Tedarik Zinciri Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri
Tedarik Zinciri Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri

Tedarik Zinciri Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri (9789754361414)

İndirim Oranı : %5 İndirim
Fiyat : ₺28,00
İndirimli : ₺26,60
₺4,43 'den başlayan taksitlerle

Eskiden sadece evden eve nakliyat diye şeklinde gelen Lojistik Yönetimi, Tedarik Zinciri Yönetimi kavramı ile zenginleştirildikten sonra, teknolojinin de katkısı ile çok hızlı yol almıştır. Bilgisayardan ve sosyal medyadan artık kaçış bulunmamaktadır ve bu enstrümanlar iş hayatının vazgeçilmez bir parçası olmuştur.

Bu kitap, alanındaki diğerlerinden farklı olarak, Tedarik Zinciri Yönetimi kitaplarında sadece birer bölüm olarak yer alan Tedarik Zinciri Yazılımlarını, Teknolojilerini, Bilgi Sistemlerini ayrıntılı ve bir bütün olarak ele almaktadır. Bunu yaparken, her gün konuşulan ama anlamı tam olarak oturmamış olan bilgi, bayt, frekans gibi temel kavramları güncel anlatımlarla açıklayarak bilişim sektöründe yeni olan kişilere veya öğrenci olarak lojistiğin dijital bileşenlerine biraz çekingenlikle yaklaşanlara ulaşma amacını taşımaktadır.

Meslek hayatımızda uğraştığımız çoğu iş artık internet ortamı olmadan kolaylıkla yapılamıyor. Bilişim Sistemlerinin okyanusu olan internet ortamı ve bu ortamda yaratılan işlerin de bir dili, bir jargonu oluştu ve kimi İngilizce terimler Türkçeleşmeden kullanılarak yaygınlaştı. Diğer taraftan, ısrarla Türkçeleştirmek istediğimiz bu gibi kelimeler, zamana ihtiyaç duyduğundan, bu kitabın bölümlerindeki çoğu Türkçe terimin yanına İngilizcelerinin de yazılmasına ihtiyaç duyuldu. Bu konunun özellikle yabancı literatürde araştırma yapacak olan kişilere katkıda bulunacağı değerlendirilmektedir. Teknolojinin ömrünün yaklaşık iki yıl olduğu düşünüldüğünde bu kitaptaki bilgilerin de en az iki yılda bir güncelleneceği ve yeniliklerin de bu kapsamda takip edilmesi gerekliliği unutulmamalıdır.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 170
En / Boy : 15,5 / 23
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 11.2018