Terör Neden Türkiye

Terör Neden Türkiye (9786051060248)

0,00
Tedarikçi : Alfa Yayınları
Fiyat : ₺13,52(KDV Dahil)

Terör, yararlandığı güç yönteminin farklılığı dolayısıyla kuralsızlık temeline oturmuş bir şiddet türüdür. Değişen siyasi ortamlara göre farklılaşır, yeni teknolojilerden yararlanır, yapısında, içeriğinde, stratejisinde, taktiğinde yenilenmeler olur.
Türkiye, 1970'li yıllarda Ermeni terörü ve Asala terör örgütünün eylemlerine mâruz kalmış, 1980'ler ve sonrasında yoğunlaşan PKK terörünü uzun yıllar yaşamış ve halen de farklı boyutlarda yaşamaktadır.
İki binli yılların başlarında egemen güçlerin yeni politika olarak belirlediği küreselleşmenin ortaya çıkmasıyla artık ulus devletler hedef tahtasına alınmıştır. Bunların yıkılması için uygarlıklar savaşı ve dini-etnik kışkırtmalarla mezhep kavgaları ve mikro milliyetçilik akımları desteklenmeye başlanmıştır. Elbette bu destekten Türkiye de payına düşeni almaktadır. Terörün Türkiye'de yaşam bulmasının tarihi, coğrafi, jeopolitik sebepleri kalıcı olarak varlıklarını halen koruyor, görünüşe göre korumaya da devam edecek.
Terörist; silahını, mayınını, bombasını kullanma aşamasına gelinceye kadar, terörist kadar suçlu olan birçok kimseden yardım almak zorundadır. Teröriste eğitim veren iç-dış kaynaklar, para desteğinde bulunanlar, silahın teröriste ulaştırılmasında aracılık edenler, silahları üretenler, teröriste yardım eden medya, terörist için düşünce üreterek destekleyenler, idari ve lojistik destek verenler, rüşvet alıp kaçakçılığa göz yumanlar... Sayılan ve sayılmayan aracıların hepsi akan kanın sorumluları, günahkârlarıdır.
(Tanıtım Bülteninden)


Sayfa Sayısı : 385
Basım Tarihi : Eylül 2008
Kapak Türü : Karton Kapak
Kağıt Türü : 2. Hamur
Basım Yeri : İstanbul

Benzer Ürünler

 • Attila Tokatlı'nın bu eseri, eski büyücülerden çağdaş darbecilere gizli örgütleri; doğuş nedenleri, işleyiş şekilleri, ayin ve yeminleri, insanlık tarihindeki belirleyici rol ve etkileriyle anlatıyor.


  Sayfa Sayısı : 232
  Basım Tarihi : Yok 1997
  Kapak Türü : Ciltsiz
  Kağıt Türü : 2. Hamur
  Dili : Türkçe
  ₺7,50 KDV Dahil
 • Türkiye Cumhuriyeti’ni yok etmeye ant içmiş, bir avuç gerici kadroya karşı
  halkımızın ve herkesin direnme hakkı doğmuştur!

  Laikliğin askıya alınmaya çalışıldığı, aydınlarımızın ve kahraman askerlerimizin sahte deliller ve hukuksuz yargılamalarla tutuklandıkları ve mahkûm edildikleri bir ortamda; Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde erkekçe sesini yükselten ve “direnişin” sembolü olmuş isimlerden biri CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar...
  Milletvekili seçilince şu sözü veriyor:

  “Hiçbir milletvekili, varlık sebebinin, bu ulusun bağımsızlığı, gönenci ve insanca yaşaması olduğunu unutmamalı...
  Hiçbir milletvekili velinimetinin Türk Ulusu olduğunu unutmamalı…
  Ben asla unutmayacağım...”

  Ülkemizin bölünmesine, laik Cumhuriyetimizin yıkılmasına, yapılan yolsuzluklara seyirci kalamayız. Elbette ki sonuna kadar direneceğiz ve direne direne kazanacağız!
  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri :
  Sayfa Sayısı : 504
  En / Boy : 13,5 / 19,5
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 3.2014
  ₺63,90
 • Atatürk’ün Suriye ve Ortadoğu ile ilgili inanılmaz öngörüsü neydi?
  Atatürk emperyalistlerin “demokrasi getirme bahanesi” ile insanları birbirine boğazlatacağını söyledi mi?
  Atatürk 11 Eylüldeki gibi Amerika’nın ateşe verileceğini biliyor muydu?
  “Medeniyetler Çatışması” adlı ünlü tezi, Samuel Huntington Atatürk’ten mi alıntı yaptı?
  Atatürk İkinci Dünya Savaşı’nın ne zaman çıkacağını, kaç yıl süreceğini, kimin başlatacağını, savaştan kimin galip geleceğini ve bu savaştan sonra dünya dengesinin nasıl değişeceğini biliyor muydu?
  Atatürk’ün Başkanlık Sistemi hakkında öngörüsü neydi? Milletimizi halife hayali peşinde koşturanlar hakkında ne söyledi?
  Dini siyasi çıkar ve siyasi alet olarak kullananlar ve dinden maddi çıkar sağlayanlar için ne dedi?
  Atatürk’ün aydınlara ve gazetecilere nasihati neydi? Yandaş basınla yandaş gazeteciler için ne dedi?
  Atatürk’e göre bugün çocuklarımızı nasıl yetiştirmeliyiz?
  Atatürk bağımsız olmayan yargı için ne dedi?
  Atatürk Bursa Nutku ile bugünün gençliğine mi seslendi?. Gençliğe hitabesi gerçekleşti mi?
  Atatürk kendisine nankörlük edileceğini biliyor muydu ?

  Evet... Hepsini biliyordu.

  Bu söylediklerim gerçek olduğu gün, senden ve bütün çağdaş insanlıktan dileğim şudur:

  Beni hatırlayınız! (M. K. Atatürk)
  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : Ankara
  Sayfa Sayısı : 448
  En / Boy : 13,5 / 19,5
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 3.2014
  ₺58,90

 • Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : Ankara
  Sayfa Sayısı : 338
  En / Boy : 13,5 / 19,5
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 11.2009
  ₺47,90
 • Araştırmacı gazeteci Jenny Nordberg, kız çocuğu olarak büyümenin ne anlama geldiğine dair fikirlerinizi baştan aşağı değiştirecek gizli bir geleneği gün yüzüne çıkarıyor.

  Neredeyse tamamen erkeklerin hakim olduğu bir kültür olan Afganistan’da bir oğulun doğumu kutlama sebebiyken bir kızın doğumu genelde talihsizlik olarak görülüp matemle karşılanır. Bacha posh (Afgan Farsçasında tam olarak “erkek çocuğu gibi giyinmiş” manasına gelir) bir süreliğine erkek çocuğu gibi yetiştirilen ve dış dünyaya böyle tanıtılan bir kız çocuğudur. Bu olguyu New York Times için haberleştiren muhabir Jenny Nordberg, kadınların neredeyse hiçbir haklarının olmadığı ve çok az özgür oldukları, cinsiyetlerin derinden ayrıştığı bir toplumun diğer yüzünde gizlice yaşayanların güçlü ve etkileyici hikâyesini anlatmıştır.

  “Afganistan ham bir ataerkillik hikayesidir. Dolayısıyla aynı zamanda kadın ve erkek atalarımızın sürdürdüğü yaşamlardan unsurlar taşıyan Batı tarihinin de bir hikayesidir.”

  “Cinsiyet bizim için güzellik, aşk ve sihir yüklüdür. Erkeklerle kadınlar “farklı”dır, çünkü biz çoğu zaman bu farklardan yararlanırız ve çünkü bu nosyanlarla oynamayı ve bunları geliştirmeyi severiz. Cinsiyet, keşfedebildiğimiz bir bilinmezdir gerçi iki farklı cinsiyetten oluşan ikili tanımın kurcalanması birçok kişiyi huzursuz eder.”

  Kabil’in Gizli Kızları aynı zamanda heteroseksüelmiş gibi davranmak zorunda kalan Amerikan deniz piyadesinin, Nazi Almanyası’nda protestanmış gibi davranan Yahudi ailenin, ten rengini açmaya çalışan siyahi bir Güney Afrikalı’nın hikayesidir.


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri :
  Sayfa Sayısı : 336
  En / Boy : 13 / 21
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 8.2016
  ₺54,40
Çerez Kullanımı