Mustafa Kemal ve Kurtuluş Savaşı - Ülkeye Adanmış Bir Yaşam 1

Mustafa Kemal ve Kurtuluş Savaşı - Ülkeye Adanmış Bir Yaşam 1 (9789751037978)

İndirim Oranı : %35 İndirim
Fiyat : ₺26,00
İndirimli : ₺16,90
₺2,82 'den başlayan taksitlerle
Mustafa Kemal ve Kurtuluş Savaşı - Ülkeye Adanmış Bir Yaşam 1
"Ordu adı var kendi yok durumda. Komutanlar ve subaylar, Genel Savaş'ın bunca sıkıntı ve güçlükleriyle yorgun, vatanın parçalanmakta oldu¤unu görerek yürekleri 
kan a¤lıyor; gözleri önünde derinleşen karanlık felaket uçurumunun kıyısında, kafaları çıkar yol, bir kurtuluş yolu arıyor." 
Nutuk
Metin Aydoğan'ın iki kitaplık Ülkeye Adanmış Bir Yaşam serisinin ilk cildi Mustafa Kemal ve Kurtuluş Savaşı, Cumhuriyet'in nasıl kuruldu¤unu daha iyi anlamak için 
öncelikle Osmanlı Devleti'nin nasıl yıkıldı¤ını anlatmakla işe balıyor. Viyana kuşatmasından itibaren gücünü yitirmeye başlayan imparatorlu¤un topraklarını paylaşmak için Batılılar tarafından bir fırsat olarak görülen I.Dünya Savaşı bile, Anadolu insanının ba¤ımsızlık arzusunun önüne geçemedi. 
Büyük zorluklarla başlatılan mücadele, işgalci devletler kadar Saray'a ve içerideki düşmanlara karşı da yürütülmek zorundaydı. Şartlar çetindi ama bağımsızlık için ölümü göze alan bir lider ve arkadaşları, emperyalist devletlerin boyunduruğu altına girmeye karşı çıkan bir ulusla birlikte eşsiz bir zaferi gerçekleştirecekti. 
Dağıtım Tarihi :10.07.2017   
Sayfa Sayısı :398       
Ebat :13.7x21.5
Kağıt / İçBaskı :III.Hm Enzo
Cilt / Kapak :Amerikan/  Amerikan Bristol