Şiddetin Gölgesinde İlişkilerin Karanlık Kuyuları
Şiddetin Gölgesinde İlişkilerin Karanlık Kuyuları

Şiddetin Gölgesinde İlişkilerin Karanlık Kuyuları (9789751041654)

İndirim Oranı : %35 İndirim
Fiyat : ₺36,00
İndirimli : ₺23,40
₺3,90 'den başlayan taksitlerle

Ön Sipariş: 22.02.2021

ÖZGEÇMİŞ

Şafak Nakajima

İstanbul’da doğdu. Lise eğitimini burslu öğrenci olarak ABD’de Minneapolis St. Louis Park Senior High School’da tamamladıktan sonra Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

Zorunlu hizmetini Aile Planlaması ve Ana-Çocuk Sağlığı hekimi olarak Kahramanmaraş’ta yaptı. Hacettepe ve Dr. Sami Ulus Çocuk Hastanesi Çocuk Cerrahisi bölümünü kazanan ilk kadın doktor oldu. İki yıl süreyle Çocuk Cerrahisi uzmanlık eğitimi aldı.

Akdeniz Üniversitesi’nde Klinik Mikrobiyoloji uzmanlık eğitimini, Japonya Osaka Üniversitesi’nde Viroloji doktorasını tamamladı. T.C. Üniversitelerarası Kurulu tarafından düzenlenen sınav ve değerlendirme sonucu 1991 yılında doçent oldu.

Günümüz tıbbına hâkim ideolojinin, insanın zihin, beden ve sosyal bütünlüğünü göz ardı eden yaklaşımındaki bilimsel ve insani hataları gözlemleyip, hekimlik deneyimini geliştirmek üzere, bütüncül (holistik) tıp alanında, uzun yıllar süren nitelikli bir eğitim sürecine başladı. 

Kanada’da dört yıl süreyle Bütüncül Tıp ve Ruhsal Gelişim, Pekin Çin Tıbbı Üniversitesi Geleneksel Çin Tıbbı ve Akupunktur (T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirildi), Yıldız Teknik Üniversitesi-SEM Aile Danışmanlığı eğitimlerini tamamladı.

İngiltere ve ABD’de Klinik Hipnoterapi, Oxford Üniversitesi Mindfulness - Bilinçli Farkındalık, Pozitif Nöroplastisite, Pozitif Psikoloji, Japon Morita-Naikan Psikoterapileri sertifikaları aldı.

Memorial Zorlu Wellness’da iki yıl süreyle, stres ve öfke yönetimi, bilinçli farkındalık, özgüven konularında bireysel eğitim seansları düzenledi.

İstanbul Tabip Odası üyesi olan Dr. Nakajima halen özel muayenehanesinde, bütüncül tıp doktoru olarak çalışmaktadır. 

Endişesiz İlaçsız ve Aklın Kutsal Kitabı kitaplarının yazarıdır.

Japon bir beyle evli olup iki kızı ve minik bir torunu vardır.

Türü

Psikoloji

ARKA KAPAK YAZISI

Şiddet genellikle tokat atma, yumruklama, tekmeleme gibi fiziksel saldırılarla özdeşleştirilir.

Oysa ilişkilerde şiddet, çok daha geniş kapsamlı bir kavramdır. Duygusal, fiziksel, cinsel, ekonomik, ideolojik veya manevi yönden acı çektiren ya da zarar veren her tür tutum ve davranış, ilişkide şiddete işaret eder.

Baskı kurarak sindirmek, küçük düşürücü isimler takmak, sürekli eleştirmek, aşağılamak, korkutmak, acındırarak duygusal şantaj yapmak, umursamamak, küsmek, parasız bırakmak, cinsel istismarda bulunmak, aldatmak, terk etmekle, öldürmekle tehdit etmek, suça yönlendirmek, dövmek, yaralamak gibi birçok davranış ilişkide şiddettir.

Şiddet çoğu ilişkiye, nedensiz eleştiri, alay, aşağılama, umursamazlık ve anlamsız kıskançlıklar biçiminde sinsice sızar. Bazen ileri gidip yüzde patlayan tokat, deriyi yarıp geçen bıçak veya kalbe saplanan kurşun olur.Hangi biçimde olursa olsun şiddet, ilişkiye ve sevgiye ihanettir.

Şiddet, ilişkilerin karanlık kuyusudur! 

Kanatlarınız kırıldıktan sonra içine atıldığınız; korkularınızdan, alışkanlıklarınızdan beslenen bir kuyu!

 

Kitap Adı

Şiddetin Gölgesinde İlişkilerin Karanlık Kuyuları

Kitap Yazar Adı

Doç.Dr.Şafak Nakaşima

Editör

Gülşen İşeri

Yayıma Hazırlayan

Günnur Aksakal

Kapak Tasarım

Gilas Coşkun

Sayfa Tasarım

Ayça Ateş

Dağıtım Tarihi

22.02.2021

Sayfa Sayısı

440

Ebat

13,7 x 21,5

Kağıt / İç Baskı

Siyah beyaz 52 gr.

Cilt / Kapak

Amerikan Bristol 230 gr.

ISBN / Barkod

9789751041654