Yapay Zeka Yerimizi Alacak mı?
Yapay Zeka Yerimizi Alacak mı?

Yapay Zeka Yerimizi Alacak mı? (9786051923772)

0,00
Marka : Shelly Fan
Tedarikçi : Hep Kitap
Fiyat : ₺41,65

Hep kitap’tan yenilikçi, bilgilendirici, çığır açıcı yepyeni bir dizi: Önemli Sorular! Bu kitaplar, hayatlarımızda ve bugünün dünyasında büyük etkisi olan temel meselelere yepyeni bir pencereden bakıyor. Eşsiz görsel tasarımı ve katmanlı metin yapısıyla karmaşık konuları anlamamızı kolaylaştırıyor. Geriye sadece önemli soruların ardındaki tartışmaların derinliklerine inmek kalıyor.

Son altmış yılda makinelere hissetmeyi, öğrenmeyi, mantık yürütmeyi ve harekete geçmeyi öğreten bir teknoloji olan yapay zekâ alanında pek çok şaşırtıcı gelişme yaşandı. İnsansı robotlar ve sürücüsüz araçlar dünyayla kurduğumuz ilişkide radikal bir değişimin sinyallerini verirken, sosyal medyadan Netflix’e yapay zekâ evlerimize girdi bile.

Yapay zekânın gerçekliğe hâkim olacağı bir eşikte miyiz? Bu gelişen alanın etik kuralları pratikte ne kadar geçerli olacak? İnsanlar yapay zekânın gerisinde mi kalacak? Bu ilham verici kitapta hepimizi ilgilendiren o ikilem tartışılıyor: Yapay zekâ toplumu ve insanlığı daha iyi bir geleceğe mi taşıyacak yoksa sonsuz gücüyle tüm gezegene hâkim olduğu bir distopyaya doğru mu ilerliyoruz?


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 144
En / Boy : 152 / 229
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 3.2020

Benzer Ürünler
 • Bu kitap, Python ile yazılım geliştirmek isteyenler ya da zaten Python bilip de yazılım geliştirirken bu alanda daha fazla profesyonel olmak isteyenler için yazılmıştır. Piyasadaki diğer kitaplar, konuları anlatıp kısa örnekler vermekte iken bu kitap, örnek uygulamalar üzerinde öğrenilmesini sağlamak amaçlıdır. Python programlama dilinin temel kodları yeterli derece anlatıldıktan sonra uygulamalara geçilmiştir. Kitap öncelikle temel düzeyde uygulamalar ile başlamaktadır. Ardından daha ileri düzey uygulamalara geçmekte ve profesyonel uygulama geliştirmek isteyenler için de çeşitli örnekler barındırmaktadır. 100’den fazla örnek uygulama yazılmış ve ayrıntıları şekiller ile anlatılarak verilmiştir. Normal Python uygulamalarının yanı sıra kendisini makine öğrenmesi algoritmaları kullanmada da geliştirmek isteyenler için ileri düzey 15 uygulama anlatılmıştır. Bu uygulamalar, tekrar olmayacak şekilde farklı özellikteki verilere farklı makine öğrenmesi algoritmaları ve farklı önişlemeler ile yapılmıştır.


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : Ankara
  Sayfa Sayısı : 370
  En / Boy : 17 / 24
  Kağıt Cinsi : 1. Hamur
  Basım Tarihi : 10.2021
  ₺52,20
 • Tavşan deliğinin ötesindeki gerçekliği aydınlatacak olan bilinç ve kuantum evrenine yolculuk yapmaya hazır olun. Bu öyle bir yolculuk ki beyin, bilinç, yapay zekâ, kuantum bilgisayarlar ve daha nice merak uyandıran konuları kuantum penceresinden aralamaya çalışıyor.

  Bu kitaptaki bilgiler; kuantum biyolojisi penceresinden içeri girebilmeyi, bilinç ve gerçekliğe dair anlayışımızda yeni ufuklar açabilmeyi amaçlamaktadır. Yaşamın merkezinde bilincin ve evrenin temel yapı taşlarının ortaklaşa kullanıldığı, aynı özü yansıtan kuantum evrenine tanık oldukça gerçekliğe bakış açınızda hiçbir şey eskisi olmayacak.


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : Ankara
  Sayfa Sayısı : 148
  En / Boy : 13.5 / 19.5
  Kağıt Cinsi : 1. Hamur
  Basım Tarihi : 1.2021
  ₺32,40
 • Yapay zekâ nedir, nelerden oluşur ve nasıl çalışır?

  Yapay zekâ hakkında söylentiler çok, bilgiler az. Herkesin bir tahmini var, bazılarınınsa beklentisi yüksek...

  Meşhur yapay zekânın hangi teknolojilerden ve disiplinlerden oluştuğunu merak ediyorsanız, nasıl çalıştığını öğrenmek istiyorsanız bu kitap tam size göre.

  Üstelik sözü edilen teknolojileri anlamak için öncesinde bilmeniz gereken hiçbir şey yok.

  Öğrenci, ev hanımı, doktor, mühendis, psikolog, fenomen, Youtuber... Hangi meslekten olursanız olun, kitabın içeriğini takip edebilmek çok kolay... Son derece yalın bir dille, açıklayıcı ve bolca görselle desteklenmiş konuların içinde keyifle ilerlerken, yapay zekâ uygulamalarınızı geliştirdiğinizin farkında bile olmayacaksınız.

  Kariyerini yapay zekâ üzerine inşa etmek isteyenler açısından da son derece doğru ve etkili bir başlangıç kitabı...


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 376
  En / Boy : 16.5 / 24
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 5.2021
  ₺84,00
 • 100.000 yıl önce ateşi kontrol altına aldık, böylece dile uzanan yola girdik.

  10.000 yıl önce tarımı geliştirdik, böylece yerleşik hayata geçip şehirler kurduk ve toprak savaşlarına giriştik.

  5000 yıl önce tekerleği ve yazıyı icat ettik, böylece ulus devlet anlayışını geliştirdik.

  Şimdi ise yükselen teknolojiyle birlikte yeni ve dördüncü bir çağın, yapay zekâ çağının başlangıcındayız. Fakat buraya birdenbire gelmedik. Byron Reese insanlığın yapay zekâ çağına uzanan bu çok uzun ve meşakkatli geçmişini incelemekle başlıyor; insanlık adına kazandığımız bütün savaşlardan ve geçtiğimiz bütün yollardan sonra nihayet bugüne, bilgisayarların ve makinelerin yüzyılına geliyor.

  Yapay zekâ ve robotik bilimi, tarihin bu dönüm noktasındaki yol göstericilerimiz ve bilimin bu yükselen yıldızlarına sormamız gereken çok fazla soru var: Bizler, insan olarak birer makine miyiz? Bilgisayarlar herhangi bir şey hissedebilir mi? Bilinç kazanmaları mümkün mü? Eğer bilinçlenirlerse, bu bizi bir insan-robot savaşına yönlendirir mi? Peki ya etiğin bütün bunlar üzerindeki etkisi nedir? Tarihi arka plandan mühendislikteki son gelişmelere, felsefeden sinema ve dizi sektöründeki yansımasına kadar yapay zekânın yolculuğu Yapay Zekâ Çağı’nda sizi bekliyor.

  “Yapay Zekâ Çağı sadece yapay zekânın yükselişinin bizim için ne anlama geldiğini tartışmakla kalmıyor, aynı zamanda okurları önyargılarına meydan okumaya zorluyor. Ve tüm bunları hem eğlenceli hem de ilgi çekici bir şekilde yapmayı başarıyor.”


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 360
  En / Boy : 13,5 / 21
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 6.2020
  ₺58,50
Çerez Kullanımı