Uğur Ersoy Mersin'de doğdu. Tarsus Amerikan Koleji'nden mezun olduktan sonra Robert Kolej Mühendislik Okulu'nu bitirdi. Yüksek Lisans ve Doktora derecelerini Texas Üniversitesi, Austin'den alan Uğur Ersoy 47 yıl ODTÜ'de görev yaptı. Bu süre içinde üç kez rektör yardımcısı, bir kez kurucu dekan, iki kez de bölüm başkanı olarak akademik yöneticilik yaptı. Toronto ve Boğaziçi Üniversitelerinde konuk öğretim üyesi olarak bulunan Prof. Ersoy'un teknik konularda on kitabı basılmıştır. Ersoy'un ulusal ve uluslararası dergi ve kitaplarda yayınlanmış 150'den fazla makale ve bildirisi vardır. Uğur Ersoy'un ayrıca yayınlanmış sekiz adet öykü, anı ve şiir kitabı bulunmaktadır.

Prof. U. Ersoy Amerikan Beton Enstitüsü (ACI) tarafından yılın en iyi araştırmacısına verilen "Wason Medal" ödülü ve ODTÜ Prof. Mustafa Parlar Vakfı tarafından verilen "Bilim Ödülü" sahibidir. Ersoy, Texas üniversitesince "Academy of Distinguished Graduates"e üye seçilmiş, inşaat Mühendisleri Odası'nca da "Onursal Yetkin Mühendis" olarak onurlandırılmıştır.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : Ankara
Sayfa Sayısı : 141
En / Boy : 16 / 23,5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 6.2015
₺20,00

New developments have taken place in the areas of reinforced concrete technology and earthquake engineering since the publishing previous edition of this book. New approaches have emerged as a result of research and observations made after recent earthquakes. Most of these developments and the new approaches have been incorporated in the new editions of Turkish reinforced concrete codes, i.e. TS-500 2000 revision and Turkish Seismic Code 1998 revision. These changes have been incorporated in the revised edition of the book. Extensive experimental research at METU and experience gained by the authors after the six major earthquakes in Turkey during the last decade have been used in the revision of the book.


Basım Dili : İngilizce
Basım Yeri : Ankara
Sayfa Sayısı : 660
En / Boy : 16 / 24
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : .2010
₺81,60
Tükendi

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : Ankara
Sayfa Sayısı : 452
En / Boy : 16 / 23,5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : .2008
₺17,00
1
Çerez Kullanımı