Kitapta Hz. Âdem (a.s.) ve Hz. Havva’nın (s.a.) yaratılışından Hz. İsa’nın (a.s.) Allah katına çıkarılışına kadar Peygamberlerin hayatından kıssalar aktarılmıştır.

Bu kitap öncelikle kıssaların aslî yapısını korumak suretiyle, birinci derecede Kur’an’ın kendisi, daha sonra da büyük tefsirlerin gözetiminde, (özellikle Tefsiru’l Mizan, Mecmeu’l Beyan ve bu emsaldeki tefsirler) on iki İmamların (Allah’ın selamı üzerlerine olsun) nurlu rivayetleri ışığında ve büyük üstatların eserlerinden istifade ile kaleme alınmıştır. Fakat burada muhtelif rivayetlerden, kitabın öykü anlatım yöntemine uygun olan rivayet seçilmiştir. Bununla beraber muhatap halkın geneli olduğu içindir ki bir tahkik (inceleme) kitabı olmamakla beraber bu iddiada da değildir.

Kelimeler, manaların peygamberleridir. Ve yine bu iletilerinde tıpkı, tâbi oldukları yerleri kuşatan, bu havzaların örfüyle, âdetiyle memur kılınmış peygamberler gibidirler. Nasıl ki İlahi peygamberler (Allah’ın selamı üzerlerine olsun) her biri kendi kavminin kimliğini ve rengini almış ise bir ya da birkaç manayı haber veren kelimelerde kapsandıkları yerin rengiyle, ahengiyle, eseriyle doğup türemişlerdir.


Basım Ayı/Yılı : 5/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 256
Ağırlık : 256
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺95,00
Tükendi

Şeytan yol gösterici ihtiyar bir adam kılığına girerek Eyyüb'ün eşinin karşısına çıktı ve vesevese vermeye başladı:

-Kardeşim; senin eşsiz sabrını yürekten kutluyorum! Şüphesiz ki sen meleklerden daha üstünsün, ama Allah katında büyük bir değere sahip olan şahsiyetli büyük Eyyüb'ün, bu azaptan kendisini kurtarmasını için Allah'a dua etmesi gerekmez mi? Kendisi için istemese de en azından senin için Allah'a şikayette bulunmalı. bu fakirlik, bu zor hastalı ve kötü yaşam, bütün evlatlarının acısına tahammülle birlikte daha ne zamana kadar devam edecek? Allah'a andolsun ki bu doğru bir şey değil!

Çaresiz kadın Allah rızası için o ihtiyar adamın kendi iyiliği için bu sözleri söylediği kanaatine vardı. Böylelikle İblis'in hilesine kandı. O gün kocasıyla sohbete başladı:

-Eyyüb, eğer rahatsız olmayacaksan san bir şey söylemek istiyorum!

-Ne olduğunu bilmeden nasıl bir tepki vereceğimi garanti edemem!


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 213
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 1.2014
₺90,00
1
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı