Yüksekokulları İçin Matematik 1 (9786057990099)

İndirim Oranı : %14 İndirim
Fiyat : ₺20,00
İndirimli : ₺17,20
₺2,87 'den başlayan taksitlerle

Matematik dersi, meslek yüksekokulları ve yüksekokulların tüm bölümlerinde, en az bir dönem zorunlu ders olarak okutulmaktadır. Birçok öğrenci matematik dersini zor bulmakta ve korkmaktadırlar. Matematik dersinin sevilmemesinin temelinde, öğrencilerin ilköğretimden üniversite hayatlarına kadar geçen eğitim sürelerinde müfredat yetersizlikleri ve yeni atanan eğitmenlerin tecrübesiz olmasının yanında sosyo-kültürel etmenler etkili olmaktadır. İlköğretimde matematik dersini sevemeyen bir öğrenci, tüm eğitim hayatı boyunca matematik dersine korku ile yaklaşmaktadır. Matematik dersinin çocukluk yıllarından itibaren etkili teknikler ile öğretilmesi ve sevdirilmesi büyük önem taşımaktadır. Çünkü her iş ortamında matematik bilgilerinin kullanılması gerekmektedir.

Meslek yüksekokulları ve yüksekokullarda matematik dersi veren öğretim elemanları, dört işlemi bile yapamayan matematik alt yapısı zayıf öğrenciler ile karşılaşmaktadırlar. Öğrencilerin çoğu, matematik dersini üniversiteden mezun olana kadar başaramamakta ve büyük stres altına girmektedirler. Öğretim elemanları ise bu durum karşısında, bu dersin içeriğini hazırlarken zorlanmakta ve öğrencilere sıfırdan matematik bilgisi vermek zorunda kalmaktadırlar.

Bu kitabı yazmamdaki öncelikli amacım, matematik alt yapıları çok zayıf olan öğrencilere, birinci sınıfın ilk yarı yılında en temel matematik bilgilerinin basit bir anlatım şekli ile sunulmasıdır.

Değerli öğrenciler, temelden başlayarak, bol bol soru çözerek ve en önemlisi öğrendikçe severek matematik dersinde başarılı olacağınızdan hiç şüpheniz olmasın. Unutmayınız, teknolojinin hızla ilerlediği çağımızda, matematik bilgileri hayatınızın her döneminde gerekli olacaktır.

 


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : Adana
Sayfa Sayısı : 195
En / Boy : 16 / 24
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 9.2018