Temel Eğitimde Zeka Oyunları İle Eğlenerek Öğreniyorum
Temel Eğitimde Zeka Oyunları İle Eğlenerek Öğreniyorum

Temel Eğitimde Zeka Oyunları İle Eğlenerek Öğreniyorum (9786254394140)

Marka : Hakan Kurt
Fiyat : ₺55,80
₺9,30 'den başlayan taksitlerle

2. Sınıf Örneği

Teknoloji, bilim, sanayi ve sanatta ortaya çıkan değişimler ve gelişmeler eğitim anlayışlarını da değiştirmektedir. Değişen ve gelişen eğitim anlayışlarına örnek ve yol gösterici olarak Millî Eğitim Bakanlığının 2023 Eğitim Vizyonu belgesi gösterilebilir. Millî Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu’nun temel hedefleri; ”Öğrenme, öğrencinin öz sorumluluğu ve aldığı eğitimden memnun olmasıyla ile ilgilidir. Ancak günümüzde zorunlu eğitim daha çok yetişkinlerin istek, plan ve programları çerçevesinde şekillenmektedir. Bütün okul kademelerinde öğrencinin bireysel farklılıklarını gözeten bir amaç-yapı-davranış ilişkisi hedeflenmelidir.

Bu hedef doğrultusunda insanlığın ürettiği ortak değerler ile yeniçağ becerilerini birlikte içselleştiren bir öğrenci, kendisine, ailesine ve ülkesine daha yararlı olacaktır. Bu gerçekten yola çıkarak, iradesi gelişmiş, doğal merakını koruyan ve öğrenmenin kendisini bir ödül olarak gören öğrenciler, 2023 Eğitim Vizyonu’nun temel hedefleri arasındadır. ” şeklinde ifade edilmektedir.

Bu kitap, 21. yüzyıl öğrencilerinin yetişmesinde gerekli olan beceri ve kazanımlar odağında zekâ oyunlarıyla zenginleştirilmiş etkinlikler ile öğrenmeyi eğlenceli ve kalıcı kılmak için hazırlanmıştır. Kitapta; ilkokul 2. Sınıf Türkçe, Matematik, Hayat Bilgisi ve İngilizce dersi öğretim programlarındaki beceri ve kazanımların zekâ oyunları ile zenginleştirilmiş etkinlik örnekleri ile ileri dönüşüm yöntemiyle tasarlanan zekâ oyunları örnekleri yer almaktadır.

Hazırlamış olduğumuz bu kitabın başta ilkokul 2. sınıf öğrencilerinin dersine giren değerli öğretmenlerimize olmak üzere öğrencilere, velilere ve alandaki tüm paydaşlara örnek bir kılavuz olması dileğiyle…


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 294
En / Boy : 16.5 / 24
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 5.2021
Çerez Kullanımı