Bu kitapta sizlerle buluşmak benim için büyük mutluluk, hepinize teşekkür ediyorum. Bu kitapta yaban hayvanlarının üretimi ve nesli tükenen yaban hayvanlarının koruma programları konularında sizlere bilgi vermeye çalışacağım. Yaptığım araştırmadan elde edebildiğim bilgiye göre ülkemizde Av Yaban Hayatı Programında verilen bu ders için takip edilebilecek müstakil bir kitap bulunmamaktadır. Dersi veren değerli hocalarımız ve siz değerli öğrencilerimize dersi takip edebileceğiniz bir kitap sunabilmek amacıyla bu eseri kaleme aldım.  Bu kitaptan; yaban hayvanlarının korunma programları ve üretimleriyle ilgili pratik bilgiler edineceksiniz. Bu bilgiler sayesinde mesleğe atıldığınızda bu konular ile ilgili gerekli teorik bilgiye sahip olacaksınız. Bu bilgiler çalışma hayatında yaban hayvanlarının üretimi ve koruma programlarının uygulanmasında sizlere yardım edecektir. Teorik bilgilerinizi olabildiğince hızlı tamamlamanız meslek yaşantınızda başarılı olmanızı sağlayacaktır. Tüm değerli hocalarımız ve öğrencilerimiz için bu kitabın yararlı olması dileklerimle…


Basım Ayı/Yılı : 8/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 145
Ağırlık : 145
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺130,00
Solunum Sistemi Hastalıkları Üriner Sistem Hastalıkları ve Bitkisel Drog Monografları

Tıbbi ve aromatik bitkiler, insanlık tarihinin başlangıcından bu yana gıda, baharat, ilaç ve kozmetik alanlarında kullanıldıkları bilinen doğal kaynaklardır. Bu bitkilerin pek çok araştırmaya konu olan en önemli özellikleri tedavi amaçlı kullanımlarıdır. Söz konusu bu bitkilerin büyük bir kısmı doğadan toplansa da bir kısmı da kültüre alınmış olarak üretimi yapılmaktadır. Kökenini Anadolu’nun binlerce yıllık geçmişinden alan geleneksel kullanım bilgileri ile yüzyıllardır şifa hazinemizin bir parçası olmuşlardır. Bitkilerle tedavi, “geleneksel ve tamamlayıcı tıp sistemi” ve “modern tedavi sistemi” kapsamında dünyanın birçok ülkesinde uygulanmaktadır. Modern fitoterapi, rasyonel temelli bir farmakoterapinin parçası olup tıbbın alternatifi olarak görülmemelidir. Bazı fitofarmasötiklerin gelişim süreçlerine bakıldığında yüzyıllardır denenmiş, insanlar tarafından test edilmiş, dolayısıyla birçok endikasyon açısından günümüz sentetik ürünlerden daha üstün nitelikte olduğu aşikârdır. Ne yazık ki, şu anda fitoterapi hakkında ağırlıklı olarak ideolojik ve piyasa odaklı tartışmalar mevcuttur. Bu kaos içerisinde iyi temellere dayandırılmış bilgi yeterince yaygın değildir. Bu anlamda, çok sayıda tıbbi çay reçetesi içeren, tıbbi çay hazırlama olanaklarını ve kullanım alanlarını detaylıca açıklamaya çalıştığım çeviri kitabımın tüm meslektaşlarım ve sağlık çalışanlarına faydalı olmasını diliyorum.

“Tıbbi çay reçeteleri” eczacılar ve hekimler için yeni ve önemli bir el kitabıdır. İlk baskı, solunum ve üriner sistem hastalıklarında kullanılan 134 tıbbi çay reçetesi, kullanım alanları, yan etkileri, kontrendikasyonları ve pozolojisini; ayrıca çay karışımlarında kullanılan 78 adet bitkisel drog için detaylı monografları içermektedir. Hekimler, hastalarına tıbbi çay reçeteleri yazmak ve eczacılar da tıbbi çay formülasyonlarını hazırlamak için bu kitabı rehber olarak kullanabilirler. Hekim, eczacı ve hastalar arasındaki işbirliği için önemli bir kaynaktır.


Basım Ayı/Yılı : 9/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 398
Ağırlık : 398
En / Boy : 16 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺184,00

Sağlık hakkı, bir insan hakkı olarak uluslararası düzenlemelerde yer almaktadır. Sosyal gelişmenin temel öğesi olarak sağlığın yaşam boyunca sürekli ve eşit düzeyde sağlanması ise devletin görevidir. Sağlık hizmetleri alanında yaşanan gelişmeler doğumdan sonra beklenen yaşam süresinin uzamasına neden olmuş bu ise sağlık hizmetlerinin sunumunda kalitenin öneminin daha iyi kavranmasına neden olmuştur. Kaliteli sağlık hizmeti sunulmasında en önemli faktör eğitimli, bilgili ve deneyimli sağlık ekibine sahip olmaktır.  Kaliteli bir sağlık hizmeti için, hekim/sağlık çalışanı ve hastanın birlikte birtakım olarak çalışmalarının önemine dikkat çeken Prof. Dr. Nusret Fişek de “Tek söz devri geçti. Devir orkestra devridir” diyerek sağlık ekibinin sağlık hizmetlerindeki önemini vurgulamıştır. Buradan yola çıkarak hazırladığımız bu kitap sağlık alanında hizmet sunacak olan öğrenciler ve sağlık profesyonelleri için temel bir kaynak niteliğindedir. Kitapta sistemlere özgü hastalıklarla ilgili temel bilgiler, tanı ve tedavi yöntemleri yer almaktadır. 


Basım Ayı/Yılı : 8/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 450
Ağırlık : 450
En / Boy : 16 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺380,00

Prenatal bakım, antenatal bakım olarak da literatürde yer alan doğum öncesi bakım; anne ve fetüsün tüm gebelik boyunca düzenli aralıklarla, gerekli muayene ve önerilerde bulunularak eğitimli sağlık personeli tarafından izlenmesidir. Doğum öncesi bakım; annelerin sağlıklı bir gebelik geçirmelerini, sağlıklı bebeklerin doğmasını, anne ve bebek ölümlerinin önlenmesini amaçlayan birinci basamak ve ikinci basamakta pek çok disiplinin bir arada hizmet sunduğu multidisipliner yaklaşım gerektiren bir süreçtir. Bu kitap, farklı alanlarda çalışan hizmet sunucularının doğum öncesi bakıma multidisipliner bakış açısıyla hazırlanmıştır.


Basım Ayı/Yılı : 8/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 274
Ağırlık : 274
En / Boy : 16,5 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺108,00

Koşu, grup halinde yapılan en popüler sporlardan biridir. Günümüzde koşu yarışlarının ve koşucuların sayısı tüm zamanların en yüksek düzeyindedir ve bu eğilim yakın zamanda pek değişecek gibi de görünmemektedir.

Bununla birlikte, çok sayıda koşucu (bazı tahminlere göre her yıl koşanların yaklaşık olarak yarısı) sakatlık yaşamaktadır. Keyifli olması gereken bir faaliyet çoğunlukla ya ağrılar içinde sürdürülmekte ya da tamamen terk edilmektedir. Koşucuların büyük bir kısmı kısa sürede hızlarını arttırıp çok hızlı koşmaya başladıkları, aşırı antrenman yaptıkları, hatalı teknikle koştukları veya uygun olmayan ayakkabılar kullandıkları için sakatlanırlar.

Koşmak isteyen diğer bazı kişiler ise sakatlanmak şöyle dursun, sakatlığa yol açabilecek koşma düzeyinin yakınından bile geçmezler. Daha önceden duymuş oldukları “ağrı yoksa kazanım da yoktur” (no pain, no gain) sloganı yüzünden egzersiz yapmanın hep ağır bir iş olduğunu düşünürler. Onlara göre koşmak keyifsiz bir angaryadır. Bu kişiler ne kadar niyet etseler de koşma konusunda sebat gösteremezler.

Koşu; daha iyi, daha verimli, daha sağlıklı ve ağrısız bir yaklaşımla ele alınmalıdır. Bu da ancak hem farklı kapasite ve yaştaki koşucuları hem de koşmaya yeni başlayanları cezbedecek bir yaklaşımla mümkündür.

Egzersiz konusunda seçkin bir araştırmacı ve kendisi de kıdemli bir koşucu olan Dr. Hiroaki Tanaka, (Japonya'da “koşunun büyük hocası” olarak bilinir ve spor bilimi ile ilgili birkaç kitabın yazarıdır) bunun için bir çözüm ortaya koymaktadır. Onun “yavaş koşu” olarak bilinen lisanslı metodu sakatlanmadan koşmak için idealdir. Bu yöntem aynı zamanda daha hızlı kilo vermeye, yaşam tarzı ile ilgili birçok hastalığın (tip 2 diyabet vb.) önlenmesine ve tedavi edilmesine katkıda bulunmaktadır.

Bu kitap efsanevî atletizm antrenörü ve Nike firmasının kurucularından olan Bill Bowerman'ın yaklaşık yarım yüzyıl önce yayınlanmış ve bir milyon nüshadan fazla satarak çok satanlar listesine girmiş olan Jogging isimli kitabı için zamanlaması mükemmel bir güncellemedir. Bowerman'ın kitabı Amerika'daki ilk koşma furyasını başlatan kitap olmuştur. Elinizdeki kitabın çok daha fazla sayıda kişiyi sağlıklı ve kondisyonlu olmak, kilo vermek, bedenin yıpranmasını yavaşlatmak ya da yalnızca keyif almak için koşmaya başlamaya ikna edeceğini umuyoruz. Bu kitap, hem etkili hem de sürdürülebilir olan bir antrenman programı ile hayatınızı daha iyi hâle getirme konusunda bilmeniz gereken her şeyi size anlatacaktır.

Japonya'da yavaş koşu tekniğiyle koşanları her yerde görebilirsiniz; bunlar arasında her kesimden insan vardır. Saatte 4-5 km hızla koşan yaşlı kişiler görebilirsiniz; bu hız pek çok kişi için yürüme hızına yakın bir hızdır. Koşan meşgul iş adamları/iş kadınları görebilirsiniz; bunlar günde birkaç kez yapılan beşer dakikalık yavaş koşunun, 20-30 dakikalık sürekli egzersizler kadar sağlıklı olabileceğini bilen kişilerdir. Bir de deneyimli koşucular vardır. Bu kişiler yoğun antrenmanları yavaş koşularla dönüşümlü olarak yaparlar; böylelikle hem bedenlerine toparlanma şansı verirler hem de ciddi antrenman programlarını uygularken, geçmişteki o saf ve çocuksu açık hava koşularının neredeyse kaybolmuş olan keyfini kendilerine tekrar hatırlatmış olurlar. Bu koşucular arasında 81. doğum gününde ulusal televizyon kanalına çıkarak sağlıklı kalmak için nasıl her gün koştuğunu anlatan Japonya İmparatoriçesi Miçiko da vardır.

Yavaş koşunun püf noktası, niko niko adını verdiğimiz koşma hızıdır. Niko niko, Japoncada “gülümsemek” anlamına gelir. Yavaş koşunun konsantrasyon ve çaba gerektiren geleneksel antrenmanlardan ayrılan yönü, daha ziyade yürüyüşe benzemesi ve yoğunluğunun konuşabilmenize (ya da eğer kendi başınıza koşuyorsanız gülümseyebilmenize) imkân verecek kadar hafif olmasıdır. Yavaş koşu arkadaşlarınız ve ailenizle birlikte zaman geçirmenize fırsat verdiği gibi, kendi başınıza kalarak dikkatinizi belirli bir noktaya yeniden odaklamanıza da olanak sağlar. Böylesine güzel vakit geçirirken zamanın nasıl aktığını ve kalorilerin nasıl yakıldığını fark etmeyeceksiniz bile.

Bu kitapta kondisyona dair hedeflerinize (bu ister kilo vermek, sağlığınızı daha iyi hâle getirmek, daha hızlanmak, isterse eğlenmek olsun; hatta bunların tümü de olabilir) ulaşmanız için bu güçlü yöntemi nasıl kullanacağınızı göstereceğiz.

 


Basım Ayı/Yılı : 7/2019
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 171
Ağırlık : 171
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺204,60
Dislektik Beynin Gizli Potansiyelini Açığa Çıkarma Rehberi

Disleksisi olan veya dislektik kişilerle yaşayan herkes, bunun çok çileli bir durum olabileceğini bilir. Geleneksel olarak okuma yazma ve diğer akademik becerilerde öğrenme güçlüğü olarak tanımlanan bu profil, büyük ölçüde bir kusur olarak algılanır. Gerçekte ise, son derece özel bir bilişsel yapıya işaret eder ve pek bilinmese de birçok beceri içerir.

Başarılı insanların çocukken belli alanlarda zorlanmış olabileceği pek akla gelmese de, pek çok mimar, mühendis, avukat, hatta edebiyatçı okul yıllarında okuma yazma öğrenmede güçlük yaşamıştır. Bu kişilerin nasıl bir ortak özelliği vardır? Dislektik kişiler basit kabul edilen akademik becerilerde tökezlerken nasıl uzamsal muhakeme, mekanik kabiliyet, örüntüleri algılama, soyut bilgileri kavrama gibi konularda akranlarından ayrılırlar? Disleksi kalıtımsal mıdır? Ebeveynler, ne tür ipuçlarını takip ederek çocuklarının dislektik olduğunu anlayabilirler? Okulun en tuhaf öğrencileri çoğunlukla neden aynı zamanda okulun en zekileri olurlar? Kitap okumaktan hoşlanmayan çocuklar gerçekte okumakta zorlanıyor olabilirler mi? Öğretmenler dislektik öğrencilere destekleyici bir eğitim ortamı sağlamak için ne yapabilir? Dislektik kişiler, okulda ve iş hayatında başarılı olmak için ne tür araç ve kaynaklardan destek almalıdır?

Sinirbilimin yanı sıra eğitim alanındaki gözlem ve tecrübelerinden ilham alan Dr. Fernette ve Brock Eide, toplumun yaklaşık beşte biri gibi geniş bir kesimini etkileyen disleksiye yeni bir tanım getiriyorlar: Onu bir eksiklik ya da engel olarak görmek yerine, bir tür “üstünlük patolojisi” olarak ele alınmasını sağlayacak bir paradigma değişimi öneriyorlar. Dislektik bireyler, ebeveynler ve eğitimciler için yepyeni kapılar açan ve onlara başarıya ulaşma yolunda cesaret aşılayan bir kaynak.


Basım Ayı/Yılı : 8/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 307
Ağırlık : 307
En / Boy : 13 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺162,36
Tükendi

İş sağlığı ve güvenliği kavramının bir arada yürütülmesi icap eden; sağlık ve güvenlik olmak üzere iki boyutu bulunmaktadır. İkisinin etkin ve uyumlu birlikteliği meslek hastalığı ve iş kazası riskini azaltacaktır. Bunun yanında iş sağlığı ve güvenliğinin davranış değişikliklerini de içeren bir kültür olarak yerleşmesi büyük önem arz etmektedir. 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası'nın ele alınış biçiminde bu kültürü oluşturma ve yaşatma mantığının varlığını hissetmek olanaklıdır.

Ancak ülkemizde yaşanan temel sorun, üretim biçimlerinin üretim ilişkilerini düzenleyen üst yapısal bir kurum niteliğindeki yasayı karşılayamamasıdır. Bu noktada üretim biçimlerine yönelik teknik ve idari faaliyetlerin 6331 sayılı Yasa'ya uyarlanması değil; yeni baştan yasanın aradığı şartlar ve biçimlerde kurulması icap etmektedir. Kanaatimce, son zamanlarda artan iş kazalarının ve meslek hastalıklarının nedeni bu yapısal uyumsuzluktur. Buna göre bu kitabın temel amacının yeni baştan işyerlerinde sağlık ve güvenlik yönetim sistemini oluşturarak iş sağlığı ve güvenliği kültürünü yeşertmek bağlamında işverenlere kılavuzluk yapmak olduğu belirtilmelidir.

İlgililere faydalı olması dileğiyle...

Not: Özel indirime giren kitapların kapaklarında, normal kullanımını engellemeyecek şekilde, yıpranma veya küçük hasarlar bulunabilir.

Konu Başlıkları

İş Sağlığı ve Güvenliği Kavramı ile İşverenin Temel Yükümlülükleri

İşyerine Yönelik İşveren Yükümlülükleri

İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetlerinin Sağlanmasına Yönelik İşveren Yükümlülükleri

Çalışma Ortamına Yönelik İşveren Yükümlülükleri

Çalışanlara Yönelik İşveren Yükümlülükleri

İşverenin Hukuki ve Cezai Sorumluluğu


Basım Ayı/Yılı : 2016
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 2
Sayfa Sayısı : 352
Ağırlık : 352
En / Boy : 16 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺350,00
Yunani Tıbbı, Doğal Tedavi ve Hücresel Beslenme

“En güzel tedavi, hastalığı önlemektir.” 
1990 yılından beri zeytin yapraklarının işlenmesine öncülük eden Karabatsou, önleyici tıpta önemli işlere imza atmıştır. Hipokrat yeminini izleyen bu geleneği sürdürmeye hâlen devam etmektedir.
Antik Yunan’da zeytine atfedilen kudsiyet ve zeytin yapraklarının pek çok hastalığın tedavisinde etkili olması zeytini, yüzyıllardır süregelen bir kültürel değer haline getirmiştir. 
Bu kitap, okurlarına zeytinden yola çıkarak Yunanî tıbbının tarihine, sağlıklı beslenmeye, insan fizyolojisinden kadim tedavi metotlarına, pek çok hastalığın sebebine ve tedaviye yardımcı birtakım formüllere, modern tıbbın sağlığa bakışı ile alakalı bilimsel makalelere, türlü bitkilerden doğal ve yapay besin maddelerine ve dahi sağlıklı yemek tariflerine kadar tıbba dair oldukça geniş bir yelpaze sunuyor. 
Zeytin Yaprakları, tıbbın insan yaşamındaki bütüncül yönünü gözler önüne seriyor.


Basım Ayı/Yılı : 5/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 696
Ağırlık : 696
En / Boy : 16 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺195,58
Neden Hasta Oluruz? Nasıl İyileşiriz?

Alerji Hakkında Gizli Kalmış, Şaşırtıcı Gerçekleri Keşfedin Ve Etkili Yöntemlerle Üstesinden Gelin
Dünya 50 yıl önce böyle bir yer değildi. Değişen hayat, alerji salgınını da beraberinde getirdi. Bugün geleneksel tıp sadece semptomları baskılamaktan öteye gidemiyor ve bizi tedavi etmeyen ilaçlara bağımlı hale getiriyor. Dünyanın her yerinden hastaların ziyaret ettiği Dr. Galland ise asıl önemli soruyu soruyor:

“Neye alerjiniz var?” değil “Neden alerjiksiniz?”

•Astım
•Nazal Alerjiler
•Sinüs Alerjileri
•Migren
•Gizli Besin Alerjileri
•Saman Nezlesi
•Cilt Alerjileri
•Sızıntılı Bağırsak

Nefessiz kalmaktan, burun tıkanıklığından, bitkinlikten, bilinç bulanıklığından, kilo almaktan, depresyondan, kaşıntılardan bıktınız mı? İlaçlar bir türlü kesin çözüm sağlamıyor ve sizi sersemletiyor mu? Sağlık kaliteniz istediğiniz hayatı yaşamanızı engelliyor mu?

Bu kitapla neden hasta olduğunuzu ve nasıl iyileşeceğinizi öğrenecek, 4 adımlık etkili bir programla eski sağlığınıza kavuşacaksınız. Bırakın bütünleyici tıbbın dünya çapındaki öncüsü Dr. Leo Galland klinik deneyimleriyle ve bilimin geldiği son noktanın yardımıyla size rehberlik etsin.

“Alerji İçin Çözüm oyunun kurallarını değiştiriyor! Daha da yaygınlaşan alerji problemlerimize nihayet bilimsel olarak kabul görmüş bir yaklaşımla bakıyor ve potansiyel olarak tehlikeli ilaç tedavileri yerine problemin gerçek nedenine odaklanıyor.”
- Dr. David Perlmutter, Tahıl Beyin kitabının yazarı


Basım Ayı/Yılı : 11/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 2
Sayfa Sayısı : 360
Ağırlık : 360
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺108,57
Hastalığı Anlamak ve Onunla Yaşamayı Öğrenmek

Kitabın hazırlanışında hastalığın adı üzerinde çok düşündüm. Hastalık 1911 yılında İsviçreli ruh hekimi Eugen Bleuler’in adlandırmasından beri yüz yıldan uzun süredir bu adla anılmaktadır. 122 Sözcük anlamı akıl (freni) yarılması (şizo) ya da akıl bölünmesi olup insanların çok da kabul etmek istemedikleri bir hastalık adı olarak bilim dünyasında kabul görmüştür. Şizofrenide en önemli sorunlardan birisi hastaların toplum tarafından damgalanmasıdır. Hastalığın kötü gidişli olduğu durumlarda (kuşkusuz hastaların önemli bir kısmı düzelmekte ve iyileşmektedir) hastanın, ailenin, çevrenin ve toplumun yaşadığı sıkıntılardan dolayı hastalığa olumsuz bir bakış vardır.

Ama bu olumsuz bakışın hastalığın adıyla birlikte davet edildiğine de dikkat etmemiz gerekiyor. Akıl yarılması ya da usyarılımı terim olarak insanların uslarında yarılmış, bölünmüş, parçalanmış bir usu aklı çağrıştırmakta ve hastaların yaşadığı çıldırı durumlarıyla birleştiğinde bu terim olumsuz bir anlam yüküyle belirmektedir. Gerçi Türkçe konuşan bireyler için şizofreni adı, terim olarak ezberlenmiş bir addır ve sözcük olarak anlamlı bir çağrışım oluşturmaz. Hasta ve hasta yakınlarının çoğu da hastalıkla ilgili olarak ya psikotik bozukluk ya psikoz ya sinirsel hastalık ya depresyon ya da şizofen gibi adlar söylemekte ve hastalığı ancak uzmanların anlatımıyla ve kavrayabildikleri kadarıyla anlamaktadır. Toplum açısından bakıldığında hastalık basın-yayın organlarının sunduğu biçimiyle anlaşılmaktadır. Olumsuz sunumlar olumsuz bakışı doğurmakta ve damgalama için şizofreni adının birlikte çağrıştırdığı olumsuz anılar beyinde kuvvetli bir çağrışım ağının oluşmasına yol açmaktadır.

Hastaların ve yakınlarının bu hastalığın adını iyi öğrenmeleri ve ona göre tedavi ve önlem çalışmalarına katılmaları gerektiği ortadadır. İyi öğrenmenin yolu da anlaşılır sözcük ya da sözcüklerden oluşturulmuş terimleri kullanmaktan geçer. Ben, neredeyse 10 yıldır hem öğrenci hem hasta hem de aile eğitimlerinde bu hastalığı düşünce ve algı bozukluğu olarak adlandırıyorum. Hastalığın en temel belirtileri beynin düşünce ve algı dizgeleriyle ilgilidir. Şizofreni denince dünyanın her yerinde hastaların düşünce bozukluğu ve algı bozukluğunu birlikte yaşadığı durumlar usa gelir.

Başkalarının inanmadığı düşünceler olan sanrılar, anlaşılmaz düşünceler (düşünce dağınıklığı) ve başkalarının işitmediği ya da görmediği şeyleri algılama anlamında varsanılar şizofrenide temel belirtilerdir. Kuşkusuz yalnızca bu belirtiler değil, beynin düşünce üretme ve algılama dizgesi ile etkileşimde bulunan diğer dizgelerin etkilenmesiyle başka belirtiler de ortaya çıkar. Ancak önde gelen belirtilerin özelliklerine vurgu yapan bir adlandırmanın daha uygun olacağını düşündüğüm için ben bu hastalığı düşünce ve algı bozukluğu olarak anlıyor ve anlatıyorum.

Hastalarım, yakınları ve öğrencilerimden şimdiye kadar hep olumlu geribildirim aldım. Kitapta bu anlayışın yansımalarını göreceksiniz. Bununla beraber kitabın başlığında şizofreni adını kullanmayı sürdürdüm. Çünkü, hastalık ülkemizde uzmanlar tarafından bu adla anılmakta ve Sağlık Bakanlığı’nın tanı kayıtlarında bu adla yer bulmaktadır. Bu nedenle her ne kadar daha anlaşılır bir terimlemeyle konuyu anlatsam da kitabın yeni baskısında da eski başlığı kullanmayı sürdürdüm. Kitapta yer alan hasta ve aile üyelerine ait olan sözler, eğer basılı bir kaynaktan alınmadılarsa, gizlilik ilkesi gereği onların izniyle ve adları değiştirilerek verildi. Olay örgüsü anlatılıyorsa yine gizlilik ilkesi gereği kimlikler değiştirildi.


Basım Ayı/Yılı : 11/2018
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 200
Ağırlık : 200
En / Boy : 14 / 22
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺211,50

Bu kitap, Hepatit B virüsüne odaklanarak insan sağlığı için önemli bir konuyu ele almaktadır. Hepatit B, dünya çapında birçok insanı etkileyen bir viral enfeksiyondur ve karaciğer hasarına yol açabilir. Bu kitap hem akademik bir perspektif sunmayı hem de popüler bir anlatıyla bu önemli konuya ışık tutmayı amaçlamaktadır.
Hepatit B'nin etkileri ve tedavisi hakkında bilgi sahibi olmak, hastalar, sağlık profesyonelleri ve halk sağlığı çalışanları için hayati önem taşır. Bu kitap; güncel araştırmaları, klinik deneyimleri ve uzman görüşlerini bir araya getirerek okuyuculara Hepatit B enfeksiyon temellerini, tanı, tedavi ve yönetimindeki güncel gelişmeleri anlatmayı hedeflemektedir.


Basım Ayı/Yılı : 7/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 422
Ağırlık : 422
En / Boy : 16 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺162,00

Görsel ağırlıklı bir kitap olarak hazırlanan bu eserde mümkün olduğu kadar güzelliği ve çekiciliği herkes tarafından kabul edilen, çoğunluğu bulundukları coğrafya için endemik özelliğe sahip bitkilerin makro fotoğrafları, biyolojik ve tıbbi özellikleri yer almaktadır. Özel bir baskı ile fotoğraf kalitesinin öne çıkarılması amaçlanan bu eserde ayrıca bu güzel bitkilerin biyolojik ve tıbbi özellikleri tüm bilimsel makaleler eve eserler, tanaranak okuyucuya iletilmeye çalışılmıştır. Oldukça güzel bitkilerin yer aldığı Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanan bu eserin günümüze ve gelecek nesillere, bitki severlere ve tüm okuyuculara faydalı olması en büyük dileğimizdir.


Basım Ayı/Yılı : 12/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 444
Ağırlık : 444
En / Boy : 16 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : Kuşe
Cep Boy Durumu : 0
₺982,50

Doğanın şifalı elleri nerede olursanız olun bir nefeste sizi bulur, size ulaşır ve her nefeste ruhunuzu yenileyip tazeler. Ruhsal arınma, nefes alış verişlerimizle başlar. Bu esnada farkında olmadan Platin Enerji’yi soluruz ve bu enerjinin şifasına kendimizi açarız. Plan Enerji,  dünyanın her köşesinde, doğanın içinde, evlerimizde, nefesimizde... Kısacası her yerde… Hepimizin içinde ve biz de onun içindeyiz. Onunla sarılıp sarmalanmış durumdayız. Sadece farkında değiliz. Platin Enerji’yi hayatınıza aldığınızda bunun olumlu yansımalarını hemen görüp yaşamaya başlayacaksınız. Şimdi derin bir nefes alın ve bize hediye olarak verilen bu mucizeyi kucaklayın.


Basım Ayı/Yılı : 11/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 224
Ağırlık : 224
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺66,75

Bizler tüm vücudumuzu saran kas sisteminin doğru çalışması ile hayatımıza devam eden canlılarız. Organlarımızın çalışmasını sağlayan kasların kontrolü otonom sinir sisteminin elindeyken bizler diğer kaslarımızı kontrol edebiliriz. Çeşitli egzersizler ile geliştirebildiğimiz bu kas sisteminde yüz kaslarının yeri bir başkadır.
Sürekli olarak kullandığımız zaman içerisinde deforme olan yüz kaslarımız doğru egzersizlerle geliştirilebilir ve bu sayede yüzümüz daha canlı, daha zinde bir görünüme kavuşabilir. İşte tam bu noktada Gamze Günay Yüz Yogası imdadımıza yetişiyor.
Bu kitapta “Yüz yogası nedir?” sorusuna cevap bulurken ne işe yaradığını anlayacaksınız. Adım adım anlatılan egzersizler ile yüz yogasının nasıl yapılacağını, kolajen maske tariflerini öğrenecek ve uzman tavsiyeleriyle güzel bir yüze sahip olacaksınız.


Basım Ayı/Yılı : 2/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 168
Ağırlık : 168
En / Boy : 21 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺194,25

Bazı dikenler öteden beri kutsal dinlerin peygamberi ve kutsal değerleri ile özdeşleştirilmiş ve bazılarına kutsallık atfeden isimler verilmiştir (Silybum marianum gibi). Günümüzün modern teknolojileri ile yapılan fitokimyasal analizler, dikenlerin çok sayıda tıbbi tedavide kullanılabilen bileşen içerdiğini ortaya koymuştur. Bu bileşenlerin kanser önleyici, bakteri öldürücü, sakinleştirici, antioksidant etkileri gün geçtikçe deneysel ve klinik çalışmalarla ortaya konulmaktadır. ABD, Almanya ve diğer Avrupa ülkelerinin bir kısmının dikenlerin tedavi amaçlı kullanımını resmi olarak önerdikleri bilinmektedir. Meryemana dikeni ve diğer bir kısım dikenlerden elde edilen preparasyonlar geleneksel ve modern tıpta tedavi amaçlı kullanılmaktadır. Tedavi amaçlı kullanılan bu dikenlerinin bazılarının ülkemizde yaygın olarak bulunma olup, bunların tıbbi kullanımları esas alınarak ekonomiye kazandırılması büyük önem taşımaktadır.

Bu nedenle yerli, yabancı akademisyen, doğasever ve dikenlerle ilgi duyan okuyuculara yaralı olması amacıyla bu çalışma hazırlanmıştır. Bölge bitkilerinin tıbbi özelliklerine yönelik “Ermenek (Taşeli Bölgesinde yetişen Bazi Endemik Bitkiler, Torosların Gizemli Bitkileri, Orta Torosların Şifalı Bitkileri Cilt-1, Cilt-2, Orta Torosların Şifalı Dağ çayları ve Kekikleri” gibi çalışmaları bulunan yazarlar, yaralı olacağını umdukları Türkçe-İngilizce hazırlanmış bu çalışmayı sizlere sunmaktan büyük mutluluk duymaktadır


Basım Ayı/Yılı : 12/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 672
Ağırlık : 672
En / Boy : 16 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺573,00
Nedir Serisi - 10

Hastalık ya da sayrılık, beden veya zihinde meydana gelen, rahatsızlık, dert ve görev bozukluğuna yol açan belirli bir anormal duruma verilen isimdir. Kimileyin terim yaralanma, sakatlık, sendrom, semptom ve normal yapı ve fonksiyonun anormal çeşitlerini kapsayacak biçimde, geniş bir anlamda kullanılır.

Bireyin düşünceleri, sahip olduğu algılayış ve duygulanım biçimi ile şekillenerek davranışa dökülür. İletişimde ya da duygulanımda ortaya çıkan problemler psikolojik problem olarak adlandırılır ve kişide panik atak, sosyal fobi, depresyon, anksiyete bozukluğu, yoğun stres ve baş ağrısı gibi davranışsal anomalilerin gelişmesine neden olur. Kişinin psikolojik sağlığında meydana gelen herhangi bir problem, başta kişilerarası iletişimi etkileyerek sosyal yaşamın bozulmasına, daha sonra ise vücudun fizyolojik işleyişinde ortaya çıkan aksaklılara sebep olur. Bu fizyolojik aksaklıklar baş ağrısı, yeme bozukluğu, uyku düzensizliği gibi birçok şekilde ortaya çıkabileceği için psikolojik problemlerin belirtileri konusunda yeterli bilgi sahibi olmak önemlidir.


Basım Ayı/Yılı : 7/2020
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 108
Ağırlık : 108
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺41,25

Yapılan araştırmalar, 20 yıl içinde yüz milyonlarca insanın yaşadığı batı ülkelerindeki erkeklerin sperm ortancasının sıfıra düşeceğini gösteriyor. Bu, o ülkelerde yaşayan erkeklerin yarısının spermi olmayacağı anlamına geliyor.

Tüm dünyada doğurganlık son 40 yılda yüzde 50’den fazla azaldı. Günümüzdeki erkeklerin, babalarının ve büyükbabalarının yarısı kadar spermi var. Dünyanın birçok bölgesinde şu an yirmili yaşlarında olan kadınlar, anne ve büyükannelerinin 35 yaşlarındaki hâllerinden daha düşük doğurganlığa sahip.

1970’lerden bu yana sperm sayılarında ve kadın doğurganlığında yaşanan sistemli ve düzenli bu düşüş, insan ırkını yok etmekle tehdit ediyor. ABD Balık ve Vahşi Hayat Hizmetlerinin (FWS) standartlarında belirtilen beş kriterden sadece birinin karşılanması, o türü soyu tükenmek üzere olan tür yapar. Sıkı durun; insanlar bu kriterlerden en az üçünü karşılıyor.

İyi Haber İse Şu; Geri Sayım kitabı insan ırkını yok etme riski taşıyan bu büyük tehdidi bize bilimsel verilerle açıklamakla kalmıyor. Aynı zamanda günlük yaşam ve tüketim pratiklerimizde yapacağımız küçük değişikliklerle üreme sağlığımızı nasıl tekrar kazanacağımızı da anlatıyor. Kendimiz, eşimiz, çocuklarımız, torunlarımız ve herkes için…

“Geri Sayım o nadir kitaplardan biri: Sadece yangın alarmını çalmakla kalmayıp aynı zamanda yangının nasıl söndürüleceğine dair de ikna edici bir görüş sunuyor. Ailenizin sağlığını korumak istiyorsanız bu kitabı okuyun.”

-Rick Smith, Slow Death by Rubber Duck kitabının yazarı

“Modern dünyamızın kendi varlığımızı nasıl tehdit ettiğini açıklıyor. Hemen bugün başlamak isteyeceğiniz bireysel ve toplumsal değişimler için gözünüzü açan bir kitap.”

-Dr. Nicole Avena, What to Eat When You Want to Get Pregnant (Hamile Kalmak İstiyorsanız Ne Yemelisiniz?) kitabının yazarı

“Dokunaklı... İnsanların, soyu hızla tükenmek üzere olan bir tür olduğunu ortaya çıkarıyor... Dr. Swan azalan doğurganlığımız için önemli öneriler sunuyor. Hepimiz bu önerilere uysak iyi olur.”

-Dr. Bruce Blumberg, California Üniversitesi’nde Profesör, Obesogen Effect kitabının yazarı

“Tekrar tekrar okunabilir... azalan doğurganlığın sağlığımıza, ekonomimize ve hatta insan ırkının geleceğine dair tehlikelerine karşı bir eylem çağrısı.”

-Jeremy Grantham, GMO Yatırım Yönetim Şirketi ve Grantham Çevre Koruma Vakfı kurucu ortağı

“Birçok araştırmanın alarm çanlarını çalan bir özeti... kitap, yaygın kimyasalların neden olduğu zararın nasıl azaltılacağına dair ayrıntılı, net açıklamalar ve önerilerle birlikte gözlemlere ve deneylere dayalı bilimsel çalışmalarla dolu.”

-New York Review of Books

“Bu kitap; konuşamadığımız, üstü örtülü şeyleri ortaya çıkarıyor. Hayatımızın her alanında plastik ve FDA tarafından onaylanmamış kimyasalları -ki bu da kimyasalların çoğu demek- giderek daha fazla kullanarak sadece kendi üreme sağlığımızı değil çocuklarımızınkini de tehlikeye atıyoruz. Swan, güçlü ve sürükleyici Geri Sayım kitabında bu trajik durumu açık biçimde ortaya koyuyor. Okuyun.”

-Dr. Richard J. Jackson, Onursal Direktör, CDC Ulusal Çevresel Sağlık Merkezi

“Olağanüstü... Swan, endokrin bozucu adı verilen üretilmiş kimyasalların ciddi tehlikelerini açıklıyor, bu kimyasallar her yıl milyonlarca ton üretiliyor ve sayısız ürününün içinde var. Çok geç olmadan karar alıcılara ve halka taşınması gereken güçlü bir kitap.”

-Dr. Philip J. Landrigan, Boston Üniversitesi Küresel Halk Sağlığı Programı kurucu yöneticisi

“Üreme hormonlarının cinsel meselelerdeki geniş kontrolü ve endokrin bozucu kimyasalların bunları sabote etmedeki rolü üzerine son derece aydınlatıcı bir kitap. Bu kitap, okuyanları EDC testinde ve kimyasal üretimini kabul edilebilir bir şekle sokacak olan düzenlemelerde ısrarcı olmasını sağlayacaktır.”

- Terrence J. Collins, Carnegie Mellon Üniversitesi Yeşil Kimya’da Teresa Heinz Profesörü


Basım Ayı/Yılı : 2/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 320
Ağırlık : 320
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺161,85

Tazelenmeye mi ihtiyacınız var? Hafif bir kırgınlık mı hissediyorsunuz? Bitkilere başvurun!

Doğada kamp mı kuracaksınız? Odun ateşinde aş mı pişireceksiniz? Bisikletten mi düştünüz?

Allahın belası öksürükten bir türlü kurtulamıyor musunuz? Kaşıntınız mı var? Başınız mı ağrıyor? Şifayı bitkilerde arayın!

Etrafınızdaki bitkilerin çoğu güçlü ilaçlardır.

Bu yalın ve kullanışlı bitkiler ve iksirler kitabında, meşhur ot cadısı Glennie Kindred doğal ecza dolabını kadim iksirler, kremler, merhemler, yağlar ve süssüz taşra bilgeliyle bezeli küçük sayfalara boşaltıyor.

Hayatta kalmaya giriş niteliğinde bir başucu kitabı.


Basım Ayı/Yılı : 10/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 64
Ağırlık : 64
En / Boy : 12 / 15
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺75,00

Mikrobiyoloji, doğanın her alanında yaşayan mikroorganizmaları inceleyen pek çok meslek grubu için temel biyolojik bir bilim dalıdır. Mikrobiyoloji biliminde teknolojiye paralel olarak hızlı ve heyecan verici gelişmeler gözlenmektedir. Yeni geliştirilen moleküler ve genetik teknikler ile mikroorganizmaların tanı yöntemlerinde de önemli değişiklikler olmuş ve yeni patojenler tanımlanmıştır. Pandemi ve SARS-CoV-2 bunun güzel bir örneğidir. Ayrıca, daha önce ülkemizde olmayan bazı hastalıklar görülmeye, önemini kaybettiğini düşündüğümüz bazı hastalıklara ise yeniden rastlanmaya başlamıştır.
Günümüzde değerli hocalarımız tarafından yazılan veya çevirisi yapılan akademisyenlere ve öğrencilere faydalı olabilecek pek çok Mikrobiyoloji kitabı bulunmaktadır. Teknolojiyle beraber sürekli gelişen, oldukça geniş kapsamlı bir bilim dalı olan mikrobiyoloji alanında yeni bir bilimsel kitap projesine karar verirken, bölüm yazmayı kabul ederek beni cesaretlendiren her türlü katkı ve desteğini esirgemeyen kıymetli hocalarıma emekleri için ayrı ayrı teşekkür ederim. Kendi alanlarında engin tecrübeye sahip bölüm yazarlarının güncel literatür eşliğinde titizlikle yazdıkları bölümlerini heyecanla okuyacağınızı düşünüyorum. Bizim için konu başlıklarını belirlemek hem yeterli bilgiyi aktarabilme kaygısı hem de gereksiz yere kitabın büyütülmesinden kaçınabilmek amacıyla karar verilmesi en zor basamak oldu. Mikrobiyoloji alanında bilinmesi gereken önemli noktaları vurgulamaya, ayrıntılardan ise mümkün olduğunca kaçınmaya çalıştık. Kitabın hazırlanmasındaki her aşamada gösterdiğimiz titizliğe rağmen hatalarımızın olabileceği öngörüsüyle şimdiden hoşgörünüze sığınıyoruz.  
Mikrobiyoloji dersi alan tüm öğrencilerimize faydalı temel bir mikrobiyoloji ders kitabı olacağını düşündüğümüz bu kitap tıp ve uzmanlık öğrencileri için de özet başvuru kitabı olabilecek nitelikte olup, mikrobiyolojiye ilgi duyan herkes için bir kaynak olmasını umuyoruz.
Saygılarımla,
Prof. Dr. Özgül KISA


Basım Ayı/Yılı : 9/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 756
Ağırlık : 756
En / Boy : 16 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺625,00

Hematoloji, uzmanlık alanları arasında gelişmelerin çok hızlı yaşandığı bilim dallarından bir tanesidir.
Mesleki yenilenme süreci neredeyse iki yıla düşmüştür. Akıllı ilaçların ortaya çıkmasıyla standart tedaviler yerini ‘’ kişiye özele ‘’ tedavilere bırakmıştır. Multipl Myelom tanı ve tedavisinde bu gelişmelerden oldukça fazla yararlanılmıştır. Hastalığın tedavisinde ve yönetiminde sürekli bir değişim, gelişim söz konusu olmaktadır.
Bu kitabın siz değerli meslektaşlarımıza faydası olacağını umuyoruz.


Basım Ayı/Yılı : 11/2020
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 178
Ağırlık : 178
En / Boy : 16 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺500,00

İç hastalıkları yan dalları arasında fizik muayenenin ön plana çıktığı branşlardan birisi, belki birincisi Romatoloji’dir. Çoğu zaman elle muayeneyle artritin doğru ve geçerli bir şekilde saptanabilmesi Romatoloji’yi hem farklılaştırmakta hem de zorlaştırmaktadır. Romatoloji alanında deneyimi yeterli olmayan doktorlar biraz da bu nedenle eklem hastalıklarından uzak durmaktadırlar. Romatoloji’de fizik muayenenin yanı sıra önemli sayılabilecek bir alan da görsel materyal fazlalığıdır. Gerçekten de gözle görülebilecek bulgular çok çeşitlidir. Eklem şişliği, eklem deformiteleri, eklem dışı cilt bulguları ilk başta hemen sayılabilecek değişikliklerden birkaçıdır. Gerçekten de Romatoloji eklem dışı tutulumlar açısından da oldukça değişken başvuru şekillerini barındırmaktadır. Akciğer, kalp, böbrek, karaciğer, bağırsaklar, sinir sistemi farklı hastalıklarda geniş bir yelpazede etkilenebilmektedir. Bu tutulum şekillerinin anlaşılabilmesi için konvansiyonel radyografiden, ileri görüntüleme tetkiklerine, patolojik incelemeye kadar farklı araçlar kullanılabilmektedir.

Tıp eğitiminde hemen her zaman "yapılan ve görülen” şeyler akılda kalır, diğerleri zaman içerisinde uçar ve gider. Bu nedenle özellikle Romatoloji Textbook’ları görselleri çok sık kullanırlar. Yine de bu kitaplar için birçok bulguyu "yazarak” tanımlama yoluna gitmek zorunluluktur. Öte yandan son 15 yıldır "sürekli” ve "doğrudan” hasta yönetimi yapan bizlerin elinde gerçekten de devasa bir kaynak bulunmaktadır. Bu kaynak asıl olarak hastalarımızdır. Artık biliyorum dediğiniz hastalıklarda bile farklı başvuru şekilleriyle doktoru şaşırtabilmesi bir gerçektir. Yine de klasik bir romatoid artrit hastasının sık görülen klinik bulguları, radyolojik değişiklikleri vardır. Kas-iskelet hastalıklarının eğitimini alan doktorların bu "olağan” klinik/görüntüleme bulgularından öğrenecekleri çok şey olduğu kanaatindeyiz. Nitekim son 10 yılda iki baskısı yapılan Romatoloji Atlası’nın oldukça sevilen bir eğitim materyali olduğunu sevinçle deneyimleme imkânımız olmuştur.


Basım Ayı/Yılı : 10/2020
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 481
Ağırlık : 500
En / Boy : 23 / 30
Cilt Tipi : Ciltli
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺1.750,00
Aile Hekimliği, Evde Sağlık ve Palyatif Bakım

Elinizde bulundurduğunuz bu kitap, konusunda uzman ve çoğunluğu Aile Hekimliği akademisyenleri tarafından, birinci basamakta kronik yara takip ve tedavisinde yer alan    tüm sağlık profesyonellerine yönelik yazılmıştır.

Güncel ve kanıta dayalı bilgiler ışığında yazılan kitabın, kronik yaralardan korunma ve tedavi uygulamalarında bakım hizmeti veren tüm sağlık çalışanları için başucu kaynak kitabı olması dileğiyle...
 
Hızla yaşlanan dünyamız ve buna karşılık artan kronik hastalıklar ek tıbbi sorunları da beraberinde getirmektedir. Ölüm sebepleri arasında birinci sırada olan dolaşım bozuklukları, her yıl artan diyabet insidansı ve yatağa bağımlılık gibi kronik sorunlar, bu hastalıklara sahip kişilerde akut veya kronik yaraların oluşmasına da neden olmuştur.

Ancak yaranın tarihine bakarsak, insanlık tarihinin başından beri önemli bir sorun teşkil ettiğini görmekteyiz. İnsanoğlu, hayvan saldırıları, doğa olayları, savaşlar, enfeksiyonlar gibi nedenlerle oluşan yaralara her zaman çare bulmaya çaba sarf etmiştir. Milattan önceki dönemlerde Çin’de, Mezopotamya’da, yaraların debride edildiği veya dağlandığına dair yazıt veya resimler mevcuttur. Hipokrat’ın ve Galen’in eserlerinde cerrahi tekniklere dair bilgiler mevcuttur. Daha sonra gerek İbn-i Sina’nın gerek ez-Zehravî’nin eserlerinde eski cerrahi tekniklerle birlikte yeni cerrahi aletlerin de yer aldığı görülmektedir. Osmanlı Dönemi’nde ise iyi bir cerrah olan Şerafeddin Sabuncuoğlu’na ait pek çok eserde, pansuman teknikleri, dağlamanın çeşitli yaralarda kullanımı vb. yaraya yaklaşım hususunda ilerleme fark edilmektedir.


Basım Ayı/Yılı : 11/2020
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 248
Ağırlık : 248
En / Boy : 16 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺450,00

Bu kitap, alanında uzman öğretim üyeleri tarafından Sağlık Bilimleri Fakültelerinde okutulan Sistem Hastalıkları dersinin eğitiminde, hem öğrencilere hem de ders verecek öğretim üyelerine yardımcı olmak amacıyla ders müfredatına uygun olarak anlaşılması kolay ve öğrencilerin ayrıntıda boğulmasından kaçınılarak yazılmıştır.
Hazırlanan bu kitapta konular 17 farklı başlık altında yer almaktadır. Her bir bölümde bahsi geçen sistemin terminolojisi, anatomisi, fizyolojisi, hastalıkların özellikleri ve tedavi yaklaşımları sade ve duru bir dille anlatılmıştır. Konuların içerikleri renkli görseller, şekiller ve tablolarla desteklenmiştir. Bölüm sonlarında örnek sorularla bilgiler pekiştirilmiştir.
Sistem Hastalıkları kitabının, doğru ve güncel bilgiler sunarak öğrencilere ve sağlık hizmetleri çalışanlarına her daim yol gösterici bir baş ucu kaynağı olması dileğiyle...


Basım Ayı/Yılı : 6/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 466
Ağırlık : 466
En / Boy : 16,5 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺252,00
Kendi Kendini İyileştirme Bilimi

Ödüllü Oxford Üniversitesi araştırmacısı Dr. Jeremy Howick, hangi ilaçları alacağına, çocuklarına hangi ilaçları vereceğine ve ne zaman (veya ne zaman değil) bedenin kendi işini yapmasına izin vereceğine dair okuyucunun mantıklı seçimler yapmasını sağlayacak bilimsel kanıtlarla, okuyucuyu donatmak için hakem değerlendirmeli en son tıbbi araştırmalardan yararlanmaktadır.

Varlıklı ülkeler tıbbi gelişmelere önemli ölçüde bağımlı olmuştur: Ortalama olarak, bütün Amerikalıların beşte biri, yaşı ilerlemiş İngilizlerin yarısı ve yaşlı Kanadalıların üçte ikisi günde en az beş adet reçeteli ilaç kullanmaktadır, hayatları, hiç durmayan hap yutmak ve yan etkilerini yönetmek ritüelidir. On kişiden biri antidepresan kullanmakta ve okulda yerinde duramayan milyonlarca erkek çocuğuna metamfetamin reçetesi verilmektedir. Işık hızında artan küresel sağlık hizmet maliyetleri, bu fazla ilaç kullanımının giderek daha karşılanamaz hale gelmesine neden olmaktadır.

Doktor Sensin’de, Howick modern ilaç ve teknolojileri bolluğunun, insan bedeninin acıyı tedavi edebilen kendi ilaçlarını ürettiği, birçok fiziksel rahatsızlıktan kendini bir cerrah kadar kurtarabildiği ve hatta herhangi bir psikolog gibi hafif bir depresyon ile savaşabildiği, gerçeğini kör ettiğini açıklamaktadır. Son klinik araştırmalar, zihinsel durumların sağlığımızı etkilediğini açıkça göstermektedir: Gevşeme, olumlu düşünme ve rahat sosyal çevrenin hepsinin sağlığa ölçülebilir faydaları vardır—bazen tezgâhta satılan ilaçlar kadar etkilidirler.

Modern tıbbın ilaç müdahalelerini aşırı kullanımı ve bedeninizin kendini iyileştirme konusundaki doğuştan gelen gücüne ilişkin bilimsel kanıtların yönteme dayalı ve ulaşılabilir bir analizi ile, Doktor Sensin sağlığınız, bedeniniz ve ilaca yaklaşımınız hakkında düşünme biçiminizi değiştirecektir.

“Jeremy Howick, kendini iyileştirmenin ardındaki bilimi ortaya koyuyor. Bu çığır açan kitabı okuyun!”

- Deepak Chopra

“Howick, sağlıklı olmanın ne demek olduğuna ve modern sağlık hizmetlerinin bizi nasıl yanlış yönlendirebileceğine dair erişilebilir ve akılcı bir açıklama sunmaktadır. Modern sağlık bakımının labirentinde akıllıca gezinmek istiyorsanız, bunun için mükemmel, iddialı ve bütünleştirici bir kitap.”

- Ty Tashiro, The Science of Happily Ever After adlı kitabın yazarı

“Bedenin ve zihnin sağlığımızı ve refahımızı etkilemek için nasıl etkileşime girdiğine dair zamansız bir sorun üzerine zamanında yazılmış bir kitap. Bu kitap alanında uluslararası bir uzman tarafından güzelce yazılmış, eski düşünme alışkanlıklarına meydan okumaktadır ve bütünleşik bir yaşam sürdürmenin ne demek olduğunu keşfetmenin yeni yollarını vaat etmektedir.”

- Mark Williams, Farkındalık adlı kitabın yazarı, Klinik Psikoloji Profesörü ve Oxford Mindfulness Merkezinin önceki müdürü

“Jeremy Howick, plaseboları ve onları halk için anlaşılır hale getirmeyi biliyor. Kendisi, büyük resmi anlayan bir filozof ve iyi bilim yapmanın ayrıntılarını anlayan bir araştırmacı.”

- Ted Kaptchuk

“Etkileyici, bilgilendirici, erişilebilir ve okunması kolay. Doktor Sensin, bedenin nasıl çalıştığını bilmeniz için gereken her şeyi size söyleyecektir ve sağlığınız söz konusu olduğunda, doğru seçimleri yapma konusunda güçlendiren bilgilerle sizi kollayacaktır. Sağlığını iyileştirmekle ilgilenen herkes için zorunlu bir okuma.”

- Virginie Chiquri, Thinking Mom’s Revolution adlı kitabın yazarı

“Bu büyüleyici kitap, olayları anlatmaktan, binlerce insan denekle yapılan ve bunların arasında, daha sağlıklı, güçlü, aktif ve anlamlı bir yaşama yönelmenize yardımcı olmayı amaçlayan, büyük ve çok sayıda karşılaştırmalı bilimsel çalışmaya kadar geniş bir kanıt yelpazesinde uzanıyor. Kendi kayığında (gerçekten!) kürek çekebilecek, istatistikte olduğu kadar yoga konusunda usta bir akademisyen tarafından ilgi çekici yazılmış, gerçekten iyi bir okuma.”

- Profesör Dan Moerman


Basım Ayı/Yılı : 8/2019
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 336
Ağırlık : 336
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺93,75

Bazı aşklar vardır farkında olmadan tutkuya dönüşür. Zaman içinde bu tutkunun esareti içine girdinizi düşünürsünüz. Esaret özgürlüğünüzü elinizden almaya başlar. Ne zaman eski özgürlüğüme kavaşacağım dersiniz. Sigara ile bütünleşmiş hayatınıza hiç bu gözle baktınız mı ? keyif aldığınızı düşündüğünüz sigara içme eyleminizin artık keyif vermediğini düşünmeye başladınız mı ? Tüm hücrelerinizi dolduran sigaranın artık sizi zehirlediğini mi düşünüyorsunuz ? ZEHİRLE AŞK YAŞANMAZ kitabı özgür hayatınızın kontrolünü size tekrar verecek olan bir kitaptır. Bir çıkmazın içindeyseniz ve bu esaretten kurtulmak istiyorsanız önce bu aşkın tuzağına nasıl düştüğünüzü öğrenmelisiniz. ZEHİRLE AŞK YAŞANMAZ kitabı size buzdağının görünmeyen yüzünü anlatırken yazarın ilk kitabı olan ‘KÜLLERİNDEN YENİDEN DOĞMAYA HAZIR MISIN ?’ kitabı ise buzdağının görünen yüzünü anlatmaktadır.


Basım Ayı/Yılı :
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 184
Ağırlık : 184
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺51,10

Tıbbi biyoloji ve genetik biliminin her geçen gün gelişmesi, tıpta yeni teşhis ve tedavi yöntemlerinin de gelişimine katkıda bulunmaktadır. Bu kitap, tıbbi biyoloji ve genetik alanında temel ve güncel bilgiler derlenerek bu alandaki bilgi edinilmesinin kapsamlı olarak ele alındığı çok yönlü bir kitaptır. Ayrıca öğrencilere tıbbi biyoloji ve genetik alanını anlamaları için bir çerçeve çizerken bu alanda sürekli bir eğitim programı oluşturmaları için temel sağlayacak niteliktedir.
Sağlık Profesyonelleri İçin Tıbbi Biyoloji ve Genetik kitabının; tıp ve biyoloji eğitimi ile ilgilenen herkesin faydalanacakları bir kaynak olması ve bilime ve yeni fikirlere daha güçlü adım atmaları için motive edici olması dileğiyle...


Basım Ayı/Yılı : 12/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 272
Ağırlık : 272
En / Boy : 16,5 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺112,50

Biyokimya, tıp biliminin temel alanlarından birisidir ve canlı bedeninde gerçekleşen kimyasal tepkimeleri konu edinir. Metabolizma ise biyokimyanın ana konularından birisidir ve temelde yediğimiz, içtiğimiz gıdaların vücudumuzdaki akıbetini inceler. Bir diğer ifadeyle beslenmeyi, hücresel ve moleküler düzeyde inceler. Dolayısıyla beslenme konusu, biyokimyasal bir yaklaşım olmadan tam anlamıyla anlaşılamaz. Doç. Dr. Hasan Basri Savaş'ın editörlüğü ile ortaya çıkan bu eser işte bu yüzden beslenmeye doğru bir yaklaşım sunuyor.
Kitabın içeriğine baktığımızda önce besinlere ve beslenmeye ait temel biyokimyasal bilgilerin verildiğini, daha sonra beslenmeyle ilişikli bazı hastaların biyokimyasal temellerinin anlatıldığını, son olarak da bazı güncel konuların ele alındığını görüyoruz. Sağlıklı beslenmenin temelleri bilinecekse beslenmenin biyokimyası bilinmelidir. Bunun yanında besinleri tanımak ve doğru beslenme davranışları geliştirmek de kuşkusuz çok önemlidir.
Yazar kadrosuna baktığımızda oldukça geniş bir liste görüyoruz. Böyle güzel bir içerik ve seçkin akademik kadronun organizasyonu tahmin ediyorum kolay olmamıştır. Bu yüzden hem editörü hem de katkı veren tüm öğretim üyesi arkadaşlarımı tebrik ediyorum.
Bu kitabın gerek biyokimya gerekse beslenme alanıyla ilgilenen tüm öğrenci ve akademisyenlere faydalı olacağını düşünüyorum.
İyi okumalar.


Basım Ayı/Yılı : 10/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 584
Ağırlık : 584
En / Boy : 16,5 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺243,00

İLEM Toplum Çalışmaları Grubunun günümüzde algılanan beden üzerindeki tartışmaların farklı disiplinler penceresinden sonuçlarını tahlil etmek üzere tertip ettiği Bedenin Anlamı ve Sınırları başlıklı seminer dizisinin tebliğleri Senanur Avcı ve Nuriye Kayarın editörlüğünde yayına hazırlandı. Çalışma, sosyolojinin yeni ve müstakil bir alanını oluşturmasıyla bilimlerin nesnesi haline dönüş en bedenin, Irvin Cemil Schick, Kadir Canatan, Mustafa Tekin, Murat Çekin, Murat Beyazyüz, Nazife Şişman, Süheyb Öğüt, Teyfur Erdoğdu gibi önemli ilim adamlarının gözüyle ilahi anlayıştan uzaklaşarak seküler bir "beden”e doğru sürükleniş hikâyesinden kesitler sunuyor. Eser, sadece bireyin varoluş ve mahremiyet alanı olmaktan çıkmış "beden'in değişen anlamı ve sınırları üzerine düşünmeye davet ediyor.


Basım Ayı/Yılı : 11/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 2
Sayfa Sayısı : 224
Ağırlık : 224
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺75,00

“Ebelikte Meslek Tarihi ve Deontoloji” kitabı; hem ebelik öğrencileri hem de profesyoneller için mesleki sorumluluk ve roller, ekip yaklaşımı, meslek felsefesi ve sanatı, yasa ve yönetmelikler, etik kurallar, hasta hakları, cezai yaptırımlar, din ve sağlık, ebelik eğitimi ve meslek tarihi açısından yararlanabilecekleri dinamik bir kaynaktır. Kitap toplam yirmi iki bölümden oluşmaktadır. Ebelik alanında çalışan profesyoneller tarafından akıcı bir dille ve güncel kaynaklar kullanılarak yazılan kitabın; ebelere, ebelik bölümü öğrencilerine ve tüm sağlık çalışanlarına faydalı olması dileğiyle...


Basım Ayı/Yılı : 10/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 386
Ağırlık : 386
En / Boy : 16,5 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺180,00
Uygulamalı Anlatım

Son yıllarda hastalıkların moleküler temellerine yönelik araştırmalar kapsamında bilgi birikimimiz artmıştır. Gerek tıbbi biyoloji ve gerek tıbbi genetik alanında artan bilgilerin kullanımıyla özellikle genetik temeli olan hücresel ve kromozomal değişikliklerin yol açtığı hastalıklar bir taraftan anlaşılmaya bir taraftan tedavi edilmeye çalışılmaktadır. Bu noktadan hareketle yazılmış olan bu kitap, “Tıbbi Biyoloji” ana başlığı altında canlılığın başlangıcından itibaren hücre ölüm mekanizmalarına kadar olan tüm konuları içermektedir. “Genetik” ana başlığı altında ise DNA ve RNA'nın yapısından başlayarak genetik kodun özellikleri, mutasyonlar ve kalıtım paternleri konularını da içeren bir bütünlük sağlamaktadır. Kitabımızın bugüne kadar yazılmış olan muadillerinden farkı, ikinci kısımda özellikle moleküler genetik uygulamalar ve pratik uygulamaları adım adım içeriyor olmasıdır. Tıbbi biyoloji ve genetik konularının toplam on dört bölümde işlendiği kitabın “Uygulama” kısmında ise altı bölüm bulunmaktadır. Tıp fakültelerinin ilgili kurullarının müfredatına uygun olarak hazırlanmış olan bu kitap; sağlık bilimleri fakülteleri, diş hekimliği fakülteleri ve sağlık yüksekokullarının ilgili bölümlerinde kullanılabilecek bir ders kitabıdır. Yaklaşık iki yıllık bir süreçte ve güncel verilerin sürekli takip edilerek yoğun bir çaba sonucu hazırlanmış olan bu kitap; lisans, lisansüstü öğrenciler ve tüm akademisyenlerin yararlanabileceği bir kaynaktır.


Basım Ayı/Yılı : 10/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 304
Ağırlık : 304
En / Boy : 19,5 / 27,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺180,00

Sağlık hizmetlerine olan talebin artması ve sağlık teknolojisindeki gelişmeler, kaynakların daha iyi kullanılması zorunluluğunu ortaya çıkarmıştır. Politika yapıcıların eldeki kıt kaynakların hangi hastalıklara, bölgeye, nüfusa ya da programlara ayrılması gerektiğiyle ilgili önemli kararlar vermesi gerekmektedir. Bu kararların etkili ve verimli olabilmesi için kanıta dayalı öncelik belirleme süreçlerinin hem makro hem de mikro düzeyde kullanılması önem arz etmektedir. Çünkü kanıtların kullanımı, politika, idari ve klinik düzeylerde modern sağlık hizmetlerinin temel bir unsuru hâline gelmiştir. Kanıta dayalı uygulamalara dayanan sağlık teknolojisi değerlendirme (STD) faaliyetleri için öncelikle hedefleri, önlemleri, kalite standartları, en iyi uygulamaları ve değerlendirme yönergelerini açıkça tanımlayan açık, tutarlı ve standartlaştırılmış bir STD çerçevesi oluşturulması gerekmektedir. Bu amaç doğrultusunda hazırlanmış olan ve ülkemizdeki sağlık yöneticileri için STD uygulamalarını ele alan ilk kitap niteliğini taşıyan bu çalışma; STD ve tarihsel gelişimi, STD'ye neden ihtiyaç olduğu, karar verme düzeyleri, kavramlar ve terimler, STD'de kullanılan ekonomik değerlendirme teknikleri, hastaların STD sürecine katılımı, radyoloji ve STD ve saha uygulamaları konularının ele alındığı bir kaynak olarak hazırlanmıştır.


Basım Ayı/Yılı : 3/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 146
Ağırlık : 146
En / Boy : 16,5 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺81,00

Bağımlılık; günümüz dünyasının en büyük sağlık problemleri arasında yer alan, biyolojik, psikolojik ve sosyal temelleri ve sonuçları olan ve tedavisi mümkün bir beyin hastalığıdır. Ulusal ve uluslararası düzeyde yapılan çalışmalar bağımlılığa ilişkin birçok türün mevcut olduğunu, bireylerin bağımlı olma yaşının her geçen gün düştüğünü ortaya koymaktadır. Bu düşüş bağımlı birey sayısını hızlıca artırmaktadır.
Değişen dünya koşulları her gün yeni bağımlılık türleri ortaya çıkarmaktadır. Bununla birlikte bağımlılık, tedavisi olan bir süreçtir. Dünya Sağlık Örgütünün yapmış olduğu sağlık tanımlamasında da vurgulandığı üzere sağlık yalnızca hastalık veya engelliliğin olmaması durumu değil bireylerin fiziksel, psikolojik ve sosyal yönden tam bir iyilik hâli içerisinde olmasıdır. Tanımdan hareketle bağımlılık tedavisi tıbbi tedavinin yanında bireylerin psikolojik ve sosyal yönden de desteklendiği bir bütün şeklinde, multidisipliner bir bakış açısı ile ve doktor, psikiyatrist, psikolog, sosyal hizmet uzmanı, hemşire vb. gibi sağlık profesyonelleri ile gerçekleştirilmelidir.
Kitabın öncelikli amacı; kimyasal ve davranışsal bağımlılıkların öğretilmesi, daha sonra bu bağımlılıklarla mücadele sürecinde sosyal hizmet meslek ve disiplini profesyonellerine düşen görevlerin uygulamalı olarak anlatılmasıdır. Bu bakış açısı ile kitap, yalnızca sosyal hizmet alanında değil bağımlılıklara ilişkin çalışan diğer bütün alanlardaki öğrenciler, akademisyenler ve uygulayıcılar için başucu kitabı niteliğinde düzenlenmiştir.


Basım Ayı/Yılı : 3/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 432
Ağırlık : 432
En / Boy : 16 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺193,50

Gelişen teknoloji, her alanı etkilediği gibi sağlık alanını da etkilemektedir. Teknolojinin baş döndüren hızı ile birlikte ortaya çıkan gelişmeler, sağlık hizmet kullanıcılarının ve sağlık hizmeti sunanların rollerini büyük ölçüde değiştirecek uygulamaların geliştirilmesine neden olmaktadır. Özellikle Covid-19 salgını döneminde sağlığa yönelik prosedürler fazlasıyla değişmiştir. Gerek Covid-19 dönemi gerekse genel anlamıyla sağlığın yönetilmesinde ortaya çıkan yenilik ve değişimlerin ele alındığı bu kitap; sağlık yöneticileri, akademisyenler ve sağlık yönetimi öğrencileri için güncel bir kaynak özelliği taşımaktadır. Sağlık Yönetiminde Dönüşüm ve Güncel Yaklaşımlar kitabı; sağlıkta iletişim, pazarlama, müşteri ilişkileri yönetimi, değişim ve inovasyon, sağlık bilişimi, tedarik zinciri yönetimi, hasta güçlendirme ve sürdürülebilirlik bağlamında çevre duyarlılığı ve etik yaklaşımların kapsamlı bir şekilde ele alındığı bir kaynak olarak hazırlanmıştır.


Basım Ayı/Yılı : 3/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 396
Ağırlık : 396
En / Boy : 16,5 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺189,00

Sebzeler, dünyada ve ülkemizde tahıllardan sonra en fazla üretilen ve ticareti yapılan bitkisel ürün grubudur. Önemli bir gıda kaynağı olan sebzelerin, insan beslenmesinde çok faydalı yönleri bulunmaktadır. Bu kitapta, sebze yetiştiriciliğinin temel ilkeleri on bir bölümde açıklanmaya çalışılmıştır. Bu kapsamda ilk olarak sebze kavramı, sebzelerin orijin merkezleri, ekonomik önemi ve değerlendirme şekilleri hakkında bilgiler verilmiştir. Ardından sebzelerin sınıflandırılması, beslenme değerleri, iklim ve toprak istekleri, üretim şekilleri ve teknikleri, kullanılan yetiştiricilik sistemleri, sulama ve sulama yöntemleri, bitki besleme ve gübreleme, hastalık, zararlı ve yabancı otlarla mücadele, hasat sonrası teknolojileri konularında detaylı bilgiler sunulmuştur.
Sebze yetiştiriciliği hakkında temel bilgilere ihtiyacı olan üreticiler, tarım eğitimi alan öğrenciler, bu alanda ve yakın alanlarda çalışan araştırmacıların kullanabileceği temel bir kaynak niteliğindeki bu kitabın, ülkemiz tarımına, konu ilgili olan tüm çalışanlara ve öğrencilere faydalı olmasını dileriz.


Basım Ayı/Yılı : 3/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 448
Ağırlık : 448
En / Boy : 16,5 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺198,00

İnsan beslenmesinde gıda olarak sebzeler önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle sebzelere ilgi duyan herkesin kitaptan yararlanması mümkündür. Kitap; beslenmede sebzelerin önemini ve nasıl muhafaza edilmesi gerektiğini öğrenmek isteyen, ekonomik bir etkinlik olarak sebze işletmesi kurmayı düşünen, hobi veya girişimci olarak sebze yetiştirmeyi planlayan, öğretim materyali olarak eğitimci ve öğrencilerin yararlanabileceği bir kaynak niteliğindedir. Kitabın hedeflediği okur, sebze yetiştiriciliğine farklı amaçlarla ilgi duyan ve sebzeler hakkında farklı bilimsel bilgileri öğrenmek isteyen herkestir. Bu kitap sebzecilikle ilgili temel kavramları, açıkta ve örtüaltında yetiştirme tekniklerini, topraksız tarım uygulamalarını, aşılı fide yetiştiriciliğini, sebze üretiminde karşılaşılan önemli sorunları ve çözüm yollarını, sebzelerin muhafaza ve pazarlanması konularında bilimsel bilgileri içermektedir. Kendisinden faydalanmak isteyenlere dost bir bakış açısıyla, içeriği zengin ve sade bir üslup ile yazılan kitabın, ilgi duyanlara yararlı olması bizim için büyük bir mutluluktur.


Basım Ayı/Yılı : 2/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 522
Ağırlık : 522
En / Boy : 16,5 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺216,00

Hemşireliğe Giriş kitabı, hemşirelik öğrencileri için tasarlanmıştır. Kitap, hem hemşireliğin tarihi hem de günümüze ışık tutarak öğrencilerin profesyonel hemşireliğe hazırlanmalarına yardımcı olacak önemli bir kaynak niteliğindedir.
Kitap, hemşireliğin tarihsel gelişiminden başlayarak hemşirelikte temel kavramlar, hemşirelik felsefesi, değerler ve inançlar, hemşireliğin çağdaş rolleri, kuram ve modeller, hemşirenin görev, yetki, sorumlulukları, kanıta dayalı uygulamalar gibi birçok konuyu ele alan yol gösterici bir rehberdir.


Basım Ayı/Yılı : 12/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 316
Ağırlık : 316
En / Boy : 16,5 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺126,00

Sağlıklı nesiller, toplumlar ve sağlıklı bir geleceğin en önemli unsurlarından biri üreme sağlığıdır. Üreme sağlığı sorunlarını ele alan kitabımız bu sorunlarla baş etmede sağlık profesyonellerine geniş kapsamlı bilgi sunarak dünyada ve Türkiye’de üreme sağlığı cinsel sağlık ve aile planlamasına yönelik güncel durumu da göstermeye çalışmaktadır. İlaveten değişen toplum yapısı ve üreme sağlığı geniş bir perspektifte değerlendirilmiş olup kadınlar başta olmak üzere erkekler, çocuklar ve riskli grupların cinsel sağlık, üreme sağlığı ve aile planlamasına yönelik ihtiyaçlarını belirlemede sağlık profesyonelleri ve adaylarına eğitici, yenileyici ve esin kaynağı olabileceğini düşünmekteyiz.


Basım Ayı/Yılı : 9/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 530
Ağırlık : 530
En / Boy : 16,5 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺220,50

Telesağlık; çevrim içi (online), telefon ya da başka bir iletişim yöntemi ile sağlık hizmetini uzaktan sağlamak anlamına gelmektedir.

Kitabı; öncelikle farklı tıp uzmanlıklarında telesağlıkla ilgili literatür bilgisini derlemektedir. Bunun yanı sıra diş hekimleri, hemşireler, fizyoterapistler, ilk ve acil yardım teknikerleri, radyoloji teknikerleri, patoloji teknikerleri gibi sağlık çalışanlarının da kendi alanlarıyla ilgili telesağlık bölümlerini kapsayan bütüncül bir içeriğe sahiptir.

Bu kitabın sadece farklı alanlardaki literatür bilgisini derlemekle kalmayıp yazarların konuya ilişkin uzman görüşlerini de kapsaması ve ayrıca etik, hukuk, videokonferans teknolojisi ve ses ve görüntü rejimi gibi telesağlık için işe dönük müstakil bölüm içerikleri ile uygulayıcılar için bir rehber niteliği görmesi amaçlanmıştır. Böylelikle okuyucu, videokonferans görüşmesinde kadraj nasıl ayarlanmalı sorusundan telesağlık için aydınlatılmış onam hazırlamaya kadar uygulamada ihtiyaç duyacağı pek çok konuya erişme olanağı bulacaktır.

Son olarak afet, denizcilik ve havacılık gibi özel durumlaraki telesağlık uygulamalarına ayrılan müstakil bölümler, telesağlık uygulamalarının heterojen yapısı düşünüldüğünde kitabın olabildiğince kapsayıcı bir içeriğe sahip olmasını sağlamıştır.

Kitap; tıp doktorları, diş hekimleri, hemşireler, fizyoterapistler, sağlık teknisyenleri, sağlık idarecileri, sağlık girişimcileri ve bu bölümlerin öğrencileri için önerilir.


Basım Ayı/Yılı : 4/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 688
Ağırlık : 688
En / Boy : 16 / 23,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺270,00

Ağız boşluğunda birçok hastalık değişik tıp branşlarını ilgilendirir. Ağzı en çok gören branş mensubu diş hekimleri neredeyse tamamen dişlere, kulak-burun-boğaz hekimleri de boğaza ve kendi branşlarının diğer alanlarına baktıklarından ağza yoğunlaşmadıkları görülmektedir.
Ağız dokusunun özelliği bakımından deri hastalıkları hekimlerinin konuyla ilgili olması beklenirken almış oldukları eğitimleri gereği onlar da ağız konusunda yeterli tecrübe edinememektedirler. Ağızdaki değişikliklerde dişler de rol oynayabildiğinden ayırım kolay olmayabilir. Genellikle hastalar nereye başvuracağını bilememektedirler. Bu konu ile ilgili özel olarak diş hekimi kökenlilere ABD’de ve Batı Avrupa’da "Oral Medicine”, Doğu Avrupa'da "Stomatoloji" kavramı içinde uzmanlık eğitimi vardır. Ülkemizde bunun karşılığı olarak ağız teşhisi anlamına gelen ve bu açığı kapatan branş olan "Oral Diagnoz” kısmı 2012 yılında diş hekimliği fakültelerinden YÖK tarafından kaldırılmıştır!
Bu kitabın amacı, ağız mukozasında görülebilen değişiklik veya hastalıkların ağırlıklı olarak genel hastalıklarla ilgili olanlarından bazı örnekler ile toplumda merak edilen sorulara teşhis ile ilgili yorum getirmek, hayati önemi olabilecek değişikliklere dikkati çekmektir.


Basım Ayı/Yılı : 7/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 120
Ağırlık : 120
En / Boy : 14 / 21,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺76,50

Nefesten Solunuma Bütüncül Sağlık Kitabı

Son 15 yılda çok önemli araştırma, çalışma ve paradigma değiştiren buluşların gerçekleştirildiği bu önemli konuyu geniş bir yelpazede ele alan yazar bizi, Nefesten Solunuma, farklı bir deyişle Doğu'dan Batı'ya bir yolculuğa çıkarıyor. Nefes kavramı, Batı tıbbının “solunum” olarak tanımladığı alanın içine girmiş, önemli tedavi protokollerinde “kadim nefes formları” kullanılmaya başlanmış ve bu teknikler integratif alanın önemli terapatik uygulamalarından biri haline gelmiştir.

Bu kitaptan öğreneceğiniz her bilgi sağlığınızın sorumluluğunu almak anlamında sizi daha donanımlı, coşkulu kılacak ve özsaygınızı beklentilerinizin ötesinde yükseltecektir. Birçok farklı kültürün kadim nefes tekniklerinin yanı sıra “Solunum Fizyolojisi”, “Solunum Fizyopatolojisi” ve “Pulmoner Rehabilitasyon” gibi allopatik tıbbın ya da Batı tıbbının alanına giren konulara da ek bölümler olarak olabildiğince kapsamlı bir şekilde yer veriyor. "Bilgiyle yüklü bu kitap gerçekten de nefes almamızı sağlıyor."

- Doç. Dr. Ebru Güzel


Basım Ayı/Yılı : 7/2020
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 3
Sayfa Sayısı : 416
Ağırlık : 416
En / Boy : 16 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺155,20

Veteriner Onkoloji Kitabımız, Tümörler Hakkında genel bilgiler ile tümörlerin incelendiği özel bölümlerden oluşmaktadır.
Özellikle genel bilgilerin sunulduğu bölümde, insan hekimliğinden de örnekler verilmiştir. Özel bölümde, tümörler sistem ya da organlara değil, köken dokulara göre ele alınmıştır.
Ayrıca, Veteriner Hekimlikte sıkça görülün bazı neoplastik hastalıklar hakkında da “Diğer tümörler ve Neoplastik Hastalıklar” başlığı altında kısaca bilgi verilmiştir.
Kitabın bu baskısında, tümörlerin tedavisi hakkında bilgiler güncellenmiş ve kemoterapi protokolleri ilave edilmiştir.


Basım Ayı/Yılı : 6/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 8
Sayfa Sayısı : 184
Ağırlık : 184
En / Boy : 17 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺175,00

MEDİKAL MEDYUM SERİSİNİN İLK KİTABI GÖZDEN GEÇİRİLMİŞ VE GENİŞLETİLMİŞ ZAMANIN ÇOK ÖTESİNE GEÇMİŞ BİR ŞİFA BİLGELİĞİ Tıbbın, acılarınızın gerçek sebebini ve tedavi yolunu keşfetmesi için bekleyecek 20 yılınız daha var mı? Birinin sizi -hemen şu anda- iyileştirmesinin bedeli ne olurdu? New York Times #1 çoksatan yazarlarından Anthony William, devrim niteliğindeki sezgileri ve günümüzde daha da öne çıkan yetenekleriyle geri dönüyor. Sağlık problemlerinizin sebeplerini ve aşağıda listesini gördüğünüz iki düzineden fazla rahatsızlıktan nasıl kurtulacağınızı keşfedin.

AĞRILAR & SANCILAR
• DEHB
• ADRENAL YORGUNLUK
• YAŞLANMA
• ALZHEIMER
• OTİZM
• OTOİMMÜN
RAHATSIZLIKLAR
• BELL PALSİSİ
• BEYİN SİSİ
• KANDİDA
• KRONİK YORGUNLUK
SENDROMUKOLİT
• DEPRESYON &
ANKSİYETE
 
• DİYABET VE
HİPOGLİSEMİ
• SİNDİRİM
BOZUKLUKLARI
• BAŞ DÖNMESİ
• EPSTEİN BARR VİRÜSÜ
• FİBROMİYALJİ
• DONUK OMUZ
• İLTİHAPLANMA
• SIZINTILI BAĞIRSAK
SENDROMU
• LUPUS
• LYME HASTALIĞI
• MENOPOZ
SEMPTOMLARI
• MİGRENLER VE BAŞ
AĞRILARI
 
• MULTİPL SKLEROZ (MS)
• NÖROLOJİK BELİRTİLER
• ÂDET ÖNCESİ
SENDROMU (PMS)
• DOĞUM SONRASI
YORGUNLUĞU
• TSSB
• ROMATİZMAL EKLEM
İLTİHABI
• ZONA HASTALIĞI
• TİROİT HASTALIKLARI
• KARINCALANMA VE
UYUŞMALAR
• TME & ÇENE AĞRISI
• VERTİGO VE KULAK
ÇINLAMASI
 
“Konuşmamızın ilk üç dakikasında Anthony, sağlık sorunumu tam olarak tanımladı!
Bu şifacı gerçekten ne dediğini biliyor. Anthony’nin Medikal Medyum olarak tıbbi yetenekleri benzersiz ve büyüleyici.”
 
— Alejandro Junger, New York Times’ın çoksatan kitapları Clean, Clean Eats, Clean Gut ve Clean 7’ın yazarı; büyük ilgi gören Clean Programı’nın yaratıcısı


Basım Ayı/Yılı : 6/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 496
Ağırlık : 496
En / Boy : 19 / 22
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺245,18

Dünyada tanı konulan obez (aşırı şişman) yetişkin sayısı bugün 300 milyonun üzerinde. Ciddi bir hastalık olan obezite (aşırı şişmanlık) yarattığı fiziksel sıkıntıların yanında hem kadınlarda hem de erkeklerde diyabet, kardiyovasküler hastalık, hipertansiyon, felç ve belirli kanser türleri için risk oluşturuyor. Sağlığa yansıyan olumsuz sonuçları, erken ölüm riskinin artmasından genel yaşam kalitesini düşüren ciddi kronik risklere kadar uzanıyor. Dolayısıyla obezitenin “irade yetersizliği” değil bir hastalık olduğu konusunda toplumun bilinçlenmesine büyük ihtiyaç duyuluyor.

101 Soru 101 Cevap Obezite Ameliyatları, 30 yılı aşan hekimlik yaşamını obezitenin önlenmesi ve tedavi edilmesine adamış Prof. Dr. Halil Coşkun ve obezite hastalarıyla çalışan Bariatrik Diyetisyen Nida Yıldız tarafından sade bir dille kaleme alındı. Kitap, obezitenin nasıl bir hastalık olduğundan başlayarak, obezite tedavi yöntemleri, obezite ameliyatları ve ameliyat sürecindeki beslenme hakkında her türlü bilgiyi içeriyor. Obezitenin zararlarını öğrenmek, obeziteden korunmak, obeziteyle yaşamaya son vermek, obezite ameliyatlarıyla ilgili doğru bilgiler edinmek isteyen herkese fayda sağlayacak, bilimsel kanıtlarla desteklenmiş, her kütüphanede bulunması gereken kaynak bir kitap.


Basım Ayı/Yılı : 11/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 136
Ağırlık : 136
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺39,00
Dengeleme ve İyileşme İçin Araçlar

Travma tedavisi üzerine son dönemde yapılan birçok araştırma uygulama yöntemlerinden çok tedavilerin sonuçlarına odaklanmaktadır. Bu kitap, travma alanında çalışan klinisyenlerin önemli bir ihtiyacı olan pratik teknikleri açık bir şekilde sunarak onlara yol gösteriyor.

Travma uygulamasının temeli üç aşamalı bir model çerçevesinde detaylı bir şekilde anlatılıyor; Güvenlik / Stabilizasyon, Travmayı İşleme ve Yeniden Bağlanma. Ek olarak, danışanların travmatik deneyimlerine ulaşılması, yüzleştirilmesi ve çözülmesi için kullanılan Bilişsel Davranışçı Terapi teknikleri kitap boyunca adım adım sunuluyor. 

‘Travma Uygulaması’nın hem travmatik deneyimlerini geride bırakamayıp acıları ile mücadele etmeye çalışanlara, hem de onlara yardım etmek için uğraşan ruh sağlığı profesyonellerine çok yararlı olacağını düşünüyorum.’

Prof. Dr. Önder Kavakcı


Basım Ayı/Yılı : 10/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 360
Ağırlık : 360
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺118,90

Hastalıklar nasıl teşhis edilir? Kanser nedir?

Bazı pandemiler neden bu kadar ölümcüldür?

Bu kitap günümüzdeki tıp anlayışına şekil veren ve sağlığımızı korumamıza katkıda bulunan önemli buluş ve keşifleri açıklayarak bu soruları ve daha fazlasını yanıtlıyor.

Sade bir dilde kaleme alınan Tıp Kitabı tıp tarihindeki önemli kilometre taşlarını ortaya koyuyor, zekice görsellerle konulara açıklık getiriyor ve karmaşık kavramları şekillerle daha anlaşılır kılıyor.

İster tıp öğrencisi, ister sağlık çalışanı, ister tıpla ilgilenen

bir okur olun bu kitapta ilginizi çeken birçok şey bulacaksınız.


Basım Ayı/Yılı : 10/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 2
Sayfa Sayısı : 336
Ağırlık : 336
En / Boy : 20 / 24
Cilt Tipi : Ciltli
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺533,00

“Şimdi umutlarımız ilerleyen teknolojinin, dünyanın yaralarını sarabilmesinde ve mevcut sistemlerin sürdürülebilir sistemlerle değiştirilmesinde. Bir umudumuz daha var ki o da bizleriz. Bizim içinde bulunduğumuz durumu tüm gerçekleri ile fark edip harekete geçmemiz gerekiyor. Bu şekilde kanser dahil pek çok hastalığı yenebilir, gelecek nesillere güzel bir dünya bırakabiliriz.”

– Dr. Sevil Öz

“Yaşamını insan ve doğanın sağlığına adayan sevgili kuzinim Dr. Sevil Öz, dünyamız ve bizler için çok faydalı bir eser ortaya koymuş. Kitabında gezegenimiz hastalandıkça, bizim de başta kanser olmak üzere pek çok hastalığa maruz kaldığımızı, küresel ısınmanın yarattığı bu döngüyü bozup iyileşebilmemiz için yapmamız gerekenleri anlatıyor. Dünyamız ile dost olarak sağlığımıza nasıl kavuşabileceğimiz ve gelecek nesillere nasıl daha iyi bir yaşam sunabileceğimizle ilgili bilimsel verileri çok anlaşılır bir dille sunan bu kitap için kendisini kutluyorum.”

– Prof. Dr. Mehmet Öz

“Dr. Sevil Öz, değerli bir hekim, azimli ve çalışkan bir kişidir. Kendisini asistan doktorken tanıdım ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde birlikte çalışma fırsatımız oldu. O sıralarda genel cerrahi asistanıydı, daha sonra ise gerekçelerini kitabında belirttiği gibi meme kanseri ile uğraşmaya başladı. Hatta bu konuda ilk kitabını yazdı. Elinizdeki bu kitap Dr. Sevil Öz’ün ikinci kitabıdır. Asrın hastalığı olan kanserden korunma için hayat tarzını nasıl değiştirmek gerektiği, beslenme ve sağlıklı yaşam için spor, yoga, meditasyon gibi önerileri içeren oldukça kapsamlı ve kanıta dayalı bir eserdir. Hepimiz için eğitici ve öğretici bir eser ortaya çıkmıştır. Günlük yaşantımıza dokunacağına, her okuyucunun kendine gerekli bir bilgi bulacağına inanıyorum. Hepimize sağlıklı bir yaşam diliyorum.”

– Prof. Dr. Nil Molinas Mandel

“Farklı bir kitap, son satırına kadar dolu dolu, geniş bir açı, yalın bir anlatım, kucaklayan bir ifade... Dr. Sevil Öz’ün bu kitabında tüm yaşam alanlarını ve geleceğimizi tehdit eden unsurların boyutunu ortaya koyarak, kendisine, kızlarına ve gelecek nesillere olan sorumluluğunu yerine getirdiğini düşünüyorum.”

– Prof. Dr. Şehnaz Karadeniz


Basım Ayı/Yılı : 3/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 320
Ağırlık : 320
En / Boy : 15,5 / 21,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺77,00

“Sağlık ve güzelliği tarihsel bağlamdan başlayarak ele alan; önemli hastalıkların semptomlarını, risklerini ve tedavilerini de kapsayan harika bir çalışma! Bu konularda bilgilenmek isteyen herkese tavsiye ederim.”
Prof. Dr. Bengi Başer

“Çok sevdiğim, saydığım değerli eczacım Mehmet Müderrisoğlu’nun kaleminden çıkmış bu harika rehber kitabı mutlaka edinin. Dijital bilgi kirliliğinin çok fazla olduğu bu günlerde, hayatınızın her yaş döneminde başvurabileceğiniz ve elinizin altında bulunması gereken bu kitapta sağlık, bakım, güzellik hakkında tüm doğru bilgiler biz okuyucularla buluşuyor. Kaleminize, bilgilerinize sağlık; hep bizlerle olun sevgili Mehmet Müderrisoğlu.”
Şebnem İşigüzel


Basım Ayı/Yılı : 8/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 224
Ağırlık : 224
En / Boy : 19 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺400,00

İçindekiler:

• Sağlık ve Zindelik Kulüpleri 
• Zaman Kavramı
• Serbest Zaman Kavramı 
• Serbest Zamanın Tarihsel Gelişimi 
• Serbest Zaman Kuramları
• Akış Kuramı 
• Ciddi Serbest Zaman Kuramı 
• Hiyerarşik Serbest Zaman Engelleri Kuramı
• Feminist Serbest Zaman Kuramı 
• Rekreasyon Kavramı 
• Rekreasyonun Özellikleri
• Rekreasyonun Sınıflandırılması 
• Rekreasyonun İhtiyacı
  Rekreasyonun Faydaları 
• Serbest Zaman Doyumu 
 Serbest Zaman Doyumunu Etkileyen Faktörler 
• Sosyal Sermaye Kavramı 
• Rekreasyon ve Spor’da Sosyal Sermaye
• Serbest Zaman Aktivitelerine Katılım ve Sosyal Sermaye İlişkisi
• Müşteri Sadakati Kavramı
• Müşteri Sadakati
• Müşteri Sadakatine Etki Eden Faktörler
• Müşteri Sadakatinin İşletmeler Açısından Önemi
• Serbest Zaman Aktivitelerine Katılım ve Müşteri Sadakati İlişkisi

• Konuyla İgili Yapılmış Araştırmalar
• Konuyla İlgili Yapılmış Ulusal Araştırmalar 
• Konuyla İlgili Yapılmış Uluslararası Araştırmalar
• Literatür Taramasının Sonucu


Basım Ayı/Yılı : 9/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 86
Ağırlık : 86
En / Boy : 15 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺40,50

1. Bolüm
1. Marka Ve Markalaşma

2. Bölüm 
2. Beyin Yapısı Ve Nöropazarlama

3. Bölüm 
3. Nöropazarlama İle İlgili Yapılan Çalışmalar

4. Bölüm 
4. Uygulama

 


Basım Ayı/Yılı : 5/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 153
Ağırlık : 153
En / Boy : 16 / 23,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺58,50
Tanıdan Tedaviye Her Yönüyle Otizm

“Çocuğuma otizm tanısı kondu. Şimdi ne yapmayalım?”
***
Otizm, aileler için çoğu zaman uzun soluklu bir yolculuktur. Ailelerin bu yolcuğunda bir rehbere, doğru yönlendirmeler yapacak bir kılavuza ihtiyacı vardır. Aileler İçin Otizm Rehberi adlı kitabımızda ailelere bilimsel verileri, onların anlayabileceği dilde bir rehber olarak sunmak istedik. Sadece tıbbi bilgiler değil, özel eğitim ve diğer alanlarla ilgili bilgiler de verdik. Oldukça geniş bir yazar grubuyla, otizmle ilgili A’dan Z’ye her şeyi anlattık. 
Bu kıymetli eserde otizmin belirtilerini, nedenini, tanısını, tedavi sürecini, evde yapılabilecekleri konuştuk. Otizm ile ilgili olarak ailelerin aklını sıklıkla karıştıran sorulara cevap verdik. Multidisipliner bir ekiple, bilimsel veriler ışığında ailelere rehber olmaya çalıştık. 
Ülkemizde az sayıda benzeri olan bu çalışmanın bir başucu kitabı olacağını umuyoruz.

Prof. Dr. Cem Gökçen ve Doç. Dr. Ümit ışık editörlüğünde, kolayca okunmak üzere hazırlanan bu kitabın hedefi, ailelere biraz olsun yardım etmek, onlara otizm yolcuğunda rehberlik yapmak. 


Basım Ayı/Yılı : 10/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 416
Ağırlık : 416
En / Boy : 16 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺205,00
1 2 3 ... 6 >
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı