Zürafa Dili Okulu
Zürafa Dili Okulu

Zürafa Dili Okulu (9786057490902)

Tedarikçi : Kadimo
Fiyat : ₺34,00
₺5,67 'den başlayan taksitlerle

 

‘Zürafa Dili Okulu’, Psikoterapist Marshall Rosenberg’in Barış Dili – Şiddetsiz İletişim yöntemini öğrencilere keyifli, eğlenceli bir şekilde aktarmak amacıyla diyalogların ağırlıkta olduğu, gerçek yaşam örnekleri üzerinden “yaşayarak öğrenme” yöntemi kullanılarak kurgulandı.

Türkiye’de yazılan “Barış Dili” temalı ilk Türkçe çocuk kitabı olan ‘Zürafa Dili Okulu’,  ilk okul öğretmenleri, öğrencileri ve ailelerini de kapsayacak şekilde toplumsal bir değişime hizmet etme niyetini taşımaktadır.Sezer Aksoy ZÜRAFA DİLİ OKULU

Efe zorunluluklardan, kurallardan bıkmıştı. Odasında tek başına söyleniyordu. Bir çift şefkatli kulağın onu duyduğundan habersizdi. Efe’yi dinleyen bu kulaklar kimindi sence?

Tahmin edebilir misin?

“Zorunda olmadan, içimden gelen şeyleri yapabileceğim bir yer var mıdır?”

Efe, hiç farkında olmadan öyle önemli bir soru sormuştu ki… Bu soruyla sihirli bir dünyanın kapısını aralayacağını nereden bilebilirdi? Sence Efe’yi nasıl bir serüven bekliyor? Acaba içinden gelen şeyleri yapabileceği o yeri bulabilecek mi? Peki, orası senin de gidebileceğin bir yer olabilir mi?

 

Hadi gel, bizimle yola çık! Zorunluluklardan çok uzağa, Barış Adası’na, Zürafa Dili Okulu’na uçuyoruz!

Çocuk yetiştirmek, geleceği kurgulamaktır. Bir toplumun eğitim ve kültür politikası,

yarının insanını inşa eder. Ezberlenmiş dogmalara ve kalıp yargılara dayalı eğitimin sağlam bir eleştirisini sunuyor bu kitap. Sadece çocuklara değil, yeni neslin yetişmesinden sorumlu olan herkese! Yeni, ama aslında olması gerekeni fantastik, masalsı bir çerçevede sunuyor

Sezer Aksoy.

Zürafa Dili Okulu; bir çocuğun hızla gelişen zihinsel ve düşsel dünyasında demokrasi duyumu, farklılıklara saygı, ifade cesareti üzerine gelişen iç yolculuk ancak bu kadar güzel işlenebilir.

 

Dr. Nevin Eracar