“Aşk insanın daha önce hiç tanışmadığı benliğiyle yüzleşmesidir.”
“Unutulan insanlık olunca hatırlamak kolay olmuyor.”
“Aşkını yataklara düşürenlerin değil, aşkından yataklara düşenlerin el üstünde tutulduğu bir dünyada yaşamak isterdim.”
“Ah Tuana, gamzeni yüreğimin başkenti belledim ben. Sen hep gül, gül ki düşmesin başkentim. Başkent giderse yüreğim gider, ben düşerim.”
“Umutları tükenmeye başladığı zaman, çaresizliği iliklerine kadar hissediyor insan. Bu nedenle her kime ‘umudumsun’ dediyseniz ona sımsıkı sarılın ve sonuna dek bırakmayın. Hayat umudunuzu sizden bir kez alırsa, onu asla geri vermez ve yerine başka umutlar koymanıza müsaade etmez.”
“Bir bedene hapsolmuş iki farklı ruhun hayatını vardiyalı olarak yaşıyor gibiydim.”
“Bana bir yabancıymışım gibi bakmıştı o sabah. Ne önemi vardı ki… Gözler her zaman göstermezdi yürektekini.”
“Dünyanın en güzel renklerine bürünmüş bu gözlerin ıssız sokaklarında kaybolmak için neler vermezdim ki?”
“Kıskançlık aşkın virüsüdür. Vücuda bir kez olsun girdiğinde insan ruhunu komaya sokar. Aşkın masumiyetine vurulmuş kahpece bir darbedir kıskançlık. İnsana yolunu şaşırtır.”
“Size naçizane tavsiyem, yaşarken ölmeyin. Çünkü tabutunuza omuz verecek kimseniz kalmıyor etrafınızda. Bu yüzden de gerçek manada ölmeden yalnız kalmayın.”
“İnsan kendi nefesini duyabileceği kadar yalnız kaldığında düşünme yetisine sahip olduğunun farkına varabiliyor.”
“Suç aşkta mı, bilmiyorum. Sütü bozuk yüreklere düşmekle kirlenmez aşk. Nefsine köle olmuş insanlar gibi, ağzı bok çukuruna dönmüşler gibi davranıp aşka çamur atma niyetinde değilim.”


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 173
En / Boy : 13 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 5.2019
₺39,00

"İhanet, dost ve güvenmek… Birbirine düşmanmış gibi görünse de aslında birbirinin üvey kardeşi olan üç kelime… Gün gelir, bu üç kelimeyi aynı cümlede kullanmak zorunda kalır insan. 'En güvendiğin dostun ihanetine uğrarsın.' Bu cümleyi kuran birisi, kimseye güvenmemeyi öğrenmiştir trajik bir yaşanmışlıkla… Kendine bile… Dosttan gelen bir bıçak darbesi sırtınıza isabet ettiyse, aşk acısının canı cehenneme…

Eğer birisinden ‘uğruna ölürüm’ lafını işittiyseniz geçmiş olsun, o kişi sizi öldürmeyi çoktan kafasına koymuştur. Bu akşam size ‘aşk olsun’ diyemeyeceğim. Üzgünüm. Böyle aşk olmaz olsun… Hayatınızda güven olsun, sadakat olsun; ama ihanet olmaz olsun…"


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 140
En / Boy : 13 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 4.2017
₺31,50
1
Çerez Kullanımı