların olmadığı hikayelerin, masalların, dramaların ve oyunların da olduğu söylenmektedir.

 

Fantastik Kitap Serileri

Fantastik kitap serileri denildiği zaman akla ilk gelen eserler, genellikle başarısını sinema sanatı ile de göstermiş yapımlar olarak sanat severlerin karşısına çıkmaktadır. Yönetmen Peter Jackson'ın beyaz perdeye aktardığı “Orta Dünya” serisi gişede de kendini göstermekte olduğunun altı çizilmektedir. Yine fantastik serilerden “Harry Potter” ve “Açlık Oyunları” serileri sinemada, “Taht Oyunları” serisi de televizyon ekranlarında gösterilmiştir. Fantastik kitap serilerinde görülmeyen olaylar ve varlıklar bulunduğu gibi, gerçek dünyadaki varlıklara da farklı özellikler yüklenerek hayal gücünün sınırsızlığı verilmektedir. 

Kitap eleştirmenlerine göre edebiyat dünyasındaki en iyi kitap serileri arasında fantastik seriler de yer almaktadır. Okurların en güzel fantastik kitap serileri içinde harry potter benzeri kitaplar tercih etmelerinin genç yetişkin kitap serileri statüsü taşıdığı uzmanlar tarafından belirtilmektedir. 7’den 70’e birçok yaş grubuna ait kendine okuyucu kitlesi oluşturmuş olan bu kitaplar, evlerde kitaplık raflarında yerlerini almaktadır. Harry Pottera benzeyen kitaplar benzeyen eserler için ayrıca hem eğlenceli, hayranlık uyandırıcı, dramatik ve yeri gelince de gerilim unsurlarının yer aldığı söylenmektedir. 

Fantastik kitap severlerin birçoğu fantastik kitap serileri arşiv yapmakta ve bu arşivlerini saklamaktadır. Ayrıca fantastik kitap seri okurlarından gelen bir başka bilgi de kitapların farklı dönemlerde tekrar tekrar okunduğu konuşulmaktadır. Çünkü okurlar, her kitap türünde olduğu gibi fantastik kitap serileri de bireylerin yaşamlarının farklı dönemlerine farklı açılardan eşlik ettiği bilgisini vermektedir. Fantastik kitaplar okunurken eğlendiren eserler olmaları yanında, düşündüren bir yapıya da sahip olmaları sayesinde çocuklardan orta yaş okurlarına kadar herkesin sorgulama yönlerinin geliştirdiği vurgusu yapılmaktadır.  

Canlanan ağaçlar veya konuşan hayvanlar gibi canlılara kazandırılan farklı özelliklere fantastik kitap serilerinde denk gelinmektedir.  Ayrıca fantastik kitap serilerinde herhangi bir karakterin ön plana çıkmaması yanında sadece iyi ve kötü karakterlerinin bulunması sayesinde okuyucularının manevi anlamda da beslediği bilinmektedir. Fantastik kitaplarda düş öğeleri üzerinden iyinin ve kötünün karşı karşıya gelmesi sıklıkla gözlenmektedir. Olağanüstü özelliklerle dolu iyi ve kötü karakterler, karşılaşmalarında kazanan iyiler olmakta ve okuyucuya olumlu etkiler yarattığı kitap eleştirmenleri tarafından yazılmaktadır. 

 

Fantastik Kitap Türleri

Fantastik kitap türleri içinde fantastik romanlar bulunmaktadır. Bu romanlar yine içeriklerine göre masal veya mitolojik fantastik kitaplar gibi türlere de ayrılmaktadır. Örneğin “Alice Harikalar Diyarında” masal fantastik kitaplara bir örnek olmaktadır. Mitolojik fantastik kitaplar da farklı medeniyetlerin tarihlerinde yeri bulunan karakterlerle bezenmektedir. Mesela “Narnia Günlükleri Serisi”nde Yunan ve Roma mitolojisi ile İngiltere ve İrlanda peri masallarından karakterleri yer almaktadır. Türk fantastik kitaplar içinde de yazar İhsan Oktay ANAR’ın “Puslu Kıtalar Atlası” ve Barış Müstecaplıoğlu’nun “Perg Efsaneleri Serisi”  yer almaktadır.  

Bilim kurgu kitapları için, yakın veya uzak gelecek ile ilgili romanların bugün olası olmayan bilim ve teknoloji unsurları içeren sanat eserleridir tanımı yapılmaktadır. En çok okunan bilim kurgu kitapları içinde “Otostopçunun Galaksi Rehberi”, “Galaktik İmparatorluk Serisi”, “Doktor Moreau’nun Adası” gibi kitaplar yer almaktadır. Ünlü bilim kurgu kitapları unvanı da taşıyan bu eserlerde nükleer patlamalardan, tsunamilerden, savaşlardan, robotların ve makinelerin insanlığı ele geçirmesinden, uzayda yaşayan başka canlılardan veya medeniyetlerden, korkulu, karanlık yani distopik bir geleceğin varlığından söz edilmektedir. Çok satan bilim kurgu kitapları yazarları içinden George Orwell, Golding, Dougler Adams ve Arthur Clarke akla ilk gelenler olmaktadır. 

 

Fantastik Macera Kitapları

Fantastik edebiyatının özünü gerçek dışıcılığın oluşturduğunu birçok kitap sever bilmektedir. Fantastik macera kitapları da kendi türü içinde bir solukta okunan eserler olmakta ve sürükleyici seri kitaplar sınıfında popülerliğini arttırmaktadır. Özellikle çocukların okuma alışkanlığı edinmesinde iyi bir araç olan genç fantastik kitaplar, her bir satırında karakterlerini maceradan maceraya sürüklerken bir gecede biten kitaplar içine de girmektedir. Fantastik macera kitaplarında vampirler, büyücüler, cüceler, periler, orglar, ejderhalar gibi kurgusal varlıklar sayesinde okuyucuların okuma heyecanın arttığı bilinmektedir. 

Fizik yasalarının hiçe sayıldığı, doğaüstü olayların ön plana çıktığı fantastik macera roman dünyasında, eserlerin yazarlarının boş bir sayfa üzerinden başlattığı bu evrenlere hayran kalındığı kitap yorumcuları tarafından aktarılmaktadır. Bu kitap türlerinde karakterler kadar yaratılan atmosfer ve dünya da ilgi çekici olmaktadır. Fantastik macera kitap yazarlarının betimlemeleri ile aktarılan ve sadece hayallerde yaşayan bu dünyaların bazılarında gerçeküstü ormanlar bulunurken bazılarında da bir tren istasyonun duvarından büyücüler diyarına geçiş yapılmaktadır. 

 

Fantastik Romantik Kitaplar

Fantastik romantik kitaplar içinde zulmün yer alması gibi aşk ve sevginin masumluğunun da gözlendiği okuyucuların yorumları arasında yer almaktadır. Romantizmle harmanlanan fantastik romantik kitaplar sayesinde okurların kendi gerçek dünyalarına yakın hisler yakalama fırsatı bulduğu da bilinmektedir. Macera, gerilim ve gerçek üstü öğelerinin yanı sıra büyük aşkların yaşanması ve aşklarda kavuşamama, mutlu anları kısa zamanlarda yakalama gibi detayların da alt metinlerde yerlerini aldığı bilgisi geçmektedir. 

Fantastik romantik kitaplar içinde “Alacakaranlık” serisi dört kitaptan oluşmaktadır. Bir vampir ile genç bir kızın aşkını anlatan bu seri içinde kurt adam karakteri de yer almaktadır. Kitap kurtlarının aşk, fantastik ve gençlik tarzında kaleme alınmış olan bu kitaplar için duyguların en çarpıcı halinin yansıtıldığı sözleri bulunmaktadır. Edebiyat yorumcularının sözleri ise fantastik romantik kitaplar evrenine bir adım atmak ve sonrasında da neler olacağını merak etmek bu türün tutkunları için vazgeçilmez olduğu yönünde olmaktadır. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı