“Ustaca işlenmiş sürükleyici bir hikâye. Okurlara bir armağan.” Rafia Zakaria“

Derin kesen ince bir hançer bu kitap.” Keija Parssinen

Edebiyatımızın usta kalemi Zülfü Livaneli’den güçlü bir aşk ve inanç hikâyesi.

Ünlü edebiyatçı bu kez kalemini sınırboylarında gezdiriyor.Ortadoğu’daki savaşın ve IŞİD zulmünün en çok etkilediği insanların, Ezidi kadınların ve çocukların yaşadıklarını cesurca aktarıyor.İstanbul’da gazetecilik yapan İbrahim, bir sabah, çocukluk arkadaşı Hüseyin’in ölümünü haber masasında buluyor. İşte bu ölüm, İbrahim’i neredeyse tüm bağlarını kopardığı köklerine, Mardin’e doğru bir yolculuğa çıkarıyor ve Meleknaz’la tanışmasını sağlıyor. İbrahim, ölmüş arkadaşının sevdasını devralır gibi Meleknaz’a âşık oluyor ve giderek Hüseyinleşiyor.Huzursuzluk, bir yandan Ortadoğu’nun en insafsız hallerini, savaşı, yokluğu, mülteci kamplarını ve kadın düşmanlığını gözler önüne seriyor; diğer yandan Mezopotamya topraklarının geçmişine ve bugününe empatik, sorgulayıcı bir bakış sunuyor. İnsan doğası üzerine destansı bir anlatı sunan Livaneli, asırlardır bu coğrafyada yaşayan halklara, tarihlere, inançlara ve hikâyelere ses veriyor.Türkiye’de yayımlandığı günden itibaren büyük yankı uyandıran, çevirileriyle dünya çapında okurlarla buluşan Huzursuzluk, son olarak İngilizceye çevrilerek yayınlandığı ABD’de büyük övgüler aldı.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 160
En / Boy : 13.7 / 23
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 11.2021
₺77,00

“Ömür boyu süren bir aşk üzerine harika bir kitap.” Frankfurter Allgemeiner Zeitung

“Klasikler gibi okunan bir senfoni.” Neue Zurcher Zeitung

“Serenad, Türk edebiyatında kalıcılaşacağı gibi, dünya edebiyatında da önemli bir yapıt olarak yerini alacaktır.”
Prof. Dr. Onur Bilge Kula

“Yılın Favori Kitabı” Boston Globe Okurları - “Yılın En İyi Kitabı” PopMatters

2. Dünya Savaşı sırasında batırılan bir mülteci gemisinin hikâyesine dayanan bu etkileyici romanda, Almanya doğumlu yaşlı bir profesör, sevgili karısını en son gördüğü yeri ziyaret etmek için Amerika’dan İstanbul’a gelir. Maya Duran, İstanbul Üniversitesi’ndeki zorlu işi ile genç bir oğul yetiştirmenin zorluklarını dengelemeye çalışan bekar bir annedir. Maya, üniversitenin daveti üzerine gelen Prof. Maximilian Wagner’i ağırlamakla görevlendirilir. Başta, etrafında gelişen olaylara ve Profesör’e karşı kayıtsız görünse de altmış yıllık bu esrarengiz hikâye sayesinde kendi kökleriyle ilgili üstü kapatılan pek çok karanlık gerçeği yavaş yavaş öğrenir.

Yaklaşık 800 Yahudi mültecinin kendilerini Filistin’e taşıyan geminin Türkiye kıyılarında torpidolanması sonucu hayatını kaybettiği 1942 Struma felaketinden esinlenen Serenad, hem dokunaklı bir aşk hikâyesi hem de krizdeki insan ilişkilerinin gücünün unutulmaz bir anlatısı.

Pek çok dile çevrilen, özellikle İngilizce edisyonuyla dünyanın dört bir yanında okurlarıyla buluşan Serenad, müzik, edebiyat ve yakın tarihin iç içe geçtiği bir Livaneli romanı.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 416
En / Boy : 13.7 / 23
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 11.2021
₺115,50
1

Zülfü Livaneli Kitapları

 

Zülfü Livaneli Tüm Kitapları

Son dönem Türk Edebiyatının önemli isimlerinden biri de Zülfü Livaneli’dir. Zülfü Livaneli Türk, müzisyen, yazar, sanatçı ve politikacıdır. Yazar olarak Türk edebiyatına birçok eser kazandırmıştır. Zülfü Livaneli kitapları geniş okuyucu kitlesi olan ve çok satanlar listesinde her zaman ilk sıralarda yer alan eserlerdir. Kaleme aldığı romanları özellikle çok sevilmekte ve ilgi ile takip edilmektedir. Ömer Zülfü Livaneli sadece yazar kimliği ile değil sanatçı olarak da birçok şarkıya imza atmış ve seslendirmiştir. Müziği sayesinde ise yurtiçi ve yurt dışında pek çok ödüle layık görülmüştür. Hem müziği hem de edebi eserleri kendine has yorumu ile yazdığı için geniş kitlelerce beğenilmektedir. 

Zülfü Livaneli tüm kitapları başka ülkelerin dillerine de çevrilerek çok satan kitaplar listesinde yer almaya başlamıştır. Yazmış olduğu bu romanlar aynı zamanda sinemaya da konu olmuştur. Eserlerde kullandığı açık ve anlaşılır dil kitapların okunmasını kolaylaştırmaktadır. Toplum sorunları, kültürel özellikler, tarihi olaylar gibi pek çok alandan esinlenerek oluşturduğu olay kurgusu etkili bir anlatımla zenginleştirilmektedir. Sadece roman türünde değil eğitim, araştırma, inceleme, biyografi türünde eserleri bulunmaktadır. Bu kapsamda yayınlanan Zülfü Livaneli kitapları şu şekilde sıralanabilir:

 

Roman

 • Engereğin Gözü
 • Şapka
 • Son Ada
 • Mutluluk
 • Huzursuzluk
 • Serenad
 • Leyla’nın Evi
 • Kardeşimin Hikâyesi
 • Rüzgârlar Hep Gençtir
 • Konstantiniye Oteli
 • Bir Kedi, Bir Adam, Bir Ölüm
 • Son Ada’nın çocukları
 • Balıkçı ve Oğlu
 • Kaplanın Sırtında
 

Şiir

 • Gökyüzü Herkesindir
 

Otobiyografik Roman

 • Sevdalım Hayat
 • Rüzgarlar Hep Gençtir

Deneme

 • Diktatör İle Palyaço
 • Dünya Değişirken
 • Edebiyat Mutluluktur
 • Sanat Uzun Hayat Kısa
 • Sosyalizm Öldü Mü?
 

Anı- Mektup

 • Elia İle Yolculuk

Siyasi Kitapları

 • Gorbaçov’la Devrim Üstüne Konuşmalar

Hikâye

 • Arafat’ta Bir Çocuk
 • Gölgeler

Müzik

 • Livaneli Besteleri
 • Geçmişten Geleceğe Besteler
 

Zülfü Livaneli'nin Son Kitapları

Zülfü Livaneli eserleri, yazıldığı her dönem okurları tarafından yoğun ilgi görmüştür. Türk Edebiyatına 30’un üzerinde eser kazandıran yazar her kitabı için farklı olay örgüsü işleyerek zengin hayal gücünü okurlarına yansıtabilmektedir. Son dönem yazarları içerisinde yer alan Livaneli son kitabı, kitap severler tarafından oldukça ilgi uyandırmıştır. Zülfü Livaneli son kitabı olan Kaplanın Sırtında adlı eserin konusu tarihten alınmıştır. Tarihi roman özelliği gösteren bu eser o dönemin şartlarını okurlarına açık bir şekilde ifade etmiştir. 

Livaneli son kitabı Kaplanın Sırtında adlı eserin konusu kısaca şu şekilde ifade edilebilir: Osmanlı Devletinin son zamanları hakkında bilgi veren romanda ‘. Abdülhamit döneminden ve padişahın sürgün edilmesinden bahsedilmektedir. Dönemin şartlarını, devletin durumunu ve padişahın sürgünde geçirdiği zamanlar hakkında bilgi veren roman kısa sürede çok okunan kitaplar arasına girmiştir. Zülfü Livaneli eserleri, bireysel ve toplumsal duyarlılıkta kaleme alındığı için pek çok kişiye hitap etmektedir.  

 

Ömer Zülfü Livaneli Çok Satan Kitapları

Edebiyatı “Mutluluk “olarak ifade eden Zülfü Livaneli en iyi kitapları her dönemde çok satan kitaplar listelerinde yer almıştır. Romanlarında aşk, insan ilişkileri, özgürlük savaş, tarih gibi konuları işlemektedir. Her konuyu kendine has anlatımı ile destekleyip okurlarına sunmaktadır. Bu kapsamda yazmış olduğu Zülfü Livaneli tüm kitapları milyonlarca kişi tarafından okumaktadır. Ayrıca bu kitaplar toplumun her kesimi ilgilendiren ve herkesin kendinden bir parça bulduğu günlük hayatın içinden bilgilere de yer vermesi bakımından sevilmektedir. Çok yönlü bir sanatçı olmasından kaynaklı toplumun bütün kesimleri tarafından da popüler bir yazar olan Ömer Zülfü Livaneli bu sayede geniş kitlelere de hitap edilmektedir. 

 

Zülfü Livaneli Roman Kitapları

Zülfü Livaneli romanları, Türk Edebiyatında önemli bir yere sahiptir. Son dönem yazarlarından olan sanatçı kaleme aldığı romanları okurları tarafından beğenilmektedir. Bu romanlar ve içerikleri kısaca şu şekilde açıklanabilir:

 • Serenad: Serenad 2011 yılında yayınlanan, 60 yıllık bir aşk öyküsünü konu almıştır. Serenad kitabı İstanbul’da öğretmenlik yapmış Amerikalı profesörün İstanbul ziyareti ve bu ziyarette geçmişe yönelik duyguları anlatılır. Aşkı, tarihi açık bir şekilde ifade eden kitap Zülfü Livaneli en iyi kitapları arasında yer almaktadır. 
 
 • Kardeşimin Hikâyesi: Zülfü Livaneli eserleri arasında yer alan bu roman, sakin bir balıkçı kasabasında meydana gelen bir cinayet ve bu cinayet çerçevesinde anlatılan olaylar ana temayı oluşturmaktadır. Emekli inşaat mühendisi tarafından anlatılan olay kurgusu oldukça etkileyici ve dikkat çekicidir.  Eser 2013 yılında yayımlanmıştır. 
 
 • Mutluluk: 2002 yılında yayınlanmış bu roman, kitabın ana teması töredir. 17 yaşındaki Meryem’in başından geçenler, gerçek hayatın zorlukları ve insanların çaresizliği hakkında etkileyici Zülfü Livaneli kitapları içinde yer almaktadır.
 
 • Huzursuzluk: İbrahim adlı gazetecinin arkadaşı Hasan’ın ölüm haberini alması sonucu, Mardin’e gitmesiyle başlayan olay kurgusu, okuru farklı diyarlara çekiyor. Terörün farklı ve acı tarafını da gösteren kitap Livaneli tarafından 2017 yılında yayınlanmıştır.
 
 • Son Ada: Roman,  40 hanelik bir Ada’da yaşanan olayları anlatmaktadır. Darbeci bir devlet başkanı bu adanan bir ev satın alır ve adanın tarihini değiştirir. Çevresel ve tarihi mesajlar veren kitap 2008 yılında yayımlanmıştır.
 
 • Engereğin Gözü: Osmanlı Sarayı içinde geçen olay, yıllardır hücrede tutulan bir şehzadenin tahta çıkması ile başlar. Aynı zamanda Habeşistan getirilip hadım edilen kölenin, köle efendi ilişkisi anlatılır. Zülfü Livaneli romanları arasında ilk yayınlanan engereğin Gözü 1997 yılında yayınlanmıştır.
 
 • Leyla’nın Evi: Boğaziçi’nde bir yalı da doğan Leyla Hanım’ın başından geçen olaylar anlatılmaktadır. Leyla Hanım zengin ve köklü bir ailenin torunudur, çeşitli olaylardan sonra Rukiye ve İsmail adlı gençlerle tanışır ve farklı hayatlara tanık olur. Roman 2006 yılında yayımlanmıştır. 
 
 • Konstantiniyye Oteli: Olay, Bizans imparatorluğu döneminden kalma bir binanın üzerine kurulan Konstantiniyye Otelinin açılış günü ile başlamaktadır. Açılıştı birbirinden önemli ve ünlü isimler de bulunmaktadır. Her masada oturan kişilerin farklı hikâyeleri, farklı yaşanmışlıklarının anlatıldığı eserdir. Konstantiniyye Oteli romanı 2015 yılında yayımlanmıştır. 

Zülfü Livaneli Kitap Fiyatları

Zülfü Livaneli, Türk edebiyatında ve müziğinde popüler olan sanatçılardan biridir. Yazmış olduğu kitaplar ve şarkılar geniş kitlelere hitap etmektedir. Zülfü Livaneli tüm kitapları, farklı yayınevlerinden farklı tarihlerde yayınlanmıştır. Kitap fiyatları da yayınevlerinin belirledikleri ölçütlere göre belirlenmektedir. Zülfü Livaneli kitapları, fiyat olarak belirlenirken baskı sayısı, sayfa sayısı ve yayınevine göre farklı aralıklarda satışa sunulmuştur. Aynı şekilde kitap fiyatlarında tasarımsal özelliklerde belirleyici unsurlardan biridir. 

Zülfü Livaneli en güzel kitapları set haline getirilerek de okurlarına sunulmuştur. Livaneli seti olarak satın alınan bu kitaplar tekli satışlara göre daha uygun fiyata sahip olmaktadır. Ayrıca kitap fiyatlarında internet mağazaları ve normal mağazalar arasında farklılıklar bulunmaktadır. Pek çok sebepten kaynaklanan bu farklılıklarda sanal mağazalar daha avantajlı ve uygun fiyatlarda kitapları okurlara ulaştırmaktadır.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı