PKK Gerçeği ve Kürt Sorunu
PKK Gerçeği ve Kürt Sorunu

PKK Gerçeği ve Kürt Sorunu (9786056191848)

Fiyat : ₺14,00
₺2,33 'den başlayan taksitlerle

1970’lı yıllarda Türk bürokratlarına yönelik kanlı eylemler gerçekleştiren Ermeni Asala terör örgütü 1980’lı yıllara gelindiğinde yerini selefi konumundaki PKK’ya bıraktı. Siyasal bir hüviyete bürünen Asala’nın yarım bıraktığı silahlı eylemleri yürütme görevini artık ayrılıkçı Kürt terör örgütü PKK üslenerek 1984 yılında ilk kanlı eylemini gerçekleştirdi.

1978 yılında asıl adının Artin Aramyan olduğu iddia edilen ve kamuoyu tarafından Abdullah Öcalan olarak bilinen kişi tarafında kurulan PKK kısa sürede nasıl oldu da bu kadar büyüdü? Bu büyüme sürecinde gerek komşu ülkeler, Yunanistan, Ermenistan, İran, Irak, Suriye gerekse ABD, İsrail, İngiltere, Fransa ve İtalya gibi batılı büyük ülkeler PKK’ya nasıl destek verdi? Özellikle 1990’lı yıllarda ülkemize konuşlandırılan uluslararası Çekiç Güç’ün asıl misyonu neydi? Gerçekten İran ve Irak Savaş’ından sonra Güneyde Türkiye’ye karşı oluşabilecek tehditlere karşı Türkiye’yi koruyacak nitelikte tampon bölge oluşturmak mıydı yoksa PKK militanlarını eğitmek miydi?

Gerek istihbarat birimlerinin yaptığı araştırmalarda gerekse, canlı olarak yakalanan PKK militanlarının verdiği ifadelere uluslararası Çekiç Güç’ün asıl misyonunun Kuzey Irak’ta bulunan Kürt Halkını ve PKK’lıları eğittiği yönündedir.

Ermeniler ile Kürtler arasında Kutsal İttifak nasıl kuruldu?

Ermenistan PKK’ya niçin düzenli para yardımında bulunuyor?

PKK’yı kimler nasıl yönetiyor?

PKK ile Ergenekon arasında nasıl bir bağ var?

Kripto Ermenileri Anadolu’da nasıl gizlendi?

AB Kürt sorununa ve Kürtçülere nasıl bakıyor?

PKK Kürt açılımını niçin provoke ediyor?

1993 yılında yaşanan seri cinayetler niçin işlendi?

Eşref Bitlisi hangi siyasetçi ABD’ye şikayet etti?


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 272
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 5.2018