İranlı ünlü şair Sadi’nin Bostan ve Gülistan diye isimlendirdiği iki  ünlü eserinden birisi olan Gülistan, Doğu edebiyatının çok önemli klasikleri arasında yer almaktadır. 1258 yılında kaleme alınan Gülistan, Sadi’nin Bostan adlı diğer kitabıyla birlikte devrin hükümdarı Atabek Ebubekir’e sunulmuş, hükümdarın beğeni ve takdirlerini kazanmıştır. 

Şiir ve düzyazı (nesir ve nazım) şeklinde kısa hikâyelerden oluşan Gülistan, ahlaki öğütler veren kıssaları ve öğretici yönüyle meşhurdur. 
Eserde; ustaca işlenen ahlak, siyaset, devlet yönetimi gibi konuların yanı sıra; aşk, eğitim ve görgü kurallarına da yer verilmektedir.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 272
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 10.2017
₺22,50

Daha hayattayken büyük bir şöhret kazanan Sadî, ömrünün üçte birini ilim tahsiliyle, bir o kadarını da seyahatlerde geçirmiştir. Sadî, bu seyahatlerinde zamanın en büyük bilginleriyle ve mutasavvıflarıyla tanışmış, onlarla sohbet etmiş, bilgi ve görüşünü genişletmiştir. Ömrünün geriye kalan kısmında da köşesine çekilerek kazandığı deneyimleri yazıya geçirip insanların yararına sunmuştur. Yirmiye yakın kitabı olan Sadî’in eserleri içerisinde en çok bilinip okunanlardan birisi de şüphesizi Bostan… 

Sadî, Bostan’da adalet, aşk, muhabbet, rıza, kanaat, şükür, tövbe gibi eskimeyen insani değerleri hikâyeler içinde işliyor… Binyıl geçse de bu hikâyeler hâlâ merakla okunuyor ve insan hafızasında yer ediyor. 


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 342
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 2.2018
₺59,50

Bu ünlü hazine mutlu bir yılın mübarek bir gününde, iki bayram arasındaki hayırlı tarihte ve altı yüz elli beş senesinde doldu. Fakat ''Denizde inciyle beraber sedef de olur. Bahçede ağaçların kimi yüksek, kimi boysuzdur! '' gibi düşüncelerle bir etek dolusu cevherim varken gene utancımdan başım önümde kaldı.


Sayfa Sayısı : 312
Basım Tarihi : Nisan 2017
Kapak Türü : Karton Kapak
Kağıt Türü : 2. Hamur
Basım Yeri : İstanbul
₺9,60 KDV Dahil

Onüçüncü yüzyılın bir tanığı olan Şirazlı Sadi?de sembolik ve şiirsel bir sesten ziyade; dolaysız. yalın ve gerçekçi eda buluruz. Osmanlı medreselerinin bu başlıca ders kitabı, gerçekçi, hikmetli ve şiirseldir.Temaları ve bu temleri işleyiş tarzı bakımından hem geleneksel, hem güncel, hem de hakikidir. Okurken keyif alacağınız Gülistan?da, herkesin gerçekliklerine tekabül eden bir kişi, bir kelime, bir kurgu, bir renk, bir ahenk var. Bostan ve Gülistan birbirini bütünleyen iki önemli şaheserdir.


Sayfa Sayısı : 220
Basım Tarihi : Ocak 2012
Kapak Türü : Ciltsiz
Kağıt Türü : 2. Hamur
Dili : Türkçe
₺3,33 KDV Dahil
Tükendi
Delikanlı, padişaha,
Efendimiz! Üstadım bana kendi gücüyle üstün gelmedi. Güreşçilikte bana tüm oyunları öğretmişti. Öğretmediği bir tek oyun kalmıştı. İşte bugün bu oyunla beni yendi, diye cevap vermiş.
Güreş ustası da kendinden emin bir şekilde şunları söylemiş.
Ben de bu oyunu böyle bir gün için saklıyordum. Çünkü bilge insanlar, "Dostuna, sana düşmanlık edecek kadar güç verme." demişler.

Sayfa Sayısı : 49
Basım Tarihi :
Kapak Türü : Karton Kapak
Kağıt Türü : 2. Hamur
Basım Yeri : İstanbul
₺3,12 KDV Dahil
1
Çerez Kullanımı