Reşat Nuri Güntekin Kitap Seti- 3
Reşat Nuri Güntekin Kitap Seti- 3

Reşat Nuri Güntekin Kitap Seti- 3 (97897510001491)

0,00
Fiyat : ₺318,50

 

Son Sığınak
Yeşil Gece
Akşam Güneşi

Benzer Ürünler
 • Otuz Beş'i Beklerken

  Arka Kapak Yazısı

  Türkiye’de “radyo” denilince ilk akla gelen isimlerden biridir Nihat Sırdar…

  Yıllardır en çok dinlenen ve en çok sevilen programlar onun eseridir.

  Nihat Sırdar’ın radyoda yaptığı ilk programı dinleyemedim ama ilk kitabının heyecanına tanık oluyorum. Eminim ki, o ilk programı dinleyenler, geleceğin başarılı bir radyocusuna kulak verdiklerinin farkındaydılar. Sırdar’ın ilk kitabını okuyanlar da, yazın dünyası için aynı düşünceye sahip olacaklar.

  Elinizde tuttuğunuz “Bir Nihat Sırdar Kitabı”…

  Ve 35 numaralı otobüs, içine sizi de almak için kapılarını açıyor…

  Sunay Akın

  Nihat Sırdar ilk kitabı Otuz Beş’i Beklerken’le hayatı ıskalamayan bir dille İstanbul’un o eski sokak aralarında dolaşıyor, dükkan önlerinde top koşturup misket oynayan çocuklarla zamanın uçuculuğuna keskin bir parantez açıyor. Söyleyecek bir sözümüzün her zaman olduğunu hissederek yapıyor bunu.  

  Artık Kocamustafapaşa 35 C Taksim tabelalı otobüse atlayıp Nihat Sırdar’la zamanda bir yolculuğa çıkma vaktidir. Yitip giden zamanda ülkece neleri geride bırakıp nereye doğru yol alıyoruz bir de onun hikâyelerinden dinleyin…

  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 152
  En / Boy : 13,5 / 19,5
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 11.2016

  Severek Dinliyoruz

  Arka Kapak Yazısı

  Radyoculuk mesleğinde 25 yılı geride bırakan ve sevilerek dinlenen Nihat Sırdar; samimi, eğlenceli, zaman zaman hüzünlendiren bir dille hikâyelerini anlatıyor. Bu anlatımda kendinizden mutlaka bir şeyler bulacaksınız. Eskiye dair yaşananlardan bugüne kalanlar ve kalmayanlar… İnsanlar, sokaklar, arabalar… Sırdar’da göreceğiniz şey sadece bir İstanbul değil, memleket özlemidir aynı zamanda. 

  Bu kitabın içinde turneler, oteller, yayınlar, seyahatler, üzüntüler, sevinçler var.

  Bir fotoğrafın içinden çıkan sayısız hikâye, anı var.

  Birçoğumuzun geçmişindeki ortak anılar bazıları.

  Kimisini okurken “ben de” diyeceğiniz anlar, anılar koleksiyonunuzda yerini alacak.

   Yıllardır severek dinlediğiniz Nihat Sırdar’ı bir kez daha severek okuyacaksınız...

   Sayfa Sayısı : 208

  Ebat : 13.5x19.5

  Kağıt/İç Baskı : III Enzo 70gr

  Cilt/Kapak : Amerikan Bristol 230gr

  Babalar ve Oğullar

  Arka Kapak Yazısı

  Türkiye’de radyoculuk mesleğinin kilometre taşlarından biri olan Nihat Sırdar, yazın alanındaki yetkinliğini Babalar ve Oğullar ile taçlandırıyor.

  “Yıllar sonra bu kitabı okuyanlar belki şaşıracaklar. Bizim İspanyol gribi salgını zamanı takılan garip maskeleri gördüğümüzde verdiğimiz tepkiyi verecekler. Ama yaşanacağı varmış, yaşadık, geçti, geçiyor… Hayat her gün hiç olmayacakmış gibi gelen şeyler gösteriyor bize. Görüyor, yaşıyor, anlatıyor ve yazıyorum ben de. Hâlâ hatırlayabiliyorken yazmak lazım.”

  Kitap Adı: Babalar ve Oğullar
  Kitap Yazar Adı: Nihat Sırdar
  Yayın Direktörü: Mehmet Bozkurt
  Editör: Gökçe Şenoğlu
  Kapak Tasarım: Emir Tali
  Sayfa Tasarım: Aslı Varol
  Sayfa Sayısı: 164
  Ebat: 13,5 x 19,5
  Tür Deneme
  Kağıt / İç Baskı: III. Hamur Enzo, 52 gr.
  Cilt / Kapak: Amerikan Bristol 230 gr.

   

   

  ₺204,10
 • Nasıl Mutlu Olurum?

  Mutluluk üzerine konuşmak kolay olsa da yazmak çok risklidir. Zira herkesin bu konuya ilişkin bir fikri olduğu gibi mutluluk algısı da tamamen farklıdır. Ancak iş, günlük hayata aktarmaya gelince herkes bir durur. Mutluluk üzerine sayısız fikir beyan edilse de kişi, bu soyut fikri nasıl pratiğe dökeceğini, küçük şeylerden nasıl mutluluk yaratabileceğini çoğunlukla bilemez. Sonuçta mutluluğun temel bilimlerdeki gibi genel kabul gören, akla ve mantığa yakın bir formülü yüzyıllardır bulunamamıştır. İşte bu kitap tam da bu noktada sizlere aydınlık bir yolun kapılarını açacak ve mutluluğun gizemine ilişkin birtakım sırların ortaya çıkmasını sağlayacak.

  Henüz yirmi beş yaşındayken bir görev dönüşü geçirdiği trafik kazası sonrası yaşamını tekerlekli sandalye ile sürdürmek durumunda kalan Yüzbaşı Ozan Bahar’ın deneyimleri eşliğinde “Nasıl Mutlu Olurum?” sorusunun yanıtını arayacaksınız. Çünkü o, en çaresiz hissettiği anda bile umut ışığını görmeyi başarmış, yaşama küsmek yerine hayatın içindeki anlamları keşfederek, vazgeçmeden yoluna devam etmiş; Yüzbaşı Ozan Bahar iken Prof. Dr. Ozan Bahar’a dönüşmüştü. Ona göre mutluluk, düşünceden ibaretti. Ruhunun ve zihninin derinliklerinde gerçek mutluluğu yakalayabilenler, kaybederken de kazanabilirdi. Bu kitapla; sizler de bakmayı, görmeyi bildiğiniz ve yaşamı anlamlandırmayı başarabildiğiniz sürece mutluluğun her yerde yeşerebileceğini fark edeceksiniz.

  Yaşamını yeni baştan kurmayı başarmış Prof. Dr. Ozan Bahar’ın rehberliğinde içinizdeki ışığı yakmaya, özünüzdeki cevhere ulaşmaya ve mutluluğa giden yolda emin adımlarla ilerlemeye hazırsanız sayfaları aralayın…

  Vazgeçme

  Sınanmamış, yaşanamamış acılar ve olaylar üzerine konuşmak çok kolaydır.

  Bu kitapta yazdıklarımın hepsi gerçek.

  Vazgeçmezseniz hayatınızı değiştirme ihtimaliniz var!

  Benim bunu yapacak sihirli bir gücüm yok!

  Hayatınızı sadece SİZ değiştirebilirsiniz!

  SİZ DEĞİŞMEDEN hiçbir şey değişmeyecek.

  Kalbinizi ve zihninizi açın lütfen…

  Mesajlarım kalpten kalbe akacak

  Hepimizin kendimizi bir çıkmazın içinde hissettiği, gözyaşları döktüğü, hayal kırıklıklarına uğradığı, çaresiz kaldığı, güvensiz ve korku dolu anları olmuştur.

  Allah'ım sadece bir ışık, bir çıkış dersiniz.

  Bulduğunuz an arkasından gideceksiniz...

  İşte, insan olarak yolculuğumuz, bunların üstesinden gelme yolculuğudur. Bir çıkış ya da başlangıç noktası arıyorsanız, DOĞRU KİTABI ELİNİZDE TUTUYORSUNUZ…

   O halde size, Yüzbaşı Ozan Bahar’ın, Prof. Dr. Ozan Bahar’a dönüşümünün  hikâyesini anlatayım…

   

   

   

   

   

  ₺139,10
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı