Ufuk Çizgisi 2. Seri (9789753447751)

Tedarikçi : Belge Yayınları
İndirim Oranı : %20 İndirim
Fiyat : ₺78,00
İndirimli : ₺62,40
* ₺10,40 'den başlayan taksitlerle

1-12. Sınıflar Arası Öğretmenler ve Öğrenciler için Yaratıcı Görsel Sanatlar Eğitim Seti

Ufuk Çizgisi 2. Seri, Öğretmen, öğrenci ve sanat meraklılarına yönelik, malzeme destekli Görsel Sanat çalışmalarından oluşan yaratıcı kaynak kitaptır.

"Temel eğitim aşamasının ilk dönemlerinde sanat eğitim ve öğretimi, çocuğun kendi iç dünyası düzleminde gerekli malzemelerin özgürce oyunlar eşliğinde kullanılmasıyla verilir. Geometrik yapılar içerisinde, iki boyut çalışmalardan başlayıp kademe kademe üç boyutlu yorumlamalarla farklılıklar yaratarak öğrencinin alan bilgisinin gelişmesi sağlanmış olur. Müfredata uygun ders içerikleri hazırlanırken; verilen derslere ve konuya paralel olarak, sanat verilerinden örneklerle karşılaştırmalar yapılmalıdır. Ufuk Çizgisi 2. Seri adı ile hizmete sunulan bu kitapta örnek çözümlemeleriyle seçilip yer verilmiş olan konular, sanat öğretmenlerine ve öğrencilerine bu yolda iyi bir başlangıç ve rehber olacaktır. Özellikle eğitimci arkadaşlarımızın sanat alanında takip etmek isteyecekleri ve yararlanabilecekleri önemli bir kaynak olacaktır."

Yard. Doç. Dr. Vural Yıldırım Marmara Üniversitesi

"Sanat, sadece okulda verilen bir ders değil, herkesin gelişim sürecini etkileyecek önemli bir nüvedir. Ufuk Çizgisi 2. Seri, hem sanat gelişimine hem de kişisel gelişime katkı sunacaktır. Öğretmenlerin kılavuz kitabı olmasının yanı sıra, velilerin çocuklarıyla yapabileceği, atölyelerde uygulanabilecek teknik özellikler taşıyan, yaratıcılığı güçlendiren çalışmalar içermektedir."

Ufuk İbrahimoğlu


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 200
En / Boy : 22 / 28
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .2018