• İndigo Kitap Kampanya
  İndigo Yayınlarında kaçırlmayacak fırsat'
 • Destek Yayınları Kampanya
  Destek Yayınları Kampanya
 • Kara Karga Kampanya
  Kara Karga Kampanya
 • Beyaz Baykuş Kampanya
  Beyaz Baykuş Kampanya
 • İmzalı Kitaplar
  İmzalı Kitaplar

Pamfilya’nın Yeniden Doğuşu


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 114
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 3.2021
₺36,80

Bu kitap, göç olgusunu farklı boyutlarda ve perspektiflerde ele alan çalışmalarla literatüre ufak da olsa bir katkı sunmayı hedeflemektedir. Kitapta ele alınan konular göç olgusunun sahip olduğu çeşitliliği de belli bir boyutta yansıtmaktadır. Kitap her biri farklı yazarlar tarafından göç olgusunu farklı boyutları ve örnekleri ile ele alan on bir bölümden oluşmaktadır.

Farklı boyutlarıyla göç olgusunu ele alan Göç Sosyolojisi kitabımız, göçün metafiziğinden, kuramsal boyutuna; göçün yol açtığı sorunlardan, göç politikalarına; göçün mekâna yansımalarından, sosyal
uyuma etkilerine kadar uzanan çeşitlilikte, birbirinden bağımsız, bir dizi çalışmayı okurları ile buluşturmayı amaçlıyor.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : Ankara
Sayfa Sayısı : 250
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .2018
₺64,40

Fen ve Mühendislik Fakültelerinde okuyan öğrenciler için kaynak olarak kullanılabilir. Olasılık ve Algoritma konularına ilgi duyan diğer alanlardaki kişilere de yararlı olacaktır.

Kitap üç bölümden oluşmaktadır. İlk bölüm Olasılık ve İstatistiğin ilgilendiği konulara ve algoritma tasarımına ayrılmıştır. İkinci Bölüm Matrisler ile ilgili algoritmalara ayrılmıştır. Üçüncü bölüm bazı matematiksel, İstatistiksel ve Simülayon konularına ayrılmıştır.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : Ankara
Sayfa Sayısı : 249
En / Boy : 16 / 24
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 11.2018
₺64,40

Bu kitapta çocuk istismar ve ihmaline ilişkin tıbbi ve ruhsal değer­lendirmeler, istismar ve ihmali önleyici yaklaşımlar, istismar ve ihmal vakalarının erken tanınması ve çocuğun cinsel dokunulmazlık hakkını ihlal eden ve Türk Ceza Kanununda yaptırıma bağlanan çocuğun cinsel istismarı, reşit olmayanla cinsel ilişki ve cinsel taciz suçları ayrıntılı ola­rak ele alınmıştır. Multidisipliner yaklaşım gerektiren çocuk istismar ve ihmalinin, tıbbı, hukuki ve sosyal yönleriyle değerlendirildiği bu kita­bın, bu konuyla ilgili çeşitli disiplinlerde çalışan profesyonellere katkı sağlayacağı kanısındayız.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 216
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 11.2016
₺91,90

Çok az insanın hayatında; hem öğretmen, hem arkadaş, hem dost ve hem de aynı kurumda birlikte çalışmakta olan biri vardır. Ve ne kadar onur ve gurur verici ki ben o az sayıda olan insanlardan biriyim. Sayın Kamil Dikici ile dile kolay yaklaşık 35 seneyi aşkın hiç ara vermeden birçok alanda yer almışız. Kendisi Türkiye’de Hentbol spor branşının yayılması, devam ettirilmesine yönelik çok olumlu katkılar sağlamıştır. Bu kitap; hentbol spor branşında 41 yıllık deneyiminin ürünü olarak; uzun yıllar hem sahada sporcu, antrenör, hakem olarak yer alması, hem de üniversite’de öğretim elemanı olarak hentbol spor branşında dersler vermiş olması ve Hentbol Federasyonu’nun eğitim ve hakem kurullarında görev yapmasıyla elde edilmiştir. Öncelikle hentbol spor branşında yeni başlayanlara, orta ve profesyonel düzeydeki oyunculara ve ayrıca Türkiye’de bulunan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokul ve Fakülteleri’ndeki öğretim elemanlarına, beden eğitimi öğretmenlerine, antrenörlere, öğrencilere her zaman yaralanabilecekleri ve gelişim sağlayabilecekleri özellikler barındırmaktadır.

Her eğitimci bilgi ve deneyimlerini geleceğe aktarmak ister. Bunun ürünü olan bu kitap içerisinde bulunan 1500 alıştırma ile 60 powerpoint sunum dosyasının bulunduğu CD’nin de yer alması; net, anlaşılır bir dille yazılmış olması ve her alıştırmanın şekillerle birlikte açıklanmış, farklı uygulamaları da içeren sistematik yapıda bulunmasından dolayı, geniş bir okuyucu kitlesine ulaşarak, alana büyük katkı ve yarar sağlayacağı düşüncesindeyim.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 238
En / Boy : 16 / 24
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .2017
₺46,00

İyi bir cerrah olabilmek için, bir cerrahın kendini kaç kez ameliyat etmesi gerekir; bu ameliyatlar iyi bir cerrah olabilmek için kalp ameliyatı mı olmalıdır yoksa beyin ameliyatı mı? Bir erkek jinekolog hayatı boyunca hiç doğum yapmayacağı gerçeğiyle, doğumu, doğurabilmeyi anlayabilmek için kaç doğuma girmelidir? Bir psikiyatrist hiçbir zaman intihar etmeden intihar etmiş birinin duygularını nasıl anlayabilir ve ona destek olabilir diye düşünerek, tüm cesaretimi toplayıp anne olmadığım halde annelik hakkındaki bu kitabı bir psikolog gözüyle yazmaya karar verdim

Aslında annelik; hayattaki her farklı dönemden sadece bir tanesiydi, tıpkı ergenlik tıpkı lise zamanı gibi; elbette bu zamanlar gibi geçip bitmiyordu. Annelik zamanı annelik sürekli devam ediyordu. Ancak; anneliğin bir yolculuk olabileceği, içindeyken hiçbir annenin aklına bir türlü gelemedi, hep daha fazla çabalama isteği, hep daha fazlasını verme isteği; birazda bu yüzden gelişti.

Hepimizin hikayesi bir anneyle başladığından, özellikle bu süreçte yani hayatımızın tam da merkezinde bir şeyler daha farklı olabilirse; belki bugün daha az öfke krizi, ilişki sorunu, özgüven sorunu, depresyon, kaygı problemi, psikolojik sorunu olan yetişkinler, daha sağlıklı ebeveynler, evlilikler mümkün olabilecek.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 187
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 1.2018
₺27,60

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : Ankara
Sayfa Sayısı : 184
En / Boy : 16 / 24
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : .2014
₺50,60

Enfeksiyon hastalıkları sadece gelişmiş ülkelerin değil tüm dünyanın sağlık sorunudur. Sınırların kalmadığı, globalleşen dünyada en önde gelen hastalık nedenleri sıralamasında ön sıralarda yer alan enfeksiyon hastalıkları, dikkatle ele alınması gereken , özellikle de sağlık profesyonellerinin bu yönden çok iyi eğitimli olması gereken bir hastalık grubudur. Hazırladığımız bu kaynak kitap ile değerli hemşirelerimizin gerek lisans eğitimlerinde gerekse sağlık hizmetlerini gerçekleştirirken ihtiyaç duydukları bilgilere kolayca ulaşma imkanı bulacaklarına inanıyorum. Bunun yanında kitapta her sağlık çalışanının olduğu gibi hemşirelik mesleğini yapan kişilerin de gerek çalışma alanındaki sağlık sorunlarına tanı koymak, gerekse çözüm yolları önermek ve hizmeti değerlendirme konusunda kullanacakları araştırma yöntemleri anlatılmıştır. Çeşitli üniversitelere mensup, çeşitli branşlardan 12 akademisyen arkadaşımız büyük özveride bulunarak kendi alanlarındaki yoğun deneyimlerini içeriğe aktardılar ve inanıyorum ki hemşirelik eğitiminde enfeksiyon hastalıkları ve araştırma yöntemleri hakkında elbirliği ile güzel bir eser oluşturduk. Hemşirelik yolunda öğrencilerimizin eğitimlerinde ve sonrasında mesleklerini icra ederken yararlanacakları bir kitabı alana kazandırmaktan duyduğum bu gururu tüm yazar akademisyen arkadaşlarımla paylaşıyor ve onlara özverili emekleri için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : Ankara
Sayfa Sayısı : 139
En / Boy : 14 / 22
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 5.2016
₺46,00

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 200
En / Boy : 16 / 23,5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 7.2015
₺115,00

Bu kitap; profesyonellerin mesleki gelişimlerinde bir başucu kitabıdır. Evlilik doyumu ve cinsel doyuma ulaşmakta kılavuz arayan bireylere ışık tutacak bir çalışma, bir yol arkadaşı olarak hazırlanmıştır.

Doğumdan itibaren ayrımlaşmamış kimlikleriyle dünyaya gelen, farklı iki insanın evlilik çatısı altında bir araya gelmeleri ile cinsel yaşam süreci ve toplumsal sosyal statüleri bir an da değiş­mektedir. Bu değişim sürecinde bireylerin yeni rollerinde karşı­larına çıkacak sorunların, engellerin ve çatışmaların çözümünde ne yapmaları, nasıl davranmaları gerektiği sizlere bu çalışmayla verilmeye çalışılmıştır.

Kitabın içeriğinde kadın ve erkek cinselliğinin biyolojik, psikolojik ve sosyal boyutları farklı açılardan incelenmiş olup, çiftlerin kendilerinden bir şeyler bulabileceği birçok konuya değinilmiştir.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : Ankara
Sayfa Sayısı : 257
En / Boy : 14 / 21
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 12.2015
₺69,00

Eğer bir gün yolunuzu kaybederseniz, bir çocuğun gözlerinin içine bakın! Çünkü, bir çocuğun bir yetişkine her zaman öğreteceği üç şey vardır:

Nedensiz yere mutlu olmak,

Her zaman meşgul olabilecek bir şey bulmak,

Ve elde etmek istediği şey için var gücüyle dayatmak.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : Ankara
Sayfa Sayısı : 181
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .2015
₺45,90
Tükendi

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 470
En / Boy : 14 / 21
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : .2017
₺55,20
Tükendi

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 488
En / Boy : 12 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 9.2017
₺55,20
1
Çerez Kullanımı