• İndigo Kitap Kampanya
  İndigo Yayınlarında kaçırlmayacak fırsat'
 • Destek Yayınları Kampanya
  Destek Yayınları Kampanya
 • Kara Karga Kampanya
  Kara Karga Kampanya
 • Beyaz Baykuş Kampanya
  Beyaz Baykuş Kampanya
 • İmzalı Kitaplar
  İmzalı Kitaplar
Tükendi

Sosyalizm ve Komünizmin Marxist-Leninist teorisi günümüzün çeşitli sosyalist öğretileri içersinde bilimsel bakımdan tek doğru olanıdır. Bu kitabın yazarı bu teori temelinde “Komünizm Nedir?” sorusuna cevap vermektedir.

Bilimsel Komünizm hiç yoktan birdenbire ortaya çıkmamıştır. Ütopik sosyalizmin ve komünizmin bilimsel olmayan ve birçok yönden fantastik sosyalist ve komünist fikirleri gelişme dönemi olarak bilinen birkaç yüzyıl boyunca çeşitli komünist ve sosyalist teorilerin ana hatlarını çizen büyük düşünürlerin öğretilerini geniş ölçüde kullanır.

Ilk komünist ütopyaların yazarları ilk defa 18. Yüzyıl ütopyacılarının çalışmalarında görülen “komünist” terimini ve 1830’larda kullanıma gelen “sosyalizm” terimini kullanmadılar. Sık sık farklı yazarlar bunlara farklı anlamlar verdiği için bu iki terim arasında ancak keyfi bir ayırım çizilebilmiştir. Yalnız Marx ve Engels bunları birinin gelişimi içersinde iki aşama ve kapitalist olanın yerine geçen aynı komünist sosyo-ekonomik formasyon olarak tanımlayarak çok bilimsel bir açıklama sağlamıştır.

Komünist fikirler üç aşamada gelişmiştir. İlki ütopyacı sosyalizm periyodu idi, ikincisi ise, Marxist-Leninist sosyalizm ve komünizm teorisini uygulamaya koymaya kendini adayarak ikinci aşamayı başlatan Rusya’daki Büyük Ekim Sosyalist Devriminden önce bilimsel komünizmin gelişimini kucaklamıştır.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 195
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 11.2020
₺0,00
Tükendi

Einstein’ın Yaşam, Ölüm, Savaş, Barış, Bilim, Din, Tanrı ve Diğer Şeyler Üzerine yazdığı, not ettiği hâlâ güncelliğini koruyan aforizma tadında denemeleri.

* Ben gelecek için hiç endişe duymadım. O yeterince hızlı geliyor zaten

* Eğer ödenecek bir bedel yoksa, bir değer de yoktur.

* Mutlu bir hayat yaşamak istiyorsun bir amaca bağlan, insanlara ya da eşyalara değil.

* Din olmadan bilim eksiktir, bilim olmadan din kördür.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 160
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 11.2020
₺0,00
1
Çerez Kullanımı