Turizm ve Sanat
Turizm ve Sanat

Turizm ve Sanat (9786254066221)

0,00
Fiyat : ₺116,10

"Turizm" ve "Sanat" kavramlarının ortak noktası, ikisinin de temelinde deneyimin yatıyor olmasıdır. Bu kitabın amacı da turizm ve sanat arasındaki bu ilişkiyi irdeleyerek okurlara keşfedecek yeni dünyaların kapısını açmaktır. Dünyanın dört bir tarafına yayılmış, ziyaretçilerini bekleyen resim, heykel, mimari, edebiyat, müzik, tiyatro, opera, bale, sinema ve dijital sanat gibi sanat dallarının önde gelen eserlerinin turizm destinasyonlarıyla olan ilişkisi ise bu kitabın ana konusunu oluşturmaktadır. Sanat dallarının kısa tarihi, sanat akımları, ekol sanatçıları, sanatçıların başyapıtları, dünyada ve Türkiye'de sanat dalları kapsamında öne çıkan turistik çekicilikler okura sunulan bilgiler arasında yer almaktadır. Seyahat etmenin ve sanatın herhangi bir formunun insan hayatında yer alması, her bireyi esir alabilecek tüm kötü duyguları geriye itmektedir. Bu kitabın mutlak gayesi, seyahat etmenin ve sanatın onarıcı gücünü okurlarla paylaşmaktır.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : Ankara
Sayfa Sayısı : 396
En / Boy : 16 / 23.5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 11.2020

Benzer Ürünler
 • Operasyonel Süreç ve Yönetim Uygulamaları

  Kitapta öncelikle otel işletmelerinin genel yapısı ve yeni uygulamaları, bir otel işletmesindeki temel departmanlar, bu departmanların işletme içerisindeki rolleri, yapıları/işleyişleri ve birbirleriyle ilişkileri ele alınmıştır. Ayrıca bir otel işletmesinin diğer işletmelerle rekabet süreci içerisinde fark yaratabileceği unsurlar tartışılmaya çalışılmıştır. Kitap bölümlerinde yer alan teknolojik yenilik ve değişimler, sürdürülebilir uygulamalar, gelir yönetimi, fizibilite çalışmaları, müşteri ilişkileri, yer seçimi, yenileme çalışmaları ve butik oteller bu minvalde değerlendirilebilir. Tüm bunları yaparken ayrı başlıklar altında yürütülen tartışmaların bütünlüklü bir kompozisyon oluşturmasına ve okuyucunun aklında otel işletmelerinin yönetimine ilişkin var olabilecek sorulara yanıt vermeye ve onları tartışmaya özen gösterilmiştir.


  Basım Ayı/Yılı : 2020
  Basım Yeri :
  Baskı Sayısı : 1
  Sayfa Sayısı : 352
  Ağırlık : 352
  En / Boy : 16 / 24
  Cilt Tipi : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Cep Boy Durumu : 0
  ₺50,00

 • Üçüncü cildini elinizde tuttuğunuz bu kitap, önceki ciltlerde olduğu gibi turizm endüstrisinde ortaya çıkan ve önümüzdeki yıllarda etkisi giderek artacak son eğilimlerden örnekler vermekte, çağdaş turizm ekonomisi için yeni bir vizyon sunmaktadır. Bölümler, konularında uzman akademisyenler tarafından hazırlanmıştır. Kitap, turizm endüstrisindeki güncel gelişmeleri ve eğilimleri incelemek isteyen merkezi ve yerel yöneticiler, turizm profesyonelleri ve bilim insanlarının yanı sıra öğrenciler için de bir kaynak niteliğindedir.


  Basım Ayı/Yılı : 2021
  Basım Yeri :
  Baskı Sayısı : 1
  Sayfa Sayısı : 342
  Ağırlık : 342
  En / Boy : 16 / 24
  Cilt Tipi : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Cep Boy Durumu : 0
  ₺65,00
 • Sağlık turizmini tanımlarken sıklıkla refah, esenlik, zindelik, bütünsellik, tıbbi ve manevi, sağlıklı yaşam, yaşam kalitesinin artırılması, yaşam doyumu ve mutluluk gibi kavramlar kullanılmaktadır. Yaşlanan dünya nüfusu, yaşam tarzlarındaki değişimler, gelişmiş ülkelerin sağlık sistemlerinde yaşanan aksaklıklar gibi unsurlar sınır ötesi sağlık hizmetlerine olan talebi diğer bir ifadeyle sağlık turizmine olan ilgiyi arttırmıştır. Günümüzde sağlık turizminden yararlanmak isteyenler sağlık sorunlarını çözerken yalnızca kendi yaşadıkları bölgedeki sağlık turizmi hizmetlerini değil en iyi sağlık turizmi hizmetlerini sunan seçenekleri değerlendirerek hareket etmektedir. Dolayısıyla sağlık ve tatil amaçlı, şehirler arası ya da ülkeler arası yapılan seyahatlerden doğan tüm etkinlikler sağlık turizmi kapsamında yer almaktadır.

  Multidisipliner Yaklaşımla Sağlık Turizmi kitabı, okuyucuya alanın kapsamlı bir sentezini sunmaktadır. Kitap, 29 yazar tarafından 30 bölüm hâlinde önemli olduğu düşünülen noktaların net bir şekilde ifade edilmesi gereksiniminden ortaya çıkmış ve mevcut sağlık turizmi kitaplarında yer alan konuların dışında birçok farklı konuyu içermesi bakımından alana katkı sağlayacak bir eserdir. Bu yönüyle kitabın araştırmacılara, yöneticilere, sağlık turizmi uzmanlarına ve öğrencilere hitap eden temel bir kaynak olacağı düşünülmektedir.


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 688
  En / Boy : 16.5 / 24
  Kağıt Cinsi : 1. Hamur
  Basım Tarihi : 9.2021
  ₺165,60
 • Benzersiz deneyimler, günümüz dünyasında gittikçe tek tipleşen turizm destinasyonlarının rekabette öne çıkmasını sağlayacak yegâne unsurlardan biridir. Turistin destinasyonda yaşadığı deneyim ne kadar unutulmaz olur ya da ne kadar sık hatırlanırsa o derece vazgeçilmez bir hâl alacaktır. Bu durum sürekli aynı destinasyonda tatil yapma fikrinin sıkıcılığını ortadan kaldıracaktır. Aksi takdirde her destinasyonun turistin bir kez uğradığı ya da uğrayıp geçtiği bir nokta hâline gelmesi kaçınılmazdır. Bu kitapta, hem turist beklentileri hem de destinasyonların ve turizm işletmelerinin etkin yönetimi açısından deneyimlerin önemi ve nasıl tasarlanması gerektiği üzerinde durulmuştur.

  Ayrıca deneyimlerin yarattığı bu çarpıcı değişimin artık “deneyimsel turizm” olarak adlandırılmayı hak eden yeni bir turizm türünü ortaya çıkardığından akademik bulgular ışığında bahsedilmiştir. Henüz Türkiye'de kullanılmamakla birlikte ilk kez Amerika'da gündeme gelen ve deneyim ekonomisi kavramı ile temelleri atılan deneyimsel turizmin gelecekte uzay turizmi gibi küresel turizmi etkileyecek on kilit konudan biri olduğu kabul edilmektedir. Bu gerekçelerle hazırlanan kitabın, başta turizm olmak üzere sosyal bilimler alanındaki tüm araştırmacılara ve deneyimsel turizm uygulamalarını adapte etmek isteyen sektör temsilcilerine katkı sunması temennisiyle...

   


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 306
  En / Boy : 16.5 / 23.5
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 4.2021
  ₺92,70
 • Dünya genelinde modern anlamda turizm sektörü özellikle II. Dünya Savaşı'ndan günümüze kadar küresel ve teknolojik gelişmelerle birlikte hızlı bir gelişim kaydetmiştir. Türkiye'de ise bu gelişmelere 1982 yılında yürürlüğe giren 2634 sayılı Turizmi Teşvik Kanunu ayrıca ivme kazandırmıştır. 1950'li yıllarda dünya genelinde seyahat eden kişi sayısı 25 milyon civarında iken 2019 yılı sonu itibarıyla bu sayı 1,4 milyar kişiye yükselmiş durumdadır. Son birkaç yıllık süreçte Türkiye'nin özellikle jeopolitik konumundan dolayı yaşadığı sıkıntılar, iç ve dış terör saldırıları ve sınır ülkelerde yaşanan siyasal istikrarsızlıklar gibi nedenlerle 2007 yılında ulaştığı seviyelere kadar gerileyen Türkiye'ye 2019 yılı sonu itibarıyla 53 milyon civarında turist varışı gerçekleşmiştir. Diğer taraftan dünya ölçeğinde 1,7 trilyon dolar seviyesinde gelirin sağlandığı turizm pazarlarında ülkeler ve turizm destinasyonları arasında yoğun bir rekabet yaşanmaktadır. Turizmin sosyokültürel, çevresel, politik, ekonomik ve diğer birçok olumlu etkisinden faydalanmak isteyen ülkeler ve turizm destinasyonları bu rekabet ortamında var olabilmek, mevcut pazar paylarını arttırabilmek, hizmet kalitelerinin seviyelerini yükseltebilmek ve turist memnuniyetini sağlayabilmek için çeşitli planlama, üretim, yönetim ve pazarlama stratejileri ve yaklaşımları benimsemektedirler. Ancak turizm sektörünün kendine özgü yapısı, sürekli değişen turist beklentileri, yeni trendlerin ve destinasyonların pazara çabuk hâkim olması yani pazarın ve destinasyonların dinamikliği ülkelerin ve destinasyonların pazarlama süreçlerini yakından etkilemektedir.
  Bu eserde destinasyon kavramı, destinasyon pazarlama karması, destinasyon pazarlamasında turist davranışı, destinasyon pazarlamasında karar verme süreci, destinasyon pazarlamasında turist memnuniyeti ve hizmet kalitesi gibi konular detaylandırılmıştır. Eserin literatüre, akademisyenlere, kıymetli öğrencilere ve diğer tüm okuyucularına katkı ve fayda sağlamasını temenni ederiz.


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri :
  Sayfa Sayısı : 180
  En / Boy : 16 / 23.5
  Kağıt Cinsi : 1. Hamur
  Basım Tarihi : 8.2020
  ₺72,90
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı