Python, Veri Bilimi ve Yapay Zeka Seti (5 Kitap)
Python, Veri Bilimi ve Yapay Zeka Seti (5 Kitap)

Python, Veri Bilimi ve Yapay Zeka Seti (5 Kitap) (9786054898978)

0,00
Fiyat : ₺630,00


Prof. Dr. Mustafa Başer, Volkan Taşcı,  Mustafa Murat Coşkun, Engin Bozaban ve Dr. Ali Şir Attila eğitmen ve yazarların kaleme aldığı kitaplardan oluşan bu setin amacı PYTHON Programlama diline başlangıcı sağlam temeller üzerinden yapmanız amaçlanmıştır. Python ile Veri Bilimi hakkında merak ettikleriniz, Yapay Zeka proje ve uygulamalarını bu kitapta öğrenebilirsiniz.

Basım Ayı/Yılı : 9/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 1872
Ağırlık : 1872
En / Boy : 15 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0

Benzer Ürünler
 • Bu kitap 2019-1-TR01-KA201-077041 numarasıyla T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından Erasmus Plus projesi olarak desteklenen “Artificial Intelligence Education for Children” isimli proje kapsamında hazırlanmıştır.

  Kitap Yapay Zekâ çağı olarak isimlendireceğimiz bu çağda çocukların da bu kavramları uygulamalar/oyunlar ve benzeri aktivitelerle öğrenmesinin hedeflendiği projenin materyallerinden birisidir.

  Kitabın temel hedefi çocuklara Yapay Zekâ eğitimi verecek öğreticilerin bu kavramları olabildiğince teknik detaylardan soyutlayarak özümsemesidir. Yapay Zekâ kavramlarının teknik detaydan soyutlanarak ve benzetmelerle kolayca anlaşılır olması hedeflenmiştir. Bu yazım tekniği ile sadece öğretmenlerin değil alanı merak eden herkes için rahatça okunabilecek Türkçe bir referans olması umut edilmiştir.


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri :
  Sayfa Sayısı : 113
  En / Boy : 13,5 / 21
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 11.2020
  ₺82,72
 • Tavşan deliğinin ötesindeki gerçekliği aydınlatacak olan bilinç ve kuantum evrenine yolculuk yapmaya hazır olun. Bu öyle bir yolculuk ki beyin, bilinç, yapay zekâ, kuantum bilgisayarlar ve daha nice merak uyandıran konuları kuantum penceresinden aralamaya çalışıyor.

  Bu kitaptaki bilgiler; kuantum biyolojisi penceresinden içeri girebilmeyi, bilinç ve gerçekliğe dair anlayışımızda yeni ufuklar açabilmeyi amaçlamaktadır. Yaşamın merkezinde bilincin ve evrenin temel yapı taşlarının ortaklaşa kullanıldığı, aynı özü yansıtan kuantum evrenine tanık oldukça gerçekliğe bakış açınızda hiçbir şey eskisi olmayacak.


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : Ankara
  Sayfa Sayısı : 148
  En / Boy : 13.5 / 19.5
  Kağıt Cinsi : 1. Hamur
  Basım Tarihi : 1.2021
  ₺72,00
 • Hep kitap’tan yenilikçi, bilgilendirici, çığır açıcı yepyeni bir dizi: Önemli Sorular! Bu kitaplar, hayatlarımızda ve bugünün dünyasında büyük etkisi olan temel meselelere yepyeni bir pencereden bakıyor. Eşsiz görsel tasarımı ve katmanlı metin yapısıyla karmaşık konuları anlamamızı kolaylaştırıyor. Geriye sadece önemli soruların ardındaki tartışmaların derinliklerine inmek kalıyor.

  Son altmış yılda makinelere hissetmeyi, öğrenmeyi, mantık yürütmeyi ve harekete geçmeyi öğreten bir teknoloji olan yapay zekâ alanında pek çok şaşırtıcı gelişme yaşandı. İnsansı robotlar ve sürücüsüz araçlar dünyayla kurduğumuz ilişkide radikal bir değişimin sinyallerini verirken, sosyal medyadan Netflix’e yapay zekâ evlerimize girdi bile.

  Yapay zekânın gerçekliğe hâkim olacağı bir eşikte miyiz? Bu gelişen alanın etik kuralları pratikte ne kadar geçerli olacak? İnsanlar yapay zekânın gerisinde mi kalacak? Bu ilham verici kitapta hepimizi ilgilendiren o ikilem tartışılıyor: Yapay zekâ toplumu ve insanlığı daha iyi bir geleceğe mi taşıyacak yoksa sonsuz gücüyle tüm gezegene hâkim olduğu bir distopyaya doğru mu ilerliyoruz?


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri :
  Sayfa Sayısı : 144
  En / Boy : 152 / 229
  Kağıt Cinsi : 1. Hamur
  Basım Tarihi : 3.2020
  ₺143,50
 • 100.000 yıl önce ateşi kontrol altına aldık, böylece dile uzanan yola girdik.

  10.000 yıl önce tarımı geliştirdik, böylece yerleşik hayata geçip şehirler kurduk ve toprak savaşlarına giriştik.

  5000 yıl önce tekerleği ve yazıyı icat ettik, böylece ulus devlet anlayışını geliştirdik.

  Şimdi ise yükselen teknolojiyle birlikte yeni ve dördüncü bir çağın, yapay zekâ çağının başlangıcındayız. Fakat buraya birdenbire gelmedik. Byron Reese insanlığın yapay zekâ çağına uzanan bu çok uzun ve meşakkatli geçmişini incelemekle başlıyor; insanlık adına kazandığımız bütün savaşlardan ve geçtiğimiz bütün yollardan sonra nihayet bugüne, bilgisayarların ve makinelerin yüzyılına geliyor.

  Yapay zekâ ve robotik bilimi, tarihin bu dönüm noktasındaki yol göstericilerimiz ve bilimin bu yükselen yıldızlarına sormamız gereken çok fazla soru var: Bizler, insan olarak birer makine miyiz? Bilgisayarlar herhangi bir şey hissedebilir mi? Bilinç kazanmaları mümkün mü? Eğer bilinçlenirlerse, bu bizi bir insan-robot savaşına yönlendirir mi? Peki ya etiğin bütün bunlar üzerindeki etkisi nedir? Tarihi arka plandan mühendislikteki son gelişmelere, felsefeden sinema ve dizi sektöründeki yansımasına kadar yapay zekânın yolculuğu Yapay Zekâ Çağı’nda sizi bekliyor.

  “Yapay Zekâ Çağı sadece yapay zekânın yükselişinin bizim için ne anlama geldiğini tartışmakla kalmıyor, aynı zamanda okurları önyargılarına meydan okumaya zorluyor. Ve tüm bunları hem eğlenceli hem de ilgi çekici bir şekilde yapmayı başarıyor.”


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 360
  En / Boy : 13,5 / 21
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 6.2020
  ₺143,50
 • Yapay Zekânın dünyamızı tahayyül edebileceğinizden daha hızlı değiştireceğini biliyor musunuz?

  Yapay Zekânın iş hayatını nasıl etkileyeceği merak konusu: Peki siz, Yapay Zekânın işinizi elinizden alıp almayacağını merak ediyor musunuz? Veri odaklı piyasanın gerisinde kalmaktan korkuyor musunuz? Yapay Zekânın hayatınızı mahvetmesinden endişe duyuyor musunuz? Yapay Zekâ ve robot teknolojileri konularında uluslararası bir üne sahip olan Lasse Rouhiainen, Yapay Zekâ: Geleceğimizle İlgili Bugün Bilmeniz Gereken 101 Şey yapıtında bu sorulara yanıt veriyor. 

  Birazdan okuyacağınız satırlar, Yapay Zekâ ve robot teknolojilerinin; iş dünyasının, toplumun ve insanlığın tüm ihtiyaçlarına nasıl cevap vereceğini kavramaya yönelik kusursuz bir girizgâh niteliğindedir. Sürücüsüz otomobillerden sohbet robotlarına ve yeni nesil sağlık hizmetlerine kadar Yapay Zekânın en sıcak konularını ele alan Rouhiainen’in sunduğu bu kapsamlı bilgiler, aklınızdaki can alıcı sorulara cevap verecek ve geleceğe yönelik tüm belirgin korkularınızı giderecektir. 

  Yapay Zekâ: Geleceğimizle İlgili Bugün Bilmeniz Gereken 101 Şey, sizi gelecek nesillere yönlendirecek temel yol haritanızdır. Karmaşık sorunlara, geniş kapsamlı uygulamalara ve gerçek dünyadan örneklere dolaysız yanıtlar istiyorsanız, Lasse Rouhiainen’in bu detaylı çalışmasını çok seveceksiniz.

  İşte Yapay Zekâ: Geleceğimizle İlgili Bugün Bilmeniz Gereken 101 Şey kitabında keşfedeceklerinizden bazıları:
  •Sohbet robotları, robotlar ve diğer otomatikleşen işlevler nelerdir?
  •Yapay Zekâ, toplumu nasıl köklü bir şekilde değiştirecek?
  •Hangi sektörler kaybolacak?
  •Robot teknolojileri ile ortaya çıkacak yeni sektörler nelerdir?
  •Yeni iş gücü piyasası için hangi becerilere ihtiyacınız olacak?
  •Modern bir iş gücü için etik standartlar ve yeniden eğitim neden önemlidir?
  •İnsansız teknolojiler, toplumları ve devletleri nasıl değiştirecek?

  “Bu harika ve akıcı kitapta Lasse, işvereninize, meslektaşlarınıza ve kendinize yapay zekâ hakkında sormanız gereken 101 soruyu yanıtlıyor. Herkesin anlayabileceği kadar açık ve net.”

  - Mark S. A. Smith

  “Yapay zekânın yaşamlarımızı nasıl etkilediğini ve nasıl etkileyeceğini bu kadar yalın anlatmak, ancak Lasse’nin yapabileceği bir şeydir. Diğer kitaplarını okumaktan zevk aldığım Lasse Rouhiainen’in, teknolojik gelişmeleri konunun uzmanı olmayanların da anlayabileceği şekilde açıklama yeteneğine hayran kaldım.”

  - Charles Denney

  “Yapay zekâ, teknoloji çağına girdiğimiz bu dönemde neredeyse bütün sektörleri derinden etkileyecek. Rouhiainen, belli ki bu konuyu ciddiye almış.”

  - James Kilgarriff

  “Rouhiainen, yapay zekânın tüm karmaşık yanlarını basit bir şekilde anlatıyor. Örneğin sohbet botları kişisel olarak ilgilendiğim bir şey, ancak çalışmaya başlamak için hazır değildim. Dördüncü bölüm bunların nasıl çalıştığı ve bunları nasıl kullanmaya başlayabileceğimiz üzerine çok faydalı bilgiler sunuyor.”

  - Luz Velazquez
   
  “Yapay zekâ olgusunu anlatmakla kalmayıp gelecekte bizi neler beklediğini de açıklayan kitapta farkındalığınızı artırmak için de birçok referans bulunuyor.”

  - Michael Lewis

  “Herkes yapay zekâyı konuşuyor ama çoğumuz ne olduğunu, nasıl çalıştığını ya da günlük hayattaki yerini anlamıyor. Yapay zekânın hayatımızı nasıl değiştireceğini ve buna nasıl hazırlanmamız gerektiğini öğrenmek istiyorsanız mutlaka okuyun.”

  - Juho Tunkelo

  “Yapay zekâ ile yeni robot teknolojilerinin hem günlük hayatımızı hem de iş hayatını nasıl değiştireceğini açık ve sarih bir şekilde ortaya koyuyor Lasse. Bence birçok insan hâlâ yapay zekânın ne kadar hızlı büyüdüğünün farkında değil.”

  - Sergio Goumaz

  “Yapay zekâ üzerine bu kadar farklı konuyu bir arada ele alan başka bir kitap görmedim. Konunun uzmanı olun olmayın kitabın sunduğu birçok yeni bakış açısı, size yol gösteriyor. Bana sorarsanız yazar, dersine iyi çalışmış.”

  - Javier Hernandez

  “Yapay zekâ büyümeye ve gelişmeye devam ediyor; bence bu hem büyüleyici hem de biraz korkutucu. Ancak ‘onunla’ yaşamayı öğrenmeliyiz.”

  - Linda J. Lusskin

  Lasse Rouhıainen yeni teknolojiler, sosyal medya ve video pazarlama konularında uluslararası üne sahip bir yazardır. Dünya çapında pek çok ülkede seminerler vermiş ve atölyeler düzenlemiştir; hâlen çeşitli üniversitelerde ve öğretim kurumlarında misafir öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Çevrimiçi eğitim alanında geniş bir deneyime sahip olan Rouhiainen, tüm dünyadan binlerce öğrenciye ve uzmana üç ayrı dilde (İngilizce, İspanyolca ve Fince) dersler vermektedir.


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 336
  En / Boy : 13,5 / 21
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 6.2020
  ₺132,00
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı