Zadu'l-Mead Fi Hayri'l-İbad (5 Cilt Takım)
Zadu'l-Mead Fi Hayri'l-İbad (5 Cilt Takım)

Zadu'l-Mead Fi Hayri'l-İbad (5 Cilt Takım) (9786056861420)

Tedarikçi : Nuh Yayıncılık
İndirim Oranı : %25 İndirim
Fiyat : ₺350,00
İndirimli : ₺262,50
₺43,75 'den başlayan taksitlerle

İbn Kayyim el-Cevziyye’nin en önemli eserlerinden biri olan bu kitapta hemen tüm yönleriyle Rasûlullah (sav) incelenmiş, Hz. Peygamberin her konu ile alakalı verdiği hükümler, davranışları, sözleri sahih delillerle ortaya konmuştur. Müellif bununla da yetinmemiş hemen hemen tüm tartışmalı konularla ilgili farklı görüşleri, delilleri ile ortaya koymuş ve bunları tartışmış, bir hükme varmıştır. Bu sebeple eser siyer yanında fıkıh ve hadis alanında da bir kaynak eser haline dönüşmüştür.

Kitapta, oturup kalkmasından, yeme içmesine, vücut yapısından ahlakî özelliklerine, tedavi yöntemlerinden insanlara davranışına kadarHz. Peygamberin şahsî tüm özellikleri anlatıldığı gibi; ordu hazırlaması, sevk etmesinden savaşlarına, hâkim olarak hüküm vermesinden, muallim olarak eğitimine; insanlara tebliğinden devletbaşkanlığı uygulamalarına; ibadetlerinden fetvalarına kadar, hükme medar her husus anlatılmıştır.

Bu sebeple, kitap ahirete Rasûlullah’ın rehberliğinde hazırlanmak isteyen kişilerin bigâne kalamayacağı bir eserdir. Bu tercüme tam metin olup, ayrıca kitapta geçen hadislerin kaynakları gösterilmiş, dipnotlar ve izahlar eklenmiştir.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : Ankara
Sayfa Sayısı : 2500
En / Boy : 16 / 24,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 10.2018