Nagomi’yi daha önce duymadıysanız suç sizin değil. Diğer kültürler hakkında pek çok şey biliyor olsanız bile daha önce rastlamamış olabilirsiniz. Çünkü Japon kültürünün zirvesi ve Japonların temsil ettiği her şeyin merkezinde yer almasına rağmen nagomi çok iyi korunmuş bir sır gibidir. Nagomi kavramı, wabi sabi, Zen, kintsugi, ichigo ichie ve ikigai gibi önemli kavramların anası sayılır. “Kalbin ve zihnin dengede, huzurlu ve sükûnet içinde olması” anlamına gelen nagomi sizi şu beş özelliği geliştirmeye yöneltecektir:
1. Sevdiklerinizle aynı fikirde olmadığınızda dahi onlarla ilişkinizi mutlu bir şekilde sürdürmek.
2. Bir yandan kendi özünüze daima sadık kalıp diğer yandan yeni şeyler öğrenmek.
3. Ne yaparsanız yapın huzurla yapmak.
4. Uyumsuz görünen unsurları ahenkli bir denge kuracak şekilde karıştırıp kaynaştırmak.
5. Japon yaşam felsefesini daha derinden anlamak.
Nagomi ile tanışıp kavradığınızda başkalarıyla, doğayla ve her şeyden önemlisi kendinizle uyumlu, mutlu ve yaratıcı bir hayat inşa etmenizi sağlayacak yeni fikirlerle donanırsınız. Nagomi, Japonya’da ortaya çıkıp gelişmiş olmakla birlikte günümüz dünyasında herkese uygundur. Siz de bu kitabı okumanızın hemen ardından nagomi yoluna (nagomido’ya) koyulabilirsiniz. Nagomi’ye hoş geldiniz... Nagomi sizinle olsun!


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 128
Ağırlık : 128
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺43,20

Dünyanın en huzurlu, en uzun yaşayan insanları arasında yer alan Japonların yaşam felsefesinin temelini oluşturan ikigaidir. Her sabah yataktan kalkmak için bir sebep olması gerektiğine inanan Japonlar buna ikigai diyorlar. Ve doğrusu, gerçek Japon mucizesi budur...

İkigai, uzun, mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmenin adıdır. İkigai, yaptığınız her şeyden tatmin olmanın, sevinç duyup tat almanın ve farkındalık yaşamanın adıdır. İster Shinkansen treninde bir temizlikçi, ister Tokyo'da Michelin yıldızlı bir suşi şefi, ister Osaka'da yeni doğmuş bebeğiyle ilgilenen bir anne olsun, ikigai Japonları hayata bağlayan, her şeyin kalbinde yatan şeydir. Peki, Japonlar gibi sizin de ikigainiz olabilir mi? Eğer öyleyse bunu nasıl keşfedeceksiniz? İkigai yaşamınıza ne katacak? Tokyo'da yaşayan Japon yazar Ken Mogi bu soruların yanıtını verirken herkesin kendi ikigaisini bulmasına yardımcı oluyor. Mogi'nin bilimsel araştırmalar ve yaşanmış deneyimler eşliğinde, Japon kültürü ve tarihinin renkli bir anlatımıyla birlikte sunduğu bu Japon mucizesi sizin de yaşamınıza dokunacaktır.

Mogi'nin pratik önerilerini uygular, bilgece içgörülerine kulak verir ve tavsiyelerine uyarsanız artık sabahları kalkmak için sizin de bir sebebiniz olacak.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 152
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 4.2018
₺51,20
1
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı