• Kaplanın Sırtında
  Kaplanın Sırtında
 • Kâğıt Kesiği
  Kâğıt Kesiği
 • Ken Taç Dis
  Ken Taç Dis
 • Masal KADIN
  MASAL KADIN
 • Osman Pamukoğlu
  Debreli Hasan Geronimo
 • İdil Yazar - Çikolata
  İdil Yazar
 • Metin Akpınar Sahneye Adanmış Bir Ömür
  Metin Akpınar Sahneye Adanmış Bir Ömür
 • Zabel Yesayan Yaşamı ve Eserleri
  Zabel Yesayan Yaşamı ve Eserleri

“Nasılsın?” hayatın en çetrefilli sorularından biridir aslında. Soru zor olduğu için de genelde tek bir kelimeyle geçiştirilir: “İyiyim.”
Uykusuzum, kızgınım, açım, mutsuzum gibi cevaplara sık rastlanmaz.

Pandemi, doğal afetler, doğal olmayan afetler, kişisel sorunlarınız, Dünyanın git gide kötüleşeceğine dair taşıdığınız sarsılmaz inanç…
Tüm bu yaşananlar sonrası kendinizi nasıl hissettiğinizi hiç düşündünüz mü?

Doçent Doktor Mehmet Şakiroğlu, Nasılsın? kitabında sizleri psikolojik bir check up’a davet ediyor. Sizden tek bir şey istiyor yazar: Kendinize “Nasılsın?” diye sormanızı. Bu kitapta hem kendinizi tanıyacak, hem vermiş olduğunuz cevaplara uygun çözüm önerileriyle karşılaşacaksınız. Şimdi kitabın sayfalarını yavaşça aralayın ama önce…

Bu kez sorma sırası bizde.
Peki sevgili okur…
Sen nasılsın?


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 128
En / Boy : 14 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 3.2022
₺35,00

Üç kardeşin en küçüğü olarak 22 Nisan 1988’de İstanbul’da doğdu. Küçük yaşta ailesi çalıştığı için bir süreliğine Rize’ye gönderildi ve altı yaşına kadar aralıklarla Rize’de yaşadı. Sonra yeniden İstanbul’a gönderildi. İlkokulu Beykoz Çubuklu İlköğretim Okulu, lise öğrenimini de Paşabahçe Ferit İnal Lisesinde tamamladı. Lise dönemlerinde tiyatroyla ilgilenmeye başladı. Mezun olduktan sonra fırında tezgâhtarlık, çocuk bakıcılığı, mağazada satış elemanlığı ve en bankacılık gibi sektörlerde çalıştı. Bankacılık yaptığı dönemlerde bir gün lise mezunlarının terfi alamayacağı bilgisini aldığında terfi alabilmek için açık öğretim fakültesinde “Halkla İlişkiler ve Reklamcılık” okumaya başladı.

Bu sırada da mesai arkadaşlarıyla birlikte bir tiyatro ekibi kurdu ve banka içinde kendi yazdığı mesleki oyunları arkadaşlarıyla birlikte sergilemeye başladı. Fakat bankadaki yöneticilerinden biri bir gün ona “Burası konservatuar değil ve senin yerin orası” diye e-mail atınca, mesleğinde çok başarılı olmasına rağmen belediye tiyatrolarına girebilmek için bankadan istifa etti. Belediyede tanıdık bulamadığından bir türlü tiyatro ekibine dahil olamadı. Başka bir banka için iş başvuru yaptığı sıralarda Beykoz Dedeoğlu Parkı’nda arkadaşının çekmiş olduğu bir videoyla bütün ana haberlere konu oldu ve daha sonra Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde oynamaya başladı. Bu dizi de oynadığı sıralarda etrafında çok fazla konservatuvarlı oyuncu olması ona kendini eksik hissettirdiğinden 28 yaşında İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümünde eğitim görmeye başladı. Fakat aynı tarihlerde arkadaşlarıyla beraber bir doğaçlama tiyatro ekibi kurduğundan, hem dizide, hem tiyatroda, hem okulda eş zamanlı bulunma konusunda zorlandı ve okulunu yarıda bırakmak zorunda kaldı.

Şimdilerde eşi olan Burak Yırtar ile de bu dizi setinde tanıştı ve çok yakın arkadaş oldular. Üç sezon boyunca rol aldığı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinden ayrıldıktan sonra Jet Sosyete adlı dizide bir sezon boyunca Kumsal adlı bir karakteri canlandırdı. Bu dizide yer alırken hayali olan kendi karakterlerinden birine film yapmak için Zengo adlı filminin senaryosunu yazdı ve filmi için sete çıktı. 06 Mart 2020 tarihinde Zengo adlı filmini beyaz perde izleyicisinin beğenisine sundu. Eşkiya Dünyaya Hükümdar olmaz dizisinin setinde tanıştığı Burak Yırtar ile yakın arkadaşlıkları aşka dönüştü ve 10 Mart 2021 yılında Burak Yırtar ile nikah masasına oturdu. Sahnede olmaktan hep ayrı bir keyif aldığını belirten komedyen, 16 Eylül 2021 tarihinde “Doğru Koca Nasıl Seçilir?” adlı gösterisiyle Türkiye’de bir ilki gerçekleştirip Harbiye Cemil Topuzlu Sahnesi’nde stand-up yapan ilk kadın komedyen olma unvanına sahip oldu.

Şimdilerde stand-up gösterisi için hem yurt içi hem yurt dışında sahnelerine devam eden komedyen, üç yıldır hayalini kurduğu Dış Güzellik Yasaklansın Ruh Güzelliğine Geçelim adlı kitabını siz değerli okuyucularına sunmaktan büyük gurur duyuyor…

ARKA KAPAK

Bir kadının “kendime yetebilirim” noktası diye bir şey var.

O noktadan sonra kapıyı kaç virgülün çaldığı sayıdan ibarettir...

₺24,00

14 Temmuz 2015’te muhteşem bir şey oldu.
Dünya’dan 4,5 milyar kilometre uzakta New Horizons isimli küçük bir NASA uzay aracı, saatte 50.000 kilometreden fazla hızla Plüton’un yanından geçti.
New Horizons’ın Dünya’ya gönderdiği fotoğraflar yedi kıtadaki gazetelerin baş sayfasını süsledi ve NASA’nın internet sitesi 2 milyardan fazla kişi tarafından ziyaret edildi.
Anlayacağınız, bu küçük gezegen tüm dünyayı heyecana boğdu. Peki, tüm bunlar nasıl gerçekleşti?
Yeni Ufukların Peşinde: Plüton’a Yapılan Destansı İlk Yolculuğun Öyküsü on yıllar süren çabanın, NASA’nın içinde ve dışındaki siyasi tartışmaların, New Horizons’ı hayata geçirmek ve uçurmak için gereken becerinin hikâyesi. Projenin başındaki bilim insanı Alan Stern’ün olağanüstü hikâyesini okurken, insanlığın gidebileceği sınırları tekrar keşfedeceksiniz.

“Sonunu bilmenize rağmen okurken yerinizde duramayacaksınız. Başından sonuna kadar projenin içinde olan iki yazar güçlüklerle dolu süreci muhteşem bir anlatıyla aktarmayı başarmış.”

– Marcia Bartusiak, Wall Street Journal

“Teknik jargonda kaybolmanızı engelleyen bir üslupla kaleme alınmış muhteşem bir kitap. Stern ve Grinspoon, heyecan verici ve sürükleyici bir yolculuğa çıkmanızı sağlıyor.”

– Scott Stantis, Chicago Tribune

“Popüler bilimde bir klasik olmaya aday. Sürükleyici.”

– Publishers Weekly

“Bir gerilim öyküsü niteliğinde uzay ve bilim kitabı.”

– Andrew Dansby, Houston Chronicle


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 320
En / Boy : 14 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 1.2022
₺55,25

Bu kitap size ne verebilir?
Öncelikle bireysel bir uyanış, bir farkındalık verebilir.

“Yeter, artık aptal yerine konulmak istemiyorum”
cümlesinin ağzınızdan ve yüreğinizden
çıkmasını sağlamak istiyorum.

Peki sonra?
Sonrası insanların rica ederek
ya da tatlı dille de olsa size eziyet etmelerini durdurmak; sömürülmediğiniz,
boşu boşuna başkasının stresini
yüklenmediğiniz bir hayat.

Maniple edilmekten sıkıldınız mı?
Korkuyor musunuz?
Ya da…
Başkalarına zarar verdiğinizi mi düşünüyorsunuz?

Duygu sömürüsünden kaprise, love bombing’ten mobbing’e
aklınıza gelebilecek her türlü manipülasyon ile
işkence tekniği ve bunlardan korunma yolları…

Haluk Tatar, bilgiyi eğlenceyle harmanladı ve
Psikolojik İşkence Teknikleri işte böyle ortaya çıktı.

Psikolojik İşkence Teknikleri iş, aşk, aile ve arkadaşlık
ilişkilerinizde size rehber olacak.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 214
En / Boy : 14 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 1.2022
₺38,25

Güçsüz değilsin, sadece insansın.
Her şeyle savaşamazsın.
Her konuda en iyisini yapamazsın.
Her zaman mantıklı davranamazsın.

Bazen akışına bırakmak gerekir.
Bazen savaşmak ve kazanmak yerine yenilgiyi kabul etmek gerekir. Çünkü dünya, yapmak istediklerimizden, kontrol edebileceklerimizden ve gücümüzün yetebileceğinden daha fazlasını içerir.

Sonuç değişmese de birçok insan hep aynı yöntemi denemeye devam eder. Sen de bunu yaparsan her seferinde kendini daha öfkeli, daha mutsuz hissedeceksin.

Bu kitapta, mutluluğunun kaybettiğin yerde olmadığını anlatmaya çalıştım. Eğer yeterince uğraştığını düşünüyorsan ve sonuç alamıyorsan, artık yola çıkma zamanı gelmiştir.

İşte bu yola çıkma sürecine kabullenme diyorum.

Zayıflıklarını, insanları, dünyayı ve duygularını kabullendikçe güçleneceksin.
Hafifledikçe ağırlaşacaksın.

Bu kitabın anlatmaya çalıştıklarını tek cümleyle özetle deselerdi şöyle cevap verirdim: “Olan oldu şimdi ne yapabilirim?”

Kabullenerek nasıl güçleneceğini keşfedeceğin bir yolculuğa var mısın?


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 240
En / Boy : 14 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 11.2021
₺32,00

“Her zaman bir parça mutluluk vardır.”

Daniele Mallarico ünlü bir çizer.Başarılı olduğu yılların geride kaldığını düşünüyor.

Mario dört yaşında.Her çocuk gibi açık sözlü. Her çocuk gibi yaramaz.Her çocuk gibi şaka yapmayı seviyor.
Torununa bakmak için bir zamanlar yaşadığı eve gelen Daniele,hem geçmişiyle hem torunuyla bir mücadele içine giriyor.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 168
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 1.2021
₺34,00
1
Çerez Kullanımı