Bir sibermafya patronunun gerçek öyküsü

Bir hackerin siber suç yeralti dünyasini ele geçirişi

Hackerların yeraltı dünyasında söylentiler yeni bir virüs gibi hızla yayıldı: Birileri dâhi ve yürekli bir suçlu ABD ekonomisinden her yıl milyarlarca dolar çeken bir internet şebekesini tek başına ele geçirmişti!

Bu yeni elebaşını yakalamak için FBI hırslı bir operasyon başlattı. Dünyanın çeşitli emniyet birimleri de köstebek ve çift taraflı ajanlarını kullandılar. Siberpolisler hiçbir şeyden şüphelenmeyen düzinelerce hackerı yakaladılar. Ancak her defasında asıl hedefleri, muhbirleri fark edip kaçmayı başarabildi. 

Aradıkları kişi alışıldık bir suçlu değildi: Çifte hayat süren dâhi bir programcıydı. Tanınmış bir “beyaz şapkalı” hacker olarak bilgisayar dünyasına ve hatta FBI’a yardım eden ünlü bir bilgisayar programcısıydı. Ancak “siyah şapkalı” hacker “Iceman” olarak veri hırsızlığı dünyasında becerilerini test etmeden duramıyordu. ABD çapında binlerce bilgisayara girip milyonlarca kredi kartı numarasını zahmetsizce çalıyordu. Onun gibi hackerların çaldıklarını burunlarının dibinden tekrar çalıyordu. Ağzı çok laf yapan bir dolandırıcıyla birlikte bir suç şebekesini yönetiyordu. 
 
Yıllar boyunca da suç hayatını sürdürdü.

Etrafındaki hackerların verimsiz çalışmalarını, tartışmalarını, içlerinde muhbirler barındırmalarını görünce bir karar verdi: Bir darbe yapıp hacker dünyasını ele geçirecek ve her şeyi olması gerektiği gibi yönetecekti.

Hacker, sıradan Amerikalı gençlerin Rus mafyasıyla el ele çalıştığı ve basit bir Wi-Fi bağlantısının milyonlarca doların kaynağı olduğu akıl almaz bir hikâye. 

“Ustaca anlatılmış... Macera romanlarına yaraşır bir kedi fare kovalamacası.”

- San Francisco Chronicle

“Poulsen, hacker dünyasını o kadar ustaca anlatıyor ki son sayfaya dek çevrimdışı olamayacaksınız.”

- Publishers Weekly

“Her ne kadar siber suçları ve kredi kartı hackerlığı için hapis cezası almış olsa da ‘Max Vision’ı sevmemek zor. Bu alışılmadık dâhinin muziplikleri ve FBI’ın onu bulma çabaları, elinizden bırakamayacağınız bu kitapta birleşiyor.”

- Newark Star-Ledger 

“Merhaba Hollywood, Kevin Poulsen’ın size anlatacakları var.”

- San Francisco Chronicle

“Bu kitabın uzun süre okunmasını sağlayacak şey, Poulsen’ın hacker dünyasının ideolojik ve küçük başlangıcından küresel suç örgütlerine dönüşümünü ustaca anlatıyor olması.”

- Atlantic

“Hacker’ın başrolünde dâhi bilgisayar programcıları ve onlara yardım eden kadınlar var. Düşmanları da siberdünyanın gizli polisleri. Kevin Poulsen bu figürlere o kadar yaklaşmış ki nefeslerini hissedebiliyor, kelepçelerin sesini işitebiliyorsunuz. Başka hiçbir kitap modern suç dünyasına bu kadar yaklaşamamıştır.”

- Bruce Sterling, Hugo ödüllü romancı
 
“Heyecanlı bir polisiye, ilginç bir psikolojik değerlendirme ve okuduğum en derinlikli hacker kültürü öyküsü… Poulsen, bu ultramodern bilgisayar suçlarının arkasındaki teknolojiyi ustalıkla açıklıyor ve hackerların kabiliyetlerini gözler önüne seriyor.”

- Annalee Newitz, İo9
 
“Bir William Gibson romanının yoğunluğu ve yarattığı şok etkisiyle Kevin Poulsen hackerların yeraltı dünyasını ve en üstün büyücüsünü anlatıyor.”

- Steven Levy

“Canlı ve eğlenceli bir hikâye.”

- The New York Times

“ABD’deki üst düzey bir siber suçlunun bugüne kadar yazılmış en detaylı portresi. Hiç kimse hackerlar hakkında Kevin Poulsen’dan daha yetkin bir şekilde yazamaz.”

- Joseph Menn
 
“Polislerin yöntemsel geleneğinden ilham alan Kevin Poulsen, suçlular ve onlarla savaşanların yöntemleri ile teknolojilerini açıklıyor. Aynı zamanda gri şapkalı Max Vision’ın karakter çalışmasını da işliyor.”

- Jonathan Zittrain
 
“Bildiğimiz, ticari internetin altında yatan karanlık internetin muhteşem bir turu. Kevin Poulsen o dünyayı tanıyan nadir insanlardan: dolandırıcılar, dolandırıcıları dolandıranlar ve hepsini yakalamaya çalışan polisler. Hacker, paralel bir iş dünyasını anlatıyor. Dijital dünyanın kontrolünü elde etmek için DarkCyd, Matrix ve Ghost23 gibi karakterler birbirleriyle kapışıyor.”

- Ellen Ullman

Ödüllü muhabir Kevin Poulsen, 2005 yılından beri teknoloji haberleri sitesi Wired’da çalışmaktadır. Editörlüğünü yaptığı Threat Level blogu, 2008 yılında Gazetecilikte Yenilik Ödülü’nü, 2010 MIN En İyi Blog Ödülü’nü ve 2011 yılında Webby ve People’s Voice ödüllerini kazanmıştır. 2006 yılında MySpace’teki kayıtlı cinsel suçlular üzerine bir haber yapmış ve bununla ilgili federal yasaların çıkmasını tetiklemiştir. Haziran 2010’da Poulsen ve bir meslektaşı yüz binlerce gizli dosyayı WikiLeaks’e sızdırdığı şüphesiyle tutuklanan genç bir ordu subayının haberini yapmıştır. Hacker adlı kitabın yazarıdır.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 312
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 6.2020
₺132,00

Sıra dışı bir tıp dehasının ve akıl hastalıklarını yeryüzünden silme girişimlerinin trajik öyküsü

“Büyüleyici... psikiyatri tarihine önemli ve rahatsız edici bir katkı.”

- New Statesman

“Lobotomist, zihin ve beden bilimiyle ilgilenen herkes için kesinlikle okunması gereken bir eserdir.”

- Science and Theology News

Bu çığır açan biyografi, okuru Amerikan tıbbının en karanlık dönemlerinden birine götürüyor; 20. yüzyılın ortalarında yardıma ihtiyacı olan yüz binlerce psikiyatri hastasını tedavi etmek için ortaya atılan umutsuz bir girişime. 

1950’lerde, etkili psikiyatrik ilaçların kullanılmasından önce hastaların kalabalık ve korkunç akıl hastanelerine kapatılmayı kabul etmekten veya tehlikeli “şok” tedavilere başvurmaktan başka çareleri yoktu. Ancak nörolog ve psikiyatrist Walter Freeman bu bataklıktan bir çıkış yolu olduğuna inanıyordu. Freudyen psikanalizin ve diğer “konuşma” terapilerinin öne çıkmaya başladığı bir dönemde Freeman tamamen farklı bir tedaviyi savundu: psikotik semptomların şiddetini azaltmaya yönelik bir beyin ameliyatı olan lobotomi. Beyin cerrahı James Watts’la birlikte çalışan Freeman, pek tanınmamış Portekizli bir doktorun cerrahi tekniğini benimsedi ve buradan yola çıkarak lobotomiyi ABD’de uygulamaya başladı. Zamanla bunu tartışmalı bir ayakta tedavi prosedürüne dönüştürdü ve hayatını hastalarının iyileşmesini izlemeye adadı. 
Gerilim filmlerini aratmayacak kadar sürükleyici bir kitap olan Lobotomist, deha ile kibri, bencillik ile şefkati, kararlılık ile inatçılığı kişiliğinde bir arada barındıran bir adamın motivasyonlarını inceliyor. Sonuç, tıp tarihinin yanı sıra sayısız hastanın hayatını da sonsuza dek değiştiren bir doktorun unutulmaz portresi.

“Walter Freeman’ın bakışları mutfak çekmecesindeki buz kıracağına indiği anda kaygan zeminde yolculuğa başlıyorsunuz. Bu kitap sadece Freeman’ın değil; tuhaf, trajik ve en az Freeman’ın kendisi kadar çarpıcı olan lobotomi prosedürünün de biyografisi.”

- Mary Roach

“Lobotomist’in bazı bölümlerini okumanın en iyi yolu cenin pozisyonu almak ama okuyuculara neyse ki fazla uzun olmayan ürkütücü kısımlara da dayanmalarını tavsiye ederiz. Bunun nedeni Walter Freeman’ın tanınmaya değer bir adam olmasıdır. Freeman tek bir büyük fikre yıllarını veren klasik Amerikan dâhi arketipidir.”

- California Literary Review

“Bu büyüleyici kitap, bilime şovmenliği getiren ve bir nesil psikiyatri hastasının gri maddesine dokunan bir adamın hayatını anlatıyor. Kısmen dâhi kısmen kaçık bir adam olan Freeman, zihin ile beyin arasındaki bağlantıya bakışımızı sonsuza dek değiştirdi. Modern psikiyatri tarihi o olmadan eksiktir.” 

- Andrew Solomon

“Saygın bir bilim gazetecisi olan Jack El-Hai, araştırmaya Freeman’ın Josef Mengele’ye benzediğini varsayarak başlamış.” 

- Karen R. Long

“Bilinen en tartışmalı tıbbi prosedürlerden biri olan kötü şöhretli lobotominin hikâyesinin anlatıldığı etkileyici bir çalışma. Jack El-Hai, kariyerini lobotomiyi ilerletmek üzerine inşa eden sıra dışı bir doktorun yaşamını ve düşüncelerini sonunda anlaşılabilir hale getiriyor.”

- T. J. Stiles

“Jack El-Hai, akıl hastalıklarının tedavisine katkısı çok uzun süredir yanlış anlaşılan, parlak, biraz acımasız ama son derece özgün bir bilim insanını betimlemede ustaca bir iş çıkarmış.” 

- Robin Marantz Henig

“Son derece titiz bir araştırmanın ürünü olan Lobotomist, kapsamlı ve etkileyici bir biyografi. Jack El-Hai, Amerikan tıp tarihinin en tartışmalı figürlerinden birinin hayatını ve takıntılarını tüm berraklığıyla gözler önüne seriyor.”

- Dave Isay

“El-Hai’nin kitabı hem Amerika’nın en karmaşık figürlerinden birinin ayrıntılı bir portresi hem de geçen yüzyıl boyunca akıl hastalıklarının tedavisinde meydana gelen kültürel değişimleri gözler önüne sermesi açısından başarılı bir çalışma.”

- Publishers Weekly

“Okurun elinden bırakmak istemeyeceği, ilgi çekici ayrıntılarla dolu harika bir kitap.”

- The New York Review of Books

“El-Hai’nin kitabının sayısız başarısından biri, Freeman’ın hayatına ve fikirlerine dair zengin ayrıntılar barındırmasıdır.”

- Los Angeles Times

“Freeman’ın notlarından, mektuplarından ve geride bıraktığı belgelerden yola çıkan El-Hai, asıl görevi çaresi olmayana çare bulmak olan bir adamın hayatını yeniden inşa ediyor. Azimli, bencil ve zeki bir bilim insanı olan Freeman, El-Hai’nin bu çalışmasında, yazdığı yirminci yüzyıl psikiyatri tarihinin en önemli isimlerinden biri olarak sahneye çıkıyor.”

- Donna Chavez

“Jack El-Hai’nin bu canlı biyografisinde Freeman sadece klasik bir Amerikalı değil, aynı zamanda iyi niyetli ama başarısız bir reformcu ve azimli bir bilim insanı olarak da karşımıza çıkıyor.”

- William Grimes

“Freeman yaklaşık üç bin beş yüz hastaya lobotomi uyguladı ve Nazi doktor Josef Mengele’den sonra, yirminci yüzyılın en kibirli hekimlerinden biri olarak tarihteki yerini aldı. Yine de o yıllarda tıp alanında dönemin öne çıkan isimlerinin çoğu, Freeman’ın çalışmalarını destekledi. Ne de olsa Freeman, hastalarına zarar vermek istemiyordu. ‘İtiraf etmek zorundayım ki,’ diyor El-Hai, ‘çalıştığı tıbbi ortamın ve bilimsel inovasyonun tehlikeli koşullarında, lobotomi hastalarının çıkarlarına uygun davrandığına dair ikna edici çok sayıda kanıt var.’”

- Washington Post Book World

“Çaresi olmayan hastalıklardan muzdarip insanları kurtarmak için mücadele eden bir doktor ile binlerce hastanın, ailenin, klinisyenin ve politika belirleyicinin dâhil olduğu bir çaresizlik öyküsü. Aynı zamanda da üzerinde yeterince durulmayan sorunlara çözüm arayan doktorların endişe verici girişimlerinin… El-Hai’nin bu tıbbi meseleyi ele alma biçimi ve araştırma yöntemi dokunaklı ve aydınlatıcı.”

- Scientific American Mind

“İftiraya uğramış ve yanlış anlaşılmış bir hekimin capcanlı biyografisi…”

- Journal of the Royal Society of Medicine

“Yirminci yüzyılın ortalarında geçen, iyi araştırılmış bir beyin cerrahisi hikâyesi…”

- The Guardian

“Titizlikle araştırılmış bir hikâye…”

- British Medical Journal

“Bu biyografide Freeman’ın yükselişi ve düşüşünün yanı sıra savunduğu prosedür de ustaca anlatılıyor. Yaklaşık yetmiş yıl önce Freeman, hastanın göz kapağının altına ve beyninin ön loblarına keskin bir aletin sokulduğu lobotomi prosedürünü uygulamaya başladı ve bu birçok hastada hem sinir zedelenmelerine neden oldu hem de kayda değer iyileşmeler sağladı. Zamanla operasyon tıp dünyası tarafından yaygın olarak kabul edildi ve akıl sağlığı profesyonelleri, aileler ve birçok hasta tarafından desteklendi. Yine de bu uygulamanın işe yaramaz, acımasız veya temelde canice olduğunu düşünen lobotomi muhalifleri her zaman vardı.”

- Library Journal

“Tıp tarihinde Freeman’dan daha meraklı karakterler var ama bu derecede meraklı olan çok az Amerikalı bulunur.”

- Discover Magazine

“İyi biyografi yazarları basmakalıp düşünmeyi ve indirgemeciliği önlemek için açık fikirli olmalı. Neyse ki El-Hai iyi bir biyografi yazarı.”

- The Philadelphia Inquirer

JACK EL-HAI tıp, bilim ve tarih konulu çok sayıda kitap ve makale kaleme almıştır. The Atlantic, Scientific American Mind, Wired, American Heritage, The History Channel Magazine, The Washington Post Magazine ve The Saturday Evening Post’un da aralarında bulunduğu birçok yayın için 500’den fazla makale ve deneme yazmıştır. 

Lobotomist’in yanı sıra Nazi ve Psikiyatrist: Hermann Göring, Dr. Douglas M. Kelley ve İki Sıra Dışı Zihnin Ölümcül Buluşması adlı çoksatan kitabın da yazarıdır. Lobotomist 2005 yılında Britanya Tıp Gazetecileri Topluluğu tarafından En İyi Kitap Ödülü’ne layık görülmüştür. 

Daha önce Tıp Gazeteciliği alanında June Roth Anma Ödülü’ne ve Minnesota Kitap Ödülü’ne de layık görülen El-Hai, Augsburg College’ın Yaratıcı Yazarlık Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapmakta ve Minneapolis’te yaşamaktadır.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 464
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 6.2020
₺132,00

Modern roman ile Antik Yunan trajedisi arasında bir köprü…

1990’ların Nijerya’sı. Akura adlı küçük bir şehirde dört erkek kardeş babalarının iş yüzünden şehir dışına taşınmasını fırsat bilerek gitmelerinin yasak olduğu bir nehre balık tutmaya gider. Bir gün tuttukları balıklarla eve dönerlerken kehanetleriyle ünlenmiş, kasabanın delisi Abulu’yla karşılaşırlar. Çocuklar Abulu’ya sataşır, o da kutsal kitaplardan çıkma bir peygamber gibi onlara en büyük kardeş olan Ikenna’nın, aralarından biri tarafından öldürüleceğini söyler. 

Bu kehanet oğlanların arasını açar ve aile bağlarının derinden sarsılmasına neden olur. Anneleri hastaneye düşer, babalarının oğullarını büyük adamlar olarak görme rüyası ise asla gerçekleşmez. Peki deli kâhin doğru söylüyorsa Ikenna hangi kardeşi tarafından öldürülecektir? Her ne kadar kardeşleri sürekli Ikenna’ya asla böyle bir şey yapmayacaklarını söyleseler de Ikenna’nın şüpheleri her geçen gün daha da artar. 

Yirmi altı dile çevrilen, dünyada birçok ödüle layık görülmüş, Afrika’nın görkemi ve tehlikeli yüzü hakkında dev bir roman.

2015 Man Booker Ödülü Finalisti
2016 Los Angeles Times Kitap Ödülü Sahibi (İlk Kurgu Kitabı Art Seidenbaum Ödülü)
2016 NAACP Image Seçkin Edebiyat Eseri Ödülü Sahibi (İlk Roman Ödülü)
2015 FT/Oppenheimer Kurgu Alanında Yeni Yükselen Sesler Ödülü Sahibi
2015 Guardian İlk Kitap Ödülü Finalisti
2015 Center for Fiction İlk Roman Ödülü Finalisti
2016 Uluslararası Dylan Thomas Ödülü Adayı
2015 Etisalat Edebiyat Ödülü Adayı
New York Times Book Review, Wall Street Journal, Washington Post, NPR – Yılın Romanı

“Gerçek anlamda büyüleyici, hayat dolu, sayfalarından ölüm korkusu sızan, hem tarzıyla hem öyküsünün gücüyle baş döndürücü bir roman. Dünyada çok az roman ‘efsanevi’ sıfatına layıktır ama Balıkçılar bunu fazlasıyla hak ediyor.”

Eleanor Catton, Ay ve Işıklar’ın yazarı

“Bir Zola ya da Theodore Dreiser romanında gibisiniz… Balıkçılar kaybedilmiş olasılıklara yakılan bir ağıt gibi.”

The Guardian

“Obioma’nın zarif bir dille yazdığı Balıkçılar aile sevgisi, kardeş katli, intikam ve kader hakkında etkisi yadsınamaz bir roman.”

Wall Street Journal

“Okuru daha ilk sayfadan esir alıyor.”

Travel & Leisure

“Obioma Balıkçılar’ı Tolstoy’un eserlerine özgü, ince dokunmuş bir üslupla kaleme almış. Her cümle kalpten gelen güçlü bir darbe gibi. Günümüzde çok az yazar bu denli girift, lirik ve kontrollü bir romana imza atabilir. Mesajının gücü de düşünüldüğünde Obioma’nın edebiyat dünyasında kalıcı olduğunu anlamak için dâhi olmaya gerek yok.”

Alexandra Fuller 

“Obioma’nın dili zengin ve hipnotize edici, ayrıca romanın her sayfası beklenmedik ve ustalıkla oluşturulmuş betimlemelerle dolu…”

NPR

Chigozie Obioma 1986 yılında Nijerya’nın Akure şehrinde doğmuştur. Obioma, eğitim hayatı için farklı zamanlarda KKTC ve Türkiye’de yaşamıştır. Roman yazmasından önce çeşitli kısa hikâyeleri prestijli edebiyat dergilerinde yer almıştır. Balıkçılar kitabından sonra The Orchestra of Minorities adlı kitabı yazmıştır. Balıkçılar kitabı gibi bu eserin de çeviri hakları kısa sürede yirmiye yakın ülkeye satılmıştır ve kitap pek çok edebiyat ödülüne layık görülmüştür. Obioma, Nebraska-Lincoln Üniversitesi’nde İngilizce Dili ve Yaratıcı Yazarlık alanlarında çalışan bir profesördür ve ABD’de yaşamaktadır. 


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 320
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 6.2020
₺118,80

Sekiz Yaşındaki Arçi Sabahyıldızı bir su gezegenine yolculuk yapıyor

ve büyük bir gizemin çözülmesine yardımcı oluyor.

Üstelik sadece kahvaltıya kadar vakti var! 

“Bakalım bizim fıstık sualtında neler yapabiliyormuş,” dedi babam konsoldaki

düğmelerden birini çevirerek. Taksinin yan tarafları uzayıp ön kısmı ördek

gagası gibi yassılaşırken koltuğuma sımsıkı tutundum.

Cepli arka pencereyi gösterdi. Camın tam ortasında küçük bir çatlak

oluşmuştu. “Şunun iyiye işaret olmadığına eminim.”

Babamın yutkunduğunu duydum. “Su basıncı daha da artarsa,” dedi, “cam

kırılır ve arabanın kontrolünü kaybederiz.” 

The New York Times çoksatan yazarı Wendy Mass ve öğretmen Michael

Brawer’dan kahkaha ve macera yüklü bir kitap.

İçinde öğretmen ve arkadaşlarınızı etkilemenizi sağlayacak bilimsel bilgiler de

var!

Arçi Sabahyıldızı, uzay taksi şoförü babası ve konuşan kedi Cepli’yle birlikte

yepyeni bir uzay operasyonu için kolları sıvıyor. Bir su gezegeni kuruma

tehlikesiyle karşı karşıya!

“Ama Kediler Yüzme Bilmez Ki!”

Acaba kahramanlarımız,

• okyanusta uzay taksiyle yol alabilecek mi?

• gizemli banka soygununu çözebilecek mi?

• ve gezegeni Kurtarabilecek Mi?

Hem de kahvaltı saatine kadar?

Wendy mass, çocuklar için çok sayıda kitap yazdı. 

Mıchael Brawer, bir öğretmen; ek iş olarak da uzay taksi şoförlüğü yapıyor. Wendy ve Michael, New Jersey’de yaşıyor. İki çocukları, iki de kedileri var ama hiçbiri daha önce Güneş Sistemi’nden dışarı çıkmadı. 

Elise gravel, kendini bildi bileli canavarlar ve tuhaf yaratıklar çiziyor. Hatta bizzat bakıp büyüttüğü iki uzaylı yaratığı var. Elise, eşiyle birlikte Kanada’nın Montreal kentinde yaşıyor. 


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 136
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 6.2020
₺52,78

Jackaby düşünceli bir şekilde, “Marlowe iyi bir adam,” dedi, “ama sadece ejderhaların nasıl öldürüleceğini biliyor. Bu dünya ejderha avcılarıyla dolu. Bizim ihtiyacımız olan şey bir balığı dinleyemeyecek kadar gururlu olmayan birkaç insan daha.”

1892 yılında, New England’ın New Fiddleham şehrine varan Abigail Rook iş ararken R. F. Jackaby’yle karşılaşır. Jackaby açıklanamayan olayları araştıran, gözünden sıradışı şeylerin yanı sıra doğaüstü olaylar da kaçmayan bir dedektiftir. Abigail ise sıradan ama önemli detayları yakalama yeteneğine sahiptir ki bu da onu Jackaby için ideal bir asistan yapmaktadır. Abigail daha ilk iş gününde kendisini heyecanlı bir davanın içerisinde bulur. Şehre bir seri katil musallat olmuştur. Jackaby cinayetlerden, Charlie Cane adlı, genç ve yakışıklı bir dedektif hariç tüm polis teşkilatının varlığını kesin bir biçimde inkâr ettiği bir yaratığın sorumlu olduğundan emindir. Acaba katili yakalayabilecek midir? 

“Bu ilk kitabın zengin dünyası devam kitaplarını hak ediyor.” -Kirkus Reviews

William Ritter Balıklarla Konuşan Dedektif ’i oğlu henüz bebekken bir gece yarısı yazmaya başlar. Kalkıp oğluyla ilgilendikten sonra uyanık halde uzanırken hayaller kurar ve zengin bir dünya yaratır... New Fiddleham gibi. Springfield, Oregon’da yaşamakta ve öğretmenlik yapmaktadır.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 296
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 6.2020
₺118,80

Sekiz Yaşındaki Arçi Sabahyıldizı Büyük Bir Aile 

Sırrını Öğreniyor ve Evrenin Kurtarılmasına Yardım Ediyor.

Üstelik Sadece Kahvaltiya Kadar vakti Var!

“Baba!” Diye Bağirdim. “Lütfen Neler Olup Bittiğini Söyleyebilir Misin? Senin

Taksi Şoförü Olduğunu Saniyordum.”

“Öyleyim, Oğlum. Şimdi Kendini Biraz Tuhaf Hissedebilirsin Ama Güven Bana,

Emin Ellerdesin.”

Koltuğuma Daha Siki Tutundum. Babam Kirmizi Bir Düğmeye Basti Ve…

Baam! Buum! Gümbüür!

Arabanin Arkasindan Alevler Püskürdü. Ve Daha Soluklanamadan Yukari

Çikmaya Başladik! Dosdoğru Yukari! Gökyüzüne!

The New York Times çoksatan Yazari Wendy Mass Ve Öğretmen Michael

Brawer’dan Kahkaha Ve Macera Yüklü Bir Kitap.

İçİnde Öğretmen Ve Arkadaşlarinizi Etkİlemenİzİ Sağlayacak Bİlİmsel

Bİlgİler De Var!

Arçi Sabahyildizi Babasinin, Sandiği Gibi Siradan Bir Taksi Şoförü Değil,

Galaksiler Arasi Yolcu Taşiyan Bir uzay Taksi Şoförü Olduğunu öğrenmek

Üzere!

Bu Kitapta Arçi;

• başka Gezegenleri Ziyaret Edecek,

• çok Siradişi Bir Kediyle Tanişacak,

• ve evreni Kurtaracak!

 “Bir Dakika! nasıl Yani?”

 üstelik Tüm Bunlari Kahvaltidan Önce Yapacak!

Wendy Mass, çocuklar Için Çok Sayida Kitap Yazdi. 

Michael Brawer, bir Öğretmen; Ek Iş Olarak Da Uzay Taksi Şoförlüğü Yapiyor. Wendy Ve Michael, New Jersey’de Yaşiyor. İki Çocuklari, Iki De Kedileri Var Ama Hiçbiri Daha Önce Güneş Sistemi’nden Dişari Çikmadi. 

Elise Gravel, kendini Bildi Bileli Canavarlar Ve Tuhaf Yaratiklar Çiziyor. Hatta Bizzat Bakip Büyüttüğü Iki Uzayli Yaratiği Var. Elise, Eşiyle Birlikte Kanada’nin Montreal Kentinde Yaşiyor. 


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 120
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 6.2020
₺52,78

İnanmanız İçin Görmeniz Gerekir.

Micah’ya hep, çocukken ziyaret ettiği Mucizeler Sirki hakkında harikulade hikâyeler anlatan Ephraim Büyükbaba ölmek üzeredir ve huysuz Gertrudis Hala, Micah’ya bakmak için gelmiştir. Micah’nın çocukluğunun tüm büyüsü kaybolur, ta ki Ephraim Büyükbaba sonunda sırrını açıklayana dek: Mucizeler Sirki gerçektir ve sirkin en yetenekli sihirbazı Işıkbüken’in Ephraim Büyükbaba’ya bir mucize borcu vardır. Micah, arkadaşı Jenny Mendoza’yla birlikte sirki ve büyükbabasını kurtaracağına inandığı bu adamı bulmak için kolları sıvar.

Tek sorun Işıkbüken’in sözünü tutmak istememesidir. Artık mucizeye ulaşmak Micah’ya kalmıştır.
Zekâyla ve harikalarla dolu Mucizeler Sirki, sihre olan inancınızı sorgulatacak, gönüllere dokunan bir klasik.

“Bu heyecanlı hikâye, okurların daha ilk sayfadan beklenmedik sona kadar nefeslerini tutmalarına neden olacak.”

School Library Journal

“Büyüleyici bir ilk eser.”

Gregory Maguire

“Okurları harikulade bir yere götüren, Cassie Beasley’nin çekici ilk eserinde inanç ve inançsızlığın tezahürleri kol geziyor.”

The Wall Street Journal

“Sihre tekrar inanma şansına bayılacaksınız."

Redbook

“Bu kitap fantastik bir sirk eğlencesi, lezzetli bir şekerleme ve çok daha fazlası: Kalplerin ne kadar hassas ve önemli olduklarını, onlarla oyun olmayacağını anlatıyor.”

Kirkus Reviews

“Okurlara sihrin küçük olsa da önemsiz olmadığını ve sihre inananların her zaman ona sahip olacaklarını hatırlatıyor.”

Publishers Weekly

Cassie Beasley, Georgia’nın kırsalında yaşamakta ve edebiyatla ilgilenmediği zamanlarda pekan cevizi çiftliklerinde ailesine yardım etmektedir. Vermont College mezunudur ve Mucizeler Sirki ilk eseridir.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 304
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 5.2020
₺96,80

Bu, Tersten Yaşanan Bir Aşk Hikâyesidir.

Richard Haddon Güzel Bir Hayata Sahiptir: Bir Fransız Olan Güzel Ve Başarılı Eşi Anne Her Konuda Ona Destek Veriyordur Ve Camille İsminde Tatlı Bir Kızları Vardır. Üstelik Paris’teki İlk Sergisi Büyük İlgi Görmüştür. Buna Karşın Birçoğunun Yalnızca Hayalini Kurabildiği Bu Hayattan Sıkılan İngiliz Adam, Mutluluğu Başka Birinde Bulduğunu Sanır Fakat Uzun Sayılabilecek Bir İlişkinin Ardından Kadın, Bir Gün Onu Başka Bir Adam İçin Terk Eder. Richard Bir Yandan Bu Durumu Kabullenmeye Çalışırken Karısının Hamileliği Sırasında Aşklarının Sembolü Olarak Yaptığı Tablonun Da Satıldığını Öğrenir. Bunun Üzerine Bir İçsel Hesaplaşmaya Giren Richard Aslında Hâlâ Anne’e Âşık Olduğunu Anlar Ve Ailesini Eski Günlerine Kavuşturmak İçin Çabalamaya Karar Verir. Ancak Bu Esnada Anne’in Eline, Richard’ın Evlilik Dışı İlişkisine Dair Gerçeklerin Yer Aldığı Bir Mektup Geçer. Richard’ın Anne’in Sevgisini Ve Saygısını Geri Kazanmak İçin Çok Çaba Sarf Etmesi Gerekecektir.


“Evlilik Hayatında Yaşanması Muhtemel Olaylar burada Sensiz Çok Eğleniyorum’da Başarılı Bir Şekilde Anlatılıyor. Bu Kitap İnsanlara Eşlerinin Ve Beraber Kurdukları Hayatın Değerini Anlamaları İçin Bir Hatırlatıcı Niteliğinde Olacak.”
Real Sımple

“Maum Kitabında Çok Eğlenceli Bir Dil Kullanmış. Sanattaki Gösterişe Dair Gözlemlerini De Hicivden Faydalanarak Başarılı Bir Şekilde Aktarmış. ilgi Çekici.”
The New York Tımes Book Revıew

“Aşk Ve Sadakat Üzerine Eğlenceli, Dokunaklı Ve Bilgece Yazılmış Bir Roman. burada Sensiz Çok Eğleniyorum’u Okuduktan Sonra Kendinize Ve İlişkinize Dair Tekrar Düşüneceğiniz Konular Olacak.”
People

“Kitabın Konusu Kadar Olayın Geçtiği Yer Ve Tasvirler De Dikkat Çekiyor. Courtney Maum Gerçekten Yetenekli Bir Yazar; Herkesin Yaşayabileceği Bir Meseleyi Eğlenceli Ve Dürüst Bir Şekilde Ele Almış.”
The Washıngton Post

“Aşk Ve Evlilikle İlgili Harika Bir Hikâye. Oldukça Etkileyici Ve Okuması Keyifli.”
Today Show 

“Courtney Maum Edebiyat Dünyasına Bilgece Yazılmış Ve Eğlenceli Bir Romanla Giriş Yapıyor. Richard Haddon Hatalarına Rağmen Nefret Edilmeyecek Bir Erkek Başkahraman Olarak Karşımıza Çıkıyor. Maum’un Bu Kitabını Ve Keyifli Betimlemelerini Zevkle Okuyacaksınız.”
Glamour

“Bir Erkeğin Orta Yaş Saçmalığı Etkileyici Ve İlginç Bir Şekilde Ele Alınıyor. İlk Başta Dikkatinizi Çeken Kitabın Konusu Olsa Da Sizi Kitaba Asıl Bağlayan Şey Karakterler Olacak. Maum Kusurlu Ama İyi Niyetli Ve Sevimli Bir Başkarakter Yaratmayı Başarmış. Sonuç Olarak Bu Daha İyi Biri Olmak İçin Her Şeyi Yapmaya Hazır Bir Erkeğin Öyküsü Ve Siz De Kendinizi Onun Bunu Başarmasını Dilerken Bulacaksınız.” 
Elle

“İhanet, Affetme Ve De Aşka Dair Sürükleyici Bir Roman.”
O Magazıne

“Eğlenceli Ama Bir O Kadar Da Duygusal… Güç Durumdaki Evliliklerde Yaşanabilecek Olaylara Dair Bilgece Ve Açıklayıcı Görüşlere Yer Verilmiş. Birçok İnsana Hitap Edecek Bir Roman.”
The Wall Street Journal 

“Maum’un Kitabı Aşka Ve Evliliğe Dair Değindiği Sorunların Yanı Sıra Oldukça Duygusal Bir Kitap. Karakterlerin Çok Tanıdık Gelecek Zaafları Ve Yapmış Oldukları Hataları, Okurların Onlarda Kendilerinden Bir Parça Bulmasını Sağlayacak.”
Brooklyn Daıly Eagle

“Burada Sensiz Çok Eğleniyorum’un Okunmasının Keyifli Olmasını Sağlayan Unsur Sadece Aşkla Ve Kaybetmeyle İlgili Olması Değil, Aynı Zamanda Yan Karakterlerin Alışılmadık Olmaları, Richard’ın Bir Sanatçı Olarak Kendini Yeniden Keşfetmesi. Maum’un Bu İlk Kitabının Temelinde Önemli Bir Soru Yatıyor: İhanetten Sonra Bir İlişki Nasıl Toparlanır Ve Nasıl Daha Düzgün Biri Olunur?”
Neal Thompson 


Courtney Maum brown Üniversitesi’nde Karşılaştırmalı Edebiyat Ve Fransızca Tercümanlık Okudu. Ardından Beş Yıl Boyunca Fransa’da Yaşadı, Orada Parti Organizatörlüğü Yaptı. Bugün Berkshires, New York Ve Paris Arasında Mekik Dokuyor; Yaratıcı Marka Strateji Uzmanı Ve Köşe Yazarı Olarak Çalışıyor.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 352
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 6.2020
₺132,00

Hüzünlü sonlarla ilgili bir hikâye.

Mutlu başlangıçlarla ilgili bir hikâye.

Kimin özel olduğunu anlamanızı sağlayacak bir hikâye.

Annesi on bir yıl sonra geri döndüğünde Apple yeniden tamamlandığını hisseder.

İyileşmesi için annesinin tek bir konuyu açıklığa kavuşturması gerekmektedir: onu neden terk ettiğini.

Fakat annesinin çekip gittiği gece gibi, dönüşü de fırtınalı olur. Apple ancak kendisinden daha kötü durumdaki kız kardeşiyle tanıştıktan sonra gerçekleri görmeye başlar. Böylece kendini tam hissetmesini sağlayacak asıl şeyi keşfeder.

 “Okurlar Apple ve Rain’e bayılacak.” 

Publishers Weekly

“Benzer durumdaki okurlar için bu hikâyenin rahatlatıcı bir etkisi olacak. Özellikle de Apple sahip olduğu fakat farkında olmadığı gücünü keşfettiğinde.”

Voya

“Hikâye sempatik karakterleri ve Apple ile Rain’in ilişkisiyle sürükleyici. Mutlu sonları sevenler için.”

Booklist


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 328
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 5.2020
₺118,80

Bir düğme göze çarpıyordu.

Büyük, yuvarlak ve yeşildi.

Bilinçli düşünmeden, Tim’in eli harekete geçti ve düğmeye bastı.

Düşündüğünüz her şeyi yaratma gücüne sahip bir kutuyla karşılaşsanız neler yapardınız?

Oyuncaklar?

Eğlence parkı?

Minyatür bir maymun?

Sadece ihtimalleri düşünün…

 “Hem eğlendirici hem üzücü, olağanüstü bir macera. Karakterler o kadar başarılı tasarlanmış ki büyümüş de küçülmüş cep maymunu bile kimseden rol çalamıyor.” 


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 272
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 5.2020
₺61,58

Daha güçlü ilişkiler, derin bağlar ve daha fazla yakınlığın anahtarı elinizde! 

Herkes aşk hayatını nasıl iyileştireceğini öğrenmek ister ama çok az kişi beynin cinsel çekimde oynadığı, partnerimizle paylaştığımız heyecanı korumamızı ve güçlü bir bağ hissetmemizi sağlayan bütünleyici rolünü anlar. Dr. Daniel Amen’in son nörobilim araştırmalarına dayanan Âşık Beyin, anlayışla ve beyin fonksiyonunuzu geliştirerek aşk hayatınızı zenginleştirmenize yardımcı olacak on iki ders içeriyor. Nasıl daha kalıcı ve tatmin edici ilişkiler kuracağınız konusunda pratik öneriler ve bilgilerle dolu Âşık Beyin’de öğreneceklerinizden bazıları:

• Duygusal ve fiziksel yakınlık kalp hastalığını önlemeye, hafızayı iyileştirmeye, kanseri defetmeye ve bağışıklık  sistemini
güçlendirmeye nasıl yardımcı olur?
• Kadın ve erkek beyni arasındaki farklar algılarınızı ve cinselliğe ilginizi nasıl etkiler?
• Bilime göre ayrılık acısının bu kadar yoğun hissedilmesinin nedeni nedir ve acıyı hafifletmek için neler yapabilirsiniz?
• Depresyon, PMS, DEB gibi, çatışmaları körükleyen yaygın sorunlara çözüm getirecek sağlam ve kullanılması kolay teknikler nelerdir?
• Kendinizi partneriniz için nasıl unutulmaz kılabilirsiniz?

Âşık Beyin beynin aşk ve cinsellikteki rolüyle alakalı her şeyi açıklıyor ve size ihtiyaç duyduğunuz duygusal ve fiziksel yakınlık konusunda rehberlik ediyor.

“Tatmin edici bir aşka yelken açma konusunda sıcak, samimi bir rehber. Dr. Amen sanki çiftin salonunda oturup anlatıyormuş gibi yazıyor. Bir bilim insanı, âşık ve ebeveyn olarak Dr. Amen çift olarak durumumuzu anlıyor ve en iyi âşıklar ile dostlar olabilmemize yardım ediyor.”
Michael Gurian 

“Dr. Amen büyülemeye devam ediyor! Beyin durumumuzun ilişkilerimizi ve cinselliğimizi nasıl etkilediğini zekice açıklıyor. Hem kendi davranışlarımızı hem de (potansiyel) partnerimizinkileri nasıl anlayacağımız, ilişkilerin kötü yanlarından nasıl kaçınacağımız ve gerçekten istediğimiz hayatı nasıl yaratacağımız konusunda müthiş tavsiyeler vermeye devam ediyor!”
Dr. Hyla Cass

“Dr. Amen cinsel çekim nörobilimini, şeker dükkânına girmiş bir tur rehberi gibi ele alıyor.”
Los Angeles Times

DR. Daniel G. Amen doktor, psikiyatrist, öğretmen ve sekiz kez New York Times çoksatanı unvanı almış bir yazardır. Beyin görüntüleme bilimini klinik psikiyatri pratiğine uygulamada dünyadaki en önemli uzmanlardan biri olarak kabul edilir. Kurul sertifikalı çocuk ve yetişkin psikiyatristi ve Amerikan Psikiyatri Derneği’nin seçkin bir üyesidir. Amerika’da pek çok şubesi bulunan Amen Klinikleri’nin tıp direktörüdür. Amen Klinikleri, doksan ülkeden gelen yaklaşık seksen bin hastaya ait dünyanın en büyük fonksiyonel beyin taramaları veri tabanına sahiptir. Kiliseleri fiziksel, duygusal ve ruhsal olarak sağlıklı kılmak için oluşturulan elli iki haftalık bir program olan Saddleback Kilisesi Daniel Planı’nın başmimarlarından birisidir. Elli profesyonel makalenin yazarıdır ve çalışmaları Newsweek, Parade, New York Times Magazine, Men’s Health ve Cosmopolitan’da yayımlanmıştır. Aralarında Beyninizi Değiştirin Hayatınız Değişsin, Her Yaşta Mükemmel Beyin, Beyninizi Değiştirin Vücudunuz Değişsin’in de bulunduğu otuz kitabın yazarıdır.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 304
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 5.2020
₺132,00

Bazı hikâyeleri yeniden yazmaya çalışsan da gerçek er ya da geç kapını çalar. 

Alman Tarihinin Tozlu Sayfalarından Bugüne Musallat Olan Bir Aile, 
İntikam Arzusu Ve Uzun Süredir Saklanan 
Sırlarla Dolu Bir Hikâye

Yahudi Soykırımı’ndan sağ kurtulan doksan iki yaşındaki David Josua Goldberg, Frankfurt’taki evinde infaza benzer bir şekilde öldürülmüş olarak bulunur. Olay yerine kanla beş haneli bir sayı yazılmıştır. Yapılan otopside, Goldberg’in kolunda SS üyelerine özgü, iyi silinememiş bir dövme olduğu ortaya çıkar. Çok geçmeden benzer şekilde iki cinayet daha işlenir. Kurbanlardan biri huzurevinde yaşayan, tekerlekli sandalyeye bağlı yaşlı bir kadın, diğeri ise evinin bodrum katı Nazi eşyalarıyla dolu bir adamdır. Kurbanların ortak noktası zengin ve hayırsever Vera Kaltensee’yle uzun yıllardır dost olmalarıdır. Soruşturmayı üstlenen Başkomiser Oliver von Bodenstein ve yardımcısı Komiser Pia Kirchhoff kurbanların korkunç bir sırrı paylaştığını keşfeder. Pek çok bilinmeyene sahip bu soruşturmada dedektiflerin gerçeği bulabilmeleri için dolambaçlı yollardan geçmeleri gerekecektir. Karanlık bir hikâye ve uzun yıllardır söylenen yalanlar gün yüzüne çıkmak üzeredir.

“Entrikalarla dolu… Okur hiçbir ipucunu kaçırmamak için bu iyi kurgulanmış, içinde çok sayıda karakter ve yanıltıcı unsur barındıran drama tüm dikkatini vermeli.”
Publishers Weekly 

“Yalanlar ve intikam hırsı, zekice yazılmış bu polisiye romanın arkasındaki itici güç. Neuhaus ters köşeleri ustalıkla işlerken aynı zamanda bizlere geniş bir karakter listesi sunuyor. Serinin hangi kitabını okursanız okuyun daha fazlasını isteyeceksiniz.”
Library Journal 

“Şaşırtıcı derinliği ve kahkaha attıran sahneleriyle Buz Kraliçesi mizah ve dehşeti mükemmel bir şekilde harmanlamış.”
Shelf Awareness

“Buz Kraliçesi son derece merak uyandırıcı bir hikâye. Bu seriye hâlâ başlamadıysanız çok şey kaçırıyorsunuz.”
Book Loons

“Ana karakterlerin kişisel hayatları ve dedektiflerin birbirleriyle inandırıcı ilişkisiyle güçlendirilmiş zengin ve sürükleyici
bir roman.”
Critics at Large

“İnandırıcı karakterler ve aldatıcı ipuçlarıyla Buz Kraliçesi sürükleyici bir okuma deneyimi sağlıyor. Merak duygusunu ve gizemi baştan sona yüksek tutarken hasmane ve yıkıcı geçmişe hâlâ ne kadar yakın olduğumuza dikkat çekiyor.”
Tara Sharp

“Tüyler ürpertici ve etkileyici.”
Daily Express


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 432
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 5.2020
₺132,00

Hayatın Hep Senin İstediğin Dışında Bir Yöne Gittiyse Önce Bu Durakta Dur ve Hayal Et: Başka Bir Hayat Mümkün mü? Bir Şeyleri Değiştirmek İçin Asla Geç Olmadığını Hatırla. 

Sevgiden yoksun, mutsuz bir evliliğe hapsolan Marianne, kırk bir yılın ardından artık dayanamayacağı bir noktaya gelir ve hayatını sonlandırmaya karar verir. Kendini Sen Nehri’nin sularına bırakır ama tesadüfen orada bulunan bir yabancı tarafından kurtarılır. Kaldırıldığı hastanede yeniden düşünme fırsatı yakalayan Marianne, gördüğü bir resimden etkilenerek Bretonya sahillerine doğru yola koyulur. 

Marianne, vardığı ufak kasabada uzun zaman sonra ilk kez, yaşadığını ve huzur bulduğunu hisseder. İştah kabartan lezzetleri, eşsiz atmosferi ve samimi insanlarıyla bu kasaba onun, heyecanı, cesareti, aşkı ve en önemlisi de kendisini yeniden keşfetmesini sağlar. Fakat geçmiş henüz onun peşini bırakmaya hazır değildir ve Marianne’in, evliliğini yoluna koymak ile heyecan verici bir geleceğe adım atmak arasında bir tercih yapması gerekir.  Tatlı Düşler Durağı, hiçbir şey için geç olmadığını ve hayattaki küçük detaylardan keyif aldıkça mutluluğu yakalamanın çok daha kolay olduğunu anımsatan sıcacık bir hikâye.

“Ye, Dua Et, Sev’in izinden giden, lezzetli ve canlandırıcı bir öykü.” 
Kirkus Reviews 

 “George okuru bir sahil kasabasındaki manzaralar, sesler ve kokularla kuşatıyor ve Marianne’in yeni tecrübelerine, Breton yaşamına dair zengin tasvirlerle derinlik kazandırıyor. Elizabeth Gilbert ve Isabel Allende hayranları ile yeni başlangıçlar, ikinci şanslar ve kendini sevmenin gücüyle ilgili romanlardan hoşlananlar bu cesur öyküye bayılacak.” 
Booklist 

“Bu baştan çıkarıcı ikinci şans romanı, verdiği ‘mutlu bir yaşam her yaşta mümkündür’ mesajı ve gerçekçi detaylarıyla okurları büyüleyecek.” 
Library Journal

“George zamanı durduruyor, bir kadeh Muscadet eşliğinde tüketilen istiridyeden, yağlı kouign-amann keklere, elma şarabıyla birlikte yenen deniz tarağından, yerel bir balık yahnisi olan cotriade’ye kadar Bretonya’nın tüm lezzetlerinin tadını çıkarıyor ve insanları şekillendiren bir şehrin gerçek lezzet şölenine kucak açıyor.” 
The New York Times Book Review 

“Büyüleyici... Nina George yeniden genç olmanın ne demek olduğunu hatırlatan bir aşk hikâyesi kaleme almış.” 
San Francisco Book Review 

“Kadınların, seslerini duyurmak için mücadele ettiği bir zamanda bu samimi öykü, kadınların güç kazanmasının, dikkate alınması gereken önemli bir konu olduğunu hatırlatıyor... Okurlar Bretonya’da yer alan romantik bir Fransız kasabasının büyüleyici atmosferini ve kadınlar kendi potansiyellerinin farkına vardığında ortaya çıkan umudu bizzat keşfedecek.” 
Woodbury Magazine 

“Nina George elinizden bırakamayacağınız, sevgi dolu, samimi, muhteşem bir kitap kaleme almış. Tatlı Düşler Durağı, aynı zamanda pek çok hayale dokunduğundan tehlikeli de bir kitap ve okurlarına mesajı şu: Cesur olun, kendi arzularınızı keşfedin ve asla onlardan vazgeçmeyin; her ne olursa olsun bu, sizin hayatınız!” 
Hamburger Abendblatt 

“Kitap o kadar güzel yazılmış ki ilk sayfasından son sayfasına kadar elinizden bırakamayacak, Marianne’le acı çekip Marianne’le mutlu olacaksınız. Muhteşem bir okuma deneyimi.”
Schwäbische Post

“Nina George’un romanı, yemek pişirme, yeme, içme, dans etme ve müzikle ilgili... Yazar hem komik hem hüzünlü muhteşem bir roman kaleme almış ve masalsı anlatımına rağmen klişelerden uzak durmayı başarmış.”
Main-Echo

“Benim için Nina George sözcüklerden oluşan okyanusta muhteşem bir dansçı ve dans ettiği şarkılar özlem, arzulara boyun eğme, kaçan fırsatlar ve bu fırsatları tekrar elde etmekle ilgili. Ne senfoni ama!”
Frauencoaching.de

“Tatlı Düşler Durağı, aşk hikâyelerindeki klişelere boyun eğmemeyi çok iyi başarmış. Bretonya’nın harika manzarası ve ilgi çekici karakterler hemen yüreğinize işleyecek. Hayatınızı değiştirmek için hiçbir zaman geç olmadığını gösteren mükemmel bir kitap.”
Radio Herford

“Umut, bilgelik ve Bretonya’nın büyüleyici atmosferiyle dolu bu roman, hiçbir şey için geç olmadığını ortaya koyuyor.”
Pforzheimer Zeitung

“Romantik, içten bir hikâye.”
Mindener Tageblatt

“Etkileyici bir şekilde insanın duygularına hitap ediyor... Nina George muhteşem tasvirleriyle beni Bretonya’ya götürdü ve neredeyse okyanusun kokusunu alabiliyordum.”
Herzgedanke.de

“George, taşlı kıyıları, içerisinde çok sayıda kabuklu deniz canlısı bulunan suları ve Kelt kökeniyle Bretonya’yı muhteşem bir şekilde aktarıyor. Romanın mutlu –ve tatmin edici– bir sonla bittiğini söylersem kitabın sürprizini bozmuş sayılmam.”
The Washington Post

“Bretonya hayranlarının, kadın erkek ilişkilerine dair romanlardan hoşlananların ve yemek tutkunlarının okuması gerek.”
Welt am Sonntag


Nina George, tüm dünyada yayımlanan çok sayıda kitabın yazarıdır. Aynı zamanda yazar hakları savunucusu ve gazeteci olan yazar, hikâye anlatma üzerine dersler vermektedir. Eşiyle birlikte Berlin’de ve Bretonya’da yaşıyor.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 304
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 5.2020
₺118,80

Gizli Fırsatların Farkına Varmanın Yolları

Çığır açan bir psikolojik deneyde katılımcılara birkaç kişinin basketbol topuyla oynadığı 30 saniyelik bir video gösterilir ve katılımcılardan, beyaz tişörtlülerin birbirlerine attıkları pasları saymaları istenir. Birkaç saniye sonra goril kostümü giymiş biri yavaşça kadraja girer, elleriyle göğsünü döver ve sonra kareden dışarıya doğru hareket eder. İnanılmaz bir şekilde, videoyu izleyen neredeyse hiç kimse bu goril kostümlü adamı fark etmez. 

Günlük hayatımızda bir şeye odaklandığımızda hayatın sunduklarını kaçırma eğiliminde oluruz çünkü hepimizin psikolojik kör noktaları vardır. Bu kör noktalar, hem özel hem de iş hayatımızdaki önemli fakat beklenmedik fırsatları da gözden kaçırmamıza neden olur. Gorili Fark Ettiniz mi? bu fenomenin ardındaki bilimsel kanıtları ve görüşleri ana hatlarıyla bize tanıtmasının yanı sıra, hayattaki gorilleri nasıl fark edeceğimizi ve bu gorilleri gördüğümüzde nasıl davranmamız gerektiğini gösteriyor.

“Wiseman hayattan nasıl maksimum fayda sağlanacağını iyi biliyor.”
The Daily Telegraph

“Okuması çok eğlenceli ve ilginç bilgilerle dolu bir kitap.” 
Ink

“Profesör Wiseman’ın bilimsel olarak kanıtlanmış tekniklerini kullanarak siz de talihinizin esasını kavrayabilir, onu kontrol edebilir ve hayattaki şansınızı artırabilirsiniz.”
Daily Mail 

Hertfordshire Üniversitesi’nde görev yapan Richard Wiseman, Toplumun Psikoloji Anlayışı alanında profesörlük unvanına sahip tek kişidir. Şans, kişisel gelişim, yanılgı ve ikna gibi birçok alandaki araştırmaları dünyanın önde gelen bilimsel dergilerinde yayımlanmış, psikoloji konusunda hazırladığı YouTube videoları yüz elli milyonu aşkın izleyiciye ulaşmıştır.

Araştırmaları basında sık sık yer almaktadır ve tüm dünyada yüz elliden fazla televizyon programında yayımlanmıştır. Otuzdan fazla dile çevrilen birçok eseri arasında Paranormal, Quirkoloji, Yırt At, Gece Okulu, 59 Saniye ve Şans Faktörü yer almaktadır.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 120
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 5.2020
₺96,80

Şansınızı ve hayatınızı değiştirecek dört basit ilke

Şans diye bir şey gerçekten var mıdır?

Neden bazı insanlar mutlu ve başarılı hayatlar sürerken bazıları tekrar tekrar başarısızlık ve mutsuzlukla karşı karşıya kalır? Neden bazıları ideal partnerlerini bulurken bazıları kötü bir ilişkiden diğerine sürüklenir? Bazı insanların iyi kariyer sahibi olmalarını sağlayan, buna karşın bazılarının da nefret ettikleri işlerde çalışmalarına neden olan şey nedir? Peki şanssız insanlar şanslarını artırabilir ve hatta hayatlarını iyileştirebilirler mi?

On yıl önce Profesör Richard Wiseman anlaşılması güç şans faktörünü, şanslı ve şanssız kişilerin gerçek inanç ve tecrübeleri aracılığıyla araştırmaya karar verdi. Araştırmanın sonuçları şansa yeni ve radikal bir bakış açısı kazandırdı: Birçok durumda kendi şansımızı kendimiz yaratırız. Yani eğer şanssız olduğunuzu düşünüyorsanız belki de bu, şanssız olduğunuza inanmanızın bir sonucudur.

Wiseman olumlu talihi kendinize çekmenizi sağlayacak bilimsel olarak kanıtlanmış dört basit davranış tekniğini tanımlar. Sonrasında da bu metotları kullanarak hayatınızın her alanında nasıl yenilikler yapabileceğinizi gösterir – ilişkileriniz, maddi durumunuz ve kariyeriniz de buna dâhil.

Şanslı olmak öğrenilebilen bir şeydir ve herkes bunu başarabilir! 

“Saygıdeğer bilim insanının berrak argümanlarının akla uygun oluşu, çok sayıda örnek ve anekdot barındırması ve eğlendirici vaka öykülerinin de yer alması Şans Faktörü’nün her yaştan okura hitap edecek nitelikte olmasını sağlıyor. Bununla beraber kitapta, şansa bakış açımızı değiştirmemize önayak olacak çok sayıda somut öneri yer alıyor. Faydalı anketleri, alıştırmaları ve şans günlüğü sayesinde kendi şansımızın yaratıcısı olabilmemiz için bizlere her türlü araç gereci sağlıyor.”
Stephan Schmidt

“Şüpheli okurları dahi ikna edebilecek argümanlarla yazmış Richard Wiseman. Şans Faktörü’nün, okurların hem özel hem de iş hayatlarında daha şanslı olmalarını sağlayacağına eminim.” 
Publishers Weekly

“Wiseman şanslı bir hayatın sırlarını çözmüş ve bunu okurlarıyla paylaşmış.”
The Daily Telegraph

“Şans Faktörü, kişilerin hayatlarındaki şansı artırmalarına yardımcı olacak bir kılavuz. Dr. Wiseman’ın öne sürdüğü dört ilke günlük hayata kolay uygulanabilir oluşuyla şansımızı artırma konusunda önem teşkil ediyor. Kesinlikle okunmaya değer bir kitap.”
Ivo Dias de Sousa

Hertfordshire Üniversitesi’nde görev yapan Richard Wiseman, Toplumun Psikoloji Anlayışı alanında profesörlük unvanına sahip tek kişidir. Şans, kişisel gelişim, yanılgı ve ikna gibi birçok alandaki araştırmaları dünyanın önde gelen bilimsel dergilerinde yayımlanmış, psikoloji konusunda hazırladığı YouTube videoları yüz elli milyonu aşkın izleyiciye ulaşmıştır.

Araştırmaları basında sık sık yer almaktadır ve tüm dünyada yüz elliden fazla televizyon programında yayımlanmıştır. 
Otuzdan fazla dile çevrilen birçok eseri arasında Paranormal, Quirkoloji, Yırt At, Gece Okulu, 59 Saniye ve Gorili Fark Ettiniz mi? yer almaktadır.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 288
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 6.2020
₺118,80

En Beklenmedik Anlarda 
Küçük Sürprizler Kapında Belirebilir. 
Hayatı Yaşanır Kılan da İşte Bu Rastlantılardır. 

Küçükken ailesi tarafından terk edilen ve hayatı koruyucu ailelerin yanında geçen Kaylie, yıllar sonra geride bıraktığı kasabaya ve çocukluğunda kendini en huzurlu hissettiği eve döner. Kaylie’nin amacı, öz ailesine gerçekte ne olduğunu anlamak ve geçmişine dair en güzel anıları temsil eden bu evin ilk katında bir kafe açmaktır. Fakat evin, sandığından daha fazla tadilata ihtiyacı vardır ve Kaylie aldığı tavsiyeler üzerine bölgedeki en iyi müteahhitlerden biri olan Tennessee Keller’la anlaşır. Ten, yaşamının çoğunu suçluluk duygusuyla geçirmiş ve bunu telafi etmeye çalışan bir adamdır. Kaylie ve Ten geçmişe dair yaralarını birbirlerine açtıkça iş ilişkileri çok farklı bir yola sapar. İkisinin de sorunlarını geçmişte bırakıp birlikte yeni bir geleceğe adım atması o kadar da kolay olmayacaktır.

İkinci Şans Kafe, hayata sımsıkı sarılmanın önemini vurgulayan, sevgiye, tutkuya, pişmanlığa, ayrılığa ve özleme dair içinizi ısıtacak bir hikâye. 


“Kız kıza sohbetler, brownie tarifleri ve Magoo adındaki şapşal bir köpekten oluşan bu tatlı karışım umut ve anıların, gözyaşları ve tutkunun dengeli bir şekilde bir araya gelmiş hali.” 
Publishers Weekly

“Özellikle kadınlar için yazılmış, birbirine yabancı insanların bir aile gibi olduğu küçük topluluklarda geçen aşk romanlarına ilgi duyanlar bu kitaba bayılacaklar. Üretken yazar Kent, ilginç, pratik ve sıra dışı hünerlere sahip iyi kalpli karakterlerden oluşan harika bir hikâye yaratmış.” 
Booklist

“Kent, çok güzel çağdaş romanlar kaleme alıyor. İkinci Şans Kafe’deki anlatımı Nora Roberts’ın eserlerini akla getiriyor. Kaylie ile Ten arasındaki çekim daha ilk karşılaşmalarında belli oluyor fakat ilişkileri yavaş yavaş gelişiyor. Aralardaki brownie tariflerini de pek çok okurun zevkle deneyeceğini düşünüyorum.” 
RT Book Reviews

“Muhteşem anlatım, bu duygusal hikâyenin çarpıcı olmasını sağlıyor. Alison Kent çok başarılı bir iş ortaya koymuş.” 
Lori Wilde


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 328
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 6.2020
₺132,00

Optİmum zİhİnsel performansi elde etmek ve  sürdürmek İçİn amen klİnİklerİ programi

Daha İyi bir beyin İçin 15 gün

Beyin konusunda dünyanın önde gelen otoritelerinden biri olan Dr. Daniel G. Amen’in size bir haberi var: Beyniniz yaptığınız her şeyde rol oynar. Ona doğru bir şekilde nasıl bakacağınızı öğrenirseniz, on beş gün gibi kısa bir sürede daha zeki, daha sağlıklı ve daha mutlu olursunuz! 

Muhtemelen vücudunuzun formunu korumak için koşuya çıkıyor, ağırlık kaldırıyor ya da yoga yapıyorsunuz. Cildinizi korumak için güneş kremi ve losyonlar sürüyorsunuz. Ama büyük ihtimalle beyninizi göz ardı ediyor ve işini iyi yapacağına inanmakla yetiniyorsunuz. İnsanlar bilinçsizce beyinlerini tehlikeye atıyor ya da beyinlerine zarar veriyorlar: Aşırı tempolu bir yaşam sürerek ve uykusuz kalarak beyinlerini strese sokuyorlar ve yeterince beslemiyorlar. Üstüne üstlük kafein, alkol ve uyuşturucularla beyinlerini kirletiyorlar. Beyin disfonksiyonu insanların okullarında, iş yerlerinde ya da ilişkilerinde başarısız olmasının bir numaralı sebebidir. Beyin öğrenme, çalışma ve sevme organıdır; hayatımıza yön veren bir süper bilgisayardır. Aslında temel ilke çok basittir: Beyniniz doğru çalıştığında siz de doğru çalışırsınız, beyninizde sıkıntı varsa yaşamınızda da sıkıntı çekersiniz.

Neyse ki hiçbir zaman çok geç değildir. Beynin değişme kapasitesi vardır ve beyninize iyi baktığınızda harika sonuçlar elde edersiniz. 15 Günde Dâhi Beyin size beyninizin gücünü optimize etmek ve bu süreçte sağlığınız ile hayatınızı iyileştirmek için ihtiyaç duyduğunuz araçları sunuyor. Son nörobilim araştırmalarına ve binlerce insanın deneyimlerine dayanan bu kitaptaki ilkeler ve egzersizler, mümkün olan en iyi beyne nasıl sahip olacağınız konusunda sizi yönlendirecek pek çok pratik bilgi içeriyor. İşte bu kitapta öğreneceklerinizden bazıları:

• Doğru düşünmek için düzgün beslenmek
• Beyni hasar görmekten ve toksik maddelerden korumak
• Beyni vitaminlerle besleyip zihinsel egzersizlerle güçlendirmek
• Fiziksel egzersizin kritik bileşeni ve en çok işe yarayan egzersiz türleri
• Beyni olumsuz düşüncelerden kurtarmak, stresle daha iyi baş etmesini sağlamak ve çok daha fazlası 

Dr. Amen’in deneyimlerine dayanan teşvik edici hikâyelerle dolu olan 15 Günde Dâhi Beyin, en kıymetli varlığınız olan beyninizi iyileştirmek ve zenginleştirmek için pozitif ve pratik bir yol haritası sunuyor.


 “Daniel G. Amen’in kitapları başka hiçbir yerde bulunamayacak özel bilgiler sunmakla birlikte genel olarak bilinen faydalı
bilgileri de tek bir çatı altında topluyor. Bu kitap pek çok yeni bilginin yanı sıra harika öneriler sunuyor. Çok faydalı ve anlaşılması kolay bir eser.” 
Dr. Edward Hallowell 

“15 Günde Dâhi Beyin gerçek bir vizyonerin uzun zamandır beklenen sentezi. Kişisel gelişimle ilgilenenlere, özellikle de ebeveynlere ve çocuk bakımıyla uğraşan kişilere şiddetle öneriyorum. Bu kitap sağlıklı çocuklar yetiştirmek isteyenler için
biçilmiş kaftan.” 
Michael Gurian 

“Paylaşmamız gereken en önemli armağan bilgidir. Bu zamansız eserde Dr. Amen bize dünyayı daha iyi bir yer haline getirebilmemiz için dâhi bir beyne sahip olmanın sırrını anlatıyor.” 
Dr. Dharma Singh Khalsa 

“Zekâları sayesinde yaşamlarını sürdürenler mutlaka okumalı.” 
Dr. Dennis B. Alters

“Dr. Amen akıl sağlığı disiplinlerine ve belki de insanlar olarak deneyimlerimiz ile beyin fonksiyonlarımız arasındaki ilişkinin daha iyi anlaşıldığı yeni bir çağa liderlik ediyor.” 
Dr. Bart Main

“Dr. Amen’in doğumdan yirmi beş yaşına kadar beyne proaktif bir şekilde bakmanın ve beyni korumanın önemini vurguladığını hepimiz biliyoruz ama bu kitabı ebeveynler ve büyükanneler ile büyükbabalar da mutlaka okumalı!” 
Dr. J. Michael Uszler

“15 Günde Dâhi Beyin beyninizin tam potansiyeline ulaşmasına yardımcı olacak, etkisi kanıtlanmış adımlarla ideal beyin fonksiyonunu elde etmenizi sağlayacak. Dr. Amen yalnızca yetenekli ve başarılı bir doktor değil, aynı zamanda bütün hastalarının hayatı dolu dolu yaşamalarına yardımcı olmayı tutkuyla isteyen bir hekim. Bu kitabı bütün aile fertlerinize ve arkadaşlarınıza hediye ederek kendi değişim ve dönüşüm yolculuklarına başlamalarına yardımcı olmanızı öneriyorum!” 
Dr. Earl R. Henslin

“Dr. Amen yine birçok farklı kaynaktan bilgileri toplayıp eşsiz bir yolla bir araya getiriyor. Bu da klinisyenlerin ve okurların kendilerine ön yargılı bir pencereden değil, pozitif bir şekilde bakmalarını mümkün kılıyor. Beyin kimyası, beslenme, egzersiz, sağlıklı yaşam ve gerektiğinde kullanılan ilaçları bir araya getirerek doğru bir karışım yapıyor. Hastaların kendi sağlık bakımlarında aktif bir rol oynamalarına müsaade ediyor.” 
Dr. Mark Kosins

DR. DANIEL G. AMEN doktor, psikiyatrist, öğretmen ve sekiz kez New York Times çoksatanı unvanı almış bir yazardır. Beyin görüntüleme bilimini klinik psikiyatri pratiğine uygulamada dünyadaki en önemli uzmanlardan biri olarak kabul edilir. Kurul sertifikalı çocuk ve yetişkin psikiyatristi ve Amerikan Psikiyatri Derneği’nin seçkin bir üyesidir. Amerika’da pek çok şubesi bulunan Amen Klinikleri’nin tıp direktörüdür. Amen Klinikleri, doksan ülkeden gelen yaklaşık seksen bin hastaya ait dünyanın en büyük fonksiyonel beyin taramaları veri tabanına sahiptir. Kiliseleri fiziksel, duygusal ve ruhsal olarak sağlıklı kılmak için oluşturulan elli iki haftalık bir program olan Saddleback Kilisesi Daniel Planı’nın başmimarlarından birisidir. Elli profesyonel makalenin yazarıdır ve çalışmaları Newsweek, Parade, New York Times Magazine, Men’s Health ve Cosmopolitan’da yayımlanmıştır. Aralarında 
Beyninizi Değiştirin Hayatınız Değişsin, Her Yaşta Mükemmel Beyin, Beyninizi Değiştirin Vücudunuz Değişsin’in de bulunduğu otuz kitabın yazarıdır.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 400
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 6.2020
₺158,40

“Salinger efsanesini tüm yönleriyle detaylandırıp ete kemiğe büründüren, bugüne dek yapılmış en kapsamlı çalışma.”
The Associated Press

Elinizde tuttuğunuz eser, Salinger, sekiz yıllık bir araştırmanın ve iki yüzden fazla kişiyle yapılan özel röportajların ürünüdür. Belgesel film olarak da izleyiciyle buluşan bu çalışma aslına bakarsanız bir kitaptan çok küresel anlamda kültürel bir etkinlik halini almıştır.

Çavdar Tarlasında Çocuklar’ın gözlerden uzak kalmak için özel bir çaba sarf eden yazarı Jerome David Salinger, elli yılı aşkın bir süre boyunca pek çok biyografinin yanı sıra döneminin gazete ve dergilerinin en sık rastlanan öznesi olmayı sürdürmüştür. Yine de, basının tüm çabalarına rağmen, yazara giden iletişim kanallarının kapalı olması ve asılsız bilgilerin ortada dolaşması sebebiyle Salinger büyük bir gizem olarak kalmış, yaratılan mitin ardındaki bu karmaşık ve çelişkili karakter gün yüzüne çıkarılamamıştır. Ta ki bugüne kadar.

Kitapla ilgili çalışmaların devam ettiği sekiz yılda ve özellikle bu döneme denk gelen Salinger’ın ölümünün ardından, beş kıtada röportaj yaptığımız yazarların pek çoğu başta Salinger’la ilişkilerinin kayda geçmesini istememiş, bir süre sonra iş birliği yapmaya ikna olmuştu. Bir anlamda sözlü biyografik çalışmalar olan bu görüşmeler Salinger’ın İkinci Dünya Savaşı’ndaki silah arkadaşlarının, akrabalarının, yakın arkadaşlarının, sevgililerinin, sınıf arkadaşlarının, komşularının, editörlerinin, yayıncılarının, New Yorker dergisindeki meslektaşlarının ve ailesinin bile haberdar olmadığı gizli bağlantılarının ilk elden açıklamalarını okuyucuyla buluşturuyor.

Daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış yüzden fazla fotoğrafın, günlüklerin, mektupların, hukuki evrakların, gizli belgelerin de katkısıyla okurlar belki ilk defa Salinger’ın sıkı sıkıya ördüğü duvarın ardına geçme imkânı bulacak. Ve tüm bu çabaların sonucunda 20. yüzyılın en şaşırtıcı figürlerinden biri olan Salinger’ın nihai portresi dünyaya kazandırılmış olacak.

“Shields ve Salerno’nun Salinger’ı, yazarın kusurlarını ve başarısızlıklarını görmezden gelmiyor, aksine bunların anlaşılmasına yardımcı oluyor. Bu biyografi sayesinde Salinger’ın, gerçek hayatında olmayı başaramadığı iyi, nazik ve travmaların etkisinden kurtulmuş adam olma şansını kurgu yapıtlarında bulduğunu anlıyoruz.” 
Lev Grossman, Time

“Muazzam bir başarı… Şunu büyük bir güvenle söyleyebilirim ki bundan böyle dünyanın başka bir Salinger biyografisine ihtiyacı olmayacak.” 
John Walsh, Sunday Times 

“Bu kitap, konu ettiği karakterin dikenli, karmaşık yapısına uyum sağlayan iğneleyici bir özelliğe sahip. Salinger’ın İkinci Dünya Savaşı yüzünden belki hayatının sonuna dek atlatamadığı travmaya ağırlık veren eserde yazarın hayatının hiçbir eksik yanı olmadan anlatıldığını göreceksiniz.” 
The Washington Post 

“Modern tarihin en gizemli karakterlerinden birini ele alan, büyük bir incelikle ve dikkatle seçilmiş parçaların bir araya toplanmasıyla yazılmış usta işi bir kaynak.” 
Maria Popova, Brain Pickings 

“Modern Amerikan edebiyatının en büyük efsanelerinden biri… Salinger. Bu eser, yazar hakkında bugüne dek anlatılan her şeyin ötesine geçip hiç duymadığımız detayları açığa çıkarıyor. Geçmişten parçaları, anekdotları ve onunla ilgili yorumları bir araya getiren kitabın uzun yıllar süren bir çalışmanın ürünü olduğu kolayca anlaşılıyor.” 
Jeff Simon, The Buffalo News

“İddialı bir dille, enine boyuna hazırlanmış bir rapor. Shields ve Salerno üstün çabalarıyla hedefi on ikiden tutturmuş ve bu büyük Amerikan ikonunun, sessizliği düstur edinmiş, savaş travmasını atlatamamış, aşkta büyük hüsran yaşamış, bilindiğinden çok daha hassas yazarın eksiksiz bir tablosunu var etmiş. Bu hikâyeye siz de vurulacaksınız.” 
USA Today

“Keskin köşelerle dolu, hem rahatsız edici hem de aydınlatıcı bir biyografi.”
Michiko Kakutani, The New York Times

“Salinger’ın en iddialı biyografisi olabilecek bu yapıt, yazarın gözlerden uzak sürdüğü yaşamını tüm çıplaklığıyla karşımıza çıkarıyor ve onun gösterişli ayrıksılığını çok daha gerçek bir portreyle değiştiriyor.” 
Los Angeles Times

“Salinger’ın saklı mabedinin kalbine giden eşsiz bir anlatım… Bu kitapta geçen tüm iddialar somut kanıtlara, mektuplara,
görsellere ve doğrudan açıklamalara dayanıyor. Daha önce yazılmış Salinger’ın hiçbir biyografisi bu kadar derinlere ulaşamamıştı.”
The Wall Street Journal

“Salinger’la ilgili hatıralar bir zaman tüneli içinde, kanıtlarıyla birlikte katman katman sunuluyor. Belgelerin ve fotoğrafların eşliğinde bir bütün olarak bakıldığında bu kitap Salinger’ın zihnine en fazla yakınlaşabildiğimiz araç oluyor.” 
Entertainment Weekly

“Salinger’ın gizli saklı hayatına merak duyanların iştahını kabartacak… Yaşamının neredeyse altmış yılını insanlardan saklanarak geçirmek için elinden gelen her yolu deneyen yazarın en kapsamlı biyografisi olduğu kesin.” 
The Daily Beast

“Salinger’ın kusurları ve bu kusurların eserlerini nasıl etkilediği hakkında oldukça cesur iddialar ortaya koyan eser, yazarın gençliğindeki kibrini ve bencilliğini, kendi zekâsına tutkun oluşunu ve kendisine benzemediği sürece asla başka insanların gözünden dünyaya bakamamasını büyük bir dikkatle irdeliyor.”
Laura Miller, Salon

“Yayın dünyasında bomba etkisi yaratan bir biyografi.” 
People

“Münzeviliğiyle meşhur yazarın ince detaylarla dolu, beklemediğiniz kadar kapsamlı portresi.” 
Denver Post

David Shields New York Times çoksatanı The Thing About Life Is That One Day You’ll Be Dead; otuzdan fazla yayın tarafından 2010’un en iyi kitaplarından biri olarak değerlendirilen Reality Hunger; National Book Critics Circle Ödülü finalisti Black Planet ve PEN/Revson ödüllü Remote da dâhil olmak üzere on beş kitabın yazarıdır. Eserleri yirmi dile çevrilmiştir.

Shane Salerno Eylül 2013’te Weinstein Company tarafından ilk gösterimi yapılan, Ocak 2014’te PBS’in American Masters programının 200. bölümü olarak gösterilen ve büyük beğeni toplayan Salinger isimli belgeselin yönetmeni, yapımcısı ve yazarıdır. Salinger’a ek olarak Salerno pek çok başarılı film ve televizyon dizisinin yazarlığını ve yapımcılığını üstlenmiştir. En son projesi de yazarlarından biri olduğu ve yapımcılığını üstlendiği Oliver Stone’un büyük övgü alan filmi Savages’tır.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 720
En / Boy : 14 / 22
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 5.2020
₺171,60

Hem sınır koyan hem de özgürlük tanıyan bir ebeveyn olmanın yolları

Çocuğumuzun kendi kanatlarını kazanmasını nasıl sağlarız?

Çocuğunun seninkinden daha iyi bir hayata sahip olması için ona baskı uyguluyor olabilir misin?
Ya da çocuğun mutsuz olmasın diye onun tüm negatif duygularını engellemeye mi çalışıyorsun?
Bunlara cevabın evetse, çocuğunun kendi kanatlarını kazanması için ona doğru yuva sıcaklığını nasıl vermen gerektiğini öğrenmelisin demektir. Hem de geç olmadan.

Tüm anne babalar çocuklarının doğumundan itibaren onları özgüvenli ve sağlam karakterli bireyler olarak yetiştirmeyi dilerler. Bu ancak özdeğer duygusu, bağlanma ve özerklik dengesi temelinde verilebilir.

Yuva Sıcaklığı, anne babalara çocuklarını nasıl yetiştireceklerini değil, onlarla nasıl sağlıklı ilişki kurabileceklerini anlatan bir kılavuz niteliğindedir. Vaka örnekleri, içe bakış çalışmaları ve çeşitli alıştırmalarla kendi iç haritamızı çıkardıktan sonra bu yolda büyük bir adım atmış olacağız.
Çocukluğumuzda anne babamızla yaşadıklarımız bizde iz bırakır ve bunlar yetişkin olduğumuzda özellikle de çocuğumuza karşı davranışlarımızda kendini gösterir. Sahip olduğumuz bu “yetiştirme örnekleri” yüzünden bazen sınır ile serbestlik arasındaki dengeyi sağlamak hiç kolay olmaz. Böyle durumlarda içimizde taşıdığımız gölgeleri ve sorunları fark edip onlardan kurtulmazsak aynı izleri farkında olmadan çocuğumuza da aktarırız.

Psikolog Stefanie Stahl ve Psikolog Julia Tomuschat yerleşmiş kabullerimiz ve dogmalarımızla adım adım yüzleşmemizi, bunları başarılı bir şekilde çözmemizi ve böylece çocuklarımızı büyütürken sevgiyle yanlarında olmamızı sağlayacak ipuçları veriyor. Bu sayede bizler her çocuğa, her yaşta doğru oranda yuva sıcaklığı vermeyi öğrendikten sonra, çocuk da kendi kanatlarıyla, kendi yarattığı özgürlüğüne doğru uçmaya cesaret edecektir.

“'Sadece her şeyini ortaya koyan kadın iyi bir annedir,’ diye düşünen kadınlar olabilir. Ya da ‘Her şeyi kendi başıma yapmam lazım,’ diyen bekâr ebeveynler de olabilir. Veya kişiler, 'İyi bir baba tembel olmamalı!’ inancına sahip olabilirler. Bunların altında aslında, ‘Ben yetersizim’ dogması yer alır. Fakat anne ya da baba olarak kendimizi yorgun hissetmemiz çok normaldir. İnsanın kendine iyi bakması çocuklarına da iyi bakmasını sağlar. Sen iyi hissettiğinde yaşamından daha fazla zevk alacağın için, bunun sonucunda daha iyi bir insan ve daha iyi bir ebeveyn olabileceğine emin olabilirsin.”

Stefanie Stahl

Psikoterapist Stefanie Stahl, Trier’deki muayenehanesinde çalışmaktadır. Almanca konuşulan her yerde bağlanma korkusu, aşk ve özdeğer duygusu üzerine düzenli olarak seminerler vermektedir. İçindeki Çocuk Bir Yuva Bulmalı ve Jeder ist beziehungsfähig gibi kitapları sayesinde çok daha geniş kitlelere hitap etme fırsatı bulmuştur. Yazarın aynı zamanda görsel ve yazılı medyada da uzman görüşüne sıkça başvurulmaktadır.

Julia Tomuschat

Psikoterapisttir. İş ortamı sağlığı, ekip çalışmasını geliştirme, özyönetim ve karakter gelişimi alanlarında eğitmen ve psikolog olarak çalışmaktadır. Evlidir ve iki çocuğu vardır.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 224
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 5.2020
₺110,00

“Kızıl ayda ateş fırtınası gelecek. Kılıca bağlı olan kişi, halkının ölmesini izleyecek... Yangın felaketini durdurmak için o, rüzgârda deva aramalı…”

Marlin isimli bir büyücü, Aydindril’e gelir ve D’Hara Hükümdarı Richard Rahl’ı öldürme niyetini açıkça duyurur. İtirafçı Ana Kahlan ve Richard’ı koruyan üç Mord-Sith’ten biri olan Cara, Marlin’i derhal yakalar. Fakat Marlin sandıkları gibi sıradan bir büyücü değildir; İmparator Jagang, Marlin’in bedenini ele geçirmiştir. Kahlan ve Cara’ya, bir kehaneti uyandırdığını ve bu kehanetin kanıtının kızıl ayla geleceğini haber verir.

Kısa süre sonra iki sürpriz misafirle daha tanışırlar: Biri Batı Diyar’dan gelen, Richard’ın çocukluk arkadaşı Nadine, diğeri ise Richard’ın, varlığından yeni haberdar olduğu erkek kardeşi, şifacı Drefan Rahl’dır. Nadine cadı kadın Shota tarafından Richard’la evleneceğine inandırılmıştır.

Bu esnada Aydindril’de ölümün tohumları ekilmiş, korkunç bir veba salgını başlamıştır. Rüzgârların peşine düştüğü Richard, halkını bu kâbustan kurtarabilmek için kehanetin anlamını araştırmaya koyulur.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 448
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 5.2020
₺132,00

Gömülü Dört Kafatası, Peş Peşe İşlenen Üç Cinayet ve Ürkütücü, Kadim Bir Sır...

“Biz geçmişi eşeleyen davetsiz misafirleriz. Gerçeği istiyoruz.” 

Genç arkeolog Julia Kerrigan, Fransa’nın en derin ve ıssız mağaralarından birinde tarih öncesinden kalma, alın kısmı delik bir kafatası bulur. Bu keşfini açıklamasıyla beraber iş arkadaşı şüpheli bir şekilde öldürülür. 

Bu sırada, Laos’taki Küplü Yayla’da 2000 yıllık tarihî kalıntıları ve ülkesinin kanlı geçmişini araştıran Kamboçyalı avukat Chemda, bölgede fotoğrafçılık yapan Jake Thurby’ye bir teklifte bulunur. Fakat hem Laos hem de Kamboçya devlet güçleri bu kalıntıların araştırılmasının önünü kesmeye çalışmaktadır. Bunun sebebi ise tam bir muammadır. 

Binlerce kilometre ötedeki İngiltere’de de yaşlı bir profesör acımasız bir yöntemle öldürülmüştür. Cinayetin faili bulunamadığı gibi nedenine dair de herhangi bir iz yoktur. 

Kerrigan Fransa’da, Chemda ve Jake Güneydoğu Asya’da gerçeği öğrenmek için ayrı ayrı araştırmalarını sürdürürken, bu birbirinden bağımsız gibi görünen korkunç olaylar silsilesi hayal etmesi zor bir şekilde birleşmeye ve ipuçları kendini göstermeye başlar. Ancak bu bulmacanın peşine düşenlerin, hayatlarından çok daha fazlasını riske attıkları da kısa sürede anlaşılacaktır. 
Yaratılış Sırrı ve Kabil’in İşareti’nin yazarından film tadında, sürükleyici ve heyecan dozu yüksek bir gerilim!

“Knox’un kurguları harika, diktatörlerin gizli laboratuvarlarında neler döndüğünü merak ettiriyor.” 

Wall Street Journal 

“Dan Brown ve Indiana Jones karışımı, göz kamaştırıcı ve sürükleyici bir macera.” 

Suspense Magazine 

“Tom Knox çarpıcı gerilim romanlarının DNA’sının şifrelerini çözmüş.” 

Jeff Abbott


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 440
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 5.2020
₺132,00

Erica’nın erkeklere ayıracak zamanı yoktur. Harvard’dan yeni mezun olmuş genç bir kadın olarak, kendi kurduğu moda odaklı internet sitesi sayesinde kariyer basamaklarını tırmanmakta kararlıdır. Bu uğurda projesini birkaç yatırımcıya sunmaya karar verir. Her şey, tek bir husus dışında Erica’nın planladığı gibi gitmektedir: milyarder, kibirli, olağanüstü çekici Blake Landon. Gergin ve olaylı bir toplantıdan sonra Blake, Erica’yı ne kadar arzuladığını açıkça göstermekten çekinmez. Blake beklemeye alışkın biri değildir, istediğini hemen elde eder. Ancak ikisinin de geçmişin en derin çukurlarına gömdükleri sırları olduğu için ilişkilerinin pürüzsüz ilerlemesi mümkün olmaz. Ve Erica da kariyer hedefi ile ileride onu tehlikeye atacak bu adama hissettiği karşı konulamaz çekimin arasında kalır. 

“Savunmasız okuması çok keyifli bir kitaptı. Yazarın üslubu harika. Başkarakterlerin arasındaki tutku ve çekim âdeta sayfalardan taşıyor. Bu harika bir başlangıç kitabı ve serinin diğer kitaplarını merakla bekliyorum.” 

Michelle & Leslie’s Book Picks 

“İnanılmaz… Bu seriye bayıldım! Sylvia Day okurları için Meredith Wild yeni bir hazine. Wild, iki gencin arasındaki tutkuyu anlatımıyla okurlarını kitabın ilk sayfalarında hapsediyor.”

Ramblings of a Chaotic Mind

“Hacker serisi sırlarla dolu bir teknoloji kurdunun ve kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan genç bir kadının seksi hikâyesini konu alıyor. Savunmasız bu türün sevenleri için harika bir başlangıç kitabı.”

Art, Books, & Coffee

“Bu kitaba bayıldım, bir solukta okudum. Hiç beklenmedik ters köşelerle dolu. Kitap boyunca merak unsuru hiç kaybolmadı. Serinin diğer kitapları için sabırsızlanıyorum.”

Once Upon an Alpha

“Grinin Elli Tonu’nu sevenler bu seriye bayılacak.”

Heroes and Heartbreakers


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 264
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 5.2020
₺110,00

Kızıl ayla gelen rüzgârların çağrısı büyük bir ihanetin habercisi. Doğruluk izcisi bir kez daha imparatorluk düzeni’nin savunucularina karşi zorlu bir mücadele veriyor.

Bitmeyen aksilikler yüzünden Richard’la düğünleri ertelenen Kahlan, onları ayırmaya çalıştığını düşündüğü cadı kadın Shota’yla yüzleşmeye karar verir. Gizlice sliph’le yolculuk ederek Shota’ya ulaşır. Ancak oraya vardığında işler planladığı gibi gitmez ve kaderinin kısa süre önce haberdar oldukları kehanetle tamamen değiştiğini öğrenip yıkılır. Bu sırada veba salgını dur durak bilmeden binlerce masum canı almaya devam ediyordur. Bunu durdurmanın tek yolu Richard’ın üç bin yıl önce ortadan kaybolan Rüzgârlar Tapınağı’nı bulmasıdır. Fakat tapınağa girebilmek için rüzgârların istediği bedel çok büyüktür. Richard ve Kahlan’ın aşkı ölümle, kaderle ve sonsuz kötülükle sınanacaktır.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 464
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 5.2020
₺132,00

Azim Sayesinde Kaderin Bile  Alt Edilebileceğine Dair Aşk Ve Umut Dolu Bir Roman

Hayatım her zaman mükemmel olmadı ama nefes aldığım müddetçe umut var.
En güçlü halime de o umudu kaybetmeye en yakın olduğum an eriştim. Bu büyük tezat, içimde ölen parçanın aslında duyduğu yaşam sevinci değil de nedir?

Muhafazakâr bir ailenin popüler, akıllı ve güzel kızı Ankita Sharma başarılı bir lisans eğitiminden sonra ülkenin önde gelen yüksek lisans bölümlerinden birine kabul edilir. Fakat bundan tam altı ay sonra kendini bir akıl hastanesinde bulur…

Hayat Ankita’nın en değer verdiği şeyleri zorla ve acımasız bir şekilde ondan almıştır. Bu olanlar karşısında bir yol ayrımına gelen Ankita kaybettiklerini tekrar kazanmak ile kaderin onu getirdiği bu noktayı kabullenip pes etmek arasında bir tercih yapmak zorunda kalacaktır.

Hindistan’ın iki farklı şehrinde ve seksenli yıllarda geçen Hayatını Sen Şekillendirirsin Ankita’nın hayatındaki en önemli dönüm noktalarını konu alıyor. Büyümeye, birine inanmanın ve sevginin gücüne dair bu hikâyenin sayfalarını çevirdikçe zorluklara boyun eğmeyen genç bir kadının, kaderin ona yaptığı tüm kötü sürprizlere rağmen nasıl ayakta kaldığına tanık olacaksınız.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 232
En / Boy : 12,8 / 19,7
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 5.2020
₺110,00

Yapay Zekânın dünyamızı tahayyül edebileceğinizden daha hızlı değiştireceğini biliyor musunuz?

Yapay Zekânın iş hayatını nasıl etkileyeceği merak konusu: Peki siz, Yapay Zekânın işinizi elinizden alıp almayacağını merak ediyor musunuz? Veri odaklı piyasanın gerisinde kalmaktan korkuyor musunuz? Yapay Zekânın hayatınızı mahvetmesinden endişe duyuyor musunuz? Yapay Zekâ ve robot teknolojileri konularında uluslararası bir üne sahip olan Lasse Rouhiainen, Yapay Zekâ: Geleceğimizle İlgili Bugün Bilmeniz Gereken 101 Şey yapıtında bu sorulara yanıt veriyor. 

Birazdan okuyacağınız satırlar, Yapay Zekâ ve robot teknolojilerinin; iş dünyasının, toplumun ve insanlığın tüm ihtiyaçlarına nasıl cevap vereceğini kavramaya yönelik kusursuz bir girizgâh niteliğindedir. Sürücüsüz otomobillerden sohbet robotlarına ve yeni nesil sağlık hizmetlerine kadar Yapay Zekânın en sıcak konularını ele alan Rouhiainen’in sunduğu bu kapsamlı bilgiler, aklınızdaki can alıcı sorulara cevap verecek ve geleceğe yönelik tüm belirgin korkularınızı giderecektir. 

Yapay Zekâ: Geleceğimizle İlgili Bugün Bilmeniz Gereken 101 Şey, sizi gelecek nesillere yönlendirecek temel yol haritanızdır. Karmaşık sorunlara, geniş kapsamlı uygulamalara ve gerçek dünyadan örneklere dolaysız yanıtlar istiyorsanız, Lasse Rouhiainen’in bu detaylı çalışmasını çok seveceksiniz.

İşte Yapay Zekâ: Geleceğimizle İlgili Bugün Bilmeniz Gereken 101 Şey kitabında keşfedeceklerinizden bazıları:
•Sohbet robotları, robotlar ve diğer otomatikleşen işlevler nelerdir?
•Yapay Zekâ, toplumu nasıl köklü bir şekilde değiştirecek?
•Hangi sektörler kaybolacak?
•Robot teknolojileri ile ortaya çıkacak yeni sektörler nelerdir?
•Yeni iş gücü piyasası için hangi becerilere ihtiyacınız olacak?
•Modern bir iş gücü için etik standartlar ve yeniden eğitim neden önemlidir?
•İnsansız teknolojiler, toplumları ve devletleri nasıl değiştirecek?

“Bu harika ve akıcı kitapta Lasse, işvereninize, meslektaşlarınıza ve kendinize yapay zekâ hakkında sormanız gereken 101 soruyu yanıtlıyor. Herkesin anlayabileceği kadar açık ve net.”

- Mark S. A. Smith

“Yapay zekânın yaşamlarımızı nasıl etkilediğini ve nasıl etkileyeceğini bu kadar yalın anlatmak, ancak Lasse’nin yapabileceği bir şeydir. Diğer kitaplarını okumaktan zevk aldığım Lasse Rouhiainen’in, teknolojik gelişmeleri konunun uzmanı olmayanların da anlayabileceği şekilde açıklama yeteneğine hayran kaldım.”

- Charles Denney

“Yapay zekâ, teknoloji çağına girdiğimiz bu dönemde neredeyse bütün sektörleri derinden etkileyecek. Rouhiainen, belli ki bu konuyu ciddiye almış.”

- James Kilgarriff

“Rouhiainen, yapay zekânın tüm karmaşık yanlarını basit bir şekilde anlatıyor. Örneğin sohbet botları kişisel olarak ilgilendiğim bir şey, ancak çalışmaya başlamak için hazır değildim. Dördüncü bölüm bunların nasıl çalıştığı ve bunları nasıl kullanmaya başlayabileceğimiz üzerine çok faydalı bilgiler sunuyor.”

- Luz Velazquez
 
“Yapay zekâ olgusunu anlatmakla kalmayıp gelecekte bizi neler beklediğini de açıklayan kitapta farkındalığınızı artırmak için de birçok referans bulunuyor.”

- Michael Lewis

“Herkes yapay zekâyı konuşuyor ama çoğumuz ne olduğunu, nasıl çalıştığını ya da günlük hayattaki yerini anlamıyor. Yapay zekânın hayatımızı nasıl değiştireceğini ve buna nasıl hazırlanmamız gerektiğini öğrenmek istiyorsanız mutlaka okuyun.”

- Juho Tunkelo

“Yapay zekâ ile yeni robot teknolojilerinin hem günlük hayatımızı hem de iş hayatını nasıl değiştireceğini açık ve sarih bir şekilde ortaya koyuyor Lasse. Bence birçok insan hâlâ yapay zekânın ne kadar hızlı büyüdüğünün farkında değil.”

- Sergio Goumaz

“Yapay zekâ üzerine bu kadar farklı konuyu bir arada ele alan başka bir kitap görmedim. Konunun uzmanı olun olmayın kitabın sunduğu birçok yeni bakış açısı, size yol gösteriyor. Bana sorarsanız yazar, dersine iyi çalışmış.”

- Javier Hernandez

“Yapay zekâ büyümeye ve gelişmeye devam ediyor; bence bu hem büyüleyici hem de biraz korkutucu. Ancak ‘onunla’ yaşamayı öğrenmeliyiz.”

- Linda J. Lusskin

Lasse Rouhıainen yeni teknolojiler, sosyal medya ve video pazarlama konularında uluslararası üne sahip bir yazardır. Dünya çapında pek çok ülkede seminerler vermiş ve atölyeler düzenlemiştir; hâlen çeşitli üniversitelerde ve öğretim kurumlarında misafir öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Çevrimiçi eğitim alanında geniş bir deneyime sahip olan Rouhiainen, tüm dünyadan binlerce öğrenciye ve uzmana üç ayrı dilde (İngilizce, İspanyolca ve Fince) dersler vermektedir.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 336
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 6.2020
₺132,00

Fazladan Bir Kromozomu Daha Olan Giovanni’nin Hikayesi

Kısaca söylemek gerekirse bu, Giovanni’nin hikayesi. 

Dondurma almaya giden Giovanni’nin. “Külahta mı, kâsede mi?” diye sorduğunuzda, “Külahta!” diyen. “Ama o zaman külahı yemiyorsun,” dediğinizde, “Ne olmuş? Kâseyi de yemiyorum ki!” diye karşılık veren Giovanni. 
Gözlüklerinden bile büyük bir tebessümü olan, evsizlerin şapkasını alıp kaçan, dinozorları ve kırmızı rengi çok seven, bir arkadaşıyla sinemaya gidip eve döndüğünde, “Ben evlendim,” diye ilan eden on üç yaşındaki Giovanni. 

Meydanın ortasında bir sokak sanatçısının müziğine kendini kaptırıp tek başına dans eden, gelip geçenlerin birbiri ardına çözülüp eşlik ettiği Giovanni’nin hikâyesi: Giovanni insanı meydanlarda dans ettirir. 
Onunla zaman sadece yirmi dakikadır, daha fazlası değil, eğer biri bir aylığına tatile giderse yirmi dakikalığına gitmiştir. 

Her gün bahçeye çıkıp ablalarına çiçek toplar. Eğer mevsim kışsa ve çiçek bulamazsa kuru yaprak getirir. 
Giovanni benim Down sendromlu (fazladan bir kromozomu daha olan) erkek kardeşim. Ve bu, benim de hikâyem... Ben on dokuz yaşındayım, ismim Giacomo. Tanıştığımıza memnun oldum.

Düşünsene, beş yaşındasın, Chiara adında bir ablan ve Alice adında bir kız kardeşin var ama birlikte oynayabileceğin bir erkek kardeşin de olsun istiyorsun. Bir akşam annenle baban bir erkek kardeşinin olacağını ve özel biri olacağını söylüyor. Mutlu oluyorsun çünkü özel demek, süper kahraman demek senin için. İsmine de sen karar veriyorsun: Giovanni. Sonra kardeşin doğuyor ve yavaş yavaş onun diğerlerinden farklı olduğunu, aslında süper güçleri olmadığını fark ediyorsun. Down sendromu diye bir şey duyuyorsun hayatında ilk kez. Kardeş sahibi olmakla ilgili hevesin, inkâr ve utanca dönüşüyor. Böyle birkaç sene geçiyor. Artık genç bir adam olduğunda ise kardeşinden utanmakla ne kadar büyük bir hata yaptığını fark ediyorsun. Giovanni’nin yaşam sevincine kendini kaptırdığında onun gerçekten de bir süper kahraman olduğuna karar veriyorsun çünkü o, dokunduğu her yere ışık saçıyor. Ve kardeşinin, her ne olursa olsun, Down veya değil, senin en iyi arkadaşın olduğunu anlıyorsun.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 192
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 5.2020
₺87,98

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 368
En / Boy : 10,2 / 15,3
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 5.2020
₺171,60

Farkındalık yöntemleri milyonlarca yetişkinin hayatlarındaki stresi azaltmasına yardımcı oldu. Şimdi sıra, günümüzde her zamankinden çok stres altında olan çocuklarda. UCLA’e bağlı bir araştırmanın sonunda ortaya çıkan Çocuklar İçin Farkındalık, ebeveynlere bu dönüştürücü teknikleri çocuklarına nasıl öğretebileceklerini anlatan çığır açıcı bir eser.

Farkındalık içinizde olanlara (düşüncelerinize, duygularınıza ve hissettiklerinize) odaklanıp kendinizi daha iyi tanımanıza yardımcı olur. On yıldan uzun süredir çocuklar için farkındalık eğitmenliği yapan Susan Kaiser Greenland, farkındalığın hayatlarımıza kattığı faydaları yaşlarına uygun alıştırmalar, şarkılar ve oyunlarla dört ile on sekiz yaş arasındaki çocuklarınız için uyarlıyor. Bu eğlenceli ve dostça aktiviteler çocukların içsel ve dışsal olaylara dikkatini geliştirerek hem okul performanslarını hem de sosyal ve duygusal becerilerini güçlendirecek ve çocukların daha kolay arkadaş edinebilmesine, daha nazik ve şefkatli olmasına yardım edecek. Aynı zamanda da stres ve uykusuzluk, aşırı yeme bozukluğu, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, aşırı mükemmeliyetçilik, endişe ve kronik ağrı gibi sorunlarına da yeni çözümler sunacak.

Çocuklar stresli durumlarda tepki vermeden önce birkaç dakika bekleyip içlerine döndüklerinde ve içlerindeki sakin pusulanın onları yönlendirmesine izin verdiklerinde sorunlarla daha kolay başa çıkabilir, daha sakin kalabilir ve karşı tarafla empati kurmayı başarabilirler. Çocuklar İçin Farkındalık’ta ebeveynlere sunulan ve adım adım işlenen zihinsel eğitimden tüm çocuklar (ve aileleri) fayda görecek.

“Çocuklara, ebeveynlerine ve öğretmenlere farkındalığı yaşlarına uygun, zekice ve eğlenceli yöntemlerle öğretecek bulunmaz bir rehber. Susan Kaiser Greenland çocuklar için farkındalık alanında rakipleri için çıtayı oldukça yükseltti.”

- Dr. Jon Kabat-Zinn, UMass Tıp Fakültesi emekli profesörü

“Susan Kaiser Greenland, hem ebeveynlerin hem eğitimcilerin çocuklara ve gençlere keyifli deneyimler sunabilecekleri, becerikliliği, odaklanmayı ve direnci destekleyen eşsiz ve etkili gündelik egzersizler yaratmış. Okuyucular, hayal gücünü tetikleyen, stresi azaltan ve şefkati teşvik eden bir yaşam şekli olarak farkındalığın gücüne hayatımızda yer açmamız için bize ilham veren gerçek hayat deneyimlerinin örnekleri karşısında büyülenecekler.”

- Dr. Daniel J. Siegel, UCLA Farkındalık Araştırma Merkezi Eş Başkanı ve Mindsight Enstitüsü Yönetici Müdürü

 “Susan bu keyifli kitapta ebeveynlere, materyalist kültüre karşı dikkati, duygusal dengeyi ve şefkati teşvik eden bir yaklaşım sunuyor. Baştan sona ilgi çekici hikâyeler ve eğlenceli aktivitelerle dolu bu eserde, geleneksel temaları tüm çocukların anlayabileceği hale getirme kararlılığı her satırda kendini gösteriyor.”

- B. Alan Wallace, Santa Barbara Farkındalık Araştırmaları Enstitüsü Başkanı 

“Bu harika kitabında Susan Kaiser Greenland, yirmi birinci yüzyılın yüksek teknolojili, hızlı hayatında çocuk yetiştirmeye çalışan ebeveynlere, merakı, şefkati ve çocukluğun değişmeyen doğasını canlı tutmaya dair pratik yöntemler gösteriyor.”

- Susan L. Smalley, UCLA’de öğretim üyesi ve Farkındalık Araştırma Merkezi, Semel Sinir Bilim ve İnsan Davranışı Enstitüsü Kurucu Başkanı

“Farkındalık bir lüks değildir; hayatlarımızın kalbidir. Susan Kaiser Greenland, farkındalığın çocuklara hayatları boyunca harikalar yaratabilmeleri için ne kadar muazzam bir araç sunduğunu muhteşem bir şekilde gözler önüne seriyor.”

- Matthieu Ricard

“Susan Kaiser Greenland muazzam. Küçük çocuklara yalnızca dikkatlerini daha verimli şekilde toplamayı ve kendi beyinlerini yönetmenin sırrını öğretmekle kalmıyor; aynı zamanda onlara, akranları bilgeliğin değerini anlayacak yaşta değilken, bilge olmayı öğretiyor. Bu, başucu kitaplarınızdan biri olmalı; iyi ve ahlaklı çocuklar yetiştirmek isteyen her ebeveyn, bu kitabı okumalı.”

- Jeffrey Schwartz

“Bu kullanışlı rehber, çocuklara ve ailelerine birlikte farkındalık çalışmaları yapmayı öğretecek. Bu çalışmalar meditasyon minderinde de yemek masasında da olsa…”

- Yoga Journal Review

“Ebeveynler benden sık sık, çocuklarıyla farkındalık çalışmaya dair öneriler istiyorlar. Bundan sonra onlara, çocukları nazikçe, ustalıkla eğitmeye dair berrak bilgilerle dolu bu muhteşem derecede faydalı kitabı önereceğim. Gerçekten ilham verici bir kitap.”

- Sharon Salzberg

“Çocukların fazlasıyla gergin ama kendilerinden ve diğer insanlardan da bir o kadar kopuk olmalarına yol açan hiperaktif kültüre ne kadar muazzam ve doğru zamanda gelen bir panzehir bu. Çocuklara stresi yönetmeyi ve gerçekten önemli olana dikkat etmeyi öğretmenin pratik stratejilerini edinmek için tüm ebeveynler bu kitabı okumalılar.”

- David Walsh

“Okuduğum en iyi çocuklar için farkındalık kitaplarından biri. Pratik ve kolay uygulanan bilgilerle dolu. Susan’ın sahip olduğu engin deneyimi ve konuya bağlılığını net bir şekilde fark ediyorsunuz.”

- Jack Kornfield 

“Greenland aktiviteler ve metaforlarla her yaştan çocuğa farkındalığı öğretiyor ve bu kadim öğretiyi eğlenceli ve kolay anlaşılır hale getiriyor. Bu kitaptaki yöntemlerin dikkat problemleri olan ve fiziksel hastalıklardan muzdarip çocuklar tarafından kullanıldığını görmek hiç zor değil.”

- Library Journal

Susan Kaiser Greenland 1988 yılından 2005 yılına kadar avukat olarak çalışırken, bir yandan da Tibet Budist meditasyonunu öğrendi ve Inner Kids programıyla gönüllü olarak çocuklara farkındalık eğitimleri verdi. Eşi Seth Greenland’le yarattığı ve dünyanın çocuklara yönelik ilk farkındalık programlarından biri olan Inner Kids’i çocuklara ulaştırabilmek için 2001 yılında Inner Kids Derneği’ni kurdu. Dernek çalışmalarının yanında UCLA Mattel Çocuk Hastanesi’nin pediyatrik ağrı kliniğinde çalışmalarda yer aldı ve farkındalığın eğitim üzerindeki etkileri gibi konularda araştırmalara katıldı. 2005 yılında avukatlığı bırakan Greenland o zamandan beri tüm vaktini çocuklara, ebeveynlerine ve öğretmenlere yardım etmeye adadı.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 272
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 4.2020
₺118,80

“Altın benim kanımda, soluğumda, gözümün beneklerindeydi.”

Lee Westfall’un sağlam ve sevgi dolu bir ailesi vardır. Sevdiği bir yuvası ve sadık bir atı vardır. Daha fazlası olmak isteyen çok yakın bir arkadaşı bile vardır. Bir de sırrı vardır.

Lee etrafındaki altınları hissedebilmektedir. Toprağın altındaki damarlarda bulunan altını. Küçük bir dere yatağındaki parçacıkları. Tırnak aralarında kalan altın tozunu bile. En çetin kışlarda dahi ailesini korumuş, erzağını bile almıştır. Böyle bir gücü olan bir kızı kullanmak isteyen biri neler yapmaz? Bu uğurda adam öldüren biri.

Sevdiği her şey paramparça edilince Lee batıya, taşı toprağı altın olan Kaliforniya’ya kaçar. Belki de sihirli güçlere sahip bir kızın kendisi olabileceği tek yer orasıdır. Tabii o uzun yolculuktan sağ çıkabilirse.

Pek çok övgü alan Rae Carson, eşsiz ve çok tehlikeli bir yeteneği olan genç bir kadının Amerika’da, Altına Hücum döneminde geçen hikâyesini anlattığı, National Book Awards’a aday gösterilen nefes kesici bir seriyle karşımıza çıkıyor.

“Carson, çok iyi kurguladığı yepyeni dünyalar ve güçlü kadın karakterleriyle tanınan bir yazar. Bu roman, Amerikan tarihinin önemli bir dönemini aydınlığa kavuşturuyor. Gençlik kitapları hayranlarını büyüleyen bir macera, kurgu ve romantizm sunuyor.” -Booklist

“Son derece çeşitli ve üç boyutlu karakterleri, yaşayan atmosferi ve küçücük bir romantizm dokunuşuyla Carson’ın romanı bilinmezliğe giden bir yolculuğun heyecanını ve sevincini taşıyor.” -The Horn Book

“Tarih ve macera sevenlere ilham veren müthiş bir okuma deneyimi. Carson, bizi duygusallık ve gizemle dolu uzun bir yolculuğa çıkarıyor.” -Romantic Times Bookclub

“Anlatımı saf altın gibi… Türler arasında gezinecek kadar yetenekli bir yazardan klişeleri yerle bir eden ve bize sonraki iki kitabın nefes kesici olacağına dair ipuçlarını veren eşsiz bir macera.”

-The Daily Summit

“Lee tutkulu, yardımsever, nazik ve haksızlıklar karşısında sessiz kalamayan bir karakter. Carson okurları batıya giden bu uzun yol hikâyesine bayılacak. İlk kez okuyacaklar ise yazarın atmosfer ve karakter yaratma yeteneğine hayran olacak.” -Deseret News

“Lee, meşakkatli batı yolculuğunun bütün zorluklarıyla yüzleşen zeki, cesur ve herkesin seveceği bir roman kahramanı. Sürükleyiciliği, bir aşk hikâyesini alttan alta hissettirmesi ve fantastik öğeleriyle dikkat çeken bir eser.” -School Library Journal

“Carson’ın yeni dünyalar yaratmadaki yeteneği olağanüstü. Amerikan tarihinden bir kesit sunan romanda farklı geçmişlerden ve inançlardan gelen çok çeşitli kalabalık insan grubu, Amerika Birleşik Devletleri’nin nasıl şekillendiğini de gözler önüne seriyor.” -Voya

“Carson, yan karakterlerine küçük ayrıntılar ekleyerek Lee’nin karşılaştığı pek çok kişinin içselleştirdiği ırkçılık, cinsiyetçilik ve sosyal sınıflar arasındaki ayrımla mücadele eden küçücük gelişmeleri gösterme konusunda çok başarılı. Fantastik edebiyat okurları hem Lee’nin hem merak uyandırıcı altın bulma sezgisinin diğer kahramanlardan çok farklı olduğunu anlayacak.”

-Bulletin of the Center for Children’s Books

Rae Carson, The New York Times’ın çoksatan yazarlarındandır. Kitaplarında bolca macera, büyü ve (çoğunlukla) akıllıca seçimler yapan akıllı kızlar vardır. Aslen Kaliforniyalı olan Rae Carson, şimdilerde eşiyle birlikte Arizona’da yaşamaktadır.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 440
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 4.2020
₺132,00

Küresel Ekonominin Gerçekten Nasıl İşlediğini Görmek için Tek Bir Doların Şaşırtıcı Yolculuğunu İzleyin

Ebeveynlerinizin sahip olduğundan çok daha fazla kıyafet alabilmenizin ama bunları koyabilecek bir ev alma ihtimalinizin onlarınkinden daha düşük olmasının nedenini hiç merak ettiniz mi? Neden benzin fiyatları birkaç ay içinde iki katına çıkabiliyorken aynı hızla düşmüyor?

İşte tüm bunların müsebbibi ekonomidir.

Hayatımızı şekillendiren karmaşık güçleri kavramak hiç kolay değildir ama endişelenmeyin, bir doların dünyadaki yolculuğunu izleyerek tüm bu karmaşıklığı düzenlemeye başlayabiliriz.

Dolar küreselleşmenin can damarıdır. Yeşil, tekli, papel ya da ölü başkanlar… Nasıl adlandırırsanız adlandırın dolar, küresel ekonominin devamlılığını sağlar. Dolaşıma giren dolar, büyük oranda Amerika’nın dışında seyahat eder; dahası dünyadaki doların önemli bir kısmı Çin’e aittir.

Tamam da nakit paramız her gün dünyayı dolaşırken gerçekte ne oluyor? Bu bizim hayatımızı nasıl etkiliyor? Kutsal Dolar, Teksas’ta bir bankadan yola çıkıp Çin Merkez Bankası’na, oradan da Nijerya Demir Yolları’na ya da Irak’ın petrol kuyularına giden bir doların bu yolculuğunu masaya yatırarak, haberlerde bize sunulanların ardındaki ekonomik gerçekleri ortaya çıkarıyor. Çin neden dünyanın en büyük üreticisi ve Amerika neden Çin’in en büyük müşterisi? Serbest ticaret gerçekten iyi bir şey mi? Bir ulus neden gezegenin diğer tarafına bir köprü inşa eder?

Bu ve buna benzer sorulara tatmin edici yanıtlar bulacağınız Kutsal Dolar kitabında ekonomist Dharshini David, küreselleşen dünyanın nasıl bir işleyişe sahip olduğunu, kimin gerçekten gücü elinde tuttuğunu ve bunun bizler için ne anlam ifade ettiğini sorguluyor.


“Fevkaladenin fevkinde bir kitap…”
-Iain Dale

“Son derece aydınlatıcı… Mutlaka okunmalı.”
-The Bookseller

“Özgün ve ilgi çekici… Küreselleşmenin ne olduğunu ve insanların bu hırsının kaynağını merak ediyorsanız, inanın bana Kutsal Dolar’dan daha iyi bir rehber olamaz. Siz bakmayın anlaşılmaz kavramlarla kafanızı karıştıran ve kendilerini tek otorite zanneden kibir abideleri ekonomistlere; ekonomi pekâlâ da büyüleyici ve anlaşılabilir olabilir. Hayır burun kıvırmayın, bu kitap bunun kanıtıdır.”
Joel Hills

“Son derece açıklayıcı.”
-Ian King, Sky News Ekonomi Servisi, Times dergisi yazarı

Dharshini David, ekonomist ve televizyon programcısıdır. 2009 yılından itibaren Sky News televizyonunda Londra finans merkezinin kalbinden yayın yapmanın yanı sıra kanalın amiral gemisi Sky News Tonight programının sunucularından biriydi. Daha önce BBC’nin New York’taki Wall Street yayınlarını üstlendi. BBC 1 Ten O’Clock’ta, Panorama ve Radyo 4’te Today programında iş, tüketim ve ekonomi konularını masaya yatırdı. Dharshini, HSBC Yatırım Bankası’nın ticaret departmanında İngiltere Ekonomisti olarak çalıştı ve 2018 yılında ekonomi muhabiri olarak BBC’ye döndü.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 272
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 4.2020
₺132,00

Şimdi ve Yarınlar İçin Moral Deposu

Kendini yalnız, kaybolmuş ve üzgün mü hissediyorsun?

Yoksa heyecanlı, enerjik ve ne yapacağını bilemez bir durumda mısın?

Belki de tüm bunların bir birleşimisin.

Öyleyse içimi aç.

Bu tuhaf kitap hayattaki sıradan şeylere farklı bir bakış açısıyla bakmanı sağlayacak. İstediğin an, istediğin yerde rastgele bir sayfayı açacak ve kendinden bir iz bırakacaksın. Kural yok, kalemlerini al ve başla. 

Bu kitap, bir nevi şahsına özel psikoloğun senin; hem hislerini kaydedebileceğin hem de kendi kendine tavsiyelerde bulunabileceğin değerli bir hazine. Denemekle hiçbir şey kaybetmezsin. O yüzden cesur ol.

Adam j. Kurtz bir sanatçı ve on beş dile çevrilen her seferinde 1 sayfa’nın yazarıdır.

Diplomali terapİst falan değİl, sadece bütün duygulari ta İçİnde hisseden biri...


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 256
En / Boy : 14 / 19
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 4.2020
₺110,00

Depresyon yüzünden hastaneye yatırılmasının üstünden on ay geçtikten sonra Mira lise hayatına tekrar atılmıştır. Annesiyle babasına bu sefer en azından her şey yolundaymış gibi davranmaya çalışacağına, kimi zaman günlerce yataktan çıkamayan ve sadece Sebby’yle birlikteyken uyanıkmış gibi hisseden kız gibi davranmayacağına söz vermiştir. 

Jeremy okul hayatını mahveden bir olaydan sonra inzivaya çekilmiş, son derece utangaç bir sanatseverdir. Okul bahçesinde Sebby’yi ilk gördüğünde, gözleri muzırlıkla ışıl ışıl parlayan bu sarışın ve uzun boylu çocuğu hayatı boyunca beklediğini hissetmiştir. 

Mira’nın en yakın arkadaşı Sebby etrafına ışık saçıyormuş gibi görünen bir gençtir. Hayatı çok zor olsa da Mira’yla birlikte büyü ritüelleri ve plansız yolculuklarla dolu bir dünya inşa ederek hayatlarının kırık dökük parçalarını tamir etmeye çalışırlar. 

Jeremy, Sebby ile Mira’nın dünyasına çekilirken, imkânsızı aradıklarını anlamayanlardan kendilerini korumak için sakladıkları sırları öğrenmeye başlayacaktır.

 “Karakterlerin hikâyeleri o kadar güzel anlatılmış ve karşılaştıkları zorluklar o kadar tanıdık ki kitabı bitirdikten sonra bile aklınızdan çıkaramayacaksınız.” 

- Publishers Weekly 

“İçgörüyle ve empati kurularak kaleme alınmış karakterlere ek olarak ince bir espri anlayışı ve capcanlı bir üslup… Sığınacak bir liman ve zor bir dünyaya karşı kalkan olarak arkadaşlığı anlatıyor.” 

- Kirkus Reviews 

“Keşke lisede bu kitabı okumuş olsaydım. Sevgiyi, cinselliği ve sırların nelere mal olabildiğini çok iyi anlatıyor. Mira, Sebby ve Jeremy son sayfanın ardından da aklınızdan çıkmayacak.” 

- Julie Murphy 

“Yaşaması zor olabilen bir dünyada arkadaşlığa ve bireyselliğe dair insanın yüreğini sızlatan bir hikâye.” 

- Nina LaCour 

“Bu şahane romanda Kate Scelsa son dönemlerdeki en unutulmayacak ve orijinal üç karakteri bizimle tanıştırıyor. Sevginin ve dostluğun doğasına dair bildiğinizi sandığınız her şeyi sarsacak, gerçekten sıradışı bir aşk hikâyesi.” 

- Bennett Madison 

Kate Scelsa, Sarah Lawrence College’da yazarlık ve tiyatro dersleri aldı. On iki yıldır Elevator Repair Service isimli deneysel tiyatro kumpanyasıyla New York’ta ve tüm dünyada turnelere çıkarak, aralarında Muhteşem Gatsby’nin tüm metninin yer aldığı sekiz saatlik bir oyun da olan, Amerikan edebiyatından eserlerin uyarlamalarını sergiliyorlar. New Jersey’de büyüyen Kate, karısı ve iki siyah kedisiyle Brooklyn’de yaşıyor. 


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 368
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 4.2020
₺132,00

Noah Shaw babasının mirasına ihtiyaç duymadığını sanıyordu. 

Yanılıyordu. 

Sanrılarındaki intiharlarda garip bir şeyler olduğunu düşünüyordu. 

Haklıydı. 

Gerçek Mara Dyer’ı tanıdığından emindi. 

Tanımıyordu. 

Herkes, kâbusun Mara Dyer’ın anılarıyla bittiğini sanmıştı ama bu sadece başlangıçtı. Sırlar açığa çıktıkça dostluklar sınanacak, kalpler kırılacak ve kimse yara almadan kurtulamayacak. 

İtiraflar başlasın. 

 “Ömrünü penceresi ve kapısı olmayan bir evde geçirdin diyelim, hiç göğe uzanan bir ağaç görmedin ya da çimleri ayaklarının altında hissetmedin, havayı yaran bir kuş kanadının sesini hiç işitmedin. O zaman ne kadar şey bilebilirsin?” 

“Noah Shaw daha fazla soru fakat daha az cevapla yolculuğuna devam ediyor. Kafa karışıklığına hazır olun.”

teenreads.com

“Michelle Hodkin üstün yeteneğini kullanarak yine şaşırtıcı ve etkileyici bir kitap ortaya koymayı başarmış.” 


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 376
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 3.2020
₺132,00

Çocukları Ayakları Yere Basacak, Cömert Ve Parayı Akıllıca Kullanacak Şekilde Büyütmek

“O Adam Neden Kırmızı Işıkta Bizden Para Istedi?”
“İkinci Evimizi Evi Olmayan Birine Veremez Miyiz?” 
“Sen Babamdan Daha Mı Az Para Kazanıyorsun?”
“Biz Yoksul Muyuz?”

Hemen Her Ebeveyn Çocuklarının Bu Gibi Sorularına Maruz Kalmış Ve Onlara Uygun Yanıtlar Vermekte Zorlanmıştır. Para Büyüklerin Çocuklarla Konuşmayı Tercih Etmediği Bir Konu Olsa Da Aslında Onlar Küçük Yaştan Itibaren Bu Kavramın Farkındadır. İnsanlar Paraya Kayıtsız Kalamazlar, Çocukları Söz Konusu Olduğunda Da Kesinlikle Sakin Ve Mantıklı Hareket Edemezler. Bu Güçlü Duygular Bir Araya Geldiğinde Ebeveynlerin Konu Hakkında Çocuklarıyla Açık Ve Dürüst Bir Şekilde Konuşabilmesi Oldukça Zorlaşır. Bu Konunun Bir Türlü Açılamamasının Nedenlerinden Biri De paradan Çok Fazla Bahsedersek Çocuklarımız Paragöz Olur, Düşüncesi Ve Şımarık Bir Çocuk Yetiştirme Korkusudur.

The New York Times’taki Köşesinde Bireysel Finans Konularına Yer Veren Ve Aynı Zamanda Iki Kız Çocuğu Babası Olan Ron Lieber’a Göre, Iyi Bir Ebeveyn Olabilmek Için Mali Konuları Çocuklarla Erken Yaşta Konuşmak Gerekiyor.

Çocukların Kafasında Paraya Dair Çok Sayıda Soru Bulunur. Fakat Anne Babalar Bu Konuyu Açmaktan Kaçınınca, Onlara Gerek Para Konusunda Örnek Olma Gerekse Aile Değerlerini Aktarma Anlamında Büyük Bir Fırsatı Kaçırmış Olurlar.

Lieber’ın Hayatın Içinden Ve Farklı Gelir Düzeylerine Sahip Ailelerin Öykülerinden Yola Çıkarak Sıcak Ve Kolay Anlaşılır Bir Dille Yazdığı Bu Kitabı, Hem Pratik Bir Rehber Hem De Değer Temelli Bir Felsefe Niteliğinde.

 “Lieber Kitabında Pek Çok Aileden Örnekler Vererek Çocuklarla Para Konusunda Nasıl Sakin Bir Şekilde Konuşulabileceğini Anlatıyor… Bu Konuyu Açmaktan Çekinmenin Neden Kaçırılmış Bir Fırsat Olacağını Ikna Edici Bir Şekilde Açıklıyor.” 

The Wall Street Journal

“Bu Kitabı Okumaya Başladım Ve Elimden Bırakamadım… Tanıdığım Ebeveynlerin Hepsi Çocuklarının Meraklı, Sabırlı, Tutumlu, Alçakgönüllü, Cömert, Azimli Ve Kendi Bakış Açısına Sahip Bireyler Olmasını Istiyor. Bu Çalışmadan Çok Faydalanacaklar.” 

Jessica Seinfeld

“Tutumlu Çocuklar Yetiştirmek parayla Ilgili Dersleri Aile Hayatına Katma Konusunda Pratik Yöntemlerle Dolu… Yazar Samimi Ve Okurla Sohbet Eder Gibi Bir Dil Kullanmış, Işin Içine Mizah Katmayı Da Unutmamış. Finans Konusunda Bu Kadar Içten Yazılmış Bir Kitap Nadiren Bulunur.”

Associated Press

“Çocuklar Ile Para Konusu Üzerine Nihayet Dürüst, Modern, Kapsamlı Ve Incelikli Bir Kitapla Karşı Karşıyayız. Anne Babalar Çocuklarıyla Para Hakkında Yaptıkları Konuşmaların Kendilerinde Büyük Bir Korkuya Ve Kafa Karışıklığına Yol Açtığını, O Nedenle Konuyu Açmak Yerine Değiştirmeyi Tercih Ettiklerini Söylüyorlar. Yardımlarına Bu Kitap Yetişiyor.”

Wendy Mogel

“Lieber’ın Çalışmasını Son Derece Pragmatik Ve Kişisel Anlatılara Dayalı Olduğu Için Sevdim… Bu Kitap Pek Çok Evde Önemli Konuşmaların Başlamasına Vesile Olacak.”

The New York Times Book Review

“Ron Lieber’ın Ebeveynlere Verdiği Ipuçları Pratik Ve Kolayca Anlaşılabilir Türden. Bunların En Güzel Tarafı Da Çocuklarımızla Dürüst Bir Diyalog Kurma Arzusunu Temel Alması.”

The Chicago Tribune

“Tutumlu Çocuklar Yetiştirmek Özenle Yazılmış, Ilham Verici Bir Kitap. Ayrıca Para Hakkındaki Sohbetleri Ev Geçindirmeyle Ilgili Derslere Dönüştürme Konusunda Çok Sayıda Zekice, Pratik Ipucu Içeriyor. Çocuğunuz Varsa, Çocuk Istiyorsanız Ya Da Çocuk Olduysanız Bu Kitabı Okuyun.”

Daniel H. Pink

“Hepimiz Çocuklarımıza Nasıl Bakış Açısı Ve Minnettarlık Duygusu Kazandırırız Endişesi Taşıyoruz. Ron Lieber’ın Para Hakkındaki Sohbetlerin Çocuklara Bu Iyi Değerleri (Ve Çok Daha Fazlasını) Nasıl Aşıladığı Konusundaki Açıklaması, Tam Da Ebeveynlerin Okumaya Ihtiyaç Duyduğu Şey.”

Madeline Levine

“Hepimiz Iyi Değerleri Benimsemiş Çocuklar Yetiştirmek Istiyoruz Ama Çocuklarımızla Para Konusunu Konuşmayı Sık Sık Ihmal Ediyoruz. Bu Ilginç Ve Önemli Kitap, Gelecek Neslin Parayı Yönetme Konusunda Bizden Daha Iyi Olmayı Hak Ettiğini Önererek Çığır Açıyor. Ebeveynler Mutlaka Okumalı.”

Gretchen Rubin

“İlginç Anekdotlar Ve Bilgelik Içeren Derslerle Dolu, Zekice Yazılmış Bir Kitap.”

Forbes

Ron Lieber, the New York Times Gazetesindeki “Your Money” Adlı Köşenin Yazarıdır. 2008’De Bu Gazetede Çalışmaya Başlamadan Önce The Wall Street Journal’da “Green Thumb” Adlı Bir Kişisel Finans Köşesi Yazmış, Fortune Ve Fast Company Dergilerinde Çalışmıştır. Ebeveynlere Yönelik Bir Blog Olan Motherlode ile The New York Times’ın Web Sitesine De Katkıda Bulunmaktadır. Lieber Okullar Ile Çeşitli Topluluklara Yönelik Düzenlenen Etkinliklere Konuşmacı Olarak Katılmakta Ve Ebeveynlik-Para-Değerler Ilişkisinden Söz Etmektedir. Lieber, Gazeteci Eşi Jodi Kantor Ve Iki Kızı Ile Brooklyn’de Yaşamaktadır.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 232
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 2.2020
₺110,00

Ebeveyn Olarak Çocuğun Düşünsel ve Duygusal Gelişimine   Nasıl Katkıda Bulunursunuz?

Çocuk beyninin hayatının ilk altı yılında bir daha hiç sahip olmayacağı kadar büyük bir potansiyeli vardır. Fakat bu, çocuklarımızı küçük birer dâhiye çevirmek zorunda olduğumuz anlamına gelmez zira bunu yapmak hem imkânsızdır hem de baskı altında kalan beyin ilerlemek yerine tam tersine yolunu kaybeder. 

Yıllarca insan beyni üzerine çalışmış olan nöropsikolog ve psikoterapist Álvaro Bilbao, nörobilimin, çocukların tam düşünsel ve duygusal gelişime ulaşmaları için anne babalara ve tüm eğitimcilere sağladığı bilgileri kitabında bir araya getiriyor. Üç çocuğunu yetiştirirken bizzat kendisinin de uyguladığı basit ilkeler, anne ve baba rolünüzü layıkıyla gerçekleştirmenize ama en önemlisi de çocuğunuzla eşsiz ve özel bir bağ kurmanıza yardımcı olacak. Ödül ceza sistemi içinde yaptığımız doğru bilinen yanlışlar, teşvik edici sandığımız ancak aslında özgüveni zedeleyen cümlelerimiz gibi günlük hayattaki rutinimizde küçücük değişiklikler yaptığımızda çocuklarımızın neler başarabildiğini görmek âdeta bir mucize etkisi yaratacak. 

“Mutlaka okunması gerek. Anne babalar için dengeli bir beyin gelişiminin nasıl olması gerektiğini gösteren ve biz profesyoneller için de bir destek sağlayacak temel bir rehber niteliğinde.”

Lucía Zumárraga, çocuk nöropsikoloğu, NeuroPed yöneticisi 

“Her bir yetişkinin okuması gereken bilgi ve şefkat dolu bir kitap.” 

Javier Ortigosa Perochena,psikoterapist ve Interacción Enstitüsü kurucusu

Kesinlikle herkesin okumasını tavsiye ederim. Bir annenin veya babanın çocuklarına yapabileceği en büyük iyilik bu kitabı  okumak olur.”

Ana Azkoitia, çocuk psikoloğu ve öğretmen 

“Her evde bulunmalı. Çocuklarımızı anlamamıza yardım eden ve ebeveyn olmanın zorlukları karşısında yol gösterici pratik araçlar sunan bir kitap. İçindeki her bir bilgi bilimsel araştırmalara dayanıyor ama Bilbao bunları eğlenceli ve basit bir dille aktarıyor.”

Ishtar Espejo, Aladina Vakfı yöneticisi

Álvaro Bilbao bir nöropsikolog, psikoterapist ve üç çocuk babasıdır. Johns Hopkins Hastanesi ve Kennedy Krieger Enstitüsü’nde nöropsikolog olarak çalıştı ve Dünya Sağlık Örgütü’yle birlikte işler yaptı.Beyin plastisitesinde uzman olan Bilbao, her gün bilgilerini kullanarak ve bir psikoterapist olarak beyin hasarı bulunan insanların entelektüel rehabilitasyonu üzerine çalışmakta. Dünyanın pek çok yerinde verdiği konferanslarda çocuk beyniyle ilgili temel bilgilere sahip olmanın ebeveyn ile çocuk arasında daha güçlü ve anlamlı ilişkiler kurulmasına ne denli yardımı dokunduğunu açıklıyor. Ayrıca pozitif eğitimle ilgili online kurslar veriyor.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 288
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 2.2020
₺110,00

“Bu Kitap, Insanı Kendine Çeken Bir Ziyafetten Farksız.” 

New Scientist 

 “Çok Güçlü Bİr Eser… matematik Kamplarını Unutun, Bir Bilim Insanının Kariyeri Bir Televizyon Dizisi Ya Da James Bond Filmiyle De Başlayabilir. meraklı Zihinler eğlenceli Hikâyelerle Dolu…”

Popular Science dünyanin En Büyük Bİlİm İnsanlarindan Bazilari, Yeteneklerİnİ hangİ yollardan Keşfettİklerİnİ ve Hayatlarini Bİlİme Adamaya Nasil Karar Verdİklerİnİ anlatiyor.

Meraklı Zihinler, Aralarında Richard Dawkins, Robert M. Sapolsky, Steven Pinker, V. S. Ramachandran, Mihaly Csikszentmihalyi, Daniel C. Dennett, Freeman Dyson, Murray Gell-Mann, Nicholas Humphrey Ve Lynn Margulis’in De Bulunduğu Yirmi Yedi Bilim Insanının Özgün Otobiyografik Hikâyelerinden Oluşuyor. 

Her Yazar, Bilim Insanı Olma Kararlılığını Tetikleyen Anı Ya Da Çocukken Etkisi Altında Kaldığı Kişileri, Olayları Ve Ortamları Tanımlamaya Çalışıyor. Onları Birer Bilim Insanı Olmaya Iten Olaylar Mı Yaşadılar, Yoksa Şartlar Mı Öyle Şekillendi? Bilimi Seçmelerinde Anne Ve Babalarının, Akranlarının Veya Öğretmenlerinin Payı Neydi? Neden Psikolojiyi Değil De Matematiği Ya Da Neden Biyolojiyi Değil De Fiziği Seçtiler? Bilim Insanı Olma Yolundaki Dönüm Noktaları, Hataları Ve Aydınlanma Anları Nelerdi? 

Açık Yüreklilikle Kaleme Alınmış, Son Derece Içten, Tutkulu Ve Ilgi Çekici Yaşam Öykülerinden Oluşan meraklı Zihinler’in Bize Yalnızca Bilim Değil, Hayat Hakkında Da Öğreteceği Pek Çok Şey Var. 

 “Merakli Zİhİnler, Bir Yetişkini Bilim Insanına Dönüştürecek Gizli Bir Tarif Vermek Yerine, Tarifi Oluşturan Malzemelerin Birbirlerinden Ne Kadar Farklı Olabileceğini Kanıtlıyor. Kısacası Bu Kitap Bütün Vuruculuğunu Kişilerin Mizaçlarından Alıyor.”

Discover 

“Bu Denemeler Bize Iyi, Hikâye Tadında Kaleme Alınmış Kişisel Geçmişlerden Beklediğimiz Samimiyeti Ve Merak Unsurunu Güzel Bir Dille Harmanlanmış Olarak Sunuyor… Bütün Iyi Hikâyeler Gibi Sürükleyici Ve Ikna Edici.”

Nature

“Bu Eşsiz Derlemede, Aynı Zamanda Harika Birer Yazar Olan Bilim Insanlarını Kariyer Olarak Bilimi Seçmeye Iten Detaylar Anlatılıyor. İlham Verici.”

Sci Fi

“Önde Gelen Düşünürlerin Istisnasız Herkesi Büyüleyen Anıları… Sonuç: Tek Bir Fiyasko Bile Barındırmayan Bir Hikâyeler Koleksiyonu.”

Observer

“Dünyaca Ünlü Bilim Insanlarının Kaleme Aldığı Bu Otobiyografik Hikâyeler, Bilime Ilgisi Olanları Çok Mutlu Edecek.

Booklist

“Etkileyici Bir Denemeler Koleksiyonu… Komik Ve Insanı Düşünmeye Sevk Eden Hikâyelerle Dolu.”

Psychology Today

“İnce Detayları Içtenlikle Gözler Önüne Seren Keyifli Bir Okuma Deneyimi.”

Science News

“Büyüleyici… Canlandırıcı Bir Tartışma.”

The Washington Post Book World


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 272
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 2.2020
₺110,00

Doğaüstü güçleri olan gençlerin yaşadığı 

Gölge şelalesi kampı’na hoş geldiniz!

Bir gece kylie galen kendisini yanlış bir partide, yanlış insanlarla bulur ve tüm hayatı değişir. Annesi onu sorunlu gençlere yönelik gölge şelalesi kampı’na gönderir ve kylie daha ilk saatinde kamp arkadaşlarının sadece “sorunlu” olmadığını keşfeder.

Kampta vampirler, kurtadamlar, şekil değiştirenler, cadılar ve periler yan yana eğitim almakta ve güçlerini kontrol etmeyi öğrenmektedir.

Kylie kendini hiç normal hissetmemiştir ama bu doğaüstü kaçıklarla ortak yanı olduğuna da inanmamaktadır. Yoksa yanılıyor mudur?

Hayat yeterince karmaşık değilmiş gibi kylie’nin hayatına derek ve lucas girer. Derek ondan fazlasıyla hoşlanan bir yarı peridir. Lucas ise kylie’nin geçmişten tanıdığı fazlasıyla yakışıklı bir kurtadam. Birbirlerinden dünyalar kadar farklı olsalar da kylie ikisine de güçlü duygular beslemektedir.

Ne yapacağını bilememesine rağmen tek bir şey ortadadır: gölge şelalesi tam da olması gereken yerdir…


“hem romantizme hem de doğaüstü detaylara yer verilen bu roman, tam fantastikseverlere göre bir kitap.” 

Kirkus reviews 

“aşk hikâyeleri, yeni ve ilginç yetenekler ile doğaüstü varlıkların topluma nasıl ayak uydurduğuna dair detaylar, okurların Ilgisini çekecek.” 

School library journal 

“c.c. Hunter ilk gençlik romanında doğaüstü varlıkların ilişkilerini merak uyandıracak bir şekilde kaleme almış. Tek başına okunabilecek bir roman olsa da devamını da merak ettiriyor.” 

Publishers weekly


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 408
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 2.2020
₺132,00

Gençlerin gizli “yeteneklerini” keşfettiği

Gölge şelalesi kampi’na hoş geldiniz! 

Gölge şelalesi kampi’na geldiği andan beri kylie galen’in aklinda tek bir soru vardir: ben kimim? Vampirler, kurtadamlar, şekil değiştiriciler, periler ve cadilarla dolu bir kampta kylie kendi doğaüstü kimliğini keşfetmeye ve büyük sorumluluk almasina neden olan güçlerinin anlamini çözmeye çalişir. Artik bu güçlere her zamankinden çok ihtiyaci vardir çünkü bir ruh, kylie’nin tanidiği ve sevdiği birinin yaz bitmeden öleceğini söylemektedir. Ancak kylie kimi kurtarmasi gerektiğini bile bilmemektedir. 

En büyük problemi ise hâkim olamadiği kalbidir. Yakişikli kurtadam lucas kamptan bir başka kizla gitmiş olsa da kylie’yi rüyalarinda hâlâ ziyaret etmektedir. Yari peri olan yakişikli derek ne zaman ihtiyaç duysa kylie’nin yardimina koşmakta, daha ciddi bir ilişki talep etmektedir. Kylie artik bir karar vermesi gerektiğini bilse de ne yapacağindan emin değildir. 

Fakat romantizm için zaman yoktur çünkü gölge şelalesi’nde karanlik bir doğaüstü yaratik gizlenmektedir. Kylie’nin değer verdiği her şeyi yerle bir etmek ve onu kaderine bir adim daha yaklaştirmak üzeredir. 


“Daha çok romantizm, daha çok heyecan, yine romantizm…” 

Kirkus reviews 

“Bu kitap bende bağimlilik yapti. Ortalara doğru o gün bitirmem gerektiğini biliyordum, yoksa uyku tutmayacakti. C.c. Hunter’in karakterleri capcanli.”

Awesome sauce book club 


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 424
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 2.2020
₺132,00

Biz birbirimize aşkla, kanla, dostlukla ve karanlık bir geçmişle bağlıyız…

Pulitzer Ödülü finalisti Güvercin Vebası Kuzey Dakota’nın bir kasabasında uzun yıllar çözülemeyen ancak hatırası yerli halk arasında hâlâ hayalet gibi dolaşan gizemli bir cinayeti konu ediyor.

Yarı Kızılderili yarı beyaz Evelina Harp hırsları olan, tutku dolu bir genç kızdır. Çocukluğunu birlikte geçirdiği dedesi Seraph Milk, ailelerinin ve kabilelerinin canlı bir anıtı olarak saygı görmüş, aynı zamanda kasabanın ürpertici geçmişiyle ilgili sırları uzun yıllar beraberinde taşımıştır. Kanada sınırında yer alan bu sıradışı kasabada yetişen Yargıç Bazil Coutts ise geçmişte yapılan adaletsizliklerin yükünü herkesten daha iyi görüp deneyimlemiştir. Bu üç farklı neslin sesiyle, ayrı zamanlarda aktarılan hikâyeler yıllar boyu bir sır perdesi ardında kalan hakikati parça parça gün yüzüne çıkaracaktır…

“Erdrich’in bugüne dek yazdığı en dokunaklı ve derin hikâye.”

- Michiko Kakutani

“Erdrich’in dili büyüleyici bir şiirselliğe sahip. Her sayfasında farklı bir heyecan barındıran bu romanı okuyun.” 

- Times Literary Supplement

“Louise Erdrich’in hassasiyetiyle ve büyüleyici üslubuyla yazabilen pek az yazar var.”

- Wall Street Journal

 “Kalp kırıklıklarıyla ve mizahla dolu olağanüstü bir roman. Bu hikâyeleri mucizevi kılan şey aynı anda hem acı dolu hem de komik olmaları. Güvercin Vebası ilginizi kesinlikle hak ediyor.” 

- Washington Post Book World

“Bu roman insan doğasını kusursuz bir detaycılıkla işleyerek Tolstoy’un eserlerini akla getiren bir başarı yakalamış ve zamanın üzerimizdeki büyülü etkisini tutkulu bir dille anlatmış.” 

- San Francisco Chronicle 

“Hafızayla ve mucizelerle ilgili olağanüstü bir öykü… Bu kitap hem zihninizi hem kalbinizi besleyecek.” 

- The Oprah Magazine 

“Erdrich’in karakterleri tarafından anlatılan hikâyeler gerek edebî gerek mizahi anlamda âdeta bir cevher gibi parlıyor.” 

- Boston Globe

Louise Erdrich on iki romanın yanı sıra şiir ve çocuk kitapları alanında da eserler vermiş ve Love Medicine romanıyla National Book Critics Circle Ödülü’nü almıştır. Güvercin Vebası romanıyla da Pulitzer Ödülü finalisti olan Erdrich kızlarıyla birlikte Minnesota’da yaşamakta ve Birchbark Books adlı bağımsız bir kitap dükkânı işletmektedir.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 392
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 2.2020
₺132,00

İntikam En Çok İntikamcıyı Yakar 

1998 senesi ilkbaharında bir cuma günü, Kuzey Dakota’daki Kızılderili yerleşiminde yaşayan bir kadın tecavüze uğrar. Bu saldırının detayları ise yavaş yavaş su yüzüne çıkacaktır çünkü saldırıya uğrayan Geraldine travma geçirmektedir ve ne polise ne de eşi Bazil ya da on üç yaşındaki oğlu Joe’ya bir şey anlatmaktadır. Joe’nun hayatı bir günde geri dönülemeyecek şekilde değişmiştir. Annesinin ruhsal durumunun iyileşmesine yardım etmeye çalışır ama Geraldine hâlâ yataktan çıkmayı reddetmektedir ve kendini âdeta bir yalnızlık kuyusuna atmış gibidir. Bu yüzden Joe birden kendini daha hiç hazır olmadığı yetişkinler dünyasında bulur. 

Babası Bazil bir kabile hâkimidir ve adaletin olmadığı bu durumda bile adil bir sonuca ulaşmak için çırpınmaktadır. Joe’nun ise resmî soruşturmanın sonucunu bekleyecek sabrı yoktur, o da arkadaşları Cappy, Zack ve Angus’la annesine kimin saldırdığını bulmak için kendi soruşturmasını yürütmeye karar verir. Araştırmaları onları ilk olarak Yuvarlak Ev’e, Ojibwe kabilesi için dua yeri olan kutsal yere götürür. Ama her şey daha yeni başlamıştır. 

Çağımızın en saygın yazarlarından ve Kızılderili dünyasının dâhi anlatıcılarından biri olan Louise Erdrich, Pulitzer Ödülü finalisti Güvercin Vebası kitabından sonra, okuyucuları bir kez daha Kuzey Dakota’daki Ojibwe topraklarına götürüyor. 

“İnsanın yüreğini dağlayan bir roman, annesine zarar veren bir adama, adaletsizliğe ve topraklarındaki şiddete karşı bir çocuğun dudaklarından dökülen öfke çığlığı.” 

- Elle

“Yuvarlak Ev akla Faulkner, García Márquez ve Toni Morrison’ı getirecek denli şaşırtıcı bir dille yazılmış, insanı derinden etkileyen ve unutulması imkânsız bir roman.” 

- USA Today

“Yuvarlak Ev, sevginin, kırgınlıkların, ihtiyaç ve sorumlulukların aileleri nasıl bir arada tuttuğuna dair güçlü bir kitap.” 

- New York Times

 “İnsanın yüzüne tokat gibi inen bir roman.” 

- Frankfurter Allgemeine Zeitung 

“Erdrich karakterlerinin ruhunun en karanlık noktalarını ortaya çıkararak Kızılderili toplumunun derinliklerine dalıyor.” 

- New York Times Book Review 

“Etkileyici, karmaşık ve tuhaf bir şekilde insanı ümitlendiren bir roman. Bülbülü Öldürmek’in Kızılderili versiyonu dense yeridir.” 

- Parade 

“Acının ve trajedinin ailemizle ilişkimizi nasıl değiştirebileceğini ve bize yeni acılar yanında yeni sevme olasılıkları da getirebileceğini gösteren sarsıcı bir roman.” 

- Washington Post 

“Louise Erdrich’in, intikam arzusunu ve adalet ihtiyacını ustaca ele aldığı bu kitap, insanları ne kadar iyi tanıdığının ve onları ne derece mükemmellikle yansıtabildiğinin kanıtı.” NDR 1 

“Yuvarlak Ev, Amerikan yerlilerinin günlük yaşantısı, kimlikleri, gelenekleri ve doğaüstü mitlerine dair büyük bir yetenekle yazılmış bir başyapıt. Okuru tanımadığı bu dünyanın ortasına atan, sarsıcı ama gerçekçi bir roman.” 

- Ostthüringer Zeitung 

“Ahlaki bir dönüm noktasıyla sonlanan sürükleyici bir gizem.” 

- Entertainment Weekly 

“Erdrich’in kalemi, üstün sezgi yeteneği ve hayal gücüyle bu kitaba iyice işlemiş. Bir ergenin adalet ihtiyacıyla ilgili zekice yazılmış ve her okuyucuyu kendi dünyasına döndürtecek bir kitap.”

- Chicago Tribune

“Erdrich daha önce hiç bu kadar zeki ve sürprizlerle dolu bir bakış açısıyla yazmamıştı. Kesinlikle şu ana kadar yazdıklarının içinde en iyisi.”

- NPR

“Erdrich ne okuru ne de Joe’yu gerçeklerden korumaya çalışıyor. Doğrudan ve çarpıcı bir kalemle yazdığı Yuvarlak Ev bazen sırların öğrenilmemesi gerektiğini okura bir daha hatırlatacak.”

- Philadelphia Inquirer

“Gizem, gerilim ve büyüme romanı türleri arasında ustaca gezinen bu romanı ne olduğunu ortaya çıkarmak için soluk almadan okuyacaksınız.”

- Minneapolis Star Tribune

“Erdrich’in sevgi ve arkadaşlık, ahlak ve bağlara dair düşüncelerinden örülmüş sıcak ama sert bir büyüme öyküsü.”

- Cleveland Plain Dealer

“Bu yılın en iyi kitabı.”

- Stern

“O kadar başarılı bir roman ki insan övmeye nereden başlayacağını bilemiyor.”

- Die Welt


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 352
En / Boy : 13,5 / 21,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 2.2020
₺132,00

Auschwitz Tutsağı Dita Kraus’un Gerçek Yaşam Öyküsüne Dayanan, Dünyadaki En Küçük ve en tehlikeli kütüphanenin hikâyesi.

14 yaşındaki Dita, Auschwitz’de Naziler tarafından esir alınan pek çok tutsaktan biridir. Anne babasıyla birlikte Prag’daki Terezin gettosundan alınan Dita, kampta rutin hayatın bir parçası haline gelen dehşet ve korkuya uyum sağlamaktadır. 

Çocuklar ve ailelerin bir arada kalmasına izin verilen 31. blokta mahkûmlar gizli bir okul kurmuştur fakat kitapların kesinlikle yasak olduğu kampta, attıkları her adıma dikkat etmeleri gerekir. Alman asıllı bir Yahudi olan blok sorumlusu Fredy Hirsch, bir gün Dita’ya mahkûmların muhafızlardan gizleyerek içeri soktukları kıymetli sekiz kitaptan bahseder ve ondan bu kitaplarla ilgilenmesini, onları korumasını ister. Daima sayfaların ve içinde barındırdıkları farklı hayatların büyüsüne kapılmış olan Dita bu teklifi hiç düşünmeden kabul eder ve Auschwitz’in kütüphanecisi olur. 

Şiddete, kötülüğe ve en önemlisi korkuya boyun eğmeyen, korkunç savaş ortamında tek silahı kitaplar olan insanların cesaretine, gücüne ve hiç kaybetmedikleri umuda dair bir direniş öyküsü. 

 “Aklınızdan çıkaramayacağınız, yürek parçalayan bir roman.” 

- Publishers Weekly 

“Ölüm kamplarında yaşanan akıl almaz vahşeti inkâr etmek mümkün değil ama yine de umut dolu bir öykü.” 

- Kirkus Reviews 

 “Elie Wiesel’ın Gece romanı ve Anne Frank’ın Hatıra Defteri’yle birlikte önerilecek bir roman ve bir kere okundu mu asla unutulmayacak satırlar. Yahudi Soykırımı’nın özgün, çarpıcı bir şekilde yeniden aktarımı; genç yetişkin kitapları koleksiyonu arasında mutlaka yer almalı.” 

- School Library Journal 

“Tıpkı Markus Zusak’ın Kitap Hırsızı’nda olduğu gibi, iyi düşünülmüş temasıyla, duygusal açıdan içinizi acıtacak bir okuma deneyimi sunan, çok yönlü bir roman. Yahudi Soykırımı döneminde yaşananlara ışık tutacak güçlü kanıtlardan biri.” 

- Booklist 

“Auschwitz Kütüphanecisi, hüzünlendiren, ilham verici bir sanat eseri.” 

- Shelf Awareness 

“Iturbe’nin muhteşem anlatımı, okurun, Auschwitz’de günlük yaşamı oluşturan şeylerle ilgilenirken bir yandan da kütüphanenin kitaplarını dağıtıp saklayarak her şeyi riske atan Dita’nın öyküsüne dalıp gitmesini sağlıyor.” 

- The Horn Book 


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 408
En / Boy : 13,5 / 21,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 2.2020
₺158,40

Ve sonsuza dek mutlu yaşadılar, böyle biter masallar ama bu masalın sonu farklı çünkü bu, bildiğiniz masallardan değil.

Julian ve Aileen, hava kirliliğinin ciddi boyutlara ulaştığı ve insan ömrünün çok kısaldığı Aurora isimli şehirde yaşayan, birbirine âşık iki gençtir. Sonsuza dek ayrılmayacaklarına dair birbirlerine söz vermişlerdir ancak önlerinde bir engel vardır: Time Deal. Hücresel yaşlanmanın önüne geçen ve insanlara ebedî gençlik vaadinde bulunan bu ilaç, Aurora’da yaşayanları ikiye bölmüştür: Aileen gibi bu ilacı kullananlar ve Julian gibi kendilerini zamanın merhametine bırakanlar… Yani biri sonsuza dek genç ve zinde kalacak, diğeri ise zamana ve yaşlanmaya yenik düşecek olan iki âşık. Fakat zamanın onları ayırmasına fırsat kalmadan Aileen hafızasıyla ilgili problemler yaşamaya başlar ve bu sorunların ardından birden ortadan kaybolur. Julian bu işin arkasında Time Deal’la ilgili bir şeyler olduğunu düşünür çünkü ilacın bazı yan etkileri olduğuna dair söylentiler yayılmaya başlamıştır. Julian her ne pahasına olursa olsun Aileen’i bulacak ve ona verdiği sözü yerine getirecektir: Ölüm bizi ayırana dek…

“Mutlaka okunmalı. Patrignani, bir kez daha yaratıcılık konusunda ne kadar usta olduğunu kanıtlıyor.”

Glenn Cooper

“Leonardo Patrignani teknolojiyi, beden ile ruh arasındaki ilişkiyi ve modern dünyanın sonsuz gençlik takıntısını harika bir şekilde yorumlamış.”

Licia Troisi


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 400
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 1.2020
₺132,00

Sağlık Durumunuzu İyileştirip Hayatınızı Değiştirecek 150’den Fazla Glutensiz Tarif.

İdeal Sağlık ve Zihinsel Berraklık İçin Devrim Niteliğindeki  Tahıl Beyin Diyetini Mutfağınıza Getirin. Dr. David Perlmutter’in çoksatan Tahıl Beyin adlı eşsiz eseri buğday, şeker ve karbonhidratlara maruz kalmanın beyinde yarattığı yıkıcı etkileri gözler önüne sererek sağlığımız hakkında düşünme biçimimizde devrim yarattı. Artık doğru yiyecekleri tüketerek beyninizde yeni beyin hücrelerinin üretimini teşvik edebilir ve “zeki genler”inizin kontrolünü elinize alabilirsiniz.

Tahıl Beyin Yemek Kitabı beyninizin etkinliğini ve enerjisini korumanızı sağlarken insanı elden ayaktan düşüren nörolojik hastalıklara da daha yaygın, sıradan sağlık sorunlarına da yakalanma riskinizi azaltan 150’den fazla leziz tarif içeriyor. Kahvaltı, öğle yemeği ve ara öğün olarak lezzetli pek çok seçenek sunan Dr. Perlmutter sağlıklı, leziz ve yapımı kolay yemeklerle glutensiz beslenme yolunda sağlam adımlarla ilerlemeniz için ihtiyacınız olan bütün stratejileri anlatıyor. Sağlığınızı ve tükettiğiniz yiyecekleri önemsiyorsanız, bu kitaba ihtiyacınız var.

“Beyninizi güçlendirmek, hafızanızı korumak, ruh halinizi iyileştirmek, enerjinizi artırmak ve hastalıklardan kurtulmak istiyorsanız Dr. Perlmutter’in sözlerine kulak verin. Bu kitap size beyninize nasıl bakacağınızı ve onu nasıl beslemeniz gerektiğini anlatan bir kılavuz!”

- Dr. Mark Hyman, Kan Şekeri Diyeti Kitabının Yazarı

“Perlmutter bizi sözde sağlıklı tam tahılların beynimiz üzerindeki yıkıcı etkilerini gözlemleyebileceğimiz bir tura çıkarıyor. Modern buğday başta olmak üzere tahıllar kalp krizleri, trafik kazaları ve kafa travmaları nedeniyle zarar gören beyinlerin toplam sayısından daha fazla beyne zarar veriyor. Dr. Perlmutter beyin sağlığının ve işlevinin korunması veya beyinde iyileşme sağlanması için buğdaysız beslenmenin benimsenmesi gerektiğini ikna edici bir dille anlatıyor.”

- Dr. William Davis,Buğday Kitabının Yazarı

“Dr. Perlmutter en hassas organımız olan beynimizi yenilikçi bir yaklaşımla ele alıyor. Kendisi nörolojik hastalıkların tedavisinde alternatif ve geleneksel yaklaşımlardan faydalanma konusunun tartışmasız lideridir. Ona yönlendirdiğim hastalar harika sonuçlar aldı. Gelişmelere öncülük eden Perlmutter tıbba bakış açınızı değiştirmenize yardımcı olabilir.”

- Dr. Mehmet Öz

“Bunama ve diğer pek çok beyin hastalığı ne kaçınılmazdır ne de genetik. Bu hastalıklar tahıl ve şeker yönünden zengin bir beslenme şeklinin tercih edilmesiyle doğrudan bağlantılıdır. Tahıl Beyin yalnızca bunu kanıtlamakla kalmıyor, aynı zamanda size beyninizi veya sevdiklerinizin beynini korumak için bilmeniz gereken her şeyi sunuyor.”

- Dr. Christiane Northrup


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 360
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 1.2020
₺132,00

İki talihsiz âşık. Hayatta ve aşkta onlara sunulan ikinci bir şans. Tüm duygularınızı harekete geçirecek umut dolu bir hikâye.

Üniversitedeyken birbirlerine deli gibi âşık olan Sarah ile Cahal, mezun olduktan sonra evlenmeyi planlar ve kimsenin kendilerine engel olamayacağını düşünürler. Fakat maddi durumlarının ve aile yapılarının farklı olması işleri tahmin ettiklerinden çok daha fazla zorlaştırır. Nihayetinde de ayrı yollara gitmek zorunda kalırlar.

Birbirlerini hiç görmeden geçen yirmi senenin ardından ilk kez tesadüfen bir etkinlikte karşılaşırlar, ikisi de başka insanlarla aile kurmuştur ama artık onlar için hiçbir şey aynı olmayacaktır. Birbirlerine sormak istedikleri çok şey vardır, seneler önce yarım kalan aşklarının tekrar gün yüzüne çıktığını hissederler. Fakat geçmiş sürprizlerle doludur ve açığa çıkan gerçekler hiç beklemedikleri kadar korkunçtur...

“Yenilikçi, ilgi çekici, daha ilk sayfadan itibaren sizi etkisi altına alacak bir öykü ve daha önce okuduklarınızdan çok farklı.”

-Claudia Carroll

“Kusursuz bir biçimde kaleme alınmış bu roman sizi hem duygulandıracak hem de kendine hayran bırakacak.”

-Closer Magazine


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 349
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 1.2020
₺132,00

Hayatınızı duygularınız değil siz yönetin.

Nedensiz yere sinirleniyor musunuz? İlişkinizi yıpratan kavgalardan bıktınız mı? Patronunuzun karşısında kendinize güvenmekte zorlanıyor musunuz? Hayır diyemiyor musunuz?

Belki de kendinizi yorgun ya da depresif hissediyorsunuz. Duygusal biri de duygularınıza ket vuran biri de olsanız aslında onları yönetmeyi bilmiyorsunuz.

Duygularınızı serbest bırakarak özgürleşmeyi öğrenin. Elinizde tuttuğunuz bu kitap, basit egzersizler aracılığıyla kendinizi yeniden bulmanızı, yüreğinizi açmanızı, büyümenizi ve içinizden geldiği gibi özgürce yaşamanızı sağlayacak gerçek bir rehber. Sosyal ve profesyonel hayatınızda başarının sırrı ne mi? Çevrenizdekilerle ilişkilerinizde rahat, açık ve kendiniz olmanız. Aile ve sevgilinizle ilişkilerinizde başarıya nasıl mı ulaşacaksınız? İletişim kurarak, samimi olarak ve duygularınızın sizi yakınlaştırmasına izin vererek. Peki ya mutluluğun anahtarı nedir? Geçmişinizi iyileştirmek ve kendiniz gibi olmaya, kendi sesinizi bulmaya cesaret etmek.

Isabelle Filliozat 1982 yılından beri Fransa’da psikoterapistlik yapmasının yanında kişisel gelişim, pedagoji ve çocuk yetiştirme alanlarında yirmiye yakın kitaba imza atmıştır. Kitapları tüm dünyada büyük ilgi gören Filliozat, yazdığı kitaplar ve verdiği atölyelerle binlerce insanın kendini keşfetmesi ve geliştirmesine yardımcı olmuştur.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 312
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 1.2020
₺118,80

Kayıp Okyanus ve Büyülü Orman’ın yaratıcısı Johanna Basford’dan şölen havasında, rengarenk bir yeni yıl macerası.

Kışın en keyifli zamanının tadını çıkarmak isteyenler için harika bir boyama kitabı.

Havada uçuşan narin kar taneleriyle, duvarları leziz mi leziz zencefilli kekten evlerle, yılbaşı ağaçlarıyla, şöminelerle, şekerlemelerle, tarçınlı kurabiyelerle, hediye paketleriyle ve Ren geyiklerinin çektiği kızaklarla süslü bu güzel kitap sizi boya kalemlerine sarılıp yeni yılı renklerle kucaklamaya davet ediyor!

Ayrıca bu kitabın çeşitli yerlerinde küçük kızılgerdan kuşları gizli. Bakalım onları bulabilecek misiniz?

Yetişkinlere özel boyama kitaplarının tüm dünyaya yayılmasını sağlayan Basford’a yakışır, capcanlı tasarımlar…” 
-Milwaukee Journal Sentinel

“Büyüleyici.” 
-Los Angeles Times

“Boyama kitaplarının bir kraliçesi var, adı da Johanna Basford.” 
-New York Magazine

“Yoga matınızı bir kutu boyama kitabıyla değiştirin ve Basford’ın hayal gücünün bahçelerine dalın…” 
-Huffington Post

“Johanna Basford yetişkinlerin boyama trendini başlatan öncülerden biri. Onun bu sevimli çalışmaları tüm işlerinizi bırakıp renkler âlemine dalmanız için sizi kesinlikle ayartıyor.” 
-Hello Giggles

“Enfes detaylarla, mizahla ve yeniliklerle dolu muhteşem bir boyama kitabı… Daha ilk sayfayı açtığınızda ilham buluyorsunuz. Sanata yatkın gençlerin ve yetişkinlerin hayal dünyası için bulunmaz bir cevher.” 
-The Children’s Book Review

Johanna Basford, Büyülü Orman ve Kayıp Okyanus gibi çok sevilen boyama kitaplarının yaratıcısıdır. Eserleri tüm dünyada 20 milyondan fazla satmıştır.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 80
En / Boy : 25,4 / 25,4
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 1.2020
₺140,80

Bazı Süper Kahramanların Pelerini Yoktur.

“Amir deliydi. Aklını kaçırmıştı. Ama hastane deli birini çalıştırmazdı. Onunla görüşmüş, vasıflarını değerlendirmiş olmalıydılar. Acaba yöneticilerle hiç karşılaşmamış olabilir miydi? Belki Hindistan’dan da gelmemişti. Uzay gemisiyle gelip gece yarısı buraya gizlice girmişti belki.”

Sainsbury En İyi Çocuk Kitabı Ödülü

On bir yaşındaki Joe, ağır bağışıklık yetmezliği yüzünden kendini bildi bileli hastane odasındadır. Günleri küçük penceresinden Londra çatılarını seyretmek ve etrafını kuşatan makinelerin seslerini dinlemekle geçmektedir. Onun için dışarı adım atmak şöyle dursun, sayılı ziyaretçisiyle görüşmek bile “baloncuğuna” ölümcül mikropların girmesini göze almak demektir. Fakat bir gün Joe’nun hayatına yeni biri girer ve her şey değişiverir.

Baloncukta Yaşayan Çocuk, Joe’nun hastane odasında sürdüğü hayatın, yalnızlık ve kısıtlanmışlığıyla başa çıkışının, büyük bir cesaret, merak ve umutla sınırları olmayan bir geleceğe bakışının öyküsü. Bu kitap, okurlarına süper kahramanlar, süper hemşireler ve birkaç damla gözyaşı vadediyor.

“Yürek burkan, umut veren, çarpıcı bir hikâye.”

The Bookseller

“Joe’nun odası küçük ama iyimserliği ve daima yanında olan dostları sayesinde dünyası çok daha büyük.”

Kirkus Reviews 


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 360
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 1.2020
₺110,00

Hannah tam da yeni yıldan önce bir Dalmaçyalı sahiplendiği için çok mutludur.

Tüm vaktini muhteşem köpeği Lekeli’yle geçirmek ister ancak okulda yeni yıl oyunu provalarına katılmak zorundadır. Hannah’nın artık onu sevmediğini düşünen Lekeli ise kendini çok yalnız hisseder. Acaba sıkı dostlar neşe dolu günlerine dönebilecek mi?


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 136
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 12.2019
₺52,78

Kahraman olmak için kusursuz olmak şart değil!

Ben Adam Butters. Dünya gezegeninde yaşıyorum, halka spagettiye bayılıyorum ve süper kahraman olmak istiyorum. Çünkü herkes Süper Kahramanları sever. 

On bir yaşındaki Adam Butters koruyucu ailesiyle çok mutlu bir hayat sürse de hep bir şeylerin eksikliğini hissetmektedir. Aile konulu bir ödev için öz annesiyle ilgili araştırma yaparken doğum belgesini bulur ve gerçek adının Ace olduğunu öğrenir. İki adı, iki kimliği vardır; tıpkı bir süper kahraman gibi! 

Bunun üzerine Adam süper kahraman olmaya karar verir. Hayat kurtaracak, yaşlı insanlara, hayvanlara yardımcı olacak, etrafındaki herkesi mutlu edecektir. Ancak bu, sandığı kadar kolay bir görev değildir ve hem kendisi hem de ailesiyle ilgili yeni keşiflerin kapısını aralayacaktır. 

Benim Adım Halka Spagetti, aile olmanın önemi ve sevginin gücüne dair neşeli, hüzünlü, sıcacık bir hikâye. 

“Sevmek ve sevilmenin ne demek olduğunu anlatan hisli ve komik bir öykü. İnsanı öyle sarıp sarmalıyor ki her yaştan okur, içinin ısındığını hissedecek.”

The Daily Mail 

 “Muhteşem!”

The Sunday Express 


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 304
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 12.2019
₺96,80

Ping Tehlikeleri Aşıp Kay’a Güvenli Bir Yuva Bulabilecek Mi? 

Antik Çin, Han Hanedanlığı dönemi. Ping yetkin bir ejderha bakıcısı olmuştur ama en zor sınavı yaklaşmaktadır. Yavru ejderha Kay’ı, kötü kalpli İmparator’dan kurtarıp imparatorluğun sınırındaki güvenli bir yere getirir. Kay büyüyüp huysuz bir ergene dönüşürken Ping de zor bir karar vermeli, onu kadim bir ejderha sığınağına götürmelidir. Ping ile genç ejderha, Kay’ın babası bilge Danze’nin bıraktığı ipuçlarını takip ederek eski dostlar ve yeni düşmanlarla dolu uzun ve tehlikeli bir yolculuğa çıkarlar. Ama en büyük sürpriz, yolculuğun sonunda, Ping ejderha bakıcısı olmanın en büyük zorluğunun vazgeçebilmek olduğunu öğrendiğinde karşılarına çıkacaktır. 

2008 KoalaOnur Ödülü 

2008 Avustralya Çocuk Kitapları Konseyi Yılın En İyi Gençlik Kitabı 

Güney Avustralya Başbakanlık Edebiyat Ödülü Finalisti 

“Tatmin edici bir son. Özenle hayat verilmiş bir dünya ve ufak bir doz romantizm.” 

Voya


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 368
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 12.2019
₺132,00
1 2 3 ... 42 >
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı