Yeni bir dünya kuruluyor…

- Asya’da Çin, Rusya ve İran ile Hindistan bir tarafta, ABD ve AB diğer tarafta.

- Ancak Soğuk Savaş’ın Kara Hakimiyet ve Kenar Kuşak teorileri yeni dönemin ihtiyaçlarına yanıt vermiyor.

- Jeopolitik uzmanı Em. Korgeneral Suat İlhan’ın TSK bünyesinde uzun yıllardır geliştirdiği Güç Odağı Kuramı ise günün ve geleceğin koşullarına yanıt veriyor.

- Elinizdeki kitapta dünyadaki yeni saflaşmalar, büyük güçlerin egemenlik mücadelesi ve Türkiye’nin ne yapması gerektiği, işte bu kuram üzerinden incelenmektedir.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 272
En / Boy : 13,7 / 23
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 7.2019
₺31,90

Terör, yararlandığı güç yönteminin farklılığı dolayısıyla kuralsızlık temeline oturmuş bir şiddet türüdür. Değişen siyasi ortamlara göre farklılaşır, yeni teknolojilerden yararlanır, yapısında, içeriğinde, stratejisinde, taktiğinde yenilenmeler olur.
Türkiye, 1970'li yıllarda Ermeni terörü ve Asala terör örgütünün eylemlerine mâruz kalmış, 1980'ler ve sonrasında yoğunlaşan PKK terörünü uzun yıllar yaşamış ve halen de farklı boyutlarda yaşamaktadır.
İki binli yılların başlarında egemen güçlerin yeni politika olarak belirlediği küreselleşmenin ortaya çıkmasıyla artık ulus devletler hedef tahtasına alınmıştır. Bunların yıkılması için uygarlıklar savaşı ve dini-etnik kışkırtmalarla mezhep kavgaları ve mikro milliyetçilik akımları desteklenmeye başlanmıştır. Elbette bu destekten Türkiye de payına düşeni almaktadır. Terörün Türkiye'de yaşam bulmasının tarihi, coğrafi, jeopolitik sebepleri kalıcı olarak varlıklarını halen koruyor, görünüşe göre korumaya da devam edecek.
Terörist; silahını, mayınını, bombasını kullanma aşamasına gelinceye kadar, terörist kadar suçlu olan birçok kimseden yardım almak zorundadır. Teröriste eğitim veren iç-dış kaynaklar, para desteğinde bulunanlar, silahın teröriste ulaştırılmasında aracılık edenler, silahları üretenler, teröriste yardım eden medya, terörist için düşünce üreterek destekleyenler, idari ve lojistik destek verenler, rüşvet alıp kaçakçılığa göz yumanlar... Sayılan ve sayılmayan aracıların hepsi akan kanın sorumluları, günahkârlarıdır.
(Tanıtım Bülteninden)


Sayfa Sayısı : 385
Basım Tarihi : Eylül 2008
Kapak Türü : Karton Kapak
Kağıt Türü : 2. Hamur
Basım Yeri : İstanbul
₺10,80 KDV Dahil

- Kim Türk, kime Türk diyeceğiz?
- Türk Tarihini, Türk Coğrafyasını,
- Türk Devrimin sahiplenenler mi?
- Türkiye Cumhuriyeti’ne vatandaşlık bağı ile bağlı olan ve bundan mutlu olanlar mı?
- Kendisini Türk hissedenler mi?
- Kendisini Türk dünyasının bir parçasıolarak kabul edenler mi?
- “Ne mutlu Türküm diyene“ diyenler mi?
Türk Olmak Zordur, Türk olmanın kaynağındaki büyüklük, tabanında ve güncelindeki doyumsuz güzellikleri Türk Kültürü, Türk Tarihi, Türk Devrimi, Türk Coğrafyası başlıkları altında anlatıyor ve sahip olunan değerlere, kimliğe ve kişiliğe ışık tutuyor.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 770
En / Boy : 13.5 / 20
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .
₺54,00

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 246
En / Boy : 12 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .2004
₺31,98
Tükendi

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 234
En / Boy : 12 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .1999
₺11,55
1
Çerez Kullanımı