Uluslararası Alanda Yönetim ve Strateji
Uluslararası Alanda Yönetim ve Strateji

Uluslararası Alanda Yönetim ve Strateji (9786254023453)

Fiyat : ₺71,10
₺11,85 'den başlayan taksitlerle

“Uluslararası Alanda Yönetim ve Strateji” kitabı, yönetimin önemli unsurlarından olan; örgütlerin ve üyelerinin davranışlarını, örgüt yapılarını, örgütlerin stratejik seçeneklerini uluslararası bağlamda incelediği için “uluslararası” ve “yönetim” ifadeleri kullanılarak adlandırılmıştır. Bununla birlikte, yöneticiler tarafından karar verilmesi gereken, işletmeler açısından önemli seçenekleri derinlemesine incelediği için kitabın adında “strateji” kavramı ayrıca vurgulanmıştır.

Kitap, araştırmacılar için uluslararası alanda işletme yazınının araştırılmaya açık yönlerini vurgulamak, yöneticiler ve çalışanlar için iş hayatına yönelik tehditleri, fırsatları ve seçenekleri göz önüne sermek, öğrenciler için alanı tanıtmak amacıyla yazılmıştır. Kitap, mevcut bilgilerin tekrarlanıp pekiştirilmesi yerine, güncel bilgilerin özgün bir bakış açısı ile aktarılmasına odaklanmıştır. Alanın geniş bir resmini çeken kitap, okuyuculara, uluslararası alanın belirsiz doğasını daha iyi anlayabilmeleri için önemli bir fırsat sunmaktadır.
Kitap, kolay anlaşılır ve sade dili, olguları farklı açılardan ele alan yaklaşımı, konuları açıklamak için kullanılan güncel örnekleri ve metaforlarıyla, okuyucularının “başucu kitabı” olmaya adaydır. Kitabın değeri, bilimin sağladığı nesnel bilgiye dayanmaktadır.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 504
En / Boy : 16 / 23.5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 6.2020
Çerez Kullanımı