Yıllar ve Yüzler Nebil Özgentürk’le Bir Yudum İnsan Yolculukları
Yıllar ve Yüzler Nebil Özgentürk’le Bir Yudum İnsan Yolculukları

Yıllar ve Yüzler Nebil Özgentürk’le Bir Yudum İnsan Yolculukları (9789752974982)

0,00
Tedarikçi : Alfa Yayınları
Fiyat : ₺36,90

Yıllar ve Yüzler, bir heyecanın ürünü. İşini sevmenin, severek yapmanın ürünü. Her biri bir roman olacak bir yazılar birikimi. Eşyayı anlatmak kolay. Rengini, biçimini birkaç sözcükle çizersiniz. Ama ya bir insanın rengini çizmek? Heyecanını, hüznünü, yaşadıklarını, yaşamak istediklerini sözcüklere dökmek? Üstelik her zaman bir başka insanın? Bir başka hayatın? İşte zor olan da bu. Nebil Özgentürk bunu yapıyor, hem de başarıyla yapıyor. Yıllardır bu işini sürdürmesi başarısının bir kanıtı değil mi? Çünkü bizden insanları yazıyor. Bizi yazıyor. İşte bu yüzden yazdıkları “hayatım roman“ özdeyişinin kanıtı.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 154
En / Boy : 13.5 / 20
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .

Benzer Ürünler
 • Yaşamların otobüslerdeki inişleri ve çıkışları, otobüs yolcularının, şoför ve mahallinin serüvenleri de hep ses bulacak, sinemaya taşınacaktır.

  Öyle ya, sinema pek çok zaman hayatın karşılığı olacaktır. İstanbul’un bütün sokaklarını dolaşan İETT otobüslerinin ve şoförlerinin heyecanları, coşkuları ya da sevdaları, beyazperdede kendini bulacaktır.

  Yeşilçam filmlerinde İstanbul sokakları da, İstanbul otobüsleri de birer sessiz kahramana dönüşecektir.


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri :
  Sayfa Sayısı : 1
  En / Boy : 13.5 / 20
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : .
  ₺36,90
 • "Ben önce bir hikâye tasarlayıp yazmak, onu senaryo haline getirmek ve sonra o senaryoya uygun oyuncular seçmek yerine, önce karakterlere kafa yormaya başlayıp, daha sonra onlar hakkında bir hikâye kurmayı ve yazmayı seviyorum. Hatta, bir vesileyle tanımış olduğum karakterlere uygun roller düşünmeyi daha çok seviyorum. Zaten bu yüzden, işe karakterleri belirleyerek yola koyulduğumdan, diyalog ve hikâye taslakları kaleme almak benim için çok daha kolay oluyor. Yine de önceden yazdığım metindeki hiçbir şeyi kesin saymıyorum. Oyuncularla prova yaparken hem doğaçlamaya geniş bir alan tanıyorum, hem de oyuncularla etkileşim sürecinde karakterlerim kendilerine başka yollar çizebiliyor. Dolayısıyla, hikâye de süreç içerisinde kökten değişebiliyor. Hikâyesini böyle kurduğum bir filmi çektikten sonra da bir daha geri dönüp ona bakmıyorum. Film kendi yolunda gidiyor..."


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri :
  Sayfa Sayısı : 270
  En / Boy : 15 / 23
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 3.2007
  ₺57,40
 • Annelerrr ve Babalarrrr!
  Size Müthiş Bir Sürprizimiz Var!

  Ma-aile'de, birbirinden ünlü anneler ve babalar çocuklarıyla ilişkilerini anlatıyor.

  Bazen feci komik, çoğu zaman birbirinden hisli, her zaman düşünceli ve yer yer de utandırıcı hikâyeler bunlar.
  Fakat şöyle de bir şey var ki, kitaba seçilenler bütünüyle eğlenceli ve özendirici.

  Tüm ebeveynler! Sözümüz size. Ma-aile hepiniz için kusursuz bir seçim. Çocuklarınız ister bebek olsun, ister ergen, ister yeni yetme, fark etmez. Ma-aile'nin herhangi bir
  sayfasını açın ve gülmeye, ağlamaya, kafanızı sallamaya, empati ve coşkuyla çırpınmaya kendinizi hazırlayın!


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri :
  Sayfa Sayısı : 264
  En / Boy : 13,5 / 20
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : .
  ₺32,80

 • Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : Ankara
  Sayfa Sayısı : 346
  En / Boy : 13,5 / 19,5
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 7.2013
  ₺9,36
 • "Bu kitaptaki metinler, daha önce hiçbir yerde yayımlanmadı, ilk kez burada okurla buluşuyorlar. Hiç kuşkusuz, son kertede deneme olarak adlandırabilecek bu yazılar, 1994 ve 1995 yıllarında İstanbul Radyosu’nun ikinci kanalında "Okurken / Yazarken başlığı altında yaptığım haftalık "radyo konuşmaları"ndan oluşuyor. Edebiyatın ağırlıklı bir yer kapladığı bu yazıların, o yılların koşullarından oluşuyor. Edebiyatın ağırlıklı bir yer kapladığı bu yazıların, o yılların koşulları çerçevesinde, popüler kültürle ilgili bazı tartışmalı sorunları gündeme getirdiğini de belirtmem gerek. Eklemem gerekir: Aradan geçen zamana rağmen, Türkiye’nin Türkiye’nin yazınsal ve kültürel koşullarında, bu metinlerde dile getirdiğim sorunlar açısından önemli bir değişme olmadı. Tam tersine, eleştirdiğim medyatik kültür giderek daha genişledi, yaygınlaştı...Okur, özellikle de benim önceki yazılarımı bilen okur, öyle sanıyorum ki, farklı bir Ahmet Oktay biçemi (üslubu) ile karşılaştığını görerek biraz şaşıracak.. Hepsi birer söyleşi. Okur hepsini dertleşme başlığı altında da toplayabilir..."
  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 190
  En / Boy : 13,5 / 19,5
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 11.2005
  ₺26,40
Çerez Kullanımı