Türkçe Açıklamalı Temel İngilizce
Türkçe Açıklamalı Temel İngilizce

Türkçe Açıklamalı Temel İngilizce (9789751044822)

0,00
Fiyat : ₺248,50

Öğrencilerin İngilizce öğrenirlerken karşı karşıya geldikleri en büyük zorluklar Türkçenin dilsel özellikleri ile İngilizcenin dilsel özelliklerinin arasındaki farklardan kaynaklanmaktadır. Cemal Özgüven elinizdeki bu kitapta işte bu zorlukları gidermek amacıyla iletişim becerilerini geliştirici bir yöntem uygulayarak Türkçe ve İngilizce gramer yapılarını yüzlerce örnek ve alıştırma ile destekleyerek karşılaştırmaktadır.

150 gramer terimini tanımlayan ve örneklerle desteleyerek açıklayan bir sözlükle başlayan Türkçe Açıklamalı Temel İngilizce, 4 kısımdan meydana geliyor. Birinci kısımda, temel İngilizce gramer bilgileri Türkçe açıklamalı ve kolay anlaşılır bir şekilde veriliyor. İkinci kısımda ise İngilizcede bağımlı yan cümleler konusu ele alınıyor. Dil öğreniminde büyük öneme sahip noktalardan biri olan kelime öğrenimi üçüncü kısmın konusu… Kitabın dördüncü kısmında da İngilizceden Türkçeye yapılan çeviri metinler ele alınıyor.

Kitap Adı: Türkçe Açıklamalı Temel İngilizce
Kitap Yazar Adı: Prof. Dr. Cemal Özgüven
Yayın Direktörü: Gülşen İşeri
Editör: Kadriye Kızıl Güzelkan
Düzelti: Şeyda Bakırcan
Kapak Tasarım: Emir Tali
Sayfa Tasarım: Aslı Varol
Sayfa Sayısı: 768
Ebat: 16,5x23,5 cm
Tür: Yabancı Dil
Kağıt / İç Baskı: III. Hamur Enzo, 52 gr.
Cilt / Kapak: Amerikan Bristol 230 gr.
ISBN / Barkod: 9789751044822

Benzer Ürünler
 • Vocabulary in Context, İngilizcedeki temel kelimelerden başlayarak ileri düzey kelimelere doğru sistematik ve kademeli bir yol izlemektedir. Dil öğrenmeye yeni başlayanların yanı sıra mevcut kelime haznesini zenginleştirmek isteyen her seviyedeki öğrenciye hitap etmektedir.
  Hedef kelimelerin belirlenmesinde Oxford Üniversitesinin tespit ettiği en yaygın kullanılan 3500 İngilizce kelime ölçüt alınmış olup kelimeler A1-A2, B1-B2, C1-C2 kategorilerinde sırasıyla sunulmuştur.
  Kitabın tamamında, kelimelerin anlaşılabilir bir bağlam içerisinde kullanılarak öğretilmesi amaçlanmıştır.
  Her bölümde hedef kelimeler Türkçe karşılıklarıyla verilmiş, alıştırmalarla desteklenmiş ve testlerle pekiştirilmiştir.
  Vocabulary in Context, ÖSYM'nin hazırladığı İngilizce sınavlarına altyapı sağlamanın yanı sıra, Hazırlık Atlama (Muafiyet) Sınavı için de yararlı bir kaynak niteliğindedir.


  Basım Dili : İngilizce
  Basım Yeri :
  Sayfa Sayısı : 418
  En / Boy : 16 / 24
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 7.2022
  ₺193,50
 • Üniversite Öğrencileri Ve Yetişkinlerin +a1/a2 Seviyesinden İtibaren Konuşma Odaklı İş İngilizcesi Ve Genel İngilizce Eğitiminde, Ulusal Ve Uluslararası Akademik Sınavlara Hazırlık Aşamasında Profesyonel Yardım Alabilecekleri, Özgün İngilizce Dil Materyalleri İçeren Bir Çalışma Kitabıdır.


  Basım Dili : İngilizce
  Basım Yeri :
  Sayfa Sayısı : 200
  En / Boy : 16 / 24
  Kağıt Cinsi : 1. Hamur
  Basım Tarihi : 12.2021
  ₺140,00
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı