Çıplak Kadın
Çıplak Kadın

Çıplak Kadın (9789751041555)

İndirim Oranı : %35 İndirim
Fiyat : ₺34,00
İndirimli : ₺22,10
₺3,68 'den başlayan taksitlerle

Ön Sipariş: 15.02.2021

Desmond Morris

1928 yılında Wiltshire’da dünyaya gelmiştir. Birmingham Üniversitesi’nden zooloji lisans derecesiyle mezun olduktan sonra, Oxford Üniversitesi’nde doktora yapmıştır. 1959 yılında Londra Hayvanat Bahçesi Müdürü olarak çalışmaya başlayan Morris, bu görevini sekiz yıl süreyle sürdürmüştür. Tüm dünyada milyonlarca satan Çıplak Maymun adlı kitabını bitirinceye dek yedi adet kitap ve birçok bilimsel çalışmaya imza atmıştır.

Desmond Morris, insan ve hayvan davranışlarını inceleyen birçok televizyon programı ve filmin de yapımcılığını üstlenmiştir. Kendisinin hem yetişkinler hem de çocuklar tarafından sevilmesini sağlayan kolay anlaşılır üslubu, onu günümüzün en ünlü doğa tarihi program yapımcılarından biri haline getirmiştir. Morris, aynı zamanda son derece başarılı bir sanatçıdır.

Ayşe Aslı Özer

1961 yılında Ankara’da doğdu. Türk Eğitim Derneği Ankara Koleji’nden sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nü bitirdi. Bugüne kadar pek çok kitabı Türkçeye kazandırdı.

Türü;

Antropoloji

ARKA KAPAK YAZISI

Her kadının vücudu güzeldir. Geçirdiği milyonlarca yıllık evrim sonucunda akıllara durgunluk verecek değişikliklere uğrayan ve son derece hassas düzeltmelerle işlenen kadın vücudu, bu gezegendeki en olağanüstü canlı varlıktır.

Farklı bölgelerde ve farklı zamanlarda yaşayan insan toplulukları, kadın vücudunu değişik şekillerde bezeyerek tabiatın önüne geçmeye çalışmıştır. İnsan denen canlı varlığı son derece iyi gözlemleyen Desmond Morris, bu çalışmasında büyük bir beceri ve titizlik içinde kadın vücudunu tepeden tırnağa incelemiştir. Tüm kadınlarda ortak olan biyolojik özelliklerin nasıl bir evrim geçirdiğine özellikle dikkati çeken Morris, toplumların kadın vücudunu mükemmelleştirmek yolunda karşılaştıkları zorlukları ve geçirdikleri aşamaları keşfetmeye çalışmıştır.

Bir zoologun bakış açısıyla, tamamıyla bilimsel gerçeklere dayanılarak ve büyüleyici anekdotlarla bezenerek yazılan bu kitap, zihinlerde son derece kışkırtıcı soru işaretleri uyandırmaktadır. Çıplak Kadın, Desmond Morris’in insan denen hayvanı inceleme konusundaki rakipsiz deneyimini bir kez daha gözler önüne sermektedir.

“Morris’in bu çalışması son derece özgün, kışkırtıcı ve muazzam eğlenceli. Bu kitap insanların yaşamlarını değiştirecek.”

Sunday Times 

Kitap Adı

Çıplak Kadın

Kitap Yazar Adı

Desmond Morris

Editör

Kadriye Kızıl

Yayıma Hazırlayan

Senem Davis

Son Okuma

Hasan Basri Başkaya

Kapak Tasarım

Gilas Coşkun

Sayfa Tasarım

Şevval Ulusoy

Dağıtım Tarihi

15.02.2021

Sayfa Sayısı

320

Ebat

13,7 x 21,5

Kağıt / İç Baskı

lll.Hm. Enzo 55 gr.

Cilt / Kapak

Amerikan Bristol 230 gr.

ISBN / Barkod

9789751041555