Seni De Görcez Anne Olunca

Seni De Görcez Anne Olunca (9789751038593)

0,00
Fiyat : ₺48,30

Seni De Görcez Anne Olunca - Kübra Kaplan Erturgut

ÖZGEÇMİŞ
Kübra Kaplan Erturgut
1986 yılında İzmir’de doğdu. Uludağ Üniversitesi psikoloji bölümünden mezun oldu. Ege Üniversitesi aile danışmanlığı yüksek lisans programını tamamlayarak uzmanlığını aldı. Denge Aile ve Psikolojik Danışma Merkezi’nde çocuklar, ergenler ve aileleriyle çalışmaktadır. Birçok okulöncesi kuruma kurumsal danışmanlık hizmeti vermiştir. Ayrıca alanıyla ilgili eğitim ve seminerler düzenlemektedir.
Evli ve bir kız çocuk annesidir.


ARKA KAPAK YAZISI

Çocuk doğurmaya karar verdiniz ve onlarca kitap okudunuz, blogları takip ederken gözleriniz aktı, bir o kadar video izlediniz, anneanneden babaanneden tavsiyeler dinlediniz…
Eh, artık her sorunla baş etmeye hazırsınız değil mi?

Değil…

Doğumdan sonra her anne gibi siz de anlayacaksınız ki, gerçek dünya “epey” başka. En ufak bir sendeleme sezen “teyzeler korosu” fırsatı kaçırmayacak: Annesi acıkmıştır o, sakın öyle oturtma, kucağa alıştırma, şundan ye yoksa sütün kesilir…
Derdini yalnızca ağlayarak dile getirebilen bir bebek ve halinizi kimi zaman anlamakta zorlanan bir eş de cabası…
Çocuk psikoloğu Kübra Kaplan Erturgut, elinizdeki kitapta, kendi doğum sonrası sürecinden yola çıkarak annelerin karşılaşabileceği pek çok sorunu aşmak için önerilerini eğlenceli bir dille kaleme aldı.
Beslenme tarzlarına, meraklı teyzelere yetiştirilecek cevaplara, ağlayan çocuğu susturabilmenin yollarına ve yaş dönümü sendromlarına dair pek çok öneriyi Seni de Görcez Anne Olunca’da bulabilirsiniz.

Sayfa Sayısı                    191
Ebat:                                 13.5x19.5
Kağıt / İçBaskı:                III.Hm Enzo
Cilt / Kapak:                     Amerikan/  Amerikan Bristol    
ISBN / Barkod:                 9789751038593

Benzer Ürünler
 • İşte çocuğunun doğru beslenmesine önem veren anne babalar için eşsiz bir başucu kitabı! Dr. M. Ender Saraç hekimlik bilgisini ve yılların deneyimini ortaya koydu. Uzm. Dyt. Zeynep Köse “şişmanlatmayan ama besleyici” kısmını çözdü, Şef Başak Sanaç Tanrıverdi ise aşçılığını konuşturdu.

  Bu kitap size yeter! Çünkü içinde hem bebek ve çocuk büyütürken ihtiyaç duyacağınız hap bilgiler var, hem de birbirinden sağlıklı ve lezzetli tarifler… Yani çocuğuna değer veren ebeveynler için hemen her şey:

  • Bebeğin sağlıklı gelişimi nerede, nasıl başlar?
  • Bebeklerde ek besine ne zaman, ne şekilde başlanmalı?
  • Oyun ve okul çocuklarının beslenmesinde nelere dikkat edilmeli?

  Gıda katkı maddeleri ve bebek/çocuk üzerinde etkileri! Çocuklara uygun baharatlar, çaylar, meyveler, sebzeler, gıda alerjisi olanlara özel tarifler… 

  İştahsız, kabız veya ishal çocuklar için çözümler… 

  Boy uzatmak için öneriler… Evde yapabileceğiniz sağlıklı atıştırmalıklar, çocukların severek yiyebileceği püreler, çorbalar, salatalar, mezeler, zeytinyağlılar…

  Yumurtalı tarifler, köfteler, döner, tavuk ve balık yemekleri… Sağlıklı ekmekler, pide, poğaça, pizza, cips, hamburger, makarna, börek, tatlı, kek ve kurabiyeler…

  Sıcak ve soğuk içecekler…

  Çocuğunuzla birlikte uygulayabileceğiniz ve afiyetle tüketebileceğiniz kolay ve pratik 120 tarif!

   


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 224
  En / Boy : 15,5 / 23
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 3.2015
  ₺90,00
 • Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu, günümüzde sıkça duyduğumuz bir hastalık! Çocukların % 14’ü bu hastalıktan ve tedavisinde kullanılan ilaçlardan muzdarip! Muzdarip, çünkü bu hastalığın tedavisinde kullanılan ilaçlar, küçücük çocuklarda ‘büyük’ yan etkilere sebep olabiliyor. Durum böyle olunca, vicdanlı hekimlerin ve anne babaların aklına birçok soru geliyor...

  20 yıl öncesine kadar çok ender rastlanan bir hastalık olan 'Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu' günümüzde nasıl her 7-8 çocuktan birinde rastlanır hale geldi?

  Konulan tanılar ne kadar doğru? Tanı konulma sıklığında bir abartı var mı?

  Psikiyatrlar bu tanıyı koyarken gerçekten özenli davranıyorlar mı? Nesnel kriterleri dikkate alıyorlar mı?

  Bu hastalığın tedavisinde kullanılan ilaçların söylendiği gibi bağımlılık yapmadığı doğru mu? Yapmıyorlarsa neden kırmızı reçete ile satılıyorlar?

  Bağımlılık yaptıkları konusundaki kuşkuların yüksek olduğu bu ilaçların gereksiz yere kullanımı hangi riskleri beraberinde getiriyor?

  İlaçlar dışında çocuklara yardımcı olabileceğimiz 'yan etkisiz' seçenekler neler?

  Antidepresan Tuzağı kitabının da yazarı olan Psikiyatrist Dr. Mutluhan İzmir, tüm dünyada güncel olan bu soruları, yapılan son çalışmaların ışığında sizler için yanıtlıyor.

  Ülkemizde de büyüyen bir sorun haline gelen Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu hastalığının teşhisi ve tedavisi ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi vicdanlı bir hekimin kaleminden okuyacaksınız. 'Vicdanlı' sıfatı önemli çünkü belki de çocuğunuzun hayatını o kelime kurtaracak!


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri :
  Sayfa Sayısı : 112
  En / Boy : 13,5 / 21
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 6.2016
  ₺75,00
 • Doç. Dr. Burcu Özbaran’dan, anne babalar için güçlü bir kaynak kitap

  Büyümek… Önemli bir süreç... Çocuk yetiştirmek; büyük sorumluluk, yoğun özveri gerektiren bir sanat... Anne-babalara ezberledikleri teorilerin harfi harfine pratiğe dökülmesinin kolay olmadığını gösteren bir süreç…

  Doç. Dr. Burcu Özbaran, bu kitapta çocuğunuzun doğumundan ergenliğine kadar uzanan süreçte aklınıza sıkça takılan/takılabilecek soruların cevaplarını veriyor. Bebek, çocuk ve gençlerin ruh sağlığı ile ilgili merak edilen konular, açıklığa kavuşuyor.

  “Bir bebeğin doğumu aslında daha gebelikten de önce, bebeğin annenin zihnine düşmesiyle başlar. İnsanlar çocuk dünyaya getirmeden önce bebeklerini hayal ederek önce zihinlerinde doğururlar. Bu nedenledir ki, insanın yaşamı aslında anne-babasının da yaşamları ve hayat öyküleriyle yakından ilişkilidir.”


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 96
  En / Boy : 13,5 / 19,5
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 11.2017
  ₺70,20
 • Neden oynamalı? Nasıl oynamalı? Ne zaman oynamalı? Nerede oynamalı?
  0-6 Ay İçin 101 Oyun

  İlk aylarda atılan ilk adımlar, ebeveyn ile bebek arasında kurulan bağ, bebekle iletişim ve bebeğin gelişimini desteklemek, onun geri kalan tüm hayatını etkileyecek öneme sahip. Bebeği ile arasındaki bağı oyun aracılığı ile güçlendiren ebeveyn, bebeğinin ihtiyaçlarını daha kolay kavrayabiliyor, dolayısıyla güvenli bir bağ gelişmesine, yani bebeğinin ileride kendine güvenen, insanlarla rahat ilişkiye girebilen ve girdiği ilişkileri sürdürebilen, hayata ve kendisine pozitif bakan bir birey olmasına olanak sağlıyor.

  Bebeğimle Oynuyorum, bebeklerin sağlıklı gelişimini desteklemek ve takip etmek adına Türkiye’de bir ilke imza atıyor, erken bebeklik döneminde oyunun önemini kapsayan bir bilincin uyanmasına katkıda bulunuyor!

  Sinem Özen Canbolat bebeklerin, özellikle yenidoğan bebeklerin gelişimine odaklanmış bir Gelişim Psikoloğu. Bebek ve çocukların gelişim düzeylerinin testlerle takip edilmesi, gelişim düzeylerine uygun oyun, oyuncak ve ortamların sunulması, gelişimlerini destekleyecek farklı çözümler bulunması konularında uzman. Türkiye’de ilk kez ebeveynlik rehberliğinin ve 0-6 ay oyun grubunun bir arada sunulduğu ‘Bebeğimle Oynuyorum/Ailem ve Ben’ atölye çalışmalarını düzenledi.

  Canbolat, çalışmalarından elde ettiği birikimleri bu kitapta bizlerle paylaşıyor. Çeşitli bilimsel araştırmalarla geçerliliği kanıtlanmış, tüm dünyada kabul görüp uygulanmış bebek gelişimi ve yetiştirilmesi ile ilgili konuları siz anne babalara aktarıyor. Bebeğinizle ‘neden’, ‘nasıl’, ‘ne zaman’, ‘nerede’ ve ‘ne’ oynayabileceğiniz hakkında bilgi veriyor.

  Bebeğimle Oynuyorum aslında 0-6 ay arası bebekler için yazılmış bir ilk kitap! Bebekle oynamanın önemini, oyun oynama biçimlerini, oynama zamanını, oyun mekânlarını ve 0-6 ay arası bebeklerin gelişimini destekleyecek oyun ve oyuncakları anlatıyor. Sağlıklı bir bebek-oyun ilişkisinin faydalarını sıralıyor.


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri :
  Sayfa Sayısı : 152
  En / Boy : 20 / 23
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 12.2014
  ₺120,00
 • Çocuklarına en iyi bakımı sağlamak isteyen ana babalar için temel bir kaynak olan bu kitap,çocuk sağlığı konusunda en deneyimli ve saygın kuruluş tarafından hazırlanmıştır. Çocuk doktorlarının her zaman tavsiye ettikleri, ana babaların rahatlıkla güvenebilecekleri bu rehber kitap, çocuğun doğumundan tuvalet eğitimine ve beslenmesine kadar bütün önemli konuları kapsamaktadır. Çocuklarda yaygın olarak rastlanan sağlık sorunlarının çözümü ya da acil tıbbi müdahale gerektiren durumlarda yapılacaklara dair ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü bilgiyi ayrıntılı olarak bu kitapta bulabileceksiniz.

  • Bebeklikten beş yaşına kadar temel bakım
  • Fiziksel, duygusal, sosyal ve bilişsel gelişimin evreleri
  • Yaralanmalar, hastalıklar, doğuştan gelen sağlık sorunları ve sakatlıklar
  • Ana sütüyle beslenme, egzersiz ve hamilelik sırasında yapılan görüntülü testlerle ilgili yararlı bilgiler
  • Emzirmenin yararları, teknikleri ve zorluklarına ilişkin rehberlik
  • Aşılamayla ilgili rehberlik ve aşı güvenliği konusunda güncelleştirilmiş bilgiler
  • Çocuk bakım programlarının seçimi ve çocuklar için güvenli araba koltukları
  • Çocuğunuza yönelik çevreden ve sigara dumanından kaynaklanabilecek zararların azatılmasıyla ilgili bilgiler
  • Büyükanne ve büyükbabanın çocukla ilişkilerine, medyanın etkilerine dair yararlı bilgiler
  • Uyku ve alerjiyle -besin alerjisi dahil- ilgili güncellenmiş bilgiler

  Ve çok daha fazlası


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 926
  En / Boy : 16 / 24
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 2.2015
  ₺626,00
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı