Filin yeteneği burnundan düşerse...

Berna Dörtpınar'ın yazıp resimlediği Filin Yeteneği Nerede?, minikleri yeteneklerini keşfetmek için yüreklendiren, sevimli bir azim öyküsü.

Okurları, hayattaki amacını bulmak için yollara düşen kocaman bir filin peşi sıra renkli bir maceraya ortak eden sanatçı; farklılıkların zenginliğine vurgu yaparken, yardımlaşmanın önemine de temas ediyor. 

Ormanı “sıcacık” bir yuvaya dönüştüren hayvanların dünyasından rengârenk manzaralar sunan bu curcunası bol kitap, ahenkli dilini melodik bir anlatıyla bütünlüyor. 

Türlü çeşit becerikli hayvanla dolu neşeli bir ormanda,
Ayı, bahçeye çiçek ekmeye; maymun, davul çalmaya bayılıyor. 
Baykuş deseniz, bir kitap kurdu olarak bilgelere şapka çıkarıyor. 
Kaykayıyla ortalığın tozunu attıran kaplumbağanın ise havasından hiç geçilmiyor. 
Peki, ya hortum burnuyla bir oraya bir buraya koşturan heybetli fil hangi yeteneğiyle kendinden bahsettiriyor? Hımmm, acaba bülbül sesiyle mi, yoksa yüzme stiliyle mi daha çok dikkat çekiyor?

Neyi en iyi yapabildiğimizi veya yapamadığımızı anlayabilmek için biraz merak, biraz ilgi, bolca da sabır ve azim gerektiğini hatırlatan bu incelikli öykü, zorluklara karşı hiçbir zaman pes etmememiz gerektiğinin altını çiziyor.

Unutmayın, bir konuda yeteneğiniz olup olmadığını hemen anlayamazsınız. Deneye deneye yola koyulmalısınız.

O hâlde, file yardım eli uzatmak için daha ne bekliyorsunuz?


Basım Ayı/Yılı : 8/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 32
Ağırlık : 32
En / Boy : 26,4 / 21,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺47,20

İlk Etkinlik Kitabım 24+


Basım Ayı/Yılı :
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 180
Ağırlık : 180
En / Boy : 30 / 29
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺288,00

Kurbağa olmak hiç kolay değil, hele ki sesiniz karga gibiyse...
 
Luc Foccroulle'ün yazıp Annick Masson'un resimlediği Kurbağa Korosu; dayanışma, farklılıklar, önyargılar ve yetenek üstüne yüreklendirici bir öykü. 
 
Hayallere uzanan yolun öncelikle kendini tanımaktan ve potansiyelini keşfetmekten geçtiğini vurgulayan eser, emek vermeden karşılık alınamayacağını hatırlatıyor. 

Kulaklarımızın pasını silecek müthiş vraklamalar ve ciyaklamalar eşliğinde melodik bir anlatı sunan kitap, şaşırtıcı sonuyla minikleri düşünmeye davet ediyor.

 


 Tom-bul kur-bağa. Tom-bul kur-bağa. Hay-di vrak! Hay-di vrak!
Brak vrakk! Vrok vrokk!

Berta'nın kalbi kırık, çünkü en büyük hayali hüsrana dönüştü. Koro seçmelerinde sıra kendisine gelip de şarkı söylemeye başladığında ağzından, dünyanın en tuhaf, en kötü notaları dökülüverdi. Vraklamaların sonuna yaklaşığında, koro şefi “BER-BAT!” diye haykırdı! Oysa Berta ormanın en saygın korosuna girebilmek için ne çok çalışmış, yeteneklerini herkese gösterebileceği ânı iple çekmişti... Neyse ki yalnız değildi, minik dostu Maya da onunla aynı kaderi paylaşıyordu. Biri çok küçüktü, ötekisi ise karga sesliydi! Ve şimdi birlikte zekice bir plan yapmaları ve şanslarını tersine çevirecek bir çözüm bulmaları gerekiyordu. Ama nasıl?
 
Rekabetin öne çıktığı durumlarda çocukların hissedebilecekleri kaygı ve endişeyi daha iyi anlamamızı sağlayan bu duyarlıklı öykü, başarı ve başarısızlık kavramları hakkında kıssadan hisse paylaşımlarda bulunuyor.  

Ümit Mutlu'nun kıvrak çevirisi ve ritmik sözcükleriyle Türkçede hayat bulan Kurbağa Korosu, merak uyandırıcı anlatısını dillerimizden düşmeyen şarkılarla renklendirerek okurları neşeyle selamlıyor: “Darıldın mı cicim bana...”, “Oynama şıkıdım şıkıdııım!”...


Basım Ayı/Yılı : 1/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 32
Ağırlık : 32
En / Boy : 23 / 26,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺108,00

Biri kitap mı dedi!?..
 
Kitabevindeki yeni çıkanlar rafından alarak elinizde tuttuğunuz ya da internette alışveriş yaparken gözünüze çarptığı için tanıtım yazısını okumaya başladığınız bu KİTAP, internete girebiliyor mu? E-posta gönderebiliyor mu? Mesaj atabiliyor mu? Tabii ki hayır! Neden mi? Çünkü bu bir kitap da ondan… Peki, dijital dünyanın bizlere sunduğu olağanüstü fırsatlardan yararlanıp sürekli daha fazlasını istemek varken, “modası geçmiş” eski bir mecrada takılıp kalmak da nesi?..

Resimli kitaplarıyla pek çok ödüle değer görülen ve tam dört kez “New York Times En İyi Resimli Kitap Ödülü”nü kucaklayan ABD’li yazar, illüstratör Lane Smith’ten, teknoloji düşkünü 21. yüzyıl çocuklarına basılı kitapların büyülü dünyasını hatırlatan, 20 dile çevrilmiş etkileyici bir resimli kitap!

Dijital çağın gücünü ve etkisini hiçe saymayarak, yüzyıllara meydan okuyan basılı kitap geleneğinin zamana nasıl direndiğini  eğlenceli bir manifestoya dönüştüren Publishers Weekly 2010 En İyi Çocuk Kitabı Ödüllü Bu Bir Kitap, özgün çizimleri, ince mizahi detaylarla zenginleştirilmiş anlatımı ve sert kapaklı özenli baskısıyla yediden yetmişe geniş bir okur kitlesine seslenebilen “zamansız” bir başucu kitabı…


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 4
Sayfa Sayısı : 32
Ağırlık : 32
En / Boy : 20 / 25
Cilt Tipi : Ciltli
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺95,20

Zıp zıp, boing boing,  mırr mırrr… Yeni bir telaş, yeni bir eğlence…

“Kapıyı ellemeyiiin sakııın!!! Daha yeni sildiiim!!!”, “Çabuk çıkar üzerindeki kirli giysileri, yıkayayım…”, “Yerleri yeni silmiştim! Basıp kirlettin yine…” Mıymıy Teyze temizliğe aşırı düşkündür. Kapı açıldı ya, onun temizlik takıntısından kurtulamazsınız artık…

Etrafındaki herkese kulp takmaktan, gördüğü her şeyde kusur aramaktan, çocukları azarlayıp kedileri kovalamaktan yorulmayan kahramanımız şimdi de komşunun bebeğine bakmak zorunda. Evet, yanlış duymadınız. BEBEK! Amanın, bu bebek niye ağlıyor! Karnı mı acıktı, yoksa uykusu mu geldi? Acaba dolaptaki zeytinyağlı dolma ya da kıymalı pırasa karnını doyurur mu dersiniz?

Durun bir dakika: Bebekler sadece süt içmezler mi? Eyvah! Mıymıy Teyze sürekli ağlayıp duran bir bebekle nasıl başa çıkacağını bilmiyor! İyi ki bebeğin ablası Mine var da hemen imdadına yetişiyor…

Edebiyatımızın çılgın, özgür, dinamik, hayalperest “Kitap Perisi” Aytül Akal ve sıcacık desenleriyle öykülere neşe katan illüstratör Zeynep Özatalay’dan kitaplarla ilk kez kucaklaşacak minik okurlar için harika bir resimli kitap dizisi: Mıymıy Teyze.

Heey çocuklar! Hatta yetişkinler! Mıymıy Teyze, hayata hangi gözlerle baktığımızı hatırlatıp, mutluluğun ve güzelliklerin ipuçlarını bizlerle paylaşmak için sizleri bekliyor. Onunla tanışmaya ve arkadaş olmaya hazır mısınız?


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 3
Sayfa Sayısı : 32
Ağırlık : 32
En / Boy : 20 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺39,20

Burnunun götürdüğü yere gitme vakti!

Katerina Gorelik'in yazıp resimlediği Dedektif Samson, etkileşimli metni ve rengârenk sayfalarıyla merak duygunuzu kabartacak, oyunbaz bir hikâye anlatıyor. 

Gizem dolu bulmacalarla örülü bu hareketli macera, içinizdeki gizli dedektifi uyandırmakla kalmayıp, sizi araştırma yapmaya ve iz sürmeye heveslendiriyor.  

Okuru kendiliğinden anlatısına katıp eğlencenin katsayısını artıran kitap; sorunların üstesinden gelmeye çalışırken, çözüm odaklı düşünmenin ve hızlı karar almanın önemini vurguluyor. 

İmdaat, hırsız var!
Kurbağa'nın asla solmayan çiçekleri, Kırkayak'ın pabuçları derken... kasaba ahalisini bir telaş sarıyor ki hiç sormayın.
Kimisi gözlüğünü kaybetmiş, kimisi yumurtalarını. Hatta başkasından itinayla araklanan, pardon, “biriktirilen” mücevherler bile sırra kadem basmış durumda!
Eyvah, kasabaya açgözlü bir hırsız dadanmış gibi görünüyor. Ama telaşa gerek yok! Çünkü ünlü Dedektif Samson var! Ve onun olduğu yerde hiçbir şey uzun süreli kaybol(a)maz.  
Anlaşılan o ki, tecrübeli dedektifimizi yine yorucu bir görev bekliyor. O hâlde, vakit kaybetmeden taze ipuçlarının ve kanıtların peşine düşmeli! Of of, bulunması gereken bir dolu şey var ve tabii sizin yardımınız olmadan bu çok zor. 

Kayıp şeylerin izinde; yeraltına girmeye, okyanusta yüzmeye, dağlara tırmanmaya, ormanlarda koşuşturmaya hazırsanız; Dedektif Samson'un nicedir aradığı yardımcı SİZ olabilirsiniz! Bakalım dedektiflik içgüdüleriniz onunki kadar iyi koku sürebiliyor mu?  

İnce bir mizahi anlayışın ürünü olan bu kıpır kıpır kitabın sayfalarında gezinirken dikkat edin de bir şeyiniz kaybolmasın! Bizden söylemesi...


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 40
Ağırlık : 40
En / Boy : 20 / 25
Cilt Tipi : Ciltli
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺103,20

Okumak, sihir gibi bir şey!

İngiliz sanatçı Graham Carter'ın yazıp resimlediği Hikâye Hırsızı, kitapların hayatımıza kattığı güzellikleri paylaşarak çoğaltmamızı sağlayan serüven dolu bir arayış öyküsü. 

Hikâyelerin HERKES okusun diye kaleme alındığına vurgu yapan kitap, bir hikâye hırsızının zamanla nasıl gelmiş geçmiş en iyi hikâyeciye dönüştüğünü anlatıyor.

Kitapların gerçek birer “hazine” olduğunu kulağımıza fısıldayan Carter, hikâyeler sayesinde kafamızdaki fikirleri büyütüp geliştirebileceğimizi; dünyaya bambaşka gözlerle yeniden bakmayı öğrenebileceğimizi hatırlatıyor.

Kendi hâlinde, utangaç bir çocuk olan Lulu kitaplara bayılıyor! Gelin görün ki yaşadıkları adaya ansızın bir Hikâye Hırsızı dadanıyor. Keyifle kitap okuyan her adalının kapısında hooop diye beliren hırsız şıp diye kitapları çıkınına indiriveriyor. Günler, geceler sonra adadaki tüm kitaplar Hikâye Hırsızı'nın eline geçiyor. Herkes ah vah edip sinirden köpürürken, Lulu cesaret edip bu işe el atmaya karar veriyor. Artık, hikâyelerde dinlediği şeyleri uygulama vakti! Şu amansız hırsızı yakalamak için acaba korkusuz bir deniz korsanı mı olsa? Ünlü dedektifler gibi iz mi sürse? Yoksa cesur kâşifler gibi keşfe mi çıksa? Zekice bir plan tasarlayıp hırsızı kıskıvrak yakalamalı. Peki ama nasıl?..

Graham Carter'ın incelikli çizimleriyle her sayfasında ayrı hikâyeciklere kapı araladığı Hikâye Hırsızı, kitapların ne kadar değerli olduğunu yineliyor; okuma sevgisi kazanmanın ve hayatı kitaplarla paylaşmanın önemine değiniyor. 

İyiyle kötüyü karşı karşıya getirdiği anlatısının arka planında affetmenin yüceliğinden bahseden bu gizemli hikâye, her ne hata yaparsa yapsın herkesin mutlaka ikinci bir şansı hak ettiğini savunuyor.

 


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 40
Ağırlık : 40
En / Boy : 25 / 26
Cilt Tipi : Ciltli
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺127,20

Sabun kullanmıyorlar madem, başka bir canlı bulmalı hemen!

Elif Yonat Toğay'ın yazıp Gözde Eyce'nin resimlediği Misi Misgibi, temizlik tutkusu yüzünden market raflarına sığamayıp, dere tepe yollara düşen mis kokulu bir sabunla buluşturuyor minikleri. 

Kişisel hijyenin ve bakımın önemi hakkında farkındalık yaratan kitap, karıncadan gergedana ve hatta okyanusta yüzen bir balinaya, gezegenimizi paylaştığımız canlıların beden temizliğini nasıl yaptıkları ve birbirleriyle olan ilişkilerine dair akılda kalıcı bilgiler paylaşıyor. 

Misi Misgibi, mikropları yok etmekle görevli.
Temizlik için köpürmeye pek hevesli.  
Temizleyecek bir beden bulmak için kâh salına salına yürüyerek kâh foşurdata foşurdata yüzerek dünyayı dolaşmaya bile meyilli. 
Denizdeki kaplumbağa, daldaki kuş, çayırdaki zebra ve daha niceleri.
Acaba hangisi tertemiz kokacak misler gibi?
Eyvah, yoksa hiçbirinin niyeti yok mu temizlenmeye?
Belki de vardır kişisel bakımları için sabundan daha öte güvendikleri başka birileri...

Sözcük seçimi ve ahenkli anlatımıyla çocukların dil gelişimine katkıda bulunan bu renkli öykünün son bölümünde, kitapta adı geçen canlılara dair ilginç gerçekler açıklanıyor. 

Keşiflerle dolu bir okuma yolculuğu sunan Misi Misgibi, miniklerin merak duygusunu kabartmayı başaran, sürprizli bir resimli kitap.

E hadi daha ne duruyorsunuz, göstersenize Misi'ye banyonun yerini!


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 40
Ağırlık : 40
En / Boy : 21 / 21
Cilt Tipi : Ciltli
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺79,20

“Arkadaşlık Bankı”nın birleştirdikleri...

Sıradan Bir Geko kitabının yaratıcısı Wendy Meddour'dan, yeni bir okula uyum sürecini arkadaşlık bağı üzerinden odağına alan sıcacık bir öykü: Arkadaşım Beni Bekliyor

Oyunu, arkadaşlığın temeli sayan bir anlayıştan beslenen kitap; okurları nice arkadaşlığın ilk tohumlarının atıldığı bir bank etrafında buluşturuyor ve minikleri yeni oyunlar kurmaya davet ediyor.

Daniel Egnéus'un kuzey ışıklarına ait bir renk paleti kullanarak resimlediği bu sevgi dolu öykü, ufaklıkların hayal güçlerini zenginleştirmekle kalmıyor aynı zamanda arkadaşlık kavramı üstüne düşünmelerini de sağlıyor. 
 
İki çekingen öğrenci, bozuk bir “Arkadaşlık Bankı”nın yamacında buluşunca ne mi yapar? Elbette onu tamir etmeye kalkışırlar. Üstüne bir de hemencecik kaynaşıp arkadaş olurlar...

Lili, annesi ve köpekleri Gölge ile birlikte, deniz kenarında bir eve taşınmıştı. Küçük dünyası doğanın binbir rengi ve hayvanların yaydığı yaşam enerjisiyle doluydu. Ta ki yeni okuluna başlayacağı o ilk güne kadar. Yeni bir çevre, yepyeni arkadaşlar. Ya kimse onunla konuşmazsa? Belki de Lili'nin yapması gereken tek şey, cesurca bir adım atmaktı... 

Arkadaşım Beni Bekliyor, yepyeni dostluklara yelken açtıran, yüreklendirici bir kitap.


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 40
Ağırlık : 40
En / Boy : 21 / 25
Cilt Tipi : Ciltli
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺95,20

Sıradan Bir Geko, göz alıcı resimlerinin arasında güzelce kamufle olmuş hayvanları keşfe çağırıyor!

Sıradan biri sevilir mi hiç?

Wendy Meddour'ın yazıp Carmen Saldaña'nın resimlediği Sıradan Bir Geko, minikleri tropikal renklerin hüküm sürdüğü bir yağmur ormanına götürüyor ve dünyadaki en müthiş hayvanlara örnek gösterilebilecek kamuflaj ustalarıyla tanıştırıyor.

Herkesin bir yönüyle sıradan olduğuna dikkat çeken ve bu sırada kibri yeren kitap, kendimizi dev aynasında görmemize sebep olan bireysel farklılıklarımızla böbürlenmenin yersizliğine vurgu yapıyor.

Doğadaki canlıların neden ve nasıl kamufle olduklarını eğlenceli bir dille anlatan öykü, sevmek ve sevilmek kavramlarını kendini özel hissetme durumu ile ilişkilendirerek ele alıyor.

Piko'ya göre, özel bir canlı olmak zor iş. Ama elden ne gelir! Bazen, kamufle olmayı o kadar iyi başarıyor ki, kendisine bir ödül vermeleri gerektiğini bile düşünüyor. Hatta belki de ona artık “Yağmur Ormanının Kralı, Kamufle Ustası Piko” demeliler!

“Vrrak!” dedi bir anda, kütükte oturan bir şey.
Fıtı fıtı diye kanat çırparak uçup geçti gökyüzünden bambaşka bir şey.
Ama gariptir ki Piko hiçbirini fark etmedi!
Yoksa Piko, ormandaki en iyi kamufle olan hayvan değil mi?

Yeteneği sayesinde kendini yaşadığı çevrenin “kralı” zanneden bir gekonun duygu dünyasını sayfalarına taşıyan bu renkli öykü, okurları temel varoluşsal kaygılar üstüne düşündürüyor.

Farklılıkların ayrıştırıcı değil birleştirici gücüne değinen Sıradan Bir Geko, göz alıcı resimlerinin arasında güzelce kamufle olmuş hayvanları keşfe çağırarak, minikleri bulmacalı bir okuma deneyimine davet ediyor.


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 32
Ağırlık : 32
En / Boy : 21 / 25
Cilt Tipi : Ciltli
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺135,20

Çikolata yumurtalar nasıl mı yapılıyor?

Elys Dolan'ın yazıp resimlediği Bay Tavşan'ın Çikolata Fabrikası, zihinleri meşgul eden bu sorunun yanıtını aramakla kalmıyor, Kümeskent'in direnişçi tavuklarının müthiş dayanışmasını da anlatıyor.

Minikleri nefis, enfes çikolataların üretildiği bir fabrikaya davet eden kitap; iş yaşamı, üretim-tüketim, işçi-işveren ilişkisi, iş güvenliği gibi konular üzerine düşündürüyor.

İşçi tavukların hak ve özgürlüklerini mizahın gücüyle çizgilerine dolayan bu bol ödüllü hikâye, güçlü diyaloglarıyla her sayfasında kıkırdatmayı başarıyor.
Siz hiç fabrikatör bir tavşanla tanıştınız mı?
Peki gün boyu çikolata yiyip, çikolatadan yumurtalar yumurtalayan tavukları biliyor musunuz?

Bay Tavşan'ın çikolata fabrikası ağız sulandıran bir yer gibi görünse de işin aslı öyle değil.
Çünkü bu fabrikanın çalışma koşulları biraz ağır!
Mesela çikolatadan başka yiyecek hiçbir şey yok! Tatil deseniz, bir çay molası bile yok!
O hâlde ne mi var? Bu duruma çok fena kafayı takmış bir fabrika dolusu tavuk!

''Çikolata havuzunda yüzülen yerde bu huzursuzluk da neyin nesi?'' demeyin, yaşananları bir de tavukların ağzından dinleyin:

''Başlarda işler tıkırındaydı. Biz, yani tavuklar çalışıyor, Bay Tavşan'ın istediği her işi yapıyorduk. Patronumuz mutluydu, kazancından pek memnundu. Ama bir gün, neden daha fazlasını kazanmayayım ki? diye düşündü. Tabii bunun için yapılması gereken şey, bizlerin daha fazla çalışmasıydı. Oysa bu yaratıcı(!) planın sonuçları hiç de onun hayal ettiği gibi olmayacaktı...''

Bakalım, açgözlülüğünün pençesine düşen Bay Tavşan'a tavuklar nasıl bir ders verecek?


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 32
Ağırlık : 32
En / Boy : 25 / 25
Cilt Tipi : Ciltli
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺119,20

Yaşamın Kısa Tarihi

Yaşamın Kısa Tarihi, çocukları, canlılığın kökeni üzerine bilimsel bir zaman yolculuğuna çıkarıyor!

Yaşamın nasıl başladığına dair minik bir anlatı...

Bu Kitabı Yalama ve İçinde Bir İskelet Var! kitaplarının yaratıcısı Idan Ben-Barak`tan, tek bir hücrenin tüm dünyanın kaderini nasıl değiştirdiğine ilişkin *minik* bir anlatı: Yaşamın Kısa Tarihi

Çocukları, canlılığın kökeni üzerine bilimsel bir zaman yolculuğuna çıkaran bu ilginç öykü; insanların yüzyıllardır açıklığa kavuşturmaya çalıştığı *Yaşam nedir?* ve *Nasıl ortaya çıkmıştır?* sorularına da yanıt arıyor.

Philip Bunting`in ele avuca sığmaz görselleriyle renklenen kitap, kolay anlaşılır ve ikna edici açıklamalar eşliğinde yaşamın kaynağını merak uyandırıcı bir anlatıya dönüştürüyor.

Yaşam, harekettir! Enerjidir! Güçtür! Bilgidir! Sonsuz varyasyonla üreyen bir inşadır...
Yaşamın ortaya çıkışı nasıl mı oldu peki? Bir başka deyişle, her şey nasıl mı başladı?

Çok, çok eskiden, nedenini ve nasılını kimselerin bilmediği tuhaf bir baloncuk çıktı ortaya. Özel bir baloncuktu bu. Öncelikle, yaşayan bir hücreydi ve birazcık farklıydı. Bu akıllı baloncuk aslında hepimizin atasıydı ve yaşamın gizemli hikâyesi de işte tam olarak böyle başladı...

Yaşamın Kısa Tarihi, minik okurların gezegenimize çok daha yakından bakmalarına fırsat tanıyor ve herkesi, renkli bilgiler ışığında, geçmişi milyarlarca yıl öncesine dayanan bir öyküyü yeniden keşfetmeye çağırıyor.


Basım Ayı/Yılı :
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 32
Ağırlık : 32
En / Boy : 27,5 / 26
Cilt Tipi : Ciltli
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺95,20

“Mıymıy Teyze” serisi, sokaklardaki cümbüşe renk katacak bir serüvenle karşımızda.

Yaşasın, Mıymıy Teyze geri döndü, hem de yeni bir arkadaşla!

Aytül Akal ve Zeynep Özatalay'ın çizgi filmleri aratmayan “Mıymıy Teyze” serisi, sokaklardaki cümbüşe renk katacak bir serüvenle karşımızda.

Çok sevdiği evine “duygusal anlamda” sığamayan Mıymıy Teyze, can sıkıntısına “iyi” gelecek yepyeni öyküsünde; yalnızlık, dostluk ve hayvan sevgisi gibi temalara değiniyor.

Kıpır kıpır anlatımı ve matrak resimleriyle küçük büyük herkesin gönlünü çelen Mıymıy Teyze, yine hem güldürüyor hem de düşündürüyor...

Üst kat komşusu Mine ve ailesi tatile çıkınca Mıymıy Teyze evde çok ama çok sıkılır. Örgü örer, ilmek kaçırır... Satranç oynar, kendine yenilir... Pişirdiği yemeğin tadını beğenmez. Oflar, poflar... Ah, bir de şu ikide bir çalıp duran kapı zili yok mu!

Ne yapsa ne etse zaman bir türlü geçmez. Sonunda, sokağa çıkmaya karar verir ve şenlik başlar! Acaba sokakta Mıymıy'ı ne gibi sürprizler beklemektedir?

Her kitapta bambaşka bir ruh hâli ile bizleri selamlayan Mıymıy Teyze, altıncı serüveninde can sıkıntısından kurtulmanın yolarını arıyor; hayata mutlulukla sarılınca her sorunun kendiliğinden çözüleceğini hatırlatıyor.


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 32
Ağırlık : 32
En / Boy : 20 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : Kuşe
Cep Boy Durumu : 0
₺39,20

Biri yazdı, biri editledi, biri resimledi, biri tasarladı, biri bastı, biri tanıttı, biri de sattı...
Peki her şey bu kadar basit mi? Tabii ki değil! O hâlde gelin, bir kitap baskıya nasıl hazırlanır, hep birlikte görelim!

Kitap Yapma Sanatı, bir kitabın okura ulaşma serüveninde başından geçenleri açıklayıcı kısa bilgiler ve eğlenceli görseller eşliğinde paylaşan, yayıncılık dünyasını tüm çarklarıyla okura tanıtmaya çalışan bir kaynak.

Ufacık bir fikrin, işinin ehli ellerde nasıl filizlenip olgunlaştığını örneklerle gösteren Becky Davies-Patricia Hu ikilisi; yayıncılığı sektörel boyutta ele alıyor, bir kitaba emek veren tüm paydaşların işkollarını anlaşılır bir dille tanımlıyor.

Kitap yapmayı bir sanata benzeterek (evet, hem de ince işçiliklisinden bir sanata benzeterek!) her yaştan okurun merak duygusunu kabartan bu renkli çalışmayı, başta yayıncılık dünyasına emek verenler olmak üzere, kitaplara ilgi duyan herkes severek, beğeniyle okuyacak.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 32
Ağırlık : 32
En / Boy : 24,5 / 28
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺71,20

Bir köpek insan “sahiplenmeye” kalkarsa...

Avustralyalı sanatçı Gabriel Evans'ın yazıp resimlediği Panço Kendine İnsan Arıyor, insan-hayvan ilişkisindeki rollerin tersine çevrildiği, sevimli mi sevimli bir anlatı.

Hayvanların insanlar hakkındaki düşüncelerinden yola çıkarak bambaşka bir arayış öyküsü betimleyen Evans, kadim dostlarımızın kendi istedikleri gibi bir yaşam sürebilme hakları üstüne zihinleri soru işaretleriyle dolduruyor.

Bireysel farklılıklar üzerinden insanlar arasındaki çeşitliliğe vurgu yapan kitap, miniklerin dünyaya bir de hayvanların gözünden bakmaları için fırsat tanıyor.

Yalnızlık canına tak eden Panço, bir insan edinmeye karar verir. Ama işi bir hayli zor! Çünkü insan beslemek, büyük sorumluluk gerektirir. Üstelik etrafta bu kadar çok insan varken birini seçmek hiç de kolay değil. Büyük, hızlı, gürültücü, huysuz ve hatta kendisi gibi bol tüylü... Ah, herkes birbirinden ne kadar da farklı! Gel gör ki gerçekte hiçbiri Panço'nun istediği gibi değil. Sevimli dostumuz aradığı o mükemmel insanı bulabilecek mi dersiniz? Kim bilir, belki de onun tek eksiği, kendisine ihtiyaç duyan bir insanla yaşamaktır.

Hikâyesini “Aramaktan vazgeçme!” özdeyişi üstüne şekillendiren Panço Kendine İnsan Arıyor; dünyamızda hayvanların da insanlar kadar hak sahibi olduğunun altını çiziyor, yaşamı tüylü dostlarımızla paylaşmanın güzelliklerini hatırlatıyor.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 32
Ağırlık : 32
En / Boy : 24 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺95,20

Un, şeker, yumurta...
Doğru ölçülerde karıştırılıp pişirilince ne olur? Bir sürü kurabiye!
Ama en zevklisi de hamurdan şekiller çıkarmak.
Konuklar gelecekmiş, peki kurabiyeleri kim yapacak?

Aytül Akal bu kitabıyla, erken öğrenme dönemindeki çocukları şekiller ve kavramlarla tanıştırıyor, onları hayal güçlerini konuşturmaya davet ediyor.

Sayılar, şekiller ve renkler içinde öyküler…

Sevilen yazar Aytül Akal’ın erken öğrenme dönemindeki çocuklar için kaleme aldığı “Ben Minicik Bir Bebektim” serisi, Berk Öztürk tarafından yenilenen resimleri ve değişen baskı özellikleriyle yeniden okurlarla buluşuyor.

"Sayılar ve Renkler" ile "Şekiller ve Kavramlar" üzerine miniklerin ilgisini çekecek iki kısa öyküden oluşan seri, yazarın çocukluk anılarından, özellikle de aile ilişkilerinden izler taşıyor...

Her sayfasında farklı bir ayrıntının keşfedilebileceği öyküsü ve resimleriyle merak uyandıran kitaplar, miniklere keyifli bir görsel okuma deneyimi kazandırıyor.

"Okul öncesi dönemindeki çocukları şekiller ve kavramlarla hayal gücünün sonsuzluğuna taşıyan, okul öncesi eğitime katkıda bulunan kitaplar."

-Pedagog Ayşen Özenç


Basım Ayı/Yılı : 2019
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 3
Sayfa Sayısı : 16
Ağırlık : 16
En / Boy : 20 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺28,00

Siyah düğmeler, sarı düğmeler, mavi düğmeler…

Artık büyüdüğünü sanan minik kız, babasının tuhafiye dükkânında en çok renkli düğmeleri seviyor. Yine babasıyla işe gittiği bir gün, devrilip yere saçılan düğmeler ile rengârenk düşlere dalıyor…

Aytül Akal, 1996 yılında, T.C. Kültür Bakanlığı Eflatun Cem Güney 0-6 Yaş Çocuk Kitapları Yarışması'nda "Mansiyon Ödülü"ne değer görülen bu kitabıyla, erken öğrenme dönemindeki çocukları sayılar ve renklerle tanıştırıyor, onlara hayallerini keşfetme fırsatı sunuyor.

Sayılar, şekiller ve renkler içinde öyküler…

Sevilen yazar Aytül Akal’ın erken öğrenme dönemindeki çocuklar için kaleme aldığı “Ben Minicik Bir Bebektim” serisi, Berk Öztürk tarafından yenilenen resimleri ve değişen baskı özellikleriyle yeniden okurlarla buluşuyor.

"Sayılar ve Renkler" ile "Şekiller ve Kavramlar" üzerine miniklerin ilgisini çekecek iki kısa öyküden oluşan seri, yazarın çocukluk anılarından, özellikle de aile ilişkilerinden izler taşıyor...

Her sayfasında farklı bir ayrıntının keşfedilebileceği öyküsü ve resimleriyle merak uyandıran kitaplar, miniklere keyifli bir görsel okuma deneyimi kazandırıyor.

"Okul öncesi dönemindeki çocukları şekiller ve kavramlarla hayal gücünün sonsuzluğuna taşıyan, okul öncesi eğitime katkıda bulunan kitaplar."

-Pedagog Ayşen Özenç


Basım Ayı/Yılı : 2019
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 4
Sayfa Sayısı : 16
Ağırlık : 16
En / Boy : 20 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺28,00
Tarih Öncesine Bir Bakış

T-Rex'in mırıldandığı şarkıyı duyuyor musunuz?

Tarih öncesi yaşama melodik bir pencereden bakan Dinozorların Şarkısı; ilk örnekleri gün ışığından uzak derin denizlerde görülen, zamanla karaya ve hatta havaya uzanıp neredeyse bütün yerküreye hükmeden dinozorların evrimi hakkında hem eğlenceli hem de bilgilendirici bir anlatı sunuyor.

Yirmiden fazla dinozor türünü sayfalarına taşıyarak her birini kendi habitatı içinde ele alan kitap, yalnızca güçlülerin hayatta kalabileceği bir dünya düzeni üzerine düşündürüyor.

Türlerin devamlılığını miniklerin kolayca anlayabileceği bir dille aktaran Dinozorların Şarkısı, fosil bilime ilgi uyandırıyor, evrimleşerek gittikçe küçülen ve günümüze kadar ulaşmayı başaran dinozor türevi diğer hayvanları araştırmaya heveslendiriyor.

Plateosaurus, stegosaurus, ankylosaurus, tyrannosaurus ve daha niceleri...
Dinozorlar âleminden yükselen neşeli bir şarkı yeri göğü inletiyor!
Çarpışıp, dövüşüp, koşturup; milyonlarca yıl sürecek bir egemenliği müjdeliyor.
Geriye sonsuza dek sürecek, “sarsıcı” bir destan bırakıyor...

Gelmiş geçmiş en ürkütücü hayvan türü olarak anılan dinozorlara ve hüküm sürdükleri koca bir çağa dair akılda kalıcı detaylar paylaşan Dinozorların Şarkısı, en küçüğü on metreden büyük olan bu yırtıcı yaratıkların yaşam şekilleriyle ilgili ilginç bilgiler aktarıyor.

Asırlara sığmayan bir dönemi, kulakların pasını silecek bir şarkı eşliğinde anlatan eser; ritmik dili, etkileyici resimleri ve ciltli baskısıyla her çocuğun kütüphanesinde bulunması gereken, olmazsa olmaz kitaplardan.


Basım Ayı/Yılı : 2020
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 32
Ağırlık : 32
En / Boy : 23 / 28
Cilt Tipi : Ciltli
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺95,20

Sen muz musun?
Sarı kabuğun yoksa ve seninle leziz muzlu süt yapılmıyorsa, hayır.

Seni SEN yapan şeylerin ardındaki bilimi KEŞFETME zamanı...

Tavukların yüzde 60, farelerin yüzde 75, kedilerin yüzde 90, şempanzelerin ise yüzde 99 oranında insanlara benzediğini biliyor muydun?

ŞAŞIRDIN MI? Peki, ya yüzde 25'inin muz olduğunu söylesek. Evet, muz! Eğer sarı bir kabuğun yoksa endişelenmene gerek yok, ama bil ki insan genlerinin dörtte biri bu lezzetli meyveninkiyle aynı.

Bizi BİZ yapan biyolojik “tarif”e, yani genlerimize odaklanan Yüzde 25'in Muz, bitkilerin ve hayvanların dünyasından karşılaştırmalı örnekler sunarak doğadan öğrenecek ne çok ŞEY olduğunu hatırlatıyor.

İçinden bilgi tomurcukları fışkıran “ansiklopedik” çalışmalarından tanıdığımız Susie Brooks'un elinden çıkan bu eğlenceli kitabı okuduğunda; şarkı söyleme genlerinin kuşlara, beyin genlerinin ise yunuslara tıpatıp benzediğini öğreneceksin. Köpeklerle ve hatta bok böcekleriyle arandaki “akrabalık” ilişkisine hayret edecek, bir avuç pirincin genlerinin, seninkilerden daha fazla olduğunu keşfedeceksin. İddiaya gireriz tavukların, dinozorların yaşayan en yakın akrabası olduğunu da yine bu kitap sayesinde bilgi dağarcığına ekleyeceksin!

​Canlı türlerini yakından tanımaya çalışan miniklerin merak duygusunu harekete geçirecek ŞAŞIRTICI bilgilerle dolup taşan bu kitap, bizi farklılıklarımız üzerine düşündürmekle kalmıyor genetik bilimine küçük bir giriş yapmamızı da sağlıyor.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 32
Ağırlık : 32
En / Boy : 25 / 28
Cilt Tipi : Ciltli
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺135,20

Cesaret ve kahramanlık bulaşıcıdır.

Tuba Kumaş'ın sözcükleri ve Ahmet Uzun'un çizgileriyle karanlığı aydınlığa kavuşturan Gece Parlayan, okuru önce göklerin hâkimi Ay'ın huzuruna çıkarıyor, ardından engin bir hayal âlemine sürüklüyor.

Ortak bir hedef uğruna sırt sırta veren iki kafadarın dayanışmasını sayfalarına taşıyan kitap; saklanmaktan ve sakınmaktan vazgeçenlerin yoluna ışık saçıyor, özgüvenlerini artırmaları için miniklere ve pek tabii ki yetişkinlere cesaret aşılıyor.

2019 Tudem Edebiyat Ödülleri'nde üçüncülüğe değer görülen bu ışıltılı eser, kararlılık ve azimle her türlü engelin üstesinden gelinebileceğine inandırıyor, kendi hikâyemizin kahramanı olmak için müthiş bir motivasyon sağlıyor.

Karanlıktan korkan Duman'ın en büyük dayanağı, saçtığı ışıkla odasını aydınlatan Ay'dır. Duman, penceresinden gökyüzünü seyrettiği puslu bir gecede, Ay'ın etrafındaki bulutları kurda benzetir. Kurdun kapkara tüyleri Ay'ı sardıkça Dünya zifiri karanlığa gömülür. Duman kendini karanlıktan, Ay'ı da kurtlardan korumak için yola çıktığında hem en büyük korkusuyla yüzleşmiş hem de en yakın arkadaşıyla tanışmış olacaktır...

Tuba Kumaş'ın şiirsel üslubu ve Ahmet Uzun'un göz alıcı resimleriyle daha ilk sayfalarından gönülleri çelen Gece Parlayan, Ay kadar parlak ve görkemli bir büyüme hikâyesi anlatıyor.

Başarıya giden yolun kendine inanmaktan geçtiğini hatırlatan kitap, korkunun yerine cesareti koyanların rehberliğinde okurlarını karanlığa karşı adım atmaya çağırıyor.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 44
Ağırlık : 44
En / Boy : 20 / 25
Cilt Tipi : Ciltli
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺95,20

Evlere sığmayan sessiz bir “çığlık”

Çok yönlü ve sanatçı kişiliğiyle tanınan Burcu Yılmaz'dan, dış dünyanın belirsizlikleri ve bilinmezliklerine karşı görsel bir manifesto: Evden Çıktığımda.

2019 Tudem Edebiyat Ödülleri'nde ikincilik ödülüne değer görülen bu “sessiz” kitap, her yaştan okurunu, kendi güvenli alanının dışına çıkıp günlük yaşamın tekinsizliğiyle yüzleşmek zorunda kalan bir çocuğun gündüz düşlerine ortak ediyor.

Belirli şeylere karşı istemsizce geliştirilen endişe ve korkuların kişiye özel olmadığına ve pek çok insanın bu hislerle kuşatılabileceğine vurgu yapan eser, duygu dünyamızı olumsuz etkileyen durumlardan arınmanın yolunun empati kurabilmekten geçtiğini hatırlatıyor.

Evimiz en güvenli kalemiz, sığınağımız...
Peki ya dışarıdaki yaşam? Gökyüzünü saran bulutlar, ağaçların dallarına konan kuşlar, parkları dolduran çocuklar.
Dışarıdaki hayat evdekinden farklı akıyor; hayaller, umutlar, hevesler farklı anlamlar kazanıyor.

Burcu Yılmaz'ın, tek bir sözcük dahi kullanmadan resimlerle ilmek ilmek dokuduğu Evden Çıktığımda, Grimm Kardeşler'in Hansel ve Gretel'ine saygı duruşunda bulunan, tekrar okumalarda bambaşka keşifler yaşatan, çok katmanlı bir görsel anlatı sunuyor. İçine kapanık, dış dünyaya karışmaktan ürken bir çocuğun duygularını çizgiler eşliğinde öyküleştiren kitap, korkularla yüzleşme ve cesaretini toplama hususlarında okurlara önemli paylaşımlarda bulunuyor. Sanatçının resimlerinde hayat bulan “sessiz” sözcükler, duygularının ipini çeken endişeli ama bir o kadar da özgür ruhlu bireylerin, kendilerini gerçekleştirme serüvenlerine kılavuzluk ediyor.

Evden Çıktığımda, atılması gereken cesur adımları ve deneyimlenmesi gereken gerçeklikleri dev bir düşünce bulutu altında topluyor, göğe salıyor; ruhumuzu kemiren ve adımlarımızı geri geri çeken tüm karamsarlıkları bertaraf ediyor. Hayatın getirdikleri ve götürdüklerine dair farkındalığımızı artırıyor.

Öyleyse... bir an önce evden çıkmak için daha ne bekliyorsunuz?


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 44
Ağırlık : 44
En / Boy : 20 / 20
Cilt Tipi : Ciltli
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺71,20

Doğadaki canlılar diş fırçası kullanmıyor madem,
Dodi için fırçalayacak başka bir diş bulmalı hemen!

Elif Yonat Toğay'ın kıpır kıpır anlatımı ve Damla Tutan'ın ele avuca sığmaz resimleriyle market raflarından hayatımıza uzanan Dodi Dişdostu; diş sağlığı ve bakımının önemini eğlenceli bir öykü aracılığıyla aktarıyor, doğadaki mutlu gülüşlerin izini sürüyor.

Çayırdaki zürafadan denizdeki köpek balığına, yeryüzündeki canlıların diş yapılarının özelliklerine ve diş temizliklerini nasıl yaptıklarına dair kıymetli bilgiler paylaşan bu rengârenk kitap, son sayfalarındaki "Biliyor Musun?" adlı bölümde yer verdiği şaşırtıcı bilgilerle, minik okurlarının merakını gıdıklıyor.

Farklı türdeki canlıların hijyen alışkanlıklarına değinirken, doğanın döngüsüne de işaret eden Dodi Dişdostu; kişisel bakımına ve temizliğine yalnız insanların önem vermediğini, diğer canlıların da "kendi yöntemleriyle" bu rutine katıldığını hatırlatıyor.

Yaşamını sağlıklı dişlere adayan Dodi, fırçalayacak diş arıyor. Bir sabah gizlice çıktığı yolda, bilin bakalım karşısına kimler çıkıyor? Çölde kendisini selamlayan DiliDışarıda fil, dişini kumlarla temizliyor; ona yardımcı olamayacağını fark eden Dodi, yeni umutlarla yola devam ediyor. Çayırda karşısına çıkan ONeBoyunÖyle zürafaya yaklaşınca, onun da dişlerini başka birinin temizlediğini keşfediyor. Sincap, kedi, maymun, su aygırı derken; Dodi bir ağız dolusu diş bulmakta kararlı görünüyor!

Dodi Dişdostu, doğadaki hayvan ve bitkilerin birbirleriyle olan ilişkisi üzerinden ağız bakımı ve diş fırçalamanın gerekliliği hakkında farkındalık kazandırıyor.

Her sayfası farklı keşiflerle dolu bu sevimli öykü aynı zamanda, Elif Yonat Toğay'ın şiirsel dili ve ahenkli anlatımıyla çocukların dil gelişimine de büyük katkı sağlıyor.


Basım Ayı/Yılı : 2020
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 32
Ağırlık : 32
En / Boy : 21 / 21
Cilt Tipi : Ciltli
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺79,20

Küçük mavi sandalyenin BÜYÜK macerası...

Cary Fagan'ın yazıp Madeline Kloepper'ın resimlediği Küçük Mavi Sandalye, sembolik değeri bulunan kimi nesnelerin, zamanda ve mekânda yolculuğa çıkıp farklı ellere geçtiğinde, nasıl bambaşka ihtiyaçlara seslenen yeni "değer"ler kazanabileceğini gözler önüne seriyor.

Yaşam döngüsünden hareket ederek bir nesnenin "kullanım ömrü" üzerine düşündüren bu sevimli kitap, minikleri çevre bilinciyle ilişkili iki güncel kavramla tanıştırıyor: "tekrar kullanım" ve "yeniden değerlendirme".

İşlevi tanımlı bir nesnenin, hayal gücünün yardımıyla ne gibi yeni işlevler edinebileceğini anlatan öykü; çok boyutlu düşünmenin ve farklı deneyimlere açık olmanın dönüştürücü gücüne işaret ediyor.

Bir sandalye ne işe yarar? Yorulunca oturmaya, üzerinde saksı çiçeği yetiştirmeye, kuşların yemleneceği bir sofraya dönüşmeye? Bo, çok sevdiği küçük mavi sandalyesini bir an olsun boş bırakmıyor. Yemek yerken, kitap okurken, çadır kurarken, hatta uyurken bile sandalyesini hep yanı başında tutuyor. Ama gün geliyor Bo büyüyor, artık sandalyesinden ayrılma vakti geliyor. Küçük mavi sandalyenin elden ele dolaştığı "acayip" maceralı yolculuğu da böylece başlıyor. Kâh kocaman bir filin sırtında kâh bir dönme dolabın tepesinde dünyayı dolaşıp duruyor. Her durakta bambaşka yaşamlara dokunup, unutulmaz izler bırakıyor. Ta ki rengârenk bir uçan balon demetinin ucunda yeniden okyanuslara açılana dek. Varacağı noktada acaba onu kim bekliyor dersiniz?..

Cary Fagan, günümüz koşullarında, sahibinin ihtiyacını artık karşılayamadığı için büyük olasılıkla kaderine terk edilecek küçük bir sandalyeyi alıp elden ele dolaşan "kıymetli" bir hazineye dönüştürüyor, Küçük Mavi Sandalye'yle, esin verici bir paylaşma öyküsü anlatıyor.

Unutmayın, küçük bir sandalye asla "sadece" sandalye değildir!


Basım Ayı/Yılı : 2020
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 40
Ağırlık : 60
En / Boy : 25 / 22
Cilt Tipi : Ciltli
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺95,20

Yoksa kaybolan bir ayakkabı değil de bu bir oyun mu?

Çiğdem Gündeş’le Mavisu Demirağ’ın ortak imzasını taşıyan Kırmızı Ayakkabı, dağ tepe dolaşıp sevimli bir çocuğun ayaklarına konan “oyuncu” bir ayakkabının izini sürüyor.

Yansıma sözcükler ve ikilemeler ile renkli bir okuma deneyimi sunan bu şiirsel öykü, 5 yaş ve üzeri miniklerin merakını diri tutup onları yeni keşiflere sürükleyecek bilmeceli bir arayış öyküsü anlatıyor.

Cıvıl cıvıl resimleriyle gözlerde canlanan Kırmızı Ayakkabı, hayallerin sınır tanımazlığına vurgu yapıyor. İster bir kuş ister bir ayakkabı olsun, amacı olan her şeyin veya herkesin er ya da geç hedefine ulaşacağını hatırlatıyor.

Çocuk, kırmızı ayakkabısını çok severmiş ve her yere onunla gidermiş. Parka, pikniğe, hatta denize bile! Bir sabah, ayakkabısının tekini bulamamış ve başlamış ağlamaya. Çareyi tıkır tıkır bir yerlere giden ayakkabısının peşine düşmekte bulmuş. Adım adım… Komşu kadına, köşedeki manava, neşeli bir kırlangıca, ta gökteki Dolunay’a bile sormuş. Peki, bulabilmiş mi dersiniz?

Çiğdem Gündeş’in düşlerinden kopup gelen bu naif öykü, ters köşe yapan sonuyla okurlarını şaşırtıyor. Kıpır kıpır anlatımının satır aralarında hayatın özü üzerine düşündüren Kırmızı Ayakkabı, okurlarını hayal kurmaya ve hayallerine sahip çıkmaya çağırıyor…


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 28
En / Boy : 19,5 / 23
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : 1.2019
₺47,20

Karşınızdakini anlamak için bazen bir gülümseyiş yeter…

Mavisel Yener ve Esra İlter Demirbilek’in ortak imzasını taşıyan “Mimi’nin Serüvenleri”, beşinci kitap Gülümsemek İyidir ile tamamlanıyor.

Erken öğrenme dönemindeki çocuklara yaşama dair içtenlikli paylaşımlarda bulunan Mimi, yeni serüveninde, sözcüklerin gülümseyişlerde yeniden hayat bulduğu sıcacık bir dostluk hikâyesi anlatıyor.

Arkadaşlık ilişkilerinde özen, emek ve özveri gibi manevi değerlerin önemine vurgu yapan bu sevimli kitap, kişisel farklılıkların insan hayatına kattığı güzellikleri sayfalarına taşıyarak okurlarını düşündürüyor.

Yeni yıldan sonra, Mimi ile ailesi, çiçeklerle dolu bahçeli bir evde yaşamaya başlar. Bir süre sonra yandaki evlerine yeni komşular taşınır. Mimi, arkadaş olabileceği biri geldiği için çok sevinçlidir. Ancak tüm seslenmelerine rağmen komşu çocuk onun oyun çağrılarına kulak vermemektedir. Acaba çocuk onunla arkadaşlık etmek istemiyor mu?

Komşuluk ilişkileri, arkadaş edinme, tabiat sevgisi gibi konulara değinen Gülümsemek İyidir, neşeli hikâyesinin satır aralarında haftanın yedi gününü ön plana çıkararak, Mimi ve yeni arkadaşını farklı maceralarda buluşturuyor.

Minik okurlarını, ilklerin heyecanıyla dolu keyifli bir kitap yolculuğa çıkaran Mimi, değer verdiğimiz kişilerle iletişim kurmak için bazen bir gülümseyişin yeterli olabileceğini anımsatıyor.

 


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 16
En / Boy : 20 / 20
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : 12.2018
₺28,00

Peşinizde bir cadı olsa bile hayallerinizden asla vazgeçmeyin!

“Can ile Zortan’ın Maceraları” serisinden tanıdığımız Yıldıray Karakiya ve Gökçe Yavaş Önal ikilisinin hayat verdiği Prenses Olmak İstemeyen Prenses, toplumsal cinsiyet rolleri üzerine kaleme alınmış, klasik kalıpların dışına çıkan, cesur bir masal.

Kitap, hayatın kendisine biçtiği prenseslik rolünü reddedip futbolcu olmak için hayallerinin peşinden top koşturan Prenses Fıldırfış’ın eğlenceli hikâyesini konu ediniyor.

5 yaş ve üzeri okurların ellerinden bırakmak istemeyecekleri bu sevimli masal, kuralların, kendi hayallerinin önüne geçemeyeceğini akıcı ve yalın bir dille çocuklara anlatıyor.

Prenses Fıldırfış, prenses olmak istemiyor. Neden mi? Çünkü iyi bir prenses olabilmek için sabahları erken kalkmak, her daim süslü elbiseler giyinmek, gününü bitmek bilmez planlara uyarak geçirmek ve belki de en fenası, asla ama asla top oynamamak gerekiyor. Oysa Fıldırfış’ın canı sürekli futbol oynamak istiyor. Üstelik, kurallara uymadığı için onu Cadı’nın ağılına göndermekle tehdit edip hayallerinden vazgeçirmeye çalışan ebeveynleri, kral ve kraliçeye rağmen…

Prenses Olmak İstemeyen Prenses, futbolcu olmak isteyen bir prensesin hayallerini gerçekleştirmesine olanak sağlayarak, herkesin kendi hedefinin peşinden koşabileceği, eşitlikçi bir dünyanın var olabileceğini anımsatıyor.

Grimm Kardeşler’in klasik yapıtı Kurbağa Prens’e göndermelerde de bulunan bu çağdaş masal hem güldürüyor hem düşündürüyor…


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 40
En / Boy : 19,5 / 23
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : 10.2018
₺55,20

Bu kitap, çocuklara harfleri çizgilerle öğrenebilecekleri eğlenceli ve çok çeşitli etkinlikler sunuyor.

Çocuklar aşamalı olarak;

çizim için el becerisi kazanır,
harfleri öğrenmeye başlar,
harflerin nasıl yazıldığını keşfeder.

 


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 1
En / Boy : 21 / 28
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : .2018
₺47,20

Bu kitap, çocuklara harfleri çizgilerle öğrenebilecekleri eğlenceli ve çok çeşitli etkinlikler sunuyor.

Çocuklar aşamalı olarak;

çizim için el becerisi kazanır,
harfleri öğrenmeye başlar,
harflerin nasıl yazıldığını keşfeder.

 


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 1
En / Boy : 21 / 28
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : .2018
₺47,20

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 1
En / Boy : 19,5 / 27,5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 10.2018
₺159,20

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 1
En / Boy : 19,5 / 27,5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : .2018
₺135,20

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 1
En / Boy : 19,5 / 27,5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : .2018
₺159,20

Bu kitap, çocuklara sayıları çizgilerle öğrenebilecekleri eğlenceli ve çok çeşitli etkinlikler sunuyor.

Çocuklar aşamalı olarak;

çizim için el becerisi kazanır,
sayıları öğrenmeye başlar,
sayıların nasıl yazıldığını keşfeder.

 


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 1
En / Boy : 21 / 28
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : .2018
₺47,20

Bu kitap, çocuklara sayıları çizgilerle öğrenebilecekleri eğlenceli ve çok çeşitli etkinlikler sunuyor.

Çocuklar aşamalı olarak;

çizim için el becerisi kazanır,
sayıları öğrenmeye başlar,
sayıların nasıl yazıldığını keşfeder.

 


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 1
En / Boy : 21 / 28
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : .2018
₺47,20

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 1
En / Boy : 19,5 / 27,5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : .2018
₺135,20

Bu kitap, çocuklara harfleri çizgilerle öğrenebilecekleri eğlenceli ve çok çeşitli etkinlikler sunuyor.

Çocuklar aşamalı olarak;

çizim için el becerisi kazanır,
harfleri öğrenmeye başlar,
harflerin nasıl yazıldığını keşfeder.

 


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 1
En / Boy : 21 / 28
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : .2018
₺47,20

Bu kitap, çocuklara ilk çizgilerini çizebilecekleri eğlenceli ve çok çeşitli etkinlikler sunuyor.

Çocuklar aşamalı olarak;

Çizim için el becerisi kazanır,
Farklı desenler çizer,
Harfleri ve sayıları yazmaya hazırlanır.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 31
En / Boy : 21 / 28
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : .2018
₺47,20

Bu kitap, çocuklara sayıları çizgilerle öğrenebilecekleri eğlenceli ve çok çeşitli etkinlikler sunuyor.

Çocuklar aşamalı olarak;

Çizim için el becerisi kazanır,
Sayıları öğrenmeye başlar,
Sayıların nasıl yazıldığını keşfeder.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 31
En / Boy : 21 / 28
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : .2018
₺47,20

Bu kitap, çocuklara farklı şekilleri ve renkleri öğrenebilecekleri eğlenceli ve çok çeşitli etkinlikler sunuyor.

Çocuklar aşamalı olarak;

Çizim için el becerisi kazanır,
Farklı şekilleri çizer ve tanır,
Renklerin dünyasını keşfeder.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 31
En / Boy : 21 / 28
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : .2018
₺47,20
Tükendi

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 1
En / Boy : 19,5 / 27,5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : .2018
₺22,40
Tükendi

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 1
En / Boy : 19,5 / 27,5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : .2018
₺25,60
Tükendi

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 1
En / Boy : 19,5 / 27,5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : .2018
₺25,60

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 144
En / Boy : 20 / 27
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : .2018
₺175,20

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 96
En / Boy : 20 / 27
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : .2018
₺127,20

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 66
En / Boy : 20 / 27
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : .2018
₺135,20

Haftanın her gününe bir kedi!

Buket Kılıç ve Özlem Arslanoğlu Sağol ikilisinden, haftanın günlerini sevimli bir öyküde buluşturan, farklılıklar üzerine, rengârenk bir resimli kitap.

Şiirsel diliyle minik okurlar için kaleme alınmış bir kedi güzellemesini andıran Kedim Pazartesi, dağınıklığı yüzünden çok sevgili kediciklerinden birini odasında bulamayan küçük Nil’in kayıp kedisini arama hikâyesini anlatıyor.

Neşeli çizimleriyle keyifli bir görsel okuma deneyimi sunan Kedim Pazartesi, dağınıklığın olumsuz yönlerinden bahsederken, düzenin hayatımızda kattığı kolaylıkların altını çiziyor.

Nil, azıcık dağınık bir çocuk. “Nil’in Odası” yazsa da kapıda, gerçekte tüm şehri bulabilirsiniz odasında. Kitaplar, giysiler ve oyuncaklar kuytulara saklanmış olsa da, aslında pek çok eşyası kayıp, küçük imparatorluğunda… Oyun hamurları, renkli saç tokaları, kutuplardan bir fotoğraf, desenli bir delgeç, bir bisiklet pompası, tahtadan bir abaküs, pembe çiçekli komik bir kaktüs... Fakat adları haftanın yedi günüyle eşleştirilmiş tatlı mı tatlı yedi kedisinin en küçüğü Pazartesi, görünmüyor ortalıklarda. Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar evin dört bir yanında, peki nereye saklanmış olabilir mini minnacık Pazartesi Nil’in darmadağınık odasında?..

Haftanın günlerini miniklere eğlenceli bir yolla öğreten Kedim Pazartesi, bilmeceli öyküsüyle hem merak ettiriyor hem de de bol bol düşündürüyor.

Erken öğrenme çağındaki çocukların tekrar tekrar okumaktan sıkılmayacakları bu renkli kitap, sıcacık öyküsünün satır aralarında farklılıkların zenginliğini yüceltiyor.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 28
En / Boy : 20 / 20
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : 10.2018
₺39,20

Fındıkfaresi Yediuyur, her gece başka bir yatakta uyuyor:

Bir gün Tavşan'ın havuç bahçesinde, bir gün Narbülbülü'nün kravat çekmecesinde, hatta bazen, Geyik'in boynuzlarında!

İyi de, Yediuyur neden kendi yatağında uyumuyor?


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 32
En / Boy : 20 / 20
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : 10.2018
₺143,20

Birini mutlu etmek için neler yapabilirsiniz?

Fransız yazar Ingrid Chabbert ile İspanyol illüstratör Guridi’nin imzasını taşıyan Bir Damla Deniz, hayallerin gerçek olduğu, kuşaklar arası bir sevgi öyküsü.

Bir Damla Deniz'de, hayatı boyunca denizi hiç görmemiş büyük büyükannesinin yarım kalmış hayalini gerçekleştirmek için yollara düşen küçük Ali’nin umut, fedakarlık ve azim dolu hikayesi anlatılıyor.

Şiirsel metni ve oryantal motiflerden beslenen yalın çizimleriyle her yaştan kitapseverin içini ısıtan Bir Damla Deniz, hayatta ne olursa olsun, hayalleri gerçekleştirmek için hiçbir zaman geç kalınmayacağını hatırlatıyor.

Yüz yaşındaki bir palmiyenin az ilerisinde, çölün sınırında huzurlu bir yaşam süren Ali, bir gün, artık yürümekte güçlük çeken büyük büyükannesinin tüm hayallerini gerçekleştirip gerçekleştirmediğini sorar ve onun denizi hiç görmediğini öğrenir. Ertesi gün büyük büyükannesine denizi getirmek için kovasını da alarak tek başına yola koyulur. İlk kez denizin güzelliğiyle tanışacak olan Ali’yi hayalden gerçeğe uzanan şaşırtıcı bir yolculuk beklemektedir…

Ali ile büyük büyükannesinin öyküsüne ortak olan çocukların aile bağlarının önemini kavramasına katkıda bulunan bu sevimli kitap, aynı zamanda, aile büyüklerinin torunları için alabilecekleri anlamlı bir hediye.

Sevdiklerimizi mutlu etmek adına atacağımız küçücük bir adımın bile, onlarla birlikte bizi de mutlu edebileceğini anımsatan Bir Damla Deniz, hem duygusal hem de gerçekçi hikâyesiyle kalplere dokunuyor.


"Gidiyorum. Sana denizi getireceğim."


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 40
En / Boy : 20,5 / 27
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 8.2018
₺95,20
Tükendi

"Dene, Yanıl, Öğren!" serisi, okul öncesi çocukların sıklıkla yaşadığı yersiz korku ve ısrarcı davranış temelli sorunları aşmaları sürecinde öğretmen ve ebeveynlerin yardımına yetişiyor!

Özel kutusu içinde set olarak sunulan seri, her kitabın sonunda yer alan, ünlü çocuk doktoru Edwige Antier’nin ebeveynlere özel hazırladığı rehber ile farkını ortaya koyuyor. Soru-cevap şeklinde, bilimsel açıklamalar ve öneriler ışığında şekillenen bu rehber, basit ve kullanılabilir bilgilerin tümünü kitabın özgün hikâyesiyle uyum içinde paylaşıyor.

Küçük çocukların üstesinden gelmekte zorlandıkları birtakım duygu ve davranışları mercek altına alan “Dene, Yanıl, Öğren!”, çocukların ve dolayısıyla tüm anne babaların hayatını kolaylaştırıyor.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 192
En / Boy : 20 / 20
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 1.2018
₺80,00
Tükendi

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 62
En / Boy : 19,5 / 24,5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 7.2017
₺52,00

“Bahçeye ne ektik?”

Hipopotam kuyruğu çalısı?

Hayır, değil!

Gergedan boynuzu tohumu?

“Fıççç-çıkkk… Fıççç-çıkkk…”

Oyun, affedersiniz hikâye, çocuğun "Anne, bahçeye ne ektik?" demesiyle başlar. Anne ve babasının bahçeye ne ektiklerini merak eden kahramanımız, aldığı ‘gerçeküstü’ yanıtlar karşısında soluğu olağanüstü fantastik bitkilerin boy gösterdiği bir dünyada arar.

Hikâyeyi başa sarmak gerekirse; gergedan boynuzu tohumunu güzelce sularsak topraktan gergedan boynuzları çıkar. Maymun kahkahası çiçeği ekersek sabahları güneş doğarken gökyüzünü, ‘Huh-hah-hah-hah!’ diye kahkahalar sarar. Bahçeye jet türbini kökü ekersek yeterince büyüdüklerinde ateşlenip evi uçurmaya kalkar... Offf, bahçeye bu bitkilerden ne ekersek ekelim, yararından çok bize zarar. O zaman sakın boş bulunmayın, kulaklarınızı gemi bacası çiçeğinin tiz sesi tırmalar…

Çok takip edilen çocuk kitapları blog’u Bir Dolap Kitap’tan tanıdığımız M. Banu Aksoy ve Yıldıray Karakiya, kendi çekirdek aile yaşantılarından ilham alarak kaleme aldıkları Bahçeye Ne Ektik?’te, hayal gücümüzün sınırlarını zorlayan çeşitlilikte ve renkte olağanüstü bir bitkiler âlemi resmediyor.

Kitapların büyülü evreniyle yeni tanışan miniklerin ve şakacı ebeveynlerin kıkır kıkır gülecekleri bu rengârenk kitap, sıcacık öyküsü, zihnimizi gıdıklayıp duran soruları ve Zeynep Özatalay’ın göz alıcı resimleriyle yediden yetmişe düşsel bir ilk okuma deneyimi sunuyor.

Sahi, bahçeye ne ektik?


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 32
En / Boy : 20 / 20
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : 9.2017
₺39,20
1 2 3 ... 6 >
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı