Tanıdan Tedaviye Oftalmoloji
Tanıdan Tedaviye Oftalmoloji

Tanıdan Tedaviye Oftalmoloji (9786053558804)

Fiyat : ₺344,00
₺57,33 'den başlayan taksitlerle

Hızla değişen dünyamızda bilgiye ihtiyacımı hiçbir zaman bu jadar fazla olmamıştı.Paradoksal olarak sıklıkla tam da zamanımızın kısıtlı olduğu bir anda ihtiyacımız olan bilgiyi bulmak icap eder. Bu durum sigorta şirketlerinin, düzenleyiciler, yöneticiler ve en önemlisi de hemen cevap isteyen ve bekleyen hastaların artan talepleriyle karşı karşıya kalan meşgul oftalmologlar için de geçerlidir.

Evet, internete sahibiz, fakat anlaşılması güç bir konuda yardımcı olabilecek bir bilgi bulmaya çalışmak göz korkutucu olabilmektedir. Süreli yayınlar. Son materyallerle dolu olmasına rağmen ana olgular için hızlı ve kolay okunabilir kaynaklar değildirler.Bunun yanında birkaçımız günlük koşuşturma sırasında bunlara bakabilecek zamana sahibiz. Muhtemeln hatırladığımıza başvurabiliriz. Fakat ya bu korneal bir problem ise ve biz bir retina uzmanı isek? Bir kez daha zaman kısıtlılığı problemi ile karşı karşıyayız.

Kaynak kitaplar her zaman vardır fakat çok düşük teknolojili değiller mi? Her özel konuyu kapsayan bir cilt bulabiliriz fakat tek bir uzmanlık alanının her yönünü içeren 750 sayfaya her zaman ihtiyacımız var mı? Cevap hayır ve bu, Dr. Balamurali Ambati ve ekibi tarafından yazılan Diagnostic Ophthalmology kitabının yoğun ve modern tanısal dünyada neden bir lütuf olduğunu açıklar. Bu kitap, her temel tanısal kategorideki tüm olguları hızlı, kısa bir özet olarak düzenlemektedir. Bir dakika içinde, sıklıkla sahip olduğumuz yegane zaman, sadece asistanlık dönemimizden hatırladığımız geride kaldığımız konular hakkkındaki hafızamızı tazelemek için gerekli en son bilgiler parmaklarımızın ucunda olabilmektedir. Bu toplu fakat az ve öz bilgi, günümüzün üst-ihtisaşlaşma döneminde gerçekten hayatidir.

Hatta daha fazlası var, Bu kitap, yoğun çalışan oftalmologlar için büyük bir şans olduğu kadar, daha önce tıp fakütesinde görmedikleri oftalmoloji olguları ile karşılan, eğitimlerine devam etmekte olan asistanlar veya acil servis hekimleri için de hayati bilgiler sağlayabilir. Kitap, ilginç olguları temel nedenler ve alanımızda önemli olan tüm tanılar hakkında görüntülerle hızlıca sonuca bağlamaktadır.

Bundan dolayı, bu güncel kitabı öne çıkardıkları için Dr. Ambati ve mükemmel ekibine tebrikler. Tüm oftalmologların yetersizliğini hissettiği zamanımızı korumak ve bizlerin hatasız çalışmasını sağlamak için kendi zamanlarını feda ettiler. Lütfen okuyun ve keytif alın!


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 690
En / Boy : 22 / 28
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 6.2018