Tanrı 2.0 İçİn hazır mısınız?

İnanç zor durumda... Din binlerce yıldır bizden her şeyi bilen ve gücü her şeye yeten, sevgi dolu bir Tanrı inancını kabul etmemizi istedi. Tarih, uzun ve bazen çalkantılı bir yol aldı. Din adına tarifsiz zalimliklerin de yaşandığı galeyan zamanları oldu. Ve inanç çağı hızla sonuna yaklaşıyor. Diğer yandan inançsızlık yükseliyor. Nasıl yükselmesin? İyicil, sevecen bir Tanrı’ya güvenmek için çok fazla felaket gördük… Oysa Tanrı’ya meydan okuduğunuzda gerçekliğe de meydan okumuş olursunuz. Sizi, Tanrı’yla ilgili şimdiye kadar duyduğunuz her şeye olan inancınızdan vazgeçmeye ve aynı zamanda inancınızı korumaya davet ediyorum. Gerçeklik kırılgan değildir. Bir gülden şüphe duydunuz diye o gül solup ölmez. Tek koşul Tanrı 2.0’ın gerçek olabileceğini kabul etmek... Deepak Chopra'dan inanca dair tüm bildiklerinizi altüst edecek, yepyeni bir maneviyat anlayışının tohumlarını eken bir kitap. Deepak Chopra, dünyanın en önemli bütünsel tıp ve kişisel dönüşüm rehberlerinden biridir. 86 kitabı olan Chopra’nın eserleri 40'tan fazla dile çevrilmiştir. Kitapları sık sık New York Times bestseller listelerinde yer alan Chopra TIME dergisine göre yüzyılın en önemli 100 kişisinden biridir. 


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 280
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 11.2019
₺64,00

Başarının 7 Spiritüel Yasası kitabının yazarı Deepak Chopra'nın bu çarpıcı kitabında, zenginlik yaratmanın sırrı yatıyor.

Müthiş bir bilgi birikimine sahip olan Deepak Chopra bir yandan zenginlik bilincinin anlamını irdelerken, bir yandan da hayatımızın her evresinde zenginlik ve başarı elde etmemiz için atmamız gereken adımlara bizler için ışık tutuyor.

Yazara göre, zenginlik tabiatın bir parçası ve maddi evren –tüm bolluğuyla beraber– sonsuz, sınırsız olanaklar alanının bir ürünü. Basit birkaç adımla ve günlük hareketle birlikte bu alana ulaşmak ve isteklerimizi gerçekleştirmek mümkün. Chopra’nın tüm olanakların farkına varmamızı, hayattan zevk alma deneyimi elde etmemizi sağlayacak eşsiz görüşleri bizlere fazla çaba harcamadan, keyif alarak bolluk yaratmak için ihtiyaç duyduğumuz zenginlik bilincine dair aydınlatıcı bilgiler sunuyor.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 112
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 9.2018
₺16,38

Hint asıllı Amerikalı Doktor Deepak Chopra'nın tüm dünyada 3 milyondan fazla satan ve adeta başucu kitabı olan 'Başarının 7 Spirütüel Yasası' kitabına Yaşamın 7 Spirütüel Yasası'da denebilir.

Çünkü doğa, gördüğümüz, duyduğumuz, kokladığımız, tadını aldığımız ve dokunduğumuz her şeyde, yani nesnel varlık oluşturmada aynı prensipleri kullanır.

Başarı; mutluluğun artarak devamı ve hayatta daha değerli amaçları farkederek ilerleme ve gelişme, diye tanımlanabilir. Başarı istek ve arzularımızı kolaylıkla gerçekleştirme yeteneğidir.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 128
En / Boy : 10,5 / 16,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 10.2014
₺14,04
Tükendi

Sağlığınızı ve zindeliğinizi korumak için DNA'nızın inanılmaz gücünü ortaya çıkarın.

Neden bazı insanlar kolay kolay hastalanmaz ve ilerlemiş yaşına rağmen ışıl ışıl görünür? Peki neden bazı insanlar sağlıklıyken bir anda ciddi bir hastalığa yakalanıp operasyon geçirmek zorunda kalır?

Süper Beyin’in yazarları, genlerimize dair yeni bir bakış açısı kazandıracak, yaşam tarzımızdaki basit değişikliklerin genetik aktivitemizi nasıl harekete geçirdiğini anlatan çarpıcı bir kitap sunuyor. “Radikal zindelik”e ulaşma fikri, gerçekleşmeyi bekleyen bir vaat gibi.

Chopra ve Tanzi şöyle diyor: “Yalnızca doğduğunuzda sahip olduğunuz genlerin toplamından ibaret değilsiniz. Genlerinizin kullanıcısı ve denetleyicisi, biyolojik öykünüzün yazarı sizsiniz.”

Büyük ilgi gören Süper Beyin’in arkasındaki ikilinin kaleme aldığı bu heyecan verici kitabın temel amacı, gen aktivitemizi nasıl şekillendireceğimizi ortaya koymak.

Yıllar boyunca tıp bilimi genlerin biyolojik kaderimizi belirlediğine inanmış olsa da genetik bilimi bu varsayımı tamamen değiştirmiştir. Genler doğduğumuzdan bu yana bizimle beraber olsa da dinamiktir ve düşündüğümüz, söylediğimiz ya da yaptığımız her şeye tepki verir. Kişisel dönüşümümüz için en güçlü müttefikimiz olarak yer alırlar. Yaşam tarzımızı genlerimizden en iyi şekilde faydalanmamızı sağlayacak şekilde düzenlediğimizde on yıl önce hayal bile edemeyeceğimiz bir sağlığa ve tatmin duygusuna ulaşmamız mümkündür. Bağışıklığı güçlendirmenin, beslenme düzenini iyileştirmenin, yaşlanmayla ve kronik hastalıklarla mücadele etmenin hayatımızda tahmin edemeyeceğimiz kadar büyük etkileri olabilir.

“Bu kitap, tüm insan türünün evriminde etkin bir rol oynamak için en akıllıca, en etkili yöntemleri aktarıyor! Chopra ve Tanzi size genlerinizin kurbanı olmadığınızı anlatmakla kalmıyor, aynı zamanda hayat tarzınızda basit düzenlemeler yaparak genomunuzu değiştirebileceğinizi ve kendi sağlığınızın kontrolünü elinizde tutabileceğinizi söylüyor. Böylece bizzat kendiniz sağlıklı olmakla kalmaz, henüz doğmamış torunlarınızın bile son derece sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.”

- Elisabet Sahtouris, evrimsel biyolog ve fütürist

“Süper Genler, zihnin, beynin, genomun ve mikrobiyomun tek bir sistem olarak işlediğini anlamamız için müthiş bir kaynak. Tanzi’yi de Chopra’yı da tebrik ediyorum.”

- Dr. Keith L. Black, beyin ve sinir cerrahisi profesörü, Cedars Sinai Tıp Merkezi

“Süper Genler kaderimizin genlerimiz tarafından belirlendiği mitini ortadan kaldırıyor. Deepak Chopra ve Rudolph Tanzi beslenme düzenimizin, yaşam tarzımızın, düşüncelerimizin, hatta bağırsak florası ve mikrobiyomun genlerimizle nasıl ‘konuştuğunu’, hangi genlerin devreye girip girmeyeceğini ya da hangisinin ne derece etki edeceğini belirleyerek sağlığımızı her açıdan nasıl etkilediğini muhteşem bir şekilde detaylarıyla irdeliyor. Daha sağlıklı olmayı, kilo vermeyi, mutluluğa ulaşmayı ve daha uzun yaşamayı sağlayacak genleri harekete geçirmekle ilgilenen herkesin okuması gerek.”

- Dr. Mark Hyman, çoksatan Kan Şekeri Diyeti kitabının yazarı

“Deepak Chopra ve Rudolph Tanzi, genetik biliminin son bulgularından faydalanarak insan doğasının ve yetişme şeklinin birbiriyle etkileşimini açıklıyor ve belirli bir yaşam tarzına uyum sağlamanın, ailemizden bize miras kalan genetik yatkınlıkları aşma potansiyelimizi en üst seviyeye çıkarabileceğini söylüyor.”

- Dr. James Gusella, Harvard Tıp Okulu İnsan Genetiği Araştırmaları Merkezi yöneticisi

“Bir zamanlar genlere bağlı olduğu düşünülen hastalığın ve davranışın kontrolünü elde bulundurma artık çevreyle, hatta daha da önemlisi çevreyi nasıl algıladığımızla bağlantılıdır. Deepak Chopra ve Rudolph Tanzi’nin kaleme aldığı Süper Genler, bilinçli olmanın ve çevresel faktörlerin genetik aktivitemizi nasıl kontrol ettiğine dair anlaşılması kolay açıklamalar ortaya koyan epigenetik biliminin eşsiz bir sentezi.”

- Dr. Bruce H. Lipton, epigenetikçi, bilim insanı

“Genetik, çift yönlü bir yol gibi. Dr. Chopra ve Dr. Tanzi zihnin bedeni iyileştirmesi için genlere nasıl talimat verdiğini açıklıyor.”

- Dr. Stuart Hameroff, Banner-Üniversite Tıp Merkezi, Arizona Üniversitesi

“Deepak Chopra ve Rudolph Tanzi, genetik biliminin son bulgularından faydalanarak insan doğasının ve yetişme şeklinin birbiriyle etkileşimini açıklıyor ve belirli bir yaşam tarzına uyum sağlamanın, ailemizden bize miras kalan genetik yatkınlıkları aşma potansiyelimizi en üst seviyeye çıkarabileceğini söylüyor.”

- Dr. James Gusella, Harvard Tıp Okulu İnsan Genetiği Araştırmaları Merkezi yöneticisi

“Biyolojinin kader olduğu algısı, bilimsel dönemin tamamında ortaya çıkan en ayrıksı, en kötü niyetli abartılardan biridir. Bu materyalistik görüş birçok insanı nihilizme ve umutsuzluğa sürükleyen psikolojik kölelik haline gelmiştir. Süper Genler’de ise Dr. Deepak Chopra ve Dr. Rudolph E. Tanzi genlerimizin bize hükmetmediğinden, tercihlerimize ve davranışlarımıza büyük ölçüde yanıt verdiklerinden bahsediyor. Ortaya çıkan sonuç ise yalnızca vücutla değil, zihin ve ruhla da alakalı; eski görüş ne kadar hastalıklı ve depresifse bu, en az o kadar parlak ve umut verici. Süper Genler son derece önemli bir kitap. İnsan olmanın ne anlama geldiğine dair ufkunuzu genişletecek ve okuyan herkesi olduğundan daha güçlü kılacak.”

- Dr. Larry Dossey

“Eskiden kendimizle ilgili her şeyin ya genlerimizle ya da çevremizle ilişkili olduğuna inanılırdı. Fakat Süper Genler’de Deepak Chopra ve Rudolph Tanzi olayın aslında ikisiyle birden alakalı olduğunu, ikisinin de birbirine etki ettiğini ve bu konuda neler yapabileceğimizi büyük bir ustalıkla inceliyorlar.”

- Dr. Eric Topol

“Ben yalnızca hastalıklara karşı önlem almaktansa sağlığımızı en iyi seviyeye çıkarmaya her zaman daha çok ilgi duymuşumdur. Elbette ikisi de çok önemli fakat insanlara nasıl daha iyi durumda olacaklarını göstermek daha iyi, daha hızlı, daha güçlü, daha mutlu çok daha ilham verici. Deepak ve Rudolph’un birlikte yazdığı ilk kitap Süper Beyin’de sevdiğim şey buydu ve şimdi bu kitap da aynı yolu izliyor. Süper Genler birçok açıdan Süper Beyin’e giriş niteliğinde çünkü özünde kim olduğumuzu, nelerden meydana geldiğimizi, deneyimlediğimiz şeylerin ne kadarının kader ne kadarının kontrolümüz dâhilinde olduğunu derinlemesine inceliyor. Bu sorulara aldığınız yanıtlar size esin kaynağı olacak. Yaşadıklarımızdan yalnızca genlerimizi sorumlu tutmak yerine onları kontrol edebileceğimizin ve vücudumuzun ona uygun tepkiler vermesini sağlayabileceğimizin farkına vararak mutluluğa ulaşabiliriz. Arkadaşlarım Deepak ve Rudolph, genetik biliminin karmaşık yapısını çevremizde bulunan insanların içimize işleyen hayat hikâyeleriyle birlikte kusursuz bir biçimde aktararak elinizden bırakamayacağınız bir kitap kaleme almış. Okurken bir yandan pek çok şeyi not alacak, yeni bilgilerinizi sevdiklerinizle paylaşacaksınız. Önce hepimizin ‘Süper Beyinlere’ erişmesine yardımcı oldular, şimdi de ‘Süper Genlerimizle’ aynısını elde etmemize olanak veriyorlar.”

- Dr. Sanjay Gupta, beyin cerrahı

“Yeni iki alandaki epigenetik ve mikrobiyom gelişmelerin zindeliğe ve daha uzun bir ömre erişmemizi sağlayacak pratik bilgilerle işlendiği, çığır açıcı ve çarpıcı bir kitap. Kendi alanlarında bir öncü olan Rudolph Tanzi ve Deepak Chopra yılın en önemli sağlık kitaplarından birini kaleme almış.”

- Dr. Murali Doraiswamy, psikiyatri ve tıp profesörü, Duke Üniversitesi

“Süper Genler, basit yaşam tarzı değişikliklerine ve hatta zihninizi nasıl kullandığınıza bağlı olarak sizi genetik ifadenin nasıl şekillendirilebileceğini anlayabileceğiniz heyecan verici bir yolculuğa çıkarıyor. Bu mühim kitabın verdiği mesaj, kaderiniz üzerinde etkili olan tek şeyin genler olmadığı. Onlara yön vermeyi öğrenerek daha sağlıklı olabilir, kalıcı zindeliğe ulaşabilirsiniz. Bu kitabı okumanızı tavsiye ediyorum.”

- Dr. Andrew Weil

“Genlerimiz pek çok şeye yatkın olmamızı sağlasa da kaderimizi belirlemez. Sağlığımızı ve zindeliğimizi etkileyen biyolojik işleyiş genellikle dinamiktir ve bu iyi de olabilir kötü de. Düzenli beslendiğimizde, daha fazla hareket ettiğimizde, daha az stresli olduğumuzda ve daha çok sevgi gösterdiğimizde vücudumuz değişme ve iyileşme konusunda müthiş bir beceri sergiler. Süper Genler, zihin, beyin, genom ve mikrobiyomun tek bir sistem olarak işleyebileceğini anlamamız için harika bir kaynak. Dr. Chopra ve Dr. Tanzi klasik tıpla bütünleyici tıbbı bir araya getirerek bu alanda büyük katkılar sunmaya devam ediyor. Kesinlikle öneriyorum!”

- Dr. Dean Ornish, Kaliforniya Üniversitesi

“Chopra ve Tanzi pek çok kişinin hayatını değiştirecek bir kitap kaleme almış. Genlerimizin bizi ne yönde etkilediği ve bizim onları ne yönde etkileyebileceğimize dair bakış açınız tamamen değişecek. İncelikli araştırmalarla dolu, kusursuz, keyifli bir kitap olan Süper Genler, içimizde barındırdığımız potansiyeli daha iyi anlamamızı sağlıyor. Kesinlikle okumalısınız.”

- Dr. Steven R. Steinhubl


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 368
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 6.2019
₺47,98
Tükendi

Her yaşam, açılmayı bekleyen bir sırlar kitabıdır. Bu kitapta, yalnız aşkın değil, sağlıklı yaşamın, hakikatin ve inancın sırrı da saklıdır. Hatta kim olduğumuzun sırrı bile... Ki bu, sırların en bilinmezidir. Her insan, yaşamına yeni bir anlam kazandıracak bir atılım, bir dönüm noktası, bir açılım arar. Sırlar Kitabı, bu açılımı sağlayacak, sizi değişimden dönüşüme, oradan da aydınlanmanın tadına varabileceğiniz kutsal bir yere taşıyabilecek paha biçilmez bir hazinedir.

"‘En büyük açlığınızı gidermenin tek yolu içinizdeki gizli boyutları keşfetmektir’ diyen Chopra, aydınlanma için 15 spiritüel sırrı paylaşıyor okurlarıyla." -Publishers Weekly-


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 256
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 4.2016
₺0,00
Tükendi

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 272
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .2005
₺0,00
Tükendi

Her gün bir mucize oluyor. Sadece uzak ülkelerin köylerinde ya da dünyanın öteki ucunda bulunan kutsal bölgelerde değil, burada, kendi hayatlarımızda oluyor. Birdenbire gizli kaynaklarından çıkıveriyor, bir anda etrafı fırsatlarla donatıyor ve tekrar kayboluyorlar. Onlar günlük hayatımızın parlayan yıldızı adeta.

Mucizelerin varlığına uyum sağladığınızda hayat bir anda hayal edemeyeceğiniz kadar heyecanlı, şaşırtıcı bir deneyime dönüşecektir. Ama onları görmezden gelirseniz fırsatları kaçırırsınız. Mesele mucizeleri fark edebilmekte! Eğer fark etseydiniz ne yapardınız? Ve bir şekilde kendi mucizelerinizi yaratma şansınız olsaydı, hangilerini seçerdiniz


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 224
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 4.2016
₺0,00
Tükendi
Üç önemli rehber eşliğinde aydınlık bir içsel yolculuğa çıkıyorsunuz! Bastırdığınız, görmezden geldiğiniz, ötelediğiniz veya duymak istemediğiniz şeyler, toplumda örnek alınan bireyler haline gelme yolunda elinizden tutarak sizi aydınlığa çıkarabilir. Evren ile bütünleşebilir, sağlıklı iletişim yolları inşa edip güçlü ve başarılı bir birey olabilirsiniz. Ne zaman mı? Hatalarınızın, olumsuz yönlerinizin ve eksikliklerinizin sizi utandıracak şeyler olmadığını anlayıp onlarla birlikte yürüme kararı aldığınızda... İçinizle yüzleşmekten korkmayın. Herkes kadar iyi ya da herkes kadar kötü olma meselesi insan olmanın getirdiği bir ikililik iken sizi farklı kılacak şey, herkes kadar kötü olduğuna inandığınız yönlerinize barışçıl bir gülümsemeyle bakmanız olacak. Deepak Chopra, Debbie Ford ve Marianne Williamson tam da bunu söylüyor: Gölgenize yüz çevirmeyin. Yaşamak istediğiniz hayatı yaşamak ve olmak istediğiniz kişiye dönüşmek istiyorsanız bu ilahi haritayı elinize alın ve yola çıkın. Sizi ayağa kaldıracak olan gölgenize, ruhunuza açılan o aydınlık kapıda rastlayacaksınız.
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 256
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .2011
₺0,00
Tükendi

Hayatta hepimiz küçük ya da büyük problemlerle karşı karşıya kalırız. Günlük hayatımızın dinamiklerine de işleyerek kimi zaman dengemizi bozan bu sorunlarla baş etmenin yollarından biri de, onlara spiritüel anlamda çözümler bulmaktır.

Deepak Chopra bu kitapta, sizi strese sokan, iç huzurunuzu bozan sorunlarınıza spiritüel çözümler üretmeniz için gereken bilgileri veriyor. Birbirinden farklı düzeyde zorluklarla karşılaşmış insanların sorularına ve onlara verilen cevaplara da rastlayabileceğiniz bu kitap, hayatınızı kolaylaştırmak için kullanabileceğiniz bir kılavuz niteliğinde.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 256
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 9.2014
₺12,59
Tükendi

Yetenekli, genç bir doktor olan Raj Rabban, sevginin ve ölümün anlamını bildiğini düşünürken, Manhattan metrosunda alev saçlı Molly ile karşılaşır. Bu karşılaşma, onun hayal bile edemeyeceği kadar derinlere nüfuz eder. Raj, ailesinin kendisi için seçtiği Maya ile nişanlı olmasına rağmen, Molly onun ruhundaki ateşi yakan alev olur. Kısa bir süre, ancak gerçek ruh eşlerinin paylaşabileceği bir rüyayı yaşarlar. Önünde uzanan yol, onu ve ona yakın olanları ölümün kapısından içeri taşıyacaktır. Ruh İkizi, sadece iki kadına birden duyduğu aşkla bölünmüş bir adamın hikâyesini anlatmamaktadır. Deepak Chopra’ya özgü sezgilerle de zenginleştirilmiştir. Yazarın zihin, beden ve ruh anlayışı, yeni ve cesur bir ifade kazanmakta; kendisine, tutkulu ve saplantılı bir aşk hikâyesi sunulan okuyucu, sevginin bizi ölümlü hayatın sınırları dışına nasıl taşıyabileceğini keşfetmeye davet edilmektedir.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 238
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .2007
₺14,30
Tükendi
Deepak Chopra bu son kitabında şiddetin değişik şekillerinin, zihinlerde savaş olgusuyla birlikte nasıl yerleşip yer ettiğini ana hatlarıyla ortaya koymakta ve gezegendeki tüm insanların zihinlerinde bir uyanışı gerçekleştirmenin ve barışı sağlamanın en etkili yollarını tarif etmektedir. Barış Tek Yoldur, sadece yeni bir kitap değil, günümüz dünyasını ilgilendiren bir bildirge,acilen uygulamaya konulması gereken ve egoların yönlendirdiği bilinç düzeylerinden, barış kültürünün yerleşmesi için gerekli olan toplum bilincinin uyanışına geçişinde izlenecek yolları gösteren değerli bir metin niteliğindedir. - Ashok Gangadean
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 334
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .2005
₺4,82
Tükendi
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 304
En / Boy : 13,5 / 18,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .2004
₺16,25
Tükendi

Gelmiş geçmiş en büyük dahilerin, hayatlarının istisnasız her gününü hatırlayanların, satranç dehalarının ve en karmaşık matematik problemlerini bile saniyeler içinde çözebilen insanların sıra dışı olduğunu mu düşünüyorsunuz? 

Çoksatan kitapların yazarı Doktor Deepak Chopra ile Alzheimer hastalığının önde gelen araştırmacılarından Harvard Tıp Fakültesi profesörü Rudolph E. Tanzi, beyin denen bir buçuk kiloluk evreni ve onun keşfedilmemiş potansiyelini daha iyi anlayabilmemiz için bilgi ve uzmanlıklarını birleştirerek bizi yepyeni, cesur bir yaklaşımla tanıştırıyorlar.“Süper beyin”anlayışına göre farkındalık ve bilinçli yönelim yoluyla bizler de beyinlerimize sınırlarının çok ötesine geçmeyi öğretebiliriz. En son araştırmalardan elde edilen verileri spiritüel bakış açısıyla harmanlayarak potansiyelimizi kısıtlayan mitleri çürüten Chopra ve Tanzi, yaşlanmanın risklerini azaltmaya yardımcı olacak yöntemler sunmanın yanı sıra unutkanlık, depresyon, anksiyete ve obezite gibi sorunlarla savaşmamıza da yardımcı oluyorlar. 

Devrim niteliğindeki bu müthiş kitabı okuduktan sonra, inanılmaz bir kendi kendini iyileştirme ve yeniden şekillenme özelliğine sahip olan beynimizin hem doğanın bize verdiği en güzel hediye hem de sınırsız bir dünyaya açılan sihirli kapı olduğunu göreceksiniz…

“Alanlarına dünya çapında öncülük eden iki uzman, beynimizin büyüleyici hikâyesine, onun daima genç kalmasını sağlayacak bu mükemmel eserle hayat veriyor.” 

- Dr. Mehmet Öz

“Chopra ve Tanzi, içsel süreçlerimizin farkında olmanın bizi otomatik pilottan kurtaracağını söylüyor ve içinde yaşadığımız bu uçsuz bucaksız dünyada kendimizle daha fazla iletişim halinde olabileceğimiz yeni bir yaşam tarzının kapılarını aralıyorlar.” 

- Dr. Daniel J. Siegel

“Chopra ve Tanzi, zihin ve beyin biliminin bütünleşmesinden doğan bir bilgelikle bize daha sağlıklı ve anlamlı hayatlar sürmemizi sağlamak için önemli ve oldukça pratik öneriler sunuyorlar.” 

- Dr. William Mobley 

“Süper Beyin, temeli uzun süre önce geçersiz olan bilgilere değil, en güncel araştırmalara dayanan bir beyin kullanma kılavuzu.” 

- Ken Wilber 

“Yaptığı her çalışmada büyük bir başarıya imza atan Deepak Chopra, Rudolph Tanzi’yle birlikte kaleme aldığı Süper Beyin’de, gizli kalmış gücünüzü en üst seviyeye çıkarmanıza yardımcı olacak.” 

- Larry King 

“Süper Beyin bize beynimiz için güçlendirici ve pratik bir plan sunuyor. Sağlığa, uzun ömre ve potansiyelimize ulaşmak için en güçlü aracımızdan en yüksek verimi almamızı sağlayan temel bir kitap.” 

- Dr. Dean Ornish 

“Süper Beyin insanın aklını başından alıyor… Bu kitabı dikkatle okuyun ve yeni süper beyninizle baştan sona işlemden geçirin.” 

- Dr. Wayne W. Dyer 

“Chopra ve Tanzi bu muhteşem kitapta modern bilimin çığır açan dönüm noktalarının, kafatasınızın içindeki o bir buçuk kiloluk inanılmaz evrenden daha verimli bir şekilde faydalanmanız için size nasıl yardımcı olabileceğini gösteriyor.” 

- Dr. T. Bayram Karasu 

DR. Deepak Chopra, aralarında çok sayıda New York Times bestseller kitabın da bulunduğu altmış beşten fazla esere imza atmıştır. Tıp eğitimini dâhiliye ve endokrinoloji üzerine alan Chopra, Amerikan Doktorlar Koleji ve Amerikan Klinik Endokrinoloji Derneği üyesi olup Northwestern Üniversitesi, Kellogg Yöneticilik Fakültesi’nde yöneticilik programı misafir profesörüdür. Ayrıca Gallup firmasında uzman olarak çalışmaktar.

Prof. Rudolph E. Tanzı, Harvard Üniversitesi’nde Joseph P. ve Rose F. Kennedy nöroloji profesörüdür ve Massachusetts Hastanesi, Genetik ve Yaşlanma Araştırmaları Birimi’ne başkanlık etmektedir. 1980’lerde Huntington hastalığına yol açan geni bulmak için genetik işaretçiler kullandığı ilk araştırmasından bu yana nörolojik hastalıkların genetik etmenlerini araştırmaktadır. Tanzi,“Harvard’ın En Etkili 100 Mezunu”listesine girmiş ve Geoffrey Beene Vakfı tarafından“Bilimin Rock Yıldızı”seçilmiştir. 


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 344
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 5.2016
₺39,98
1
Çerez Kullanımı