SCCM 2012
SCCM 2012

SCCM 2012 (9789944711869)

0,00
Fiyat : ₺27,00


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 336
En / Boy : 16,5 / 24
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 10.2012

Benzer Ürünler
 • Şirketlerin tartışmasız en önemli elektronik iletişim araçlarından biri email ve altyapısıdır. Neredeyse bütün işlemler emailler üzerinden yürütülmektedir. Dünya genelinde 1.1 milyar şirket mail hesabının %65’i Microsoft Exchange tarafından yönetilmektedir ve Microsoft Exchange’i tercih eden firmaların %80’i hosted Exchange Server (on-premises) kullanmaktadır. Şirket email kullanıcılarının %13’ü bulut mail hesaplarını kullanmakta ve bunların %8.5’i Office 365 Exchange Online üzerinde bulunmaktadır. Dünya genelinde yaklaşık 100 bin firma mail sistemlerini buluta taşımışlardır ve bu rakam gün geçtikçe artmaktadır. Bu durumda şunu çok iyi analiz edebiliriz. Exchange server sunucularını Onpremises yani kendi datacenter’larında barındıran firmalar gün geçtikçe bulut altyapısına geçmeye başlıyorlar. Kitabımız içerisinde Exchange Server’ın önceki sürümlerinden yeni sürüme (Exchange 2016) geçişinden, On-prem yapısından bulut Exchange Online yapısına geçişine kadar geniş bir yelpazede bütün konuları bulabilirsiniz.

  Kitabımız, Microsoft’un bulut çözümlerini ögrenmek isteyen ve sertifikasyona hazırlanan Büyük Kurum veya Şirketlerin Bilgi Teknolojileri (IT) Bölümlerinde, Sistem ve Bulut Çözümleri Üreten Şirketlerde, KOBİ’lerin Bilgi İşlem Bölümlerinde ve Microsoft İş Ortaklarında çalışanlar ve Bilgi Teknolojileri (IT) sektörüne giriş yapmak isteyen adaylar için başvuru kaynağıdır.


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 491
  En / Boy : 15 / 21
  Kağıt Cinsi : 1. Hamur
  Basım Tarihi : 6.2017
  ₺69,90
 • M.Mano′nun bu temel kitabı, sayısal bilgisayarlarda donanım işlemlerini anlamak için en gerekli bilgileri sunmakta ve bilgisayar donanımıyla ilgili üç konuyu kapsamaktadır.

  İlk dört bölümde bilgisayarın kurulum ve tasarımında kullanılan sayısal bileşenler anlatılmaktadır. Daha sonra basit bir temel bilgisayar tasarlamak isteyen tasarımcının atması gereken adımlar detaylı olarak verilmektedir. Sonraki iki bölüm merkezci işlemci birimin kurulum ve mimarisiyle ilgilidir. Ardından giriş-çıkışın ve belleğin kurulum ve mimarisini anlatmaktadır. Son bölümde çoklu işlem kavramını ele almaktadır.

  Kimler yararlanabilir:

  Mühendislik Fakülteleri, bilgisayar mühendisliği bölümleri ve elektrik ve elektronik bölümlerinin yanı sıra Elektrik, Elektrik-elektronik, Endüstriyel Elektronik, Kontrol Sistemleri Teknolojisi, Bilgisayar Kontrol ve Bilgisayar Donanım Yüksek Okullarında ders ve yardımcı ders kitabı olarak kullanılabilir.


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 500
  En / Boy : 16,5 / 23,5
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 9.2015
  ₺133,00
 • Portya Bilişim Hizmetleri’nin hazırladığı “SharePoint 2013’ün Yönetimi” isimli bu kitap ilk Türkçe SharePoint 2013 kitabıdır. 2008 yılının sonlarına doğru elektronik ortamda satışa çıkarılmış “MOSS 2007’nin Yönetimi Hakkında Herşey” isimli kitabın yazarı Nezih Tınas tarafından sunulmuş, “SharePoint 2013’ün Yönetimi” isimli, http://sp2013yonetim.portya.com adresinden erişilebilen eğitim videolarından derlenmiş bir Türkçe SharePoint başucu kitabını sizlere sunmaktan dolayı mutluyuz.
  Kitap SharePoint 2013’ün Enterprise lisanslamasının Service Pack 1’li halinin İngilizce sürümü referans alınarak yazıldı.
  Kitap içerisinde, “SharePoint 2013’ün Yönetimi Eğitimi” videolarında bulunan tüm konuları anlattık. Pratik yapmak isteyen ve ilgili konuyu örnek bir çalışma üzerinden görmek isteyenler için ilgili laboratuvar çalışmalarının linklerini her konu sonrasında verdik. Ancak, tüm laboratuvar çalışmalarını bir arada görmek isteyenler için http://sp2013yonetimlab.portya.com adresinde tüm uygulamaları sırasıyla sunduk.
  SharePoint 2013 ürünü çok fazla özellik ve konfigürasyon barındıran bir üründür. Bu kitap, her modül üzerine sizlere gerekli teorik ve pratik bilgileri sağlayarak SharePoint 2013 ürününü basit bir şekilde kurma ve kullanmanızı, özelleşmiş çözümler ve ileri seviye konfigürasyonlar için de altyapınızın eksiksiz olmasını sağlar.
  Umarız bu kitap ve destekleyici eğitim videoları sizlerin SharePoint 2013’ü öğrenmenizi hızlandırır ve iş hayatınızda sizlere yüksek katkılar sağlar.

  Başarılar…
  Portya Bilişim Hizmetleri
  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 193
  En / Boy : 16 / 23
  Kağıt Cinsi : 1. Hamur
  Basım Tarihi : 7.2014
  ₺43,50
 • Microsoft’un yeni işletim sistemi olan Windows Phone 7&7.5 Mango, devrim niteliğindeki yeniliklerle mobil dünyasında gücünü göstermeye başladı. Siz de Windows Phone 7&7.5 uygulamaları yapmaya ilk adımlarınızı bu kitap ile atarken, mobil platformlar arasında en gözde ve en yeni işletim sistemi olan Windows Phone 7&7.5 serisi ile programlamanın tüm ayrıntılarını bu kitapta bulacaksınız. Yazılım geliştiricileri, bilgisayar programcıları, yazılım mühendisleri ve bilgisayar mühendisleri Windows Phone 7&7.5 ile programlamayı bu kitapla rahatlıkla öğrenebilecektir. Uygulama örnekleriyle dolu kitapta, en etkin çözümleri en kısa sürede öğrenebilecek ve projelerinizde kullanabileceksiniz.
  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 300
  En / Boy : 15 / 21
  Kağıt Cinsi : 1. Hamur
  Basım Tarihi : 12.2011
  ₺48,90
 • · MCSE, CCNA gibi kurslarda gösterilmeyen bilgiler
  · Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinde okutulan derslerden bilmeniz gerekenler

  Kitabın amacı; Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinde işlenen derslerin, branş dışı insanlara anlaşılması kolay bir dille aktarılmasıdır. Ayrıca bilgisayar mühendisliği bölümlerinde okuyan öğrencilere de edindikleri bilgilerin çalışma hayatındaki uygulama yerlerini gösterir.

  Kitapta işlenen konulardan bazıları:

  Bilgisayarı en basit nasıl ifade edebiliriz?

  İkili ve onaltılı sayı sistemleri
  Mantık kapıları ve temel CPU bileşenlerinin inşa edilmesi
  Tümleşik devreler (DRAM, SRAM, ROM, PROM, Flaş, NVRAM...)

  1/0 kodlaması ve Analog/dijital kavramları
  Sayı, metin, ses, görüntü ve video verisinin bilgisayar ortamında saklanma şekli
  Veri sıkıştırma

  Temel donanım bileşenleri (CPU, bellek, çevre cihazları ve Anakart)
  64 Bit yeni nesil işlemciler
  Değerlendirme testleri (SPEC, TPC, SYSmark, SiSoft Sandra...)

  Windows XP ve Linux
  Sistem Yöneticiliği

  Bilgi sistemleri (Yönetim bilgi sistemleri, karar destek sistemleri..)
  Yapay zeka

  Modem,ADSL ve telefon hatları
  TCP/IP protokol takımı ve çok kullanılan protokolleri
  Ağ cihazları (Hub, anahtar, yönlendirici)
  Ethernet, Kablosuz ağlar (WLAN)

   


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri :
  Sayfa Sayısı : 560
  En / Boy : 13.5 / 20
  Kağıt Cinsi : 1. Hamur
  Basım Tarihi : .2006
  ₺43,20
Çerez Kullanımı