Alıştığımız Gibi Değil
Alıştığımız Gibi Değil

Alıştığımız Gibi Değil (9789751041579)

İndirim Oranı : %35 İndirim
Fiyat : ₺20,00
İndirimli : ₺13,00
₺2,17 'den başlayan taksitlerle

Ön Sipariş: 05.01.2021

ÖZGEÇMİŞ

Uzm. Psk. Dan. Şükran İlimsever Başarır

Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünde 1999 yılında lisansını, 2002 yılında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2003 - 2004 yıllarında, Bakış Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi ve İsrail’deki Nord Cope Center- Community Stress Prevention Center işbirliğiyle düzenlenen eğitimlere katılarak “Aile Terapisti” sertifikasını almıştır.  

2003-2017 yılları arasında Robert Kolej Rehberlik Servisi’nde çalışırken, yarı zamanlı olarak da 2003-2013 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünde Öğretim Görevlisi olarak çalışmıştır. 2004 yılında Harvard Üniversitesi’nde “Project Zero” programına katılmış, 2009 yılında öğretmen değişim programıyla gittiği New York City’de özel bir okulda misafir psikolojik danışman olarak bulunmuştur. 2008 yılından beri her yıl Robert Kolej-İstanbul Psikanaliz Derneği işbirliğiyle düzenlenen “Okul ve Psikanaliz” Sempozyumu’nun kurucularındandır ve halen düzenleme komitesinde yer almaktadır. Talat Parman’la birlikte yayıma hazırladığı Okul Ev Olunca isimli bir kitabı bulunmaktadır.

2017’den beri İzmir’de Çocuk-Ergen ve Aile Danışmanı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Uzm. Psk. Dan. Seçil Akaygün Cüntay

Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünde 1999 yılında lisansını, 2001 yılında yüksek lisansını almıştır. 

2008 yılından bu yana sosyal-duygusal öğrenme becerileri ile ilgilenmekte, kurucularından olduğu “Sosyal Duygusal Öğrenme Akademisi” bünyesinde, bu alandaki çalışmalarını çocuk, aile ve eğitimcilere yönelik olarak sürdürmektedir. 2011 yılından bu yana binlerce öğrenci ve yüzlerce öğretmene ulaşan, “Second Step – İkinci Adım Programı”nın Türkiye temsilciliğini ekibi ile birlikte yürütmektedir.

Boğaziçi Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak çalıştığı dönemde “Toplum Danışmanlığı”  ve “Okul-Aile İşbirliği” derslerini vermiştir. Halen Maltepe Üniversitesi İngilizce Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak ders vermektedir.

Kurucularından olduğu Günce Danışmanlık Merkezi’nde çocuklar ve ailelere yönelik psikolojik danışmanlık hizmeti vermektedir.

 

ARKA KAPAK YAZISI

 

“Alıştığınız gibi değil, üstelik sadece alıştığınız gibi değil değil, bildiğiniz gibi de değil. O nedenle yeni bilgilerle dönemin gerekliliklerine uygun yeni alışkanlıklar geliştirirken pusulalarımızı ayarlayacağımız ilkelere ihtiyacımız var. Çocuklarınızın gelecekte bugünlerden hatırlayacakları şeyin sıcak, kabul edici, gerçekçi bir ev ortamı olmasını istediğinizden kuşkum yok. Bu isteğiniz yönünde adımlar atarken çok yararlanacağınız

bu kitap, su gibi akıp gidecek.”

Prof. Dr. Yankı Yazgan

Alıştığımız Gibi Değil anne-baba ve öğretmenler için hazırlanmış, pandemi sürecini rahat atlatmaya yardımcı olacak

kusursuz bir rehber.