Bomboş bir alan, karanlık ve aydınlatmalı burayı, güneş ışığı hafiften gözümü kamaştırır gibi şimdi alan kahverengi, sonra her yer yemyeşil olur bir anda. Sonrasında parçalı bulutlar serpişir. Şuraya bir ağaç güneşin önünü biraz kesercesine, sonra biraz daha irili ufaklı ağaçlar... Ağaçların bir kısmı birbirine kenetli olsun. Topraktan fırlamaya başlar sarmaşıklar sağımdan solumdan gökyüzüne doğru, ta yukarılara parçalı bulutların içinden geçer, sonra farklı renklerde çiçekler ayrı ayrı serpilir. Tam şu ileride bir uçurum, tam yanımdan bir akarsu gider, uzanır uçuruma doğru; çağlayan olur. 


Basım Ayı/Yılı : 8/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 58
Ağırlık : 58
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺82,00

Altmış yıllık bir ömür ve profesyonel olarak yapılan meslek kapsamında derlenen bilgilerden oluşan bu kitap, pratik bir arkadaş ve eş seçim rehberidir. Ayrıca kitapta tanışmadan, nikah (düğün)’a kadar geçen dönemde ailelerle ilişkilere de yer verilmiştir.

Hedefiniz yalnızca bir arkadaş ve yalnızca bir eş seçimi değil de size en uygun olacak arkadaş ve eş seçimiyse bu kitabı mutlaka okumalısınız.


Basım Ayı/Yılı : 8/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 124
Ağırlık : 124
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺98,40

Eksik, her satırında bir parça bulamamanın hüznünü taşıyan bir betimleme yolculuğu. Bu kitap, kelimelerin kısıtlı gücüyle anlatılamayanları yakalamaya çalışırken okuyucuyu bir hayal dünyasının derinliklerine davet ediyor. Sayfalar arasında dolaşırken kendinizi gizemli manzaraların ve unutulmaz anların içinde bulacaksınız. Her betimleme eksikliğiyle bir bütün oluştururken duygu ve imgelerin gücünü keşfetmenize olanak tanıyacak.

Eksik, iç dünyaların kırılganlığını ve tamamlanmamışlığını dile getirirken okuyucuyu düşüncelere dalma ve hayal gücünün sınırlarını zorlama konusunda cesaretlendiriyor. Sayfaları çevirdikçe, her eksiklik bir hikâye anlatırken siz de kendi duygusal boşluklarınızı keşfedeceksiniz. Bu kitap, güçlü bir dille yazılmış betimlemelerin büyüsüyle sizi sarmalarken dilin sınırlarını zorlayan bir deneyime dönüşecek. Eksikliğiyle tamamlanan her satırda, hayatın anlamı ve insanlığın karmaşıklığı yankılanacak.

Eksik; kayıp parçaları bulmanın, hayal etmenin ve duygusal deneyimleri paylaşmanın derinliğini keşfetmenin bir davetiyesi. Bu kitap, sizleri sıradanlığın ötesine taşıyacak ve eksikliklerin fazlalığını tanımlamanıza yardımcı olacak.


Basım Ayı/Yılı : 8/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 114
Ağırlık : 114
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺94,30

“Ne güneş hep kalabiliyor baktığı yerde, ne de ay. 
Ne yıldızlar kalıyor sonsuza kadar gökyüzünde asılı, 
ne de vakti dolunca yeryüzünde insan.”


Sağ eli kalbinin üstünde nefes alıp vermeye çalıştığında otobüsten onun ardından inmiş olan kadın “İyi misin oğlum, neyin var?” dedi.

“Kalbim, sanki kalbimi tekmeliyor.”

Kadın, “Kalp krizi mi? Ambulans çağıralım…” dediğinde Muzaffer, “Kalp krizi değil teyzem, Asya’nın davranışlarıyla tekmelediği kalbim acı çekiyor, çok acı çekiyor. Kalbim, kalbime tekme üstüne tekme atıyor.” diyerek kadına sırtını dönüp uzaklaştı.

Trafik yoğunluğunun bittiği yerde sağ eli kalbinde taksi tuttu. Taksici, “Abi Hastaneye mi?” dedi.

Muzaffer, “Evet hastaneye ama kendim için değil, geleceğim için.”

Ödemeyi yapıp araçtan indi. Hastanenin kapısından girip Asya’nın bulunduğu kata çıktı. Koridorun bir ucundan girdiğinde, sağ eli kalbinde olduğu yerde durdu. Yüz ameliyatı sonrası fizik tedavi uygulayan doktorun el parmakları Asya’nın saç uçlarını yuvarlıyordu.


Basım Ayı/Yılı : 8/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 278
Ağırlık : 278
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺155,80

gemilere emanet ettiğim zaman
o liman bu liman olur
ıslanır kayar avuçlarımdan
bir varmış bir yokmuş olur.


Basım Ayı/Yılı : 8/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 186
Ağırlık : 186
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺123,00

Tanıtım Yazısı

“Siz hatırlamazsınız, ben unutmam onu sevmeyi.”
Beni yargılayabilirsiniz, bana kızabilirsiniz. O mesafeden kendime baksaydım belki ben de sizlerin gözünden bakardım bana ama onlarca yaşamdan ve gördüğüm binlerce yıldan sonra bile yeni öğrendiğim bir şey var: Birlikte olmak için Tanrı’nın ateşinde dövülen ruhlar birbirlerini ararlar ve bulduklarında geri kalan her şeyin canı cehenneme!


Basım Ayı/Yılı : 8/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 44
Ağırlık : 44
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺82,00

Yada Taşı, kökeni Türklerin atasına dayanan efsanevi taş… Öyle bir taş ki ele almaya kıyılamayan, yüzyıllarca bir örtünün içinde özenle korunan, iki milleti uğruna savaş meydanına çıkaran… Üzerine yazılan dua sayesinde yağan yağmurlar, kopan fırtınalar ve ona dokunan ellerin kazandığı zaferler Yada Taşı’nı bazıları için büyük bir silah, bazıları içinse mutlak güç haline getirdi. Bir felaket olmadan önce alınan önlemse onu sonsuza kadar kaybetmekti. İki bin yıla varacak kadar fazla zaman geçer, dünyada bu taşı bilenlerin sayısı iki elin parmaklarını geçmeyecek kadar az kalmıştır ancak bir tanesi vardır ki… Onun amacı yeni ve soğuk bir savaşı koparmak üzeredir. *  *  * Hatip, konuşmacı. Bu iki kelime Aytışan isminin anlamı. Ve üzerinden asırlar geçmesine rağmen bu ada sahip birisi var. Geçirdiği kaza sonrasında konuşamayan, kağıt kalemle iletişim kuran ve henüz on sekizinde bir Aytışan. Ailesinden ona miras kalansa büyük bir istek: kopacak savaşı başlamadan bitirmek. Oysa bundan haberdar olmak bir yana, yaşamakta bile kararsız.


Basım Ayı/Yılı : 8/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 308
Ağırlık : 308
En / Boy : 13 / 19
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺164,00

Sizce annelik nedir?

Doğru anne kime denir? Kimdir?

Annelik zor mu?

9 ay karnında taşımak, ateşli gecelerde başında beklemek, gaz sancılarına katlanmak, yedirmek, içirmek gibi şeyleri yapan herkes anne oluyor mu?

Karşılıksız, beklentisiz sevmek, sabretmek.

Bu mu sadece annelik? Bu kadar mı?

Sabretmek sizin için ne ifade ediyor?

Mesela çocuğunuz hiç “bir hatanız yüzünden” 7 AY kabız oldu mu? Bir anne olarak buna sabrettiniz mi?

Hatta ölümden döndü mü?

Peki, sizin yüzünüzden ruhsal dengesi bozulsa kendinizi nasıl hissederdiniz?

Küçücük bir çocuğa psikolojik ilaç vermek, anne yüreğinizi ne kadar yakar?

Bir çocuk için, çocuk sahibi olduğunuz için, işinizden, arkadaşlarınızdan, size ait birçok şeyden vazgeçer miydiniz? Eşinize bağımlı olmak ister miydiniz?

Siz tüm bu sıkıntıları yaşarken eşiniz yanınızda ama yokmuş gibi olsa…

Her şey ile TEK BAŞINIZA mücadele etseniz…

Eşiniz en büyük destekçiniz olması gerekirken üstüne bir de…

Hadi okuyun hikâyemi ve lütfen 1 CÜMLE bile olsa kendi hayatınız adına çıkarımlar yapın.


Basım Ayı/Yılı : 12/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 126
Ağırlık : 126
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺98,40

Bir deniz subayı eşi olarak başlayan, Koramiral eşliğine kadar uzanan ve hatta Kumpas Davaları sebebiyle tutuklu eşi olmaya kadar giden hayat serüvenim, tıpkı bir lunapark hız treni gibi bol iniş ve çıkışlarla dolu geçti…

İlk zirvede, çok mutlu bir çekirdek aile olduk. Mutluluk ve başarı dolu yıllarımız geçti. En diplerde haksız yere sanık eşi olmanın duygularını yaşadım. Acılarıma acı katan, hiç yaşanmaması gereken Balyoz Davası hüküm kararları ile mahkûm eşi olmayı deneyimledim. Ardından, devletimizin en tepesinden gelen “Pardon beni yanıltmışlar…” ifadesi ile mağdur eşi oldum. Eşimin yargılandığı üç Kumpas Davası beraatla sonuçlandıktan sonra,  adalet arayışımız dördüncü iddianame olan, 104 Amiral’in Montrö Duyurusu ile devam ededursun, şimdilerde yaşam sevincim olan torunlarımla mutlu bir Anneanne olmayı deneyimliyorum. Yaşantımın geri kalan kısmında doğa ile iç içe ve aile bütünlüğü içinde mutlu olmayı seçiyorum. Çok mu şey istiyorum?

Hız trenimin nerede duracağını nereden bilebilirim ki?

AYŞENUR ASLAN

Balyoz… Ergenekon… Askeri Casusluk… OdaTV… Ve daha nicesi!

Sadece belirli bir döneme değil, yakın tarihimize damga vuran kumpaslar zinciri.

Neredeyse ilk gününden itibaren kâh duruşma salonlarında kâh “saray” adını verdikleri adaletten yoksun binaların önlerinde kumpasların izini sürdüm. SESSİZ ÇIĞLIKLARINA tanık oldum. Eşleri, anne-babaları, evlatları tanıdım. Hepsi “Vardiya Bizde” diyerek ayağa kalktı, sokağa çıktı, sevdiklerinin arkasında durdu.

Bu kitap, onlardan birinin hikâyesi.

Biz gazeteciler, müsvedde tutarız. Tarih kimilerini siler, çöpe atar… Kimilerini de kayda geçirir.

YA TARİHİ YAŞAYANLAR!

Onların bize anlattıkları asla silinmez.

CAN ATAKLI

Onlar bir avuç kadındı. Subay olan eşleri bir kumpasın seçilmiş kurbanları olarak hapisteydi. Medyanın ilgisizliğine, tahrik edilen kitlelerin aşağılayıcı bakışlarına, kendilerini ayrılmaz bir parça olarak gördükleri Türk Silahlı Kuvvetlerinin umursamazlığına hiç aldırmadılar. Direnmeye, gerçeği haykırmaya karar verdiler. Eşlerinin uğradığı haksızlığı ile getirmek için bıkmadan usanmadan sürdürdükleri “sessiz çığlığın” kulakları sağır eden olağanüstü bir gümbürtüye dönüşeceğini belki düşünmemişlerdi bile ilk anda. Oysa onların bu onurlu direnişi Cumhuriyet tarihimizin en utanç verici tezgâhının çökmesine neden olmuştu. Türkiye onlara çok şey borçlu..

MUSTAFA MUTLU

Balyoz, Ergenekon gibi kumpas davaları sadece haksız yere tutuklananları değil, onların annelerini, babalarını, kardeşlerini, eşlerini, çocuklarını da mağdur bıraktı. Onlarca hayat, bu kumpaslar yüzünden soldu gitti. Eşler mahzun, çocuklar öksüz kaldı. Yakın tarihimizin en önemli hukuk skandallarıdır bu davalar… Bu yüzden bu kitabı özellikle hukuk öğrencileri okumalı. Okumalı ki önümüzdeki yıllarda bu ayıp tekrarlanmamalı…


Basım Ayı/Yılı : 12/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 364
Ağırlık : 364
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺196,80

EKONOMİDE ÇEŞİTLEMELER PLUS

Bu kitabın ayrıca ortaya çıkmasında, Biyoekonomi, Alternatif Ekonomi, Eksi Para, Ekonomi Terapisi gibi orijinal kavramlarımı bir araya toplamak, özellikle de vurgulamak istemem yatıyor. Biyoekonomi; dünyada daha önce hiç yan yana geldi mi bilmiyorum ama geldiyse de, benim yazım da bu iki bilimi (Biyoloji ve Ekonomi) bir araya getiren ilklerden olsa gerek. Bilebildiğim kadarı ile de Türkiye’de ilk defa yan yana geliyor. Boğaziçi Üniversitesi’nin bilimsel “Journal”ında yer alması da önemini vurguluyor sanırım. Şimdilerde Biyoekonomi, bazı üniversitelerde ders olarak okutuluyor. Benim yaklaşımımdan farklı da olsa. Alternatif Ekonomi; alternatif tıp gibi bir kavram. Alternatif tıp, tıbba yardımcı oluyor, fayda sağlıyor. Alternatif ekonomi ise, bir ekonomiye faydalı olurken, bir diğerine zarar verebiliyor. Karşılıklı fayda vermesi, ancak anlaşmalı devletlerde, ekonomilerde söz konusu. Eksi Para; olmayan paranızı kullanmak. Eksi parayı devlet de, vatandaş da kullanabiliyor. Daha da kötüsü, devlet parası olmadığında aldığı krediyi, borcu (çoğunluk yurt dışından), parası olmayan vatandaşına kredi, borç vermede kaynak olarak kullanabiliyor. Ekonomi Terapisi’nde; devletlerin, piyasanın/reel sektörün ve vatandaşın, inandırılması gerekiyor yapılacak ekonomik ve yapısal çözümlere. Bu da devletin, iyi bir ekonomi terapisti olmasını gerektiriyor. Herhâlde ilk kez bir araya gelen kelimelerin oluşturduğu bu orijinal terimler, işte böylesi ori jinal yaklaşımlar içeriyor. Boğaziçi, Nişantaşı ve Kocaeli Üniversitelerinde yüzlerce öğrenciye dokundum. İyi insan, iyi vatandaş, iyi Atatürkçü olmaları, vatanın kendilerinden de önce gelmesi için. İki kitabım da aynı yolun yolcusu.


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 80
Ağırlık : 80
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺82,00

Mehmet AÇIKGÖZ; İlk, orta ve lise öğrenimini doğum yeri olan İpsala/Edirne ilçesinde ta-mamlamıştır. 1990 yılında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Kastamonu Eğitim Yük-sekokulu Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun olduktan sonra aynı yıl, beş sınıfı bir arada okutacağı; Karadeniz Ereğli/Yazıören Köyü Torunlu Mahallesi İlkokulu’nda göreve başlamış-tır. 2000 yılında Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi 2+2 Türkçe lisans diplomasını almıştır. 2021 yılında uzman öğretmen olarak emekli olmuştur. Otuz yıldır evli olan yazarımız, eşi de serbest avukatlık yapmakta olan bir kız çocuğu babasıdır. Hâlen Tekirdağ’da yaşamak-tadır…

Hayat kapısından çıkarlarken, dut ağacının altında üçü birden istemsizce duraksayıp, evlerine son bir bakış attılar… Öyle bir bakıştı ki bu, kime değse taş, kim işitse sağır, kim okusa kör ederdi...! Baba Asım, eve girişinden bu ana kadar tek bir söz etmemiş, edememişti… Evvela, bir şeyler diyebilmek için yutkundu… Fakat, ağzı sanki cam kırıklarıyla dolmuştu… Sonra, bu cam kırıkları usul usul boğazından aşağıya indi… Bir daha yutkunup boğazını temizlemek istedi… Olmadı… Yangın, yüreğine erişti … Volkan oldu…Yandı, tutuştu sözcükleri...!                                                        


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 70
Ağırlık : 70
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺82,00


On Air, göklerde, uçmaya tutku ile bağlı bir Pilot olan Bill (William Jack Rother)’in hayatının bir kısmını anlattığı kendi yaşam öyküsü. Kitapta geçen bütün olaylar, gerçekten yaşanmış şeylerdir. Aslında pek çok yönden değişik bir kitap. Öncelikle, kitabın orijinali, içeriğinde geçen olaylardan dolayı henüz yayınlanamadı. Yani, kitabın kendinden önce tercümesi yayın-lanmış oluyor ki, bu bakımdan belki dünyada ilktir. Bu kitabın Türkiye’de yayınlanması, hem olayların çok büyük bir kısmının burada geçmesi, hem de yine kitabın atfedildiği kişi nedeni ile Yazar’ın en büyük hayali idi. Bu hayali geç de olsa gerçekleştirmekten mutluluk duyuy-orum.


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 598
Ağırlık : 598
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺311,60

“Her başarı sabır ve zamanı birleştirerek kazanılır.”

Honore De Balzac


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 86
Ağırlık : 86
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺82,00

“Seviyorumlar, söz ile değil gönül ile olur. Testide bal varsa ancak o zaman dışına da bal sızar. Sirke olan testiden bal sızdığı nerede görülmüş?”
İnsan için varlığın tarihi kendiyle başlar. Bunun sebebi de insanın içinde bulunduğu hayatı kendi yetenekleriyle yorumlama çabasıdır. Bu yeteneklerin bir kısmı doğuştan geleceği gibi bir kısmı da sonradan kazanılmış yeteneklerdir. Sağlıklı bir insanda bu iki unsurun uyum içinde olması ve birbirini tamamlaması gerekir.
Sahi insan dediğimiz varlık nedir, kimdir, neyden müteşekkildir? 
İnsan doğduğu andan itibaren tüm özelliklerini kuşanmış mıdır?
İnsanı insan yapan özellikleri geliştirilebilir mi?
İnsan kendisi, içinde yaşadığı toplum ve tüm insanlık için ideal bir birey haline nasıl ve neyle ulaşır?
Bir insanın hayatına en çok kim etki eder?

Bu ve benzeri soruların zaman içinde birçok cevabı verilmiş, verilmeye de devam ede-cek gibi görünüyor. İnsan her ne kadar bu tür konularda nesnel davranıyorum dese de -karanlık bir çadırda file ilk kez dokunan insanların verdiği cevap gibi- kendi birikim, anlayış ve bakış açısına göre hakikatin farklı bir yönünü dile getirecek, bu da asıl meselenin anlaşıl-masının önünde bir engel teşkil edecektir. Aslında yanlış en baştan yapılmakta, anlamaya çalışmamız gereken insanı önce tanımlamaya çalışıyoruz, hakikati parça parça ederek bir kalıba sığdırıp öyle ele alıyoruz.

İşte bu çalışmada bu soruların cevabını aramaya çalıştık; yeri geldi insanın biyolojik oluşumunu irdeledik, yeri geldi içinde bulunduğu toplumun bir parçası olan bireyin geçtiği evreler üzerinde düşündük, yeri geldi eğitim sisteminin ve ailenin üzerindeki etkisini ortaya koymak için gayret sarf ettik. Amacımız kesin bir sonuca ulaşmaktan ziyade bu konuda bir farkındalık meydana getirmek, umarım bir tane de olsa deniz yıldızını suyla buluşturabiliriz.


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 84
Ağırlık : 84
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺82,00

Mustafa Kemal Paşa, her zaman soyut olanı somutlaştırmıştır. Gençliğinde oluşturduğu yapıcı fikirlerini hayata geçirmiştir. Soyut olanı somut olana çevirmenin formülü çok çalışmaktır. Nasıl çalışılacaktır? Atatürk’ten okuyalım: “Büyüklük odur ki, hiç kimseye yaranmayacaksın, Hiç kimseyi aldatmayacaksın, yurt için gerçek ülkü ne ise onu görecek o hedefe yürüyeceksin. Herkes sana karşı olacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda direneceksin. Önüne sayısız engeller yığacaklardır. Kendini büyük değil, küçük, zayıf, araçsız, bir hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine de inanarak bu engelleri aşacaksın. Ondan sonra sana büyüksün derlerse, bunu diyenlere güleceksin.”  Aslında Atatürk’ün bu sözü tam da kendisini ve hayatını anlatır. Güçlü ve büyük insanların karakterini göstermektedir. Kimseyi aldatmayacaksın derken sahtekarlıkla başarının olma-yacağını, bununla birlikte yaranmayacaksın derken kaypaklığın da aynı akıbete sürükleyeceği ortadadır demektedir. Karşı olanlara karşı, dik ve güçlü durmak en önemlisidir sanırım. Ken-dini küçük sayıp, araçsız sayma güç durumlarda büyük insanlar, tüm gücünü yaşamaktadır ve üretirler. Sonra kendine büyüksün derlerse, güleceksin demesi, balonlarını patlat demektedir. Yani, başarı ile kendini sınama demiştir. Sonuç olarak; çok meşakkatli yolları aşmak, çok çalışmayı gerektirir. Bütün bu meziyetler de varsa hedefe ulaşmamak mümkün değildir demektedir.  


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 234
Ağırlık : 234
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺139,40

Sinan Özdemir’in gene hayatın içinden kotardığı gerçek ya da gerçek duygulardan esinlene-rek ortaya koyduğu bir üçüncü kitap. Hayatın belirsizliği, belki de farklı yönlerden esen öykü kahramanlarıyla anlatıcı bizi kendine yakın tutuyor. Varsa bir gerçek, onu hayatın içinde ara-maktan başka bir diyeceği yok öykülerin. Gene birbirinden bağımsız öyküler, inanılmaz biçimde bizi kuşatıyor ve özgün üslubuyla kendine oldukça geniş bir alan yaratıyor. Edebiyat da bu değil midir?


Basım Ayı/Yılı :
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 78
Ağırlık : 78
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺82,00

Bu kitap rüyalarınıza girecek, telefonunuzda büyüyecek. Sıfırdan kurulmuş devasa fantastik evreni ve zarlar yardımıyla şekillendirilmiş şaşırtıcı olay örgüsünün yanı sıra mini öyküler, resimler, haritalar ve diğer sürprizlerle bezenmiş çok sayıda “QR” karekoda sahip. Mühürlü Masallar – Zamanın Yaraları hem yazınsal hem de görsel olarak size bir hayal gücü ziyafeti sunacak.

Bir çimdik dünden, serpiştir bugünden,
Kaynasın kazanımız bilinenin ötesinden.
Dostluktandır mayası, aşk ise tadı tuzu,
Öfkeyle harlasın ateş, büyüdendir kokusu.

Yuvarlayın zarları gösterin hünerlerinizi,
Mühürledik masallarımızı varoluşları -mişli.
Dikkatli açın mührü; patlarsa zamanın dikişleri,
Önce ipleri,
Ardından sizleri diker zamanın terzileri.

Roller belli, bize gerekir iki zaman oyuncusu,
Aklımı karıştıran ise lacivert gözlü kurucu.
Bir cadı, bir deha, bir de ozan ekleyelim iyisi mi,
Belki büyüyle, belki kılıçla, belki ezgilerle gelir gerisi.


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 376
Ağırlık : 376
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺164,00

Bu kitap sizi maddi borçlanmalardan kurtarıp finansal özgürlüğe bir adım daha yaklaştıracak-tır. Siz değerli okuyucularım bu kitabı alarak birçok insanın önüne geçip ilk adımı attınız. Şimdi yapmanız gereken; hayatınıza uygulamak ve sürekli, hiç durmadan bu yolda ilerlemek. “Good to Grea” Akın Yılmaz'ın 15 yılı aşkın e-ticaret ve girişimcilik serüvenine ortak olun. E-ticaret dünyasında popüler olan Akın Yılmaz’ın 5 centten nasıl milyon dolarlara ulaştığını ve girişimcilerin bu zorlu yolda nelerle karşılaşabileceklerini, neler yapmaları gerektiği hakkında yılların vermiş olduğu bilgi birikimini insanlara yol göstermesi için kitaba aktardı. 173 ülkede 250.000 fazla öğrencisine e-ticaret hakkında eğitimler verip, finansal özgürlüğüne doğru yol-dan gitmeleri konusunda yardımcı oldu. Türkiye'de ve Avrupa’da birçok şehrinde çeşitli se-minerler verip insanların finansal özgürlük yolunda ilk adım atması için çeşitli konuşmalar yaptı, insanların e-ticarete kolaylıkla başlayıp doğru ürün satmalarına yardımcı olacak yazılım-lar geliştirdi. Sosyal medya aracılığıyla milyonlarca insana ilham oldu. ELİNİZDEKİ KİTAP İLE HAYATINI DEĞİŞTİR, YAŞAMINA ANLAM KAT “Bu kitap sizin hayallerinize giden yolda, size yol göstericisi olsun.”


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 260
Ağırlık : 260
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺155,80

Bir anı kitabı olmanın çok daha ötesinde müthiş yaşam derslerini, sıra dışı olayların heyecan dolu detaylarını, yakın tarihe ait ülkeyi dönüştüren gerçeklerin arka planını ve bahriye yaşamına dair nice şaşırtıcı hikayeyi bir araya getiren kitap hem gülümsetiyor hem de başka bir yerde karşılaşamayacağımız bilgiler veriyor. 

Yaz Baba Yaz’ı bir emekli askerin anıları olarak tanımlamak onu kısıtlamak ve hatta belki biraz da ona haksızlık etmek olacaktır. Tarih, düşünce, askeriye, kişisel gelişim, motivasyon ve macera ana başlıklarına girebilecek bölümleriyle kitap, herkes için büyük bir keyifle okuyabileceği bir kitap…


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 394
Ağırlık : 394
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺209,10

Bahri Olgun ile Salı Sohbetlerinin kısaltılmışı olan B.O.S.S. kitabımda, herkesin kendisinden bir şeyler bulabilmesini amaçladım.    
    Kitabım roman, hikâye şiir kitabı olmadığı gibi, ders kitabı hiç değil, ancak hepsinden biraz var. Daha çok, Ekonomistler, finansçılar, şirket sahipleri, yöneticiler, Muhasebe Meslek mensupları yararlanacaklardır.
    Konularımız içinde, Şirketler, ortaklar, yöneticiler, sorumluluk ve yükümlülükleri, Vergi Planlaması, Finansal Analiz, İnsan Kaynakları Yönetimi, Teşvikler ve Fizibilite Rapor-ları, İç Denetim, KDV İadesi, Ekonomi ve Vergi ile ilgili önerilerimle beraber küçük anekdot-lar ile yaşanmışlıkları bulacaksınız.
    Hayat bizi her zaman şaşırtır kimi üzer, kimi sevindirir en sıkıcı konularda bile bir güzellik bulmamızı sağlar,
Neredeyse her şeyin aslında bizlerin ellerimizde olduğunu hatırlatır.
    Muhasebe ve Vergi gibi sıkıcı olduğunu düşündüğüm konulardan, şiirlerin duygusal dünyasına geçmek ya da seminer notları ile farklı görüşleri okumak, bizleri farklı dünyalara götürmez mi?
Asla kabul etmesek de içimizdeki  “farklı biz”lerin seslerini bazen de çığlıklarını duy-mamız, onlara göre hareket etmemiz, hayatımızı şenlendirip, ayrı bir renk verecektir.
Neden bazen “çocuk gibi” oluruz? düşünmek gerekir. Çünkü içimizde daima bir çocuk vardır. Çocuklar ise saftır, temizdir, çok yönlüdür, meraklıdır, öğrenmeye çok açıktır. Bizler de öyle değil miyiz?


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 370
Ağırlık : 370
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺200,90

Okumakta olduğunuz eser, iki komutanın mektuplarıdır. 

1933 ile 2021 yılları arasında, onlarca baskısı yapılan mektuplar, yüzbinlerce okuyucu aracılığıyla günümüze ulaştırılmıştır. 

Günümüze ulaşan eksiltilmiş, çıkarılmış ve değiştirilmiş mektup metinleri, geçmişteki yerini almıştır. 

Ülkemiz insanının, ortaklaştığı milli ve manevi değerlerinin anlaşılmasına katkısı olacağı düşüncesi ile 2022 yılında, tamamlanarak yayımlanmıştır.


Basım Ayı/Yılı : 7/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 210
Ağırlık : 210
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺135,30

Artık kendi başınaydı. Işığı ve rüzgârı takip etti. Gölgeleri dinledi. Kokuyu ve sesi gördü. Hissettiği ürpertinin sebebi artık gün gibi ortadaydı. Dedesinin “Hiçbir şey nedensiz değildir” öğüdünü hatırladı. Korkmasına gerek yoktu, sadece gerekeni yapacaktı.
Asa, yaklaşık beş metre arkasında kalmışken aniden durup gerisine dönerek yüzüstü ileriye doğru atıldı. Yere çarpar çarpmaz birkaç takla attı ve tam asanın önünde durup sol eliyle onu kuma yakın kısmından tuttu. Yukarıya doğru fırlattı. Ayağa kalktığındaysa, tekrar ağaç yönüne dönmüştü ve asa havada taklalar açarak ona doğru düşüyordu.  
Asa, sağ omuzunun bir kol kadar üzerindeyken sıçradı ve onu kalın tarafından yakaladı. Yere iner inmez önde kalan ayağını kendine doğru çekip diğer ayağı üzerinde arkasına doğru hızlıca döndü. Asayı göz hizasına kadar indirip ileriye doğru savurdu, bir mızrak gibi. Bacağını yere o kadar sağlam basmıştı ki vücudundaki tüm kuvvet kolu üzerinde toplanıp asaya geçti. 
Tam planladığı gibi, asanın sivri ucu ucubenin alnı hizasındaydı. Ve artık sıra ondaydı. Emektar, üzerine aldığı kuvvet ile yavaş fakat durdurulamaz şekilde ucubenin iki gözünün arasından kafatasının içine doğru girmeye başladı. Oyunu çoktan kaybetmiş yaratık, kolunu havaya kaldırıp son bir hamle yapmak istedi, ama nafile. Hüzünlü gözlerle bakmaktan ileri gidemedi.


Basım Ayı/Yılı : 7/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 344
Ağırlık : 344
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺188,60

Ben Y.C.B;
Bu kitabın yazarı Kadir Attila Bozoğlu’nun yegane kızı Yeşim Ceren Bozoğlu.

Elinizdeki kitap Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci kuşağında doğan babamın macera dolu hayat hikayesinin, ruhsal ve edebi parçalarından oluşuyor. Tanıdığım en güçlü ve egzantrik şahsiyetlerden babam. Hayata sıfır torpille atılıp, değerinden ödün vermeden ayakta ve hayatta kalmış bir insan. Hakiki bir hayatta kalan. Hayat mücadelesi içinde her türlü korkusunun üzerine giderek asla vazgeçmeyen… Üstelik bütün bunları çocuk gibi saf ve temiz bir kalple, merhamet ile yapan…

İçerdeki öykülerin bir kısmına tanıklık ettim, bazılarını aile muhabberinde dinledim, bir kısmı da kurmaca. Heyecanlandığım kısım ise şu: Babamın yaşadığı ve yazdığı bu hikayeler, bu hayatta kendi hikayesinin başrolünde insani değerleri ile hakiki bir kahraman olmak isteyenlere, umut ve inanç sağlayacak. Buna bütün kalbimle inanıyorum. 
Buyursunlar o zaman;

Mohikanların sonuncusundan hepimize her daim taze, hayat bilgisi dersleri…


Basım Ayı/Yılı : 7/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 286
Ağırlık : 286
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺82,00

Yusuf ve Musa Peygamberler masal kahramanları mı yoksa gerçekten yaşadılar mı? Musa Peygamber istemeden kimi öldürdü ve gerçekten Kızıl Deniz’i ikiye ayırdı mı? 
İki denizin birleştiği yer neresi ve oradaki kişi kim? 
Çıkışın Firavun’u kimdi? 
İsa Peygamber bir babası olmadan nasıl doğdu? 
O ve annesinin özellikleri nelerdi? Ruh’ül Kudüs veya Hristiyanlığın ifadesiyle ‘Kut-sal Ruh’ nedir? Vahyin mekanizması nasıl işledi? Ashab-ı Kehf ve Rakim kimlerdi, köpekle-rinden neden bahsedilmiş olabilir? Kıyamet kopacak mı? Ama nasıl? Cennet ve cehennemden kastedilen nedir?
Bu ve benzeri birçok sorular yüzyıllardır insanoğlunun kafasını kurcalamaktadır. Din-lerin ortaya attığı iddialar ne kadar güvenilirdir? İşte bu kitap, bambaşka bir bakış açısından bu iddialara modern bilimin sunduğu verilerle cevap vermeye çalışmaktadır. 


Basım Ayı/Yılı :
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 176
Ağırlık : 176
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺118,90

“Birbirlerine merhamet, şefkat ve sevgi konusunda müminleri bir beden gibi görürsün. Vücudun bir or-ganı rahatsız olursa, diğer organlar uyumadan ve hararetle birbirlerini ona (yardıma) çağırırlar.”  (Müslim, Birr:66 Buhari, Edeb:27)  Belki içimizde taşıdığımız putlar, bizim bir beden olmamıza bir türlü izin vermedi. Irkçılık putu, üs-tünlük gösterme putu, kibir putu, kardeşine kin besleme putu, mal mülk düşkünlüğü putu, servet bi-riktirme putu, kadın olsun erkek olsun karşı cinse aşırı düşkünlük putu… Bu putlar belki daha bir sürü sıralanabilir. İçimizdeki bu putlar, bizi bizden uzaklaştırdı. Ancak mü’min, bu putların tamamını ayak-larının altına alıp, bu putları teker teker kırandır.   Zaten İslam böyle başlamamış mıydı? Putları kırmakla…  Evet, putları kırmak ne güzel bir eylemdir ve Hind, put kıranlar için ne güzel bir örnektir. Önceki hayatında putperesttir, put aşığıdır, put olmadan dayanamaz. Ancak Müslüman olduktan sonra doğruca evine gider. Evde doğduğu günden Müslüman olduğu güne kadar karşısında gördüğü ve saygı duyduğu, taptığı putun karşısına dikilir; eline aldığı sert bir cisimle putun başına bir darbe indirir. Şu sözleri söylemekten de kendisini alıkoyamaz:  —Biz seninle beraberken ne kadar da aldanmışız!


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 178
Ağırlık : 178
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺118,90

Üretim İşletmelerinde

Kalite Sistemi & Öz Değerlendirme

Günümüz rekabet ortamı ve koşulları göz önüne alındığında; müşteri memnuniyetlerinin sağlanabilmesi, mevcut müşteriler ile iş sürdürülebilirliği, yeni müşteriler için referans kazanılması, maliyetlerin azaltılması ve marka yönetimi için işletmelerin etkin bir kalite güvence /kalite sistem yapılarına sahip olmaları kaçınılmaz olmaktadır.

Kalite Kontrol Uygulamaları
Tanımlama ve İzlenebilirlik
Üretim Teknolojileri ve Ekipmanları Yönetimi
Yeni Ürün Devreye Alma ve Sipariş Doğrulama
Kalite Süreç ve Performans Yönetimi Yaklaşımı
Tedarikçi Yönetimi
Farkındalık, Personel Yeterlilikleri ve Organizasyon
Müşteri Şikayetleri Yönetimi
İşletme İçi / Üretim Uygunsuzlukları Yönetimi
Değişiklik Yönetimi
Kalite İç Denetimleri
Yönetimin Gözden Geçirmesi

 


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 142
Ağırlık : 142
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺106,60

Psikolojik sorunları için destek almaya başlayan Lisa, gittiği bir klinikte hayatının değişeceğini bilemeden adımlarını atıyordu… Ansızın karşısına çıkan aşkı ve bunun sorumlulukları ile büyüyen kızı Cathe’yi ardından bırakarak acı dolu hayatına başlamış oldu. Annesi Lisa’nın geçmişiyle yüz yüze kalan Cathe, belki de bilmek istemediği gerçeklerle yüzleşecek.

Yalanların, kaçışların ve kavuşmaların bir arada bulunduğu New York sokaklarında, geçmişe ve gerçeklere yolculuk yapmaya hazır mısınız?


Basım Ayı/Yılı : 6/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 498
Ağırlık : 498
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺164,00

Ve ormandaki tüm sevimli dostlar 
Hep birlikte şarkı söylemeye başladılar. 

Biz sevimli orman canlıları 
Kucaklarız tüm dostları 
Kötülük nedir bilmeyiz
Her zaman iyiliği seçeriz 
Paylaşınca çoğalır mutluluklar
Kurtaralım dünyayı
Uçsun kalbimizdeki o minik kuşlar 


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 16
Ağırlık : 16
En / Boy : 20 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺82,00

“Allah yolunda öldürülenleri sakın ölüler sanma. Bilakis onlar diridirler, Rableri katında Al-lah’ın, lütfundan kendilerine verdiği nimetlerin sevincini yaşayarak rızıklandırılmaktadırlar. Arkalarından kendine ulaşamayan (henüz şehit olmamış) kimselere de hiçbir korku olma-yacağına ve onların üzülmeyeceklerine sevinirler.“
    
Âl-i İmran Suresi 169 ve 170. Ayetler


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 82
Ağırlık : 82
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺82,00

Aşk uğruna anlatılan bütün masalları unutun. Çünkü masallar, uyumak içindir. Oysa bizim büyümeye ihtiyacımız var.
Sevgi, saygı ve sadakat gibi birbirinden ayrılmayan bu üçlüyü bilip, yaşamaya ihtiyacımız var. 
Bu kitapta; naçizane gerçek aşkı anlattım acizane.
Daha dünyada iken, Allah’ın selamına mazhar olmuş, ilklerin öncüsü bir kadın…
Bizler O’nu Hz. Hatice olarak tanıdık.
Ben ise ‘Adı Aşk’ diyorum.


Basım Ayı/Yılı : 6/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 48
Ağırlık : 48
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺82,00

O zamanlardan hatırladığı; annesi bazen evlatlarına rahmetli eşinin emanetlerine kızdığında: “Ne olacak Tollu?” derdi. O zamanlar bunu anlamazdı. Büyüdüğünde anlamını anlamıştı. Annesi şehre daha uzak köyden idi. Bu köyden ayrılanlar, şehre daha yakın bir yerde yerleşim yapmışlar ve burada küçük evler yapmışlardı. Bu evlerin adı “Tol” idi. Burada oturanlara “Tollu” derlerdi. İşte babası bu köyden olduğundan, annesi kızdığında Tollu derdi. 


Basım Ayı/Yılı : 6/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 74
Ağırlık : 74
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺82,00

Hepimizin biriktirdikleri vardır hayatımızda, eğer yeteri kadar değilse yaşınız, bilinçle öğütül-müş bilgi işte tam da bu noktada iş görmeye başlar. Levent Tarık Şencan; bilgiyi ve bilinci bize muhteşem bir akışın içerisinde öyle güzel, ustaca bir üslupla veriyor ki bu romanla; bir bakıyor-sunuz Kafkasya’da ıslanmışsınız ve üşüyorsunuz, bir bakıyorsunuz Sina Çöllerinde kavruluy-orsunuz. Dünya klasiklerini insanlık muhtemeldir ki çok özledi, işte size kanıncaya kadar içe-bileceğiniz bir memba, ilk eserini okuduğum zaman inanamamış ve açıkçası Levent Tarık Şen-can’ı kıskanmıştım; hala da kıskanıyorum. Yakın gelecekte, dünya edebiyat literatürü tarafın-dan isminin duyulacağına neredeyse adım kadar eminim. İşte bu ilk eserle birlikte sizler de müşerref olacak, okuduğunuzda kelime haznesi, üslup ve akışına hayran kalacaksınız. Şimdi ardınıza yaslanın ve tadını çıkartın. 
Mustafa Sefa Güvenir
Yazar/Editör 


Basım Ayı/Yılı : 6/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 146
Ağırlık : 146
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺106,60

Şatoların, fantastik dünyaların ardına bir yolculuk… Canavarların gerçek olduğunu düşünen Kral, halkının kendisine inanması için bir gün bir yolculuğa çıkar. Herkesin korktuğu canavarı bulmak için seferber olurlar. Karşılıklı savaş ve ardından gelen oyun müsabakaları ile sağlam bir dostluğun temeli atılmış olur…


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 24
Ağırlık : 24
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺82,00

24 Haziran 1914 günü Avusturya-Macaristan veliaht prensi Franz Ferdinand, üstü açık spor arabasıyla Saraybosna sokaklarında piyasa yaparken Gavrilo Princip adındaki bir Sırp milliyetçisi tarafından vuruldu. İlk bakışta kan davası gibi görünen bu olayın arka planı eskilere dayanıyordu. Mevzu çok karışıktı. Bu kitap insanlık tarihinin en önemli olaylarından biri olan Birinci Dünya Savaşı'nın mizahi bir anlatımıdır. Büyük Savaş" hakkında bilgi sahibi olmak, savaşın önemli anlarını ve kişilerini öğrenmek isteyen okurlar için kolay anlaşılır ve yararlı bir kaynak olacaktır.


Basım Ayı/Yılı : 6/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 128
Ağırlık : 128
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺98,40

Varlık düsüncesinin temel dayanağı Evren-Sayı ilişkisidir. Her ikisinin de
bilinmeyenleri, sırları, gizemleri biz insanları araştırma ve öğrenmeye teşvik etmektedir. Matematiği "sayı bireyleri" ile yaşayan canlı bir sistem olarak kabul edersek, bakış açımız da değişecektir.
Ülkemizdeki matematiksel çalışma ve üretme becerilerimiz yeterli değil maalesef. Belki bu korku ve tereddütlerin giderilmesi, matematigi yaşam halkamıza almakla mümkündür.
Müfredata bağlı kalmadan 7'den 70’e herkese hitap edecek bir çalışmadır bu.
Özellikle öğrenimin ilk aşamalarında, öğrencilerimizin farklı yöntem ve teknikler sayesinde üst kazanım-lar elde edecegi kesindir.
BÜYÜLÜ MATEMATİK ile gizem ve sırlarla dolu matematik dünyasına keyifli bir yolculuk yapmanız dileğimle…


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 192
Ağırlık : 192
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺127,10

“Üç gün önce geldiler, kara kara pabuçlar çizdiler. Herkes mutlu herkes halinden memnun. Biri hariç… Bak! Tablodaki kangurulara bak! Sıra sıra dizilmişler, sevinçlerini gizlememişler. Biri hariç…”


Basım Ayı/Yılı : 5/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 48
Ağırlık : 48
En / Boy : 20 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : Kuşe
Cep Boy Durumu : 0
₺123,00

Dünyanın ve insanlığın bir parçasıyım ben. İnsanlığın üyesiyiz biz. Dolayısı ile her insanın ölümünden sonra mahvolur ve eksilirim, işte bu yüzden bana sakın ama sakın sorma çanlar kimin için çalıyor diye, çünkü çanlar herkes için çalıyor. İnsanların tabii hakları olan özgürlü-ğün, adaletin, eşitliğin hislerini ve bunlara bağlı olarak mutluluk bağını yok etmeden “Başka Bir Dünya Mümkün” diyeceğiz…   Geleceğin adil dünyasının hayalleri eşliğinde geçen diya-loglar, bize olması gereken ve olmasını istediğimiz dünyayı gözler önüne seriyor. "Restoran sahiplerinden cafe sahiplerine, bilim insanlarından garsonlara, feministlerden insan hakları savunucularına, aktivistlerden sosyalistler ile devrimcilere, samimi ve mücadeleci arkadaşlık-lardan kitapçılara, biyologlardan ekologlara, tarihçilerden sosyologlara, öğrencilerden gençle-re, mimarlardan mühendislere, fizikçilerden öğretmenlere, fabrika ile teknoloji işçilerinden işsizlere, gazetecilerden doktorlara, ressamlardan göç edenlere ve sonunda ise âşık olanlara gibi aydın kesime mensup pek çok insanın sohbetleri ile gerçekler sorgulanıyor.


Basım Ayı/Yılı : 5/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 118
Ağırlık : 118
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺98,40


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 204
Ağırlık : 204
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺131,20


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 292
Ağırlık : 292
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺168,10

Yüzlerde Dolaşan Çocuk


Basım Ayı/Yılı : 4/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 88
Ağırlık : 88
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺82,00

A Roadmap For Businesses


Basım Ayı/Yılı : 4/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 48
Ağırlık : 48
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺82,00

İnsan neden boşlukta hisseder ki?
Bu yaşadığım hayatın ne kadarı bana ait?
Duygular nedir? Ben ne hissediyorum?

Büyürken yaşadığımız bize yoğun duygular yaşatan her olay, yaralarımızı oluşturur. Bu yara-ları tekrar almamak için verdiğimiz ilk tepki kendimizi korumaya alıp benzer olaylardan kaçmaktır. Nasıl bir döngüdür ki ne kadar kaçarsak kaçalım hep benzer olaylar çıkar karşımıza ve aynı duyguları tekrar tekrar yaşarız. Ne zaman ki kaçmak yerine olduğu gibi kabul edip yola devam etmeyi tercih ederizişteo zaman hayatımız değişmeye başlar. Onlar bizi, biz yapan özelliklerimizdir aslında. Yara aldığımız yerden ışık girer, özümüze giden yol aydınlanır. Ben neden bunları yaşıyorum? Neden böyle hissediyorum? Bu başıma gelenlerde, neyi öğrenmem gerekiyor? Hangi inancım, hangi yaram beni aynı döngülerin içerisine çekiyor? Bu soruların cevaplarını ancak kendimize sorduğumuzda, üzerine düşünmeye başladığımızda bulabiliriz. Hayatımız, kalbimizden geçenleri sözcüklerle ifade edebildiğimizde anlamlanır. Ancak o za-man yaralarımızdan çiçek açarız.  Özüm’ün de kendine olan yolculuğu böyle başladı. 
Siz de satır aralarında kendinizi keşfetmeye ne dersiniz?


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 234
Ağırlık : 234
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺143,50

Who Are You?


Basım Ayı/Yılı : 4/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 80
Ağırlık : 80
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺82,00

Görülmüştür


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 180
Ağırlık : 180
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺123,00

İnsan Dedikleri


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 144
Ağırlık : 144
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺106,60

Görmek bazen en karanlık gece; mananın madde üzerindeki tezahüründe evrenin ve insanın hakikatine doğru çıkacağınız bu yolculukta modern bilimin sularından teolojinin derinliklerine çekilip bir komplonun ortasında bulacaksınız kendinizi. Karanlık maddenin devinimlerinde başlayıp karanlık enerji ile şekillenen büyük resme doğru iki yol çıkacak karşınıza, hurafeler ve gerçekler… 

Masallara kanmakta, alevden kanatlarıyla havalanan Zümrüdüanka’nın sırtına atlayıp Kaf Dağı’na uzanan bir serüvene açılmakta tamamen sizin elinizde; seçiminizi yaparken kim olduğunuza karar vererek kendi hakikatinizi kendiniz belirleyeceksiniz.


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 280
Ağırlık : 280
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺131,20

Sevdan


Basım Ayı/Yılı : 4/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 30
Ağırlık : 30
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺82,00

Kandıra’nın Pandemi Günlükleri


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 146
Ağırlık : 146
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺106,60

Çıkmaz Kasaba


Basım Ayı/Yılı : 3/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 244
Ağırlık : 244
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺139,40

Vazgeçenden Vazgeçemedim


Basım Ayı/Yılı : 3/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 146
Ağırlık : 146
En / Boy : 13 / 19
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺106,60
1 2 3 ... 34 >
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı