Tarihimizde vatan kuran, vatan kurtaran ve devlet kuran liderlerimiz, kahramanlarımız vardır. Bunlar, liderlik tipolojisi açısından bakıldığında genellikle “dönüştürücü” liderlerdir. İyi yetişmiş, bilge, alp, cesur adamlardır. Kaos ortamında, cesaretle yeni bir dünya görüşü ve yeni bir stratejik bakış açısıyla milletimize liderlik etmişler, milletimizi bunalımdan çıkarmışlardır.
Bu yıl 100. yaşını gururla idrak ettiğimiz Türkiye Cumhuriyeti de işte böyle bir bunalım ve kaos döneminde varlık sahnesine çıkmıştır. Birinci Dünya Savaşı sonrasında altı yüz yıllık “Cihan Devleti”ni kaybeden Türk milleti, Mondros Ateşkes Antlaşması ile tarihin görüp görebileceği en kötü işgallerle karşılaşmıştır. İstiklali ve istikbali tehlikeye girmiş, var olmakla yok olmak arasına sıkışmıştır.
Balkan hezimetinden beri bir “kurtarıcı”, bir “milli kahraman” bekleyen Türk milletinin beklediği kahraman Mustafa Kemal Paşa’nın şahsında ortaya çıkmıştır. Onun “ya istiklal, ya ölüm!” çağrısına kulak veren milletimiz hem işgallerden kurtulmuş, hem de yeni bir devlet kurarak ilelebet var olacağını bütün dünyaya göstermiştir.
Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk, üstlendiği rol itibarıyla birçok liderimizin, milli kahramanımızın tarihin değişik dönemlerinde ve coğrafyalarında ayrı ayrı yaptıkları işleri birlikte başarmıştır. Türk vatanının işgalden kurtardığı için, Miryokefalon Meydan Muharebesi (1176) kahramanı II. Kılıçarslan’a, Misak-ı Milli ile imparatorluk sonrası yeni Türk vatanının sınırlarını çizdiği için Malazgirt Meydan Muharebesi (1071) kahramanı Sultan Alparslan’a ve nihayet Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kurduğu için, Dandanakan Meydan Muharebesi (1040) kahramanı Sultan Tuğrul Bey’e benzer. 
Kısaca Atatürk, vatan kuran, vatan kurtaran ve devlet kuran bir milli kahramanımızdır. “Kurucu Kahraman”dır. Amerika ve Avrupa ülkelerinde gördüğümüz “kurucu baba” figürü Türk milleti için Mustafa Kemal Atatürk’tür.


Basım Ayı/Yılı : 8/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 328
Ağırlık : 328
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺107,80

Padişahın sadık tebaasından nice suçsuz insanları öldürmekte ve kan döktürmektedirler. Padişah tarafından atanmış bazı dini, askeri ve sivil memurları istedikleri gibi memuriyetten çıkarmakta ve kendi yardakçılarını atamaktadırlar. Hilafet merkezi ile Padişah ülkesi arasındaki ulaştırmayı ve haberleşmeyi kesmekte ve devletin emirlerinin yapılmasına engel olmaktadırlar.
Böylece, hükümet merkezini tek başına bırakmak, Halifenin yüceliğini zedelemek ve zayıflatmak suretiyle yüksek Hilafet katına ihanet etmektedirler.
Bu işleri yapan yukarıda söylenmiş elebaşılar ve yardımcıları ile bunların peşlerine takılanların dağılmaları için çıkarılan yüksek emirlerden sonra bunlar, hala kötülüklerine inatla devam ettikleri takdirde işledikleri kötülüklerden memleketi temizlemek ve kulları fenalıklardan kurtarmak dince yapılması gerekli olup, Allah'ın “Öldürünüz” emri gereğince öldürülmeleri şeriata uygun ve farz mıdır” Beyan buyrula?
Cevap: Allah bilir ki olur.
- Dürrizade El-Seyid Abdullah


Basım Ayı/Yılı : 7/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 136
Ağırlık : 136
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺72,00

İslam'ı temsil ettiğini söyleyenlerin “yolsuzluk, hırsızlık ve cinayetle” anıldığı günümüzde, ne yazık ki “tekbir getirerek kafa kesen katiller” de Müslüman olarak tanımlanıyor.

Tarihe yön vermiş bir din, bağlamından kopartılarak kitleleri uyuşturan bir olguya dönüştürülüyor, İslamiyet adına her türlü ahlaksızlığı görmezden gelen insanlar yaratılıyor.

İslam'ın kapitalizme karşı bir dünya görüşü olduğu tezi üzerine uzun yıllardır çalışmalar yapan Eren Erdem, gidişata itiraz ediyor, İslam'ın ve İslam'ın Devrimci Peygamberi'nin düşünce ve uygulamalarını net biçimde ortaya koyuyor.

Abdestli Kapitalizm, Devrim Ayetleri gibi kitapları büyük ilgi gören Eren Erdem, Devrimci Peygamber'le, “katillerin, kul hakkı yiyenlerin, yolsuzların, arsızların” ardına sığınmaya çalıştığı Hz. Muhammed'in gerçekte nasıl bir yerde durduğunu gözler önüne seriyor.

Köleler özgürleştirilecek, zengin ile fakir eşitlenecek!


Basım Ayı/Yılı : 1/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 244
Ağırlık : 244
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺96,00
Egemenlerin İslamı Değil

Egemenlerin İslam`ı Değil Ezilenlerin İslam`ı
Devrimci Müslümanlar bir süredir hemen herkesin ilgisini çekiyor. "İsyan ve İslam" şiarıyla 1 Mayıs`a katıldılar; başından itibaren Gezi Direnişi`nin ön saflarında yer aldılar. Sivas Katliamı`nı lanetlediler; beş yıldızlı otellerde değil TOMA`ların önünde iftar açtılar. "Mülk Allah`ındır" diyerek abdestli kapitalistleri lanetlediler; İslam`ın özel mülkiyete bakışını tartışmaya açtılar.
Peki, kim bu Devrimci Müslümanlar? İslam`a, siyasete, iktidara, insan ilişkilerine ve gündelik hayata bakışları nasıl? Neye dayanarak İslam`ın devrimci olduğunu söylüyorlar? Ezilenlerin İslam`ı derken neyi kastediyorlar? Neden sürekli padişahlardan, sultanlardan değil de "yalnız yaşayan ve yalnız ölen" Ebu Zer`den, Habeş bir köle olan Bilal`den bahsediyorlar?
Devrimci Müslümanların önde gelen isimlerinden Eren Erdem, yeni kitabı Devrim Ayetleri`nde işte bu soruları yanıtlıyor. Abdestli Kapitalizm, Şeytan Evliyaları ve toplatılması istemiyle dava açılan Nurjuvazi isimli kitaplarıyla bilinen Erdem, Devrim Ayetleri`nde yine ezber bozuyor. Dinin özü "eşitlenmektir" diyen Erdem din elbisesi giyerek siyaset yapan ya da servet edinenlerin uykularını kaçıracak gerçekleri aktarıyor. Devrim Ayetleri, kulaktan dolma bilgilerle yaşanan İslam anlayışını tümden dönüştürme iddiasıyla geliyor.


Basım Ayı/Yılı : 7/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 240
Ağırlık : 240
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺96,00

“Yâr mısın, yara mı?” bir dost selamı, gözyaşlı bir Derviş kelamıdır…
Bazen bir ağıt, bazen bir tebessüm, bazen de delidolu bir sitemdir…
Dünya denilen iki kapılı handan geçerken söylenivermiş birkaç sözden, yürekleri kasıp kavuran közden ve çokça ‘insan’ denen özden dem vuruyor Sürgün Ülke Şiirleri.
Şair, hüzün bahçelerinden derdiği güllerle, aşk çöllerinde kavrulmuş sinelerle sesleniyor okuruna.
Şiir burcundan kanatlanan her mısra, aralarında gönülde gönüle yollar gözüken canlar için bir teselli, sinelerdeki firak yaralarına bir merhem, dili kilitli, gözleri milli yürekler içinse bir tercüman mesabesindedir.
Şair, tepeden tırnağa samimiyet, vecd ve ilham ile oluşan şiirlerini, dünya sürgünü ifadesinden mülhem ‘Sürgün Ülke Şiirleri’ diye tavsif edip gönüllere yürüyor.
Şiirlerin yolu bazen mecazi aşka, çokça hakiki aşka uğrarken, bazen de zamane divanında demleniyor.
Ve Şair, tüm vicdanların sesi olarak evrene bir ses, bir nefes bırakıyor:
“Yâr mısın, yara mı?”


Basım Ayı/Yılı : 6/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 136
Ağırlık : 136
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺80,00

Yazar ve eğitmen Zeynep Rana Karadağ, 6 Şubat depreminin ‘İnsana bakan yönünü’ tarihe not düşmek için bu özel kitapla okuruna sesleniyor.

6 Şubat 2023’te Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen ve 11 ilde yoğunlukla hissedilen 7,7 ve 7,6 şiddetindeki depremler sonuçları itibariyle en vahim felaketlerden biriydi.

Yayıldığı alan, ortaya çıkardığı felaket tablosu ile ‘asrın felaketi’ olarak adlandırılan bu iki depremde, bazı şehirler tamamen ortadan kalktı, binlerce insan yaşamını yitirdi, binlercesi beden bütünlüğünü kaybetti, bazılarının cesedi dahi bulunamadı.

Aynı zamanda depremin dehşetine tanıklık etmiş bir depremzede olan yazar, kaldığı devlet yurdunda dinlediği depremzedelerin dile gelmemiş öykülerini, değişim ve dönüşüm hikâyelerini gelecek nesillere bir ibret vesikası olarak sunmak, yaşanan felaketin özellikle insan üzerindeki etkilerini, değişimlerini kayıt altına almak için bu kitabı hazırladı.

Sonraki kuşaklar elinizdeki kitabı okuduklarında rakamları değil, o felakete maruz kalmış insanların duygularını, düşüncelerini, hayata tutunma çabalarını, travmalarını, hayata tutunma çabalarını kısacası hikâyelerini görebileceklerdir.

Kitabın amacının acıları yeniden yaşatmak değil, satır arası hikayeleri kayda almak, her an deprem için tetikte olma bilincini diri tutma olduğunu söyleyebiliriz.


Basım Ayı/Yılı : 7/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 96
Ağırlık : 96
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺61,60
₺64,00

- Günlük, aylık ve yıllık planlarınızı yapabilir, takip edebilir ve şekillendirebilirsiniz.
- Sevdiklerinizin doğum günlerini not edip onlara sürprizler yapabilirsiniz.
- Kendinize film takvimi yapabilirsiniz.
- Haftalık hedefler, okunacak kitaplar, gidilecek yerler ve bir çok aktiviteyi not edebilirsiniz.


Basım Ayı/Yılı : 1/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 176
Ağırlık : 176
En / Boy : 14 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺27,45
Uygulama – Alıştırma – Etkinlik

Çocuklarınız bu kitap ile eşitlik ve farklılık kavramları, doğru ekleme kavramları, gruplandırma becerisi, aitlik kavramı, kapalı alanları ayırt etme, zıtlık kavramları, eksik ve fazla kavramları, örüntü kavramı, dikkat toplama becerisi, kafiyeli kelimeler, heceleme, eşitlik kavramı, simetri, yön algısı, sayılar, harfler ve toplamayı öğrenir.


Basım Ayı/Yılı : 11/2020
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 32
Ağırlık : 32
En / Boy : 17 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺28,00
Uygulama – Alıştırma – Etkinlik

Çocuklarınız bu kitap ile ince motor becerileri gelişir, çarpım tablosu öğrenir.


Basım Ayı/Yılı : 11/2020
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 32
Ağırlık : 32
En / Boy : 17 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺28,00

Devletin el altından faydalandığı bir haber alma örgütünden, kanunlarla düzenlenmiş bir Müsteşarlığa dönüşen bir Teşkilat…

Siyasi çekişmelerin ortasında kalan, esas görevinden ve kuruluş amacından uzaklaşıp, iktidar savaşının bir aparatçiği olan bir istihbarat örgütü…

Sürekli çatışmanın yaşandığı Ortadoğu coğrafyasında; büyük dış tehditlerin göbeğindeyken, neredeyse bütün enerjisini ülke içindeki siyasal hesaplaşmalara ve iktidar savaşlarına veren ve adı komplolar, suikastlerle ve de işkencelerle anılan bir kurum…

Yakalanan casuslar, işbirliği yapan ajanlar, askeri darbeleri önceden haber vermeyen Başkanlar…

1965 yılında yasal statüye kavuşsa da geçmişinden devraldığı alışkanlıkları bir türlü bırakmayan MİT'in filmlik hikayesi…

Ve AKP dönemi…

Tüm teamüller altüst edilerek Müsteşarlığa getirilen astsubaylıktan ayrılmış bir istihbaratçı…

Pek çok iktidara teklif edilmiş ama bir türlü ikna edilememiş Çözüm Süreci'ni planlarken gafil avlanan bir MİT…

Devletin hemen hemen hiçbir kurumunun haberi olmadan Oslo'da alelacele kurulan Çözüm masasının ses kayıtlarının alınmasına dahi seyirci kalan bir İstihbarat örgütü…

Başbakan'ın Bakanlarının telefonlarının dinlendiğinden, teknik takip yapıldığından habersiz bir güvenlik teşkilatı…

Ve önce istifa edip AKP'den milletvekili olmaya kalkan sonra Cumhurbaşkanı tarafından "o benim sır küpüm" denilerek geri oturtulan bir Müsteşar Hakan Fidan!

Teşkilat'ın baş döndürücü gerçek hikayesini, bir de Tuncay Özkan'ın kaleminden okuyun…


Basım Ayı/Yılı : 6/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 336
Ağırlık : 336
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺92,40

Atatürk’ün, “Cumhuriyet; bilhassa kimsesizlerin kimsesidir” şeklinde nitelediği Cumhuriyet; ulusal bilinçle, Türkiye’nin bağımsızlığı, bütünlüğü, egemenliği ve siyasal birliğine toz kondurmayan politikalarla savunulur. Laikliğe kararlılıkla sahip çıkılarak savunulur. Emperyalizme karşı mücadeleyle savunulur. Hukuk devletiyle, yargının tarafsızlığı ve bağımsızlığıyla, hukukun üstünlüğüyle, kuvvetler ayrılığıyla savunulur. Eğitim ve sağlıkta devletçi, toplumcu politikalarla savunulur. Üretim ekonomisiyle, planlamayla, kamucu – halkçı iktisat politikalarıyla savunulur. Akıl ve bilimi önceleyerek savunulur. Aydınlanma değerlerine, çağdaşlığa sahip çıkarak savunulur. Ehliyete, liyakate değer vererek savunulur. Örgütlü emekle savunulur. Kadın – erkek eşitliğiyle savunulur.


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 160
Ağırlık : 160
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺36,00

İz Bırakan Dahiler


Basım Ayı/Yılı : 1/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 24
Ağırlık : 24
En / Boy : 17 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺40,00

Sıradışı İnsanlar


Basım Ayı/Yılı : 1/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 24
Ağırlık : 24
En / Boy : 17 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺40,00

• Türki Cumhuriyetler
• Ortadoğu Ülkeleri
• Okyanusya Ülkeleri


Basım Ayı/Yılı : 1/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 24
Ağırlık : 24
En / Boy : 17 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺40,00
Atatürk’ün Milliyetçilik Anlayışı

Benim adım Mustafa Kemal'dir. Ben her şeyden önce bir Türk milliyetçisiyim. Böyle doğdum. Böyle öleceğim. Eğer beni onurlandırmak istiyorsan, Türkiyeli Türkoğlu Türk Mustafa Kemal diye çağır. Benim hayat yolum şu düstur olacaktır: Türklük ve Türkler en yüksekte Bu memleket tarihte Türk'tü, halde de Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır. Türk Milleti büyük bir aslandır. Biz hepimiz onun tüyleri arasına sıkışmış ve sığınmış gözle görülmez küçük varlıklarız. O aslanın büyük hareketleri ve hamleleri ise inkılâp hareketleri ve hamleleridir. Bu arslanı tahrik edebilmek İşte bizim için iftihar edilebilecek rol budur. Kahraman Türk Milleti, tarih boyunca vatanı için can vermekte bir an bile tereddüt etmemiştir. Her karışı şehit kanları ile sulanmış olan vatan toprağı, tüm Türk Milleti için kutsaldır. Türk Milletinin karakteri yüksektir, Türk Milleti çalışkandır, Türk Milleti zekidir. Bir Türk dünyaya bedeldir.
Ne Mutlu Türküm Diyene!


Basım Ayı/Yılı : 5/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 128
Ağırlık : 128
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺61,60
Dehanın Kodları

Devletimizin kurucusu ve "çağdaş Türkiye" idealinin bayraklaşan sembolü Mustafa Kemal Atatürk'ün gerek hayatını, gerekse düşüncelerini konu alan araştırmalar son yıllarda ciddi bir artış göstermiştir. Şüphesiz yapılan araştırmaların çokluğu, bu büyük insanın hayatı ile ilgili bilgilerin ve düşüncelerinin geniş kitlelere ulaştırılması bakımından sevindirici bir gelişmedir. Fakat Atatürk, "doğru" anlaşılıp, kitlelere "doğru" anlatılmalıdır. Bunun için de çalışmaların "doğru" ve "sağlam" kaynaklara dayandırılması büyük önem taşımaktadır.

Bu kapsamda Mustafa Kemal’in “Atatürk” hâline gelmesinde ve onun büyük “dehası”nın oluşum sürecinde yaşananların belgelere dayalı olarak ortaya konulması Atatürk’ü anlamak ve anlatmak açısından şarttır. Şüphesizdir ki, daha çocukluğunda başlayan ve sonraki yıllarda artarak devam eden âdeta hastalık derecesindeki “okuma tutkusu” ile “kitap sevgisi” dehayı besleyen en önemli kaynak olarak karşımıza çıkmaktadır.

Atatürk, hem okuyan hem de yazan bir devlet adamıdır. Kanaatimizce onu “büyük” yapan da bu özelliğidir. Vasıf Çınar’a söylediği sözlerden kendisinin de bu durumun farkında olduğu, yani bu konuda bilinçle hareket ettiği anlaşılmaktadır.

Bu araştırmada, onun dehasının oluşum süreçleri ve bu süreçlere etki eden etkenler incelenmektedir. Aile çevresi, eğitim ve öğrenim çevresi, yabancı dil bilgisi, gazetecilik merakı, okuma tutkusu, özel kütüphanesi, etkilendiği yazarlar, şairler, düşünce adamları ve yazdığı eserler belgelere dayalı olarak incelenmiş ve yorumlanmıştır.


Basım Ayı/Yılı : 12/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 176
Ağırlık : 176
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺68,00

Tolstoy, kitaplarında özgürlük, esaret ve savaş konularını ustaca işlerken Kafkas Tutsağı kitabında da Kafkasya’da savaş sürerken Rus ordusunda subay olarak görev yapan İvan Jilin annesi tarafından mektup alır ve evine çağırılır. Ancak Jilin yolda Tatarlar tarafından esir düşer. Tolstoy, Jilin’in esaret altındaki yaşadığı duygu ve düşüncelerini, kaçma denemelerini yalın bir dille ortaya koymaktadır. 


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 48
Ağırlık : 48
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺52,00


Eugene Irtenev'in henüz bir yıldır eşi olan Liza, iki köylü kadını çalıştırmaktadır. Bunlardan biri, Eugene'nin Liza ile tanışmadan önce tutkulu bir ilişkisi olduğu Stepanida’dır. Eugene, Stepanida'nın dans ettiğini görür ve Eski aşkı yeniden canlanmaya başlar. Onunla ilişkisini sürdürmeyi düşünür, ancak bu ilişkinin çok fazla skandala yol açacağını fark eder. Onu düşünmeden edemez ve gönderilmesi gerektiğine karar verir.


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 64
Ağırlık : 64
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺52,00

Gazi Mustafa Kemal'in din ile olan ilişkileri konusunda değişik tartışmalı görüşler mevcuttur. O'nun bu tartışmaların içinde yer almasının sebebi yaptığı bazı yenilikler ve inkılâpların farklı anlaşılmasıdır. Atatürk'ün çalışmalarına farklı bir cepheden bakan bazı kesimler, Cumhuriyet'in kuruluşundan sonra yaşanan bazı olumsuzlukları ileri sürerek Atatürk'ün din ile uzaktan yakından ilgisi olmadığını ileri sürmüşlerdir. Halbuki Gazi Mustafa Kemal'in hayatı incelendiğinde gerçeğin hiçte öyle olmadığı kendiliğinden ortaya çıkmaktadır.

Gazi Mustafa Kemal'in hem konuşmalarını hem de kaleme aldığı eserleri inceleyenler onun İslâmiyet, Kur'an ve Peygamberimiz hakkında yüzlerce övücü sözünü görebilirler. Birçok konuşmasında, Allah'tan, İslam'dan, Kuran'dan saygı ve bağlılıkla bahsetmiş, Peygamber Efendimizi övmüş ve Türk ulusuna gerçek dine sarılmayı ve daha dindar olmayı tavsiye etmiştir. Şu söz bile O'nun İslam'a bakışını bütün açıklığıyla ortaya koyar: “Ey millet! Allah birdir, şanı, büyüktür. Allah'ın selameti, atıfeti ve hayrı üzerinize olsun. Peygamberimiz Efendimiz Hazretleri, Cenab-ı Hak tarafından insanlara dini hakikatleri tebliğe memur ve Resul olmuştur.

Koyduğu esas kanunlar cümlemizce malumdur ki, Kur'an'daki naslardır. İnsanlara feyiz ruhu vermiş olan dinimiz son ve temel dindir. Çünkü dinimiz akla mantığa hakikate tamamen uyuyor. Eğer akla, mantığa, hakikate uymamış olsaydı bununla diğer ilahi ve tabi kanunlar arasında aykırılıklar olması gerekirdi. Çünkü bütün kanunları yapan Cenab-ı Haktır.”

"Elinizdeki “Atatürk'ün İslam'a Hizmetleri” isimli eser bunu ispatlamak maksadıyla kaleme alındı.


Basım Ayı/Yılı : 5/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 144
Ağırlık : 144
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺61,60
₺64,00

Mustafa Kemal Atatürk, çocukları çok severdi. Onun açık mavi gözleri her yerde çocukları arardı. Çağdaş ve mutlu Türkiye'yi çocuklarda görür, çocuklarda bulurdu. Tüm yurt gezilerinde çocuklara sevgiyle yaklaşır, onlarla uzun uzun söyleşir ve onlara değişik sualler yöneltirdi. Ancak Mustafa Kemal Atatürk'ten sonra gelen hiçbir cumhurbaşkanı, hiçbir başbakan, hiçbir bakan veya bir asker, bir çocuğu elinden tutup da resim sergisi gezmeye götürmedi. Hiçbir cumhurbaşkanı veya hiçbir başbakan bir çocuğu protokol sırasının en önüne oturtmadı. Hiçbir cumhurbaşkanı bir çocuğu salıncakta sallamadı. Bir çocuğu taşıttan kendi elleriyle indirmedi. Bir yabancı konukla birlikteyken yanına çocuk almadı. Bir yetişkini dinlerken gösterdiği ciddiyetle dinlemedi. Onlarla birlikte denize girmedi, objektiflere poz vermedi. Onlarla gezintilere çıkmadı. Onlara el öptürtmezlik yapmadı. Tüm bunlar bir yana, 1938'den itibaren bu ülkede yetişkin ile çocuk dostluğu, arkadaşlığı diye bir şey kalmadı. Oysa sadece kendi tarihimizde değil, dünya tarihinde dahi çocuklara Atatürk ölçeğinde önem ve değer veren, onları Atatürk kadar ciddiye alan bir başka kimse olmamıştır. Bunun böyle olduğu, yüzlerce fotoğrafla/belgeyle sabittir.


Basım Ayı/Yılı : 5/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 128
Ağırlık : 128
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺61,60
₺64,00
Milli Mücadele Dönemi

Balkan Savaşları başladığında Hamidiye kruvazöründe süvari olan Hüseyin Rauf Orbay, denizci bir aileye mensuptur. Kendisi de bir deniz subayı olan Hüseyin Rauf Orbay, II. Abdülhamit’in son döneminde yetişen II. Meşrutiyet’ten cumhuriyete Türk milletinin kaderi üzerinde söz ve emek sahibi olmuş bir neslin, Milli Mücadele’nin öncü kahramanlarından biridir. 

Yaptığı önemli görevden dolayı “Hamidiye Kahramanı” olarak tanınan Hüseyin Rauf Orbay, Milli Mücadele’de Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın en yakın mücadele arkadaşlarından olmuştur. Gazi Mustafa Kemal Paşa, Hüseyin Rauf Orbay’a yazdığı bir mektupta, “Benim çok muhterem kardeşim ve Türkiye’yi kurtarmakta hakiki yardımcı ve zahir kardeşim Hüseyin Rauf ’a” diyerek gözünde Hüseyin Rauf Orbay’ın nasıl biri olduğunu ortaya koymuştur. 

“Milli Mücadele” dönemini incelediğimizde o dönemin hemen bütün paşalarının lider ruhlu insanlar olduğunu görüyoruz. Buna rağmen her biri söz konusu vatan savunması olduğunda her türlü haklarından fedakârlık yapmasını da bilmişlerdir. Hüseyin Rauf Orbay da, “Milli Mücadele”de fedakârlığın en büyük örneklerini sergileyerek Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın komutasında yurdumuzun düşman işgalinden kurtarılmasında görev almıştır.


Basım Ayı/Yılı : 5/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 160
Ağırlık : 160
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺80,00

Başka hiçbir çalışmada Franz Kafka, bir iş yazışması oalrak başlayan, ancak kısa süre sonra tutkulu ama mahkum bir aşk macerasına dönüşen Milena'ya Mektuplar'da olduğu gibi kendini göstermez.

Kafka'nın karmaşık dehasını ve daha da karmaşık olan karakterini benzersiz bir şekilde tanıyan, Çekçe tercümanı Milena Jesenská, henüz yirmi üç yaşındaydı. Otuz altı yaşındaki Kafka için, o "daha önce hiç görmediğim canlı bir ateş" idi.

En mahrem halini anlattığı ve sonunda saklanması için günlüklerini emanet ettiği kişi Milena oldu.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 2
Sayfa Sayısı : 200
Ağırlık : 240
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺72,00

Beyaz Diş, Amerikalı yazar Jack London tarafından yazılan bir romandır. Kitabın adını taşıyan karakter vahşi bir kurt köpeğidir. İlk olarak 1906 yılında yayınlanmıştır.

Hikaye 1890'lardaki "Altına Hücum" zamanında Kanada'nın Yukon Bölgesi'nde geçiyor ve Beyaz Diş'in evcilleşme yolculuğunu ayrıntılarıyla anlatıyor. London'un en tanınmış eseri "Vahşet'in Çağrısı"na eşlik eden bu roman, atalarını kucaklayan, doğada hayatta kalmak ve gelişmek için kaçırılan, evcilleştirilmiş bir köpeği kou alıyor.

Beyaz Diş'in büyük bir kısmı, London'un hayvanların dünyalarını ve onların insanları nasıl gördüklerini keşfetmesini sağlayan köpek karakterinin bakış açısından yazılmıştır. Beyaz Diş, vahşi hayvanların ve insanların eşit derecede şiddet içeren dünyasını inceliyor. Kitap ayrıca ahlak ve kurtuluş gibi karmaşık konuları da araştırıyor.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 216
Ağırlık : 216
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺72,00

Demiryolu Serserileri, Jack London tarafından ilk kez 1907'de yayınlanan otobiyografik bir anı kitabıdır.

1890’ların Londra'sında, Birleşik Devletler'in o zamana kadar yaşadığı en kötü ekonomik bunalım sırasında bir berduş olarak yaşadığı deneyimlerini anlatır.

Yük trenlerine kaçak binme, mürettebat onu atmaya çalışırken bir treni "durdurma", yiyecek için dilenme ve polisi kandırmak için olağanüstü hikayeler uydurma deneyimlerini anlatan yazar, serserilik için tutuklandıktan sonra "anlatılamaz dehşetler" olarak tanımladığı Erie Hapishanesinde geçirdiği otuz günü ve Wyoming'de katıldığı, daha sonra Mississippi Nehri'nde dağılana kadar birlikte kaldığı Kelly'nin Ordusu ile geçirdiği zamanı kaleme alıyor.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 144
Ağırlık : 144
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺68,00

“Böyle bir anda hiçbir şey ahlaki derslerden daha saçma olamaz! Ah, kendi halinden memnun insanlar: Bu tür gevezeler ne kadar da gururlu bir kendini tatminle açıklamalarını yapmaya hazırlar! Şu anki durumumun tüm iğrençliğini ne kadar anladığımı bilselerdi, bana öğretmeye yürekleri yetmezdi.”

Aleksey İvanoviç, zalim ve soğuk Polina'ya aşıktır ve onun sonsuz sevgisine ve itaatine yemin eder. Polina ondan bir kumarhaneye gitmesini ve onun için bir bahis koymasını ister; Cebinde büyük bir kazançla ama aynı zamanda yeni bir yıkıcı ahlaksızlıkla geri döner.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 192
Ağırlık : 220
En / Boy : 14 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺72,00

Dostoyevski'nin “Bir Yufka Yürekli” adlı eseri, yazarın dahiyane üslubunun ve karakterlerinin psikolojisine yönelik incelikli işleyişinin muhteşem bir örneğidir.

Eser, yeni nişanlanmış ve şiddetli bir iç kargaşayla karşı karşıya olan genç bir memurun hayatı etrafında dönüyor. Evrensel mutluluk vizyonu, bireysel zevkiyle çelişirken, genç ve güzel bir kızla olan evliliğininden beklediği şekilde zevk alamayacağını keşfeder.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 144
Ağırlık : 144
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺61,60
₺64,00

Aleksandr Puşkin’in bu kısa romanı, Kazaklar Rus imparatoriçesine karşı isyan başlattığında, Büyük Katerina döneminde geçer. Kusursuz bir genç ve acemi bir subay olan Grinyov'un, St. Petersburg'dan, hizmet etmek üzere Rusya'nın çok uzaklarına nasıl gönderildiğini anlatıyor. Görev yerine ulaşmak için seyahat eden Grinyov, gömleğini kumarda, yolunu da korkunç bir kar fırtınasında kaybeder, ancak gizemli bir köylü tarafından kurtarılır. Grinyov minnettarlıkla kürk mantosunu kurtarıcısına verir, soğuğu boşverir.

Grinyov, Belogorsk Kalesi'ne vardıktan kısa bir süre sonra, kaptanının güzel genç kızı Masha'ya aşık olur. Ardından Kazak isyanının lideri Pugachev kaleyi çevreler ve direnişin ölümle sonuçlanacağını açıkça belirtir.

Aynı anda hem peri masalı hem de heyecan verici tarihi bir roman olan bu benzersiz eser, aynı zamanda aşkın ve görev bilincinin, felaketler karşısında nasıl cesaret ve şansa dönüşebileceğinin zamansız, evrensel hikayesidir.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 136
Ağırlık : 136
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺61,60

St.Petersburg'da bir bodrum katında toplumdan soyutlanan kötü niyetli eski bir memur, kızgınlıklarını giderir. Kitaptaki başıboş notlarda, neslinin sesini temsil eden Yeraltı Adamının iç kargaşasına maruz kalıyoruz. Duygusal, paranoyak bir çelişkiler düğümü olan kinci anlatıcı, sırf ona üstünlüğünü kanıtlamak için de olsa nefret ettiği bir topluma katılmak için çaresizdir.

Özgür irade ve determinizm temalarını araştıran Dostoyevski'nin varoluşsal keşfi, giderek daha popüler hale gelen Batı egoist felsefelerine meydan okumak için yazılmıştır.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 144
Ağırlık : 144
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺68,00

Ecce Homo, filozof Friedrich Nietzsche'nin 1900'deki ölümüne kadar süren deliliklerinden önce yazdığı son orijinal kitaptır. 1888’de yazılmış, 1908’e kadar basılmamıştır.

Nietzsche'nin en önde gelen İngilizce çevirmenlerinden Walter Kaufmann'a göre, kitap "Nietzsche'nin gelişimi, eserleri ve önemi hakkında kendi yorumunu" sunuyor.

Kitap, "Neden Bu Kadar Bilgeyim", "Neden Bu Kadar Zekiyim" ve "Neden Bu Kadar İyi Kitaplar Yazıyorum" gibi alaycı, kendini öven başlıklara sahip birkaç bölüm içeriyor.

Aslında Nietzsche bu çalışmayla kendini yargılıyor. Alaycı yargıları, bölüm başlıkları ve kendini küçümsemesi ile kurnazca bir şekilde bu davayı gelecekteki suçlayıcılarının ve yargıçların aleyhine döndürüyor.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 112
Ağırlık : 112
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺60,00

Bu kısa öyküde, Vasili Andreyevich Brekhunov adlı bir arazi sahibi, köylülerinden biri olan Nikita'yı kızakla kısa bir yolculuğa çıkarır.

Vasili Andreyevich bir orman satın almak istemektedir ve bunun için başka bir toprak sahibini ziyarete gitmeleri gerekmektedir. Diğer alıcılar varmadan önce hedeflerine ulaşmaları gerekmektedir. İki adam kendilerini bir kar fırtınasının ortasında bulur, ancak efendi, açgözlülükle devam etmek ister. Kar nedeniyle kendilerini yolu kaybetmiş halde bulurlar. Sonunda bir kasabada bulduklarında dinlenmek için dururlar. Vasily Andreyevich, yola çıkmaları gerektiğine karar verir. Adamlar tekrar yolu kaybeder, at yorulur, bu yüzden gece uyumaya ve sabah yollarını bulmaya karar verirler. Vasily Andreyevich kadar sıcak giyinmeyen Nikita, kısa süre sonra kendini soğuktan donmak üzere bulur. Vasily Andreyevich, Nikita'yı ölüme terk etmeye karar verir ve kendi başına ata biner. Karda sürekli daireler çizerek dolaşırken sonunda atından düşer ve kendisini Nikita ve kızağının yanında bulur. Efendi ahlaki bir aydınlanma yaşar ve Tolstoy ünlü temalarından birini tekrar eder: Hayattaki tek gerçek mutluluğun başkaları için yaşayarak bulunması.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 96
Ağırlık : 96
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺56,00

Tüm büyük edebiyat eserleri iki konudan birini işler; Ya bir adam bir yolculuğa çıkar ya da şehre bir yabancı gelir.

Neredeyse yarım yüzyıla yayılan bir kariyere sahip olan Leo Tolstoy, dünyanın en büyük ve en ünlü eserlerinden bazılarını kaleme aldı.

Bu kitap, Tolstoy’un çocuklar ya da büyükler için yazdığı beş kısa hikayesini içeriyor.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 128
Ağırlık : 128
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺61,60
₺64,00

“Yevgeniy'in neden Liza Annenskaya'yı seçtiğini açıklamak imkansızdır, çünkü bir erkeğin kadınları nasıl seçtiğini açıklamak imkansızdır.”

Altı bir öyküden oluşan bu kitap, Tolstoy'un yaratıcı yaşamının neredeyse tamamını kapsar. Her biri ayrı ayrı benzersiz olsa da, bir grup olarak onun tarzını temsil ederler ve Savaş ve Barış ile Anna Karanina'da ortaya çıkan ana temalara dokunurlar. Kendini keşfetme yolculukları, ahlaki ve dini sorgulamalar...

Bu hikayeler, asaletten köylülüğe, ordudan din adamlarına, tüccarlardan ve ayakkabıcılardan bir ata ve bir ağaca kadar on dokuzuncu yüzyılın Rus dünyasının büyük bir kısmına yayılmıştır. Birlikte Tolstoy'un beceri ve sanatının büyüleyici bir resmini sunarlar.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 120
Ağırlık : 120
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺60,00

Aile Mutluluğu, Leo Tolstoy tarafından yazılan ve ilk olarak The Russian Messenger'da yayınlanan 1859 tarihli bir romandır.

Hikaye, genç bir kız olan 17 yaşındaki Mashechka'nın ve eski bir aile dostu olan çok daha yaşlı Sergey Mikhaylych'in aşkı ve evliliği ile ilgilidir. Hikaye Masha tarafından anlatılıyor.

Sadece bir aile dostluğunun izlerini taşıyan bir flörtten sonra, Masha'nın sevgisi büyür ve onu artık kontrol edemeyecek duruma gelene kadar genişler. Bunu Sergey Mikhaylych'e açıklar ve onun da derinden aşık olduğunu keşfeder ama aralarındaki yaş farkının genç Maşa'yı ondan bıktıracağından korkmaktadır.

Sergey sakin ve sessiz bir hayatı tercih ederken, Maşa ise yaşamın güzelliklerini keşfetmek istemektedir. Kendinden geçmiş ve tutkulu bir şekilde mutlu olan çift, hemen evlilik hazırlıklarına başlar. Evlendikten sonra Mikhaylych'in evine taşınırlar. İkisi de toprak sahibi Rus üst sınıfının üyeleridir. Masha, ikisi arasında kalan güçlü anlayış ve sevgiye rağmen, kısa süre sonra malikanenin sessiz yaşam düzenine tahammül edemez hale gelir.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 104
Ağırlık : 150
En / Boy : 14 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺56,00

Çocukluk, Leo Tolstoy'un, popüler Rus edebiyat dergisi The Contemporary'nin Kasım 1852 sayısında L. N. baş harfleri altında yayınlanan ilk romanıydı.

Üç romandan oluşan bir serinin ilkidir.

Tolstoy henüz yirmi üç yaşındayken yayınlanan kitap, genç Tolstoy'u Rus edebiyatında gelecek vadeden önemli bir figür olarak müjdeleyen Ivan Turgenev de dahil olmak üzere diğer Rus romancıların dikkatini çekerek hızlı bir başarı elde etmiştir.

Bu kitap, genç bir çocuk olan Nikolenka'nın iç yaşamını, ruh hallerini, tepkilerini, kurguyu ve duyguları karıştırarak dışavurumcu bir üslupla keşfetmek için yazılmıştır.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 136
Ağırlık : 150
En / Boy : 14 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺61,60
₺64,00

Yakışıklı, genç bir süvari, küçük bir kasabadan geçer, genç bir dulu baştan çıkarır ve arkasında kargaşadan başka bir şey bırakmaz. Ama genç adam o kadar hoş ve çekicidir ki, hiç kimse gerçekten bu soruna aldırmaz.

Ancak yirmi yıl sonra, yine bir süvari olan oğlu şehre geldiğinde, tepki bambaşka olur. Oğlan, babasıyla aynı düşüncesizlikte hareket eder, ancak ondan farklı olarak hesapçı ve sevimsizdir.

'Her Şeye Rağmen Sevgi' ile Tolstoy iki nesli karşı karşıya getirir; kendisininki ve bir önceki.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 136
Ağırlık : 150
En / Boy : 14 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺61,60
₺64,00

Bir Deli'nin Hatıra Defteri Nikolai Gogol'un müstehcen bir kısa öyküsüdür. Gogol'un en ünlü kısa öykülerinden biri olarak kabul edilir.

Hikaye, 1. Nicholas'ın baskıcı döneminde küçük bir memurun yaşamına odaklanıyor. Hatıra defteri formatını takip eden hikaye, kahraman Poprishchin'in deliliğe dönüşünü anlatıyor.

Gogol'un birinci tekil şahıs olarak yazdığı tek eserdir.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 112
Ağırlık : 140
En / Boy : 14 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺60,00

Hayat can sıkıcı bir tuzaktır; Düşünen bir adam olgunluğa ulaştığında ve tam olarak bilinçlendiğinde, kaçışı olmayan bir tuzakta olduğunu hissetmekten kendini alamaz.

En büyük Rus kısa öykü yazarlarından biri ve örnek bir oyun yazarı olan Anton Çehov, edebiyattaki en güzel kısa öykü ve oyunlardan bazılarını kaleme aldı. Eserleri dünya çapında çeşitli dillere çevrilmeye devam ediyor.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 120
Ağırlık : 150
En / Boy : 14 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺60,00

Hayat can sıkıcı bir tuzaktır; Düşünen bir adam olgunluğa ulaştığında ve tam olarak bilinçlendiğinde, kaçışı olmayan bir tuzakta olduğunu hissetmekten kendini alamaz.

En büyük Rus kısa öykü yazarlarından biri ve örnek bir oyun yazarı olan Anton Çehov, edebiyattaki en güzel kısa öykü ve oyunlardan bazılarını kaleme aldı. Eserleri dünya çapında çeşitli dillere çevrilmeye devam ediyor.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 120
Ağırlık : 150
En / Boy : 14 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺60,00

Finlandiya, tarihinin büyük bölümünde farklı ülkeler tarafındanyönetildi. Bunun ilk örneği 1323’teki Nöteborg Antlaşması’ydı. Bu antlaşma İsveç’le Novgorod Cumhuriyeti arasındaydı ve sınırlarını belirledi. Antlaşmadan sonra Finlandiya'nın çoğunluğu İsveç'in bir parçası oldu. 1323'ten 1808'e kadar Finlandiya'nın çoğunluğu İsveç'in bir parçasıydı. 1808'den sonra Rusya, Finlandiya bölgesini İsveç'ten ele geçirdi. Rusya 1808'den 1809'a kadar Finlandiya bölgesini ele geçirdi. Daha sonra, 1906'da Finlandiya'nın kendi parlamentosu vardı.

31 Aralık 1917'de Rusya, Finlandiya'nın bağımsızlığını tanıdı. 1906'da Finlandiya evrensel ve eşit oy hakkına sahipti ve bu kadınlar için de geçerliydi. Ardından Ağustos 1939'da Finlandiya Sovyetler Birliği'nin etkisi altına girdi. Tarihi boyunca Finlandiya çok da bağımsız değildi. Finlandiya bağımsız hale geldiğinde, Johan Vilhelm Snellman adında bir adam Fin kültürünün gelişmesini ve ülkenin kalkınmasını savundu ve bunu destekledi.

Snellman, Finlandiya'nın tam bağımsızlığa ve kendi kültürüne sahip olmasını istedi. 12 Mayıs 1806'da İsveç'te yarı bağımsız Finlandiya'nın kurulmasından sonra doğdu. Bir filozof, devlet adamı ve gazeteciydi. Helsinki'de bir üniversitede öğretmenlik yaptı. Finlandiya'nın eğitim ve sanatta ilerlemesini istedi. Genç Fin halkına “Futbolda başarınız beni mutlu etmiyor! Sizin gibi genç Finlilerin, Almanları, İngilizleri, Fransızları, Macarları savaşta yenmesi yerine, aklınız, kalbiniz, biliminiz, zanaatınız, ticaretiniz, marangozluğunuzla, vatanınızı ileriye taşımak için yenmesini tercih ederim" demiştir.

Bu kitap gelişmekte olan ülkeler arasında çok popüler oldu. İlk olarak 1923 yılında Sırbistan'da "Yaşamın Yaratıcıları" anlamına gelen "Göbek Zidari" başlığı altında yazılmıştır. Daha sonra 1925'te "Beyaz Zambaklar Ülkesinde" başlığı altında Bulgarca basıldı. 1928'de Türkçe olarak da basıldı.

Atatürk, bu kitabın değerli bilgiler içerdiğini bildiği için tüm kamu çalışanlarına kitabı okutup okul müfredatına koymuş ve Türk memurların kitabı incelemesini sağlamıştır.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 104
Ağırlık : 104
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺56,00

Vahşetin Çağrısı, Jack Londan tarafından 1903'te yayınlanan bir romandır. Hikaye, Yukon'da 1890'ların, güçlü kızak köpeklerinin yüksek talep gördüğü, AltınaHücum döneminde geçer.

Romanın ana karakteri, hikayenin başında Kaliforniya'nın Santa Clara vadisindeki bir çiftlikte yaşayan Buck adlı evcil bir köpektir. Evinden çalınmış ve bir Alaska kızak köpeğinin acımasız hayatına yollanmıştır.

Buck, acımasız muamelelere uyum sağlamaya, hayatta kalmaya ve sert bir iklimde diğer köpeklere önderlik etmek için savaşmaya zorlandı. Sonunda, içgüdüleri ve öğrendiği derslerin de yardımıyla tam bir lidere dönüştü.

Londan, bir yılın çoğunu Yukon'da kitap için malzeme toplayarak geçirdi. Hikaye 1903 yazında Saturday Evening Post'ta tefrika edildi; bir ay sonra kitap şeklinde yayınlandı. Romanın popülaritesi ve başarısı Londan'u üne kavuşturdu. Başarısının büyük kısmı, London'un temaları sunuş şeklindeki efsanevi sadelikten kaynaklanıyor.

Hikaye 1908 yılında filme uyarlandı ve o zamandan beri birkaç sinematik uyarlama daha yapıldı.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 104
Ağırlık : 104
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺56,00

Kalp açıcı bir dönüşüm hikayesi

Soğuk bir kış akşamında ayakkabıcı, gizemli bir yabancıyı küçük köyündeki tapınağın yanında çıplak ve donmuş halde bulur. Adamı kurtarır ve onu eve götürür. Yabancı nereden geldiğini söylemese de Simon onu yanında çalışmaya ve ailesinin yanında kalmaya ikna eder. Hikaye ilerledikçe, yabancı değişmeye başlar ve nihayetinde şaşırtıcı ve derin bir sır açığa çıkarır.

Tolstoy hayatının sonlarında, büyük başyapıtları “Savaş ve Barış” ile “Anna Karenina’yı” yazdıktan sonra manevi bir dönüşüm geçirdi. O dönemde Rusya'daki belki de en ünlü figür olmasına rağmen, hayatının gerçek bir anlamdan yoksun olduğunu hissetti. Dini denedi. Ancak Kilise'nin eylemleri ile İsa'nın öğretileri arasında bir kopukluk bularak dini geride bıraktı ve kendine özgü eşsiz bir ruhani yol oluşturmaya başladı.

O geç dönemde bize, doğası gereği manevi olan ve birçoğu gerçek birer cevher olan kısa hikayeler bıraktı. "İnsan Ne ile Yaşar" bunların belki de en parlak örneğidir.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 136
Ağırlık : 136
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺61,60
₺64,00

Genel olarak Dostoyevski için ilk olarak kabul edilen Ev Sahibesi, ilk olarak 1847'de yazarın klasik romanlarının yazılmasında daha yıllar varken yayınlandı.

St. Petersburg'da geçen roman, kara kara düşünen, münzevi bir bilim adamı olan Vasily Mihayloviç Ordynov'un genç Katerina'ya olan saplantısının nasıl geliştiğini anlatıyor. Ordynov, Katerina ve yaşça büyük kocasıyla bir kilise görevinde karşılaştıktan sonra, evlerine kiracı olarak gider. Çiftin gizemli geçmişini araştırırken Katerina'nın kocasının üzerindeki tuhaf gücünü fark ettiğinde sorunlar başlar.

Gotik edebi formla bir deney olarak yazılan bu roman, Rus folklorunun öğelerini yansıtıyor ve Dostoyevski'nin daha sonraki eserlerinde yeniden ortaya çıkan temaları ve araçları içeriyor. Edebiyat çevreleri tarafından uzun yıllar gözden kaçırılan hikaye, son zamanlarda Rus inancının ve tarih bilincinin düşündürücü bir keşfi olarak ortaya çıkmıştır.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 96
Ağırlık : 96
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺56,00

İşte Friedrich Nietzsche'nin büyük başyapıtı Deccal.

Burada Nietzsche, insanlık adına felaket olarak gördüğü Hristiyanlığa saldırıyor. Bu klasik, Nietzsche'yi ve onun felsefe tarihindeki yerini anlamak isteyen herkes için temel bir okumadır.

“Hristiyanlık tüm zayıfların, alçakların, beceriksizlerin rolünü üstlendi, yaşamın tüm kendini koruma içgüdülerine karşı bir ideal yarattı; entelektüel değerleri günahkâr, yanıltıcı ve baştan çıkarıcı olarak göstererek doğanın yetilerini bile bozdu. Bunun en acıklı örneği, zekası aslında Hristiyanlık tarafından yok edilmesine rağmen, işlediği bir günah tarafından yok edildiğine inanan Pascal'ın yozlaşmasıdır! "

-Friedrich Nietzsche


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 96
Ağırlık : 96
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺56,00

17. yüzyıl Fransız klasik komedisinin en büyük yazarlarından olan Molière, edebiyat tarihinin en parlak hicivcilerinden biriydi. Keskin gözlemleri ve iğneleyici zekasıyla, toplumun savlarını bastırmış ve insanlığın evrensel zaaflarına ışık tutmuştur.

Molière'in en komik ve en keskin hicivlerinden biri olan Hastalık Hastası, dünya çapında en çok sahnelenen oyundur. Bu eğlenceli mücevherde, iki görkemli doktor tarafından mağdur edilen bir hipokondri hastası, kızının sadakatini test eder ve entrikacı karısının açgözlülüğünü ve küçümsemesini keşfeder.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 96
Ağırlık : 96
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺56,00

Tatsız Bir Olay, Fyodor Dostoyevski'nin Rus bir memurun maceralarını konu alan hicivli hikayesidir. 
İki arkadaşıyla biraz fazla içtikten sonra, kahramanı Ivan Ilyich Pralinsky, daha düşük statüdeki sosyal konumlardaki kişilere karşı nezakete dayalı bir felsefeyi benimseme arzusunu açıklar. 
Ivan, toplantıdan ayrıldıktan sonra, astlarından birinin düğün kutlamasına denk gelir. Felsefesini eyleme geçirmeye karar verir ve böylece partiyi çökertir.


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 64
Ağırlık : 64
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺44,00

Gizemli anlatıcı, bir rehinci dükkanının sahibidir ve sürekli müşterilerinden biri, gazetede mürebbiye olarak verdiği reklamların parasını çıkarmak amacıyla her zaman rehin veren on altı yaşındaki genç bir kızdır. Anlatıcı, onun maddi durumunu görebiliyordur ve ona rehinli eşyaları için makul değerinden çok daha fazlasını vermektedir. Anlatıcı kıza yavaş yavaş ilgi duymaya başlar.


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 64
Ağırlık : 64
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺44,00

Başkasının Karısı, Fyodor Dostoyevski'nin mizahi bir kısa öyküsüdür. Roman, vodvil türünün bir klişesi gibi görünüyor. Aşk üçgeni teması, gülünç ve acıklı kocalar (her zaman eşlerinden çok daha yaşlıdırlar), genç eşin mutlaka yalancı, kararsız ve sadakatsiz olduğu fikri, sonu gelmez yanlış anlamalar, aynı zamanda bol diyaloglar, olasılıklar ve her türden beklenmedik sürprizler bu öyküye bir "bulvar tiyatrosu" görünümü veriyor.


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 64
Ağırlık : 64
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺44,00

Ölüm ve ölüyor olmak konusunda dünyanın en büyük başyapıtlarından biri olarak bilinen İvan İlyiç'in Ölümü, ölümünün kaçınılmazlığını hiçbir zaman geçici bir düşünce olarak kabul etmeyen bir yüksek mahkeme yargıcının hikayesidir. Ama bir gün ölüm ona kendini hissettirir ve kendi ölümlülüğünün farkına varır.

Bu kısa roman, Tolstoy'un hayatındaki derin bir ruhsal krizin sanatsal doruk noktasıydı. Anna Karenina'nın yayınlanmasını takip eden dokuz yıllık bir süre boyunca, Tolstoy'un tek kelime bile kurgu yazmadı. Ölümün uçurumuna tamamen sürükleyici ve zaman zaman ürkütücü bir bakış, aynı zamanda ruhsal kurtuluş bulma olasılığının güçlü bir kanıtıdır.


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 72
Ağırlık : 72
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺48,00

"İdam mahkumu” diye haykırdı kalabalık; ve ben askerler tarafından götürülürken, kafam karışmış ve neredeyse baygın halde yürürken, tüm bu insanlar yıkılan büyük binanın gürültüsü gibi ardımdan atıldılar. İçimde bir devrim gerçekleşmişti. İdam cezasının o cümlesine kadar, diğer herkes gibi nefes aldığımı, hareket ettiğimi, var olduğumu hissediyordum. Şimdi ise, benimle onlar arasında bir engel olduğunu açıkça hissetmiştim. Artık hiçbir şey şimdiye kadar olduğu gibi aynı görünmüyordu. O büyük ve aydınlık pencereler, o güzel güneş ışığı, o berrak gökyüzü, bu hoş çiçek; hepsi solgun ve korkunçtu, kefenin soluk beyaz rengindeydi. Yoluma çıkan o erkekler, kadınlar ve çocuklar hayalet gibiydi."

Bu son derece etkileyici romanın mahkum anlatıcısı idamı bekliyor. Suçu yadsınamaz olsa da, yaklaşan ölümün kesinliğiyle mücadele ederken temel insanlığı ortaya çıkıyor.

Victor Hugo'nun bu tutkulu erken dönem çalışması, Sefiller'dekiyle aynı gücü ve evrenselliği taşıyor. Giyotinin barbarlığına şiddetle karşı çıkan Hugo, yargıçların içinde merhamet uyandırmaya çalışmıştır.

Bu hikaye onun inançlarını damıtır ve ölüm cezasıyla ilgili devam eden tartışmalara oldukça önemli bir katkı sunar.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 80
Ağırlık : 80
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺52,00

Hikaye 2073'te, kontrol edilemeyen bir salgın olan Kızıl Veba'nın bütün nufusu neredeyse yok etmesinden altmış yıl sonrasında geçiyor. James Smith, kızıl veba salgınından önce hayatta kalanlardan biridir ve San Francisco bölgesinde hala hayattadır ve torunları Edwin, Hoo-Hoo ve Hare-Lip ile seyahat etmektedir.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 64
Ağırlık : 64
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺42,35
1 2 3 ... 8 >
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı