Merhamet odaklı terapi, sosyal, gelişimsel ve sinirbilimden yararlanan çok yönlü bir yaklaşımdır. MOT, zihnimizin nasıl çalıştığını araştırmaya ve anlamaya dayalı bir psikoterapi bilimi inşa etmeye çalışan gelenekte yer alır. Evrimleşmiş zihnimizin yıkıcı davranışlara ve zihinsel sağlık sorunlarına kolaylıkla tetiklenebilmesi nedeniyle potansiyel olarak sorunlu olduğunu belirtir. Bu nedenle, insanların merhamet ve öz-merhamet yoluyla içsel sıcaklık ve yatıştırma deneyimleri geliştirmesine yardımcı olmak amacıyla merhametli zihin eğitiminin önemini vurgular. Merhametli zihin eğitimleri ile iyi oluş ve toplum yanlısı davranışta önemli roller oynayan yetkinlikleri geliştirmeye odaklanır. MOT, teknik olarak birçok standart kanıta dayalı müdahaleyi, yeniden düzenlemeyi, deneyimleri yeniden yazmayı, imgelemeyi ve yeni alışkanlıklar geliştirmeyi kullanır. Elimizdeki kitap terapi sürecinde merhameti destekleyecek bilimin önemini vurgulamaktadır.


Basım Ayı/Yılı : 12/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 222
Ağırlık : 222
En / Boy : 16 / 23,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺128,00

Kendinizi çok yorgun, hatta bitkin hissediyorsunuz, ilgisiz, meraksız, bir şeyden zevk almaz haldesiniz. Suçluluk, utanç, kıskançlık veya öfke duygularınız artmış, aklınıza hep kötü şeyler gelirken belli bir şeye odaklanmakta zorlanıyorsunuz. Her şey çok ağır ve taşımak çok zor; uyku düzeniniz bozuk, iştahınız yok ya da durmadan abur cubur yiyorsunuz. Ne yediğinizden ne içtiğinizden bir şey anlıyorsunuz...

Eğer depresyondan şikayetçiyseniz... Yalnız değilsiniz. Hepimiz, hatta sadece insanlar değil hayvanlar bile depresyona girebilir; tıpkı kaygılanma, acı çekme veya aşık olma potansiyelimiz gibi depresyon potansiyelimiz de hep vardır.

Depresyon, insanların statüsüne veya servetine bakmaz; zengin veya fakir, ünlü veya kudretli herkes hayatının bir döneminde depresyona girebilir. Ve daha da kötüsü bunun farkına varmayabilir ve dolayısıyla tedavisi için ne yapması gerektiğini de bilmez, bilemez.

Depresyon üzerine çalışmalarıyla tanınan Klinik Psikolog Profesör Paul Gilbert'in hazırladığı bu kitabın şimdiye kadar yaklaşık 200 bin adet satılması bir rastlantı değildir. Depresyonu tanımak, anlamak ve başa çıkmak için daha iyi ve güvenilir bir kaynak olamaz.

Depresyonla mücadele edenler, eşleri, yakınları, arkadaşları ve konuyla ilgili sağlık çalışanları için eşsiz bir rehber olarak bu kitap Bilişsel Davranış Teknikleri'nin uygulandığı pratikler ve egzersizler yardımıyla yüz binlerce insanın kendi kendine depresyonu geride bırakmasını sağladı. Artık Türkiye'de de bu dertten muzdarip olanların hizmetinde...


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 624
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 11.2016
₺182,40
1
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı