Taşmedrese Sohbetleri (9786057501813)

İndirim Oranı : %20 İndirim
Fiyat : ₺50,00
İndirimli : ₺40,00
₺6,67 'den başlayan taksitlerle

“Elinizdeki bu kitap, başkanlık yaptığım dönemlerde, cezaevinde birlikte kaldığımız Ülküdaşlarımın da özverili davranışları ve destekleriyle, cezaevini gerçek anlamda birer Taşmedrese haline getirmemizin delili de sayılabilecek eğitim sohbetlerinden, seminerlerden, kitap özetlerinden oluşan, ayrı ayrı ve sizlerin de takdir edeceğinize inandığım- önem arz eden konuları bünyesinde toplamıştır.

Bu kitap nasıl meydana getirildi? Tarihi bir sorumluluk olduğu şuuru ile açıklamak isterim: Cezaevinde, Ülküdaşlarımıza önemli olduğuna inandığımız konularda, haftada bir veya birkaç gün sohbet eder veya seminerler verirdik. Bu sohbet veya seminerleri devamlı olarak, aynı Ülküdaşlarımıza yaptırmazdık. Değişik Ülküdaşlarımıza bir konu belirler, o konu ile ilgili kitaplar gösterir ve o kitaplardan yararlanarak bize sohbet etmesini veya seminer vermesini isterdik.

Bazen de önemli gördüğümüz bir kitabı verir, o kitabın özetini çıkarmasını ve o özet doğrultusunda bizimle sohbet etmesini isterdik. Bu kardeşiniz, yani o dönemlerde 23-25 yaşlarında olan Selahattin Arpacı Ülküdaşınız, seminer veren, sohbette bulunan arkadaşlarının o notlarını –mümkün olduğu ölçüde- almış, ya kendisi bir deftere kaydetmiş veya başka bir arkadaşına, aynı deftere kaydettirmiştir.

İşte bu kitabın hikâyesi…Tesadüfen hâlâ elimde bulunan bu defterlerin, bir dönemin cezaevlerini gerçek anlamda Taşmedrese'ye çeviren Ülkücülerin faaliyetlerinin birer delili olarak Tarihe not düşeceği inancıyla sizlerle paylaşmayı bir görev bildim ve paylaşıyorum.”


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 466
En / Boy : 14 / 21
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 3.2019